Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

Κοίτα κ εγώ αν είχα μια πιο προσωπική σχέση με τη μαία ,αν την γνώριζα , αν απευθύνομουν σε αυτήν όταν χρειαζομοτξ κάτι θα την πλήρωνα με χαρά διότι θα ένιωθα κ μια μεγαλύτερη ασφάλεια..τώρα θα το κάνω επειδή πρέπει κ δε Μ αρέσει αυτο...ο γιατρός μας τοο παρουσίασε ως υποχρεωτικό στην ουσία επειδή λογικά στο χειρουργείο είναι το δεξί του χερι...

Ναι ίσως να είναι κ αυτός ο ρόλος της @Katerina.βεβαια ξέρω κ πως οι μαίες του μαιευτηρίου έρχονται συνεχώς είτε τις καλέις Εσυ αν χρειαστείς κάτι..όχι δεν είναι μαζί σε καμία εξέταση ούτε καν στο ιατρείο του όπως ήταν σε άλλους γυναικολόγους που είχα πριν...οπότε θα είναι πολύ απρόσωπο δυστυχώς..ο γιατρός ο ίδιος ξέρει το ιστορικό μου,το θυμάται ..σ εσένα αφού είναι μέσα θα έχετε αποκτήσει κ μια άλλη σχέση οπότε μια χαρά !!

Kαι σ εμένα κολλάει πάρα πολύ σήμερα ..πότε έχεις αυχενική ;;

Την έκανα κορίτσι μου! Όλα καλά πήγαν δόξα το Θεό!! 😇 κορίτσια εγώ ειμαι υπέρ της δικής μας μαιας.. την έχεις δίπλα σου, σε βοηθάει με τους πόνους, με τον θηλασμό.. έχεις συζητήσει από πριν μαζί της, υπάρχει μια οικειότητα νομίζω.. οι μαιες του νοσοκομείου νομίζω δεν ενδιαφέρονται τόσο, πιο πολύ να πουλήσουν τις φόρμουλες προσπαθούν.. έτσι έχω καταλάβει από κριτικές που διαβάζω, δεν έχω προσωπική πείρα βέβαια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια μου. Μόλις γύρισα..

Ουφ θα μου φύγει η ψυχή. Η ντομπλερ που έκανα ήταν εν μέρη λάθος ( τσάμπα άγχος , στενοχώρια κτλ)

Ο πλακούντας δεν είναι grade III αλλά 2 προς 3. Κανονικά θα έπρεπε να είναι 2. Αλλά έχει φύγει προς τον δρόμο για 3. Οπότε λέει ο γιατρός δεν είναι τόσο τραγική η κατάσταση. Η πιέσεις που είχα έχουν μειωθεί από παλαιότερα. Οπότε είναι προς το καλύτερο . Μου λέει ο γιατρός ότι με πλακούντα 3 δεν θα είχες τόσο μεγάλο μωρό. Δεν πάνε αυτά μαζί. Το μωρό ακόμα παίρνει πολύ καλό βάρος ήταν 1555 και σήμερα πήγε 1800. Σε μιαμίση βδομάδα και είμαι 31+5

Τα βλέπει όλα καλά..μου λέει να πάω να κάνω ξανά ντομπλερ στης 17( σε άλλο γιατρό αυτή την φορά)  Και μόλις το δούμε να δούμε ότι όλα είναι καλά και παίρνει βάρος , ή  αν δει κάτι περίεργο θα μου πει να ξανα κάνω και τρίτο ντομπλερ ..

Αλλά έτσι βλέποντας και κάνοντας.. μάλλον για καισαρική το βλέπει γιατί από εγκάρσια θέση ξανά γύρισε ισχιακη ( με κεφάλι πάνω ) και μου λέει αυτό καλέ βόλτες κάνει μέσα στην κοιλιά ; χαχαχα. 

Μου είπε εντάξει Πητ δεν νομίζω να φτάσεις. Αλλά κλεισμένες 36 εβδομάδες τις θέλουμε. .έπειτα μπορούμε να το βγάλουμε 

Αυτά τα νέα. Είμαι πολύ χαρούμενη. Αφού παιχαινει το χοντρουλικο μου χααχαα. Εγώ εντομεταξυ 1 μήνα δεν πήρα τίποτα και αυτό πήρε σύνολο 700 γραμμάρια. ( Εμένα μου έχει κοπεί η όρεξη. Λίγο η ζέστη λίγο οτι ξανά γύρισε η αναγουλα και όλα αυτά.οποτε δεν έχω όρεξη. Μου λέει εντάξει το μωρό παίρνει από εσένα. Αλλά προσπάθησε να τρως έστω λίγο. ) Είμαι 8 ο μήνα +7 κιλά.μου λέει πολύ καλά είναι τα κιλά σου μπράβο. Δεν σε βλέπω να παίρνεις πολλά αφού σε κάνα μήνα θα γεννήσεις.

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο κορίτσι μου πολύ ευχάριστα τα νέα σου.και το μωράκι σου τέλεια γραμμάρια!να δεις που θα μπεις και κανονικά στο μήνα σου και όλα θα πάνε καλά.οντως τα κιλά σου είναι πολύ καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια μου. Μόλις γύρισα..

Ουφ θα μου φύγει η ψυχή. Η ντομπλερ που έκανα ήταν εν μέρη λάθος ( τσάμπα άγχος , στενοχώρια κτλ)

Ο πλακούντας δεν είναι grade III αλλά 2 προς 3. Κανονικά θα έπρεπε να είναι 2. Αλλά έχει φύγει προς τον δρόμο για 3. Οπότε λέει ο γιατρός δεν είναι τόσο τραγική η κατάσταση. Η πιέσεις που είχα έχουν μειωθεί από παλαιότερα. Οπότε είναι προς το καλύτερο . Μου λέει ο γιατρός ότι με πλακούντα 3 δεν θα είχες τόσο μεγάλο μωρό. Δεν πάνε αυτά μαζί. Το μωρό ακόμα παίρνει πολύ καλό βάρος ήταν 1555 και σήμερα πήγε 1800. Σε μιαμίση βδομάδα και είμαι 31+5

Τα βλέπει όλα καλά..μου λέει να πάω να κάνω ξανά ντομπλερ στης 17( σε άλλο γιατρό αυτή την φορά)  Και μόλις το δούμε να δούμε ότι όλα είναι καλά και παίρνει βάρος , ή  αν δει κάτι περίεργο θα μου πει να ξανα κάνω και τρίτο ντομπλερ ..

