Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ


bella_donna

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια, 7 Γεναρη στελνω τα χαρτια μου στη Λαρισα, και 17 περναω επιτροπη. Θα κάνω υπομονή λιγους μηνες και δεν ερθει εγκυμοσυνη σε φυσιολογικο τροπο θα κανω εξωσωματικη. Εχω κλεισει για το εμβολιο τον επομενο μηνα αλλα ομολογω οτι φοβαμαι καπως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η bella_donna είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, 7 Γεναρη στελνω τα χαρτια μου στη Λαρισα, και 17 περναω επιτροπη. Θα κάνω υπομονή λιγους μηνες και δεν ερθει εγκυμοσυνη σε φυσιολογικο τροπο θα κανω εξωσωματικη. Εχω κλεισει για το εμβολιο τον επομενο μηνα αλλα ομολογω οτι φοβαμαι καπως. 

Καλή αρχή!! Κι εγώ στη Λαρισα, ξεκινήσαμε την προσπάθεια τον Οκτώβρη και είμαι ήδη "λιγάκι" έγκυος εδώ και λίγες μέρες χιχι!!

Μη φοβάσαι τίποτα!! Πίστεψε στον εαυτό σου και θα τα καταφέρεις! Στο λέω εγώ που είμαι τέρμα φοβιτσιαρα και δεν έπαιρνα ούτε ντεπον πριν λίγο καιρό.  Σε ποιον γιατρό είσαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...
στις On 27/12/2021 at 10:42 ΜΜ, ο/η Mary.Ger είπε:

Καλή αρχή!! Κι εγώ στη Λαρισα, ξεκινήσαμε την προσπάθεια τον Οκτώβρη και είμαι ήδη "λιγάκι" έγκυος εδώ και λίγες μέρες χιχι!!

Μη φοβάσαι τίποτα!! Πίστεψε στον εαυτό σου και θα τα καταφέρεις! Στο λέω εγώ που είμαι τέρμα φοβιτσιαρα και δεν έπαιρνα ούτε ντεπον πριν λίγο καιρό.  Σε ποιον γιατρό είσαι? 

ευχομαι να πανε ολα καλα. Ειμαι στη Σιμογιαννη στα Τρικαλα, ειμαι πολυ ευχαριστημενη. Σε ποιο κεντρο το εκανες; εμεινες ικανοποιημενη; 

 

Με το καλο ευχομαι οτι καλυτερο ειλικρινα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και Καλή Χρονιά με ότι επιθυμεί η καθεμία!

θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να μάθω την διαδικασία για την επιτροπή της εξωσωματικής καθώς εκεί οδεύω και εγώ και θέλω να συγκεντρώσω τα χαρτιά.

Σας ευχαριστώ πολύ Αθηνά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η athens25 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και Καλή Χρονιά με ότι επιθυμεί η καθεμία!

θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να μάθω την διαδικασία για την επιτροπή της εξωσωματικής καθώς εκεί οδεύω και εγώ και θέλω να συγκεντρώσω τα χαρτιά.

Σας ευχαριστώ πολύ Αθηνά

Καλήμερα. Αρχικά βλέπεις που ανήκεις. Αν είσαι Αθήνα υπάρχουν δύο επιτροπές. Ανάλογα την περιοχή σου παιρνεις τηλέφωνο σε αυτή που ανήκεις και κλείνεις ραντεβού( θέλει 2-3 μήνες αναμονή ) 

Παραλληλα μιλάς με τον γιατρό σου. Έχει ο ίδιος χαρτί που είναι η αίτηση καθώς και όλα τα χαρτιά που χρειάζεται και αρχίσετε να τα μαζεύετε. 

Θα πρέπει να έχεις κανει Σαλπιγγογραφια καθώς και δύο σπερμοδιαγραμματα σε απόσταση 3ηνων. Οι υπόλοιπες είναι αιματολογικές και πιο εύκολα χαρτιά 

Ο γιατρός σου αν είναι εξωσωματιστης θα σε κατατοπίσει αναλόγως. 

Τι ηλικία έχεις α. Επιτρέπεται; Προσπαθείς καιρό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Καλήμερα. Αρχικά βλέπεις που ανήκεις. Αν είσαι Αθήνα υπάρχουν δύο επιτροπές. Ανάλογα την περιοχή σου παιρνεις τηλέφωνο σε αυτή που ανήκεις και κλείνεις ραντεβού( θέλει 2-3 μήνες αναμονή ) 

Παραλληλα μιλάς με τον γιατρό σου. Έχει ο ίδιος χαρτί που είναι η αίτηση καθώς και όλα τα χαρτιά που χρειάζεται και αρχίσετε να τα μαζεύετε. 

