Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εδώ και με τα φρούτα που την δίνω και πάλι την βλέπω τα χαλάει τα μούτρα της που να ήταν και λαχανικό πρώτο 😅

στις καμπύλες είναι κάτω το βαρος της ; 
Εμετα το ύψος έχει φύγει πάνω πέρασε την πορτοκαλί γραμμή σε λίγο θα φτάσει κόκκινη 

το βαρος είναι οκ λίγο πιο πανω από την πράσινη 

Εμείς στο σπίτι όταν είμαστε την μέρα κοιμάται δεν έχω πρόβλημα την βάζω μεσημέρι ένα 2 ωρο συνεχόμενο κοιμάται εύκολα την νύχτα με παιδεύει λίγο να την κοιμησω

την βάζω στο καρότσι το μεσημερι για να την έχω μαζί μου που κάθομαι στο σαλόνι και κοιμάται καλά 

πιστεύω βοηθάει πολύ και το αρκουδάκι που την έχω πάρει για τον ύπνο 

Αλλά έξω με τίποτα δεν μπορεί να κοιμηθεί εγω σε σπιτια δεν πάω μόνο στην πεθερά μου και εκεί δύσκολα κοιμάται αλλά αν νυστάζει κλαίει πολύ τύπου πάμε σπιτι να κοιμηθώ 😂 

Καλά εμένα αν μου κάνει καμία έκπληξη μέσα στη μέρα και κοιμηθεί συνεχόμενα 2ωρο θα νομίζω ότι κάτι έπαθε και θα πηγαίνω συνέχεια να δω αν αναπνέει ή αν έχει πυρετό! 🤣🤣

Κ εγώ λέω να την πάρω κάτι χνουδωτό και μαλακό μπας και μάθει να κοιμάται και με αυτό. Προς το παρόν έχω ένα πανάκι παρηγοριάς που το χώνω ανάμεσά μας όταν την θηλάζω (& όταν το θυμάμαι), αλλά δε το δίνει σημασία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bestrong είπε:

Καλά εμένα αν μου κάνει καμία έκπληξη μέσα στη μέρα και κοιμηθεί συνεχόμενα 2ωρο θα νομίζω ότι κάτι έπαθε και θα πηγαίνω συνέχεια να δω αν αναπνέει ή αν έχει πυρετό! 🤣🤣

Κ εγώ λέω να την πάρω κάτι χνουδωτό και μαλακό μπας και μάθει να κοιμάται και με αυτό. Προς το παρόν έχω ένα πανάκι παρηγοριάς που το χώνω ανάμεσά μας όταν την θηλάζω (& όταν το θυμάμαι), αλλά δε το δίνει σημασία...

Χαχαχα στην αρχή και εγω ετσι πήγαινα την κοιτούσα που κοιμόταν μου φαινόταν περίεργο… εμένα μεσημέρι επειδή είμαστε μόνες κλεινω φώτα χαμηλώνω τηλεόραση κανω ησυχία γιατί με τον παραμικρό θόρυβο ξυπνάει όποτε κάθομαι και εγω καναπε χαζεύω τηλεόραση και κοιμάται… όταν την πήγαινα το μεσημέρι στο κρεβατι της κοιμόταν αλλα όχι πάντα καταλάβαινε ότι δεν ήμουν μέσα στο δωμάτιο ; Δεν ξέρω και ξυπνούσε πιο εύκολα όποτε τώρα την βάζω καρότσι να είμαστε μαζί 

αν κοιμόταν τόσα εύκολα και το βράδυ θα είμασταν πολύ καλά 😊 

στην αρχή την έβαζα τέτοιο πανάκι αλλά μπα δεν έβλεπε να κάνει δουλειά και έτσι τα σταμάτησα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Bestrong είπε:

