Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάει ο παλιός ο χρόνος, ας γιορτάσουμε παιδιά, και ο νέος να γεμίσει τις κοιλιές μας με μωρά! 🤰🦋🎁💟


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Προσοχή κορίτσια....εγώ καραντίνα , θετική αλλά με πολύ ήπια συμπτώματα , προσοχή με το παραμικρό...ήμουν έξω απ' το σούπερ μάρκετ , λίγο πριν μπω φτερνιζομαι και γενικά ήμουν λίγο συναχωμενη  , λέω στον εαυτό μου , δεν πας να κάνεις ένα σελφ και ύστερα να μπεις σούπερ...έφυγα κορίτσια , πήγα σπίτι και να το το θετικό....πάει το σούπερ , πάει το ρεβεγιόν αλλά ευχαριστήθηκα που σκέφτηκα μην κολλήσω ολόκληρο σούπερ μάρκετ και έφυγα.....προσοχή για να είμαστε όλοι καλά!!!

Κι εγώ το πρωί πριν φύγω έκανα self-test και θα ξανά κάνω πάλι εμβολιασμενοι-ανεμβολιαστοι εμένα δεν μου λέει τιποτα όλοι τον μεταδίδουν τον ιό  γιαυτό κι εγώ έχω κλειστεί σπίτι μου και πάω μόνο περίπτερο και στο σούπερ μάρκετ της γειτονίας και αυτό το μεσημέρι που δεν έχει κόσμο από τα μεγάλα σούπερ μάρκετ ψωνίζω ιντερνετικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Heart είπε:

Εντωμεταξύ βρε κορίτσια , πραγματικά έχω τρελαθεί ....τι ταλαιπωρία , τι κατάντια , τι κατάσταση ζούμε;;; Ουρές για τεστ , όλοι κλεισμένοι στα σπίτια μας οι μισοί νοσούν οι άλλοι μισοί φοβούνται...αφού ώρες ώρες λέω ευτυχώς που δεν είμαι έγκυος , να μην έχω την έγνοια και του εμβρύου. ..( μετά από λίγο λέω ας ήμουν και δεν πειράζει) γενικά μια τρέλα ...

Περαστικά σου!!! Είσαι πολύ συνειδητοποιημένη  που έπραξες έτσι!!! Άλλοι αναίσθητοι κυκλοφορούν θετικοί κ το ξέρουν στα σούπερ…

Πως είσαι;; Πως το περνάς;; Ήπια; Εννοείται φαντάζομαι μολις δει το θετικό ένα σοκ το παθαίνεις!!! 
 

Εγω πιστεύω μέσα στον Ιανουάριο όλοι θα κολλήσουμε στην Κύπρο ήδη χθες το βράδυ στις ειδήσεις είπανε η μισή κυπρος είναι καραντίνα η μεταδοτικότητα έχει πάει 6%

Επεξεργάστηκε από Raf123
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Περαστικά σου!!! Είσαι πολύ συνειδητοποιημένη  που έπραξες έτσι!!! Άλλοι αναίσθητοι κυκλοφορούν θετικοί κ το ξέρουν στα σούπερ…

Πως είσαι;; Πως το περνάς;; Ήπια; Εννοείται φαντάζομαι μολις δει το θετικό ένα σοκ το παθαίνεις!!! 
 

Εγω πιστεύω μέσα στον Ιανουάριο όλοι θα κολλήσουμε στην Κύπρο ήδη χθες το βράδυ στις ειδήσεις είπανε η μισή κυπρος είναι καραντίνα η μεταδοτικότητα έχει πάει 6%

