Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 7 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Το μωράκι είναι πολύ συνεργάσιμο..και είναι τέλειο. Γενικά κοιμάται δεν μας ενοχλεί..αλλά αν λερωθεί ή πεινάσει κλαίει πολύ. χαχαχ. Όταν κοιμάται πάνω που λιωνω.μου αρέσει πάρα πολύ.

Η τομή σήμερα πονάει αλλά λιγότερο από χθες μέχρι στιγμής. 

Προσπάθησα και έκατσα και λίγο καθιστή αλλά πονάει αρκετά. Θα ξανά δοκιμάσω σε λίγο. Και όταν καταφέρω θα προσπαθήσω να σηκωθώ κιόλας. 

Θα σας λέω τα νέα μου ναι. Γενικά έχω χρόνο..όταν τρώει το μωρό μετα κοιμάται για 3 ώρες. Ή όταν την παίρνουν να την αλλάξουν την κρατάνε κάποιες φορές καμιά ώρα..

 

τι τελεια!!μια χαρά..μερα με τη μέρα θα σαι καλύτερα θα δεις! 

 

στις πριν 8 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Κορίτσια καλημερααααα εμένα το υπόθετο χαλαρά δεν με έπιασε κ πολύ! Κάτι χαλαρές συσπάσεις δηλαδή κ ως εκεί!!!!! Αναμένω να δούμε σήμερα το θα γίνει! 

 

έλα ΄λίγο έμεινε!!θα έχουμε νέα σου σύντομα!!αναμένουμε!!

 

στις πριν 6 ώρες, ο/η Katerina. είπε:

Εγώ δοκίμασα και του έδωσα την πιπίλα όταν ξυπνάει πριν την ώρα που είναι να φάει για να τον ξεγέλασει λιγάκι και έτσι την πήρε εύκολα  γιατί έχει ξεκινήσει να πιπιλαει το δαχτυλάκι του και ήθελα να το αποφύγω.χρησιμοποιησα το θηλαστρο από το μαιευτήριο ακόμη και δεν είναι τίποτα.ευκολο είναι απλά πολύ κουραστικό και να θηλάζεις και να αντλείς.

ναι κ εμένα βάζει δαχτυλάκι πλέον όταν πεινάει τόσο..αλλά  πιπίλα δε δέχεται..κάνειςκ θήλαστρο ;; ναι το έχω ακούσει ότι είναι κουραστικό και δε μένει χρ΄νος..κι εμένα μουείχαν προτείνει να δοκιμάσω αλλά η μαία μου είχε πει όχι..

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

@irini5χαχαχα φαντάζομαι απορεια με την πιπίλα που την έδωσε ο μπαμπάς της καλά κανείς και δεν δίνεις ξένο ειδικά που κάνει παλινδρόμηση θα την επιβαρύνει το ξένο 

γιατί δεν την θέλουν την πιπίλα οι γιατροί ; Έχουν αλλάξει τα πράγματα από παλιά 

και εγω το σκέφτομαι αυτό που λες μην μπερδευτεί με το μπιμπερό αν βγάζω γαλα αλλά με πονάει το στήθος μου τσιτώνει κάπως σαν να κάνει σύσπαση ο μυς στο πλάι θα ρωτήσω την παιδιατρο αν δεν υπάρχει πρόβλημα να μην πάθω καμία μαστίτιδα φοβαμαι 

δε ξέρω...οι περισσότεροι δε τη θέλουν..εμένα η δικιά μουμου είπε πως δεν υπάρχει πρόβλημα..επίσης κ ενας παιδίατρος στην αθήνα ο αντρέου -είναι πολύ γνωστόςγια τα βιντεάκια του-λέει πως οι πιπίλες είναι ορθοδοντικές κ δεν επηρεάζουν τόσο τον σχηματισμό των δοντιών του μωρού ενώ το δαχτυλο στο στόμα μπορεί να τα αλλοιώσει...οπότο γενικά οι απόψεις διίστανται...

κι εγώ πόναγα κάποια στιγμή σαν να είναι στον αδένα εσωτερικά..

προσωπικά με έχουν βοηθήσει τα επίθεμα lansinoh ου λειτουργούν κ ως ζεστές κ ως κρύες κομπρέσες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η irini5 είπε:

τι τελεια!!μια χαρά..μερα με τη μέρα θα σαι καλύτερα θα δεις! 

 

έλα ΄λίγο έμεινε!!θα έχουμε νέα σου σύντομα!!αναμένουμε!!

 

ναι κ εμένα βάζει δαχτυλάκι πλέον όταν πεινάει τόσο..αλλά  πιπίλα δε δέχεται..κάνειςκ θήλαστρο ;; ναι το έχω ακούσει ότι είναι κουραστικό και δε μένει χρ΄νος..κι εμένα μουείχαν προτείνει να δοκιμάσω αλλά η μαία μου είχε πει όχι..

 

δε ξέρω...οι περισσότεροι δε τη θέλουν..εμένα η δικιά μουμου είπε πως δεν υπάρχει πρόβλημα..επίσης κ ενας παιδίατρος στην αθήνα ο αντρέου -είναι πολύ γνωστόςγια τα βιντεάκια του-λέει πως οι πιπίλες είναι ορθοδοντικές κ δεν επηρεάζουν τόσο τον σχηματισμό των δοντιών του μωρού ενώ το δαχτυλο στο στόμα μπορεί να τα αλλοιώσει...οπότο γενικά οι απόψεις διίστανται...

κι εγώ πόναγα κάποια στιγμή σαν να είναι στον αδένα εσωτερικά..

προσωπικά με έχουν βοηθήσει τα επίθεμα lansinoh ου λειτουργούν κ ως ζεστές κ ως κρύες κομπρέσες

Και εμένα βάζει λίγο δάχτυλο αλλά δεν το κρατάει πολύ ώρα στο στόμα 

Καλά δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό για την πιπίλα και τα δόντια εγω άκουσα ότι μπορεί να βγαίνουν στραβά τα δοντια λόγο της πιπιλας και εγω σαν μωρο που δεν πήρα πιπιλα τα δοντια μου βγήκαν πολύ στραβά ειχα βάλει σιδεράκια για να ισιώσουν (ελπίζω να μην μου μοιάσει σε αυτό 😋

εγω την πιπίλα την ηθελα πιο πολύ για να εκτονώνεται να μπορεί λίγο να ήρεμη ίσως την πάρει αργότερα ποιος ξέρει 

