Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022🤰🤰☀️☀️


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΝικηΚ είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου και όλα να πάνε τέλεια ❤️

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eirinakos είπε:

Μα πραγματικά είναι το μόνο που με ταλαιπωρει αλλα σε απελπιστικη κατάσταση ειδικά με το σίδηρο.. Γτ πριν πάρω σίδηρο κάπως το είχα βρει.. Δλδ πρέπει να βρούμε μια λύση με το γιατρό, οχι μόνο για το πόνο αλλα δε γίνεται να μη πηγαίνω κ τουαλέτα.. Τεσπα θα μ πει αύριο εύχομαι 😊 εσυ τελικά κοριτσαρο θα κάνεις ε? Με το καλό, ολα να πάνε καλά 💗

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Angelaki91 είπε:

Κορίτσι μου! Πόσο χαίρομαι για σένα μπράβο τέλεια!💖

Ναι νιώθω και εγώ σίγουρη να το κάνω θέλω να πιστεύω πως δεν θα επηρεάσει το μωράκι μου! Ξέρω πάρα πολλές κοπέλες που το έκαναν στην εγκυμοσύνη τους και δόξα τον Θεό όλα καλά! 

Κοριτσάκια έχουμε και οι 2 λοιπόν αρα θα κοιτάμε για φουστίτσες και κορδέλες! 💖

Πάλι πολύ κοντά είμαστε! Και β επιπέδου με μια ημέρα διαφορα !!! Χιχιχι

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια 💕💕 έχω χαρεί και στον ύπνο μου το βράδυ εβλεπα ότι είχα παραγγείλει άπειρα πράγματα για δωράκια και για παιδικά πάρτι (πακέτα μεγάλα με μπαλόνια και κεράκια για όλες τις ηλικίες) και κάτι μαγνητακια για το ψυγείο με κοριτσίστικα ονόματα και είχα ντραπει για το πώς θα τα δείξω στο σύντροφο μου γιατί θα λέει ότι τρελάθηκα 😂 

Μα ναι @Eirinakos, αυτό με το έντερο είναι σοβαρό. Πρέπει κάπως να το ρυθμίσετε. Σίγουρα θα σου πει φύλο πια. Εμάς ήταν αρκετά ευδιάκριτο. Φαντάζομαι εξαρτάται και από τη θέση του μωρού αλλά πιστεύω να κινείται πέρα δώθε και να του δώσει καλές εικόνες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Eirinakos να ξερεις βοηθάει πολύ και το περπάτημα όπως και η μέρα σου να ξεκινάει με φρούτα, πχ μια πορτοκαλάδα φυσικό χυμό και δύο ακτινίδια και μετά όλα τα υπόλοιπα πχ. τοστ, καφέ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

@Eirinakos να ξερεις βοηθάει πολύ και το περπάτημα όπως και η μέρα σου να ξεκινάει με φρούτα, πχ μια πορτοκαλάδα φυσικό χυμό και δύο ακτινίδια και μετά όλα τα υπόλοιπα πχ. τοστ, καφέ... 

Τα 2 ακτήνιδια είναι στάνταρ μέσα στη μέρα μου πια 😛 σήμερα πήρα κ πορτοκαλια κ αχλάδια.. Το πορτοκαλί έχει κ σίδηρο.. Έφτιαξα κ φακές σήμερα μπας κ αναπληρωσω το σίδηρο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

 

 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια 💕💕 έχω χαρεί και στον ύπνο μου το βράδυ εβλεπα ότι είχα παραγγείλει άπειρα πράγματα για δωράκια και για παιδικά πάρτι (πακέτα μεγάλα με μπαλόνια και κεράκια για όλες τις ηλικίες) και κάτι μαγνητακια για το ψυγείο με κοριτσίστικα ονόματα και είχα ντραπει για το πώς θα τα δείξω στο σύντροφο μου γιατί θα λέει ότι τρελάθηκα 😂 

Μα ναι @Eirinakos, αυτό με το έντερο είναι σοβαρό. Πρέπει κάπως να το ρυθμίσετε. Σίγουρα θα σου πει φύλο πια. Εμάς ήταν αρκετά ευδιάκριτο. Φαντάζομαι εξαρτάται και από τη θέση του μωρού αλλά πιστεύω να κινείται πέρα δώθε και να του δώσει καλές εικόνες! 

