Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ 😊 δεν το θυμόμουν ότι το είχες γράψει θα μπω τώρα θα χαζέψω και εγω να αρχίσω να αγοράζω πράγματα γιατί με την μετακόμιση δεν έχω προλάβει να δω τίποτα ακόμα για το μωρο 

Άντε ωραία.... Είναι ωραία να έρχονται σπίτι σιγά σιγά νιώθουμε διαφορετικά..ότι επιτέλους κοντεύει ο καιρός. 😍❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Άντε ωραία.... Είναι ωραία να έρχονται σπίτι σιγά σιγά νιώθουμε διαφορετικά..ότι επιτέλους κοντεύει ο καιρός. 😍❤️

 

Δίκιο έχεις να αρχίσουμε σιγά σιγά να το καταλαβαίνουμε 😊 μπήκα στο site διάλεξα αρκετά  πραγματάκια αύριο θα κάνω παραγγελία και εγώ ευχαριστώ 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, εγώ αυριο μπαίνω 26η εβδομάδα. Πλέον, νιώθω πολύ συχνά το μωράκι. Το βλέπω να κουνιέται στην κοιλιά και το χω  παρει κ βιντεάκι. Έχει αρχίσει και ο άντρας μου να συνδέεται περισσότερο αφού βλέπει πλέον την κοιλιά και καταλαβαίνει πως κάτι υπάρχει. Δυστυχώς, δεν έχω ψωνίσει τπτ. Είμαι στη φάση μετακόμισης κι εγώ - ευτυχώς σε δικό μας σπίτι πλεον- και δεν ξέρω τι να πρωτοκανω με τα γραφειοκρατικά, τα βαψιματα, τις επισκευές. Την Πέμπτη θα κάνω τις γενικές εξετάσεις και την καμπύλη ζαχάρου να δω πως θα πάει. Εμένα με έχει ταλαιπωρήσει πολύ το ψυχολογικό κομμάτι. Έχω συχνά ξεσπάσματα, κλάματα χωρίς λόγο και αιτία, μεγαλοποιω καταστάσεις, νιώθω ότι δεν με εκτιμάνε και πολλά τέτοια ωραία που σε στιγμές διαύγειας καταλαβαίνω ότι δεν ισχύουν αλλά γενικά δεν μπορώ να πω ότι τη βιώνω με απόλυτη χαρά την εγκυμοσύνη. Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα πολλές φορές. Ευτυχώς ο άντρας μου με στηρίζει -ειδικά τον τελευταίο καιρό -που τα έχει δει όλα ο άνθρωπος. Ήθελα να το αναφέρω γιατί λέμε για διάφορες ενοχλήσεις της εγκυμοσύνης κτλ αλλά εμένα εμένα αυτό που με έχει επηρεάσει περισσότερο είναι το συναισθηματικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Κορίτσια, εγώ αυριο μπαίνω 26η εβδομάδα. Πλέον, νιώθω πολύ συχνά το μωράκι. Το βλέπω να κουνιέται στην κοιλιά και το χω  παρει κ βιντεάκι. Έχει αρχίσει και ο άντρας μου να συνδέεται περισσότερο αφού βλέπει πλέον την κοιλιά και καταλαβαίνει πως κάτι υπάρχει. Δυστυχώς, δεν έχω ψωνίσει τπτ. Είμαι στη φάση μετακόμισης κι εγώ - ευτυχώς σε δικό μας σπίτι πλεον- και δεν ξέρω τι να πρωτοκανω με τα γραφειοκρατικά, τα βαψιματα, τις επισκευές. Την Πέμπτη θα κάνω τις γενικές εξετάσεις και την καμπύλη ζαχάρου να δω πως θα πάει. Εμένα με έχει ταλαιπωρήσει πολύ το ψυχολογικό κομμάτι. Έχω συχνά ξεσπάσματα, κλάματα χωρίς λόγο και αιτία, μεγαλοποιω καταστάσεις, νιώθω ότι δεν με εκτιμάνε και πολλά τέτοια ωραία που σε στιγμές διαύγειας καταλαβαίνω ότι δεν ισχύουν αλλά γενικά δεν μπορώ να πω ότι τη βιώνω με απόλυτη χαρά την εγκυμοσύνη. Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα πολλές φορές. Ευτυχώς ο άντρας μου με στηρίζει -ειδικά τον τελευταίο καιρό -που τα έχει δει όλα ο άνθρωπος. Ήθελα να το αναφέρω γιατί λέμε για διάφορες ενοχλήσεις της εγκυμοσύνης κτλ αλλά εμένα εμένα αυτό που με έχει επηρεάσει περισσότερο είναι το συναισθηματικό.

