Μετάβαση σε περιεχόμενο

περιποίηση νεογέννητου;;;


Recommended Posts

Κορίτσια γεία σας!!!

Ανοίγω αυτό το θέμα γιατί είμαι μέλλουσα και αγχωμένη μανούλα...Ειμαι τώρα στον 7ο μήνα στο 1ο μου μωράκικ έχω ξεκινήσει τα ψώνια και τις ετοιμασίες για τον ερχομό του.Αυτό που ήθελα να σας ρωτήσω είναι ποια προϊόντα να επιλέξω για το μπάνιο του κ γενικώς κρέμες, λαδάκια κα. Υπάρχουν παρα πολλά και έχω μπερδευτεί....

Α! ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ πείτε και την γνώμη και εμπειρία σας για αποστειρωτές και μάρκες....Ευχαριστω ..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

barbie mou me to kalo na erthei to mwraki sou......loipon egw apo kremes afroloutra ladikia pira tis fissan kai eimai poli eyxaristimeni....apo krema sigkamatos pira tis frezyderm pou einai koryfi kai i pio akribi:)...aposteirwtes pira ena tis junior..giati mou eixe pei aythn oti einai poli kalos kai opws kai tis chicco etsi kai aytos ftiaxnetai kina...kai telika mou xalase:(.....nomizw pws chicco einai pio kalos...kai na fantasteis oti i ilithia pio polla lefta tha tis edina alla aythn mou poulise ton junior...:?(,,,kai pali me to kalo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σου προωθησε τον αλλον γιατι προφανως ειχε καλυτερο κερδος απο τον chicco ασχετως τιμης;)

@barbie μου:

και τα προ'ι'οντα της fissan αλλα και τις chicco στα βρεφικα ειναι καταπληκτικα,εγω και στα δυο μου παιδια σαν βρεφη χρησιμοποιησα την σειρα της chicco εξ'ολοκληρου,αν και λιγο ακριβα,μυριζει το μωρο

υπεροχα...φυσικα θα τα ξαναπροτιμησω και για το 3ο μωρο με το καλο...

κρεμουλα για συγκαμμα ειτε αυτη που αναφερθηκε της frezyderm ή sudocream εξ'ισου καλη...

ενα σφουγγαρακι φυσικο θα προμηθευτεις για το μπανακι του,

ενα ψαλιδακι της chicco ειναι το καλυτερο,,,,

εεε,κατι αλλο δεν μου ερχεται τωρα για να σε βοηθησω,

με το καλο:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sou , me to kalo to moraki sou

Ego tha sou elega oti an thilaseis den tha xreiasteis ton aposteiroti...mpimpiles kai mikropragmata mporeis na tha brazeis se ena katsarolaki.

Sxetika me ta kalintika proionta pisteuo oti oso pio liga pio kala. Pare ena sampouan afroloutro apo to farmakeio kai an to moro exei sugkama tha sou protinei kai o paidiatros ti na pareis...emeis bazoume mono melani kai einai thaumatourgi!

xx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα!

barbie με το καλό να έρθει το μωράκι σου!

Εγώ στην μπέμπα μου, σαμπουάν και αφρόλουτρο χρησιμοπoιώ της chicco, γιατί μυρίζουν υπέροχα! Είμαι απόλυτα ευχαριστημένη!

Κρέμα συγκάματος την sudocream.

Ενυδατική κρεμούλα fissan

Βούρτσα, χτένα και ψαλιδάκι της chicco.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια και γω σε 10 μερες περίπου μπαίνω στο μηνα μου και έχω και γω τετοιους προβληματισμούς..Μεχρι στιγμης έχω πάρει ψαλιδάκι και βουρτσα-χτένα φυσικη τριχα της chicco..Για τα υπολοιπα δεν ξερω ακομα..εχω ακουσει οτι της frezyderm ειναι παρα πολυ καλά και αγνά!!!Χρησιμοποιει κάποια προιοντα weleda στο μωρό της;;;Ποια η γνωμη σας;;Ειναι καλα;;Σκεφτομαι να χρησιμοποιησω και αυτης της εταιριας καθως βιολογικα και με μηδεν χημικά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Barbie και Juliana με το καλό τα μωράκια σας!