Έχω ανακατοσουρες σήμερα.. Δε ξέρω αν φταίει κ η ταλαιπωρία στ εντερο η είναι της εγκυμοσύνης.. Αντε να έρθει το αύριο να το δω το μωράκι μου να ηρεμήσω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Eirinakos είπε:

Έχω ανακατοσουρες σήμερα.. Δε ξέρω αν φταίει κ η ταλαιπωρία στ εντερο η είναι της εγκυμοσύνης.. Αντε να έρθει το αύριο να το δω το μωράκι μου να ηρεμήσω.. 

Κοίτα εγώ χωρίς εγκυμοσύνη μετά από επέμβαση χολής πριν δυο χρόνια για να πάω τουαλέτα έβαζα δύο υπόθετα δύο φορές την εβδομάδα και έτσι πήγαινα μόνο έτσι για ένα χρόνο. Μετά που συγκατοίκησα με τον άντρα μου με τάραξε στα όσπρια 4 φορές την εβδομάδα και τις σαλάτες + περπάτημα μια ώρα την ημέρα και έτσι έχει 1 χρόνο δεν έχω βάλει υπόθετο. Αφού τα έχω ακόμα στην τσάντα μου να φανταστείς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Eirinakos είπε:

Τα 2 ακτήνιδια είναι στάνταρ μέσα στη μέρα μου πια 😛 σήμερα πήρα κ πορτοκαλια κ αχλάδια.. Το πορτοκαλί έχει κ σίδηρο.. Έφτιαξα κ φακές σήμερα μπας κ αναπληρωσω το σίδηρο.. 

Μία μικρή διόρθωση. Το πορτοκαλι δεν έχει σίδηρο, έχει βιτ C που βοηθάει στην απορρόφηση σιδήρου ειδικά από τροφές όπως οι φακές των οποίων ο σίδηρος απορροφάται σε πολύ μικρό ποσοστό φυσιολογικά (έχουν αρκετό σίδηρο αλλά δεν τον απορροφά ο οργανισμός μας χωρίς βοήθεια). Το αντίθετο ακριβώς κάνει το ασβέστιο, οπότε αν παίρνεις πρέπει να έχει απόσταση από τροφές με σίδηρο (γι αυτό λένε και ότι δεν πρέπει να συνοδεύουμε τις φακές με τυρί πχ αλλά η αλήθεια είναι ότι έτσι κι αλλιώς δεν απορροφάται καλά από τις φακές). Το μοσχάρι από την άλλη είναι καλή πηγή σιδήρου που απορροφάται και χωρίς βοήθεια. Όμως επειδή το χάπι που μας δίνουν είναι 3-4 φορές ο σίδηρος που απαιτεί ο οργανισμός μιας εγκύου την ημέρα, δε νομίζω να γίνει κάτι αν μια στο τόσο δεν παίρνεις το σίδηρο να ηρεμείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Μία μικρή διόρθωση. Το πορτοκαλι δεν έχει σίδηρο, έχει βιτ C που βοηθάει στην απορρόφηση σιδήρου ειδικά από τροφές όπως οι φακές των οποίων ο σίδηρος απορροφάται σε πολύ μικρό ποσοστό φυσιολογικά (έχουν αρκετό σίδηρο αλλά δεν τον απορροφά ο οργανισμός μας χωρίς βοήθεια). Το αντίθετο ακριβώς κάνει το ασβέστιο, οπότε αν παίρνεις πρέπει να έχει απόσταση από τροφές με σίδηρο (γι αυτό λένε και ότι δεν πρέπει να συνοδεύουμε τις φακές με τυρί πχ αλλά η αλήθεια είναι ότι έτσι κι αλλιώς δεν απορροφάται καλά από τις φακές). Το μοσχάρι από την άλλη είναι καλή πηγή σιδήρου που απορροφάται και χωρίς βοήθεια. Όμως επειδή το χάπι που μας δίνουν είναι 3-4 φορές ο σίδηρος που απαιτεί ο οργανισμός μιας εγκύου την ημέρα, δε νομίζω να γίνει κάτι αν μια στο τόσο δεν παίρνεις το σίδηρο να ηρεμείς.

