Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κολπικά υγρα πριν την περιοδο


-Lullaby-

Recommended Posts

Καλημέρα και Καλή Χρονιά σε όλες!

 

Τελευταία περίοδος 17/12 με κύκλο 30 ημερών. Την Κυριακή 9/1 και για ένα 24ωρο έβγαλα στην αρχή ροζ κολπικά υγρα,τα οποία έγιναν καφέ για ένα 24ωρο. (24η μέρα κύκλου σε κύκλο 30 ημερών). Από τότε δεν έχω τίποτα άλλο.

Από τότε μου έχει κολλήσει για κάποιον λόγο η πιθανότητα εγκυμοσύνης.  Το στήθος μου είναι πρησμένο (αλλά δεν πονάει), όπως και η κοιλιά μου. Από χθες το βράδυ έχω πόνους περιόδου (νιώθω σαν συσπάσεις) και έντονη κούραση αλλά χωρίς περίοδο.

Σε 4 μέρες περιμένω περίοδο, αλλά πρώτη φορά νιώθω τόσο έντονα συμπτώματα και πρώτη φορά έβγαλα ροζ κολπικά υγρά τόσο νωρίς.

Έκανα χθες τεστ πρωιμης ανίχνευσης αλλά βγήκε αρνητικό.

 

Έχει κάποια άλλη παρόμοια εμπειρία? Υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης?

Ευχαριστώ πολύ!

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η -Lullaby- είπε:

Καλημέρα και Καλή Χρονιά σε όλες!

 

Τελευταία περίοδος 17/12 με κύκλο 30 ημερών. Την Κυριακή 9/1 και για ένα 24ωρο έβγαλα στην αρχή ροζ κολπικά υγρα,τα οποία έγιναν καφέ για ένα 24ωρο. (24η μέρα κύκλου σε κύκλο 30 ημερών). Από τότε δεν έχω τίποτα άλλο.

Από τότε μου έχει κολλήσει για κάποιον λόγο η πιθανότητα εγκυμοσύνης.  Το στήθος μου είναι πρησμένο (αλλά δεν πονάει), όπως και η κοιλιά μου. Από χθες το βράδυ έχω πόνους περιόδου (νιώθω σαν συσπάσεις) και έντονη κούραση αλλά χωρίς περίοδο.

Σε 4 μέρες περιμένω περίοδο, αλλά πρώτη φορά νιώθω τόσο έντονα συμπτώματα και πρώτη φορά έβγαλα ροζ κολπικά υγρά τόσο νωρίς.

Έκανα χθες τεστ πρωιμης ανίχνευσης αλλά βγήκε αρνητικό.

 

Έχει κάποια άλλη παρόμοια εμπειρία? Υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης?

Ευχαριστώ πολύ!

 

 

 

μπορει να ειναι εμφυτευση αλλα ακομα να αυξηθει η ορμονη για να μπορει να την ανιχνευσει το τεστ.. περιμενε μεχρι την καθυστερηση και αν δεν ερθει η περιοδος κανε ξανα τεστ η χοριακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η -Lullaby- είπε:

Καλημέρα και Καλή Χρονιά σε όλες!

 

Τελευταία περίοδος 17/12 με κύκλο 30 ημερών. Την Κυριακή 9/1 και για ένα 24ωρο έβγαλα στην αρχή ροζ κολπικά υγρα,τα οποία έγιναν καφέ για ένα 24ωρο. (24η μέρα κύκλου σε κύκλο 30 ημερών). Από τότε δεν έχω τίποτα άλλο.

Από τότε μου έχει κολλήσει για κάποιον λόγο η πιθανότητα εγκυμοσύνης.  Το στήθος μου είναι πρησμένο (αλλά δεν πονάει), όπως και η κοιλιά μου. Από χθες το βράδυ έχω πόνους περιόδου (νιώθω σαν συσπάσεις) και έντονη κούραση αλλά χωρίς περίοδο.

Σε 4 μέρες περιμένω περίοδο, αλλά πρώτη φορά νιώθω τόσο έντονα συμπτώματα και πρώτη φορά έβγαλα ροζ κολπικά υγρά τόσο νωρίς.

Έκανα χθες τεστ πρωιμης ανίχνευσης αλλά βγήκε αρνητικό.

 

Έχει κάποια άλλη παρόμοια εμπειρία? Υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης?

Ευχαριστώ πολύ!

 

 

 

Κοριτσι μου καλησπερα και Χρόνια πολλά!!!

Το αίμα και η μέρα που το ειχες ταιριαζει πολύ με αίμα εμφύτευσης.. λένε ότι η εμφύτευση γίνεται 8-10 ημέρες μετά την ωορρηξία οπότε εχεις πολλές πιθανότητες!!!

το τεστ το εκανες με πρώτα πρωινά ούρα;;

Εύχομαι να είναι ελαττωματικό το τεστ 😆 και να ερθει ένα γερό μωράκι!!! περιμενε λίγες μέρες να δεις τι θα γίνει με την περίοδο. το ξέρω οτι η ανυπομονησία είναι μεγάλη αλλά αυτη τη στιγμή και χοριακή να κάνεις, λογικά δεν θα δείξει κάτι..

Να μας γράψεις τα νέα σου!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσι μου καλησπερα και Χρόνια πολλά!!!

