Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αιμορραγία εμφυτευσης;


Mata_29

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες! Είμαι καινούργια στην ομάδα και χρειάζομαι τη γνώμη σας! Είμαι 29 χρόνων και προσπαθούμε με τον άντρα μου εδώ και 6 μήνες να κάνουμε ένα παιδάκι...αυτόν τον μήνα έκανα τεστ ωορρηξιας που βγήκε ακριβώς την 14η μέρα θετικό οποτε είχαμε επαφή εκείνες τις 3 μέρες! Περιμένω περιοδο την Παρασκευή (έχω σταθερό κύκλο 28-29 μερες) αλλά χθες Σάββατο μου ήρθε λίγο καφέ και συνεχίζει και σήμερα...δεν έχω ροή απλα το έχω στην τουαλέτα και στο σερβιετακι..κάποιες φορές είναι κ λιγο πιο εντονο...έχω επίσης αρκετό πονοκέφαλο και ανακατοσουρα...σύμφωνα με το τεστ ωορρηξιας,είμαι 9 με 10 μέρες έπειτα απ την ωορρηξια...λέτε να είναι αιμορραγία εμφυτευσης; συνήθως 3 με 4 μέρες  πριν τις περιόδους έχω λίγο ροζ αλλά τώρα ήρθε αυτό πολύ νωρίτερα κ ήταν κι η πρώτη φορά που έκανα και τεστ ωορρηξιας...καταλαβαίνετε πόσο άγχος έχω!! 🙏🥰😥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα...το καφέ δεν ξέρω τι μπορεί να είναι αλλά αν θες μπορείς να κάνεις ένα τεστ πρόωρης ανίχνευσης σε 2-3 μέρες αν και δεν το προτείνω...από προσωπική εμπειρία..εύχομαι καλά αποτελέσματα και να έρθει το μωράκι σας σύντομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω ακούσει για αιμορραγία εμφυτευσης οποτε δεν ξερω αν είναι κάτι τέτοιο...τώρα ελαττώστε ξανά...θα πρέπει να περιμένω να δω και να κάνω μετά το τεστ...αχ μακαρι!! Τι να πω...απογοήτευση κάθε μήνα.. 😞😞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mata_29 είπε:

Έχω ακούσει για αιμορραγία εμφυτευσης οποτε δεν ξερω αν είναι κάτι τέτοιο...τώρα ελαττώστε ξανά...θα πρέπει να περιμένω να δω και να κάνω μετά το τεστ...αχ μακαρι!! Τι να πω...απογοήτευση κάθε μήνα.. 😞😞

Εγω κορίτσι μου είχα αυτό το αίμα εμφυτευσης! Το είχα για 2-3 μέρες και ξεκίνησε 7 μέρες πριν την ημέρα που περίμενα περίοδο!..ήταν έτσι όπως το λες..καφέ κ έβαζα σερβιετακι! Ήταν τόσο όσο να χρειαστεί σερβιετακι! Βέβαια τότε επειδή ήταν κ καλοκαίρι νομιζα ότι μ ήρθε περίοδος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

Εγω κορίτσι μου είχα αυτό το αίμα εμφυτευσης! Το είχα για 2-3 μέρες και ξεκίνησε 7 μέρες πριν την ημέρα που περίμενα περίοδο!..ήταν έτσι όπως το λες..καφέ κ έβαζα σερβιετακι! Ήταν τόσο όσο να χρειαστεί σερβιετακι! Βέβαια τότε επειδή ήταν κ καλοκαίρι νομιζα ότι μ ήρθε περίοδος..

Κι εμένα ήρθε ακριβώς 7 μέρες την αναμενόμενη περιοδο και συνεχίζει.. σήμερα είναι η 3η μέρα που το έχω.. απλά άλλες φορές είναι λίγο καφέ,άλλες πιο εντονο ροζ-καφε κι έχω και κάτι μικρά πονακια συν αρκετή ανακατοσουρα και δεν ξέρω τι είναι τελικά...😥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mata_29 είπε:

Κι εμένα ήρθε ακριβώς 7 μέρες την αναμενόμενη περιοδο και συνεχίζει.. σήμερα είναι η 3η μέρα που το έχω.. απλά άλλες φορές είναι λίγο καφέ,άλλες πιο εντονο ροζ-καφε κι έχω και κάτι μικρά πονακια συν αρκετή ανακατοσουρα και δεν ξέρω τι είναι τελικά...😥

Περίμενε λίγο ακόμα κ κανε ένα τεστ ή μια χοριακή! Μακάρι να βγει θετικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/2/2022 at 11:20 ΠΜ, ο/η Mata_29 είπε:

Τελικά σήμερα ήρθε η περίοδος...απογοήτευση ξανά...😞

Λυπουμαστε πολυ. Μην απογοητευεσαι. Το λεω για να το ακουω κ εγω. Υπομονη. Θα ερθει κ εμας το μωρακι... ! Ειλικρινα οταν ερθει αυτη ωρα δεν ξερω τι θα κανω απο τη χαρα μ βρε κοριτσια. 

9 μηνες κ τιποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Balak455 είπε:

Λυπουμαστε πολυ. Μην απογοητευεσαι. Το λεω για να το ακουω κ εγω. Υπομονη. Θα ερθει κ εμας το μωρακι... ! Ειλικρινα οταν ερθει αυτη ωρα δεν ξερω τι θα κανω απο τη χαρα μ βρε κοριτσια. 

9 μηνες κ τιποτα...