Έιχα πάρει επιθέματα, τελικά σαν κομπρέσα τα χρησιμοποίησα και εγω.. βέβαια για άλλη δουλειά τα είχα πάρει αλλά δεν βόλεψαν.. τα κοχύλια με βόλεψαν καλύτερα τα επιθέματα τζάμπα τα πήρα 

Σου κρατησε καιρό αυτοί οι πόνοι ; Με τις κομπρέσες σου πέρασαν ;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Και εμένα βάζει λίγο δάχτυλο αλλά δεν το κρατάει πολύ ώρα στο στόμα 

Καλά δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό για την πιπίλα και τα δόντια εγω άκουσα ότι μπορεί να βγαίνουν στραβά τα δοντια λόγο της πιπιλας και εγω σαν μωρο που δεν πήρα πιπιλα τα δοντια μου βγήκαν πολύ στραβά ειχα βάλει σιδεράκια για να ισιώσουν (ελπίζω να μην μου μοιάσει σε αυτό 😋

εγω την πιπίλα την ηθελα πιο πολύ για να εκτονώνεται να μπορεί λίγο να ήρεμη ίσως την πάρει αργότερα ποιος ξέρει 

Έιχα πάρει επιθέματα, τελικά σαν κομπρέσα τα χρησιμοποίησα και εγω.. βέβαια για άλλη δουλειά τα είχα πάρει αλλά δεν βόλεψαν.. τα κοχύλια με βόλεψαν καλύτερα τα επιθέματα τζάμπα τα πήρα 

Σου κρατησε καιρό αυτοί οι πόνοι ; Με τις κομπρέσες σου πέρασαν ;  

Λάθος δεν είναι ακριβώς επιθέματα...ειναι αυτά . 

 

Γενικά με βολεύουν πολύ τα επιθέματα ...τα κοχύλια λίγες φορές τα έχω χρησιμοποιήσει...μου είπαν κ για συλλέκτη γάλακτος που είναι σαν το θηλαστρο αλλά δεν αυξάνει τη ροή για όσες έχουμε ήδη ροη..ίσως ξεκινήσω με αυτό όταν αρχίσω τα μπιμπερο .

Εγώ έβαζσ αυτές τις κομπρεσες .ζεστές πριν τον θηλασμό κ κρύες μετά ...μία κ μια έβαζα δλδ κ σε δύο ημέρες μου πέρασε ο πόνος που ένιωθα ..εγώ τον ένιωθα ψηλά ...δε ξέρω ακριβώς οου τον νιώθεις εσύ..μπορείς όμως να φτιάξεις αντί να αγοράσεις νομίζω .πονάς κ όταν θηλάζεις κ όταν δεν ;;;

Screenshot_2022-09-23-21-40-22-070_com.android.chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Λάθος δεν είναι ακριβώς επιθέματα...ειναι αυτά . 

 

Γενικά με βολεύουν πολύ τα επιθέματα ...τα κοχύλια λίγες φορές τα έχω χρησιμοποιήσει...μου είπαν κ για συλλέκτη γάλακτος που είναι σαν το θηλαστρο αλλά δεν αυξάνει τη ροή για όσες έχουμε ήδη ροη..ίσως ξεκινήσω με αυτό όταν αρχίσω τα μπιμπερο .

Εγώ έβαζσ αυτές τις κομπρεσες .ζεστές πριν τον θηλασμό κ κρύες μετά ...μία κ μια έβαζα δλδ κ σε δύο ημέρες μου πέρασε ο πόνος που ένιωθα ..εγώ τον ένιωθα ψηλά ...δε ξέρω ακριβώς οου τον νιώθεις εσύ..μπορείς όμως να φτιάξεις αντί να αγοράσεις νομίζω .πονάς κ όταν θηλάζεις κ όταν δεν ;;;

Screenshot_2022-09-23-21-40-22-070_com.android.chrome.jpg

εμένα πονάει στα πλαϊνά του στήθους μπορεί να με πιασει ώρα που θηλάζω αλλα και στο άσχετο 

και εγω αν παρω κάτι τέτοιο σκέφτομαι που λες σαν το συλλέκτη γάλακτος θα το σκεφτώ γιατί ακόμα δεν θέλω να βάλω μπιμπερό 

Η γιατρός μου είπε αφού δεν δουλεύω και θα είμαι σπίτι δεν χρειάζεται να παρω θήλαστρο αλλά φοβαμαι μην πάθω καμία μαστίτιδα και για αυτό πονάει το στήθος 

Εγω είχα πάρει αυτά αλλά δεν τα χρησιμοποίησα.. έκανα κανα 2 φορές κομπρέσα και αυτό ήταν 

 

FAAFE849-95B4-4FBC-8A74-FD7C9E024282.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα. Γέννησαμε 22/09/22. Το νινακι 3.050 και υγιής..

Όλα πήγανε καλά. Τρώμε από την πρώτη στιγμή. Κατέβασα γάλα και προσπαθούμε να βρούμε μια χημεία χαχαχα. Όταν το βάζουν οι μαίες ρουφάει καλά , εγώ ακόμα προσπαθώ. Ο άντρας μου πολύ βοηθητικός και ήδη έχει μάθει να το κοιμίζει και να μου το βάζει όπως οι μαίες στο στήθος για να θηλάσει. 

Η εμπειρία μου από την καισαρική.

το κλισμα δεν είναι τιιιιποτα. Ίσα ίσα νιώθεις ότι πας τουαλέτα και αδειαζεις πολύ εύκολα.

η επισκληριδιος εμένα με ενόχλησε η αλήθεια είναι. Πόνεσα. Μου είπε κιόλας να μην κουνηθώ καθόλου που είναι λόγο αδύνατο αλλά εντάξει πιέστηκα και δεν κουνήθηκα.  Την έβαλε την μια φορά και δεν μπήκε σε σωστό σημείο με αποτέλεσμα να πονάω πολύ και την έβγαλε για να την ξανά βάλει. Δύο φορές δηλαδή. Πόνεσα αρκετα. 

ο καθετήρας μπήκε μετά την επισκληριδιο οπότε δεν ήταν κάτι και αυτο. 

