Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 11 ώρες, ο/η Elk είπε:

Αχ και εγω με τον ύπνο το βράδυ με ξυπνάει αρκετές φορές και με δυσκολία  ξανα κοιμάται.. σήμερα ξύπνησε 3 η ώρα δεν έλεγε να κοιμηθεί που μετά την πήρε ο μπαμπάς της αγκαλιά την νανούριζε και έτσι ξανά κοιμήθηκε αλλά εγω μετά δεν μπορεσα να ξανά κοιμηθώ και μόλις με ξανά πήρε ο ύπνος τσουπ ξύπνησε 😵💫 

αμα μου λες στον 9ο την πιάνει και το άγχος του αποχωρισμού έρχονται ακόμα πιο δύσκολα βραδια 😅 αύριο γίνεται 9 μηνών 

Δόντια άφαντα 😂 

Ααααχχχχ τουλάχιστον η δικιά μου κοιμάται πολύ γρήγορα, απλά όλη την ώρα κουνιέται κ πάει από τη μια μεριά του στρώματος στην άλλη, κολλάει και κουτουλάει στον τοίχο κλπ, με αποτέλεσμα εγώ όλη τη νύχτα να την μαζεύω. Χώρια που αρχίζει και κλαίει μέσα στον ύπνο της συχνά πυκνά...

Απο δόντια δεν έσκασε ακόμη κανένα, μόνο τα δυο κάτω είναι πρησμένα και το ένα μάλιστα πιο πολύ. Φαίνεται ότι την ενοχλούν & ότι της φέρνουν δυσφορία. Ούτε τα μασητικα κάνουν τπτ, μόνο φρούτα απευθείας από το ψυγειο την ανακουφίζουν. Μέχρι και το μεσημεριανό δε το τρώει πολλές φορές άμα είναι ζεστό, οπότε της το δίνω για βράδυ κρύο, χωρίς να το ζεστάνω.

Εμενα δε θα με χαλούσε καθόλου πάντως να καθυστερούσαν κ άλλο τα δόντια...😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Olia4 είπε:

Κορίτσια κ εμείς μια από τα ίδια. Μιλάμε θέλει μονίμως αγκαλιά! Κ στον ύπνο τα ίδια! Ξυπνάει συνέχεια. Έχει κλάμα! Του έχει φουσκώσει ένα δόντι κάτω αλλά ακόμα τίποτα και τρώει συνέχεια τα χέρια του. 

Είναι καμιά από Βόλο βρε κορίτσια να έχει κανένα σπίτι να το νοικαζει για το 3ημερο? ,🤣🤣🤣

Αχ μαζί τις περνάνε τις φάσεις! 🤣 υπομονή τι να κάνουμε...

Αχ θα πάτε εκδρομούλα;;; Τι ωραία! Ο σύντροφος μιας φίλης μου έχει σπίτι εκεί και το νοικιάζει σαν Airbnb. Ενδιαφέρεστε; Αν θέλεις ρωτάω αν το έχουν ελεύθερο για το 3ήμερο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Olia4 είπε:

Κορίτσια κ εμείς μια από τα ίδια. Μιλάμε θέλει μονίμως αγκαλιά! Κ στον ύπνο τα ίδια! Ξυπνάει συνέχεια. Έχει κλάμα! Του έχει φουσκώσει ένα δόντι κάτω αλλά ακόμα τίποτα και τρώει συνέχεια τα χέρια του. 

Είναι καμιά από Βόλο βρε κορίτσια να έχει κανένα σπίτι να το νοικαζει για το 3ημερο? ,🤣🤣🤣

Καλησπέρα όχι Βόλο δεν είμαι δεν έχω και κανέναν γνωστό να σε βοηθησω 😊

Θα πατε εκδρομή ; τι ωραία.. εμείς εδώ θα κάτσουμε σήμερα είχαμε πολύ ωραία μέρα για μπάνιο ήταν αλλά δεν μπορέσαμε να παμε 

εμένα από δοντια τίποτα βάζει δάχτυλο όλη την ώρα και σαλια πολλά αλλά μεχρι εκει τίποτα άλλο δεν με αφηνει να τα δω τα ούλα της αν έχουν φουσκώσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Bestrong είπε:

Ααααχχχχ τουλάχιστον η δικιά μου κοιμάται πολύ γρήγορα, απλά όλη την ώρα κουνιέται κ πάει από τη μια μεριά του στρώματος στην άλλη, κολλάει και κουτουλάει στον τοίχο κλπ, με αποτέλεσμα εγώ όλη τη νύχτα να την μαζεύω. Χώρια που αρχίζει και κλαίει μέσα στον ύπνο της συχνά πυκνά...

