Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τεστ εγκυμοσύνης


Μαίρη Μπ.

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες! Θέλω να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα έκανε τέστ εγκυμοσύνης και βγήκε η δεύτερη γραμμή αλλά μετά από μισή ώρα και να ήταν έγκυος.Το τέστ ήταν clear blue πρώιμη ανίχνευση και βρίσκομαι μία εβδομάδα πριν την περίοδο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Μαίρη Μπ. είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Θέλω να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα έκανε τέστ εγκυμοσύνης και βγήκε η δεύτερη γραμμή αλλά μετά από μισή ώρα και να ήταν έγκυος.Το τέστ ήταν clear blue πρώιμη ανίχνευση και βρίσκομαι μία εβδομάδα πριν την περίοδο.

Καλησπέρα νομίζω μετά το 10 λεπτό αυτά τα τεστ δεν ισχύουν το αποτελέσματα το λέει και στις οδηγίες του τεστ…  αυτο που μπορείς να κανείς είναι μια εξέταση αίματος για να είσαι σίγουρη ή να επαναλάβεις το τεστ μερικές μέρες πιο μετα λίγο υπομονή ακόμα… Εγώ έκανα τεστ τις ταινίες οι οποίες το αποτέλεσμα τους ισχύει για μισή ώρα στο 20 λεπτό που ειδα το τεστ είχε μια πολύ άχνη γραμμή και πίστεψα ότι είναι λάθος αλλά μετά το ξανά έκανα από 2 μέρες και ήμουν όντως εγκυος! Εύχομαι πραγματικά να είσαι 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Μαίρη Μπ. είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Θέλω να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα έκανε τέστ εγκυμοσύνης και βγήκε η δεύτερη γραμμή αλλά μετά από μισή ώρα και να ήταν έγκυος.Το τέστ ήταν clear blue πρώιμη ανίχνευση και βρίσκομαι μία εβδομάδα πριν την περίοδο.

Κοίτα να δεις υποτίθεται ότι μετά από 10 λεπτά δεν ισχύει το αποτέλεσμα αλλά εγώ αυτό που έχω να πω είναι ότι έχουμε κάνει τόσα αρνητικά τεστ και κανένα δεν έβγαλε δεύτερη γραμμή οχι σε μισή ώρα ούτε σε μια εβδομάδα.. Αυτό που έχεις να ξανά κάνεις ένα τεστ την μέρα που περιμένεις περίοδο... Είναι αρκετά νωρίς ακομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Μαίρη Μπ. είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Θέλω να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα έκανε τέστ εγκυμοσύνης και βγήκε η δεύτερη γραμμή αλλά μετά από μισή ώρα και να ήταν έγκυος.Το τέστ ήταν clear blue πρώιμη ανίχνευση και βρίσκομαι μία εβδομάδα πριν την περίοδο.

Γι αυτά τα τεστ της clear blue έχω ακούσει ότι τυχαίνει να κάνουν πιο εύκολα από άλλα τεστ, μια πολύ άχνη άχρωμη γραμμή που τη λένε γραμμή εξάτμισης και αν δεν τα διαβάσεις τη σωστή ώρα να μοιάζουν ψευδως θετικά. Αν ήταν έντονη η γραμμή όμως δε γίνεται να είναι γραμμή εξάτμισης. Φυσικά γίνεται και να είσαι έγκυος, πολύ νωρίς στην κύηση και να μη φαίνεται καλά ακόμα ούτε στο τεστ. Ελπίζω ότι όντως είσαι έγκυος, αλλά καλύτερα μη διαβάζεις μετά το χρόνο που πρέπει το τεστ γιατί μόνο ανησυχία και αβεβαιότητα σου προκαλεί. Επίσης, 1 εβδομάδα πριν την περίοδο ειναι πολύ νωρίς. Και τα πρωιμης φυσιολογικά έχουν καλά ποσοστά επιτυχίας 5μερες πριν την περίοδο ή με άλλα λόγια 6μερες πριν την καθυστέρηση. Κάνε άλλο τεστακι τις επόμενες μέρες! Καλή τύχη και καλά αποτελέσματα! Εύχομαι το επόμενο τεστ να είναι όντως θετικο αναμφίβολα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, εγώ είχα κάνει αυτό το τεστ 3 μέρες πριν την καθυστέρηση με έγκυρο αποτέλεσμα. πολλές φορές και η τιμή της ορμόνης τόσο μακριά από την περίοδο δεν είναι ανιχνεύσιμη. Κάνε 2 μέρες πριν την περίοδο σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...