Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022🤰🤰☀️☀️


Recommended Posts

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Happypregnantgirl είπε:

Και εγω το εχω κανει και πρέπει να κάνω σε ένα μήνα την γ δόση. Εγώ είμαι υπό σκέψη, τι πρέπει να κάνω και τι όχι τώρα στην εγκυμοσύνη, οι γιατροί γενικά το προτείνουν. Η κουμπαρα μ το έκανε στον 7ο μήνα και όλα ήταν μια χαρά. 

 

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Eirinakos είπε:

Και εγώ φοβάμαι λίγο.. Και σκέφτομαι ότι αν είναι να το κάνουμε κάθε 3 μήνες.. Μέχρι να γεννήσω θα το κάνω 3 φορές.. Ο γιατρός μου βέβαια είναι απόλυτος σε αυτό το θέμα.. Του εξήγησα κ τις αμφιβολίες μου και μ είπε ότι δε θα με έθετε σε κίνδυνο.. 

Καταλαβαίνω το φόβο κυρίως λόγω της παραφιλολογιας στα κανάλια και στα social αλλά από πότε σκεφτόμαστε μόνες μας τι θα κάνουμε στα ιατρικά και δεν ακολουθούμε το τι μας λένε οι γιατροί μας; άντε να δεχτώ να αμφιβάλει κάποιος για έναν γιατρό και να πει θα πάρω 2η και 3η γνώμη. Τώρα αφού όλοι μας λένε να κάνουμε τα εμβόλια μου φαίνεται το αυτονόητο να τα κάνουμε. Σκέφτομαι αν μου έλεγε ο γιατρός πρέπει να πάρεις προγεστερονη, θα σκεφτόμουν ναι, αλλά η προγεστερονη σε μεγάλες δόσεις έχει κατηγορηθεί για διάφορα και μήπως είναι επικίνδυνο τελικά να πάρω προγεστερονη και θα το γκουγκλαρα ή απλά επί τόπου θα έπαιρνα προγεστερονη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 13 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

 

Καταλαβαίνω το φόβο κυρίως λόγω της παραφιλολογιας στα κανάλια και στα social αλλά από πότε σκεφτόμαστε μόνες μας τι θα κάνουμε στα ιατρικά και δεν ακολουθούμε το τι μας λένε οι γιατροί μας; άντε να δεχτώ να αμφιβάλει κάποιος για έναν γιατρό και να πει θα πάρω 2η και 3η γνώμη. Τώρα αφού όλοι μας λένε να κάνουμε τα εμβόλια μου φαίνεται το αυτονόητο να τα κάνουμε. Σκέφτομαι αν μου έλεγε ο γιατρός πρέπει να πάρεις προγεστερονη, θα σκεφτόμουν ναι, αλλά η προγεστερονη σε μεγάλες δόσεις έχει κατηγορηθεί για διάφορα και μήπως είναι επικίνδυνο τελικά να πάρω προγεστερονη και θα το γκουγκλαρα ή απλά επί τόπου θα έπαιρνα προγεστερονη; 