Απο δόντια δεν έσκασε ακόμη κανένα, μόνο τα δυο κάτω είναι πρησμένα και το ένα μάλιστα πιο πολύ. Φαίνεται ότι την ενοχλούν & ότι της φέρνουν δυσφορία. Ούτε τα μασητικα κάνουν τπτ, μόνο φρούτα απευθείας από το ψυγειο την ανακουφίζουν. Μέχρι και το μεσημεριανό δε το τρώει πολλές φορές άμα είναι ζεστό, οπότε της το δίνω για βράδυ κρύο, χωρίς να το ζεστάνω.

Εμενα δε θα με χαλούσε καθόλου πάντως να καθυστερούσαν κ άλλο τα δόντια...😂

Ναι ευτυχώς κοιμάται γρήγορα αλλά μου ξυπνάει αρκετές φορές 

εμενα πάλι με στριμώχνει απλώνετε σαν το χταπόδι δεν χωράμε και την ενοχλούμε κιολας 😂 

σήμερα το μεσημέρι την κοιμησα και ήρθε κόλλησε πάνω μου η μισή έξω από το κρεβάτι ήμουν αλλά δεν ηθελα να της το χαλάσω και κοιμήθηκε ένα 3 ωρο ξεκουράστηκα και εγω 

Κομμάτια τα τρώει εσενα ε; Εμένα όχι ακόμα και λίγο που δοκιμασα να της τα δώσω πιο χοντροκομμένα δεν την άρεσε και πολύ 

το μοναδικό πράγμα που τρώει κομματι είναι αυτά τα μπισκότα που της πηρα από το σούπερ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ναι ευτυχώς κοιμάται γρήγορα αλλά μου ξυπνάει αρκετές φορές 

εμενα πάλι με στριμώχνει απλώνετε σαν το χταπόδι δεν χωράμε και την ενοχλούμε κιολας 😂 

σήμερα το μεσημέρι την κοιμησα και ήρθε κόλλησε πάνω μου η μισή έξω από το κρεβάτι ήμουν αλλά δεν ηθελα να της το χαλάσω και κοιμήθηκε ένα 3 ωρο ξεκουράστηκα και εγω 

Κομμάτια τα τρώει εσενα ε; Εμένα όχι ακόμα και λίγο που δοκιμασα να της τα δώσω πιο χοντροκομμένα δεν την άρεσε και πολύ 

το μοναδικό πράγμα που τρώει κομματι είναι αυτά τα μπισκότα που της πηρα από το σούπερ 

Αχαχαχ απλώνεται η τσούπρα!! Αυτά είναι σαν τον μεσημεριανό τον ύπνο δεν έχει! Κ εγώ άμα ξαπλώσω μαζί της είναι ικανή να κοιμηθεί 3 ώρες. Μόνη της όμως αν την αφήσω θα σηκωθεί στο μισάωρο. Και μαζί της να ξαπλώσω για μισή ώρα και μετά σηκωθώ, θα συνεχίσει να κοιμάται για άλλη μισή ώρα μαξ! Καρατσεκαρισμενο! 😂 Αλλά ενώ στον βραδινό ύπνο συνήθως κοιμάται εύκολα τον τελευταίο καιρό, με τον μεσημεριανό έχουμε θέμα. Μου παίρνει μέχρι και ώρα για να την κοιμισω...

Ναι κομμάτια τρώει. Θα συνηθίσει με τον καιρό τα κομμάτια. Τώρα της κακοφαίνεται γιατί είναι κάτι καινούργιο. Εσύ συνέχισε να της προσφέρεις κανονικά... φλασιά μου ήρθε με τα μπισκότα...όταν αρχίσει να ζορίζεται με τα ούλα, μπορείς να τα βάζεις στο ψυγειο και να της τα δίνεις κατευθείαν από εκεί κρύα για να την ανακουφίζουν! Δοκίμασέ τα όμως πρώτα καλού κακού μην έχουν παρασκληρύνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bestrong είπε:

Αχ μαζί τις περνάνε τις φάσεις! 🤣 υπομονή τι να κάνουμε...