Κι εμείς 7 μήνες...και κάθε μήνα απογοήτευση,κλαματα κι αντε να μαζεύεις παλι τη δύναμη και το κουράγιο σου...η επιθυμία είναι τεράστια αλλά η ψυχολογία πέφτει...😥😞 νιώθεις αδικία κι απαισιοδοξία και σ λένε "δεν πρέπει ν αγχώνεσαι,πρέπει να χεις καλή ψυχολογια"...και ρωτάω πώς γίνεται αυτό σε αυτές τις περιπτώσεις 😞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Mata_29 είπε:

Κι εμείς 7 μήνες...και κάθε μήνα απογοήτευση,κλαματα κι αντε να μαζεύεις παλι τη δύναμη και το κουράγιο σου...η επιθυμία είναι τεράστια αλλά η ψυχολογία πέφτει...😥😞 νιώθεις αδικία κι απαισιοδοξία και σ λένε "δεν πρέπει ν αγχώνεσαι,πρέπει να χεις καλή ψυχολογια"...και ρωτάω πώς γίνεται αυτό σε αυτές τις περιπτώσεις 😞

Ειδικα οταν εχεις μια πεθερα 4 φορες τη βδομαδα να σ λεει για μωρα κλπ κλπ. @Mata_29  εχεις κανει εξετασεις για θυρεοειδη; στο λεω γτ κ εγω δεν ειχα παλια προβλημα τωρα ομως εκανα μεσα Γεναρη κ τελικ εχω ανεβασμενο... οποτε πρεπει να το ρυθμισω μπας κ πιασουμε το σπορακι μας. Αν το ηξερα θα πηγαινα πριν καν ξεκινησουμε. Βεβαια δεν ξερω αν ειναι το μονο  θεμα αλλα ελπιζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Balak455 είπε:

Ειδικα οταν εχεις μια πεθερα 4 φορες τη βδομαδα να σ λεει για μωρα κλπ κλπ. @Mata_29  εχεις κανει εξετασεις για θυρεοειδη; στο λεω γτ κ εγω δεν ειχα παλια προβλημα τωρα ομως εκανα μεσα Γεναρη κ τελικ εχω ανεβασμενο... οποτε πρεπει να το ρυθμισω μπας κ πιασουμε το σπορακι μας. Αν το ηξερα θα πηγαινα πριν καν ξεκινησουμε. Βεβαια δεν ξερω αν ειναι το μονο  θεμα αλλα ελπιζω

Γειά σου κορίτσι...ως έχεις τέτοια νε πεθερά κλπ;; μην δίνεις σημασία σε κανέναν!! Να κοιτούν τη δουλειά τους όλοι,μόνο εμείς ξέρουμε τι περνάμε...

Ναι έχω κάνει κ για θυροειδη κ ολα,δεν έχω κανένα θέμα...οποτε θέλει υπομονή κ επιμονή...η απογοήτευση δεν ξερω πως φεύγει κάθε μήνα όμως κ η αγωνία αν τα καταφέραμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Balak455 είπε:

Ειδικα οταν εχεις μια πεθερα 4 φορες τη βδομαδα να σ λεει για μωρα κλπ κλπ. @Mata_29  εχεις κανει εξετασεις για θυρεοειδη; στο λεω γτ κ εγω δεν ειχα παλια προβλημα τωρα ομως εκανα μεσα Γεναρη κ τελικ εχω ανεβασμενο... οποτε πρεπει να το ρυθμισω μπας κ πιασουμε το σπορακι μας. Αν το ηξερα θα πηγαινα πριν καν ξεκινησουμε. Βεβαια δεν ξερω αν ειναι το μονο  θεμα αλλα ελπιζω

Εμενα βέβαια κάνει το άλλο απαράδεκτο..στέλνει στον άντρα μου συνέχεια φωτογραφίες του παιδιού του αδελφού του κι ενώ έχω πει ότι δεν θέλω γιατί με ενοχλεί δεν το καταλαβαίνουν..κι ενώ είμαι σε προσπάθεια τόσο καιρό αυτό μου δημιουργεί πολύ άσχημο συναίσθημα και πολλές φορές έχω τσακωθεί με τον άντρα μου γι αυτό ο οποίος ευτυχώς το χει καταλάβει και προσπαθεί να της το κόψει...αλλα εκείνη δεν το καταλαβαίνει πόσο με "ποναει" εμενα και πόσο μειονεκτικά νιώθω με αυτό...😞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mata_29 είπε:

Εμενα βέβαια κάνει το άλλο απαράδεκτο..στέλνει στον άντρα μου συνέχεια φωτογραφίες του παιδιού του αδελφού του κι ενώ έχω πει ότι δεν θέλω γιατί με ενοχλεί δεν το καταλαβαίνουν..κι ενώ είμαι σε προσπάθεια τόσο καιρό αυτό μου δημιουργεί πολύ άσχημο συναίσθημα και πολλές φορές έχω τσακωθεί με τον άντρα μου γι αυτό ο οποίος ευτυχώς το χει καταλάβει και προσπαθεί να της το κόψει...αλλα εκείνη δεν το καταλαβαίνει πόσο με "ποναει" εμενα και πόσο μειονεκτικά νιώθω με αυτό...😞

Πω πω φιλη μ... τι να πω πια. Δεν καταλαβαινουν οτι δεν πρέπει  να ανακατευονται... εγω καθε φορα που μου το αναφέρει της  λεω σας ειπαμε οτι θελουμε να κανουμε τωρα παιδι;;;

Δεν λέω σε κανεναν οτι προσπαθουμε γτ εχω την αισθηση  οτι ολοι μετα θα με λυπουνται. Κ δεν το μπορω καθόλου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...