Μετάβαση σε περιεχόμενο

Είμαι έγκυος;


Recommended Posts

Καλησπέρα και καλή χρόνια!

Είμαι 24 χρόνων και τον τελευταίο χρόνο έχω ελεύθερες επαφές με το σύντροφο μου,χωρίς όμως να υπολογίζω τις γόνιμες μέρες,είπαμε πως εάν έρθει το μωράκι καλώς! Ενω έχω σταθερό κυκλο 28 ημερών μέσα στο καλοκαίρι είχα 2 φορές καθυστέρηση αλλά τίποτα!
Τους τελευταίους μήνες άρχισα να υπολογίζω τις γόνιμες μέρες και μετά την τελευταια μου περίοδο είχαμε επαφές στις γόνιμες! Αυτη τη φορα πίστευα ότι μπορεί να ειμαι εγκυος γιατί ειχα κάποια σημάδια,περιμένω αύριο να μου έρθει περίοδος αλλά δεν άντεξα και έκανα το τεστ σήμερα και βγήκε αρνητικό,απογοητεύτηκα! Πιστεύετε ότι το έκανα νωρίς ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αννα-Μαρια97 είπε:

Καλησπέρα και καλή χρόνια!

Είμαι 24 χρόνων και τον τελευταίο χρόνο έχω ελεύθερες επαφές με το σύντροφο μου,χωρίς όμως να υπολογίζω τις γόνιμες μέρες,είπαμε πως εάν έρθει το μωράκι καλώς! Ενω έχω σταθερό κυκλο 28 ημερών μέσα στο καλοκαίρι είχα 2 φορές καθυστέρηση αλλά τίποτα!
Τους τελευταίους μήνες άρχισα να υπολογίζω τις γόνιμες μέρες και μετά την τελευταια μου περίοδο είχαμε επαφές στις γόνιμες! Αυτη τη φορα πίστευα ότι μπορεί να ειμαι εγκυος γιατί ειχα κάποια σημάδια,περιμένω αύριο να μου έρθει περίοδος αλλά δεν άντεξα και έκανα το τεστ σήμερα και βγήκε αρνητικό,απογοητεύτηκα! Πιστεύετε ότι το έκανα νωρίς ;

Τα περισσότερα δείχνουν την πρώτη μέρα καθυστέρησης και μετά. Εκτός από αυτά που ανιχνεύουν την εγκυμοσύνη νωρίτερα. Αν έχεις πάρει τα κλασικά αύριο θα έβλεπες αποτέλεσμα άρα ναι το έκανες νωρίς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Αννα-Μαρια97 είπε:

Καλησπέρα και καλή χρόνια!

Είμαι 24 χρόνων και τον τελευταίο χρόνο έχω ελεύθερες επαφές με το σύντροφο μου,χωρίς όμως να υπολογίζω τις γόνιμες μέρες,είπαμε πως εάν έρθει το μωράκι καλώς! Ενω έχω σταθερό κυκλο 28 ημερών μέσα στο καλοκαίρι είχα 2 φορές καθυστέρηση αλλά τίποτα!
Τους τελευταίους μήνες άρχισα να υπολογίζω τις γόνιμες μέρες και μετά την τελευταια μου περίοδο είχαμε επαφές στις γόνιμες! Αυτη τη φορα πίστευα ότι μπορεί να ειμαι εγκυος γιατί ειχα κάποια σημάδια,περιμένω αύριο να μου έρθει περίοδος αλλά δεν άντεξα και έκανα το τεστ σήμερα και βγήκε αρνητικό,απογοητεύτηκα! Πιστεύετε ότι το έκανα νωρίς ;

Καλησπερα κοριτσι μου και καλη χρονια!!!

Ευχομαι το 2022 να σου φερει ενα γερο μωρακι!!!🤞🤞❤️❤️❤️

Εκανες το τεστ με τα πρωτα πρωινα ουρα;;

Υπαρχουν περιπτωσεις που τα τεστ βγαζουν λανθασμενα αποτελεσματα... Πιο εγκυρη η χοριακη αλλα καλυτερα να την κανεις μετα απο καθυστερηση...

Ευχομαι να εχεις καθυστερηση και να μας πεις ευχαριστα νεα!!!🙏😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ σταθερό είχα κ τις γόνιμες υπολόγιζα, αλλά η σύλληψη έγινε σε άκυρη μέρα. Αυτό που θέλω να πω, είναι κατ'αρχας μην αγχώνεσαι. Η όλη διαδικασία του να μετράς τις γόνιμες γενικά θεωρώ πως μας αγχώνει. Προσωπικά όταν σταμάτησα να δίνω σημασία, τότε ήρθε. Όταν έδειξε θετικό, έκανα κ ένα δεύτερο για σιγουριά κ μετά πήρα τον γυναικολόγο μου. Συνεπώς κάνε κ ένα δεύτερο, ποτέ δεν ξέρεις. Εύχομαι τα καλύτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Τα περισσότερα δείχνουν την πρώτη μέρα καθυστέρησης και μετά. Εκτός από αυτά που ανιχνεύουν την εγκυμοσύνη νωρίτερα. Αν έχεις πάρει τα κλασικά αύριο θα έβλεπες αποτέλεσμα άρα ναι το έκανες νωρίς.

Ευχαριστώ για την απάντηση,ήταν το κλασικό όποτε θα κάνω ξανά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου και καλη χρονια!!!

Ευχομαι το 2022 να σου φερει ενα γερο μωρακι!!!🤞🤞❤️❤️❤️

Εκανες το τεστ με τα πρωτα πρωινα ουρα;;

Υπαρχουν περιπτωσεις που τα τεστ βγαζουν λανθασμενα αποτελεσματα... Πιο εγκυρη η χοριακη αλλα καλυτερα να την κανεις μετα απο καθυστερηση...

Ευχομαι να εχεις καθυστερηση και να μας πεις ευχαριστα νεα!!!🙏😘

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και Τίς ευχές σου🥰🥰

Όχι δεν ήταν με τα πρώτα πρωινά ουρά,θα περιμένω μερικές μέρες και αν δεν αδιαθετήσω θα κάνω ξανά 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Στέλλακι είπε:

Κι εγώ σταθερό είχα κ τις γόνιμες υπολόγιζα, αλλά η σύλληψη έγινε σε άκυρη μέρα. Αυτό που θέλω να πω, είναι κατ'αρχας μην αγχώνεσαι. Η όλη διαδικασία του να μετράς τις γόνιμες γενικά θεωρώ πως μας αγχώνει. Προσωπικά όταν σταμάτησα να δίνω σημασία, τότε ήρθε. Όταν έδειξε θετικό, έκανα κ ένα δεύτερο για σιγουριά κ μετά πήρα τον γυναικολόγο μου. Συνεπώς κάνε κ ένα δεύτερο, ποτέ δεν ξέρεις. Εύχομαι τα καλύτερα!!

Σε ευχαριστώ για την απαντηση,ναι η αλήθεια είναι αυτή!Αρχικα ήμουν πολύ χαλαρή αλλά όταν μπαίνεις σε αυτή τη διαδικασία το μυαλό είναι συνέχεια εκεί! Και σε σένα εύχομαι ότι καλύτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...