Ηπια συμπτώματα , είχα πονόλαιμο και συνάχι...5 μέρες καραντινα είπε ο εοδυ...σήμερα 5η μερα , εγώ ακόμη θετική δείχνω ....θα κάνω 10 μέρες καραντινα και αστούς να λένε....τώρα λένε 5 μέρες γιατί δεν έχουν προσωπικό στις δουλειές , νοσούν όλοι ...αν κάνουμε όλοι 10 μέρες καραντινα πως θα βγουν τα λεφτά....ζούγκλα πραγματικά ....εγώ εμβολιασμενη είμαι και κόλλησα και το μετέδωσα( στον σύντροφο μου) , απλά είμαστε και οι δύο με ήπια συμπτώματα....αυτό αλλάζει μόνο μάλλον τίποτα άλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Ηπια συμπτώματα , είχα πονόλαιμο και συνάχι...5 μέρες καραντινα είπε ο εοδυ...σήμερα 5η μερα , εγώ ακόμη θετική δείχνω ....θα κάνω 10 μέρες καραντινα και αστούς να λένε....τώρα λένε 5 μέρες γιατί δεν έχουν προσωπικό στις δουλειές , νοσούν όλοι ...αν κάνουμε όλοι 10 μέρες καραντινα πως θα βγουν τα λεφτά....ζούγκλα πραγματικά ....εγώ εμβολιασμενη είμαι και κόλλησα και το μετέδωσα( στον σύντροφο μου) , απλά είμαστε και οι δύο με ήπια συμπτώματα....αυτό αλλάζει μόνο μάλλον τίποτα άλλο...

@Heart περαστικά κορίτσι μου εύχομαι γρήγορη ανάρρωση!!!!

 

Κορίτσια καλή χρονιά σε όλες !! Εύχομαι η νέα χρονιά να φέρει σε όλες το θαυματακι ❤️❤️🎀🎀 πραγματικά γίνεται χαμός με τα κρούσματα κ εγώ έχω λίγο φοβηθεί....καλά μου έβαλε και τρελό χέρι ο γιατρός.... κ εδώ στην περιοχή μας έχουν όλοι κ κάθε φορά που νοιωθω κάτι αγχώνομαι.μην έχω κ εγώ.... Αύριο ξεκινάω και δουλειά κ εκεί ακόμη πιο άμεση επαφή με άτομα....προσοχή σε όλες μας !

Δεν έχω μπει καθόλου, να διαβάσω τα νέα σας, έχω απίστευτη υπνηλία κορίτσια κ όλο κοιμάμαι.... Τα δίδυμα τραβάνε ήδη ενέργεια 😋

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Ηπια συμπτώματα , είχα πονόλαιμο και συνάχι...5 μέρες καραντινα είπε ο εοδυ...σήμερα 5η μερα , εγώ ακόμη θετική δείχνω ....θα κάνω 10 μέρες καραντινα και αστούς να λένε....τώρα λένε 5 μέρες γιατί δεν έχουν προσωπικό στις δουλειές , νοσούν όλοι ...αν κάνουμε όλοι 10 μέρες καραντινα πως θα βγουν τα λεφτά....ζούγκλα πραγματικά ....εγώ εμβολιασμενη είμαι και κόλλησα και το μετέδωσα( στον σύντροφο μου) , απλά είμαστε και οι δύο με ήπια συμπτώματα....αυτό αλλάζει μόνο μάλλον τίποτα άλλο...

Ναι ναι τουλάχιστον όσο πιο ήπια!!! Το είδα ότι έγινε 5 ημερες η καραντίνα!! Τι βλακεία κ αυτή! Η αδερφή του άντρα μου την 6η ημέρα έδειχνε ακόμα θετική και έκατσε συνολικά 10 μερες την 9η ημέρα βασικά βγήκε αρνητική..! Άντε περαστικά σας εύχομαι και το 2022 να έχετε και τεστ εγκυμοσύνης θετικό κ όχι μόνο κοβιντ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Heart είπε:

Προσοχή κορίτσια....εγώ καραντίνα , θετική αλλά με πολύ ήπια συμπτώματα , προσοχή με το παραμικρό...ήμουν έξω απ' το σούπερ μάρκετ , λίγο πριν μπω φτερνιζομαι και γενικά ήμουν λίγο συναχωμενη  , λέω στον εαυτό μου , δεν πας να κάνεις ένα σελφ και ύστερα να μπεις σούπερ...έφυγα κορίτσια , πήγα σπίτι και να το το θετικό....πάει το σούπερ , πάει το ρεβεγιόν αλλά ευχαριστήθηκα που σκέφτηκα μην κολλήσω ολόκληρο σούπερ μάρκετ και έφυγα.....προσοχή για να είμαστε όλοι καλά!!!

