Μετάβαση σε περιεχόμενο

θελω να αλλάξω γυναικολόγο


alexandra36

Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα σε όλες σας,

Είμαι καινούργια στην παρέα και μέλλουσα μαμά(το πρώτο μου). Μπήκα στον 7ο μήνα και για κάποιο λόγο που δεν έχω ακόμα επιβεβαιώσει νομίζω πως κάτι δεν πάει καλά με τον γυναικολόγο μου. Θα ήθελα να ρωτήσω, διότι εγώ είμαι τελείως άπειρη, είναι αργά για να αλλάξω γυναικολόγο και αν όχι μπορείτε να μου προτείνετε από δική σας εμπειρία κάποιον πολύ καλό που να συνεργάζετε με το Λητώ?

Σας ευχαριστώ πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Αλεξάνδρα,

Καλώς ήρθες στην παρέα μας,

Αν για οποιονδήποτε λόγο δεν αισθάνεσαι καλά με τον γυναικολό σου να τον αλλάξεις κι ας βρίσκεσαι στον 7ο μήνα.

Πιστέυω ότι με τον γυναικολόγο πρέπει να έχεις άριστη σχέση, να συζητάς μαζί του οτιδήποτε σε αποσχολεί, να έχει το θάρρος να τον πάρεις τηλέφωνο οποιαδήποτε ώρα και αυτός φυσικά να σε καταλαβαίνει, να σου λύνει όλες τις απορίες, να σε καθυσυχάζει, να σε ηρεμεί και να σε κάνει να νοιώθεις άνετα.

Και φυσικά να του έχεις εμπιστοσύνη.

Έτσι τουλάχιστον νοιώθω εγώ με τον δικό μου.

Δυστυχώς βέβαια δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί μένω Θεσσαλονίκη.

Γιατί ακριβώς όμως δεν νοιώθεις καλά και θέλεις να τον αλλάξεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Αλεξανδρα και καλως μας βρηκες...

Φυσικα και μπορεις να αλλαξεις γυναικολογο ακομα και στο τελος της εγκυμοσυνης σου... ειναι προτιμοτερο αυτο απο το να μην εμπιστευεσαι τον γιατρο σου... δεν εχω να σου προτεινω κατι γιατι εγω γεννησα στο ιασω, θα σου πουν τα αλλα κοριτσια... φιλακια και με το καλο το μωρακι σου...:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alexandra36 ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΑΣ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗΣ...ΟΤΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΕΝΕΙ ΑΥΤΗ Η ΣΧΕΣΗ ΠΡΟΚΑΛΕΙΤΑΙ ΑΓΧΟΣ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙ ΣΟΥ...ΑΡΑ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΨΑΧΝΕΙΣ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΛΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alexandra μου Καλημερα!Εγω επειδη εχω θεμα με τους γυναικολογους...αλλα δεν ειμαι εγκυος ακομα...θα σου προτεινα να τον αλλαξεις...τς εξετασεις σου και φυγε....δεν το συζητω αν κατι δεν παει καλα η εσυ δεν αισθανεσαι καλα η δεν παιρνεις τις απαντησεις που θες μην το συζητας....δικη μου ταπεινη αποψη....

Βεβαια ας μιλησουν και οι κοπελες που εχουν περασει την φαση σου για πιο σιγουρα...

Ευχομαι ολα να πανε καλα!!!Και να σε βοηθησουν οι κοπελες....

Φιλακια με το καλο να κρατησεις το μπουμπουκι σου!!!:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξάνδρα μου γειά σου. Με λένε Αλεξάνδρα και μόλις μπήκα στον έκτο μήνα στο πρώτο μου μωράκι. Είναι προτιμότερο να αλλάξεις γιατρό παρά να έχεις αμφιβολίες. Εγώ άλλαξα δύο γυναικολόγους μέχρι να καταλήξω... Αν σε ενδιαφέρει, είναι γυναίκα , συνεργάζεται με το Μητέρα και είναι πολύ υπέρ του φυσικού τοκετού.

Μπορω να σου στείλω πμ αν σε ενδιαφέρει, εκτός αν θέλεις να είναι αποκλειστικά στο Λητώ.

Να είσαι καλά και με το καλό να αγκαλιάσεις το μωρό σου:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aleksantra mou kalimera agapi mou...

Kai kalos mas vrikes...

An den niwtheis kala me ton giatro sou,allakse ton agapi mou...

