Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια 1996.2 

Ααααχ κλαίω ακόμα. Δεν το πιστεύω. Μου έχει φύγει ένα άγχος. Θα τρελαθώ ρε συ. Τι χαρά είναι αυτή. Λες και μου δίνουν τον ουρανό με τα άστρα χαχαχα

Τέλεια!!!μπράβο κορίτσι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 15 ώρες, ο/η eirini55 είπε:

καλησπέρα κορίτσια μου...εμείς πήγαμε Παρασκευή ακούσαμε καρδούλα(θα έσπαγε η καρδιά μου) και την είδαμε κιόλας .. ο γιατρός μας είπε όλα καλά.κανονικά η επόμενη εί΄ναι η αυχενική διαφάνεια αλλά λ΄όγω της ιδιομορφίας μου θα πάω πάλι σε 2 βδομάδες.. απ ό τι κατάλαβα θα με παρακολουθεί ανά 2 βδομάδες.πάλι καλά να μην έχω άγχος. στην πρώτη εξέταση @Mrs Warrenδεν είχα προσέξει κάποιο δαχτυλίδι είναι η αλήθεια..  @babyblue94υπομονή...κρίμα πάντως.συνήθως όταν τους λες ότι επέιγεσαι λόγω ιατρικού ραντεβού τα επισπεύδουν κιόλας αν είναι εφικτό..

Μπράβο κορίτσι μου πολύ χαίρομαι όλα θα πάνε τέλεια.🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η eirini55 είπε:

καλησπέρα κορίτσια μου...εμείς πήγαμε Παρασκευή ακούσαμε καρδούλα(θα έσπαγε η καρδιά μου) και την είδαμε κιόλας .. ο γιατρός μας είπε όλα καλά.κανονικά η επόμενη εί΄ναι η αυχενική διαφάνεια αλλά λ΄όγω της ιδιομορφίας μου θα πάω πάλι σε 2 βδομάδες.. απ ό τι κατάλαβα θα με παρακολουθεί ανά 2 βδομάδες.πάλι καλά να μην έχω άγχος. στην πρώτη εξέταση @Mrs Warrenδεν είχα προσέξει κάποιο δαχτυλίδι είναι η αλήθεια..  @babyblue94υπομονή...κρίμα πάντως.συνήθως όταν τους λες ότι επέιγεσαι λόγω ιατρικού ραντεβού τα επισπεύδουν κιόλας αν είναι εφικτό..

Σε ποια βδομάδα δηλαδή ήσουν την Παρασκευή όταν ακούσατε καρδούλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια αυριο θα πάρω στον γιατρό που θα είμαι 5 μισή εβδομάδων. Λογικά μόνο σάκο θα δούμε ε; Καρδούλα πότε ακούσατε; Όσες ακούσατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ κορίτσια αυριο θα πάρω στον γιατρό που θα είμαι 5 μισή εβδομάδων. Λογικά μόνο σάκο θα δούμε ε; Καρδούλα πότε ακούσατε; Όσες ακούσατε;

Καλημέρα εγώ πήγα 5,5 εβδομάδων είδα μόνο σάκο ότι είναι ενδομήτριο και 8,5 εβδομάδων ακούσαμε καρδούλα 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα εγώ πήγα 5,5 εβδομάδων είδα μόνο σάκο ότι είναι ενδομήτριο και 8,5 εβδομάδων ακούσαμε καρδούλα 💕

Αααχ ωραία. Εντάξει τότε έχω ακόμα 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/1/2022 at 5:32 ΜΜ, ο/η Katerina.k είπε:

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας.Εγω είμαι πιο λίγο  οπότε δεν ξέρω καθόλου να σου πω.ισως κάποια πιο έμπειρη σε βοηθήσει.Την γιατρό δεν την ρώτησες?

Καλώς σας βρήκα! Καλή δύναμη σε όλες και ειδικά σε όσες είναι το πρώτο μας μωράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Καλημέρα...στο πρώτο ραντεβού με το γιατρό έχετε και σύντροφο- σύζυγο  μαζί?

Βλέπει και αυτός τον υπέρηχο ,έτσι δεν είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mairy22 είπε:

Κορίτσια Καλημέρα...στο πρώτο ραντεβού με το γιατρό έχετε και σύντροφο- σύζυγο  μαζί?

Βλέπει και αυτός τον υπέρηχο ,έτσι δεν είναι?