Αχ θα πάτε εκδρομούλα;;; Τι ωραία! Ο σύντροφος μιας φίλης μου έχει σπίτι εκεί και το νοικιάζει σαν Airbnb. Ενδιαφέρεστε; Αν θέλεις ρωτάω αν το έχουν ελεύθερο για το 3ήμερο..

Ναι αμεεεε η αν έχει κάποιο site κλπ στείλε μου και προσωπικό αν δεν θες να το δουν όλοι 🤣🤣🤣 για να δω τοποθεσία κ τιμή! Πηγαίνουμε αρκετά συχνά η αλήθεια είναι στον Βόλο μας αρέσει πολύ!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα όχι Βόλο δεν είμαι δεν έχω και κανέναν γνωστό να σε βοηθησω 😊

Θα πατε εκδρομή ; τι ωραία.. εμείς εδώ θα κάτσουμε σήμερα είχαμε πολύ ωραία μέρα για μπάνιο ήταν αλλά δεν μπορέσαμε να παμε 

εμένα από δοντια τίποτα βάζει δάχτυλο όλη την ώρα και σαλια πολλά αλλά μεχρι εκει τίποτα άλλο δεν με αφηνει να τα δω τα ούλα της αν έχουν φουσκώσει 

έχετε κάνει όμως μπανάκι???? Ξεκινήσατε???? Αχ εδώ έχουμε πολλές βροχές ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Olia4 είπε:

έχετε κάνει όμως μπανάκι???? Ξεκινήσατε???? Αχ εδώ έχουμε πολλές βροχές ....

Όχι δεν είχε καλό καιρό

τώρα έχει κανα 2 μερες που μας έκανε ζεστη αλλα εγω από τόσο νωρίς δεν μπαίνω θάλασσα θα αφήσω τον αντρα μου με την μικρή να μπουν εγω θα τραβάω φωτογραφίες από την παραλία και θα πίνω καφέ 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bestrong είπε:

Αχαχαχ απλώνεται η τσούπρα!! Αυτά είναι σαν τον μεσημεριανό τον ύπνο δεν έχει! Κ εγώ άμα ξαπλώσω μαζί της είναι ικανή να κοιμηθεί 3 ώρες. Μόνη της όμως αν την αφήσω θα σηκωθεί στο μισάωρο. Και μαζί της να ξαπλώσω για μισή ώρα και μετά σηκωθώ, θα συνεχίσει να κοιμάται για άλλη μισή ώρα μαξ! Καρατσεκαρισμενο! 😂 Αλλά ενώ στον βραδινό ύπνο συνήθως κοιμάται εύκολα τον τελευταίο καιρό, με τον μεσημεριανό έχουμε θέμα. Μου παίρνει μέχρι και ώρα για να την κοιμισω...

Ναι κομμάτια τρώει. Θα συνηθίσει με τον καιρό τα κομμάτια. Τώρα της κακοφαίνεται γιατί είναι κάτι καινούργιο. Εσύ συνέχισε να της προσφέρεις κανονικά... φλασιά μου ήρθε με τα μπισκότα...όταν αρχίσει να ζορίζεται με τα ούλα, μπορείς να τα βάζεις στο ψυγειο και να της τα δίνεις κατευθείαν από εκεί κρύα για να την ανακουφίζουν! Δοκίμασέ τα όμως πρώτα καλού κακού μην έχουν παρασκληρύνει...

Καλά αν σηκωθώ και εγω κοιμάται 1 ή 1,5 ώρα άντε το πολύ 2 ώρες αλλά καμία φορά σηκώνετε και στο μισάωρο ανάλογα αν έχει κουραστεί

σημερα που κουράστηκε και ξάπλωσα και εγω μαζί της κοιμήθηκε πολύ έτυχε

εμενα με δυσκόλευε να την κοιμησω το μεσημέρι τώρα κάπως έχει φτιάξει το μεσημέρι μας αλλά ποιος ξέρει για ποσο πάλι.. είναι θέμα χρόνου να ξανά χαλάσει το έχω πάρει πια απόφαση αφού κάνουμε 2 βήματα μπροστά 1 πίσω 😂