Όχι δε μου είπε να ξεκινήσω με βρεφικό γιαούρτι απλά μου το πρότεινε σε περίπτωση που θέλω να την ξεκινήσω από τώρα, καθώς επίσης να της δώσω κ λίγη μπανανουλα αν θέλω από τώρα. Αναλυτικά είπε θα μας πει τι και πώς στο επόμενο ραντεβού που θα ξεκινήσουμε κανονικά. Αλλά από την «πρότασή» της για βρεφικό γιαούρτι δε μου άρεσε καθόλου για τους γνωστούς λόγους. Επίσης κ εγώ θα προτιμούσα να την ξεκινήσω με λαχανικά αλλά πιστεύω ότι θα μας ξεκινήσει με φρούτα. Τέλος πάντων, μικρή σημασία τα φρούτα αν μπουν πρώτα, πόσο μάλλον αν στη βδομάδα επάνω μας προσθέσει λαχανικά. Θα φανεί. Περιμένω πώς κ πώς την επόμενη συνάντηση που θα τα συζητήσουμε αναλυτικά. Μέχρι τότε έχω ήδη plan b για αλλο γιατρο...

Σίγουρα κάθε γιατρός είναι διαφορετικός! Μ εμάς μας είπε από λαχανικά για να μην γκυκαθει κ επειδή τα φρούτα έχουν παραπάνω σακγαρα .όμως αν το καλό σκεφτείς από καρότο 🥕 θα ξεκινήσω . Μετά κολοκύθι κ μετά γλυκοπατάτα. Που κ αυτά σαν Μπανάνα είναι 🤣🤣🤣🤣🤣 πάντως κ εγώ με το γιαούρτακι αυτό διαφωνώ 🤷🏽‍♀️ όμως ναι περίμενε και δες τι θα σου πει κ αν όντως δεν σου ταιριάζει κάνεις κ αλλού μια επίσκεψη! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσιαααααα κ εμείς έτσι ... Άντε να κοιμηθεί 3 μισάωρα max την ημέρα. Με πολύ κούνημα τραγούδια κ περπάτημα κ το βράδυ με μεγάλη δυσκολία. Κ αρκετά ξυπνήματα πάλι.... Κ έχουμε φτάσει σχεδόν 7κιλα .... Τι θα κάνωωωωω χαχαχχαχαχαχαχαχαχα 🤣🤭🤣🤭🤣 

 

Όσες δίνεται φόρμουλα πόσο τρώνε τα παιδάκια σας μέσα στην ημέρα? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Bestrong είπε:

Και αυτό που λες παίζει, είναι και οι αλλεργίες και κάθε παιδάκι διαφορετικές ανάγκες, όπως και κάθε γιατρός έχει διαφορετικό πρόγραμμα εισαγωγής.

οσο για τους ημερήσιους ύπνους να ξέρεις παρηγοριεμαι που κ η δικιά σου είναι με 20λεπτα! Κ η δικιά μου έτσι. Θα πιάσει βέβαια το μισαωρακι, αλλά με την ακρίβεια χρόνο μέτρου! 😂😂😂 ούτε ένα λεπτό αργότερα! Βέβαια εσένα κοιμάται καλύτερα το βράδυ, η δική μου όχι. 

Σε σπίτια φίλων δεν έχουμε πάει ακόμη (γιατί όλοι με μικρά παιδιά που αρρωσταίνουν συνέχεια), παρά μόνο στους παππούδες. Εκεί αν είμαστε τυχεροί θα κοιμηθεί με κούνημα στο καρότσι...

Καλη Κυριακηηη!!

Στα ίδια είμαστε πάνω κάτω ..

Εμείς πηγαίνουμε στουε φίλους μας όμως οι περισσότεροι δεν έχουν παιδιά κ δύο που έχουν ξέρουμε ότι το ένας ζευγάρι προσέχει πάρα πολύ..οπότε δεν έχουμε θέμα..καλά σε καφέ και φαγητό έξω σχεδόν πάντα κοιμάται κ την έχουμε καταβρει .