Αλλά έτσι βλέποντας και κάνοντας.. μάλλον για καισαρική το βλέπει γιατί από εγκάρσια θέση ξανά γύρισε ισχιακη ( με κεφάλι πάνω ) και μου λέει αυτό καλέ βόλτες κάνει μέσα στην κοιλιά ; χαχαχα. 

Μου είπε εντάξει Πητ δεν νομίζω να φτάσεις. Αλλά κλεισμένες 36 εβδομάδες τις θέλουμε. .έπειτα μπορούμε να το βγάλουμε 

Αυτά τα νέα. Είμαι πολύ χαρούμενη. Αφού παιχαινει το χοντρουλικο μου χααχαα. Εγώ εντομεταξυ 1 μήνα δεν πήρα τίποτα και αυτό πήρε σύνολο 700 γραμμάρια. ( Εμένα μου έχει κοπεί η όρεξη. Λίγο η ζέστη λίγο οτι ξανά γύρισε η αναγουλα και όλα αυτά.οποτε δεν έχω όρεξη. Μου λέει εντάξει το μωρό παίρνει από εσένα. Αλλά προσπάθησε να τρως έστω λίγο. ) Είμαι 8 ο μήνα +7 κιλά.μου λέει πολύ καλά είναι τα κιλά σου μπράβο. Δεν σε βλέπω να παίρνεις πολλά αφού σε κάνα μήνα θα γεννήσεις.

 

 

 

Μπράβο πολύ χαίρομαι για σένα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια μου. Μόλις γύρισα..

Ουφ θα μου φύγει η ψυχή. Η ντομπλερ που έκανα ήταν εν μέρη λάθος ( τσάμπα άγχος , στενοχώρια κτλ)

Ο πλακούντας δεν είναι grade III αλλά 2 προς 3. Κανονικά θα έπρεπε να είναι 2. Αλλά έχει φύγει προς τον δρόμο για 3. Οπότε λέει ο γιατρός δεν είναι τόσο τραγική η κατάσταση. Η πιέσεις που είχα έχουν μειωθεί από παλαιότερα. Οπότε είναι προς το καλύτερο . Μου λέει ο γιατρός ότι με πλακούντα 3 δεν θα είχες τόσο μεγάλο μωρό. Δεν πάνε αυτά μαζί. Το μωρό ακόμα παίρνει πολύ καλό βάρος ήταν 1555 και σήμερα πήγε 1800. Σε μιαμίση βδομάδα και είμαι 31+5

Τα βλέπει όλα καλά..μου λέει να πάω να κάνω ξανά ντομπλερ στης 17( σε άλλο γιατρό αυτή την φορά)  Και μόλις το δούμε να δούμε ότι όλα είναι καλά και παίρνει βάρος , ή  αν δει κάτι περίεργο θα μου πει να ξανα κάνω και τρίτο ντομπλερ ..

Αλλά έτσι βλέποντας και κάνοντας.. μάλλον για καισαρική το βλέπει γιατί από εγκάρσια θέση ξανά γύρισε ισχιακη ( με κεφάλι πάνω ) και μου λέει αυτό καλέ βόλτες κάνει μέσα στην κοιλιά ; χαχαχα. 

Μου είπε εντάξει Πητ δεν νομίζω να φτάσεις. Αλλά κλεισμένες 36 εβδομάδες τις θέλουμε. .έπειτα μπορούμε να το βγάλουμε 

Αυτά τα νέα. Είμαι πολύ χαρούμενη. Αφού παιχαινει το χοντρουλικο μου χααχαα. Εγώ εντομεταξυ 1 μήνα δεν πήρα τίποτα και αυτό πήρε σύνολο 700 γραμμάρια. ( Εμένα μου έχει κοπεί η όρεξη. Λίγο η ζέστη λίγο οτι ξανά γύρισε η αναγουλα και όλα αυτά.οποτε δεν έχω όρεξη. Μου λέει εντάξει το μωρό παίρνει από εσένα. Αλλά προσπάθησε να τρως έστω λίγο. ) Είμαι 8 ο μήνα +7 κιλά.μου λέει πολύ καλά είναι τα κιλά σου μπράβο. Δεν σε βλέπω να παίρνεις πολλά αφού σε κάνα μήνα θα γεννήσεις.

 

 

 

Έλα !!!τι ωραία νέα είναι αυτά !!!και οι πιέσεις καλές και το βάρος μπόμπα είναι !!κ ο πλακούντας μιας χαρά μου φαίνεται δεδομένου του μήνα που είμαστε !!αλλά συγνωμη ο άλλος ο γιατρός έκανε λάθος για την γήρανση του πλακούντα ;;παιδιά γενικά είναι πολύ άσχημο να μας αγχωνουν χωρίς να συντρέχει σοβαρός λόγος είτε από δικό τους λάθος ...είμαι κ εγώ σίγουρη ότι θα μπεις στον μήνα σου κ όλα θα πάνε καλά !!

Αχ κ μένα ισχιακό είναι το νινακι ...εμένα μου είπε το ιδανικό είναι να βγει στις 38περιπου..αλλά εγώ έχω αγχωθει για το βάρος του..θέλω να του πω να το μετρήσουμε κ αύριο στο μητέρα...να δω πόσο θα βγει !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Έλα !!!τι ωραία νέα είναι αυτά !!!και οι πιέσεις καλές και το βάρος μπόμπα είναι !!κ ο πλακούντας μιας χαρά μου φαίνεται δεδομένου του μήνα που είμαστε !!αλλά συγνωμη ο άλλος ο γιατρός έκανε λάθος για την γήρανση του πλακούντα ;;παιδιά γενικά είναι πολύ άσχημο να μας αγχωνουν χωρίς να συντρέχει σοβαρός λόγος είτε από δικό τους λάθος ...είμαι κ εγώ σίγουρη ότι θα μπεις στον μήνα σου κ όλα θα πάνε καλά !!