κομμάτια όταν είμαι μόνη μου στο σπίτι φοβαμαι να την δώσω πρέπει να έχω και τον αντρα μου μαζί μην κάνει και πνιγεί φοβαμαι 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Ναι αμεεεε η αν έχει κάποιο site κλπ στείλε μου και προσωπικό αν δεν θες να το δουν όλοι 🤣🤣🤣 για να δω τοποθεσία κ τιμή! Πηγαίνουμε αρκετά συχνά η αλήθεια είναι στον Βόλο μας αρέσει πολύ!!!!! 

Δυστυχώς δεν είναι διαθέσιμο το διαμέρισμα...μου είπε όμως πως μπορείτε να μπείτε στο βόλος bnb να ψάξετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλά αν σηκωθώ και εγω κοιμάται 1 ή 1,5 ώρα άντε το πολύ 2 ώρες αλλά καμία φορά σηκώνετε και στο μισάωρο ανάλογα αν έχει κουραστεί

σημερα που κουράστηκε και ξάπλωσα και εγω μαζί της κοιμήθηκε πολύ έτυχε

εμενα με δυσκόλευε να την κοιμησω το μεσημέρι τώρα κάπως έχει φτιάξει το μεσημέρι μας αλλά ποιος ξέρει για ποσο πάλι.. είναι θέμα χρόνου να ξανά χαλάσει το έχω πάρει πια απόφαση αφού κάνουμε 2 βήματα μπροστά 1 πίσω 😂

κομμάτια όταν είμαι μόνη μου στο σπίτι φοβαμαι να την δώσω πρέπει να έχω και τον αντρα μου μαζί μην κάνει και πνιγεί φοβαμαι 😕

Αχ έτσι...εκεί που λέμε κάνουν 2 βήματα μπροστά, κάνουν και 1 πίσω...!

Σε καταλαβαίνω που φοβάσαι με τα κομμάτια. Κ εγώ στην αρχή αγχωνόμουν...να ξέρεις πολλές φορές κάνουν gagging τα μωρά κ εμείς νομίζουμε ότι πνίγονται αλλά δεν είναι έτσι. Πιο πολύ η κίνηση αυτή είναι αντανακλαστική και είναι σα να αναγουλιάζουν. Αυτό δε πρέπει να το φοβόμαστε. Επίσης είχα ακούσει από κάποιους διασώστες ότι ο πνιγμός συμβαίνει αθόρυβα, ενώ όταν ο άνθρωπος βγάζει ήχους ή πνίγεται δε πρέπει να μας τρομάζει. Καλό είναι πάντως πού και πού να βλέπουμε κανένα βιντεάκι πρώτων βοηθειών στο γιουτιουμπ, ώστε να είμαστε σε ετοιμότητα. Αχρείαστο να ειναι βέβαια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bestrong είπε:

Αχ έτσι...εκεί που λέμε κάνουν 2 βήματα μπροστά, κάνουν και 1 πίσω...!

Σε καταλαβαίνω που φοβάσαι με τα κομμάτια. Κ εγώ στην αρχή αγχωνόμουν...να ξέρεις πολλές φορές κάνουν gagging τα μωρά κ εμείς νομίζουμε ότι πνίγονται αλλά δεν είναι έτσι. Πιο πολύ η κίνηση αυτή είναι αντανακλαστική και είναι σα να αναγουλιάζουν. Αυτό δε πρέπει να το φοβόμαστε. Επίσης είχα ακούσει από κάποιους διασώστες ότι ο πνιγμός συμβαίνει αθόρυβα, ενώ όταν ο άνθρωπος βγάζει ήχους ή πνίγεται δε πρέπει να μας τρομάζει. Καλό είναι πάντως πού και πού να βλέπουμε κανένα βιντεάκι πρώτων βοηθειών στο γιουτιουμπ, ώστε να είμαστε σε ετοιμότητα. Αχρείαστο να ειναι βέβαια...