Για να μην παρεξηγηθώ δεν το λέω επιθετικά.Περιγραφω πώς το σκέφτομαι κι εγώ για να μην αγχώνομαι με όλη τη συζήτηση που γίνεται γύρω μου που ο καθένας έρχεται και μου λέει το μακρύ του και το κοντό του. Η κολλητή μου που είναι κι αυτή να γεννήσει Ιούλιο πήγε να κάνει την επαναληπτική πριν 2 εβδομάδες (είχε κάνει νωρίς αυτή τα πρώτα, ως υγειονομικό προσωπικό) και της είπε αυτός που εκανε τα εμβόλια είσαι έγκυος και θα κάνεις εμβόλιο; και γύρισε και είπε στον άντρα της εγώ αν ήταν δικιά μου γυναίκα δε θα την άφηνα να το κάνει. Είχε φρικάρει κι αυτή και ο άντρας της και γιατί η όλη συμπεριφορά του (μάλλον) γιατρού εκεί ήταν αντιεπαγγελματικη και αντιεπιστηνονικη, εφόσον αυτή ακολουθούσε οδηγίες συναδέλφου του και της ιατρικής κοινότητας και αυτός το διαπραγματευοταν με όρους λαϊκής και με σεξιστικό ύφος, λες και η ίδια δεν έχει λόγο. Ο άντρας της έχει. Αν πχ αυτός ήταν ο γιατρός μου σίγουρα θα αμφέβαλλα και θα έπαιρνα 2-3 γνώμες ακόμα. Λογικά θα άλλαζα και γιατρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Για να μην παρεξηγηθώ δεν το λέω επιθετικά.Περιγραφω πώς το σκέφτομαι κι εγώ για να μην αγχώνομαι με όλη τη συζήτηση που γίνεται γύρω μου που ο καθένας έρχεται και μου λέει το μακρύ του και το κοντό του. Η κολλητή μου που είναι κι αυτή να γεννήσει Ιούλιο πήγε να κάνει την επαναληπτική πριν 2 εβδομάδες (είχε κάνει νωρίς αυτή τα πρώτα, ως υγειονομικό προσωπικό) και της είπε αυτός που εκανε τα εμβόλια είσαι έγκυος και θα κάνεις εμβόλιο; και γύρισε και είπε στον άντρα της εγώ αν ήταν δικιά μου γυναίκα δε θα την άφηνα να το κάνει. Είχε φρικάρει κι αυτή και ο άντρας της και γιατί η όλη συμπεριφορά του (μάλλον) γιατρού εκεί ήταν αντιεπαγγελματικη και αντιεπιστηνονικη, εφόσον αυτή ακολουθούσε οδηγίες συναδέλφου του και της ιατρικής κοινότητας και αυτός το διαπραγματευοταν με όρους λαϊκής και με σεξιστικό ύφος, λες και η ίδια δεν έχει λόγο. Ο άντρας της έχει. Αν πχ αυτός ήταν ο γιατρός μου σίγουρα θα αμφέβαλλα και θα έπαιρνα 2-3 γνώμες ακόμα. Λογικά θα άλλαζα και γιατρό. 

Εγω κατάλαβα τι εννοείς, γενικά με όλη αυτή την παραφιλολογια που υπάρχει γύρω από τον εμβολιασμό.Απλά επειδή άλλαξαν τα δεδομένα κ συνέχεια αλλάζουν σκεφτόμαστε και εμεις ανάλογα. Μην παρεξηγηθώ δεν ειμαι κατά τις γ δόσης η γενικά του εμβολιασμού, εμπιστεύομαι την κρίση του γιατρού του κέντρου εξωσωματικης γιατί και εγώ υγειονομικός ειμαι όμως έχω αυτό το 1%ποσοστο φόβου οχι αμφιβολίας. Καταλαβαίνετε, όταν έχεις περάσει ενέσεις εξετάσεις κλπ για να έχεις αυτήν την εγκυμοσύνη ένα κομμάτι τ εαυτού σου θέλει να προφυλάξεις τα πάντα με κάθε κόστος και αυτό δεν είναι πάντα σωστό. Εγώ θα την κάνω τη Γ δόση τον άλλο μήνα και πιστεύω όλα θα πάνε καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Happypregnantgirl είπε:

Εγω κατάλαβα τι εννοείς, γενικά με όλη αυτή την παραφιλολογια που υπάρχει γύρω από τον εμβολιασμό.Απλά επειδή άλλαξαν τα δεδομένα κ συνέχεια αλλάζουν σκεφτόμαστε και εμεις ανάλογα. Μην παρεξηγηθώ δεν ειμαι κατά τις γ δόσης η γενικά του εμβολιασμού, εμπιστεύομαι την κρίση του γιατρού του κέντρου εξωσωματικης γιατί και εγώ υγειονομικός ειμαι όμως έχω αυτό το 1%ποσοστο φόβου οχι αμφιβολίας. Καταλαβαίνετε, όταν έχεις περάσει ενέσεις εξετάσεις κλπ για να έχεις αυτήν την εγκυμοσύνη ένα κομμάτι τ εαυτού σου θέλει να προφυλάξεις τα πάντα με κάθε κόστος και αυτό δεν είναι πάντα σωστό. Εγώ θα την κάνω τη Γ δόση τον άλλο μήνα και πιστεύω όλα θα πάνε καλα