Αχ κ μένα ισχιακό είναι το νινακι ...εμένα μου είπε το ιδανικό είναι να βγει στις 38περιπου..αλλά εγώ έχω αγχωθει για το βάρος του..θέλω να του πω να το μετρήσουμε κ αύριο στο μητέρα...να δω πόσο θα βγει !!

Ναι ρε συ τι πράγμα είναι αυτό με τους γιατρούς. Έχει κουράσει να μην έχουμε εμπιστοσύνη. 

Προχθές Μου έλεγε μία κοπέλα ότι προσπαθούσαν πολύ καιρό και ένας γιατρός τους έλεγε ότι παιδιά δεν θα κάνετε ότι έχετε και οι δύο θέμα αλλά εξετάσεις δεν τους είχε κάνει😮 ήταν μάντης μάλλον. Και τους έλεγε πάμε για εξωσωματική. Εντάξει τραγικό. 

Τελικά έφυγαν από εκεί και πήγανε αλλού τους έκαναν εξετάσεις. Είδε βουλωμενες σάλπιγγες η κοπέλα , έκανε εξωσωματική και έπιασε ένα νινι. 

 

Ναι να πεις να στο μετρήσει σήμερα. Αλλά μην ανησυχείς. 1800 νομίζω είχες πει ότι είναι..έλα κοντεύει τα 2000 οπότε καλά πάμε..όσο είμαστε πάνω από το 2000 δεν θα φοβόμαστε τόσο 

Κορίτσια εχθές στο γιατρό ήταν μία κοπέλα η οποία είπε ότι γέννησε πρόωρα στις 33 εβδομάδες πριν ένα μήνα και ακόμα είναι θερμοκοιτίδα το μωρό και δεν παίρνει τόσο γρήγορα βαρος. . Αυτό το ακούω συχνά δηλαδή ότι είναι θερμοκοιτίδα παίρνουν πάρα πολύ αργά;. Τι γίνεται; Τελικά μέσα στην κοιλιά μάλλον παίρνουν γρηγορότερα 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι ρε συ τι πράγμα είναι αυτό με τους γιατρούς. Έχει κουράσει να μην έχουμε εμπιστοσύνη. 

Προχθές Μου έλεγε μία κοπέλα ότι προσπαθούσαν πολύ καιρό και ένας γιατρός τους έλεγε ότι παιδιά δεν θα κάνετε ότι έχετε και οι δύο θέμα αλλά εξετάσεις δεν τους είχε κάνει😮 ήταν μάντης μάλλον. Και τους έλεγε πάμε για εξωσωματική. Εντάξει τραγικό. 

Τελικά έφυγαν από εκεί και πήγανε αλλού τους έκαναν εξετάσεις. Είδε βουλωμενες σάλπιγγες η κοπέλα , έκανε εξωσωματική και έπιασε ένα νινι. 

 

Ναι να πεις να στο μετρήσει σήμερα. Αλλά μην ανησυχείς. 1800 νομίζω είχες πει ότι είναι..έλα κοντεύει τα 2000 οπότε καλά πάμε..όσο είμαστε πάνω από το 2000 δεν θα φοβόμαστε τόσο 

Κορίτσια εχθές στο γιατρό ήταν μία κοπέλα η οποία είπε ότι γέννησε πρόωρα στις 33 εβδομάδες πριν ένα μήνα και ακόμα είναι θερμοκοιτίδα το μωρό και δεν παίρνει τόσο γρήγορα βαρος. . Αυτό το ακούω συχνά δηλαδή ότι είναι θερμοκοιτίδα παίρνουν πάρα πολύ αργά;. Τι γίνεται; Τελικά μέσα στην κοιλιά μάλλον παίρνουν γρηγορότερα 

 

Καλημέρα κορίτσια 

ενταξει το θέμα με τους γιατρούς είναι λίγο μπέρδεμα.. και αυτοί στο περίπου πάνε αυτό έχω καταλάβει δεν λένε πραγματικά αυτό που σκέφτονται μέχρι να σιγουρευτούν εμένα έλεγε καλά είναι τα γραμμάρια στην αρχή ίσως περίμενε ότι μπορεί να έδινε πιο μετα αλλά μόλις είδε ότι τελικά δεν έδωσα αυτά που θέλαμε τότε το είπε..

 Επίσης λέγαμε με τον αντρα μου εχτές ρωτήσαμε και μια μαία γνωστή μας ότι μάλλον με προετοιμάζει για προγραμματισμένη καισαρική δεν πιστεύω ότι θα με αφήσει να προσπαθήσω για φυσιολογικό τοκετο και μου το φέρνει σιγά σιγά  

εντάξει λογικό είναι μέσα στην κοιλιά μας να περνούν πιο πολύ βαρος απο την θερμοκοιτίδα 

33 βδομάδες ε; Ποσα γραμμάρια το γέννησε ξέρεις ; 

Εγώ να πω την αλήθεια από ποτε που μπήκα στο μήνα μου δεν πολύ ασχολήθηκε ο γιατρός με τα γραμμάρια του μωρού αυτός μάλλον φοβόταν μην βγει πρόωρο τώρα που το ξεπεράσαμε αυτό δεν με ξανά είπε τίποτα εδώ εχτές δεν με μετρησε καθόλου μόνο το Doppler κοίταξε αν είναι εντάξει και τρέφεται τώρα στο τέλος θα δείξει ελπίζω όμως όταν βγει να παίρνει βάρος εύκολα μην έχω πάλι τα ίδια Έχω περιέργεια να δω πόσο θα βγει τελικά 😊 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι ρε συ τι πράγμα είναι αυτό με τους γιατρούς. Έχει κουράσει να μην έχουμε εμπιστοσύνη. 

Προχθές Μου έλεγε μία κοπέλα ότι προσπαθούσαν πολύ καιρό και ένας γιατρός τους έλεγε ότι παιδιά δεν θα κάνετε ότι έχετε και οι δύο θέμα αλλά εξετάσεις δεν τους είχε κάνει😮 ήταν μάντης μάλλον. Και τους έλεγε πάμε για εξωσωματική. Εντάξει τραγικό. 