δεν το ήξερα αυτό ότι στο αθόρυβο πνίγεται 😅 αλλά θα ψαξω λίγο στο YouTube να δω κανένα βιντεάκι να έχω μια εικόνα γιατί το φοβαμαι αρκετά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Katerina. είπε:

 Καλημέρα κορίτσια μου καλή εβδομάδα δεν έχω προλάβει να διαβάσω τα νέα σας ελπίζω να είστε καλά 

Καλησπέρα καλή έβδομα κορίτσια 😊 

Πως είστε ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/5/2023 at 1:00 ΜΜ, ο/η Bestrong είπε:

Δυστυχώς δεν είναι διαθέσιμο το διαμέρισμα...μου είπε όμως πως μπορείτε να μπείτε στο βόλος bnb να ψάξετε...

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Katerina. είπε:

 Καλημέρα κορίτσια μου καλή εβδομάδα δεν έχω προλάβει να διαβάσω τα νέα σας ελπίζω να είστε καλά 

Καλημέρα!!!!!! Εσύ πως είσαι?????? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα καλή έβδομα κορίτσια 😊 

Πως είστε ; 

Είμαστε καλά!!!!!!! Με πολύ βροχή καθημερινά που δεν μπορούμε να πάμε πουθενά κ μας έχει φάει το σπίτι! Πήγαμε σκ στο χωριό όλα καλά! Εγώ έχω λίγο έλλειψη ιδέαν σε όταν αφορά το φαγητό του 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Είμαστε καλά!!!!!!! Με πολύ βροχή καθημερινά που δεν μπορούμε να πάμε πουθενά κ μας έχει φάει το σπίτι! Πήγαμε σκ στο χωριό όλα καλά! Εγώ έχω λίγο έλλειψη ιδέαν σε όταν αφορά το φαγητό του 🤣

Εγω εχτές είχα τόσο γκρίνια πραγματικά είχα φτάσει στα όρια μου δεν σταμάταγε να φωνάζει και να γκρινιάζει άλλο πράγμα 😅

ελπίζω σήμερα να έχουμε μια καλύτερη μέρα! 

εμεις απο καιρό ευτυχώς έχουμε καλό με λίγο συννεφιά που και που  

με κοντομάνικο είμαστε και καμία ζακέτα τα απογεύματα… κατέβασα καλοκαιρινά και προσπαθω να τα κάνω σιγα σιγά

λες και είμαστε άλλη χώρα μιλάω με την μαμα μου πανω βροχή κρύο και εμεις εδω με ήλιο 😅

με το φαγητό το έχω και εγω αυτό το πρόβλημα μην νομίζεις σήμερα θα την κάνω γιουβαρλάκια.. την προηγούμενη φορά έκανα φασολάκια σπανακοριζο αλλά κυρίως τρώμε τα κλασικά βρασμένο κρέας με λαχανικά  

μου αβγό δεν της άρεσε καθόλου 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/5/2023 at 10:15 ΠΜ, ο/η Katerina. είπε:

 Καλημέρα κορίτσια μου καλή εβδομάδα δεν έχω προλάβει να διαβάσω τα νέα σας ελπίζω να είστε καλά 

Καλημέρα! Στον αγώνα με το φαγητό και τον ύπνο! Τη μια μέρα είναι καλή την άλλη ανάποδα! 😂 Εσείς τι κάνετε; Πώς τα πάτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Είμαστε καλά!!!!!!! Με πολύ βροχή καθημερινά που δεν μπορούμε να πάμε πουθενά κ μας έχει φάει το σπίτι! Πήγαμε σκ στο χωριό όλα καλά! Εγώ έχω λίγο έλλειψη ιδέαν σε όταν αφορά το φαγητό του 🤣

Εμείς πάλι από καιρό ό,τι να ναι! Έχει ζεστάνει πολύ δεν μπορώ να πω...αλλά όλο συννεφιά είμαστε και βρέχει στα καλά καθούμενα!

Απο φαγητό μήπως σιγά σιγά να αρχίσεις να δίνεις ό,τι τρώτε κ εσείς; Βγάζοντας τη δική του μερίδα εννοείται προτού ρίξεις αλάτι ή και μπαχαρικά εάν δε του δίνεις...για να μη παιδεύεσαι...εκτός εάν αποφεύγεις το μαγειρεμένο λάδι. Που ακόμη και σε αυτή την περίπτωση μαγειρεύεις με νεράκι, ξεχωρίζεις για τον μικρό και συνεχίζεις μετά το μαγείρεμα για εσάς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εγω εχτές είχα τόσο γκρίνια πραγματικά είχα φτάσει στα όρια μου δεν σταμάταγε να φωνάζει και να γκρινιάζει άλλο πράγμα 😅

ελπίζω σήμερα να έχουμε μια καλύτερη μέρα! 

