Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μικρή καθυστέρηση-Αρνητικο τεστ


Athanasia10

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες

Καλή χρονιά με υγεία ευτυχία εύχομαι!Ο,τι καλύτερο για τη κάθε μία ξεχωριστά!

Για να μη τα πολυλογω,έχω μια μέρα καθυστερήση και αρνητικό τέστ και ήθελα να ρωτήσω οποία κοπέλα γνωρίσει που να προσπαθεί καιρό ,υπάρχει περίπτωση να αλλάξει ο κύκλος μια γυναίκας όταν γίνεται προσπάθεια για εγκυμοσύνη;

Είχα μια ελεύθερη επαφή 8 μέρες περίπου πριν τη περίοδο και αναρωτιέμαι αν ο λόγος που δεν μου έχει έρθει είναι αυτός .

Ο κύκλος μου είναι 27-30 χοντρικά 

Ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Athanasia10 είπε:

Καλησπέρα σε όλες

Καλή χρονιά με υγεία ευτυχία εύχομαι!Ο,τι καλύτερο για τη κάθε μία ξεχωριστά!

Για να μη τα πολυλογω,έχω μια μέρα καθυστερήση και αρνητικό τέστ και ήθελα να ρωτήσω οποία κοπέλα γνωρίσει που να προσπαθεί καιρό ,υπάρχει περίπτωση να αλλάξει ο κύκλος μια γυναίκας όταν γίνεται προσπάθεια για εγκυμοσύνη;

Είχα μια ελεύθερη επαφή 8 μέρες περίπου πριν τη περίοδο και αναρωτιέμαι αν ο λόγος που δεν μου έχει έρθει είναι αυτός .

Ο κύκλος μου είναι 27-30 χοντρικά 

Ευχαριστώ!

καλησπερα Αθανασία!!!

εσυ σε ποια ημερα του κυκλου εισαι και εχεις καθυστερηση;; στην 31η;; επισης πηρες τεστ πρωιμης ανιχνευσης ή αυτα που εντοπίζουν την αυξηση της χοριακης μετα την καθυστερηση; το εκανες με τα πρωτα πρωινα ουρα;

συγγνωμη για τη βροχη ερωτησεων αλλα για να σε βοηθησουμε περισσοτερο..

επισης μηπως αν δεν ερθει και σημερα η περιοδος, να πας αυριο για μια β χοριακη σε ενα διαγνωστικο κεντρο; ειναι πιο εγκυρη γτ οσο να πεις τα τεστ μερικες φορες δεν εχουν σωστο αποτελεσμα...

Τέλος, η ωχρινικη φαση (η χρονικη περίοδος από την ωορρηξια εως την περιοδο) συνηθως πρέπει να είναι μεγαλύτερη των 11 ημερών για να επιτραπεί η εμφύτευση οποτε αν ειχατε μονο ελευθερη επαφη κι αυτη στις 8 ημερες πριν την περιοδο, δεν ξερω αν ησουν σε ημερες ωορρηξιας... βεβαια εδω στο φορουμ εχουν γίνει πολλά παράξενα οποτε φυσικα και δεν αποκλείεται να είσαι έγκυος...

Ευχομαι να ερθει το αποτελεσμα που θες!!🤞❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

καλησπερα Αθανασία!!!

εσυ σε ποια ημερα του κυκλου εισαι και εχεις καθυστερηση;; στην 31η;; επισης πηρες τεστ πρωιμης ανιχνευσης ή αυτα που εντοπίζουν την αυξηση της χοριακης μετα την καθυστερηση; το εκανες με τα πρωτα πρωινα ουρα;

συγγνωμη για τη βροχη ερωτησεων αλλα για να σε βοηθησουμε περισσοτερο..

επισης μηπως αν δεν ερθει και σημερα η περιοδος, να πας αυριο για μια β χοριακη σε ενα διαγνωστικο κεντρο; ειναι πιο εγκυρη γτ οσο να πεις τα τεστ μερικες φορες δεν εχουν σωστο αποτελεσμα...

Τέλος, η ωχρινικη φαση (η χρονικη περίοδος από την ωορρηξια εως την περιοδο) συνηθως πρέπει να είναι μεγαλύτερη των 11 ημερών για να επιτραπεί η εμφύτευση οποτε αν ειχατε μονο ελευθερη επαφη κι αυτη στις 8 ημερες πριν την περιοδο, δεν ξερω αν ησουν σε ημερες ωορρηξιας... βεβαια εδω στο φορουμ εχουν γίνει πολλά παράξενα οποτε φυσικα και δεν αποκλείεται να είσαι έγκυος...

Ευχομαι να ερθει το αποτελεσμα που θες!!🤞❤️❤️

Σε ευχαριστώ για την απάντηση 😊

Σήμερα είμαι στην 30η μέρα και πρίν λίγο είδα λίγο αίμα πότε σιγά σιγά μου έρχεται....

Έκανα την πρώιμης ανίχνευσης γιατί στην περίπτωση εγκυμοσύνης φαντάστηκα ότι θα έδειχνε ...

Δεν προσπαθώ για παιδάκι,απλά αν ερχόταν θα το ήθελα πολύ!Για αυτό και η επαφή πολύ μετά την ωορρηξία 😊

Πιο πολύ ρώτησα γιατί έχω ακούσει ότι όταν έχεις ελεύθερες επαφές σε μη γόνιμες μέρες,αλλάζει λίγο ο κύκλος!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...