Τελικά έφυγαν από εκεί και πήγανε αλλού τους έκαναν εξετάσεις. Είδε βουλωμενες σάλπιγγες η κοπέλα , έκανε εξωσωματική και έπιασε ένα νινι. 

 

Ναι να πεις να στο μετρήσει σήμερα. Αλλά μην ανησυχείς. 1800 νομίζω είχες πει ότι είναι..έλα κοντεύει τα 2000 οπότε καλά πάμε..όσο είμαστε πάνω από το 2000 δεν θα φοβόμαστε τόσο 

Κορίτσια εχθές στο γιατρό ήταν μία κοπέλα η οποία είπε ότι γέννησε πρόωρα στις 33 εβδομάδες πριν ένα μήνα και ακόμα είναι θερμοκοιτίδα το μωρό και δεν παίρνει τόσο γρήγορα βαρος. . Αυτό το ακούω συχνά δηλαδή ότι είναι θερμοκοιτίδα παίρνουν πάρα πολύ αργά;. Τι γίνεται; Τελικά μέσα στην κοιλιά μάλλον παίρνουν γρηγορότερα 

 

Χαχχα μάντης φυσικά !!γενικά Το έχω ακούσει αυτό ότι προτείνουν εξωσωματικη χωρίς πολλά πολλά..κ εγώ σ' έναν που είχα πάει για δεύτερη γνώμη με την σαλπιγγογραφια μου μου είχε πει ότι φυσιολογικά δε το κόβει να πιάσω ...εντωμεταξυ αυτός είναι γνωστός Αθήνα και έχει κ κλινική δικιά του υπογονιμότητας..ενώ ο δικός μου μου είχε προτείνει τελείως άλλο δρόμο κ αν δεν πετύχει το ένα θα κάνουμε το άλλο και όλα βήμα βήμα..αλλά τα λεφτά τα χοντρά σε αυτά είναι..τι να πεις.

Εμένα μια γνωστή του με εξίσου πρόβλημα στη μήτρα όχι το ίδιο με εμένα γέννησε στις 34βδομ.κ το νινακι έμεινε μόνο 12ημερες..το πήρε πιο αδύνατο σπίτι αλλά το πήρε σχετικά γρήγορα..οπότε μπορεί να είναι κ στο μωρο...αλλά σίγουρα στη κοιλίτσα είναι πολύ ευνοϊκές οι συνθήκες...μη συγκρίνουμε.

 

Καλημέρα γενικά , πως είστε ;;

Εγώ πέρασα δύσκολο βράδυ χθες..ξύπνησα δύο η ώρα με πόνους περιόδου κ πίεση προς τα κάτω... Ήταν το μωράκι όμως που έσπρωχνε σαν να μην υπάρχει αύριο..χαίρομαι που θα πάω στο νοσοκομείο σήμερα να δω τι γίνεται να τα πω κ στον γιατρό μου γιατί χθες αγχώθηκαμε αρκετά ...αφού θα φτιάξω κι βαλίτσα τώρα.ελπίζω να προλάβω έστω να μπω στον μήνα μου.βεβαια μην είμαι κ αχάριστη έχουν πάει όλα καλά ως τώρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

ενταξει το θέμα με τους γιατρούς είναι λίγο μπέρδεμα.. και αυτοί στο περίπου πάνε αυτό έχω καταλάβει δεν λένε πραγματικά αυτό που σκέφτονται μέχρι να σιγουρευτούν εμένα έλεγε καλά είναι τα γραμμάρια στην αρχή ίσως περίμενε ότι μπορεί να έδινε πιο μετα αλλά μόλις είδε ότι τελικά δεν έδωσα αυτά που θέλαμε τότε το είπε..

 Επίσης λέγαμε με τον αντρα μου εχτές ρωτήσαμε και μια μαία γνωστή μας ότι μάλλον με προετοιμάζει για προγραμματισμένη καισαρική δεν πιστεύω ότι θα με αφήσει να προσπαθήσω για φυσιολογικό τοκετο και μου το φέρνει σιγά σιγά  

εντάξει λογικό είναι μέσα στην κοιλιά μας να περνούν πιο πολύ βαρος απο την θερμοκοιτίδα 

33 βδομάδες ε; Ποσα γραμμάρια το γέννησε ξέρεις ; 

Εγώ να πω την αλήθεια από ποτε που μπήκα στο μήνα μου δεν πολύ ασχολήθηκε ο γιατρός με τα γραμμάρια του μωρού αυτός μάλλον φοβόταν μην βγει πρόωρο τώρα που το ξεπεράσαμε αυτό δεν με ξανά είπε τίποτα εδώ εχτές δεν με μετρησε καθόλου μόνο το Doppler κοίταξε αν είναι εντάξει και τρέφεται τώρα στο τέλος θα δείξει ελπίζω όμως όταν βγει να παίρνει βάρος εύκολα μην έχω πάλι τα ίδια Έχω περιέργεια να δω πόσο θα βγει τελικά 😊 

 

Ναι λογικό κ αυτοί να είναι στο περίπου κ προσπαθούν να έχουν μια πιο εμπεριστατωμένη άποψη για να μη μας αγχωσουν..το προτιμώ αυτό από το να μας αγχωνουν χωρίς ιδιαίτερο λόγο..

Μια χαρά θα τρώει!μερικά μωρά είναι τόσο παχουλά που θες να τα δαγκώσεις !! ναι λογικό είναι μπήκες στο μήνα σου κ αυτό χαλάρωσε κ εσένα  κ τον γιατρό σου..αυτό μου λέει κ ο γιατρός μου ότι εμείς θέλουμε να είστε εσείς καλά κ να μην υπάρχουν εμπόδια στην κύηση .!!γτ με καισαρική όμως ;;περπατά αρκετά ..γιατί αν όντως είναι ψηλά πως θα κατέβει ;;αναγκαστικά με καισαρική..απ' ο τι έχω ακούσει δλδ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/8/2022 at 8:45 ΜΜ, ο/η do-re-mi-fa-sol-la-si είπε:

Κορίτσια κι εγω μολις γυρισα απ το γιατρο και ειμαι πολύ χαρουμενη!!! Εκτός απ το ότι ο μπεμπης μου εχει μεγαλωσει και ειναι πλεον 2100γρ ,χαρη στην περιδεση κ την ξεκουραση ο τραχηλος απο 11mm έφτασε στα 20mm!!!Μου ηρθε να βαλω τα κλάματα γιατι μεχρι πριν μερικές εβδομαδες με ειχαν εντελως ξεγραμμενη κ παρακαλαγαμε να φτασω τις 28 εβδομαδες εστω. Τωρα τουλαχιστον εχουμε ελπίδες για τις 36

Μπράβο κοπέλα μου! Είδες τελικά? Όλα καλά θα πάνε!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/8/2022 at 12:11 ΠΜ, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Εγώ πάντως την έκανα σήμερα που είμαι 36η βδομάδα.

