Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΖΩΝΑΚΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ


spilia

Recommended Posts

Θα ήθελα αν έχει κάποιο κορίτσι ζωνάκι της Αγίας Ειρήνης της Χρυσοβαλάντου ή ζώνη της Παναγίας και δεν το χρειάζεται να μου το στείλει!!! Ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η spilia είπε:

Θα ήθελα αν έχει κάποιο κορίτσι ζωνάκι της Αγίας Ειρήνης της Χρυσοβαλάντου ή ζώνη της Παναγίας και δεν το χρειάζεται να μου το στείλει!!! Ευχαριστώ

Μπορεις να παρεις τηλ και να στην δωσουν οι καλογριες δωρεαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/1/2022 at 1:14 ΜΜ, ο/η Penny89 είπε:

Μπορεις να παρεις τηλ και να στην δωσουν οι καλογριες δωρεαν

Εγώ το έχω...μου το είχε δώσει η αδερφή μου! Τι πρέπει να κάνω όμως? Το έχω απλά μόνιμα στο πορτοφόλι μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/1/2022 at 1:14 ΜΜ, ο/η Penny89 είπε:

Μπορεις να παρεις τηλ και να στην δωσουν οι καλογριες δωρεαν

Εγώ το έχω...μου το είχε δώσει η αδερφή μου! Τι πρέπει να κάνω όμως? Το έχω απλά μόνιμα στο πορτοφόλι μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Εγώ το έχω...μου το είχε δώσει η αδερφή μου! Τι πρέπει να κάνω όμως? Το έχω απλά μόνιμα στο πορτοφόλι μου....

Θα μπορούσες να μου το στειλεις αν δε σου χρειάζεται??? Είναι από την Αγία Ειρήνη τη Χρυσοβαλάντου??? ή από την Παναγία??? ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Εγώ το έχω...μου το είχε δώσει η αδερφή μου! Τι πρέπει να κάνω όμως? Το έχω απλά μόνιμα στο πορτοφόλι μου....

Καλο είναι να το έχεις πάνω σου πχ δεμένο στο κομποσχοινι που θα φοράς. Εγώ το δένω στο τιραντακι της φανέλας και όταν αλλάζω στην επόμενη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η evaioan είπε:

Καλο είναι να το έχεις πάνω σου πχ δεμένο στο κομποσχοινι που θα φοράς. Εγώ το δένω στο τιραντακι της φανέλας και όταν αλλάζω στην επόμενη. 

Έκανες κάτι άλλο πέρα από το ν το έχεις δεμένο πάνω σ ?? Πχ κάποια νηστεία αποχή κλπ κλπ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Έκανες κάτι άλλο πέρα από το ν το έχεις δεμένο πάνω σ ?? Πχ κάποια νηστεία αποχή κλπ κλπ?

Όχι απλά το έδεσα πάνω μου και πρέπει όταν γεννήσω να το λύσω και να το βάλω στο καντήλι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/1/2022 at 10:05 ΠΜ, ο/η spilia είπε:

Θα ήθελα αν έχει κάποιο κορίτσι ζωνάκι της Αγίας Ειρήνης της Χρυσοβαλάντου ή ζώνη της Παναγίας και δεν το χρειάζεται να μου το στείλει!!! Ευχαριστώ

Κορίτσι μου μακάρι να βρεις. Εγώ από τότε που φοράω την τιμία ζώνη και δεν θα την βγάλω μέχρι να γεννήσω. Ακόμη και στο χειρουργείο για την ωοληψία με την κορδέλα δεμένη πάνω μου πήγα. Την βγάζω όταν κάνω μπάνιο και την δένω πάλι πάνω από το φανελάκι μου. Είχανε φέρει το προσκύνημα από το Αγιο όρος στην πόλη μας πριν μερικά χρόνια και την έχω από το΄τε. Κι όταν με το καλό έρθουν τα διδυμάκια μας θέλω πολύ να τη δώσω σε ένα κορίτσι που δυσκολεύεται να έχει κι αυτή την χάρη της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/1/2022 at 2:28 ΜΜ, ο/η Kate1992 είπε:

Εγώ το έχω...μου το είχε δώσει η αδερφή μου! Τι πρέπει να κάνω όμως? Το έχω απλά μόνιμα στο πορτοφόλι μου....

Αν δεν το χρησιμοποιησεις ξανά να το δώσεις σε ενα κορίτσι που το έχει αναγκη εγώ έτσι εκανα με τις δικές μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Penny89 είπε:

Αν δεν το χρησιμοποιησεις ξανά να το δώσεις σε ενα κορίτσι που το έχει αναγκη εγώ έτσι εκανα με τις δικές μου

Θέλω να το κρατήσω μιας και προσπαθώ για παιδάκι.... δν ξερω όμως τι πρέπει να κάνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Θέλω να το κρατήσω μιας και προσπαθώ για παιδάκι.... δν ξερω όμως τι πρέπει να κάνω...

Εαν προσπαθείς για παιδάκι πρέπει να την φορας παντα επανω σου και να την βγαζεις μονο δυο μπάνιο αλλά παντα την φοράς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Penny89 είπε:

Εαν προσπαθείς για παιδάκι πρέπει να την φορας παντα επανω σου και να την βγαζεις μονο δυο μπάνιο αλλά παντα την φοράς

Πρέπει ν κάνω κάποιου είδους νηστεία πριν ξεκινήσω ν τη φοράω???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kate1992 είπε:

Πρέπει ν κάνω κάποιου είδους νηστεία πριν ξεκινήσω ν τη φοράω???

καλησπέρα!! εγώ πήγα στο μοναστήρι της Αγιας Ειρήνης χρυσοβαλάντου μου έδωσαν μαζί με το ιερό μήλο και το ζωνάρι. κάναμε 3 ημερες νηστεία χωρίς λάδι και εγ΄ω και ο σύζυγος. την 4η το πρωί φάγαμε το μήλο.όταν μένεις έγκυος όπως είπε η μοναχ΄ή την φοράς στην κοιλίτσα ,ε΄γώ θεωρώ πως με βοήθησε πολύ η Αγία Ειρήνη ,την βγ΄΄αζω μόνο στο μπάνιο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η eirini55 είπε:

καλησπέρα!! εγώ πήγα στο μοναστήρι της Αγιας Ειρήνης χρυσοβαλάντου μου έδωσαν μαζί με το ιερό μήλο και το ζωνάρι. κάναμε 3 ημερες νηστεία χωρίς λάδι και εγ΄ω και ο σύζυγος. την 4η το πρωί φάγαμε το μήλο.όταν μένεις έγκυος όπως είπε η μοναχ΄ή την φοράς στην κοιλίτσα ,ε΄γώ θεωρώ πως με βοήθησε πολύ η Αγία Ειρήνη ,την βγ΄΄αζω μόνο στο μπάνιο..

Εγώ δν έχω το μήλο....και δν είναι και τόσο μεγάλη για να μπορώ να τη φοράω στη κοιλια όταν με το καλό μείνω έγκυος!!

Πόσο καιρό προσπαθείτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...