Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χαμηλή χοριακη


LilaMarg

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια!!Διαβαζω ξανά και ξανά τις παλιές συζητήσεις αλλα επιτελους βρηκα το θάρρος να σας πω την ιστορία μ και να με βοηθήσετε!!Κανω χοριακη την τριτη 23 του μηνος και η τιμη της ειναι 11.13 μ λεει ο γιατρος ειναι χαμηλή επανάληψη σε δυο μερες εν το μεταξυ εγω περιμενα περιοδο χθες 25 (δεν μου ηρθε),παω λοιπον π λετε κανω ξανά χοριακη και η τιμη παλι 11.49 μ λεει ο γιατρος κατι δεν παει καλα ξαναπηγαίνε την δευτερα!!Εν το μεταξυ εμενα κατι με έτρωγε σε ολο αυτο και μιλησα και με αλλο γιατρό ο οποιος μ ειπε οτι ειναι πολυ νωρις πριν την καθυστέρηση της περιόδου να κανεις χοριακη ανά 2 μερες και πως πρεπει κανονικα να κανω ανά 1 εβδομάδα.Τι λετε εσεις ρε κοριτσια εχω τρελαθεί με εχει φαει το αγχος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η χοριακή ανεξάρτητα που την έκανες νωρίς, πρέπει να διπλασιάζεται ανά δύο μέρες η έστω να έχει αύξηση 60% για να πούμε ότι έχει ελπίδες η κύηση. Πολύ πιθανό να πρόκειται για βιοχημική κύηση, αλλά η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία. Αυτό τώρα το να γίνεται ανά μία εβδομάδα δεν το έχω ξανακούσει. Συνήθως προτείνεται να γίνει την πρώτη μέρα καθυστέρησης κ μετά ανά δύο μέρες για να δούμε αν διπλασιαστεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, θα συμφωνήσω με την @Zeta.

Εσύ κάνε πάλι την Δευτέρα να δεις τι γίνεται αν δεν σου έχει έρθει 

με το καλό κορίτσι μου! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Η χοριακή ανεξάρτητα που την έκανες νωρίς, πρέπει να διπλασιάζεται ανά δύο μέρες η έστω να έχει αύξηση 60% για να πούμε ότι έχει ελπίδες η κύηση. Πολύ πιθανό να πρόκειται για βιοχημική κύηση, αλλά η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία. Αυτό τώρα το να γίνεται ανά μία εβδομάδα δεν το έχω ξανακούσει. Συνήθως προτείνεται να γίνει την πρώτη μέρα καθυστέρησης κ μετά ανά δύο μέρες για να δούμε αν διπλασιαστεί.

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση ❤️ Απ οτι εψαξα λιγακι και αλλες γυναίκες τους ειπαν στις 4-5 μερες τι να πω βρε κοριτσια ειναι αυτην η περίεργη φάση που δεν ξερεις τι να κανεις ακομα να χαρείς ή να στεναχωρηθείς.Υπομονη μεχρι την δευτερα ελπιζω να πανε ολα καλα και να πανυγηριζουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christine_ είπε:

Καλησπέρα, θα συμφωνήσω με την @Zeta.

Εσύ κάνε πάλι την Δευτέρα να δεις τι γίνεται αν δεν σου έχει έρθει 

με το καλό κορίτσι μου! ❤️

Μακαρι να πανε ολα καλα υπομονη αναγκαστικά μεχρι την δευτερα δεν μπορω να κανω και κατι αλλο.Σας ευχαριστω πολυ ευχομαι να πανε ολα καλα 🙏🏻🤍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η LilaMarg είπε:

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση ❤️ Απ οτι εψαξα λιγακι και αλλες γυναίκες τους ειπαν στις 4-5 μερες τι να πω βρε κοριτσια ειναι αυτην η περίεργη φάση που δεν ξερεις τι να κανεις ακομα να χαρείς ή να στεναχωρηθείς.Υπομονη μεχρι την δευτερα ελπιζω να πανε ολα καλα και να πανυγηριζουμε.

Μακάρι κορίτσι μου να τα καταφέρει το σποράκι σου, αλλά αν όχι κράτα πως έμεινες έγκυος φυσιολογικά, άρα θα ξαναγίνει σύντομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zeta. είπε:

Μακάρι κορίτσι μου να τα καταφέρει το σποράκι σου, αλλά αν όχι κράτα πως έμεινες έγκυος φυσιολογικά, άρα θα ξαναγίνει σύντομα.

Το μπιζελακι μας οπως λεμε και εμεις!!Ευχαριστω πολυ για το κουράγιο που μου δίνετε σας ευχομαι οτι καλυτερο μεσα απ την καρδια μου.Ραντεβου την δευτερα εδω για να σας πω τα νέα μου οποια και να ειναι αυτα ευχομαι ο θεος να μ δωσει μονο ευχάριστα 🤍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Καλησπέρα! Ήρθε η Δευτέρα! Έχουμε νέα ; 

Κοριτσια μ εχω δυσάρεστα νέα δεν τα κατάφερε το μπιζελακι μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η LilaMarg είπε:

Κοριτσια μ εχω δυσάρεστα νέα δεν τα κατάφερε το μπιζελακι μας.