Περαστικά κορίτσι μου!🥰 Να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς, να πίνεις πολλά υγρά και να παίρνεις βιταμίνη c. Εμάς αυτά μας είχε πει ο γιατρός! 

Μπράβο σου που σκέφτεσαι έτσι! Δυστυχώς δεν κάνουν όλοι το ίδιο. Ξέρω εγώ άτομα που έβγαιναν κανονικά έξω! Πραγματικά δεν το καταλαβαίνω αυτό!

Και πάλι περαστικά σου! 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Heart είπε:

Προσοχή κορίτσια....εγώ καραντίνα , θετική αλλά με πολύ ήπια συμπτώματα , προσοχή με το παραμικρό...ήμουν έξω απ' το σούπερ μάρκετ , λίγο πριν μπω φτερνιζομαι και γενικά ήμουν λίγο συναχωμενη  , λέω στον εαυτό μου , δεν πας να κάνεις ένα σελφ και ύστερα να μπεις σούπερ...έφυγα κορίτσια , πήγα σπίτι και να το το θετικό....πάει το σούπερ , πάει το ρεβεγιόν αλλά ευχαριστήθηκα που σκέφτηκα μην κολλήσω ολόκληρο σούπερ μάρκετ και έφυγα.....προσοχή για να είμαστε όλοι καλά!!!

Περαστικα κοριτσι μου!!! Η σταση και η υπευθυνοτητα σου ειναι αξιοσημειωτες!!! Το λιγοτερο που μπορω να σου πω ειναι ενα μεγαλο μπραβο που προστατεψες τοσο κοσμο! 

Ευχομαι να το περασεις ηπια και να μην εχει κολλησει αλλος στην οικογενεια..🙏🙏❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου για τις ευχές....κάναμε μαζί με τον σύντροφό μου σελφ τεστ και του λέω άντε το επόμενο τεστ που θα κάνω να είναι εγκυμοσύνης και να είναι έτσι τόσο κατακόκκινο....είμαι πολύ καλά πάντως, εχω συνάχι και μπούκωμα πολύ βέβαια αλλά κατά τ αλλά όλα καλά!!! ξεστολισα , θα κάνω γενική , θα κάνω κάποια διαδικτυακά μαθήματα , θα δω ταινίες , θα κάτσουμε να πιούμε καφεδάκι με τον σύντροφό....όλα καλά!!! Προσοχή , προσοχή και να σκεφτόμαστε κάθε μας κίνηση γιατί το κράτος δεν σκέφτεται τίποτα για εμάς....ας βοηθήσουμε εμείς ο ένας τον άλλον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου για τις ευχές....κάναμε μαζί με τον σύντροφό μου σελφ τεστ και του λέω άντε το επόμενο τεστ που θα κάνω να είναι εγκυμοσύνης και να είναι έτσι τόσο κατακόκκινο....είμαι πολύ καλά πάντως, εχω συνάχι και μπούκωμα πολύ βέβαια αλλά κατά τ αλλά όλα καλά!!! ξεστολισα , θα κάνω γενική , θα κάνω κάποια διαδικτυακά μαθήματα , θα δω ταινίες , θα κάτσουμε να πιούμε καφεδάκι με τον σύντροφό....όλα καλά!!! Προσοχή , προσοχή και να σκεφτόμαστε κάθε μας κίνηση γιατί το κράτος δεν σκέφτεται τίποτα για εμάς....ας βοηθήσουμε εμείς ο ένας τον άλλον...

Περαστικά σου κορίτσι μου! Με έχει φάει ο φόβος από την ημέρα που πήγα για τον υπέρηχο και μου είπε ο γιατρός να μείνω μέσα κ να βγαίνω μόνο για τα απολύτως απαραίτητα αυτές τις πρώτες εβδομάδες. Βρε κορίτσια αν κολλήσω υπάρχει πιθανότητα να τα χάσω? Έχετε ακούσει καμία κοπέλα να κόλλησε στην αρχή κ πως αντέδρασε ο οργανισμός? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Mary.Ger είπε:

Περαστικά σου κορίτσι μου! Με έχει φάει ο φόβος από την ημέρα που πήγα για τον υπέρηχο και μου είπε ο γιατρός να μείνω μέσα κ να βγαίνω μόνο για τα απολύτως απαραίτητα αυτές τις πρώτες εβδομάδες. Βρε κορίτσια αν κολλήσω υπάρχει πιθανότητα να τα χάσω? Έχετε ακούσει καμία κοπέλα να κόλλησε στην αρχή κ πως αντέδρασε ο οργανισμός? 

