Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τεστ ωορρηξίας


Voulitsa94

Recommended Posts

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Voulitsa94 είπε:

Γεια σας κορίτσια.... 9η μέρα του κυκλου!! Πητε μου την γνώμη σας... έχετε χρησιμοποιήσει αυτά τα τεστ ωορρηξιας;

20220218_120224.jpg

κοριτσι μου καλημερα!! θετικο μου φαινεται.. εχω χρησιμοποιουσα της hometest και εχω διαβασει αρκετα κοριτσια που δεν ειναι ευχαριστημενα με τα τεστ ωορρηξιας της onestep. ωστοσο το δικο σου μου φαινεται θετικο γτ η γραμμη αποτελεσματος φαινεται πιο εντονη!!!! σημερα και το σκ (ειδικα αυριο!!!) δωστε τα ολα!!!! enjoy!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

κοριτσι μου καλημερα!! θετικο μου φαινεται.. εχω χρησιμοποιουσα της hometest και εχω διαβασει αρκετα κοριτσια που δεν ειναι ευχαριστημενα με τα τεστ ωορρηξιας της onestep. ωστοσο το δικο σου μου φαινεται θετικο γτ η γραμμη αποτελεσματος φαινεται πιο εντονη!!!! σημερα και το σκ (ειδικα αυριο!!!) δωστε τα ολα!!!! enjoy!!!!!!

Το μόνο που με προβληματίζει είναι οι πολυκιστικες ωοθηκες.. την μια έχω κύκλο 25 ημερών και την άλλη 40-50 ημερων.. έχουμε ειδη ένα παιδάκι 3,5 χρονών και μια βιοχημική εγκυμοσύνη.. Επίσης κάνω θεραπεία με glucophage...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Voulitsa94 είπε:

Το μόνο που με προβληματίζει είναι οι πολυκιστικες ωοθηκες.. την μια έχω κύκλο 25 ημερών και την άλλη 40-50 ημερων.. έχουμε ειδη ένα παιδάκι 3,5 χρονών και μια βιοχημική εγκυμοσύνη.. 

να σας ζησει το μπουμπουκι σας!!!! κι εμενα 9η μερα μου φανηκε λιγο νωρις για θετικο τεστ αλλα ποτε δεν ξερεις... επισης υπαρχουν περιπτωσεις κοριτσιων που το τεστ εβγαινε θετικο και ηταν εγκυες.. τι να σου πω; δεν ξερω.. προσπαθειτε καιρο για 2ο παιδακι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

να σας ζησει το μπουμπουκι σας!!!! κι εμενα 9η μερα μου φανηκε λιγο νωρις για θετικο τεστ αλλα ποτε δεν ξερεις... επισης υπαρχουν περιπτωσεις κοριτσιων που το τεστ εβγαινε θετικο και ηταν εγκυες.. τι να σου πω; δεν ξερω.. προσπαθειτε καιρο για 2ο παιδακι;

Ευχαριστούμε πολύ!!!! Έχει περάσει ένας χρόνος από την βιοχημική που είχα και τίποτα λόγω του κυκλου... δες και το χθεσινό τεστάκι...

20220218_113454.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Voulitsa94 είπε:

Ευχαριστούμε πολύ!!!! Έχει περάσει ένας χρόνος από την βιοχημική που είχα και τίποτα λόγω του κυκλου... δες και το χθεσινό τεστάκι...

20220218_113454.jpg

το χθεσινο μου φαινεται στο παρα τσακ θετικο... νομιζω σημερα ειναι θετικο καραμπινατο!!!!😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

το χθεσινο μου φαινεται στο παρα τσακ θετικο... νομιζω σημερα ειναι θετικο καραμπινατο!!!!😉😉

Μακάρι να πετύχουμε αυτή τη φορά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Voulitsa94 είπε:

Μακάρι να πετύχουμε αυτή τη φορά!!!!!

στο ευχομαι βουλιτσα!!!!!!!! μακαρι να ειναι το τυχερο σας!!!🤞🤞❤️

εγω χρησιμοποιησα τεστ ωορρηξιας απο αυγουστο εως δεκεμβριο αλλα δεν ειδα προκοπη.. ειχαμε στοχευμενες επαφες και τιποτα.. οποτε ειπα να χαλαρωσω λιγο και να ειμαι πιο φλου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

στο ευχομαι βουλιτσα!!!!!!!! μακαρι να ειναι το τυχερο σας!!!🤞🤞❤️

εγω χρησιμοποιησα τεστ ωορρηξιας απο αυγουστο εως δεκεμβριο αλλα δεν ειδα προκοπη.. ειχαμε στοχευμενες επαφες και τιποτα.. οποτε ειπα να χαλαρωσω λιγο και να ειμαι πιο φλου...