Λογικά κοτιτσι μου έχεις πιεστεί κιόλας τώρα με την μετακόμιση, κουραζεσαι αρκετά. Όλα θα γίνουν. Αυτό να σκέφτεται. Μια ζωουλα έχεις δημιουργήσει, δωστης θετικά συναισθήματα για να πάρει γερές βάσεις. Μόλις μετακομίσετε και συμμαζευτεις θα πάρεις και τα πράγματα του μωρού και θα σου φτιάξει η διάθεση θα δεις

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Κορίτσια, εγώ αυριο μπαίνω 26η εβδομάδα. Πλέον, νιώθω πολύ συχνά το μωράκι. Το βλέπω να κουνιέται στην κοιλιά και το χω  παρει κ βιντεάκι. Έχει αρχίσει και ο άντρας μου να συνδέεται περισσότερο αφού βλέπει πλέον την κοιλιά και καταλαβαίνει πως κάτι υπάρχει. Δυστυχώς, δεν έχω ψωνίσει τπτ. Είμαι στη φάση μετακόμισης κι εγώ - ευτυχώς σε δικό μας σπίτι πλεον- και δεν ξέρω τι να πρωτοκανω με τα γραφειοκρατικά, τα βαψιματα, τις επισκευές. Την Πέμπτη θα κάνω τις γενικές εξετάσεις και την καμπύλη ζαχάρου να δω πως θα πάει. Εμένα με έχει ταλαιπωρήσει πολύ το ψυχολογικό κομμάτι. Έχω συχνά ξεσπάσματα, κλάματα χωρίς λόγο και αιτία, μεγαλοποιω καταστάσεις, νιώθω ότι δεν με εκτιμάνε και πολλά τέτοια ωραία που σε στιγμές διαύγειας καταλαβαίνω ότι δεν ισχύουν αλλά γενικά δεν μπορώ να πω ότι τη βιώνω με απόλυτη χαρά την εγκυμοσύνη. Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα πολλές φορές. Ευτυχώς ο άντρας μου με στηρίζει -ειδικά τον τελευταίο καιρό -που τα έχει δει όλα ο άνθρωπος. Ήθελα να το αναφέρω γιατί λέμε για διάφορες ενοχλήσεις της εγκυμοσύνης κτλ αλλά εμένα εμένα αυτό που με έχει επηρεάσει περισσότερο είναι το συναισθηματικό.

Καλημέρα κορίτσια

Και εγώ σε φάση μετακομίσεις ακόμα δεν έχω ψωνίσει τίποτα είμαι 25 και 3 μερες σήμερα πάω να κάνω κάτι αιματολογικές να δω πάλι ζαχαρο και ουρά… καμπύλη με ειπε θα κάνω 28 εβδομάδων όποτε έχω ακόμα..  και εμένα κλωτσάει πολύ έχω τραβήξει βίντεο να κουνιέται η κοιλιτσα τέλειο!

 Αλλά γιατί σε έχει ρίξει τόσο ψυχολογικά είναι από την εγκυμοσύνη πιστεύεις; Ή σε ενοχλεί κάτι άλλο; Να μην σκέφτεσαι τέτοια πράγματα κοπέλα μου ολες περνάμε μια φάση σε αυτήν την περίοδο την εγκυμοσύνης άλλες πιο πολύ άλλες πιο λίγο εγώ στεναχωριέμαι που δεν μπορω να κάνω πολλά πράγματα στην μετακόμιση να βοηθήσω και τρέχουν όλο οι άλλοι για το δικό μου σπίτι αλλά οκ και τι να κάνουμε .. Ίσως έχεις πιεστεί και με την μετακόμιση εμενε με έχει πιάσει λίγο άγχος με αυτό να τελειώνω γιατί μέχρι τέλος του μήνα πρέπει να δώσω κλειδιά για να έρθει ο επόμενος στο σπίτι που είμαι τώρα και με πιέζει λίγο αυτό..