εμεις βάζουμε πανακι παρηγοριάς στο πρόσωπο κ κοιμάται πολύ εύκολα...έβαζε αρχικά την κουβέρτα και φοβήθηκα κ έτσι της βάζω το πανακι κ κοιμάται πολύ εύκολα..βασικά δε ξυπνάει όταν την αφήνω κάτω κ ξανακοιμαται .επίσης έχουμε και την όλι την κουκουβάγια για τον ύπνο μας έχει βοηθήσει πάρα πολύ.

@Elkδε κοιμάται ούτε στη πεθερά σου ;;μόνο σπίτι ;;εμένα όταν νυστάζει πολύ γκρινιάζει κ κοιμάται αλλά τι να το κάνεις ;;,στα σπίτια είναι κάνα εικοσαλεπτο το πολύ..

Τι αρκουδάκι έχετε ;;εμείς την όλι..

Αχ τι ωραία που είστε πάνω στις καμπύλες ..!!σας χαίρομαι.τι ύψος έχετε δλδ !?

Εμείς είμαστε ανάμεσα κόκκινη κ πορτοκάλι αλλά προς τα κάτω .. δυστυχώς.στα κιλά νομίζω ύψος φυσιολογικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Σίγουρα κάθε γιατρός είναι διαφορετικός! Μ εμάς μας είπε από λαχανικά για να μην γκυκαθει κ επειδή τα φρούτα έχουν παραπάνω σακγαρα .όμως αν το καλό σκεφτείς από καρότο 🥕 θα ξεκινήσω . Μετά κολοκύθι κ μετά γλυκοπατάτα. Που κ αυτά σαν Μπανάνα είναι 🤣🤣🤣🤣🤣 πάντως κ εγώ με το γιαούρτακι αυτό διαφωνώ 🤷🏽‍♀️ όμως ναι περίμενε και δες τι θα σου πει κ αν όντως δεν σου ταιριάζει κάνεις κ αλλού μια επίσκεψη! 😁

Ναι σίγουρα ..ωραία θα ξεκινήσετε !!με νόστιμα λαχανί κα. πότε με το καλό ;;

Όσο για τη φόρμουλα δε ξέρω να απαντήσω .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Στα ίδια είμαστε πάνω κάτω ..

Εμείς πηγαίνουμε στουε φίλους μας όμως οι περισσότεροι δεν έχουν παιδιά κ δύο που έχουν ξέρουμε ότι το ένας ζευγάρι προσέχει πάρα πολύ..οπότε δεν έχουμε θέμα..καλά σε καφέ και φαγητό έξω σχεδόν πάντα κοιμάται κ την έχουμε καταβρει .

εμεις βάζουμε πανακι παρηγοριάς στο πρόσωπο κ κοιμάται πολύ εύκολα...έβαζε αρχικά την κουβέρτα και φοβήθηκα κ έτσι της βάζω το πανακι κ κοιμάται πολύ εύκολα..βασικά δε ξυπνάει όταν την αφήνω κάτω κ ξανακοιμαται .επίσης έχουμε και την όλι την κουκουβάγια για τον ύπνο μας έχει βοηθήσει πάρα πολύ.

@Elkδε κοιμάται ούτε στη πεθερά σου ;;μόνο σπίτι ;;εμένα όταν νυστάζει πολύ γκρινιάζει κ κοιμάται αλλά τι να το κάνεις ;;,στα σπίτια είναι κάνα εικοσαλεπτο το πολύ..

Τι αρκουδάκι έχετε ;;εμείς την όλι..

Αχ τι ωραία που είστε πάνω στις καμπύλες ..!!σας χαίρομαι.τι ύψος έχετε δλδ !?

Εμείς είμαστε ανάμεσα κόκκινη κ πορτοκάλι αλλά προς τα κάτω .. δυστυχώς.στα κιλά νομίζω ύψος φυσιολογικό.