Εγώ θα πάω στον γιατρό 35+ κ ακόμα δεν Μ έχει πει κάτι! Αλλά φαντάζομαι θα Μ πει! Οπότε το κάνουν κ πιο αργά. Σίγουρα είναι αναλόγως τον γιατρό κ την κάθε περίπτωση! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Elk είπε:

Σήμερα τον είδε τον τράχηλο και με το χερι και με τον υπέρηχο για αυτο θέλει να με ξανά δει την Δευτέρα για να δει αν θα έχει καποια διαφορά τώρα αυτο με είπε..

το Doppler πάντα το μέτραγε αυτός αλλά όταν τον προβληματίζει κάτι με στέλνει στον εμβρυολογο για μια δεύτερη γνωμη γιατί από δυο μάτια καλύτερα τεσσερα έτσι λέει γιατί μπορεί κάτι να μου ξεφύγει εμένα όποτε να είναι σίγουρος ότι είναι οκ.. οποτε του φάνηκε καλό σήμερα το Doppler όποτε δεν μου είπε να ξανά παω.. 

δεν το μέτρησε το μωρο σήμερα δεν έμαθα γραμμάρια μόνο παλμούς είδε και  την θέση του μωρού … είναι με το κεφάλι κάτω τώρα απλα περιμένουμε να κατέβει προς την λεκάνη.. σπάνε τα νερά από όσο ξέρω εδώ σπάνε σε κοπέλες που το μωρο είναι ανάποδα με τα πόδια κάτω και δεν έχουν γυρίσει.. 

το σεξ είναι λίγο δύσκολο με την κοιλιά τούρλα δεν είναι ότι καλύτερο αλλά βοηθάει για την γεννά και αυτό.. 

Και με το χέρι????? Αχ άρχισαν αυτά τα άβολα!!!! Με υπέρηχο μόνο δεν μπορούσε ? 😁😁😁 Κοίτα εγώ για την μαία σίγουρα δεν θα μπορώ γτ θα είμαι σε δημόσιο κ λόγω κόβιντ δεν αφήνουν. Αλλά ο γιατρός σου δεν έχει κάποια μαία όπως όλοι δλδ που θα είναι εκεί??? Αν σε πάει σίγουρα με καισαρική ναι έχεις δίκιο δεν ξέρω κατά πόσο θα την χρειαστείς! Αν γνωρίζεις βέβαια κάποια η ξέρει ο γιατρός σου μπορείς να έρθεις σε επαφή με την ίδια και να σου εξηγήσει. Ίσως σε βοηθήσει κ μετά την γέννα αν θες για τον θηλασμο! Ξεκινά φουλ περπάτημα!!!! Τι να κάνεις.... Τις 40 εβδ δλδ ποτέ τις κλείνεις? Αν έχεις χρόνο μην αγχώνεσαι!!!!! Το βραδάκι που θα έχει κ δροσιά ξεκινά! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια μου. Μόλις γύρισα..

Ουφ θα μου φύγει η ψυχή. Η ντομπλερ που έκανα ήταν εν μέρη λάθος ( τσάμπα άγχος , στενοχώρια κτλ)

Ο πλακούντας δεν είναι grade III αλλά 2 προς 3. Κανονικά θα έπρεπε να είναι 2. Αλλά έχει φύγει προς τον δρόμο για 3. Οπότε λέει ο γιατρός δεν είναι τόσο τραγική η κατάσταση. Η πιέσεις που είχα έχουν μειωθεί από παλαιότερα. Οπότε είναι προς το καλύτερο . Μου λέει ο γιατρός ότι με πλακούντα 3 δεν θα είχες τόσο μεγάλο μωρό. Δεν πάνε αυτά μαζί. Το μωρό ακόμα παίρνει πολύ καλό βάρος ήταν 1555 και σήμερα πήγε 1800. Σε μιαμίση βδομάδα και είμαι 31+5

Τα βλέπει όλα καλά..μου λέει να πάω να κάνω ξανά ντομπλερ στης 17( σε άλλο γιατρό αυτή την φορά)  Και μόλις το δούμε να δούμε ότι όλα είναι καλά και παίρνει βάρος , ή  αν δει κάτι περίεργο θα μου πει να ξανα κάνω και τρίτο ντομπλερ ..

Αλλά έτσι βλέποντας και κάνοντας.. μάλλον για καισαρική το βλέπει γιατί από εγκάρσια θέση ξανά γύρισε ισχιακη ( με κεφάλι πάνω ) και μου λέει αυτό καλέ βόλτες κάνει μέσα στην κοιλιά ; χαχαχα. 

Μου είπε εντάξει Πητ δεν νομίζω να φτάσεις. Αλλά κλεισμένες 36 εβδομάδες τις θέλουμε. .έπειτα μπορούμε να το βγάλουμε 

Αυτά τα νέα. Είμαι πολύ χαρούμενη. Αφού παιχαινει το χοντρουλικο μου χααχαα. Εγώ εντομεταξυ 1 μήνα δεν πήρα τίποτα και αυτό πήρε σύνολο 700 γραμμάρια. ( Εμένα μου έχει κοπεί η όρεξη. Λίγο η ζέστη λίγο οτι ξανά γύρισε η αναγουλα και όλα αυτά.οποτε δεν έχω όρεξη. Μου λέει εντάξει το μωρό παίρνει από εσένα. Αλλά προσπάθησε να τρως έστω λίγο. ) Είμαι 8 ο μήνα +7 κιλά.μου λέει πολύ καλά είναι τα κιλά σου μπράβο. Δεν σε βλέπω να παίρνεις πολλά αφού σε κάνα μήνα θα γεννήσεις.