όλα καλά θα πάνε θα τελειώσεις με το σπίτι σου μόλις τακτοποιήσεις πράγματα και ηρεμήσεις πιστεύω θα σου περάσει αφού έχεις και έναν άντρα να σε στηρίζει τόσο μην φοβάσαι τίποτα 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Κορίτσια, εγώ αυριο μπαίνω 26η εβδομάδα. Πλέον, νιώθω πολύ συχνά το μωράκι. Το βλέπω να κουνιέται στην κοιλιά και το χω  παρει κ βιντεάκι. Έχει αρχίσει και ο άντρας μου να συνδέεται περισσότερο αφού βλέπει πλέον την κοιλιά και καταλαβαίνει πως κάτι υπάρχει. Δυστυχώς, δεν έχω ψωνίσει τπτ. Είμαι στη φάση μετακόμισης κι εγώ - ευτυχώς σε δικό μας σπίτι πλεον- και δεν ξέρω τι να πρωτοκανω με τα γραφειοκρατικά, τα βαψιματα, τις επισκευές. Την Πέμπτη θα κάνω τις γενικές εξετάσεις και την καμπύλη ζαχάρου να δω πως θα πάει. Εμένα με έχει ταλαιπωρήσει πολύ το ψυχολογικό κομμάτι. Έχω συχνά ξεσπάσματα, κλάματα χωρίς λόγο και αιτία, μεγαλοποιω καταστάσεις, νιώθω ότι δεν με εκτιμάνε και πολλά τέτοια ωραία που σε στιγμές διαύγειας καταλαβαίνω ότι δεν ισχύουν αλλά γενικά δεν μπορώ να πω ότι τη βιώνω με απόλυτη χαρά την εγκυμοσύνη. Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα πολλές φορές. Ευτυχώς ο άντρας μου με στηρίζει -ειδικά τον τελευταίο καιρό -που τα έχει δει όλα ο άνθρωπος. Ήθελα να το αναφέρω γιατί λέμε για διάφορες ενοχλήσεις της εγκυμοσύνης κτλ αλλά εμένα εμένα αυτό που με έχει επηρεάσει περισσότερο είναι το συναισθηματικό.

Καλημέρα κορίτσια μου !!

Με το καλό να ετοιμάσετε το νέο σας και δικό σας (πολύ βασικό ) σπιτάκι !ε τώρα προέχει το σπίτι..φαντάζομαι τη δυσκολία απ' την άλλη ..εμείς δύο δωμάτια βάψαμε κ ένιωθα τέτοια κούραση (που δεν έκανα κ τίποτα στην ουσία )..

 βρε κορίτσι μου . .πολυ δύσκολο ακούγεται .Το έχω ξανακούσει αυτό να σου πω την αλήθεια.ειναι πολύ πιο σπουδαίο πιστεύω απ' τις απλές ενοχλησεις..ηταν η κουμπάρα μου έτσι αλλά δυστυχώς ήταν κ ο άντρας της απών οπότε κ καταλαβαινεις...εντάξει λογικό να αλλάζουμε λίγο και συναισθηματικά(εγώ έχω γίνει πολύ ευσυγκινητη και από νεύρα άλλο τίποτα !!).

Καταλαβαίνεις όμως ότι είναι από την εγκυμοσύνη κ το βασικό είναι ότι ο άντρας σου είναι εκεί δίπλα βράχος !πάρα πολύ σημαντικό.προφανως  δεν θα ελέγχεται κιόλας  λόγω των ορμονών..σε λίγο θα έχεις ένα παιδάκι στα χέρια σου !!να σκέφτεσαι θετικά( είναι ίσως κ η φάση της μετακόμισης που δε βοηθάει -ισως όταν ηρεμήσετε και μετά πρώτα ψώνια να αλλάξει η διάθεση σου ) !έχουμε να ζήσουμε φαντάζομαι πληθώρα συναισθημάτων και ίσως αντιμαχόμενων μεταξύ τους..όλα θα πάνε καλά !!

 

Καλή επιτυχία με την καμπύλη ζαχάρου..άρα 26θα την κάνουμε κ εμείς..πολύ την φοβάμαι (ΚΑΙ)αυτή την εξέταση ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου !!

Με το καλό να ετοιμάσετε το νέο σας και δικό σας (πολύ βασικό ) σπιτάκι !ε τώρα προέχει το σπίτι..φαντάζομαι τη δυσκολία απ' την άλλη ..εμείς δύο δωμάτια βάψαμε κ ένιωθα τέτοια κούραση (που δεν έκανα κ τίποτα στην ουσία )..

 βρε κορίτσι μου . .πολυ δύσκολο ακούγεται .Το έχω ξανακούσει αυτό να σου πω την αλήθεια.ειναι πολύ πιο σπουδαίο πιστεύω απ' τις απλές ενοχλησεις..ηταν η κουμπάρα μου έτσι αλλά δυστυχώς ήταν κ ο άντρας της απών οπότε κ καταλαβαινεις...εντάξει λογικό να αλλάζουμε λίγο και συναισθηματικά(εγώ έχω γίνει πολύ ευσυγκινητη και από νεύρα άλλο τίποτα !!).