ναι!!!εγώ προσωπικά και στα 2 ραντεβού τον είχα μαζί!!και εύχομαι να έρθουν πολλά ακόμα ραντεβού και να είναι μαζί μου.πολύ ρομαντικό ξέρω!!😂ναι βλέπει τον υπέρηχο απόάλλη μεγάλη οθόνη γιατί δεν είναι ακριβώς εκείπου εξετάζει ο γιατρός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ τον έχω πάντα μαζί μου. Και στις προκλήσεις που πηγαίναμε .και Γιά να βάλουμε πλάνο όσο δεν πιάναμε. 

Απλά στην εξέταση δεν ερχόταν..

Σήμερα είναι ο πρώτος μου υπέρηχος. Πάλι θα έρθει μαζί. Και μόλις δω σάκο θα τον φωνάξω μέσα να δει και αυτός. Ναι ρε κορίτσια  γιατί να μην δούνε και αυτοί;  Κρίμα είναι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ σήμερα είμαι 5 w 4d....θα κάνω τον πρώτο υπέρηχο. Ο γιατρός μου είπε να πάω την άλλη βδομάδα αλλά εγώ δεν κρατιομουν ❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια !!! Το πρωτο νινακι για μας Οποτε πολυ ανχος… σημερα ειμαι 6w1d πηγαμε στον γιατρο στην 5w και ειδαμε τον σάκο… μετα γενικές εξετασεις αίματος και προγεννητικό έλεγχο ολα καλα βγηκαν ! Τωρα μ ειπε ν παω 8 με 15 φλεβαρη. Ρε ‘σείς  δεν αφηνει καθολου συνοδούς η γυναικολογος θελει και ο σύζυγος μου να μπαινει μαζι  και ειπε Οχι εσας επιτρέπουν ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η mariakater είπε:

Καλημερα κοριτσια !!! Το πρωτο νινακι για μας Οποτε πολυ ανχος… σημερα ειμαι 6w1d πηγαμε στον γιατρο στην 5w και ειδαμε τον σάκο… μετα γενικές εξετασεις αίματος και προγεννητικό έλεγχο ολα καλα βγηκαν ! Τωρα μ ειπε ν παω 8 με 15 φλεβαρη. Ρε ‘σείς  δεν αφηνει καθολου συνοδούς η γυναικολογος θελει και ο σύζυγος μου να μπαινει μαζι  και ειπε Οχι εσας επιτρέπουν ;;;

Αααχ γλυκούλα μου . Είσαι 4 μέρες πιο μπροστά από εμένα. Πότε σου είπε Πητ.; Εμένα η εφαρμογή βγάζει 1 Οκτώβρη. Αλλά ξέρω ότι αυτό στην πορεία μπορεί να αλλάξει. 

Άρα εγώ που είμαι 5w 4d πιστεύεις κάτι θα δω σημερα ❣️ προγεννητικό είχα κάνει πριν μείνω έγγυος . Δεν ξέρω αν θα μου ξανά γράψει. 

Εμένα τον αφήνει πάντα μέσα. Και σήμερα θα μπει. Θα σας στείλω το βραδάκι να σας πω τα νέα μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Αααχ γλυκούλα μου . Είσαι 4 μέρες πιο μπροστά από εμένα. Πότε σου είπε Πητ.; Εμένα η εφαρμογή βγάζει 1 Οκτώβρη. Αλλά ξέρω ότι αυτό στην πορεία μπορεί να αλλάξει. 

Άρα εγώ που είμαι 5w 4d πιστεύεις κάτι θα δω σημερα ❣️ προγεννητικό είχα κάνει πριν μείνω έγγυος . Δεν ξέρω αν θα μου ξανά γράψει. 

Εμένα τον αφήνει πάντα μέσα. Και σήμερα θα μπει. Θα σας στείλω το βραδάκι να σας πω τα νέα μου 

Καλησπέρα κορίτσια μου,

@babyblue94σίγουρα θα δεις σάκο σήμερα φαντάσου εγώ ήμουν 4w κ 5d και είδαμε. Κ μου ξαναεκλεισε για την άλλη βδομάδα για να ακούσουμε καρδούλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραία κορίτσια ,ελπίζω να τον αφήσει να μπει να δει και αυτος!