 

 

 

Μπράβο κορίτσι μου! Όλα καλά κ για το μωράκι κ για σένα! Κ μια χαρά είναι στα γραμμάρια του!!!! Κ όλα θα πάνε! Καμιά φορά πραγματικά αγχωνόμαστε τόσο πολύ κ στο τέλος δεν ισχύει τπτ από αυτά που σκεφτόμαστε!!!! Θα φτάσεις με το καλό κ στο μήνα σου και δεν θα έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα. Απλά όντως την επόμενη φορά πήγαινε αλλού για ντομπλερ..... 

Πάντως ρε κορίτσια είναι λίγο σπαστικό αυτό...που οι γιατροί δεν τα κάνουν όλα δλδ!!!! Αλλού αυχενική αλλού β επιπέδου αλλού ντοπλερ 🤣 

Ευτυχώς εγώ αν κ δημόσιο μου τα κάνει ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Olia4 είπε:

Και με το χέρι????? Αχ άρχισαν αυτά τα άβολα!!!! Με υπέρηχο μόνο δεν μπορούσε ? 😁😁😁 Κοίτα εγώ για την μαία σίγουρα δεν θα μπορώ γτ θα είμαι σε δημόσιο κ λόγω κόβιντ δεν αφήνουν. Αλλά ο γιατρός σου δεν έχει κάποια μαία όπως όλοι δλδ που θα είναι εκεί??? Αν σε πάει σίγουρα με καισαρική ναι έχεις δίκιο δεν ξέρω κατά πόσο θα την χρειαστείς! Αν γνωρίζεις βέβαια κάποια η ξέρει ο γιατρός σου μπορείς να έρθεις σε επαφή με την ίδια και να σου εξηγήσει. Ίσως σε βοηθήσει κ μετά την γέννα αν θες για τον θηλασμο! Ξεκινά φουλ περπάτημα!!!! Τι να κάνεις.... Τις 40 εβδ δλδ ποτέ τις κλείνεις? Αν έχεις χρόνο μην αγχώνεσαι!!!!! Το βραδάκι που θα έχει κ δροσιά ξεκινά! 🥰

Ναι έβαλε και τα δυο δεν ξέρω ισως αλλά πράγματα βλέπουν με το χερι αλλά με τον υπέρηχο νομίζω από εδώ και πέρα θα με κοιτάει έτσι και με τα δυο.. το χερι λίγο με πόνεσε ο υπέρηχος λίγο σε 3 βδομαδες περίπου κλεινω 40 .. εμένα η μαμα μου πήρε + 1 βδομαδα ακόμα δηλαδή από την ΠΗΤ πηρε αλλες 7 μερες και μετά τις έσπασαν τα νερά αν μοιάσω εκείνη μπορεί να γεννήσω και αρχές Σεπτεμβρίου θα δείξει 

Λίγο που ρώτησα για την μαία εχτεσ λένε ότι είναι μαζί σου στις εξετάσεις σε πάει στο δωμάτιο την έχεις μέσα στην καισαρική δίπλα σου ( αφού δεν μπορείς να έχεις τον αντρα σου) και μετά σε βοηθάει να θηλάσεις τώρα δεν ξέρω μάλλον κλεινω στο να παρω και την μαία να νιωθω λίγο πιο άνετα

@irini5 μου λέει για καισαρική γιατί αν δεν έχει κατέβει να μπει μέσα στην λεκάνη έχει να διανύσει μεγάλη απόσταση και ίσως οι συσπάσεις μου να μην μπορέσουν να το κατεβάσουν αν είναι ψηλά επίσης πιστεύω ότι δεν θέλει να με ζορίσει και για την μέση μου μάλλον δεν θέλει να ρισκάρει γιατί αν είναι ψηλά θα τραβήξει πολύ το πράγμα ενώ όσο πιο κάτω είναι τόσο πιο γρήγορα θα βγει.. θα δούμε 

Σε πονούσε αρκετά ;σε κράτησαν ώρα οι πόνοι ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

ενταξει το θέμα με τους γιατρούς είναι λίγο μπέρδεμα.. και αυτοί στο περίπου πάνε αυτό έχω καταλάβει δεν λένε πραγματικά αυτό που σκέφτονται μέχρι να σιγουρευτούν εμένα έλεγε καλά είναι τα γραμμάρια στην αρχή ίσως περίμενε ότι μπορεί να έδινε πιο μετα αλλά μόλις είδε ότι τελικά δεν έδωσα αυτά που θέλαμε τότε το είπε..

 Επίσης λέγαμε με τον αντρα μου εχτές ρωτήσαμε και μια μαία γνωστή μας ότι μάλλον με προετοιμάζει για προγραμματισμένη καισαρική δεν πιστεύω ότι θα με αφήσει να προσπαθήσω για φυσιολογικό τοκετο και μου το φέρνει σιγά σιγά  

εντάξει λογικό είναι μέσα στην κοιλιά μας να περνούν πιο πολύ βαρος απο την θερμοκοιτίδα 

33 βδομάδες ε; Ποσα γραμμάρια το γέννησε ξέρεις ; 

Εγώ να πω την αλήθεια από ποτε που μπήκα στο μήνα μου δεν πολύ ασχολήθηκε ο γιατρός με τα γραμμάρια του μωρού αυτός μάλλον φοβόταν μην βγει πρόωρο τώρα που το ξεπεράσαμε αυτό δεν με ξανά είπε τίποτα εδώ εχτές δεν με μετρησε καθόλου μόνο το Doppler κοίταξε αν είναι εντάξει και τρέφεται τώρα στο τέλος θα δείξει ελπίζω όμως όταν βγει να παίρνει βάρος εύκολα μην έχω πάλι τα ίδια Έχω περιέργεια να δω πόσο θα βγει τελικά 😊 

 

Η αλήθεια είναι δεν άκουσα πόσο το έβγαλε. 😌

Εντάξει εύχομαι σε όλα τα μωράκια να πάνε όλα καλά

 

@irini5 πάλι καλά θα πας σήμερα στο νοσοκομείο.ολα καλά θα πάνε. Να μας πεις τα νέα σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οσο πλησιάζει ο καιρος ακομα πιο πολυ ανχος εχουμε Γτ φτάνουμε στο τελος ! Πριν λεγαμε εχουμε ακομα για β επιπέδου εχουμε ακομα για την ντομπλερ και τωρα παμε για την γεννά … πολυ περίεργο μ φαινεται Σε 20 μερες μπαινω στον μηνα 

 χτες ειδα στο όνειρο μ οτι με τσίμπησε ενα μαυρο τεράστιο φίδι 😬 γενικα δεν μπορω να κοιμηθω καλα ρε κοριτσια ξυπνα απο τις 3 μετα μεχρι να με ξανα παρει ζορίζομαι και το πρωι το πολυ μεχρι της 9

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια μου. Μόλις γύρισα..