Καταλαβαίνεις όμως ότι είναι από την εγκυμοσύνη κ το βασικό είναι ότι ο άντρας σου είναι εκεί δίπλα βράχος !πάρα πολύ σημαντικό.προφανως  δεν θα ελέγχεται κιόλας  λόγω των ορμονών..σε λίγο θα έχεις ένα παιδάκι στα χέρια σου !!να σκέφτεσαι θετικά( είναι ίσως κ η φάση της μετακόμισης που δε βοηθάει -ισως όταν ηρεμήσετε και μετά πρώτα ψώνια να αλλάξει η διάθεση σου ) !έχουμε να ζήσουμε φαντάζομαι πληθώρα συναισθημάτων και ίσως αντιμαχόμενων μεταξύ τους..όλα θα πάνε καλά !!

 

Καλή επιτυχία με την καμπύλη ζαχάρου..άρα 26θα την κάνουμε κ εμείς..πολύ την φοβάμαι (ΚΑΙ)αυτή την εξέταση ...

Εμένα κάθε μήνα ο γιατρός με βάζει να κάνω εξέταση ζαχαρου θυρωειδη και γενική ούρων εσάς δεν σας βάζει ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εμένα κάθε μήνα ο γιατρός με βάζει να κάνω εξέταση ζαχαρου θυρωειδη και γενική ούρων εσάς δεν σας βάζει ;

Ναι και εμένα με βάζει.😍 Και για τοξόπλασμα και όλα..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εμένα κάθε μήνα ο γιατρός με βάζει να κάνω εξέταση ζαχαρου θυρωειδη και γενική ούρων εσάς δεν σας βάζει ;

Παιδιά εμένα όχι .ούτε καν..οι αρχικές που είχα κάνει..κ τώρα που πήγα στον αιματολογο έκανα αλλά κυρίως επικεντρώθηκε για την πήξη του αίματος...τίποτα άλλο !νομίζω ο δικός μου βάζει αυτές τις αρχικές του πρώτου τριμήνου και στο τελευταίο..απ' ο τι μου έχει πει γνωστή που έχει γεννήσει στον ίδιο..είναι ανάλογα τον γιατρό νομίζω.

Βρε κοριτσάρες μου εμένα έχουν πρηστει τα πόδια μου...κ πονάνε κιόλας κάποιος φορές στο πέλμα..το είπε βέβαια στον αιματολογο κ μου είπε ότι είναι λογικό λόγω μετατόπισης κέντρου βάρους κ λόγω μιας ορμόνης που λέγεται ρελαξινη..εσείς έχετε παρόμοιο θέμα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Παιδιά εμένα όχι .ούτε καν..οι αρχικές που είχα κάνει..κ τώρα που πήγα στον αιματολογο έκανα αλλά κυρίως επικεντρώθηκε για την πήξη του αίματος...τίποτα άλλο !νομίζω ο δικός μου βάζει αυτές τις αρχικές του πρώτου τριμήνου και στο τελευταίο..απ' ο τι μου έχει πει γνωστή που έχει γεννήσει στον ίδιο..είναι ανάλογα τον γιατρό νομίζω.

Βρε κοριτσάρες μου εμένα έχουν πρηστει τα πόδια μου...κ πονάνε κιόλας κάποιος φορές στο πέλμα..το είπε βέβαια στον αιματολογο κ μου είπε ότι είναι λογικό λόγω μετατόπισης κέντρου βάρους κ λόγω μιας ορμόνης που λέγεται ρελαξινη..εσείς έχετε παρόμοιο θέμα ;

Ναι δεν ξέρω..ο κάθε γιατρός με τον τρόπο του. 

Όχι εγώ ακόμα δεν έχω κάτι με πρήξιμο στα πόδια. Προς το παρών πάντως. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Ναι, κι εμένα κάθε μήνα με βάζει να κάνω αιματολογικές, ουρά, τοξόπλασμα και κάποιους μήνες και κάποια έξτρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι και εμένα με βάζει.😍 Και για τοξόπλασμα και όλα..