Για αρχή ένα σαμπουάν-αφρόλουτρο, μια κρεμούλα ενυδατική και μια κρέμα για την αλλαγή της πάνας είναι αρκετά. Στην πορεία βλέπεις αν θα χρειαστείς κάτι εξειδικευμένο. Κι εγώ καλλυντικά της chicco και της fissan χρησιμοποιώ, όπως και ψαλιδάκι και χτένα της chicco (εδώ που τα λέμε κι ο αποστειρωτής chicco είναι, τους έχω πλουτίσει :P , αλλά είμαι ευχαριστημένη)

Και οποσδήποτε θερμόμετρο για το μπάνιο!

an1cCF3Fg1X0010Mjg3ZHw3NjA4MDNkYXxpIGtvdWtsaXRzYSBtYXMgZWluYWk.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ!!!

ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΑ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΙ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ..

ΕΜΕΙΣ ΠΗΡΑΜΕ ΤΗΣ FISSAN ΣΑΜΠΟΥΑΝ-ΑΦΡΟΛΟΥΤΡΟ, ΚΡΕΜΑ ΕΝΥΔΑΤΙΚΗ ΓΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟ

ΜΠΑΝΙΟ ΚΑΙ ΤΗΝ SUDOCREAM ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΑΛΛΑΓΗ ΠΑΝΑΣ..

ΕΠΙΣΗΣ ΒΟΥΡΤΣΑ, ΨΑΛΙΔΑΚΙ ΤΗΣ CHICCO..

ΠΑΡΕ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΤΟΝ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΤΗ ΤΗΣ CHICCO!!!

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ ΧΩΡΑΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο forum αν και ειμαι μέλος της τρελο-παρεας σας από τον τρίτο κιόλας μήνα της εγκυμοσύνης μου.

Είμαι η Ελευθερία και ακριβώς πριν από 39 μερες εφερα στο κοσμο τον μπομπιρα μου.

Εμεις χρησιμοποιουμε το αφρολουτρο(-σαμπουαν)της weleda & ειμαι απόλυτα ευχαριστημενη(όχι κοκκινιλες ουτε ερεθισμοι).

Έχουμε και την ενυδατικη της αλλά ειναι κάπως δύσκολο να την χρησιμοποιησω γιατι δεν του αρεσει καθολου να μενει γυμνούλης και να τον τριβω :silly: (φανταζομαι αργοτερα θα γινει και αυτο :laugh: )

Μια πολυ καλη κρέμα για τυχον συγκαματα ειναι η sudocream.

Ο μικρος μου ειχε ενα φοβερο συγκαμα φευγοντας από την κλινικη και μεσα σε λιγοτερο από 2 μερες εγινε το θαυμα :cheer:

Ευχομαι και στις 2 να εχετε εναν πολυ καλο τοκετο και να μην ανησυχειτε για τίποτα.

Όλα ερχονται από μονα τους από την στιγμη που θα κρατησετε τα αστερακια σας αγκαλια ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LOIPON APOSTEIROTH KAI EGO THS CHICCO EIXA KAI HTAN MIA XARA..

OSO AFORA TA KALLUNTIKA KAI EGO STHN ARXH PHRA THS CHICCO KAI KAPOIA ALLA,LOGO OMOS OTI H MIKROULA MOU MOU BGHKE EYAISTHTH XRHSIMOPOIOUME (H PAIDIATROS MAS TO EIPE)OLH SXEDON THN SEIRA THS SEBA MED,POLU KALH KAI TO SAPOUNI GIA TO MPANIO KAI GIA TO PIPI THS, MONO THN ENYDATIKH THS FREZYDERM POU KAI AYTH EINAI FOBERH!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και με το καλο να γινεισ μια υπεροχη χαζομαμα...

αποστειρωτη και μπιμπερο χρησιμοποιησα και χρησιμοποιω τησ avent,με την πιπιλα του μπιμπερου δεν ειχαμε κανενα προβλημα για προσαρμογη μετα τον θηλασμο..

αφρολουτρο τησ fissan,κρεμα για τα συγκαματα τησ bepanthol μονο αυτη κανει σε μασ δουλεια ,μαλιστα οποτε μου ειχε τελειωσει και τησ εβαζα αλλη μεχρι να παρω καινουρια η μπεμπε εκανε συγκαματα

ενυδατικη τησ τζονσον με λεβαντα για ηρεμο υπνο

ψαλιδακι και βουρτσα τησ chicco και επισησ πιπιλεσ το ιδιο...