ΠΡιν μπω στο χειρουργείο είδα τον άντρα μου. Πολύ κλάμα έριξε .με έπιασε το παράπονο.εκεινος με λυπόταν έλεγε έλα μην κλαίς..όλα καλά.. στο χειρουργείο με πιέζανε πολύ στην κοιλιά και με ταρακουναγανε..ένιωθα τρομερή πίεση. Αλλά όχι πόνο. Μόνο πίεση. Βγήκε το νινι και ήταν ροδαλο και πανέμορφο δεν σταμάτησε βέβαια να κλαιει. Βγήκε με τον ποπο και έλεγαν εκεί ωωωχ κορίτσι και βγήκε και με ποπο. πρώτη προβολή. Τι έχετε να τραβήξετε. Χαχαχαχα

 

Αφου πήρανε το μωρό να το ετοιμάσουν, ασχολιοντουσαν οι γιατροί με εμένα και με διάφορα στην κοιλιά. Κάποια στιγμή ακούω κάτι λέγανε που δεν καταλάβαινα και άρχισε να λέει ο γιατρός χορήγησης παυσίπονο μέσα από την πεταλούδα , μέσα από την επικσληριοδιο , από κάτω και ένα υπογλωσσιο στο στόμα.

4 διαφορετικές δόσεις..εγώ εκείνη την ώρα τρόμαξα λίγο. Με τελείωσαν. Και άρχισα να τρέμω σαν να παθαίνω κρίση πάνω στο κρεβάτι.τους λέω γιατί τρέμω έτσι; Είναι φυσικό;.και μου λένε ναι μην αγχώνεσαι έχεις πάρει πολλά φάρμακα..

μετά μίλησα με τον γιατρό του λέω τι πρόβλημα υπήρξε ;. Μου λέει όταν σε άνοιξαμε και βγάλανε το μωρό , η μήτρα σου ήταν πολύ χαλαρή..αυτό γίνεται όταν έχει δουλέψει πολύ και για καιρό δίνει πόνους. Αλλά εσύ λέει δεν είχες πόνους. Ναι του λέω. Πάντως λέει ήταν σαν να είχε εργαστεί πολύ και από την κούραση χαλάρωσε. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να χάσεις πολύ αίμα.και για αυτό σε πλακωσαμε και στα φάρμακα για να μην πονέσεις κιόλας .τέλος καλά όλα καλά λέει. Τα καθαρίσαμε όλα και είσαι εντάξει. Θα τρέμεις για αυτό τον λόγο αλλά σε λιγο θα περάσει. 

 

αυτά τα νέα μου. Γενικα τα χειρότερα μου ήταν η επισκληριδιος και το τρέμουλο αργότερα. ....μόλις βγήκα από το χειρουργείο έξω ακριβώς που ήταν να με δει ο άντρας μου , μου έκανε και πρόταση γάμου. 🥰🥰 Ο γλυκούλης. Εγώ χτυπιομουν στο κρεβάτι και εκείνος μου έλεγε αν θέλω να γίνω γυναίκα του . Και λέει ήθελα εκείνη την ώρα για να σου φτιάξω το κεφι ❤️❤️

παίρνω παυσίπονα πονάω λίγο στην τομή ...πριν ήμουν καλύτερα. Ήρθε ο γιατρός και με πάτησε και ξανά αρχισα να πονάω. Εντάξει σίγουρα ήθελε να δει πως πάει και ξέρει τι κάνει..ελπίζω αύριο να είμαι καλύτερα 

 

 

 

 

 

Να σας ζήσει το κοριτσάκι σας! Γερή και καλότυχη να είναι! Με το καλό να την πάρετε στο σπιτάκι σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Elk είπε:

εμένα πονάει στα πλαϊνά του στήθους μπορεί να με πιασει ώρα που θηλάζω αλλα και στο άσχετο 

και εγω αν παρω κάτι τέτοιο σκέφτομαι που λες σαν το συλλέκτη γάλακτος θα το σκεφτώ γιατί ακόμα δεν θέλω να βάλω μπιμπερό 

Η γιατρός μου είπε αφού δεν δουλεύω και θα είμαι σπίτι δεν χρειάζεται να παρω θήλαστρο αλλά φοβαμαι μην πάθω καμία μαστίτιδα και για αυτό πονάει το στήθος 

Εγω είχα πάρει αυτά αλλά δεν τα χρησιμοποίησα.. έκανα κανα 2 φορές κομπρέσα και αυτό ήταν 

 

FAAFE849-95B4-4FBC-8A74-FD7C9E024282.jpeg

Κάνε κομπρεσουλες για να σου πέρασεκ πολύ εύκολα..μη το αφήνεις .κ μην το φοβάσαι..απλώς θέλει περιποίηση και το στήθος μας ...δεν τραβάει κ λίγα.

Εγώ δουλεύω περίπου τέσσερις ώρες τη βδομάδα έτσι χαλαρά διαδικτυακά..σε λίγο θα πηγαίνω αλλά εντάξει θα δω πως θα το κάνω διότι οι ώρες είναι αστεία λίγες οπότε δε με απασχολεί ιδιαίτερα .

Έλα ρε συ !αυτά είναι απ' τα πιο καλά επιθέματα .εγώ τα έχω δοκιμάσει όλα..δλδ μόνο κοχύλια χρησιμοποιείς ;;εγώ στην αρχή επειδή έσκυβα μου έπεφτε το γάλα που είχε συλλέγει όπου ναναι...χάλια το πάτωμα άσε χαχαχαχ !

Κι εγώ δε θέλω μπιμπερο αν και είναι η εύκολη λύση για έξω..αλλά δε το σκέφτομαι τουλάχιστον ακόμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Κάνε κομπρεσουλες για να σου πέρασεκ πολύ εύκολα..μη το αφήνεις .κ μην το φοβάσαι..απλώς θέλει περιποίηση και το στήθος μας ...δεν τραβάει κ λίγα.

Εγώ δουλεύω περίπου τέσσερις ώρες τη βδομάδα έτσι χαλαρά διαδικτυακά..σε λίγο θα πηγαίνω αλλά εντάξει θα δω πως θα το κάνω διότι οι ώρες είναι αστεία λίγες οπότε δε με απασχολεί ιδιαίτερα .

Έλα ρε συ !αυτά είναι απ' τα πιο καλά επιθέματα .εγώ τα έχω δοκιμάσει όλα..δλδ μόνο κοχύλια χρησιμοποιείς ;;εγώ στην αρχή επειδή έσκυβα μου έπεφτε το γάλα που είχε συλλέγει όπου ναναι...χάλια το πάτωμα άσε χαχαχαχ !

Κι εγώ δε θέλω μπιμπερο αν και είναι η εύκολη λύση για έξω..αλλά δε το σκέφτομαι τουλάχιστον ακόμα..