Παντως εγώ το περνάω πολύ ήπια ( μην σας τρομάζω) , δεν πιστεύω ότι αν ήμουν έγκυος θα έχανα το μωρό....είμαι σαν να έχω συνάχι...υπό άλλες συνθήκες δηλαδή , αν δεν υπήρχε ο κοβιντ , ίσως να πήγαινα και για δουλειά κανονικά....δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος ανησυχίας , βέβαια καλό είναι να προσέχετε εσείς οι εγκυουλες....ε δεν θα ζούμε και Μ αυτό το φόβο αιωνίως...απλά λίγο προσεκτικοί...οι γιατροί ξέρουν καλύτερα ...εγώ , που το περνάω τώρα , πιστεύω ότι πρέπει να προσέχουμε , πολυκαταστήματα , ΜΜΜ , επισκέψεις σε σπίτια , κλαμπ ( αν κάποια δεν το έχει ξεχάσει το άθλημα...) μπαρ κτλ...γενικά όμως δεν πιστεύω ότι μπορεί να χάσεις το μωράκι σου, αν κρίνω από την δική μου κατάσταση....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια καλή εβδομάδα πίσω στη δουλεια!!! 
 

Εκανα κ τις εξετάσεις αίματος σήμερα τις ορμονικές ελπίζω ολες να πάνε καλά!! Αγχώθηκα λίγο…πλήρωσα και 300 ευρώ 😬😬😬 αλλά άντε τι να κάνω; Μια φορά θα τις κάνω…! Την σαλπιγγογραφια θα την αφήσω για τον άλλον μήνα γιατί δε βολεύουν κ οι μερες…! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια.. καλη χρονια να εχουμε και καθε σας επιθυμεια να γινει πραγματικοτητα

Σκευτομουν που χαθηκαν ολες... δεν πηρα χαμπαρι οτι ανοιξε νεο θεματακι.. ευχομαι να φερει πολλα θετικα τεστ και να γεμισουν αγκαλιες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλή εβδομάδα πίσω στη δουλεια!!! 
 

Εκανα κ τις εξετάσεις αίματος σήμερα τις ορμονικές ελπίζω ολες να πάνε καλά!! Αγχώθηκα λίγο…πλήρωσα και 300 ευρώ 😬😬😬 αλλά άντε τι να κάνω; Μια φορά θα τις κάνω…! Την σαλπιγγογραφια θα την αφήσω για τον άλλον μήνα γιατί δε βολεύουν κ οι μερες…! 

Kαλημερα καλα αποτελεσματα να εχεις .. δεν τις εκανες μεσο γεσυ? εγω ειχα πληρωσει 10 ευρω και αυτες της τεστοστερονης εινα παει στο εξωτερικο.. εγω θα παω 3/2 αλλα δεν ξερω αν θα με βαλει και σε αλλες εξετασεις γιατι εχω εγκυμοσυνες στο ενεργητικο μου και η μια προσφατα εκτος αν εχει γινει καμια στραβη στην αποξεση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Kαλημερα καλα αποτελεσματα να εχεις .. δεν τις εκανες μεσο γεσυ? εγω ειχα πληρωσει 10 ευρω και αυτες της τεστοστερονης εινα παει στο εξωτερικο.. εγω θα παω 3/2 αλλα δεν ξερω αν θα με βαλει και σε αλλες εξετασεις γιατι εχω εγκυμοσυνες στο ενεργητικο μου και η μια προσφατα εκτος αν εχει γινει καμια στραβη στην αποξεση