Όλες μας επηρεάζει αυτός ο φόβος ότι κάτι δε θα πάει καλά. Αλλά είναι πιο πιθανό να μην πάει καλά αν αρρωστήσουμε από ότι αν εμβολιαστούμε. Πάντως νομίζω όλες διαρκώς σε αναμμένα κάρβουνα είμαστε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου εμένα ο γιατρός μου είπε ότι θα συζητήσουμε για εμβολιασμό μετά το πρώτο τρίμηνο πρώτα ο Θεός .. πρώτη δόση.. η αλήθεια δεν με τρελαίνει η ιδέα αλλά τι να κάνω...προτιμώ να ρμβολιαστω πάρα να κολλήσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyNa είπε:

Για να μην παρεξηγηθώ δεν το λέω επιθετικά.Περιγραφω πώς το σκέφτομαι κι εγώ για να μην αγχώνομαι με όλη τη συζήτηση που γίνεται γύρω μου που ο καθένας έρχεται και μου λέει το μακρύ του και το κοντό του. Η κολλητή μου που είναι κι αυτή να γεννήσει Ιούλιο πήγε να κάνει την επαναληπτική πριν 2 εβδομάδες (είχε κάνει νωρίς αυτή τα πρώτα, ως υγειονομικό προσωπικό) και της είπε αυτός που εκανε τα εμβόλια είσαι έγκυος και θα κάνεις εμβόλιο; και γύρισε και είπε στον άντρα της εγώ αν ήταν δικιά μου γυναίκα δε θα την άφηνα να το κάνει. Είχε φρικάρει κι αυτή και ο άντρας της και γιατί η όλη συμπεριφορά του (μάλλον) γιατρού εκεί ήταν αντιεπαγγελματικη και αντιεπιστηνονικη, εφόσον αυτή ακολουθούσε οδηγίες συναδέλφου του και της ιατρικής κοινότητας και αυτός το διαπραγματευοταν με όρους λαϊκής και με σεξιστικό ύφος, λες και η ίδια δεν έχει λόγο. Ο άντρας της έχει. Αν πχ αυτός ήταν ο γιατρός μου σίγουρα θα αμφέβαλλα και θα έπαιρνα 2-3 γνώμες ακόμα. Λογικά θα άλλαζα και γιατρό. 

Φυσικά και δε σε παρεξηγούμε.. Πάντα άκουγα τι λέει ο γιατρός μου και τώρα θα τον ακούσω.. Αλλά ειναι κάτι που με φόβιζε κ πριν μείνω έγκυος.. Βέβαια έχω κάνει κ τις 2 δόσεις! Αλλά με όλα αυτά π ακούω κ μου λένε οι γύρω μου τρομάζω μήπως πάει κάτι λάθος..το μόνο πράγμα που με τρομάζε εξ αρχής ήταν αυτές οι παρενέργειες που άκουγα.. Λίγες μεν αλλά σκεφτόμουν και αν??? Όμως έχεις δίκιο ακόμα και στα απλά τα φάρμακα που παίρνουμε καθημερινά έχουν παρενέργειες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/11/2021 at 5:34 ΜΜ, ο/η kk88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...για να μαζευόμαστε οι μανουλες του Ιουλίου....

Καλησπερα σας είμαι 8εβδομαδων και 4 μέρες καλός σας βρήκα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/12/2021 at 7:28 ΜΜ, ο/η MyNa είπε:

από την ανακατωσούρα κι εγώ θα προτιμούσα σίγουρα καούρες!  😋 

Τι ωραία που είμαστε όλες τόσο κοντά στις ημέρες! Ελπίζω να συνεχίσουμε να προχωράμε μαζί όλες! Κι εμένα μου είπε για κολπική στο επόμενο ραντεβού. Και μου είπε ότι θα δοκιμάσουμε να κάνουμε και υπέρηχο κοιλιακό να δούμε αν αρκεί. Μέχρι τώρα κάνουμε ενδοκολπικό.

