Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ragades


Recommended Posts

Εμένα μου είπε ο γιατρός από την αρχή της εγκυμοσύνης να πάρω μια κρέμα για ραγάδες. Πήρα της elancyl από το φαρμακείο η οποία φαίνεται καλή! Μια πελάτισσα μου που γέννησε πριν 2 χρόνια μου είπε για μια της oriflame η οποία ήταν λέει πάρα πολύ καλή και δεν έκανε καμιά ραγάδα.. Βέβαια είναι θέμα δέρματος! Αν είναι να κάνεις θα κάνεις.. Χρησιμοποιώ και τις δύο μέχρι στιγμής, σχεδόν μέρα πάρα μέρα που κάνω μπανάκι! Δεν βάζω μανιωδώς.. Θα δείξει..

Της κουμπάρας μου ο γιατρός της είπε να μην πάρει κρέμα γιατί αν είναι λέει να κάνει θα κάνει.. Δεν συμφωνώ όμως με αυτό γιατί καλό είναι να ενυδατώνεις το δέρμα σου.. Μπορεί να μην έχει 100 % αποτέλεσμα αλλά θα είναι μειωμένες.. Τέλος πάντων.. Δεν είπα και τίποτα στην κουμπάρα μου γιατί δεν μου άφησε και πολλά περιθώρια και δεν ήθελα να στραβώσει και να νομίζει ότι πάω κόντρα σ'αυτά που λέει ο γιατρός της..

Καλή συνέχεια και χωρίς ραγάδες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως προσωπικά δεν έβαζα τίποτε άλλο εκτός απο φαρμακευτική βαζελίνη και δεν έκανα ραγάδες εκτός από την περιοχή της τομής που έχω λόγω σκωληκοειδίτιδας. εκεί εκανα 2 μικρές, αλλά δεδομένης της υπερευαισθησίας του δέρματός μου, πολύ φτηνά τη γλίτωσα!! Πάντως και μένα ο γιατρός μου μου είχε πει πως είναι θέμα δέρματος και αν είναι να κάνω ραγάδες θα κάνω. Δε μου σύστησε ειδικό προϊόν και μου είπε να ενυδατώνομαι όπως πριν την εγκυμοσύνη. Το κολπάκι με τη βαζελίνη μου το είπαν παλιότερες μαμάδες. Θεωρώ οτι βοήθησε, γιατί με τις ραγάδες έχω γενικά ένα θέμα. Με κατασυμπαθούν βλέπετε και μου κατσικώνονται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...