Αυριο έχω τον πρώτο υπέρηχο 6w  και 5 μέρες θα είναι αυριο!!Υπάρχει αγωνία και άγχος....☺🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η mariakater είπε:

Καλημερα κοριτσια !!! Το πρωτο νινακι για μας Οποτε πολυ ανχος… σημερα ειμαι 6w1d πηγαμε στον γιατρο στην 5w και ειδαμε τον σάκο… μετα γενικές εξετασεις αίματος και προγεννητικό έλεγχο ολα καλα βγηκαν ! Τωρα μ ειπε ν παω 8 με 15 φλεβαρη. Ρε ‘σείς  δεν αφηνει καθολου συνοδούς η γυναικολογος θελει και ο σύζυγος μου να μπαινει μαζι  και ειπε Οχι εσας επιτρέπουν ;;;

Εννοείται το επιτρέπουν.  Με το να βλέπει ο μπαμπάς τον υπέρηχο συνδέεται και αυτός με το έμβρυο και αντιλαμβάνεται την κατάσταση. Επίσης στη συνάντηση συζητιούνται πολλά διαδικαστικά και μη.  Ίσως το κάνει λόγω κοβιντ. Εμένα ο άντρας μου ωστόσο που είναι και ανεμβολιαστος μπήκε με Ράπιντ. Επίσης, επειδή ίσως κάποιοι νιώθουν άβολα να βλέπουν τη διαδικασία ο γιατρός με ρώτησε αν θέλει να τον φωνάξω στον χώρο ή απλά να ακούσει απο δίπλα την καρδιά. Αλλά εγώ του είπα να μπει κανονικά για να δει και την οθόνη. Τέλος, κι εγώ ήμουν αγχωμενη πολύ και ήθελα να του κρατώ το χέρι. Σε περίπτωση που έβλεπα κάτι στραβό ήθελα να είναι εκεί δίπλα μου. Να της μιλήσεις και ελπίζω να καταλάβει η γιατρός σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η mariakater είπε:

Καλημερα κοριτσια !!! Το πρωτο νινακι για μας Οποτε πολυ ανχος… σημερα ειμαι 6w1d πηγαμε στον γιατρο στην 5w και ειδαμε τον σάκο… μετα γενικές εξετασεις αίματος και προγεννητικό έλεγχο ολα καλα βγηκαν ! Τωρα μ ειπε ν παω 8 με 15 φλεβαρη. Ρε ‘σείς  δεν αφηνει καθολου συνοδούς η γυναικολογος θελει και ο σύζυγος μου να μπαινει μαζι  και ειπε Οχι εσας επιτρέπουν ;;;

αχ αντε με το καλό κι εσύ.εννοείται επιτρέπει(εμεείς είμαστε κι οι 2 ανεμβολίαστοι(..δε μπορώ να καταλάβω γιατί το κάνει.λόγω κοβιντ;; δεν υπάρχει άλλη εξήγηση.. να της μιλήσεις γιατί είναι σημαντικό να είναι κ ο μέλλων μπαμπάς εκεί..εμένα ο αντρούλης όταν ακούσαμε την καρδιά τρελάθηκε από την χαρά του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμμμ όταν λέμε ότι είμαστε ας πούμε 7 και 3 σε ποια εβδομάδα βρισκόμαστε; Στην 7η ή στην 8η ; 

Τι συμπτώματα έχετε σε αυτή τη φάση; Εμένα για παράδειγμα έχει πρηστεί το στήθος μου (το οποίο είχε πρηστεί όπως ποτέ άλλοτε ήδη πριν την καθυστέρηση και κάπου εκεί κατάλαβα την εγκυμοσύνη). Επίσης, νιώθω πολύ ζεστή και καίνε τα μάτια μου, ξεκίνησε η συχνοουρία και προχθές έκανα και τον πρώτο εμετό. Πάντως πολλές ναυτίες δεν έχω. Εσείς;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Αααχ γλυκούλα μου . Είσαι 4 μέρες πιο μπροστά από εμένα. Πότε σου είπε Πητ.; Εμένα η εφαρμογή βγάζει 1 Οκτώβρη. Αλλά ξέρω ότι αυτό στην πορεία μπορεί να αλλάξει. 

Άρα εγώ που είμαι 5w 4d πιστεύεις κάτι θα δω σημερα ❣️ προγεννητικό είχα κάνει πριν μείνω έγγυος . Δεν ξέρω αν θα μου ξανά γράψει. 