 

@Μαργαρίτσ  ααα ειπα μηπως τα κάνω μόνο εγώ κορίτσια επειδή έχω ένα μικρό θέμα με το ζαχαρο και μου τα βάζει κάθε μήνα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

Παιδιά εμένα όχι .ούτε καν..οι αρχικές που είχα κάνει..κ τώρα που πήγα στον αιματολογο έκανα αλλά κυρίως επικεντρώθηκε για την πήξη του αίματος...τίποτα άλλο !νομίζω ο δικός μου βάζει αυτές τις αρχικές του πρώτου τριμήνου και στο τελευταίο..απ' ο τι μου έχει πει γνωστή που έχει γεννήσει στον ίδιο..είναι ανάλογα τον γιατρό νομίζω.

Βρε κοριτσάρες μου εμένα έχουν πρηστει τα πόδια μου...κ πονάνε κιόλας κάποιος φορές στο πέλμα..το είπε βέβαια στον αιματολογο κ μου είπε ότι είναι λογικό λόγω μετατόπισης κέντρου βάρους κ λόγω μιας ορμόνης που λέγεται ρελαξινη..εσείς έχετε παρόμοιο θέμα ;

Εγώ με τα πόδια έχω θέμα ειδικά τώρα με την μετακόμιση πονάνε μπροστά στα καλάμια το αριστερό με πονάει πιο πολύ και στον αστράγαλο μου..κράμπες παθαίνω σε ενοχλητικό βαθμό με ξυπνάει τα ξημερώματα κατά της 6 η ώρα το πρωί με πιάνει λες και έχει ρολόι αλλά δεν εχω καταλαβει τώρα αν αυτό είναι από την εγκυμοσύνη ή από την μέση μου, γιατι έχω πρόβλημα και με χτυπάει στο νεύρο του ποδιού μου🤔 (το είχα ξανά πάθει και πριν εγκυμοσύνη) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Εγώ με τα πόδια έχω θέμα ειδικά τώρα με την μετακόμιση πονάνε μπροστά στα καλάμια το αριστερό με πονάει πιο πολύ και στον αστράγαλο μου..κράμπες παθαίνω σε ενοχλητικό βαθμό με ξυπνάει τα ξημερώματα κατά της 6 η ώρα το πρωί με πιάνει λες και έχει ρολόι αλλά δεν εχω καταλαβει τώρα αν αυτό είναι από την εγκυμοσύνη ή από την μέση μου, γιατι έχω πρόβλημα και με χτυπάει στο νεύρο του ποδιού μου🤔 (το είχα ξανά πάθει και πριν εγκυμοσύνη) 

μόνο εγώ δεν κάνω δλδ!!α κάτι είχες αναφέρει κ πιο παλιά για τα ποδιά..ακόμα ε ;; όχι εγώ καθόλου καλάμι μόνο πέλμα εμένα κ γενικό πρήξιμο...δεν κοιμάσαι καλά ;; εγώ τα βάζω σ ενα μαξιλάρι κ είναι κάπως καλύτερα...αλλά αυτός που δε μππορεί να κοιμηθεί καθόλου είναι ο άντρας μου!!μαντέψτεε...απότο  ροχαλητό μου κορίτσια..εχώ μετατραπεί σε άντρα στην εγκυμοσύνη!χαχαχαχα..χαλια΄΄.δε ξέρω αν είναι από το μπούκωμα αλλά έχει αρχίσει να υποχωρεί..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

μόνο εγώ δεν κάνω δλδ!!α κάτι είχες αναφέρει κ πιο παλιά για τα ποδιά..ακόμα ε ;; όχι εγώ καθόλου καλάμι μόνο πέλμα εμένα κ γενικό πρήξιμο...δεν κοιμάσαι καλά ;; εγώ τα βάζω σ ενα μαξιλάρι κ είναι κάπως καλύτερα...αλλά αυτός που δε μππορεί να κοιμηθεί καθόλου είναι ο άντρας μου!!μαντέψτεε...απότο  ροχαλητό μου κορίτσια..εχώ μετατραπεί σε άντρα στην εγκυμοσύνη!χαχαχαχα..χαλια΄΄.δε ξέρω αν είναι από το μπούκωμα αλλά έχει αρχίσει να υποχωρεί..

Ενώ δεν είχα πρόβλημα με τον ύπνο τώρα σιγά σιγά άρχισα λίγο να ζορίζομαι και στο να γυρίζω πλευρό αν ξεκίνησα από τώρα μετά τι θα κάνω δεν ξέρω 😋 

Λογικά από το μπούκωμα θα είναι το ροχαλητό σου αν δεν παίρνεις καλά ανάσα και σε ζορίζει υπομονή στον άντρα σου 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ενώ δεν είχα πρόβλημα με τον ύπνο τώρα σιγά σιγά άρχισα λίγο να ζορίζομαι και στο να γυρίζω πλευρό αν ξεκίνησα από τώρα μετά τι θα κάνω δεν ξέρω 😋 

Λογικά από το μπούκωμα θα είναι το ροχαλητό σου αν δεν παίρνεις καλά ανάσα και σε ζορίζει υπομονή στον άντρα σου 😊

κακοπερνάει ο γλυκούλης..λέω να πάρω κάτι επιθέματα-αυτοκόλλητα χώρις φάρμακα για την μύτη.