Καλημεραααα πως τα περάσατε;; Ξεκουραστήκατε;;; Πίσω δουλεια;;; Ήταν παρά πολλες οι εξετάσεις η αλήθεια! Τεστοστερόνη κ προγεστερονη ήταν τα μόνα που μου είπε ο γιατρος θα τα ελέγξουμε πιο μετά όταν δει τουτες τις εξετάσεις! Γιατί έτσι κ αλλιως προγεστερονη μου είπε την ελέγχουν 21-22 ημέρα του κύκλου! Έκλεισα ραντεβού σε ένα γιατρο που είναι στο γεσυ αλλά έκλεισα για 5/1 με προϋπόθεση ότι ήταν να μου έρθει η περίοδος 31 και δεν θα προλάβαινα να τις καμω τουτες! Τελικά επειδή μου ήρθε η περίοδος 1/1 σήμερα ήταν η 3η ημέρα εν ήθελα να περιμένω άλλο! Άσε που η χημικός είπε μου είσαι σίγουρη εκτός ΓΕΣΥ (πρέπει να είμαι η μόνη εκτός ΓΕΣΥ 😂😂) και λεω δε πειράζει και ΓΕΣΥ να μην είχε πάλε τόσα θα πλήρωνα! Να σου πω την αλήθεια κάθε λίγο παραγγελνω ρούχα online ξοδεύω τόσα λεφτά για υλικά αγαθά τουλάχιστον τούτα είναι για την υγεία μου που τα έδωσα… έδωσα το email μου για να μου τα στείλουν γιατί δε θα μπορώ να πάω να τα πάρω από το χημείο! Θα μου τα στείλουν σήμερα το απόγευμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 

Καλορίζικο το καινούργιο θεματάκι ❤❤

Καλημερααα ❣️❣️ Μετράς αντίστροφα;;;; 👶👶👶💖💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημεραααα πως τα περάσατε;; Ξεκουραστήκατε;;; Πίσω δουλεια;;; Ήταν παρά πολλες οι εξετάσεις η αλήθεια! Τεστοστερόνη κ προγεστερονη ήταν τα μόνα που μου είπε ο γιατρος θα τα ελέγξουμε πιο μετά όταν δει τουτες τις εξετάσεις! Γιατί έτσι κ αλλιως προγεστερονη μου είπε την ελέγχουν 21-22 ημέρα του κύκλου! Έκλεισα ραντεβού σε ένα γιατρο που είναι στο γεσυ αλλά έκλεισα για 5/1 με προϋπόθεση ότι ήταν να μου έρθει η περίοδος 31 και δεν θα προλάβαινα να τις καμω τουτες! Τελικά επειδή μου ήρθε η περίοδος 1/1 σήμερα ήταν η 3η ημέρα εν ήθελα να περιμένω άλλο! Άσε που η χημικός είπε μου είσαι σίγουρη εκτός ΓΕΣΥ (πρέπει να είμαι η μόνη εκτός ΓΕΣΥ 😂😂) και λεω δε πειράζει και ΓΕΣΥ να μην είχε πάλε τόσα θα πλήρωνα! Να σου πω την αλήθεια κάθε λίγο παραγγελνω ρούχα online ξοδεύω τόσα λεφτά για υλικά αγαθά τουλάχιστον τούτα είναι για την υγεία μου που τα έδωσα… έδωσα το email μου για να μου τα στείλουν γιατί δε θα μπορώ να πάω να τα πάρω από το χημείο! Θα μου τα στείλουν σήμερα το απόγευμα 

Οικογενειακα τα περασαμε αλλωστε με τοσα κρουσματα που να πας.. ξεκουραστηκα και τωρα πισω δουλεια .. ναι ακουσα και εγω οτι 21-22 ημερα του κυκλου ελεγχουν την προγεστερονη αν και εμενα μου την εβαλε μαζι με τις αλλες.. μπορει να μην εχει μεγαλη αποκλιση η να εκανε λαθος η γιατρος