εμεις απο καιρό ευτυχώς έχουμε καλό με λίγο συννεφιά που και που  

με κοντομάνικο είμαστε και καμία ζακέτα τα απογεύματα… κατέβασα καλοκαιρινά και προσπαθω να τα κάνω σιγα σιγά

λες και είμαστε άλλη χώρα μιλάω με την μαμα μου πανω βροχή κρύο και εμεις εδω με ήλιο 😅

με το φαγητό το έχω και εγω αυτό το πρόβλημα μην νομίζεις σήμερα θα την κάνω γιουβαρλάκια.. την προηγούμενη φορά έκανα φασολάκια σπανακοριζο αλλά κυρίως τρώμε τα κλασικά βρασμένο κρέας με λαχανικά  

μου αβγό δεν της άρεσε καθόλου 😕

Αχ έτσι είναι στο νότο ο καιρός! Απολαύστε το προτού πιάσουν οι τρελές ζέστες!

Ωραια ιδέα τα γιουβαρλάκια!! Δεν έχω κάνει καθόλου!

Καλα όταν κ εγώ δεν έχω φαγητό και θα κάνω κάτι ανθυγιεινό ή θα παραγγείλουμε, βρασμένο κρέας με βραστά λαχανικά, η κλασική σούπερ γρήγορη συνταγή! 

Το αυγό προσπάθησα να της το δώσω βραστό τις προάλλες και ανατρίχιαζε! 🤣🤣

Λεω κάνε πλάκα να μη το θέλει έτσι! Όχι τπτ, αποτελεί μία εύκολη λύση για όταν είσαι έξω ή δεν προλαβαίνεις να κάνεις κάτι άλλο... ε και χθες το απόγευμα επίτηδες έβαλα να φάω εγώ και τσουπ ήρθε και το δοκίμασε. Γίναμε λίγο χαμός, τρίμματα από κρόκο και ασπράδι παντού αλλά οκ, έφαγε... οπότε μήπως να δει εσένα που τρως μπας και ζηλέψει; Γιατί ως γνωστών τα δικά τους δε τα θέλουν αλλά στα δικά μας ορμούν! 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Bestrong είπε:

Αχ έτσι είναι στο νότο ο καιρός! Απολαύστε το προτού πιάσουν οι τρελές ζέστες!

Ωραια ιδέα τα γιουβαρλάκια!! Δεν έχω κάνει καθόλου!

Καλα όταν κ εγώ δεν έχω φαγητό και θα κάνω κάτι ανθυγιεινό ή θα παραγγείλουμε, βρασμένο κρέας με βραστά λαχανικά, η κλασική σούπερ γρήγορη συνταγή! 

Το αυγό προσπάθησα να της το δώσω βραστό τις προάλλες και ανατρίχιαζε! 🤣🤣

Λεω κάνε πλάκα να μη το θέλει έτσι! Όχι τπτ, αποτελεί μία εύκολη λύση για όταν είσαι έξω ή δεν προλαβαίνεις να κάνεις κάτι άλλο... ε και χθες το απόγευμα επίτηδες έβαλα να φάω εγώ και τσουπ ήρθε και το δοκίμασε. Γίναμε λίγο χαμός, τρίμματα από κρόκο και ασπράδι παντού αλλά οκ, έφαγε... οπότε μήπως να δει εσένα που τρως μπας και ζηλέψει; Γιατί ως γνωστών τα δικά τους δε τα θέλουν αλλά στα δικά μας ορμούν! 🤣