έχεις φουσκώσει κ εσύ ;;εσυ μα΄λλον θα χεις πάρει τα λιγοστά κιλά στη  κοιλιά μόνο.αυτό σκέφτομαι κι εγω, ηδη νιώθω πιο βαριά..κι είμαι  κιόλας χαχχαχ! δυσκολέυομαι κυρίως να σηκωθώ απ τον καναπέ γιατί είναι πουπουλένιος κι καταλαβαίνεις πόσο βουλιάζει.πολύ άβολος για εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η irini5 είπε:

κακοπερνάει ο γλυκούλης..λέω να πάρω κάτι επιθέματα-αυτοκόλλητα χώρις φάρμακα για την μύτη.

έχεις φουσκώσει κ εσύ ;;εσυ μα΄λλον θα χεις πάρει τα λιγοστά κιλά στη  κοιλιά μόνο.αυτό σκέφτομαι κι εγω, ηδη νιώθω πιο βαριά..κι είμαι  κιόλας χαχχαχ! δυσκολέυομαι κυρίως να σηκωθώ απ τον καναπέ γιατί είναι πουπουλένιος κι καταλαβαίνεις πόσο βουλιάζει.πολύ άβολος για εγκυμοσύνη.

Ακόμα κιλά δεν έχω πάρει αλλά πραγματικά σήμερα το σκεφτόμουν και θέλω να ρωτήσω τον γιατρό αν είναι καλό αυτό γιατί με ζύγισε πριν 3 βδομαδες ο γιατρος ζυγίστηκα και σήμερα και είμαι στα ιδια κιλά.. σε μια βδομαδα θα πάω να με δει..

Εγώ ζορίζομαι λίγο όταν πάω να σηκωθώ από το κρεβάτι και όταν ανεβαίνω σκαλιά εκει λαχανιάζω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ακόμα κιλά δεν έχω πάρει αλλά πραγματικά σήμερα το σκεφτόμουν και θέλω να ρωτήσω τον γιατρό αν είναι καλό αυτό γιατί με ζύγισε πριν 3 βδομαδες ο γιατρος ζυγίστηκα και σήμερα και είμαι στα ιδια κιλά.. σε μια βδομαδα θα πάω να με δει..

Εγώ ζορίζομαι λίγο όταν πάω να σηκωθώ από το κρεβάτι και όταν ανεβαίνω σκαλιά εκει λαχανιάζω 

Είχες χάσει στην αρχή;  Με πόσα ξεκίνησες ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ακόμα κιλά δεν έχω πάρει αλλά πραγματικά σήμερα το σκεφτόμουν και θέλω να ρωτήσω τον γιατρό αν είναι καλό αυτό γιατί με ζύγισε πριν 3 βδομαδες ο γιατρος ζυγίστηκα και σήμερα και είμαι στα ιδια κιλά.. σε μια βδομαδα θα πάω να με δει..

Εγώ ζορίζομαι λίγο όταν πάω να σηκωθώ από το κρεβάτι και όταν ανεβαίνω σκαλιά εκει λαχανιάζω 

δε ξερεις ποσο σε ζηλευω χιιχι!!κοιτα εχω παρατηρησει πως παιρνω αρκετες θερμιδες οταν τρωω γλυκα...που τρωω καθε ημερα αλλα λιγο...αλλα καποιες φορες το παρακανω...ελπιζω να βγει καλη η καμπυλη οταν με το καλο την κανω..οποτε εσυ που δεν τρως και προσεχεις τοσο ειναι ισως λογικο να μην εχεις παρει τοσα. ποσα εχεις παρει ;; εγω κοριτσια εχω παρει 5.5 -6 ..αλλά ξεκίνησα την εγκυμοσυνη με παραπανισια..κ φαινεται πιο εντονο..εχει πρηστει κ το προσωπο μου καπως.. επισης τις τελευταιες ημερες σαν να πειναω περισσοτερο..