να σου πω την αληθεια εγω κουραστηκα.. να μου πεις τοσο νωρις κουραστηκες? μπορει να ειναι η ηλικια... μπορει να ειναι οτι εχω παιδια.. μπορει να ειναι γιατι αυτη η διαδικασια ειναι ψυχοφθορα και εγω δεν ειχα ξαναπερασει τοσο μεγαλο διαστημα να μην μενω εγκυος.. παντως θελω να τα παρατησω ολα.. δεν τολμαω να το πω ομως.. εννοειται θελω μωρο παρα πολυ αλλα δεν εχω αντοχες.. αρχισα να μην πινω τα χαπια μου καθε μερα.. πχ την ασπιρινη 2 μερες δεν την ηπια και φυλλικο νομιζω εκανα 3 μερες να το πιω.. καποιος λογος υπαρχει που δεν μενω αρα εγω τουλαχιστον το εχω αποδεκτει αλλα τι να πω στον νυν που ελπιζει ακομα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Καλημερααα ❣️❣️ Μετράς αντίστροφα;;;; 👶👶👶💖💖💖

Ναι κοριτσάκι μου 15❤

Είμαι λίγο περίεργα αυτές τις μέρες κ έχω χαθεί, αλλά προσπαθώ να μπαίνω να βλέπω τα νέα σας! Σας φιλώ όλες κ πραγματικά σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά κ να έχετε σύντομα τα πιο όμορφα νέα να μας ανακοινώσετε ❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Οικογενειακα τα περασαμε αλλωστε με τοσα κρουσματα που να πας.. ξεκουραστηκα και τωρα πισω δουλεια .. ναι ακουσα και εγω οτι 21-22 ημερα του κυκλου ελεγχουν την προγεστερονη αν και εμενα μου την εβαλε μαζι με τις αλλες.. μπορει να μην εχει μεγαλη αποκλιση η να εκανε λαθος η γιατρος

να σου πω την αληθεια εγω κουραστηκα.. να μου πεις τοσο νωρις κουραστηκες? μπορει να ειναι η ηλικια... μπορει να ειναι οτι εχω παιδια.. μπορει να ειναι γιατι αυτη η διαδικασια ειναι ψυχοφθορα και εγω δεν ειχα ξαναπερασει τοσο μεγαλο διαστημα να μην μενω εγκυος.. παντως θελω να τα παρατησω ολα.. δεν τολμαω να το πω ομως.. εννοειται θελω μωρο παρα πολυ αλλα δεν εχω αντοχες.. αρχισα να μην πινω τα χαπια μου καθε μερα.. πχ την ασπιρινη 2 μερες δεν την ηπια και φυλλικο νομιζω εκανα 3 μερες να το πιω.. καποιος λογος υπαρχει που δεν μενω αρα εγω τουλαχιστον το εχω αποδεκτει αλλα τι να πω στον νυν που ελπιζει ακομα?

Ναντια μου εσυ συνέχισε τις προσπάθειες και να μη το σκέφτεσαι γιατί οντως εχεις 2 παιδιά και αυτό ισως το κάνει πιο εύκολο καταλαβες; Εννοώ για να μην το σκέφτεσαι και τόσο…δεν λεω ότι δεν το θέλεις μη με παρεξηγήσεις! Θα έρθει εσυ αυτό να σκέφτεσαι ισως χρειάζεται περισσότερος χρόνος απ ότι τις αλλες φορες…η μαμα μου έμενε σχετικά εύκολα εγκυος είχε συνολικά 5 εγκυμοσύνες 3 είμαστε εμεις και 2 αλλες που δεν προχώρησαν! Τον αδερφό μου τον μικρό ήταν 31 χρόνων όταν έμεινε εγκυος αλλά προσπαθούσε 8 χρόνια, ενώ τις προηγούμενες εγκυμοσύνες τις έπιανε πολύ πιο εύκολα…μην χάνεις την ελπιδα σου δεν λεω ότι θα σου πάρει κ εσένα 8 χρόνια αλλά ισως πάρει περισσότερο από τις προηγούμενες φορες…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Ναντια μου εσυ συνέχισε τις προσπάθειες και να μη το σκέφτεσαι γιατί οντως εχεις 2 παιδιά και αυτό ισως το κάνει πιο εύκολο καταλαβες; Εννοώ για να μην το σκέφτεσαι και τόσο…δεν λεω ότι δεν το θέλεις μη με παρεξηγήσεις! Θα έρθει εσυ αυτό να σκέφτεσαι ισως χρειάζεται περισσότερος χρόνος απ ότι τις αλλες φορες…η μαμα μου έμενε σχετικά εύκολα εγκυος είχε συνολικά 5 εγκυμοσύνες 3 είμαστε εμεις και 2 αλλες που δεν προχώρησαν! Τον αδερφό μου τον μικρό ήταν 31 χρόνων όταν έμεινε εγκυος αλλά προσπαθούσε 8 χρόνια, ενώ τις προηγούμενες εγκυμοσύνες τις έπιανε πολύ πιο εύκολα…μην χάνεις την ελπιδα σου δεν λεω ότι θα σου πάρει κ εσένα 8 χρόνια αλλά ισως πάρει περισσότερο από τις προηγούμενες φορες…