Καούρες πολλές και δεν το ξανα είχα στις άλλες μου εγκυμοσυνης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/12/2021 at 11:02 ΠΜ, ο/η Eirinakos είπε:

Ευχαριστώ πολύ.. Όλες σας ευχαριστώ.. Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη κ με βοηθάει πολύ να μοιράζομαι τα συμπτώματα.. Νιώθω ότι τη περνάω άσχημα αλλά από ότι βλέπω είναι όλα φυσιολογικά κ δεν είμαι η μόνη... ❣️

Και εμένα που δεν είναι η πρωτη μου αλλά η τρίτη το άγχος είναι εδώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Dimi84 είπε:

Και εμένα που δεν είναι η πρωτη μου αλλά η τρίτη το άγχος είναι εδώ 

Καλώς ήρθες ❣️ ποτέ δε φεύγει το άγχος ε? Οι προηγούμενες εγκυμοσύνες σου πως ήταν το 1ο 3μηνο? Με το καλό το μωράκι σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eirinakos είπε:

Καλώς ήρθες ❣️ ποτέ δε φεύγει το άγχος ε? Οι προηγούμενες εγκυμοσύνες σου πως ήταν το 1ο 3μηνο? Με το καλό το μωράκι σου 

Δεν είχα ιδιαίτερα συμπτώματα. Τώρα όλη μερα καουρα έχω και ανακάτεμα. Καλώς σας βρήκα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Dimi84 είπε:

Δεν είχα ιδιαίτερα συμπτώματα. Τώρα όλη μερα καουρα έχω και ανακάτεμα. Καλώς σας βρήκα 

 Υπομονή μαζί μας 🌷 ευελπιστώ στο 3ο να υποχωρησουν τα συμπτώματα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου.

Εγώ σήμερα όλη μέρα ανακατεύομαι και έχω πολλάααα νεύρα.

Έκανα και τις εξετάσεις μου και έχω χαμηλό αιματοκρίτη και αιμοσφαιρίνη και λίγο τσιμπημένα λευκά αιμοσφαίρια.

Θα μιλήσω αύριο με τον γιατρό μήπως πρέπει να ξεκινήσω σίδηρο πιο νωρίς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/12/2021 at 8:26 ΜΜ, ο/η Happypregnantgirl είπε:

Κοριτσια καλησπέρα να σας ρωτήσω κάτι, αν κάνετε κάποια απότομη κίνηση η σκυψετε καθιστή λίγο μπροστά έχετε κ εσείς έντονους πόνους σαν μαχαίρια? Το έχω κάνει 2 φορες καταλαθος και έχω πεθάνει στιγμιαια στον πόνο... Φοβάμαι κ λιγο... Πρώτη εγκυμοσυνη βλέπετε τα δίδυμακια μου... Πείτε μου την γνώμη σας! 

Καλησπέρα κορίτσια !!! 
και εμένα με πιάνουν πονάκια αν κάνω δουλίτσες πολύ ώρα η αν ανεβοκατεβαίνω σε σκαμπό πχ για να ξεσκονισω 

επισης με έπιαναν καμία φορά πονάκια όταν καθόμουν αυτό όμως λίγο νωρίτερα, έχω μια με δυο εβδομάδες να το νιώσω!! 
 

θα σου έλεγα να τι συζητήσεις με τον γιατρό σου με την πρώτη ευκαιρία !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/12/2021 at 3:18 ΜΜ, ο/η Dimi84 είπε:

Καλησπερα σας κορίτσια . Εγώ πρωτα ο θεος γενναω 1/ιουλιου εφόσον έχουν προηγηθει δυο καισαρικές η τελευταία πρι δέκα χρόνια. Ναι ναι αναπάντεχο μωρακι αλλά καλός να έρθει 