Me ton gunaikologo mas prepei na niwthoume ASFALHS...

Agapi mou pote den einai arga...

Kali egkumwsini na exeis kai suntoma stin aggalia sou to mwraki sou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Alexandra mou Kalimera,

]

Ego alaksa ginekologo ston ogdoo mina!! Kai emina para poli efxaristimeni apo ti ginekologo mou, pou einai sto lito.

Sti sistino anepifilakta, emena frontise na mou kanei ti stigmi tis genisis tou paidiou mou tin kaliteri empiria tis zois mou, xoris ponous kai me polla xamogela.

Ean theleis ta stixia tis steile mou prosopiko minima

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aλεξάνδρα καλημέρα και καλοσώρισες στην παρέα μας!!Θα συμφωνησω και γω με τις κοπέλες και θα σου πω οτι απ την στιγμη που δεν αισθάνεσαι καλά με τον γυναικολόγο σου και δεν σου εμπνέει εμπιστοσύνη το καλύτερο θα ήταν να τον αλλάξεις..καλη επιτυχία σου εύχομαι.φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εχω 2 γυναικολογους.στον 1ο παω απο τα 19 μου και ειναι πολυ καλος αλλα βρηκα 2ο γιατι ο 1ος ξεγενναει στο Λητω ενω εγω θελω στο Ελενα.εξακολουθουν να με παρακολουθουν και οι 2 γιατροι ειναι πολυ καλος Σαρλάς λεγεται το ιατρειο του ειναι στη Στουρναρη, θα ηθελα να με ξεγεννησει αυτος αλλα δεν θελω στο Λητω.αμα θες σου δινω και τηλ του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καταρχήν θα ήθελα να σας ευχαριστήσω όλες πάρα πολύ για το ενδιαφέρον που δείξατε στο προβλημά μου.

Είμαι πολύ χαρούμενη που έχω μια παρέα όπως η δική σας, να μοιράζομαι αυτά που με απασχολούν και όχι μόνο.

Μόλις επέστρεψα από εξωτερικές εργασίες γι' αυτό και άργησα λίγο να επικοινωνήσω. Επίσης ώς πρωτάρα χρειάζομαι περισσότερο χρόνο στις ανταποκρίσεις μου.

Και πάλι σας ευχαριστώ όλες.

Υ.Σ. Μήπως ξέρει κάποια τι τιμές περίπου παίζουν στο Λητώ?:blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Alexandra geia sou ! An den voitheis kala me ton gunaikologo sou tote na ton allaxeis . Exo mia poli kali gunaikologo ,pigaino se auti apo ta 18 mou. Einai poli kali epistimon kai kalos anthropos. Simperiferetai san "manoula" an kai einai poli austiri sto thema tis eggumosinis. To iatreio tis einai ston Peiraia kai sinairgazete me to Lito.An thes pes mou na sou steilo pm.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Αλεξανδρα.θα συμφωνησω με την Νατασα οτι αφου δεν νιωθεις ανετα με τον γιατρο σου να τον αλλαξεις.Εμενα με παρακολουθουσε ενας γιατρος στην Ορεστιαδα γιατι μεναμε εκει[ο αντρας μου ειναι στρατιωτικος] και οταν μπηκα στον μηνα μου πηγα Θεσσαλονικη να γεννησω σε ενα γιατρο που τον γνωριζα.Αυτο που σε συμβουλευω ειναι να κανεις αυτο που πραγατικα νιωθεις και απλα να ενημερωσεις τον νεο γιατρο για την διαρκεια της εγκυμοσυνης σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Alexandra kai ego sto Lito gennisa prin 10 mines alla den thimamai akrivos to poso pou plirosame . Se triklino 2500 me 3000 peripou alla gennisa me kaisariki kai eixa kanei kai kati proeretikes exeteseis tou morou mou .An thes pare tilefono sto 210 6902000 sou ta lene analitika .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΟΙΠΟΝ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΗ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΧΑ ΑΛΛΟΥΣ 3!!!

ΔΕΝ ΕΝΟΙΩΘΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΝΕΤΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΒΛΕΠΕ!! ΜΟΛΙΣ ΠΗΓΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΛΥΘΗΚΕ ΚΑΙ ΝΟΙΩΘΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΝΕΤΑ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!

ΓΙ ΑΥΤΟ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΟΚ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΑΛΛΑΞΕΙΣ!!:)

ΦΙΛΙΑ:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...