και εγω μεχρι τωρα εχω 4 εγκυμοσυνες και οι 2 ολοκληρωθηκαν.. καλα 8 χρονια και να θελω δεν μπορει να μου παρει γιατι μετα μιλαμε θα ειμαι σαν την σαρα χαχαχαχαχαχ...απλα επειδη και το τελευταιο που εχασα εμεινα σχετικα ευκολα .. προσπαθουσαμε 5 μηνες (μεσα στα νευρα και την πιεση απο αλλους παραγοντες) και δεν εμεινα... σταματησαμε ενα 3μηνο και με το που ξαναρχισαμε εμεινα με την πρωτη.. τωρα δεν ξερω αν πρεπει να σκεφτομαι οτι στον 6ον μηνα εμεινα εγκυος η επειδη σταματησαμε οι προηγουμενες προσπαθειες δεν πιανονται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nandia- είπε:

και εγω μεχρι τωρα εχω 4 εγκυμοσυνες και οι 2 ολοκληρωθηκαν.. καλα 8 χρονια και να θελω δεν μπορει να μου παρει γιατι μετα μιλαμε θα ειμαι σαν την σαρα χαχαχαχαχαχ...απλα επειδη και το τελευταιο που εχασα εμεινα σχετικα ευκολα .. προσπαθουσαμε 5 μηνες (μεσα στα νευρα και την πιεση απο αλλους παραγοντες) και δεν εμεινα... σταματησαμε ενα 3μηνο και με το που ξαναρχισαμε εμεινα με την πρωτη.. τωρα δεν ξερω αν πρεπει να σκεφτομαι οτι στον 6ον μηνα εμεινα εγκυος η επειδη σταματησαμε οι προηγουμενες προσπαθειες δεν πιανονται

Οι αλλες κοπελες που βλέπω ξεκινούν να μετράνε από την παλινδρομη τους ξανά πχ είχα παλινδρομη τον Σεπτέμβρη και αρχισα προσπάθειες το Νοέμβρη ξανά μετρανε Από τον Νοέμβρη τις προσπάθειες…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Καλή Χρονιά εύχομαι και ό,τι επιθυμεί η ψυχή σας να σας το φέρει το 2022!!!!!🥂❤️

@Heart περαστικά γλυκιά μου!! Πολύ χαίρομαι που το περνάς ελαφριά! Πραγματικά μπράβο για την ευσυνειδησία σου!! Είσαι χρυσό κορίτσι το έχουμε ξαναπεί! 💗

Κι εγώ κορίτσια πιστεύω ότι την 0 όλοι θα την κολλήσουμε..απλά περιμένω να έρθει η σειρά μας..τι να πεις, ας φυλαγόμαστε όσο μπορούμε, και ό,τι είναι να γίνει θα γίνει. 