Με το καλό το μωράκι σου!!! Όλα θα πάνε καλά 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου πως είμαστε; ελπίζω να απολαμβάνετε την βροχουλα σπιτάκια σας!!! Παρασκευή έχω υπέρηχο παλι πρώτα ο Θεός και είμαι πάλι τέρμα αγχωμένη. Ο άντρας μου μου λέει να είμαι ήρεμη και να μην ανησυχω και να αγχώνομαι αλλά δεν το θέλω ειλικρινά κλείνω τα μάτια μου και τα ανοίγω μόλις μου πει ο γιατρός ότι είναι όλα καλά!!! Ελπίζω να μην είμαι η μόνη τρελή!!!!!!!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Angelaki91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου πως είμαστε; ελπίζω να απολαμβάνετε την βροχουλα σπιτάκια σας!!! Παρασκευή έχω υπέρηχο παλι πρώτα ο Θεός και είμαι πάλι τέρμα αγχωμένη. Ο άντρας μου μου λέει να είμαι ήρεμη και όχι να ανησυχω και να αγχώνομαι αλλά δεν το θέλω ειλικρινά κλείνω τα μάτια μου και τα ανοίγω μόλις μου πει ο γιατρός ότι είναι όλα καλά!!! Ελπίζω να μην είμαι η μόνη τρελή!!!!!!!!  

Καλησπέρα κοριτσια μου! Έχω μουλιάσει από την τοοοοοοοση βροχή χαχαχαχα! Εγώ έχω σήμερα υπερηχο και είμαι πολύ χαρούμενη που θα δω τα μωράκια μου!

Μην αγχωνεσαι @Angelaki91 όλα θα είναι τέλεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Happypregnantgirl είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου! Έχω μουλιάσει από την τοοοοοοοση βροχή χαχαχαχα! Εγώ έχω σήμερα υπερηχο και είμαι πολύ χαρούμενη που θα δω τα μωράκια μου!

Μην αγχωνεσαι @Angelaki91 όλα θα είναι τέλεια! 

Αχ κορίτσι μου @Happypregnantgirl τελεια!!! Με το καλό !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Angelaki91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου πως είμαστε; ελπίζω να απολαμβάνετε την βροχουλα σπιτάκια σας!!! Παρασκευή έχω υπέρηχο παλι πρώτα ο Θεός και είμαι πάλι τέρμα αγχωμένη. Ο άντρας μου μου λέει να είμαι ήρεμη και να μην ανησυχω και να αγχώνομαι αλλά δεν το θέλω ειλικρινά κλείνω τα μάτια μου και τα ανοίγω μόλις μου πει ο γιατρός ότι είναι όλα καλά!!! Ελπίζω να μην είμαι η μόνη τρελή!!!!!!!!  

Κι εγώ είμαι πολύ αγχωμένη για την επόμενη Δευτέρα. Την 1η εβδομάδα τη διαχειριζομαι καλά, στην επόμενη μπλοκάρω κάθε φορά. Τώρα μου λέει ο γιατρός θα αντέξεις 2 εβδομάδες; και λέω θα δούμε 😛 

Είμαστε όλες τρελές ομαδικώς! 

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Happypregnantgirl είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου! Έχω μουλιάσει από την τοοοοοοοση βροχή χαχαχαχα! Εγώ έχω σήμερα υπερηχο και είμαι πολύ χαρούμενη που θα δω τα μωράκια μου!

Μην αγχωνεσαι @Angelaki91 όλα θα είναι τέλεια! 

Με το καλό σήμερα να πάνε όλα τέλεια! Να δεις και να ακούσεις τα ζουζουνακια σου χορωδία! 💕 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Κι εγώ είμαι πολύ αγχωμένη για την επόμενη Δευτέρα. Την 1η εβδομάδα τη διαχειριζομαι καλά, στην επόμενη μπλοκάρω κάθε φορά. Τώρα μου λέει ο γιατρός θα αντέξεις 2 εβδομάδες; και λέω θα δούμε 😛 

Είμαστε όλες τρελές ομαδικώς! 

Με το καλό σήμερα να πάνε όλα τέλεια! Να δεις και να ακούσεις τα ζουζουνακια σου χορωδία! 💕 

Καλησπέρα κορίτσι μου!!! Αχ πόσο χαίρομαι ακριβώς τα ίδια είμαι και εγώ την πρώτη εβδομάδα μέσα στην ευτυχία και την επόμενη μέσ το άγχος πάλι!!!