εσεις ΄χάνατε κιολας απ το στομαχακι σας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

δε ξερεις ποσο σε ζηλευω χιιχι!!κοιτα εχω παρατηρησει πως παιρνω αρκετες θερμιδες οταν τρωω γλυκα...που τρωω καθε ημερα αλλα λιγο...αλλα καποιες φορες το παρακανω...ελπιζω να βγει καλη η καμπυλη οταν με το καλο την κανω..οποτε εσυ που δεν τρως και προσεχεις τοσο ειναι ισως λογικο να μην εχεις παρει τοσα. ποσα εχεις παρει ;; εγω κοριτσια εχω παρει 5.5 -6 ..αλλά ξεκίνησα την εγκυμοσυνη με παραπανισια..κ φαινεται πιο εντονο..εχει πρηστει κ το προσωπο μου καπως.. επισης τις τελευταιες ημερες σαν να πειναω περισσοτερο..

εσεις ΄χάνατε κιολας απ το στομαχακι σας..

Ναι και εγώ τις τελευταίες μέρες θέλω να τρώω συνέχεια. Δεν χορταινω με τίποτα. Θέλω να φάω και το τραπέζι. Χαχαχαχα.... Εγώ είμαι +1 έως τώρα. Και Σάββατο μπαίνω στον 6 ο. 

Οπότε τώρα θα αρχίσω να παίρνω 😝

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι και εγώ τις τελευταίες μέρες θέλω να τρώω συνέχεια. Δεν χορταινω με τίποτα. Θέλω να φάω και το τραπέζι. Χαχαχαχα.... Εγώ είμαι +1 έως τώρα. Και Σάββατο μπαίνω στον 6 ο. 

Οπότε τώρα θα αρχίσω να παίρνω 😝

 

 

+ 1 λεει!! θα αυτομαστιγωθώ!χιχιιιχι!!ντροπη και μονο που το λες..λυπήσου μεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

+ 1 λεει!! θα αυτομαστιγωθώ!χιχιιιχι!!ντροπη και μονο που το λες..λυπήσου μεεεεε

Εντάξει σκέψου ότι είχα εμετους είχα χάσει.

Αν βάλω και αυτά που έχασα.... Είμαι + 3.5

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Εντάξει σκέψου ότι είχα εμετους είχα χάσει.

Αν βάλω και αυτά που έχασα.... Είμαι + 3.5

κι πάλι τέλεια εισαι!! να μαστε καλα ολες, να πάνε όλα καλά  κ θα τα χασουμε μετα..τα λεω για να τ ακουω!!😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Είχες χάσει στην αρχή;  Με πόσα ξεκίνησες ;

Ξεκίνησα με 58 επεσα στα 56 από τους εμετούς και τώρα είμαι 61,5 και  σε 10 μερες κλείνω τον 6 μήνα… εσυ δεν έβαλες δηλαδή καθόλου σε σχέση με εμενε… και εγώ πεινάω πολύ… εσυ τρωως κανονικά ή κανείς διατροφη και δεν έχεις βάλει ;

@irini5 αχ ποσο σε ζηλεύω μακάρι να ήμουν και εγώ τόσο άνετη με το φαγητό να μπορω τρώω λίγο γλυκό γαλακτομπούρεκο πεθύμησα και παγωτο 😁 είναι ζόρι και εγω ήμουν και άτομο που έτρωγα και πολύ και βλακείες δεν πρόσεχα ποτε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ξεκίνησα με 58 επεσα στα 56 από τους εμετούς και τώρα είμαι 61,5 και  σε 10 μερες κλείνω τον 6 μήνα… εσυ δεν έβαλες δηλαδή καθόλου σε σχέση με εμενε… και εγώ πεινάω πολύ… εσυ τρωως κανονικά ή κανείς διατροφη και δεν έχεις βάλει ;

@irini5 αχ ποσο σε ζηλεύω μακάρι να ήμουν και εγώ τόσο άνετη με το φαγητό να μπορω τρώω λίγο γλυκό γαλακτομπούρεκο πεθύμησα και παγωτο 😁 είναι ζόρι και εγω ήμουν και άτομο που έτρωγα και πολύ καο βλακείες δεν πρόσεχα ποτε 

Έλα ακριβως στα ίδια είμαστε. Θέλω να πω. Ξεκίνησα 58.5. έπεσα στα 56. Και τώρα είμαι 60. Και θα μπω 6 ο μήνα 