Καλημέρα κορίτσια 

Θα δοκιμάσω να βάλω καμία κομπρέσα 

Ναι μόνο κοχύλια βαζω

Τα επιθέματα δεν με βόλευε γιατί όταν είναι ερεθισμένη η θηλή δεν ηθελα να με ακουμπάει τίποτα εκείνη την ώρα τα κοχύλια αφηνουν κενό και δεν έρχεται σε επαφή και με βολεύουν πιο καλά 

το επίθεμα αν έβαζα μια κρέμα ή έβγαζα γαλα ερχόταν και κολλούσε πανω στην θηλή 

ααα ωραία αφού μπορείς και δουλεύεις και από το σπίτι σου μια χαρά..αν είναι λιγες ώρες η δουλειά και δεν λείπεις πολύ από το σπίτι είναι πιο βολικο ποτε σκέφτεσαι να ξεκινήσεις να πηγαίνεις ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irini5 γέννησε 08/08 36η εβδομάδα κοριτσακι 😻

@blueheart γέννησε 25/06 30η εβδομάδα αγορακι 😎

@Μαργαρίτσ γέννησε . 11/08 37η εβδομάδα κοριτσακι 😻

@Elk γέννησε 27/08 40 η εβδομάδα κοριτσακι 😻

@tina21. Γέννησε 8/09 35η εβδομάδα αγοράκια😎

@Katerina. 12/09  38η εβδομάδα αγοράκι 😎

@Maria1722 . 14/09  38η εβδομαδα κοριτσάκι 😻

@mariakater 16/09 39 η εβδομάδα αγορακι😎

@babyblue94 22/09 39η εβδομάδα κοριτσάκι 😻

 

 

@Olia4 ΠΗΤ 23/09 αγορακι😎

@Mairy22. ΠΗΤ 24/09 αγορακι 😎

@do-re-mi-fa-sol-la-si. ΠΗΤ 27/09 αγοράκι 😎

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου έχω χάσει κανένα επεισόδιο; Χαχαχ γέννησε καμιά άλλη κοπέλα από τις 3 που έμειναν; 

 

Λοιπόν σχετικά με την τομή μου σήμερα είμαστε 3η μέρα και είμαι πάρα πολύ καλά..κουνιέται, έκανα μπάνιο μέσα στο μαιευτήριο και είμαι πάρα πολύ καλά.. ελπίζω αυτό να ήταν..2 μέρες δυσκολία. 

Οι μαίες είναι πολύ καλές. Όταν θέλω κάτι έρχονται. Σπάνια να αργήσουν.. Μόνο όταν γίνεται χαμός. Γενικά το βράδυ μου λένε θες να την πάρουμε και να την φέρουμε στον επόμενο θηλασμό;. Την έδωσα 3 ωρίτσες. Ωστόσο μου λείπει απίστευτα να μην το έχω δίπλα μου και την θέλω. Σήμερα δεν θα την δώσω. Χθες άκουγα κλάματα πολλά εκεί στο δωματιακι και βγήκα να περπατήσω να δω αν είναι η δική μου. Και με έπιασε παράπονο.

Εμένα χθες 2 η μερα έπαθε μαραθώνιο 24 Ώρου μου είπανε. Γενικά ούρλιαζε και την άκουγε όλος ο όροφος. Και εγώ να θέλω να βάλω τα κλαματα γιατί λυπομουν. Την ταιζα και έκλαιγε απιστευτα. Γενικά μου λένε ότι έχω καλή θηλή και ότι είναι ενεργοποιημένες. Βγάζουν γάλα. Αλλά το μωρό ούρλιαζε.

Το πιο μεγάλο μας πρόβλημα τώρα είναι ότι ενώ  πεινάει και την βάζω την παίρνει αμέσως ο ύπνος και δεν τρώει. Και μετά κλαίει και ψάχνει τα χέρια της και την βάζω πάλι πάνω και κοιμάται. Και έχω στενοχωρεθει τόσο πολύ. Γιατί μόλις έρθει σε επαφή με εμένα κοιμάται αμέσως. Όλο αυτό έχει ως αποτέλεσμα να έχασες έως τώρα πάνω από το 10% που είναι το φυσιολογικό. Βγήκε 3050 και σήμερα το πρωί ήταν 2740. Πφφφφ. Μου είπε ο παιδίατρος ότι θα την ξανά μετρήσει το βράδυ..αν έχει χάσει και άλλο ίσως πρέπει να δώσω και συμπλήρωμα..( το θέμα είναι ότι δεν είναι ότι δεν έχω γάλα.. άλλα ότι κοιμάται μόλις την βάλω πάνω και δεν ξυπνάω με τίποτα. Και που το γδυνουμε και όλα ) 

Από ίκτερο είμαστε καλά. 7.2 ( αν και ο γιατρός είπε ότι επειδή είχε ασυμβατότητα στο ρέζους ίσως έκανε .ότι ήταν πιθανό. ) Εμένα πάλι καλά δεν έχει κάνει. Μου λέει πάνω από 13 δεν θα βγείτε αλλά δεν θα φτάσει λέει εσάς εκεί. Είναι ακατόρθωτο. Εμένα είναι ροζ ροζ το μωρό. Ελπίζω να μην πάθει και δεν φύγω το πρωι επειδή θέλω να πάω σπίτι μου 

 

Ήθελα να σας ρωτήσω. Προς το παρών δεν μου έχουν δείξει αλλαγή πάνας ή μπάνιο ή πληροφορίες θηλασμού στο σπίτι. Θα τις ρωτήσω βέβαια. Το πολύ το γάλα ρε κορίτσια πότε θα κατέβει; Και τι θα γίνει θα πετρώσει ; Ή όπως κάνω τώρα θα κάνω και σπίτι. ;

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο δωμάτιο είμαστε 3. Αλλά σήμερα έφυγε η μία και έχουμε μείνει 2. 

Τα άλλα μωράκια ( το ένα έλειπε συνέχεια είχε αυξημένο ίκτερο , και το άλλο δεν ακούγεται καθόλου. ) Μόνο η δική μου κλαίει αχχααχχααχ βέβαια όταν έχουμε αυτά τα θέματα με τον θηλασμό αλλιώς είναι πολύ καλό μωράκι.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια μου έχω χάσει κανένα επεισόδιο; Χαχαχ γέννησε καμιά άλλη κοπέλα από τις 3 που έμειναν; 

 

Λοιπόν σχετικά με την τομή μου σήμερα είμαστε 3η μέρα και είμαι πάρα πολύ καλά..κουνιέται, έκανα μπάνιο μέσα στο μαιευτήριο και είμαι πάρα πολύ καλά.. ελπίζω αυτό να ήταν..2 μέρες δυσκολία. 