Ουφ θα μου φύγει η ψυχή. Η ντομπλερ που έκανα ήταν εν μέρη λάθος ( τσάμπα άγχος , στενοχώρια κτλ)

Ο πλακούντας δεν είναι grade III αλλά 2 προς 3. Κανονικά θα έπρεπε να είναι 2. Αλλά έχει φύγει προς τον δρόμο για 3. Οπότε λέει ο γιατρός δεν είναι τόσο τραγική η κατάσταση. Η πιέσεις που είχα έχουν μειωθεί από παλαιότερα. Οπότε είναι προς το καλύτερο . Μου λέει ο γιατρός ότι με πλακούντα 3 δεν θα είχες τόσο μεγάλο μωρό. Δεν πάνε αυτά μαζί. Το μωρό ακόμα παίρνει πολύ καλό βάρος ήταν 1555 και σήμερα πήγε 1800. Σε μιαμίση βδομάδα και είμαι 31+5

Τα βλέπει όλα καλά..μου λέει να πάω να κάνω ξανά ντομπλερ στης 17( σε άλλο γιατρό αυτή την φορά)  Και μόλις το δούμε να δούμε ότι όλα είναι καλά και παίρνει βάρος , ή  αν δει κάτι περίεργο θα μου πει να ξανα κάνω και τρίτο ντομπλερ ..

Αλλά έτσι βλέποντας και κάνοντας.. μάλλον για καισαρική το βλέπει γιατί από εγκάρσια θέση ξανά γύρισε ισχιακη ( με κεφάλι πάνω ) και μου λέει αυτό καλέ βόλτες κάνει μέσα στην κοιλιά ; χαχαχα. 

Μου είπε εντάξει Πητ δεν νομίζω να φτάσεις. Αλλά κλεισμένες 36 εβδομάδες τις θέλουμε. .έπειτα μπορούμε να το βγάλουμε 

Αυτά τα νέα. Είμαι πολύ χαρούμενη. Αφού παιχαινει το χοντρουλικο μου χααχαα. Εγώ εντομεταξυ 1 μήνα δεν πήρα τίποτα και αυτό πήρε σύνολο 700 γραμμάρια. ( Εμένα μου έχει κοπεί η όρεξη. Λίγο η ζέστη λίγο οτι ξανά γύρισε η αναγουλα και όλα αυτά.οποτε δεν έχω όρεξη. Μου λέει εντάξει το μωρό παίρνει από εσένα. Αλλά προσπάθησε να τρως έστω λίγο. ) Είμαι 8 ο μήνα +7 κιλά.μου λέει πολύ καλά είναι τα κιλά σου μπράβο. Δεν σε βλέπω να παίρνεις πολλά αφού σε κάνα μήνα θα γεννήσεις.

 

 

 

Μπράβο τέλεια!!!Ευτυχώς που πήγες νωρίτερα..τζάμπα ανησυχία.....🤩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχει κανει καμια μαθηματα τοκετού ; Πηρα στο ΙΚΑ της περιοχής και μου ειπαν οτι κανουν και θα με παρουν απο βδομάδα να παω … τα κανει μια μαία νομιζω θα ειναι πολυ ενδιαφέρον 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η mariakater είπε:

Οσο πλησιάζει ο καιρος ακομα πιο πολυ ανχος εχουμε Γτ φτάνουμε στο τελος ! Πριν λεγαμε εχουμε ακομα για β επιπέδου εχουμε ακομα για την ντομπλερ και τωρα παμε για την γεννά … πολυ περίεργο μ φαινεται Σε 20 μερες μπαινω στον μηνα 

 χτες ειδα στο όνειρο μ οτι με τσίμπησε ενα μαυρο τεράστιο φίδι 😬 γενικα δεν μπορω να κοιμηθω καλα ρε κοριτσια ξυπνα απο τις 3 μετα μεχρι να με ξανα παρει ζορίζομαι και το πρωι το πολυ μεχρι της 9

και εγώ μια από τα ίδια με τον ύπνο και λίγο όνειρα περίεργα...δε βολεύομαι πουθενά..χαχαχ  υπομονηηηηηη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η mariakater είπε:

Οσο πλησιάζει ο καιρος ακομα πιο πολυ ανχος εχουμε Γτ φτάνουμε στο τελος ! Πριν λεγαμε εχουμε ακομα για β επιπέδου εχουμε ακομα για την ντομπλερ και τωρα παμε για την γεννά … πολυ περίεργο μ φαινεται Σε 20 μερες μπαινω στον μηνα 

 χτες ειδα στο όνειρο μ οτι με τσίμπησε ενα μαυρο τεράστιο φίδι 😬 γενικα δεν μπορω να κοιμηθω καλα ρε κοριτσια ξυπνα απο τις 3 μετα μεχρι να με ξανα παρει ζορίζομαι και το πρωι το πολυ μεχρι της 9

Βρε συ ,που κ που βλεπω κι εγω κουλα όνειρα...χτες ειδα 2,στο πρωτο ειχα κανει λεει διδυμα,ενα αγορι κι ενα κοριτσι κ τα χα βαλει με το γιατρο και του ελεγα "καλα,δε το δες";Εδινα σημασία μονο στο αγορι μαλλον γιατι όντως περιμενω αγορι και το καημενο το κοριτσακι ουτε που το κοιταζα.Και στο 2ο ονειρο ειδα οτι εκανα ενα κακασχημο μωρο,τεραστιο κ με τεραστιο κεφαλι.Τοσο ασχημο που ουτε η μανα μου που ηταν παρουσα στο δωματιο,δε μπορουσε να με παρηγορήσει και να υποκριθει οτι δεν είναι ετσι τα πράγματα.Μαλλον οι ορμονες κ το αγχος κανουν πάρτυ.