Το αίμα και η μέρα που το ειχες ταιριαζει πολύ με αίμα εμφύτευσης.. λένε ότι η εμφύτευση γίνεται 8-10 ημέρες μετά την ωορρηξία οπότε εχεις πολλές πιθανότητες!!!

το τεστ το εκανες με πρώτα πρωινά ούρα;;

Εύχομαι να είναι ελαττωματικό το τεστ 😆 και να ερθει ένα γερό μωράκι!!! περιμενε λίγες μέρες να δεις τι θα γίνει με την περίοδο. το ξέρω οτι η ανυπομονησία είναι μεγάλη αλλά αυτη τη στιγμή και χοριακή να κάνεις, λογικά δεν θα δείξει κάτι..

Να μας γράψεις τα νέα σου!!!❤️

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Ναι, το έκανα με πρωινά αλλα νομίζω πως είναι νωρις αν κρίνω ότι η εμφύτεσυ μπορεί να έγινε προχθές.

Είναι φυσιολογικό που νιώθω κράμπες στην κοιλιά και γουργουρητά?

Είναι και αυτό σύμπωμα εγκυμοσύνης ή μόνο περιόδου.

❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσι μου! Ειχα κι εγω ροζ υγρα και μαλιστα νομιζα οτι αδιαθετησα γιατι περιμενα περιοδο μετα απο λιγες μερες,αλλα ηταν εμφυτευση τελικα!Εκανα τεστακι μετα απο 1 βδομαδα γιατι ειχα υποπτες αναγουλες κι ηταν θετικο!Σου ευχομαι να ειναι θετικο επισης σε λιγες μερες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η -Lullaby- είπε:

Καλημέρα και Καλή Χρονιά σε όλες!

 

Τελευταία περίοδος 17/12 με κύκλο 30 ημερών. Την Κυριακή 9/1 και για ένα 24ωρο έβγαλα στην αρχή ροζ κολπικά υγρα,τα οποία έγιναν καφέ για ένα 24ωρο. (24η μέρα κύκλου σε κύκλο 30 ημερών). Από τότε δεν έχω τίποτα άλλο.

Από τότε μου έχει κολλήσει για κάποιον λόγο η πιθανότητα εγκυμοσύνης.  Το στήθος μου είναι πρησμένο (αλλά δεν πονάει), όπως και η κοιλιά μου. Από χθες το βράδυ έχω πόνους περιόδου (νιώθω σαν συσπάσεις) και έντονη κούραση αλλά χωρίς περίοδο.

Σε 4 μέρες περιμένω περίοδο, αλλά πρώτη φορά νιώθω τόσο έντονα συμπτώματα και πρώτη φορά έβγαλα ροζ κολπικά υγρά τόσο νωρίς.

Έκανα χθες τεστ πρωιμης ανίχνευσης αλλά βγήκε αρνητικό.

 

Έχει κάποια άλλη παρόμοια εμπειρία? Υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης?

Ευχαριστώ πολύ!

 

 

 

Και εγώ πιστεύω είναι εμφύτευσης περίμενε ακόμα λιγες ημερες ισως 5 μερες και ξανά κανε ένα τεστακι!! 😍😍 θα περιμένουμε τα νέα σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

29η μέρα κυκλου σε κύκλο 30 ημερών. 

Η κοιλιά μου είναι πάρα πάρα πολύ πρησμένη και έχω πόνους περιόδου και γουργουρητά χαμηλά στην κοιλιά εδώ και 2 μέρες χωρίς ίχνος περιόδου. Επίσης, παω τουαλέτα πολλές φορές την ημέρα γτ νιώθω ότι κάνει συσπάσεις το έντερο ( το νιώθω κάθε πρώτη μέρα περιόδου αυτό και τώρα το έχω κοντά 3 μέρες). Επίσης, πονάω χαμηλά στην κοιλιά όταν σκυβω. Εκανα χθες τεστ πρώιμης και πάλι αρνητικό. Θα ξανακάνω λίγες μέρες μετά την καθυστέρηση ( αν έχω). Αλλά κορίτσια μου νιώθω περιεργα. Νιώθω κάτι διαφορετικό και δεν μου ξεκολλάει από το μυαλό από τότε που είδα τα ροζ κολπικά υγρά.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις και τη δύναμη που μου δίνεται ❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!

 

Την Δευτέρα ήταν η πρώτη μέρα καθυστέρησης. Έκανα χωριακη και βγήκε αρνητικη. Μέχρι σήμερα δεν έχω περίοδο και όλα τα συμπτώματα που είχα, έχουν εξασθενήσει.

Υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης που μπορεί να μην είχε φανεί ακόμα;

Μου είπε η γιατρός να περιμένω μια βδομάδα και μετά να πάω να με δει αλλα έχω αγχωθει και δεν μπορώ να περιμένω.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...
στις On 19/1/2022 at 5:39 ΜΜ, ο/η -Lullaby- είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!

 

Την Δευτέρα ήταν η πρώτη μέρα καθυστέρησης. Έκανα χωριακη και βγήκε αρνητικη. Μέχρι σήμερα δεν έχω περίοδο και όλα τα συμπτώματα που είχα, έχουν εξασθενήσει.

Υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης που μπορεί να μην είχε φανεί ακόμα;

Μου είπε η γιατρός να περιμένω μια βδομάδα και μετά να πάω να με δει αλλα έχω αγχωθει και δεν μπορώ να περιμένω.

 

Τελικα τι εγινε? Εχουμε κανενα ευχαριστο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...