Οι μαίες είναι πολύ καλές. Όταν θέλω κάτι έρχονται. Σπάνια να αργήσουν.. Μόνο όταν γίνεται χαμός. Γενικά το βράδυ μου λένε θες να την πάρουμε και να την φέρουμε στον επόμενο θηλασμό;. Την έδωσα 3 ωρίτσες. Ωστόσο μου λείπει απίστευτα να μην το έχω δίπλα μου και την θέλω. Σήμερα δεν θα την δώσω. Χθες άκουγα κλάματα πολλά εκεί στο δωματιακι και βγήκα να περπατήσω να δω αν είναι η δική μου. Και με έπιασε παράπονο.

Εμένα χθες 2 η μερα έπαθε μαραθώνιο 24 Ώρου μου είπανε. Γενικά ούρλιαζε και την άκουγε όλος ο όροφος. Και εγώ να θέλω να βάλω τα κλαματα γιατί λυπομουν. Την ταιζα και έκλαιγε απιστευτα. Γενικά μου λένε ότι έχω καλή θηλή και ότι είναι ενεργοποιημένες. Βγάζουν γάλα. Αλλά το μωρό ούρλιαζε.

Το πιο μεγάλο μας πρόβλημα τώρα είναι ότι ενώ  πεινάει και την βάζω την παίρνει αμέσως ο ύπνος και δεν τρώει. Και μετά κλαίει και ψάχνει τα χέρια της και την βάζω πάλι πάνω και κοιμάται. Και έχω στενοχωρεθει τόσο πολύ. Γιατί μόλις έρθει σε επαφή με εμένα κοιμάται αμέσως. Όλο αυτό έχει ως αποτέλεσμα να έχασες έως τώρα πάνω από το 10% που είναι το φυσιολογικό. Βγήκε 3050 και σήμερα το πρωί ήταν 2740. Πφφφφ. Μου είπε ο παιδίατρος ότι θα την ξανά μετρήσει το βράδυ..αν έχει χάσει και άλλο ίσως πρέπει να δώσω και συμπλήρωμα..( το θέμα είναι ότι δεν είναι ότι δεν έχω γάλα.. άλλα ότι κοιμάται μόλις την βάλω πάνω και δεν ξυπνάω με τίποτα. Και που το γδυνουμε και όλα ) 

Από ίκτερο είμαστε καλά. 7.2 ( αν και ο γιατρός είπε ότι επειδή είχε ασυμβατότητα στο ρέζους ίσως έκανε .ότι ήταν πιθανό. ) Εμένα πάλι καλά δεν έχει κάνει. Μου λέει πάνω από 13 δεν θα βγείτε αλλά δεν θα φτάσει λέει εσάς εκεί. Είναι ακατόρθωτο. Εμένα είναι ροζ ροζ το μωρό. Ελπίζω να μην πάθει και δεν φύγω το πρωι επειδή θέλω να πάω σπίτι μου 

 

Ήθελα να σας ρωτήσω. Προς το παρών δεν μου έχουν δείξει αλλαγή πάνας ή μπάνιο ή πληροφορίες θηλασμού στο σπίτι. Θα τις ρωτήσω βέβαια. Το πολύ το γάλα ρε κορίτσια πότε θα κατέβει; Και τι θα γίνει θα πετρώσει ; Ή όπως κάνω τώρα θα κάνω και σπίτι. ;

 

 

Και εμένα το ίδιο με είχαν πει ότι αν χασει και άλλο βαρος θα πρέπει να δώσω συμπλήρωμα 

αυτες οι μερες είναι οι πιο δύσκολες στον θηλασμό κανε μια προσπαθεια και να ξυπνάς το μωρακι με το που κοιμάται τρίβε τα ποδαράκια της ή άνοιξε λίγο τα ρουχαλάκια κανε να την ξεντύσεις για να  ξυπναει θέλει λιγες μερες να κατέβει το γαλα σου υπομονή 

ειναι φυσιολογικό να χασει βαρος και εμένα τόσο είχε χασει έχεις περιθώριο να χασει λιγο ακόμα εμένα η μαία μου είπε μέχρι 350 γραμμάρια είναι φυσιολογικό να χασει..λογικά τώρα θα αρχίσει να παίρνει όποτε καλό είναι να κανείς έναν αγώνα το βράδυ να μην την δωσεις να την κρατησεις μαζι σου ώστε να την ταΐζεις όλο το βράδυ γιατί όσο πιο πολύ είναι στο στήθος σου τόσο πιο γρήγορα θα κατεβάζεις γαλα (εγω έτσι έκανα όλα τα βραδιά την είχα μαζί μου στο στήθος για να μπορεσω να κατεβάσω γαλα εννοείται ότι δεν κοιμήθηκα όμως 3 βραδιά στο μαιευτήριο)

ο ίκτερος είναι καλός εγω ξεκίνησα με 6,5 και έφυγα από την κλινική με 10,5 πάνω από 13 δεν θέλουν 

εμας στο Ιασώ που είχα πάει είχε ένα χωρο που πήγαινες με το μωρακι και σου έδειχναν πως να την κανείς μπάνιο και πως αλλάζεις την πάνα αλλά δεν ξέρω πολλές λεπτομέρειες γιατί εγω να πω την αλήθεια δεν πήγα 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Στο δωμάτιο είμαστε 3. Αλλά σήμερα έφυγε η μία και έχουμε μείνει 2. 

Τα άλλα μωράκια ( το ένα έλειπε συνέχεια είχε αυξημένο ίκτερο , και το άλλο δεν ακούγεται καθόλου. ) Μόνο η δική μου κλαίει αχχααχχααχ βέβαια όταν έχουμε αυτά τα θέματα με τον θηλασμό αλλιώς είναι πολύ καλό μωράκι.