Εύχομαι υγεία, το πιο σημαντικό απόλα!!! 🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Ναι κοριτσάκι μου 15❤

Είμαι λίγο περίεργα αυτές τις μέρες κ έχω χαθεί, αλλά προσπαθώ να μπαίνω να βλέπω τα νέα σας! Σας φιλώ όλες κ πραγματικά σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά κ να έχετε σύντομα τα πιο όμορφα νέα να μας ανακοινώσετε ❤❤❤❤

Κορίτσι μου κοντεύεις❤️❤️❤️

Εγώ είμαι στον 7ο και ανυπομονώ πότε θα περάσει ο καιρός να δω κι εγώ τη μικρούλα μου!!!🙏💗

Με το καλό να υποδεχτείς τον άντρα σου και να κρατήσεις τη μπέμπα σου αγκαλιά!!!!👶🙏🎀💞💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Heart είπε:

Ηπια συμπτώματα , είχα πονόλαιμο και συνάχι...5 μέρες καραντινα είπε ο εοδυ...σήμερα 5η μερα , εγώ ακόμη θετική δείχνω ....θα κάνω 10 μέρες καραντινα και αστούς να λένε....τώρα λένε 5 μέρες γιατί δεν έχουν προσωπικό στις δουλειές , νοσούν όλοι ...αν κάνουμε όλοι 10 μέρες καραντινα πως θα βγουν τα λεφτά....ζούγκλα πραγματικά ....εγώ εμβολιασμενη είμαι και κόλλησα και το μετέδωσα( στον σύντροφο μου) , απλά είμαστε και οι δύο με ήπια συμπτώματα....αυτό αλλάζει μόνο μάλλον τίποτα άλλο...

Μπράβο! Πολύ καλά κάνεις και συνεχίζεις. Η επίσημη οδηγία του εοδυ είναι να παρατείνεις την καραντίνα αν επιμένουν τα συμπτώματα και ειδικά ο πυρετός μέχρι να υποχωρήσουν. Δε λέει 5 μέρες και βγες ο, τι και να γίνει. Συμφωνώ πάντως ότι έχουν πει με πολύ πολύ ελαφριά συμπτώματα να μπορείς να κυκλοφορήσεις για να μη λείπουν όλοι οι εργαζόμενοι και διαμαρτυρονται οι εργοδότες και ειδικά για το υγειονομικό προσωπικό που έχουν πρόβλημα έχουν ακόμα χειρότερες οδηγίες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

και εγω μεχρι τωρα εχω 4 εγκυμοσυνες και οι 2 ολοκληρωθηκαν.. καλα 8 χρονια και να θελω δεν μπορει να μου παρει γιατι μετα μιλαμε θα ειμαι σαν την σαρα χαχαχαχαχαχ...απλα επειδη και το τελευταιο που εχασα εμεινα σχετικα ευκολα .. προσπαθουσαμε 5 μηνες (μεσα στα νευρα και την πιεση απο αλλους παραγοντες) και δεν εμεινα... σταματησαμε ενα 3μηνο και με το που ξαναρχισαμε εμεινα με την πρωτη.. τωρα δεν ξερω αν πρεπει να σκεφτομαι οτι στον 6ον μηνα εμεινα εγκυος η επειδη σταματησαμε οι προηγουμενες προσπαθειες δεν πιανονται

Μα δεν πρέπει να απογοητευεσαι τόσο! Δεν προσπαθείτε τόσο πολύ καιρό! Εννοείται τους μήνες που σταματάς να προσπαθείς δεν τους μετράς και ότι και η παλλινδρομη είναι κύηση, οπότε ξαναξεκινας να μετράς μετά από την αρχή. Είναι προφανές ότι μπορείτε να κάνετε παιδιά. Μπορεί απλά να χρειαστείτε περισσότερο χρόνο! Αν θέλετε να το επιταχύνετε μπορείτε και να το συζητήσετε με κάποιον γιατρό να σας καθοδηγήσει αφού υπάρχουν τόσες λύσεις. Είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρετε να μεγαλώσετε την οικογένειά σας! 

Πάντως κι εμένα οι γονείς μου πάνω από ένα χρόνο προσπαθούσαν και δε με έπιαναν χωρίς πρόβλημα και τελικά τα κατάφεραν, ενώ πριν από μένα όταν ήταν μικροί είχαν και πιάσει καταλαθος και ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη. Δεν είναι ξεκάθαρο πώς πάνε αυτά! Αισιοδοξία θέλει και αν βλέπεις ότι σε φθειρει να το ψάξετε και ιατρικά. Νομίζω ότι ο χρόνος που περνάει είναι πιο επιβαρυντικός για το ζευγάρι από τις ιατρικές λύσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...