Σε καταλαβαίνω απολυτα,ουτε εγω κοιμαμαι καλα,κανω αμαν να βρω θεση να βολευτω και ξυπναω απ τις δυνατες κλωτσιες που μου δινει.Χαλαλι ομως,δε πειράζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα !!

Έχω ακούσει για τα άσχημα όνειρα της εγκυμοσύνης αλλά δεν έχει τύχει να δω..βασικά έχω δει κ εγώ ότι κάνω δίδυμα.κ τέτοια..

Κορίτσια ο γιατρός μου έδωσε μια βδομάδα διωρια και αν όπως είπε ...χθες οι πόνοι ήταν πόνοι τοκετού...το ένιωθα ότι εξωθούσε είναι η αλήθεια...ο τράχηλος έπεσε πολύ κ από εκεί το κατάλαβε ο γιατρός...έκανα δύο ενέσεις προγεστερόνης και δύο για τα πνευμόνια του μωρού παρόλο που ο γιατρός δεν είναι υπέρ ....αλλά λόγω τραχήλου...δε τ ο πιστεύω ότι γεννάω από ημέρα σε ημέρα .

Έχω στεναχωρηθεί λίγο γιατί σκέφτομαι θερμοικοιτιδες και θέμα θηλασμού αλλά εντάξει δεν θέλω να είμαι αχάριστη...εξ αρχής γνώριζα ότι λογικά θα ήταν πιο πρόωρο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα !!

Έχω ακούσει για τα άσχημα όνειρα της εγκυμοσύνης αλλά δεν έχει τύχει να δω..βασικά έχω δει κ εγώ ότι κάνω δίδυμα.κ τέτοια..

Κορίτσια ο γιατρός μου έδωσε μια βδομάδα διωρια και αν όπως είπε ...χθες οι πόνοι ήταν πόνοι τοκετού...το ένιωθα ότι εξωθούσε είναι η αλήθεια...ο τράχηλος έπεσε πολύ κ από εκεί το κατάλαβε ο γιατρός...έκανα δύο ενέσεις προγεστερόνης και δύο για τα πνευμόνια του μωρού παρόλο που ο γιατρός δεν είναι υπέρ ....αλλά λόγω τραχήλου...δε τ ο πιστεύω ότι γεννάω από ημέρα σε ημέρα .

Έχω στεναχωρηθεί λίγο γιατί σκέφτομαι θερμοικοιτιδες και θέμα θηλασμού αλλά εντάξει δεν θέλω να είμαι αχάριστη...εξ αρχής γνώριζα ότι λογικά θα ήταν πιο πρόωρο..

Μην στεναχωριέσαι κορίτσι μου και για σένα και για το μωράκι σου. Όλα καλά θα πάνε είναι δυνατά τα μωράκια μας τώρα.σου συνέστησε ξεκούραση ξάπλα κτλ για να καθυστερησετε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα !!

Έχω ακούσει για τα άσχημα όνειρα της εγκυμοσύνης αλλά δεν έχει τύχει να δω..βασικά έχω δει κ εγώ ότι κάνω δίδυμα.κ τέτοια..

Κορίτσια ο γιατρός μου έδωσε μια βδομάδα διωρια και αν όπως είπε ...χθες οι πόνοι ήταν πόνοι τοκετού...το ένιωθα ότι εξωθούσε είναι η αλήθεια...ο τράχηλος έπεσε πολύ κ από εκεί το κατάλαβε ο γιατρός...έκανα δύο ενέσεις προγεστερόνης και δύο για τα πνευμόνια του μωρού παρόλο που ο γιατρός δεν είναι υπέρ ....αλλά λόγω τραχήλου...δε τ ο πιστεύω ότι γεννάω από ημέρα σε ημέρα .

Έχω στεναχωρηθεί λίγο γιατί σκέφτομαι θερμοικοιτιδες και θέμα θηλασμού αλλά εντάξει δεν θέλω να είμαι αχάριστη...εξ αρχής γνώριζα ότι λογικά θα ήταν πιο πρόωρο..

Καλησπέρα κορίτσι! Διάβασα ότι είχες πόνους χθες το βράδυ.. Πήγες στο γιατρό σήμερα; Πως είδε ότι ο τράχηλος έπεσε πολύ, σε εξέτασε με κολπικό υπέρηχο ΄΄η και με το χέρι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα !!

Έχω ακούσει για τα άσχημα όνειρα της εγκυμοσύνης αλλά δεν έχει τύχει να δω..βασικά έχω δει κ εγώ ότι κάνω δίδυμα.κ τέτοια..

Κορίτσια ο γιατρός μου έδωσε μια βδομάδα διωρια και αν όπως είπε ...χθες οι πόνοι ήταν πόνοι τοκετού...το ένιωθα ότι εξωθούσε είναι η αλήθεια...ο τράχηλος έπεσε πολύ κ από εκεί το κατάλαβε ο γιατρός...έκανα δύο ενέσεις προγεστερόνης και δύο για τα πνευμόνια του μωρού παρόλο που ο γιατρός δεν είναι υπέρ ....αλλά λόγω τραχήλου...δε τ ο πιστεύω ότι γεννάω από ημέρα σε ημέρα .

Έχω στεναχωρηθεί λίγο γιατί σκέφτομαι θερμοικοιτιδες και θέμα θηλασμού αλλά εντάξει δεν θέλω να είμαι αχάριστη...εξ αρχής γνώριζα ότι λογικά θα ήταν πιο πρόωρο..

Από τι είπαμε γίνεται όλο αυτό;..

Εντάξει δεν μπορείς να αλλάξεις κάτι οπότε κοίτα να κάνεις ότι θετικό πρέπει και μην στενοχωριέσαι. Όλα καλά θα σκέφτεσαι ότι θα πάνε. Σε μια βδομάδα θα μπεις δηλαδή με προγραμματισμένη καισαρική; Τι είπατε ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...