 

Χαχαχα έτσι και εγω μόνο την δικιά μου άκουγες να κλαίει 

Η άλλη κοπέλα που δεν ακούγεται το μωράκι της μήπως δίνει έτοιμο γαλα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Χαχαχα έτσι και εγω μόνο την δικιά μου άκουγες να κλαίει 

Η άλλη κοπέλα που δεν ακούγεται το μωράκι της μήπως δίνει έτοιμο γαλα ;

Όχι και αυτή θηλάζει. Σήμερα ξεκίνησε να δίνει με θηλαστρο Γιά να βλέπει πόσο δίνει. Η αλήθεια είναι ότι το δίνει μέσα πολλές ώρες δεν το έχει στο δωμάτιο πολύ. Αλλά δεν έχω ακούσει κλαμα από εκεί.χαχαχα 

Ναι κάθε δύο ώρες σήμερα θα την ξυπνάω για να τρώει. έτσι μου είπε και ο παιδιατρος.  Και δεν θα την δώσω μέσα. Θα την έχω συνέχεια δίπλα μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Όχι και αυτή θηλάζει. Σήμερα ξεκίνησε να δίνει με θηλαστρο Γιά να βλέπει πόσο δίνει. Η αλήθεια είναι ότι το δίνει μέσα πολλές ώρες δεν το έχει στο δωμάτιο πολύ. Αλλά δεν έχω ακούσει κλαμα από εκεί.χαχαχα 

Ναι κάθε δύο ώρες σήμερα θα την ξυπνάω για να τρώει. έτσι μου είπε και ο παιδιατρος.  Και δεν θα την δώσω μέσα. Θα την έχω συνέχεια δίπλα μου. 

Το ειπα γιατί εμένα η διπλανή μου το έδινε έτοιμο φαγητό και ήταν πολύ ήσυχο και φαντάστηκα ότι θα είναι από το έτοιμο το γαλα θα έπινε αρκετό και ήταν χορτάτο και ήταν ήσυχο 

ναι καλά θα κανείς κανε λίγο υπομονή θα κουραστείς λίγο αλλά αξίζει τον κόπο να προσπαθήσεις 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια μου έχω χάσει κανένα επεισόδιο; Χαχαχ γέννησε καμιά άλλη κοπέλα από τις 3 που έμειναν; 

 

Λοιπόν σχετικά με την τομή μου σήμερα είμαστε 3η μέρα και είμαι πάρα πολύ καλά..κουνιέται, έκανα μπάνιο μέσα στο μαιευτήριο και είμαι πάρα πολύ καλά.. ελπίζω αυτό να ήταν..2 μέρες δυσκολία. 

Οι μαίες είναι πολύ καλές. Όταν θέλω κάτι έρχονται. Σπάνια να αργήσουν.. Μόνο όταν γίνεται χαμός. Γενικά το βράδυ μου λένε θες να την πάρουμε και να την φέρουμε στον επόμενο θηλασμό;. Την έδωσα 3 ωρίτσες. Ωστόσο μου λείπει απίστευτα να μην το έχω δίπλα μου και την θέλω. Σήμερα δεν θα την δώσω. Χθες άκουγα κλάματα πολλά εκεί στο δωματιακι και βγήκα να περπατήσω να δω αν είναι η δική μου. Και με έπιασε παράπονο.

Εμένα χθες 2 η μερα έπαθε μαραθώνιο 24 Ώρου μου είπανε. Γενικά ούρλιαζε και την άκουγε όλος ο όροφος. Και εγώ να θέλω να βάλω τα κλαματα γιατί λυπομουν. Την ταιζα και έκλαιγε απιστευτα. Γενικά μου λένε ότι έχω καλή θηλή και ότι είναι ενεργοποιημένες. Βγάζουν γάλα. Αλλά το μωρό ούρλιαζε.

Το πιο μεγάλο μας πρόβλημα τώρα είναι ότι ενώ  πεινάει και την βάζω την παίρνει αμέσως ο ύπνος και δεν τρώει. Και μετά κλαίει και ψάχνει τα χέρια της και την βάζω πάλι πάνω και κοιμάται. Και έχω στενοχωρεθει τόσο πολύ. Γιατί μόλις έρθει σε επαφή με εμένα κοιμάται αμέσως. Όλο αυτό έχει ως αποτέλεσμα να έχασες έως τώρα πάνω από το 10% που είναι το φυσιολογικό. Βγήκε 3050 και σήμερα το πρωί ήταν 2740. Πφφφφ. Μου είπε ο παιδίατρος ότι θα την ξανά μετρήσει το βράδυ..αν έχει χάσει και άλλο ίσως πρέπει να δώσω και συμπλήρωμα..( το θέμα είναι ότι δεν είναι ότι δεν έχω γάλα.. άλλα ότι κοιμάται μόλις την βάλω πάνω και δεν ξυπνάω με τίποτα. Και που το γδυνουμε και όλα ) 

Από ίκτερο είμαστε καλά. 7.2 ( αν και ο γιατρός είπε ότι επειδή είχε ασυμβατότητα στο ρέζους ίσως έκανε .ότι ήταν πιθανό. ) Εμένα πάλι καλά δεν έχει κάνει. Μου λέει πάνω από 13 δεν θα βγείτε αλλά δεν θα φτάσει λέει εσάς εκεί. Είναι ακατόρθωτο. Εμένα είναι ροζ ροζ το μωρό. Ελπίζω να μην πάθει και δεν φύγω το πρωι επειδή θέλω να πάω σπίτι μου 

 

Ήθελα να σας ρωτήσω. Προς το παρών δεν μου έχουν δείξει αλλαγή πάνας ή μπάνιο ή πληροφορίες θηλασμού στο σπίτι. Θα τις ρωτήσω βέβαια. Το πολύ το γάλα ρε κορίτσια πότε θα κατέβει; Και τι θα γίνει θα πετρώσει ; Ή όπως κάνω τώρα θα κάνω και σπίτι. ;

 

 

Θα σας δείξουν αλλαγή πάνας και μπανακι λίγο πριν φύγετε έτσι έκαναν κ με εμάς.το γαλα κατεβαίνει 3 η 4 μέρα και όσο πιο πολύ θηλάζεις τόσο πιο πολύ κατεβαίνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσιαααα γεννησαμε κ εμείς! Θα σας τα πω όλα αναλυτικά όταν με το καλό βγουμε! Ερώτηση! Καμιά συμβουλή για μην πονάνε από την τομή κ να ξεκινήσω να σηκώνομαι μετά την καισαρική???? Γτ η κατάσταση δεν παλεύεται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Κοριτσιαααα γεννησαμε κ εμείς! Θα σας τα πω όλα αναλυτικά όταν με το καλό βγουμε! Ερώτηση! Καμιά συμβουλή για μην πονάνε από την τομή κ να ξεκινήσω να σηκώνομαι μετά την καισαρική???? Γτ η κατάσταση δεν παλεύεται! 

Να σας ζήσει!!! Γερό και καλότυχο να είναι!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Κοριτσιαααα γεννησαμε κ εμείς! Θα σας τα πω όλα αναλυτικά όταν με το καλό βγουμε! Ερώτηση! Καμιά συμβουλή για μην πονάνε από την τομή κ να ξεκινήσω να σηκώνομαι μετά την καισαρική???? Γτ η κατάσταση δεν παλεύεται! 