Πειράζει που το έχω μισήσει αυτό το χάπι? 😛 Δε θέλω ούτε το κουτί του να βλέπω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eirinakos είπε:

Πειράζει που το έχω μισήσει αυτό το χάπι? 😛 Δε θέλω ούτε το κουτί του να βλέπω 

Εγώ αυτό έχω πάθει με το ασβέστιο. Δε μου αρέσει καθόλου που είναι μασωμενο και με αηδιάζει και κάθε φορά την ώρα που πρέπει να το πάρω είμαι μέσα στη γκρίνια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου εμείς τον κάναμε σήμερα τον υπέρηχο μας  τα αντρακια μου είναι εκεί και το γλεντάνε κανονικά  έχουν μεγαλώσει πολύ από την τελευταία φορά. Ο υπέρηχος εν τω μεταξύ σήμερα με έδειχνε και μια βδομάδα μεγαλύτερη. Με έχει κουράσει αυτό το θέμα με τις βδομάδες χαχαχαχαχαχα δεν ξαναμετραω.

Σε γενικές γραμμές πάμε καλά, συνεχίζουμε το μέρα με την μέρα, κάνω το σταυρό μου να φτάσουμε κάπου 25η εβδομάδα να σταματήσουν να μεγαλώνουν τα σκασμένα τα ινωμιοματα και να δημιουργηθεί χώρος. 

Σε 15 μέρες θα ξαναπάμε για υπέρηχο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Εγώ αυτό έχω πάθει με το ασβέστιο. Δε μου αρέσει καθόλου που είναι μασωμενο και με αηδιάζει και κάθε φορά την ώρα που πρέπει να το πάρω είμαι μέσα στη γκρίνια. 

Εμένα γιατί δε μ έχει γράψει ακόμα ασβέστιο? Θα του το αναφέρω αύριο.. Γενικα ενοχλεί κάπου? Πέρα απο την αηδία 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Κορίτσια μου εμείς τον κάναμε σήμερα τον υπέρηχο μας  τα αντρακια μου είναι εκεί και το γλεντάνε κανονικά  έχουν μεγαλώσει πολύ από την τελευταία φορά. Ο υπέρηχος εν τω μεταξύ σήμερα με έδειχνε και μια βδομάδα μεγαλύτερη. Με έχει κουράσει αυτό το θέμα με τις βδομάδες χαχαχαχαχαχα δεν ξαναμετραω.

Σε γενικές γραμμές πάμε καλά, συνεχίζουμε το μέρα με την μέρα, κάνω το σταυρό μου να φτάσουμε κάπου 25η εβδομάδα να σταματήσουν να μεγαλώνουν τα σκασμένα τα ινωμιοματα και να δημιουργηθεί χώρος. 

Σε 15 μέρες θα ξαναπάμε για υπέρηχο.

Μπράβοοοο... Είδες που όλα είναι καλά? Πολυ χάρηκα αλήθεια... Θα φράσεις κ εκεί κ ολα θα είναι καλά.. Πίστη κ θετική σκέψη.. Αυτο με τις εβδομάδες κ μέρες πάνω κάτω κ εγώ δε μπορώ να τ καταλάβω 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Κορίτσια μου εμείς τον κάναμε σήμερα τον υπέρηχο μας  τα αντρακια μου είναι εκεί και το γλεντάνε κανονικά  έχουν μεγαλώσει πολύ από την τελευταία φορά. Ο υπέρηχος εν τω μεταξύ σήμερα με έδειχνε και μια βδομάδα μεγαλύτερη. Με έχει κουράσει αυτό το θέμα με τις βδομάδες χαχαχαχαχαχα δεν ξαναμετραω.

Σε γενικές γραμμές πάμε καλά, συνεχίζουμε το μέρα με την μέρα, κάνω το σταυρό μου να φτάσουμε κάπου 25η εβδομάδα να σταματήσουν να μεγαλώνουν τα σκασμένα τα ινωμιοματα και να δημιουργηθεί χώρος. 

Σε 15 μέρες θα ξαναπάμε για υπέρηχο.