Πιστεύω μια χαρά είμαστε. Προς το παρών δεν κάνω διατροφή. Αν δω ότι παιρνω την κάτω  βόλτα θα κάνω. Γενικά κοιταω αν πεινάω να τρώω λίγο αγγούρι ή φρούτα να μου κόβουν την όρεξη. Και γενικά υγιεινά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Antonia2 πόσο χαίρομαι για εσένα έχεις κάθε δίκιο να νιώθεις πως πετάς  και να είσαι συγκινημένη .Τα αποτελέσματα σου είναι πάρα πολύ καλά και εύχομαι από την καρδιά μου σύντομα ν΄α έχεις και μια θετικότατη χοριακή .
    • Ρωτα την αλλά είχα διαβάσει ότι πιο πολύ σημασία έχει στην β επιπέδου για αυτό γίνεται κ κολπικά 
    • Καλημέρα κορίτσι μου. Για αρχή καλώς ήρθες. 2ον επειδή είσαι δοκιμαστικό μέλος πρέπει να φτάσεις τα 20 μηνύματα για να φαίνονται αμέσως. Μέχρι τότε όποτε εμφανίζονται θα σου απαντάμε. Τώρα... στο θέμα σου. Έχουμε την ίδια ηλικία και περίπου τον ίδιο κύκλο. Προσπαθείς για παιδάκι; Καλό θα ήταν να κάνεις μια χοριακή... Αλλά εγώ είμαι γενικά κατά των τεστ. Εγώ στην 4η μέρα καθυστέρησης είχα χοριακή 188. Θα περιμένουμε τα νέα σου.
    • Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; έχω κι εγώ αρκετό καιρό να γράψω. είχα λίγο τα τρεχάματα μου με ενδοκρινολόγους και λοιπά αλλά προς το παρόν όλα καλά δόξα το θεό! Εμφάνισα και πάλι προδιάθεση για διαβήτη στην εγκυμοσύνη μου (όπως και στην πρώτη) αλλά αυτή τη φορά παρόλο που ακολουθώ δίαιτα για διαβήτη ήταν πιο δύσκολο να το ρυθμίσω (ειδικά το πρωινό της νηστείας). 'Ημουν ένα τσικ πριν μου ξεκινήσουν ινσουλίνη, γιατί το αμνιακό υγρό είναι στα ανώτατα φυσιολογικά και το μωρό έβγαινε μια εβδομάδα μεγαλύτερο! το παλέψαμε όμως λίγο με τη γυναικολόγο μου εφόσον δεν είχα ξεφύγει από τα φυσιολογικά όρια και καταφέραμε κάπως και το ισορροπήσαμε! έστρωσε το πρωινό ζάχαρο, το μωρό έχει πάει στις 2 μέρες μεγαλύτερο και το αμνιακό υγρό μένει σταθερό, δεν αυξάνεται. Επομένως τώρα το πάμε μέτρηση στη μέτρηση κι όσο παραμένω μέσα στα φυσιολογικά όρια με καλές τιμές ζαχάρου, γλιτώνω την ινσουλίνη! (καμπύλη εγώ δεν έκανα μιας και ήδη είχα θέμα και πρόσεχα) Ραντεβού με την γυναικολόγο μου έχω ξανά 30 του Απρίλη για να δούμε και πάλι πως πάμε και στις 20 ΜαΪου έχω το doppler. Τώρα έχω αρχίσει και σκέφτομαι ότι δεν έχω προετοιμάσει τίποτα από το άγχος μου. Ψώνια τίποτα, μόνο ό,τι μου έχουν φέρει ως δωράκι και λέω σιγά σιγά να ξεκινήσω να κάνω ψώνια! Ό,τι χρειάζομαι δηλαδή γιατί τα πολύ βασικά τα έχω από την πρώτη εγκυμοσύνη (κούνιες, καρότσια και λοιπά) να ξεκινήσω να παίρνω φορμάκια, σεντονάκια, πάνες, απορρυπαντικά, σαμπουάν κλπ για να κάνω ένα μίνι στοκ, επίσης νομίζω θα χρειαστώ φωλιά κι ένα καλό μάρσιπο (αν έχετε κάτι να προτείνετε) και τέλος νομίζω ότι πρέπει να ξεκινήσω να φτιάχνω και τη βαλίτσα μου, μόνο που δεν θυμάμαι καθόλου τι είχα βάλει μέσα την πρώτη φορά  για πείτε ρε κορίτσια τι θα βάλετε εσείς να κάνουμε μια λίστα. Για το μωρό δεν θα χρειαστώ τίποτα μιας και μου τα παρέχει όλα το μαιευτήριο (μόνο το ρουχαλάκι που θα φύγουμε). Εσείς έχετε ξεκινήσει;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...