Να σας ζήσει κοπέλα μου καλοτυχο να είναι το μωρακι σας και γρήγορη ανάρρωση στην μανούλα 

δυστηχως δεν μπορείς να κανείς κάτι θα πάρεις τα φάρμακα που σου δίνουν και υπομονή σε 1-2 μερες θα μπορέσεις να σηκωθείς όσο περνάν οι μερες θα νιώθεις και καλύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Κοριτσιαααα γεννησαμε κ εμείς! Θα σας τα πω όλα αναλυτικά όταν με το καλό βγουμε! Ερώτηση! Καμιά συμβουλή για μην πονάνε από την τομή κ να ξεκινήσω να σηκώνομαι μετά την καισαρική???? Γτ η κατάσταση δεν παλεύεται! 

Να σας ζησει κοριτσι μου !!! Καλοτυχο να ειναι ! Καλη ανάρρωση να εχεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Κοριτσιαααα γεννησαμε κ εμείς! Θα σας τα πω όλα αναλυτικά όταν με το καλό βγουμε! Ερώτηση! Καμιά συμβουλή για μην πονάνε από την τομή κ να ξεκινήσω να σηκώνομαι μετά την καισαρική???? Γτ η κατάσταση δεν παλεύεται! 

Να σας ζήσει κοπέλα μου το μωρακι σας να είναι καλοτυχο και γερό.καλη ανάρρωση σε σένα το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να σηκώνεσαι όσο πιο συχνά μπορείς και να περπατάς έστω και λίγο θα σε βοηθήσει πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Κοριτσιαααα γεννησαμε κ εμείς! Θα σας τα πω όλα αναλυτικά όταν με το καλό βγουμε! Ερώτηση! Καμιά συμβουλή για μην πονάνε από την τομή κ να ξεκινήσω να σηκώνομαι μετά την καισαρική???? Γτ η κατάσταση δεν παλεύεται! 

Καλημέρα σε όλες κορίτσια !!μετά από ένα δύσκολο βράδυ με μεγάλη γκρίνια με τεράστιο εμετό κ γενικά με πολύ πόνο απ' τη μικρή κ αϋπνία από εμάς...στομαχόπονοι βλέπετε...που θα πάει θα περάσουν !!

Να σας ζήσουν κορίτσι μου !!!όλα καλά πήγαν !!!δυστυχώς με την τομή θα κάνεις υπομονή..είναι πολύ νωρίς ακόμα !!μέρα με την ημέρα θα γίνεσαι καλύτερα κ θα ανακτας σταδιακά τις δυνάμεις σου.

@Elkκάλημερα ,πως είστε ;;ναι γενικά εγώ τα χρησιμοποιώ τα επιθέματα κ μια κρέμα βάζω αλλά όχι πάντα οπότε θυμάμαι στις θηλές αλλά γενικά λένε πως πρέπει να αερίζεται τι στήθος ..οπότε κ εγώ που χρησιμοποιω τα επιθέματα ετσι το κάνω...μόνο μέσα στο σπίτι...δυστυχώς ακόμα δεν έχω συνηθίσει να θηλάζω εξω...κ βγαίνουμε κ γυρνάμε άρον άρον σπίτι με κλάματα του μωρού για να θηλάσω...πολύ ασχημο..πρέπει να μάθω αλλιώς όμως γιατί με βλέπω όλη ημέρα κλεισμένη σπίτι χαχαχ !

Τα κοχύλια ωραία είναι δε λεω αλλά εντάξει κ αυτά πάλι έξω δε μπορείς να τα φορέσεις φαντάζομαι !οι οδηγίες λένε πως το γάλα των κοχυλιών μπορείς να το αποθηκεύσεις ! τουλάχιστον τα δικά μου !

Λέω κατά τον Ιανουάριο να αρχίσω να πηγαίνω...κ σιγά σιγά θέλω να πηγαίνω κ στους γονείς μου που είναι όπως έχω πει στην άλλη άκρη της Αθήνας...κ σκέφτομαι με την κίνηση θα έχω κ το μωράκι που μπορεί να γκρινιάζει..αλλά σιγά σιγά πρέπει να ξανοιγομαι!εσύ η καλύτερη σου δεν έχεις θέμα κ με τις αποστάσεις εννοώ από θέμα βόλτας κ λοιπά.

@babyblue94αχ κορίτσι μου πόσο σε καταλαβαίνω..είχα κ εγώ στεναχωρηθεί τόσο πολύ για τον θηλασμό ..κ έδινα κ ξένο γιατί δεν έπαιρνε κ σ εμάς δεν υπήρχαν περιθώρια πολλά για να χάσει βάρος μιας που ήταν ελλειποβαρες το νινακι μας..μη σε πάρει από κάτω σε καμία περίπτωση !το θετικό είναι ότι κάθεται στο στήθος και επίσης ότι παράγεις γάλα..οι πρώτες ημέρες είναι δύσκολες.ειμαι σίγουρη θα το βρεις στην πορεία !

Το άλλο το νινακι που δε κλαίει μπορεί να είναι κι πρώορο...εμένα που ήταν δεν έκλαιγε καθόλου .βασικά δεν είχε δύναμη καν για να κλάψει ...δυστυχώς..

Σου εύχομαι να βγείτε με το καλό κ όλα τα άλλα θα τα βρείτε σταδιακά !!(για τον ίκτερο δε ξέρω να σου πω )..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

Καλημέρα σε όλες κορίτσια !!μετά από ένα δύσκολο βράδυ με μεγάλη γκρίνια με τεράστιο εμετό κ γενικά με πολύ πόνο απ' τη μικρή κ αϋπνία από εμάς...στομαχόπονοι βλέπετε...που θα πάει θα περάσουν !!

Να σας ζήσουν κορίτσι μου !!!όλα καλά πήγαν !!!δυστυχώς με την τομή θα κάνεις υπομονή..είναι πολύ νωρίς ακόμα !!μέρα με την ημέρα θα γίνεσαι καλύτερα κ θα ανακτας σταδιακά τις δυνάμεις σου.

@Elkκάλημερα ,πως είστε ;;ναι γενικά εγώ τα χρησιμοποιώ τα επιθέματα κ μια κρέμα βάζω αλλά όχι πάντα οπότε θυμάμαι στις θηλές αλλά γενικά λένε πως πρέπει να αερίζεται τι στήθος ..οπότε κ εγώ που χρησιμοποιω τα επιθέματα ετσι το κάνω...μόνο μέσα στο σπίτι...δυστυχώς ακόμα δεν έχω συνηθίσει να θηλάζω εξω...κ βγαίνουμε κ γυρνάμε άρον άρον σπίτι με κλάματα του μωρού για να θηλάσω...πολύ ασχημο..πρέπει να μάθω αλλιώς όμως γιατί με βλέπω όλη ημέρα κλεισμένη σπίτι χαχαχ !