Εμένα τον αφήνει πάντα μέσα. Και σήμερα θα μπει. Θα σας στείλω το βραδάκι να σας πω τα νέα μου 

Η γιατρος δεν μ ειπε ακομα αλλα στην εφαρμογή βγαινει 26 σεπτεμβρη στις 1 Οκτώβρη εχω εχω γενεθλια …

 Πιστευω θα δειτε σάκο

Ε ρε συ ξενερωσα μονο εμενα δεν αφηνει ασε που μετα πρεπει να τα λεω 10 φορες αυτα π μου ειπε η γιατρος και παλι δεν ειναι ευχαριστημένος Γιατι λεει οτι δεν του τα λεω  σωστα 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η eirini55 είπε:

αχ αντε με το καλό κι εσύ.εννοείται επιτρέπει(εμεείς είμαστε κι οι 2 ανεμβολίαστοι(..δε μπορώ να καταλάβω γιατί το κάνει.λόγω κοβιντ;; δεν υπάρχει άλλη εξήγηση.. να της μιλήσεις γιατί είναι σημαντικό να είναι κ ο μέλλων μπαμπάς εκεί..εμένα ο αντρούλης όταν ακούσαμε την καρδιά τρελάθηκε από την χαρά του!

Ε ναι θα την ξανα πω και μετα ισως παω αλλου δεν γινεται ετσι…  Εμεις και οι δυο φουλ εμβολιασμενοι! Δεν ειναι δίκαιο να περιμενει απ εξω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Εννοείται το επιτρέπουν.  Με το να βλέπει ο μπαμπάς τον υπέρηχο συνδέεται και αυτός με το έμβρυο και αντιλαμβάνεται την κατάσταση. Επίσης στη συνάντηση συζητιούνται πολλά διαδικαστικά και μη.  Ίσως το κάνει λόγω κοβιντ. Εμένα ο άντρας μου ωστόσο που είναι και ανεμβολιαστος μπήκε με Ράπιντ. Επίσης, επειδή ίσως κάποιοι νιώθουν άβολα να βλέπουν τη διαδικασία ο γιατρός με ρώτησε αν θέλει να τον φωνάξω στον χώρο ή απλά να ακούσει απο δίπλα την καρδιά. Αλλά εγώ του είπα να μπει κανονικά για να δει και την οθόνη. Τέλος, κι εγώ ήμουν αγχωμενη πολύ και ήθελα να του κρατώ το χέρι. Σε περίπτωση που έβλεπα κάτι στραβό ήθελα να είναι εκεί δίπλα μου. Να της μιλήσεις και ελπίζω να καταλάβει η γιατρός σου. 

 Ε ναι και εγω αυτο λεω λεω δεν ειναι  σωστο για τον μπαμπα .. Εμεις και οι δυο εμβολιασμένοι ειμαστε και τεστ να μας ζητούσε θα καναμε δεν υπαρχει θεμα … Ελπιζω και εγω…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η mariakater είπε:

 Ε ναι και εγω αυτο λεω λεω δεν ειναι  σωστο για τον μπαμπα .. Εμεις και οι δυο εμβολιασμένοι ειμαστε και τεστ να μας ζητούσε θα καναμε δεν υπαρχει θεμα … Ελπιζω και εγω…

Και εμάς κανονικά το επιτρέπει. αν επιμείνεις πιστεύω θα το δεχτεί δεν νομίζω ότι θα εχει κ άλλη επιλογή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mrs Warren είπε:

Εμμμ όταν λέμε ότι είμαστε ας πούμε 7 και 3 σε ποια εβδομάδα βρισκόμαστε; Στην 7η ή στην 8η ; 

Τι συμπτώματα έχετε σε αυτή τη φάση; Εμένα για παράδειγμα έχει πρηστεί το στήθος μου (το οποίο είχε πρηστεί όπως ποτέ άλλοτε ήδη πριν την καθυστέρηση και κάπου εκεί κατάλαβα την εγκυμοσύνη). Επίσης, νιώθω πολύ ζεστή και καίνε τα μάτια μου, ξεκίνησε η συχνοουρία και προχθές έκανα και τον πρώτο εμετό. Πάντως πολλές ναυτίες δεν έχω. Εσείς;; 

Στην 8η είσαι 

Εγώ είμαι αρκετά νωρίς αλλά το στήθος δεν παλεύεται με τίποτα. Συχνοουρια είχα από την αρχή απλά όσο περνάνε οι μέρες γίνεται πιο έντονο, πόνους χαμηλά ανά διαστήματα...αυτά 

Α εγώ έχω κ κρυάδες αλλά δεν ξέρω αν είναι απ αυτό γτ γενικώς είμαι λίγο κρυουλιαρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...