Δεν πειράζει κορίτσι μου μην απογοητευεσαι... 

Την επόμενη φορά θα τα καταφέρει! Προσπαθείς καιρό ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Δεν πειράζει κορίτσι μου μην απογοητευεσαι... 

Την επόμενη φορά θα τα καταφέρει! Προσπαθείς καιρό ;

Για ολους εχει ο θεος ελπιζω την επόμενη φορα να σταθούμε τυχεροί.Στην αρχη ερχεται η απογοήτευση και μετα ξανά προς την δοξα τραβάμε!!Η αληθεια ειναι πως δεν θα ελεγα και πολυ ισως 4-5 μηνες.Αλλα δεν θα το βαλουμε κατω να αναμένεται νέα μου ευχάριστα 💪🏼🤍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η LilaMarg είπε:

Για ολους εχει ο θεος ελπιζω την επόμενη φορα να σταθούμε τυχεροί.Στην αρχη ερχεται η απογοήτευση και μετα ξανά προς την δοξα τραβάμε!!Η αληθεια ειναι πως δεν θα ελεγα και πολυ ισως 4-5 μηνες.Αλλα δεν θα το βαλουμε κατω να αναμένεται νέα μου ευχάριστα 💪🏼🤍

Μια χαρά γρήγορα έπιασες, σύντομα θα ξαναμείνεις κ όλα θα πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι κορίτσι μου δεν είναι πολύς καιρός ! 

Απέβαλε το άγχος και χαλάρωσε!! 

Δοκίμασε να παίρνεις και βιταμίνες όπως φολικό οξύ πχ ή κάποιο πολυβιταμινουχο συμπλήρωμα! 

Με το καλό να μείνεις έγκυος σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Ναι κορίτσι μου δεν είναι πολύς καιρός ! 

Απέβαλε το άγχος και χαλάρωσε!! 

Δοκίμασε να παίρνεις και βιταμίνες όπως φολικό οξύ πχ ή κάποιο πολυβιταμινουχο συμπλήρωμα! 

Με το καλό να μείνεις έγκυος σύντομα!

Την Παρασκευή εχω γιατρο!!Σιγουρα θα του πω να μου δωσει κατι.Ολα για καποιο λογο γινονται κοριτσια δν ειναι ευκολο για καμια μας δίνουμε χρονο στον ευατο μας να ξεσπάσει και μετα πρεπει να σηκωνόμαστε παλι μην ξεχνάμε και τους αντρουλιδες μας και αυτοι στεναχωριούνται οσο σκληροί και αν δείχνουν.Οποτε κοριτσια μου τον αλλο μηνα σταυρώνω δάχτυλα κανω προσευχή και λεω να μου ερθει ενα μπεμπακι και να μπω να σας πω μονο ευχάριστα 🤍Ειστε υπέροχες ευχαριστω πολυ για την στήριξη σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LilaMarg είπε:

Την Παρασκευή εχω γιατρο!!Σιγουρα θα του πω να μου δωσει κατι.Ολα για καποιο λογο γινονται κοριτσια δν ειναι ευκολο για καμια μας δίνουμε χρονο στον ευατο μας να ξεσπάσει και μετα πρεπει να σηκωνόμαστε παλι μην ξεχνάμε και τους αντρουλιδες μας και αυτοι στεναχωριούνται οσο σκληροί και αν δείχνουν.Οποτε κοριτσια μου τον αλλο μηνα σταυρώνω δάχτυλα κανω προσευχή και λεω να μου ερθει ενα μπεμπακι και να μπω να σας πω μονο ευχάριστα 🤍Ειστε υπέροχες ευχαριστω πολυ για την στήριξη σας!!!

Πες του να σου γράψει φολικό οξύ τουλάχιστον! Είναι ίσως η πιο σημαντική βιταμίνη για την σύλληψη και τον πρώτο καιρό της εγκυμοσύνης . 

Είναι και κάποια συμπλήρωμα που είναι φοβερά αλλά δεν γράφονται δυστυχώς... 

Ρώτησε επιλογές και έτσι ! Μην το βάζεις κάτω !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Christine_ είπε:

Πες του να σου γράψει φολικό οξύ τουλάχιστον! Είναι ίσως η πιο σημαντική βιταμίνη για την σύλληψη και τον πρώτο καιρό της εγκυμοσύνης . 

Είναι και κάποια συμπλήρωμα που είναι φοβερά αλλά δεν γράφονται δυστυχώς... 

Ρώτησε επιλογές και έτσι ! Μην το βάζεις κάτω !

Λες να μου πει να προσπαθήσω τν μεθεπόμενο μηνα επειδη ισως διαταραχτεί τωρα λιγο ο κύκλος μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η LilaMarg είπε:

Λες να μου πει να προσπαθήσω τν μεθεπόμενο μηνα επειδη ισως διαταραχτεί τωρα λιγο ο κύκλος μου;

Δεν ξέρω να σου πω με σιγουριά. Νομίζω πως καλό θα ήταν να περιμένεις λίγο ναι . 