Ααα και εγω την κουκουβάγια έχω 😂 εμένα με έχει βοηθήσει παρά πολύ την βάζω λευκό ήχο που είναι σαν αέρας και κοιμάται μα αυτό αν κάνει και πάει να ξυπνήσει πατάω την κουκουβάγια και ξανά κοιμάται 

οχι δύσκολα κοιμάται στην πεθερά μου αφού την άλλη φορά που πήγαμε και νύσταζε δεν κοιμήθηκε την πήρα ήρθαμε σπίτι και κοιμήθηκε 

Κοιτα εμένα η γιατρός μου λέει ότι εμείς που θηλάζουμε αποκλείστηκα οι καμπύλες αναπτύξεις δεν πολύ ισχύουν είναι πιο πολύ  για τα παιδεία που πίνουν έτοιμο γαλα και ξέρουν και τις ποσότητες που πίνουν τώρα εμάς είναι αλλιώς… θα τα πάρει τα κιλά της σιγά σιγά μην αγχώνεσαι θα μπουν και όλες οι τροφες θα είναι αλλιώς μόλις αρχίσουν και τρώνε κανονικά 😊 

67εκ πρέπει να είναι αν θυμάμαι καλά..θα πάρει ύψος τώρα και μετά θα σταματήσει απότομα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Ναι σίγουρα ..ωραία θα ξεκινήσετε !!με νόστιμα λαχανί κα. πότε με το καλό ;;

Όσο για τη φόρμουλα δε ξέρω να απαντήσω .

Λογικά μετά την καθαρά Δευτέρα θα τον ξεκινήσουμε ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/2/2023 at 7:09 ΜΜ, ο/η Olia4 είπε:

Κοριτσιαααααα κ εμείς έτσι ... Άντε να κοιμηθεί 3 μισάωρα max την ημέρα. Με πολύ κούνημα τραγούδια κ περπάτημα κ το βράδυ με μεγάλη δυσκολία. Κ αρκετά ξυπνήματα πάλι.... Κ έχουμε φτάσει σχεδόν 7κιλα .... Τι θα κάνωωωωω χαχαχχαχαχαχαχαχαχα 🤣🤭🤣🤭🤣 

 

Όσες δίνεται φόρμουλα πόσο τρώνε τα παιδάκια σας μέσα στην ημέρα? 

 

Καλημερα κοριτσια μου τι κανετε?

εμένα κανει 5 γεύματα πινει από 150 μέχρι 210 ανάλογα τα κέφια.

και από κιλα είμαστε γύρω στα 7,5 .

τα φρούτα δεν τα θέλει πολύ τις τελευταίες μέρες. Κ δεν του αρέσει κ το καρεκλακι του φαγητού.

εμείς από ύπνο ημερήσιο μπορεί τέταρτο μπορεί κ 1 ώρα δεν έχει στανταρ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πως είστε κορίτσια σήμερα πως είναι τα μωράκια σας ; 

εμενα σήμερα άρχισε να με πονάει ο φρονιμιτης μου και έχω ξενερωση…  που να τρέχω τώρα να κάνω αφαίρεση πάλι δεν μπορω 😕 😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Katerina. είπε:

Καλημερα κοριτσια μου τι κανετε?

εμένα κανει 5 γεύματα πινει από 150 μέχρι 210 ανάλογα τα κέφια.

και από κιλα είμαστε γύρω στα 7,5 .

τα φρούτα δεν τα θέλει πολύ τις τελευταίες μέρες. Κ δεν του αρέσει κ το καρεκλακι του φαγητού.