καλα ψωνια σου ευχομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliana έγραψε:

Κορίτσια και γω σε 10 μερες περίπου μπαίνω στο μηνα μου και έχω και γω τετοιους προβληματισμούς..Μεχρι στιγμης έχω πάρει ψαλιδάκι και βουρτσα-χτένα φυσικη τριχα της chicco..Για τα υπολοιπα δεν ξερω ακομα..εχω ακουσει οτι της frezyderm ειναι παρα πολυ καλά και αγνά!!!Χρησιμοποιει κάποια προιοντα weleda στο μωρό της;;;Ποια η γνωμη σας;;Ειναι καλα;;Σκεφτομαι να χρησιμοποιησω και αυτης της εταιριας καθως βιολογικα και με μηδεν χημικά!!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

EΓΩ EΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΗΣ WELEDA ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ.ΒΕΒΑΙΑ ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΜΥΡΩΔΙΑ ΜΟΥΡΟΥΔΙΑΚΗ ΟΠΩΣ ΑΛΛΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΓΝΑ ΓΙΑΥΤΟ ΤΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΑ.

ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΤΣΙΜΠΗΜΕΝΕΣ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΑΛΛΑ ΧΑΛΑΛΙ (ΤΟ ΣΑΜΠΟΥΑΝ-ΑΦΡΟΛΟΥΤΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΓΑΛΑΚΤΩΜΑ ΣΩΜΑΤΟΣ 36Ε)

AYTO ΠΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΛΑΔΑΚΙ ΜΕ ΒΟΤΑΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΖΕΣΤΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΒΟΗΘΑΕΙ ΣΤΑ ΑΕΡΙΑ(15Ε)

ΒΟΥΡΤΣΑ ΚΑΙ ΧΤΕΝΑ ΚΑΙ ΨΑΛΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΣ CHICO ΠΗΡΑ...ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΤΗΣ NUK..ΚΑΙ ΚΡΕΜΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΑΜΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ!!!!!!!

ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΑΚΟΜΑ ΤΑ ΔΕΙΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΑΖΕΨΕΙ..(!!!!!!!)

ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΤΡΕΛΕΝΕΣΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΜΑΖΕΥΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΔΕΙΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ (FISSAN KAI JHONSON ΣΑΜΠΟΥΑΝ - SUDOCREAM ΚΤΛ) ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΚΩΣ(ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΗΡΘΕ Η PEPANTHOL KΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ!!).

ΟΠΟΤΕ ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΙΟ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΗΓΕΙΣ.

MIA ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΕ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΣ FREZYDERM ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ..

ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ WELEDA KAI ΓΙΑ ΚΡΕΜΑ ΣΥΓΚΑΜΑΤΟΣ ΒΛΕΠΟΥΜΕ...ΜΑΛΛΟΝ PEPANTHOL..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΥΠΟΔΕΧΤΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!!!!

ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΔΕΡΜΑΤΟΣ. ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΠΕΙΡΑ ΦΙΣΑΝ ΜΟΥ ΤΟ ΣΥΣΤΗΣΕ ΚΑΙ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΦΕΥΓΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΤΗΝ ΣΒΟΥΡΙΤΣΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΕΙΡΑΖΕ ΤΙΣ ΕΚΑΝΕ ΚΟΚΚΙΝΙΛΕΣ ΤΗΣ ΤΟ ΑΛΛΑΞΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΕΙΡΑ ΠΕΝΑΤΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΗ, ΜΥΡΙΖΕΙ ΥΠΕΡΟΧΑ (ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΓ ΜΠΑΝΙΟ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΜΕ ΑΥΤΟ ). ΚΡΕΜΕΣ ΣΥΓΚΑΜΑΤΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΟΥΤΕ ΤΑΛΚ ΑΛΛΑ ΑΝ ΣΥΓΚΑΕΙ ΕΓΩ ΤΗΣ ΒΑΖΩ ΤΗΝ ΠΕΝΑΤΕΝ ΤΗΣ ΒΑΖΩ ΜΟΝΟ ΑΝ ΚΟΚΚΙΝΙΣΕΙ, ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ, ΤΗΝ ΠΛΕΝΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕ ΚΑΘΑΡΟ ΝΕΡΑΚΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΑΠΟΥΝΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΟ , ΟΤΑΝ ΛΕΙΠΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΑΛΛΑΞΩ ΠΑΝΑ ΓΙΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΒΡΕΞΩ ΚΑΙ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα juliana,

Εγώ χρησιμοποιώ προϊόντα της weleda, όχι όμως αποκλειστικά γιατί είναι αρκετά ακριβά.

Είναι όμως πολύ καλά και βιολογικά. Η ξεδέρφη μου δουλεύει στην απολειστική αντιπρόσωπο της weleda στην Ελλάδα και έχει επισκεφτεί και το εργαστάσιο στην Γερμάνια και μου έχει πεί τα καλύτερα .