Αλλά το βασικό είναι να χαλαρώσεις! 

Επίσης να ξέρεις ότι συνήθως όταν υπάρχει αποβολή στην αρχή της εγκυμοσύνης συμβαίνει γιατί κάτι δεν πήγαινε καλά και η φύση προνοεί. Δεν είναι δλδ σημάδι για κάτι παθολογικό , πιο πολύ τυχαίο γεγονός. Βέβαια καλό είναι να γίνουν κάποιες εξετάσεις για σιγουριά, το πότε ακριβώς όμως το κρίνει ο γιατρός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η LilaMarg είπε:

Λες να μου πει να προσπαθήσω τν μεθεπόμενο μηνα επειδη ισως διαταραχτεί τωρα λιγο ο κύκλος μου;

Ειναι βιοχημικη κύηση αυτο που σου συνέβη. Είναι πολύ συχνό φαινόμενο για όλες τις γυναίκες. Μπορεί να γίνει η γονιμοποίηση και να έρθει περίοδος με καθυστέρηση και να μην το καταλάβεις ότι έγινε. Είχα και εγώ στον 1ο μήνα προσπαθειών μας. Ο γιατρός μου ειχε πει οτι μπορώ να προσπαθήσω πάλι αμέσως. Σε μένα δεν πέτυχε γιατί είχα πάλι αποβολή. Σε άλλη κοπέλα από εδώ είχε μείνει τον επόμενο μήνα ακριβώς και όλα είχαν πάει καλά. Αυτό για το φυλλικό ειναι σχεδόν απαραίτητο που σου είπαν. Εμενα μου είχε δώσει και τις pregnat care. Το αποτέλεσμα ήταν να αφησω 1 μήνα την προσπάθεια και στον 2ο μήνα είχα πιάσει τον μπέμπακο μου. Μην κάτσεις να διαβάζεις στο ίντερνετ τίποτα.. Θα τρελαθείς χωρίς λόγο.. Στο λέω γιατί το έκανα 🙄😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Christine_ είπε:

Δεν ξέρω να σου πω με σιγουριά. Νομίζω πως καλό θα ήταν να περιμένεις λίγο ναι . 

Αλλά το βασικό είναι να χαλαρώσεις! 

Επίσης να ξέρεις ότι συνήθως όταν υπάρχει αποβολή στην αρχή της εγκυμοσύνης συμβαίνει γιατί κάτι δεν πήγαινε καλά και η φύση προνοεί. Δεν είναι δλδ σημάδι για κάτι παθολογικό , πιο πολύ τυχαίο γεγονός. Βέβαια καλό είναι να γίνουν κάποιες εξετάσεις για σιγουριά, το πότε ακριβώς όμως το κρίνει ο γιατρός. 

Χριστίνα μου ναι μακαρι!!Θα δουμε τωρα τι θα μας πει οταν παμε απο κοντα χθες παντως ειχα δύσκολη νύχτα αφόρητο πονο σαν κάψιμο και αιμα μονο στο σκούπισμα μιλησα με τν γιατρο φοβήθηκε για εξωμήτριο ευτυχως σημερα ειμαι καλα αλλιως επρεπε να παω να με δει πρωι πρωι μου ειπε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ειναι βιοχημικη κύηση αυτο που σου συνέβη. Είναι πολύ συχνό φαινόμενο για όλες τις γυναίκες. Μπορεί να γίνει η γονιμοποίηση και να έρθει περίοδος με καθυστέρηση και να μην το καταλάβεις ότι έγινε. Είχα και εγώ στον 1ο μήνα προσπαθειών μας. Ο γιατρός μου ειχε πει οτι μπορώ να προσπαθήσω πάλι αμέσως. Σε μένα δεν πέτυχε γιατί είχα πάλι αποβολή. Σε άλλη κοπέλα από εδώ είχε μείνει τον επόμενο μήνα ακριβώς και όλα είχαν πάει καλά. Αυτό για το φυλλικό ειναι σχεδόν απαραίτητο που σου είπαν. Εμενα μου είχε δώσει και τις pregnat care. Το αποτέλεσμα ήταν να αφησω 1 μήνα την προσπάθεια και στον 2ο μήνα είχα πιάσει τον μπέμπακο μου. Μην κάτσεις να διαβάζεις στο ίντερνετ τίποτα.. Θα τρελαθείς χωρίς λόγο.. Στο λέω γιατί το έκανα 🙄😏

Καλημερα κλαιρη μου να σου ζήσει ο μπεμπακος σου και να περνάτε τελεια!!Το χειρότερο που εκανα ηταν να ψαχνω εχεις δικιο με άγχωσε απίστευτα αυτο!!Ευχομαι να τα καταφέρω την επόμενη φορα αν και φοβαμαι ειναι η αληθεια να μην το ξαναπάθω.Περιμενω αγωνιωδώς να παω στο γιατρο να μιλήσουμε απο κοντα και να με κατευθύνει οπως πρεπει για να ξεκινησω τις προσπάθειες μου!Ευχομαι να ερθει γρηγορα γρηγορα το επόμενο μωρακι για να μας δωσει χαρα στις γιορτες 🤍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...