εμείς από ύπνο ημερήσιο μπορεί τέταρτο μπορεί κ 1 ώρα δεν έχει στανταρ 

Ανά τρίωρο δλδ του δίνεις γάλα???? Κ του φτιάχνεις 210 κ όσο πιει???? Σε ρωτάω γτ έχουμε κόψει τους θηλασμούς ( ζήτημα να κάνουμε δύο δλδ) κ το πάω λίγο ψάχνοντας ακόμα. μάλλον του δίνω λίγο γάλα κ το καημένο πεινάει 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Πως είστε κορίτσια σήμερα πως είναι τα μωράκια σας ; 

εμενα σήμερα άρχισε να με πονάει ο φρονιμιτης μου και έχω ξενερωση…  που να τρέχω τώρα να κάνω αφαίρεση πάλι δεν μπορω 😕 😢

Αχ ελπίζω να σε αφήσει!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Αχ ελπίζω να σε αφήσει!!!!!!! 

Ναι μακάρι γιατί δεν μπορω καθόλου να τρέχω αλλά και ένα σωρό φάρμακα αντιβίωση… τουλάχιστον να με αφήσει κανένα δίμηνο ακόμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Ανά τρίωρο δλδ του δίνεις γάλα???? Κ του φτιάχνεις 210 κ όσο πιει???? Σε ρωτάω γτ έχουμε κόψει τους θηλασμούς ( ζήτημα να κάνουμε δύο δλδ) κ το πάω λίγο ψάχνοντας ακόμα. μάλλον του δίνω λίγο γάλα κ το καημένο πεινάει 🤣🤣🤣🤣

Δεν ρώτησες τον γιατρό σου ποσο γαλα να του δίνεις ; Ή πιστεύεις ότι δεν του φτάνει η ποσότητα που σου έδωσε ο γιατρός ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Olia4 είπε:

Ανά τρίωρο δλδ του δίνεις γάλα???? Κ του φτιάχνεις 210 κ όσο πιει???? Σε ρωτάω γτ έχουμε κόψει τους θηλασμούς ( ζήτημα να κάνουμε δύο δλδ) κ το πάω λίγο ψάχνοντας ακόμα. μάλλον του δίνω λίγο γάλα κ το καημένο πεινάει 🤣🤣🤣🤣

ναι του φτιάχνω το πρωί 180 που δεν πινει ποτε πολυ το δεύτερο του κάνω φρουτοκρεμα κ  συμπληρώνω με γαλα το 3ο κ 4ο του κανω 210 κ συνήθως το βράδυ 180 .πόσο του δίνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ναι μακάρι γιατί δεν μπορω καθόλου να τρέχω αλλά και ένα σωρό φάρμακα αντιβίωση… τουλάχιστον να με αφήσει κανένα δίμηνο ακόμα 

Ωωωχ ελπίζω να μη σε ταλαιπωρήσει και να  φρενάρει λίγο ακόμη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/2/2023 at 12:45 ΜΜ, ο/η irini5 είπε:

Α κοινό χαρακτηριστικό κι αυτό δλδ !!!

Σήμερα κορίτσια τα χρειάστηκα.

Όπως την τάιζα κ ήταν μια χαρά κοκκίνισε ολόκληρη και έβγαλε ποσότητα φρουτοκρεμας κ μετά για κάποια ώρα ήταν σαν βραχνιασμενη κ έβηχε ..ούτε νερό δε μπορούσε να πιει...δε ξέρω τι λάθος έκανα...έστειλα στην παιδίατρο.

Τώρα ο ανέφερε η @evaioanγια μπουσουλημα εσάς γυρνάνε ανάσκελα μπρούμυτα η το αντίθετο ;;εμένα όχι ακόμα..προσπαθεί βέβαια ..