Δεν καταλαβάινω βέβαια γιατί είναι τόσο ακριβά. Στην Γερμανία οι τιμές είναι πολύ πιο χαμηλές από ότι στην Ελλάδα.

Ευτυχώς που έχω την ξαδέρφη μου και μου φέρνει δειγματάκια όποτε έχουν.

Πιο πολύ χρησιμοποιώ το σαμπουαν-αφρόλουτρο που μου αρέσει πάρα πολύ και την κρέμα αλλαγής πάνας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κι'απο μενα...

Εμενα μου εφεραν πολλα δωρακια οταν γεννησα, αφρολουτρα, κρεμες, σαμπουαν, λαδακια κ.τ.λ. ετσι ειχα την ευκαιρια να δοκιμασω διαφορες μαρκες (chicco, frezyderm, avene, penaten, johnsons). Τελικα ολες το ιδιο καλες ειναι (αν το μωρακι δεν εχει καποια ευαισθησια σε καποια απο αυτες). Τωρα εχει να κανει και με τα γουστα του καθενος. Εγω προτιμησα σαμπουαν και αφρολουτρο της johnsons, κρεμα για την αλλαγη πανας της penaten, baby oil johnsons, και ενυδατικη κρεμουλα παλι της johnsons απο τη σειρα johnsons naturals που ειναι ειδικη για μωρακια και μυριζει πανεμορφα...

:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimerakia sas ki apo mena...

Egw koritsia xreisimopoiw tis johnsons,,,

einai i prwtimisei mou...

H mama mou pragmata tis mustelas...

Kai i pethera mou panta mou fernei tis Baby care,,,

pou episeis einai kala...

Katalavate liga apo ola...

Me to kalo na ypodextite ta mwrakia sas agapes mou...

Kai na xereste ta paidakia sas mamoulles...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Barbie!Με το καλό να κρατήσεις το αγγελούδι σου αγκαλιά!

Από κρέμα συγκάματος έχω την sudocrem (είμαι πολύ ευχαριστημένη,οι κοκκινίλες φεύγουν αμέσως), ενυδατική κρέμα frezyderm (είναι πολύ καλή,το δερματάκι του μπέμπη είναι μαλακό και ενυδατωμένο και μυρίζει υπέροχα!), σαμπουαν penaten και αφρόλουτρο penaten ή bepanthol,μωρομάντηλα pampers sensitive.Χτένα και βούρτσα chicco και ψαλιδάκι nuk. Αποστειρωτή έχω τον 8 θέσεων της chicco, χωράει πολά πράγματα, αλλά αργεί πολύ (κάνει πάνω από 20 λεπτά).

Καλά ψώνια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliana έγραψε:

Κορίτσια και γω σε 10 μερες περίπου μπαίνω στο μηνα μου και έχω και γω τετοιους προβληματισμούς..Μεχρι στιγμης έχω πάρει ψαλιδάκι και βουρτσα-χτένα φυσικη τριχα της chicco..Για τα υπολοιπα δεν ξερω ακομα..εχω ακουσει οτι της frezyderm ειναι παρα πολυ καλά και αγνά!!!Χρησιμοποιει κάποια προιοντα weleda στο μωρό της;;;Ποια η γνωμη σας;;Ειναι καλα;;Σκεφτομαι να χρησιμοποιησω και αυτης της εταιριας καθως βιολογικα και με μηδεν χημικά!!

Χρησιμοποιώ μόνο προιόντα της Weleda για το μωρό μου. Είναι απίστευτα! Και είναι βέβαια βιολογικά. Αυτά του φαρμακείου δεν τα εμπιστεύομαι καθόλου! Καταρχήν έχουν όλα parabens. Η Weleda είναι γενικά εταιρεία ασύγκριτης ποιότητας. Και τα προιόντα της εγκυμοσύνης χρησιμοποιούσα και είμαι ενθουσιασμένη! Τα συνιστώ ανεπιφύλακτα!

Με το καλό να έρθει το μωρό σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 11 years later...

Κορίτσια καλησπέρα !

Είμαι μέλλουσα μανούλα και αυτόν τον καιρό κάνω την έρευνα αγοράς πάνω στα προϊόντα περιποιήσεις που θα χρειαστώ και έπεσε πάνω σε σαπουνάκια για την ευαίσθητη περιοχη του νεογνού και ήθελα να σας ρωτήσω έχει χρησιμοποίηση καμία?Και είναι απαραίτητο ή μετά την αλλαγή της πάνας αρκεί μόνο το νερό?Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...