Εγώ ένα έχω καταλάβει... ότι σου έρχεται από εκεί που δεν το περιμένεις.. το άγχος κάνει πολύ κακό.. αν ηρεμήσουμε όλα θα πάνε καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμένα θετικό μου φαίνεται.. τα είχα κι εγώ αυτά τα τεστακια.. κι έτσι μου έβγαιναν ως θετικό.. @Antonia2 σταμάτησες να χρησιμοποιείς τεστακια? Να φανταστώ  την καταλαβαινεις μονη σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Κι εμένα θετικό μου φαίνεται.. τα είχα κι εγώ αυτά τα τεστακια.. κι έτσι μου έβγαιναν ως θετικό.. @Antonia2 σταμάτησες να χρησιμοποιείς τεστακια? Να φανταστώ  την καταλαβαινεις μονη σου?

Θα ξανακάνω αύριο το πρωί για να δω πως θα είναι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Κι εμένα θετικό μου φαίνεται.. τα είχα κι εγώ αυτά τα τεστακια.. κι έτσι μου έβγαιναν ως θετικό.. @Antonia2 σταμάτησες να χρησιμοποιείς τεστακια? Να φανταστώ  την καταλαβαινεις μονη σου?

κοριτσι μου τα σταματησα γτ ειχαμε 3 μηνες πολυ στοχευμενες επαφες και τιποτα... και με ετρωγε το αγχος οταν εβλεπα θετικο και μπορει να μην συντονιζομασταν με τον αντρα μου.. για ψυχολογικους λογους λοιπον τα σταματησα... η αληθεια ειναι οτι δεν την καταλαβαινω την ωορρηξια... δεν εχω καποιο τρομερο σημαδι.. τον αλλο μηνα εκλεισα ραντεβου σε μια γυναικολογο κοντα στο σπιτι (προσφατα μετακομισαμε) για να παρακολουθησει ωορρηξια... δεν το εχω ξανακανει και ειπα να το δοκιμασω.. να δει ωαριο και ενδομητριο... ξεκινησα και καποιες βιταμινες τον προηγουμενο μηνα.. γενικα πολλα κοριτσια εχουν βοηθηθει απο βιταμινες.. και φυσικα να παιρνετε φυλλικο οξυ!!🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

κοριτσι μου τα σταματησα γτ ειχαμε 3 μηνες πολυ στοχευμενες επαφες και τιποτα... και με ετρωγε το αγχος οταν εβλεπα θετικο και μπορει να μην συντονιζομασταν με τον αντρα μου.. για ψυχολογικους λογους λοιπον τα σταματησα... η αληθεια ειναι οτι δεν την καταλαβαινω την ωορρηξια... δεν εχω καποιο τρομερο σημαδι.. τον αλλο μηνα εκλεισα ραντεβου σε μια γυναικολογο κοντα στο σπιτι (προσφατα μετακομισαμε) για να παρακολουθησει ωορρηξια... δεν το εχω ξανακανει και ειπα να το δοκιμασω.. να δει ωαριο και ενδομητριο... ξεκινησα και καποιες βιταμινες τον προηγουμενο μηνα.. γενικα πολλα κοριτσια εχουν βοηθηθει απο βιταμινες.. και φυσικα να παιρνετε φυλλικο οξυ!!🙂

Από βιταμίνες άλλο τίποτα.. δόξα το θεό που υπάρχουν τα ηλεκτρονικά φαρμακεία!!! Θα είχαμε καταξοδευτει!! Έχω παίρνω τις terra inositol αυτή την περίοδο.. νιώθω ότι μου έχουν φτιάξει λίγο τον κύκλο γτ ήταν ελαφρώς άστατος.. θα δείξει κι αυτός ο μήνας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Από βιταμίνες άλλο τίποτα.. δόξα το θεό που υπάρχουν τα ηλεκτρονικά φαρμακεία!!! Θα είχαμε καταξοδευτει!! Έχω παίρνω τις terra inositol αυτή την περίοδο.. νιώθω ότι μου έχουν φτιάξει λίγο τον κύκλο γτ ήταν ελαφρώς άστατος.. θα δείξει κι αυτός ο μήνας.. 