Εμένα ήθελε να με βάλει μια και καλή για αυχενική 28 Δεκεμβρίου και να μην μου κάνει υπέρηχο αυτή την εβδομάδα του λέω γιατρέ δεν υπάρχει περίπτωση 🤣 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Angelaki91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου πως είμαστε; ελπίζω να απολαμβάνετε την βροχουλα σπιτάκια σας!!! Παρασκευή έχω υπέρηχο παλι πρώτα ο Θεός και είμαι πάλι τέρμα αγχωμένη. Ο άντρας μου μου λέει να είμαι ήρεμη και να μην ανησυχω και να αγχώνομαι αλλά δεν το θέλω ειλικρινά κλείνω τα μάτια μου και τα ανοίγω μόλις μου πει ο γιατρός ότι είναι όλα καλά!!! Ελπίζω να μην είμαι η μόνη τρελή!!!!!!!!  

Καλησπέρα κορίτσι μου.....τα ίδια είμαστε όλες....έχω υπέρηχο την Πέμπτη και με έχουν ζωσει τα φίδια... εντωμεταξύ έχουν ηρεμήσει κάπως και οι καούρες και έχω αγχωθει ακόμα περισσότερο...του τρελού δηλαδή..... @Happypregnantgirl καλή επιτυχία κορίτσι μου.... στείλε να μας πεις μετά πως πήγε... επίσης πες μας αν ο υπέρηχος ήταν κολπικός η κοιλιακός να ξέρω τι με περιμένει.....😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου.....τα ίδια είμαστε όλες....έχω υπέρηχο την Πέμπτη και με έχουν ζωσει τα φίδια... εντωμεταξύ έχουν ηρεμήσει κάπως και οι καούρες και έχω αγχωθει ακόμα περισσότερο...του τρελού δηλαδή..... @Happypregnantgirl καλή επιτυχία κορίτσι μου.... στείλε να μας πεις μετά πως πήγε... επίσης πες μας αν ο υπέρηχος ήταν κολπικός η κοιλιακός να ξέρω τι με περιμένει.....😉😉

Όλα καλα θα πάνε κορίτσι μου @kk88 το θυμάμαι ότι είσαι μια μέρα πριν από μένα...άσε τα ίδια κ εγώ όλο σκέφτομαι!όσο για τον υπέρηχο κοιλιακό θα σου κάνει πιστεύω εμένα απ την προηγούμενη φορά κοιλιακό μου έκανε...δεν υπάρχει λόγος για κολπικό πια...αφού φαινεται απ την κοιλιτσα μια χαρα! Βέβαια κάθε γιατρός έχει το σύστημα του..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/12/2021 at 2:37 ΜΜ, ο/η Eirinakos είπε:

Καλώς ήρθες ❣️ ποτέ δε φεύγει το άγχος ε? Οι προηγούμενες εγκυμοσύνες σου πως ήταν το 1ο 3μηνο? Με το καλό το μωράκι σου 

Καλησπερα δεν είχα καθόλου συμπτώματα εκτός την υπνηλία🤷‍♀️ελπίζω να σταματήσουν συντομα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Angelaki91 είπε:

Όλα καλα θα πάνε κορίτσι μου @kk88 το θυμάμαι ότι είσαι μια μέρα πριν από μένα...άσε τα ίδια κ εγώ όλο σκέφτομαι!όσο για τον υπέρηχο κοιλιακό θα σου κάνει πιστεύω εμένα απ την προηγούμενη φορά κοιλιακό μου έκανε...δεν υπάρχει λόγος για κολπικό πια...αφού φαινεται απ την κοιλιτσα μια χαρα! Βέβαια κάθε γιατρός έχει το σύστημα του..

Σε ευχαριστώ καλό μου κορίτσι... λίγες μέρες έμειναν θα κάνουμε υπομονή και όλα θα πάνε καλά 😃😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimi84 είπε:

Καλησπερα δεν είχα καθόλου συμπτώματα εκτός την υπνηλία🤷‍♀️ελπίζω να σταματήσουν συντομα 

 εγώ να δεις πως περιμένω να σταματήσουν.. Είμαι χάλια με το στομάχι μου.. Υπομονή 💚 όλοι μ λένε ότι το 1ο 3μηνο είναι έτσι δύσκολο.. Δε ξέρω κ εγώ είναι το 1ο μου μωράκι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...