Θα πρέπει να έχεις κανει Σαλπιγγογραφια καθώς και δύο σπερμοδιαγραμματα σε απόσταση 3ηνων. Οι υπόλοιπες είναι αιματολογικές και πιο εύκολα χαρτιά 

Ο γιατρός σου αν είναι εξωσωματιστης θα σε κατατοπίσει αναλόγως. 

Τι ηλικία έχεις α. Επιτρέπεται; Προσπαθείς καιρό; 

Καλημέρα babyblue94,

προσπαθώ 1 χρόνο αλλά εγω είμαι 38 με κανονική προσ χαμηλή ΑΜΗ και ο συζυγος 47 με λίγο χαμηλή κινητικότητα αλλα ο γιατρός είπε ότι δεν τίθεται θέμα απευθείας για εξωσωματική οπότε προσπαθήσαμε 1 χρόνο και τώρα σκέφτομαι για εξωσωματική. Εχω αγχωθεί πολύ αλλά προσπαθώ να δω το θετικό κομμάτι.

Καλή συνέχεια και ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η athens25 είπε:

Καλημέρα babyblue94,

προσπαθώ 1 χρόνο αλλά εγω είμαι 38 με κανονική προσ χαμηλή ΑΜΗ και ο συζυγος 47 με λίγο χαμηλή κινητικότητα αλλα ο γιατρός είπε ότι δεν τίθεται θέμα απευθείας για εξωσωματική οπότε προσπαθήσαμε 1 χρόνο και τώρα σκέφτομαι για εξωσωματική. Εχω αγχωθεί πολύ αλλά προσπαθώ να δω το θετικό κομμάτι.

Καλή συνέχεια και ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

 

Τότε πιστεύω θα πρέπει να πάρεις σωστή καθοδήγηση από το γιατρό και να μπεις στη διαδικασία για να μη χάνεις χρόνο

Εύχομαι καλή επιτυχία.... Μην το αφήσεις καθόλου. Ξεκίνα τις διαδικασίες. Σύντομα με ένα μπεμπακι 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η babyblue94 είπε:

Τότε πιστεύω θα πρέπει να πάρεις σωστή καθοδήγηση από το γιατρό και να μπεις στη διαδικασία για να μη χάνεις χρόνο

Εύχομαι καλή επιτυχία.... Μην το αφήσεις καθόλου. Ξεκίνα τις διαδικασίες. Σύντομα με ένα μπεμπακι 😍😍

σε ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Τότε πιστεύω θα πρέπει να πάρεις σωστή καθοδήγηση από το γιατρό και να μπεις στη διαδικασία για να μη χάνεις χρόνο

Εύχομαι καλή επιτυχία.... Μην το αφήσεις καθόλου. Ξεκίνα τις διαδικασίες. Σύντομα με ένα μπεμπακι 😍😍

εύχομαι και σε σένα ότι καλύτερο από καρδιάς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η athens25 είπε:

Καλημέρα babyblue94,

προσπαθώ 1 χρόνο αλλά εγω είμαι 38 με κανονική προσ χαμηλή ΑΜΗ και ο συζυγος 47 με λίγο χαμηλή κινητικότητα αλλα ο γιατρός είπε ότι δεν τίθεται θέμα απευθείας για εξωσωματική οπότε προσπαθήσαμε 1 χρόνο και τώρα σκέφτομαι για εξωσωματική. Εχω αγχωθεί πολύ αλλά προσπαθώ να δω το θετικό κομμάτι.

Καλή συνέχεια και ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

 

ξεκινα να κανεις τη διαδικασια για την επιτροπη γτ θελει εξετασεις κ χρονο για το ραντεβου για την επιτροπη, περνα την επιτροπη και απο εκει περα οταν εισαστε ετοιμοι ξεκινατε την εξωσωματικη αν σας χρειαστει. κ εγω αυτο εκανα , τωρα περιμενω απαντηση απο την επιτροπη αυτη την εβδομαδα και αν δεν γινει κατι το επομενο διμηνο θα κανουμε εξωσωματικη. Ελπιζω να πανε ολα καλα απο καρδιας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η bella_donna είπε:

ξεκινα να κανεις τη διαδικασια για την επιτροπη γτ θελει εξετασεις κ χρονο για το ραντεβου για την επιτροπη, περνα την επιτροπη και απο εκει περα οταν εισαστε ετοιμοι ξεκινατε την εξωσωματικη αν σας χρειαστει. κ εγω αυτο εκανα , τωρα περιμενω απαντηση απο την επιτροπη αυτη την εβδομαδα και αν δεν γινει κατι το επομενο διμηνο θα κανουμε εξωσωματικη. Ελπιζω να πανε ολα καλα απο καρδιας. 

ΣΩΣΤΑ ΤΑ ΛΕΤΕ ΑΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙΣ ΘΕΛΕΙΣ ΧΑΡΤΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΑΙ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΚΛΠ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...