Κ εμείς κλείνουμε τα έξι σε 3-4ημερες !!!!με υγεία να τα δοκιμάσει @evaioan

Εμας γυρνάει όταν την αφήσω μπρούμυτα αν είναι ξύπνια, ανάσκελα αν θέλει να κοιμηθεί. Τελευταια ξυπνάει για αγκαλιά 2 φορές το βράδυ και μετά κοιμάται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Elk είπε:

Δεν ρώτησες τον γιατρό σου ποσο γαλα να του δίνεις ; Ή πιστεύεις ότι δεν του φτάνει η ποσότητα που σου έδωσε ο γιατρός ;

Εννοείται έχω μιλήσει με την γιατρό! Απλά ακόμα το ψάχνω με την σκόνη γτ είναι κ ο θηλασμός στην μέση που ποτέ δεν ξέρουμε πόσο τρώμε από εμάς! Γι'αυτό ρωτάω λίγο να δω άλλες κοπέλες πως το πάνε με την σκόνη! Κ εννοείται κάθε παιδί δεν είναι το ίδιο! Απλά να πάρω μια ιδέα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/2/2023 at 5:12 ΜΜ, ο/η Elk είπε:

Δεν ρώτησες τον γιατρό σου ποσο γαλα να του δίνεις ; Ή πιστεύεις ότι δεν του φτάνει η ποσότητα που σου έδωσε ο γιατρός ;

Νομίζω πως μερικές φορές γι'αυτό κλαίει το καημένο 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Katerina. είπε:

ναι του φτιάχνω το πρωί 180 που δεν πινει ποτε πολυ το δεύτερο του κάνω φρουτοκρεμα κ  συμπληρώνω με γαλα το 3ο κ 4ο του κανω 210 κ συνήθως το βράδυ 180 .πόσο του δίνεις?

Εγώ επειδή τον θήλαζα τόσο καιρό έπινε ένα μπουκάλι μόνο το βράδυ περίπου 120 άντε κ ένα μέσα στην ημέρα όχι πάντα όμως! Έχει εδώ κ ένα μήνα που έχουμε αυξήσει τα μπουκάλια κ έχουμε μειώσει τον θηλασμό (έτσι ήθελε 😜) κ ακόμα το ψάχνω! Η γιατρός Μ μου είπε ότι είναι φαγανος. Κανονικά πρέπει να πίνει λίτρο την ημέρα μπορεί κ παραπάνω. Ακόμα δεν έχουμε ξεκινήσει τροφές (τέλος του μήνα). Χοντρικά σου λέω ότι πίνει 13-150 ανά τρίωρο πλέον. 🤷🏽‍♀️ Κ είναι φορές που μάλλον πεινάει κ άλλο αλλά φοβάμαι μην σκάσει χαχαχαχχα (πλάκα κάνω) η γιατρό Μ λέει καλύτερα να του κάνω κ να το αφήνει στο μπουκάλι παρά να μην του φτάνει! Πιστεύω ότι θα το βρούμε! Απλά ήθελα να ξέρω πάνω κάτω τι γίνεται! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Εννοείται έχω μιλήσει με την γιατρό! Απλά ακόμα το ψάχνω με την σκόνη γτ είναι κ ο θηλασμός στην μέση που ποτέ δεν ξέρουμε πόσο τρώμε από εμάς! Γι'αυτό ρωτάω λίγο να δω άλλες κοπέλες πως το πάνε με την σκόνη! Κ εννοείται κάθε παιδί δεν είναι το ίδιο! Απλά να πάρω μια ιδέα! 