Το δοκιμασα και αυτό να με βλέπει να τρώω αλλα μπα ούτε στο χερι της το πιάνει ότι άλλη βλακεία βρει την βάζει στο στομα της αυτό ούτε να το πιάσει δεν θέλει λες και την μυρίζει ένα πράγμα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια καλά είμαστε κ εμείς έχουμε ένα μήνα μια μόνιμη γκρίνια κ κλάματα με το παραμικρό. Τρώει κανονικά πλέον κάνουμε 3 γεύματα.ξεκινήσαμε κάποια πατημένα καλά φαίνεται να το διαχειρίζεται ως τώρα. έχει ξεκινήσει κ σηκώνεται οπότε δεν έχουμε ησυχία πουθενά.δεν μπορώ να τον αφήσω ούτε λεπτό μόνο του.κ ξυπνάει το βράδυ κάθεται καμία ώρα κ μετά ξανακοιμαται.αυτα τα ωραία εμείς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/5/2023 at 9:28 ΠΜ, ο/η Elk είπε:

Εγω εχτές είχα τόσο γκρίνια πραγματικά είχα φτάσει στα όρια μου δεν σταμάταγε να φωνάζει και να γκρινιάζει άλλο πράγμα 😅

ελπίζω σήμερα να έχουμε μια καλύτερη μέρα! 

εμεις απο καιρό ευτυχώς έχουμε καλό με λίγο συννεφιά που και που  

με κοντομάνικο είμαστε και καμία ζακέτα τα απογεύματα… κατέβασα καλοκαιρινά και προσπαθω να τα κάνω σιγα σιγά

λες και είμαστε άλλη χώρα μιλάω με την μαμα μου πανω βροχή κρύο και εμεις εδω με ήλιο 😅

με το φαγητό το έχω και εγω αυτό το πρόβλημα μην νομίζεις σήμερα θα την κάνω γιουβαρλάκια.. την προηγούμενη φορά έκανα φασολάκια σπανακοριζο αλλά κυρίως τρώμε τα κλασικά βρασμένο κρέας με λαχανικά  

μου αβγό δεν της άρεσε καθόλου 😕

Αχ εμάς μας έχουν πάρει τόσα καλοκαιρινά ρούχα για τον μικρό να δω ποτέ θα του τα βάλω με τον καιρό που έχουμε... Εγώ μια μέρα του έκανα γιουβαρλάκια. Άλλη μέρα μπιφτέκια (με βρώμη ντομάτα καρότο κολοκυθι μαϊντανό) κ πατάτες στο φούρνο. Με νεράκι. Σμρ Μπριάμ. Τον κρόκο τον τρώει το ασπράδι όχι. Κ σμρ του έκανα στραπατσάδα -καγιανα δεν ξέρω πως να στο πω. Σε αντικολλητικό τηγάνι τριμμένη ντομάτα ένα αυγό τα ανακάτεψε κ μόλις έγινε έβαλα λάδι κ πάπρικα. Κ μια χαρά το έφαγε!!!! 

Από γκρίνια δόξα το θεώ καθημερινά την έχουμε 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Bestrong είπε:

Εμείς πάλι από καιρό ό,τι να ναι! Έχει ζεστάνει πολύ δεν μπορώ να πω...αλλά όλο συννεφιά είμαστε και βρέχει στα καλά καθούμενα!

Απο φαγητό μήπως σιγά σιγά να αρχίσεις να δίνεις ό,τι τρώτε κ εσείς; Βγάζοντας τη δική του μερίδα εννοείται προτού ρίξεις αλάτι ή και μπαχαρικά εάν δε του δίνεις...για να μη παιδεύεσαι...εκτός εάν αποφεύγεις το μαγειρεμένο λάδι. Που ακόμη και σε αυτή την περίπτωση μαγειρεύεις με νεράκι, ξεχωρίζεις για τον μικρό και συνεχίζεις μετά το μαγείρεμα για εσάς..

Ακόμα είμαστε σε εισαγωγές γι'αυτό δεν του δίνω από δικά μας κ προσπαθώ να βρίσκω τώρα ιδέες για εκείνον. Θέλουμε να φτάσουμε σε ένα σημείο μέχρι τον χρόνο να είμαστε κομπλέ από εισαγωγές. Έτσι ώστε μετά να τρώμε όλοι μαζί. (χωρίς όμως τόσο αλάτι -θα το προσπαθήσω τουλάχιστον) αλλά σιγά σιγά του δίνω έτσι πιο μαγειρεμένα φαγητά κ λάδακι στο τέλος. Εσύ δίνεις από το δικό σας???? Η το ξεχωρίζεις κ μετά συνεχίζεις με το δικό σας??? Από δεκατιανο -απογευνατινο???? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...