Τα κοχύλια ωραία είναι δε λεω αλλά εντάξει κ αυτά πάλι έξω δε μπορείς να τα φορέσεις φαντάζομαι !οι οδηγίες λένε πως το γάλα των κοχυλιών μπορείς να το αποθηκεύσεις ! τουλάχιστον τα δικά μου !

Λέω κατά τον Ιανουάριο να αρχίσω να πηγαίνω...κ σιγά σιγά θέλω να πηγαίνω κ στους γονείς μου που είναι όπως έχω πει στην άλλη άκρη της Αθήνας...κ σκέφτομαι με την κίνηση θα έχω κ το μωράκι που μπορεί να γκρινιάζει..αλλά σιγά σιγά πρέπει να ξανοιγομαι!εσύ η καλύτερη σου δεν έχεις θέμα κ με τις αποστάσεις εννοώ από θέμα βόλτας κ λοιπά.

@babyblue94αχ κορίτσι μου πόσο σε καταλαβαίνω..είχα κ εγώ στεναχωρηθεί τόσο πολύ για τον θηλασμό ..κ έδινα κ ξένο γιατί δεν έπαιρνε κ σ εμάς δεν υπήρχαν περιθώρια πολλά για να χάσει βάρος μιας που ήταν ελλειποβαρες το νινακι μας..μη σε πάρει από κάτω σε καμία περίπτωση !το θετικό είναι ότι κάθεται στο στήθος και επίσης ότι παράγεις γάλα..οι πρώτες ημέρες είναι δύσκολες.ειμαι σίγουρη θα το βρεις στην πορεία !

Το άλλο το νινακι που δε κλαίει μπορεί να είναι κι πρώορο...εμένα που ήταν δεν έκλαιγε καθόλου .βασικά δεν είχε δύναμη καν για να κλάψει ...δυστυχώς..

Σου εύχομαι να βγείτε με το καλό κ όλα τα άλλα θα τα βρείτε σταδιακά !!(για τον ίκτερο δε ξέρω να σου πω )..

Καλημέρα κορίτσια

αχ και εγω μια από τα ίδια από εχτές όλη μέρα κλάμα γκρίνια να μην κοιμάται με τίποτα τόσο κλάμα και να μην κουράζεται να κοιμηθεί; Και μετά σου λένε 16 ώρες κοιμούνται.. 
την είχα όλη μέρα στηθος και δεν μπορούσε να ηρεμήσει αφου είχα κουραστει το στηθος με πονούσε που την είχα όλη την ώρα ελπίζω σήμερα να μην ειναι έτσι, ευτυχώς έχω και την μαμα και βοηθάει..

είναι δύσκολη η μετακίνηση με το μωρο είναι η αλήθεια αλλά πιστεύω μέχρι τον Ιανουάριο να είναι εντάξει και να μπορεί να πηγαίνετε χωρίς πρόβλημα ποσο να κλειστούμε μέσα; θα πρέπει να παίρνουμε και λίγο τον αέρα μας 

Με τον θηλασμό έξω και εγω δεν μπορω εμείς πάμε καμία βόλτα γύρο από το σπίτι με το καρότσι και καμία με το αμαξι αλλά δεν κατεβαίνω από το αμαξι 

στο γάμο τελικά πήγατε ; 
Τι κοχύλια έχεις πάρει ; Εγω έχω αυτα νομίζω εμένα λέει ότι το γαλα μέσα να μην το κρατάω.. 

F9FEFA27-5976-43EA-BAA4-95EDF349E939.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irini5 & @Elk κ εμένα έτσι ήταν χθες! Πολύ κλάμα όμως... εμένα μάλλον περνάει άλμα ανάπτυξης. Έχει 3 μέρες τώρα που είναι στην τσίτα...

Καλημερα σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια

αχ και εγω μια από τα ίδια από εχτές όλη μέρα κλάμα γκρίνια να μην κοιμάται με τίποτα τόσο κλάμα και να μην κουράζεται να κοιμηθεί; Και μετά σου λένε 16 ώρες κοιμούνται.. 
την είχα όλη μέρα στηθος και δεν μπορούσε να ηρεμήσει αφου είχα κουραστει το στηθος με πονούσε που την είχα όλη την ώρα ελπίζω σήμερα να μην ειναι έτσι, ευτυχώς έχω και την μαμα και βοηθάει..

είναι δύσκολη η μετακίνηση με το μωρο είναι η αλήθεια αλλά πιστεύω μέχρι τον Ιανουάριο να είναι εντάξει και να μπορεί να πηγαίνετε χωρίς πρόβλημα ποσο να κλειστούμε μέσα; θα πρέπει να παίρνουμε και λίγο τον αέρα μας 

Με τον θηλασμό έξω και εγω δεν μπορω εμείς πάμε καμία βόλτα γύρο από το σπίτι με το καρότσι και καμία με το αμαξι αλλά δεν κατεβαίνω από το αμαξι 

στο γάμο τελικά πήγατε ; 
Τι κοχύλια έχεις πάρει ; Εγω έχω αυτα νομίζω εμένα λέει ότι το γαλα μέσα να μην το κρατάω.. 

F9FEFA27-5976-43EA-BAA4-95EDF349E939.jpeg

Καλημέρα κορίτσια!! Για τον θηλασμό σε εξωτερικό χωρο δεν βολεύουν αυτές οι ειδικές μπλούζες με το επιπλέον υφασμα για να καλύπτει το μωρό?? Ή αυτές οι ειδικές έξτρα πάνες που τις ρίχνεις απο πάνω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Για τον θηλασμό σε εξωτερικό χωρο δεν βολεύουν αυτές οι ειδικές μπλούζες με το επιπλέον υφασμα για να καλύπτει το μωρό?? Ή αυτές οι ειδικές έξτρα πάνες που τις ρίχνεις απο πάνω?

Καλημέρα δεν ξέρω κοπέλα μου εγώ δεν έχω πάρει τίποτα από τα δυο για να τα δοκιμάσω 

Τώρα έτσι και αλλιώς δεν βγαίνω έξω να πάω κάπου αλλά για μετά κάτι θα πρέπει να παρω 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...