Έχεις πολυκιστικες ωοθήκες;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Voulitsa94 είπε:

Έχεις πολυκιστικες ωοθήκες;;;;

Δεν ξέρω.. μου έχουν πει πως όχι, όμως παλιά ένας γιατρός μου είχε πει ότι είχα απλά την εικόνα των πολυκυστικων στον υπέρηχο.. τώρα δεν υπάρχει πλέον αυτή η εικόνα.. απλά ο κύκλος μου κυμαίνεται κάθε μήνα από 31-35 ημέρες.. οι βιταμίνες που παίρνω τώρα μου τον έχουν ρίξει στις 31 ημέρες.. 

Εσύ έχεις τέτοιο θέμα με πολυκυστικες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Δεν ξέρω.. μου έχουν πει πως όχι, όμως παλιά ένας γιατρός μου είχε πει ότι είχα απλά την εικόνα των πολυκυστικων στον υπέρηχο.. τώρα δεν υπάρχει πλέον αυτή η εικόνα.. απλά ο κύκλος μου κυμαίνεται κάθε μήνα από 31-35 ημέρες.. οι βιταμίνες που παίρνω τώρα μου τον έχουν ρίξει στις 31 ημέρες.. 

Εσύ έχεις τέτοιο θέμα με πολυκυστικες?

Ναι και από τότε που γέννησα έχω πολύ άστατο κύκλο... εγώ κάνω θεραπεία με glucophage...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Voulitsa94 είπε:

Ναι και από τότε που γέννησα έχω πολύ άστατο κύκλο... εγώ κάνω θεραπεία με glucophage...

 Έχεις αντίσταση στην ινσουλίνη? 

Είχα πάρει κι εγώ για πάρα πολύ καιρο αλλά δεν νομίζω ότι με βοήθησε.. μέχρι που πήγα στον τωρινό γιατρό και μου είπε να τα σταματήσω αφού δεν έχω τέτοιο θέμα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyElpida είπε:

 Έχεις αντίσταση στην ινσουλίνη? 

Είχα πάρει κι εγώ για πάρα πολύ καιρο αλλά δεν νομίζω ότι με βοήθησε.. μέχρι που πήγα στον τωρινό γιατρό και μου είπε να τα σταματήσω αφού δεν έχω τέτοιο θέμα.. 

Αρχικά είχα διαβήτη κύησης... αν δεν προσέξω παρατηρώ ότι το σάκχαρο μου ξεφεύγει λίγο.. το μετράω τακτικά στο σπίτι... αν και είμαι 49 κιλά έχω ένα θεματάκι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Voulitsa94 είπε:

@MyElpida @Antonia2 Κορίτσια καλημέρα!!!!!🙂 Τι κανετε;; Δείτε και το σημερινό...

20220219_084520.jpg

Καλημέρα κορίτσι μ..το χτεσινό ήταν θετικό..το σημερινό είναι πιο άχνη ή γραμμή οπότε λογικά σήμερα θα είναι ή ωορρηξία. Χτες σήμερα κ αύριο λοιπόν επαφές κ καλό βολι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η anli1978 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μ..το χτεσινό ήταν θετικό..το σημερινό είναι πιο άχνη ή γραμμή οπότε λογικά σήμερα θα είναι ή ωορρηξία. Χτες σήμερα κ αύριο λοιπόν επαφές κ καλό βολι

Ευχαριστώ πολύ!!!! Μακάρι να γινει το θαύμα!!!!!❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Voulitsa94 είπε:

@MyElpida @Antonia2 Κορίτσια καλημέρα!!!!!🙂 Τι κανετε;; Δείτε και το σημερινό...

20220219_084520.jpg

Γεια σου κοριτσι μου!!! Συμφωνω με την @anli1978!!χθες ηταν το θετικο!! Σημερα και αυριο επαφες οπωσδηποτε!!🥰🎉💋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Γεια σου κοριτσι μου!!! Συμφωνω με την @anli1978!!χθες ηταν το θετικο!! Σημερα και αυριο επαφες οπωσδηποτε!!🥰🎉💋

Ευχαριστώ πολύ που με βοηθήσατε!!!!😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...