Ααα εντάξει θα το βρείτε μωρέ αφού σε έχει πει και η γιατρός θα κανείς μερικές δοκιμές.. αλλά νομίζω αν θέλει και πιο πολύ μπορείς φαντάζομαι να δώσεις ε; δεν πιστεύω ότι υπάρχει θέμα.. δεν ξέρω κιολας δεν έχω ρωτήσει δεν εχω δώσει ακομα άλλο γαλα αλλά θα σε λίγο καιρό που θα σταματήσω τον θηλασμό θα ρωτήσω.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Εγώ επειδή τον θήλαζα τόσο καιρό έπινε ένα μπουκάλι μόνο το βράδυ περίπου 120 άντε κ ένα μέσα στην ημέρα όχι πάντα όμως! Έχει εδώ κ ένα μήνα που έχουμε αυξήσει τα μπουκάλια κ έχουμε μειώσει τον θηλασμό (έτσι ήθελε 😜) κ ακόμα το ψάχνω! Η γιατρός Μ μου είπε ότι είναι φαγανος. Κανονικά πρέπει να πίνει λίτρο την ημέρα μπορεί κ παραπάνω. Ακόμα δεν έχουμε ξεκινήσει τροφές (τέλος του μήνα). Χοντρικά σου λέω ότι πίνει 13-150 ανά τρίωρο πλέον. 🤷🏽‍♀️ Κ είναι φορές που μάλλον πεινάει κ άλλο αλλά φοβάμαι μην σκάσει χαχαχαχχα (πλάκα κάνω) η γιατρό Μ λέει καλύτερα να του κάνω κ να το αφήνει στο μπουκάλι παρά να μην του φτάνει! Πιστεύω ότι θα το βρούμε! Απλά ήθελα να ξέρω πάνω κάτω τι γίνεται! 🥰

καλημέρα κορίτσια. πως είστε?κ εμείς δυσκολευτηκαμε να βρούμε ποια είναι η ποσότητα που θέλει.θα σου πω τι μου είπε η γιατρός μας.μεχρι τους 4 μήνες πάει 150ml ανα κιλό βάρους μετά πάει γύρω στα 120 ανα κιλό.παντα είναι σχετικά αυτά βέβαια.δοκιμασε να του κάνεις 180 σε κάθε γεύμα κ όσο πιει.θα το δεις κ μόνη σου.εμενα συνήθως το μεσημέρι θέλει περισσότερο.καλυτερα να αφήνει πάρα να πεινάει.κ κάπου στη μέση του γεύματος βάλε το μωρο να ρευτει για να καταλάβει κ εκείνο αν έχει χορτάσει η αν είναι απλά αέρας στο στομαχακι του.σου λέω πάντα με την δική μου εμπειρία που δίνουμε ξένο σχεδόν από την αρχή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πως είστε 

Εμείς καλά αλλά σήμερα και εχτές κορίτσια πολύ άρνηση δεν ανοίγει στο στομα να φαει την φρούτο κρέμα δεν την θέλει ενώ τις άλλες μερες έτρωγε τώρα με τίποτα εχτές έφαγε 50ml σήμερα ούτε καν μερικές κουταλιές και αυτές με το ζόρι αύριο είναι να αρχίσω και λαχανικά αντί να κάνουμε βήματα μπροστά και τρώει λίγο πιο πολύ εμείς κάνουμε πίσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε 

Εμείς καλά αλλά σήμερα και εχτές κορίτσια πολύ άρνηση δεν ανοίγει στο στομα να φαει την φρούτο κρέμα δεν την θέλει ενώ τις άλλες μερες έτρωγε τώρα με τίποτα εχτές έφαγε 50ml σήμερα ούτε καν μερικές κουταλιές και αυτές με το ζόρι αύριο είναι να αρχίσω και λαχανικά αντί να κάνουμε βήματα μπροστά και τρώει λίγο πιο πολύ εμείς κάνουμε πίσω 

Κ εμείς στην ίδια κατάσταση είμαστε κάθε μέρα 40 με 50 τρώει στην αρχη με όρεξη κ μετά γκρινιάζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
    • Καλησπέρα, ο γιατρός σε προετοιμάζει για το χειρότερο και καλά κάνει αππ τη μια αλλα εμεις ελπίζουμε για το καλύτερο, οπότε με πίστη προχώρα!! Ο γυναικολόγος μου οταν ξεκίνησα για πρώτη φορά την εξωσωματικη πριν τρια χρόνια μου είπε τη σήμερον ημέρα αν θες να κανεις παιδί θα κανεις! Αυτο συνεπάγεται βέβαια να έχεις και καποια χρήματα θα συμπληρώσω εγω! Εύχομαι οτι καλύτερο μεσα απο την καρδιά μου 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...