Μπράβο σου κορίτσι μου!!! Χαίρομαι πάρα πολύ όλα θα πάνε τέλεια θα το δεις!!! 😍😍😍 σε λίγο καιρό θα έχεις αγκαλιά τα αντρακια σου και δεν θα το πιστεύεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Eirinakos είπε:

Εμένα γιατί δε μ έχει γράψει ακόμα ασβέστιο? Θα του το αναφέρω αύριο.. Γενικα ενοχλεί κάπου? Πέρα απο την αηδία 😛

Α δεν ξέρω. Εγώ τρώω και άπειρα γαλακτοκομικά και το θεωρώ περιττό αλλά τι να κάνω; το παίρνω αφού μου το έδωσε. Μου πέφτει λίγο βαρύ να σου πω αλλά δεν έχω παρατηρήσει κάτι ιδιαίτερο. 

στις πριν 59 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Κορίτσια μου εμείς τον κάναμε σήμερα τον υπέρηχο μας  τα αντρακια μου είναι εκεί και το γλεντάνε κανονικά  έχουν μεγαλώσει πολύ από την τελευταία φορά. Ο υπέρηχος εν τω μεταξύ σήμερα με έδειχνε και μια βδομάδα μεγαλύτερη. Με έχει κουράσει αυτό το θέμα με τις βδομάδες χαχαχαχαχαχα δεν ξαναμετραω.

Σε γενικές γραμμές πάμε καλά, συνεχίζουμε το μέρα με την μέρα, κάνω το σταυρό μου να φτάσουμε κάπου 25η εβδομάδα να σταματήσουν να μεγαλώνουν τα σκασμένα τα ινωμιοματα και να δημιουργηθεί χώρος. 

Σε 15 μέρες θα ξαναπάμε για υπέρηχο.

Μπράβο κοπέλα μου! 💙💙 Έτσι θα συνεχίσουν να μεγαλώνουν φυσιολογικά τα ζουζούνια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από εμένα!

Είμαι νέο μέλος και παρακολουθώ το θέμα αυτό από την αρχή του αλλά δε μπορούσα να κάνω εγγραφή, δε μου ερχόταν ποτέ mail επιβεβαίωσης, έβαζα 3 διαφορετικά mail κάθε μήνα και σήμερα έβαλα ένα τέταρτο και πέτυχε 😁

Εγκυούλα κι εγώ, 16+3 και αναμένουμε το δεύτερο μπεμπάκι μας 17/7. Μάλλον κοριτσάκι και το δικό μου, έτσι μου έχουν πει δηλαδή γιατί δεν είναι σίγουρο.

Στον γιο μου βέβαια 11+5 που έκανα την αυχενική είχε φανεί πεντακάθαρα, τώρα δε φάνηκε τίποτα...

Επόμενο υπέρηχο έχω 7/2.

@MyNa έχω διαβάσει την περιπέτεια με τη σπάνια μετάλλαξη και εύχομαι να έχεις καλά αποτελέσματα. Είναι όλα πιθανότητες όμως είναι υπέρ σας, αυτό να σκέφτεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Maya90 είπε:

Γεια σας και από εμένα!

Είμαι νέο μέλος και παρακολουθώ το θέμα αυτό από την αρχή του αλλά δε μπορούσα να κάνω εγγραφή, δε μου ερχόταν ποτέ mail επιβεβαίωσης, έβαζα 3 διαφορετικά mail κάθε μήνα και σήμερα έβαλα ένα τέταρτο και πέτυχε 😁

Εγκυούλα κι εγώ, 16+3 και αναμένουμε το δεύτερο μπεμπάκι μας 17/7. Μάλλον κοριτσάκι και το δικό μου, έτσι μου έχουν πει δηλαδή γιατί δεν είναι σίγουρο.

Στον γιο μου βέβαια 11+5 που έκανα την αυχενική είχε φανεί πεντακάθαρα, τώρα δε φάνηκε τίποτα...

Επόμενο υπέρηχο έχω 7/2.

@MyNa έχω διαβάσει την περιπέτεια με τη σπάνια μετάλλαξη και εύχομαι να έχεις καλά αποτελέσματα. Είναι όλα πιθανότητες όμως είναι υπέρ σας, αυτό να σκέφτεσαι!

Καλώς ήρθες στην ομάδα μας και με το καλό το μωράκι σας!!! Πολλά τα κορίτσια φέτος!!!! 💖 τέλεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημερα κ από εμένα έκανα το εμβόλιο χθες και πραγματικά νιώθω μια χαρά! Μόνο το χέρι μου με πονάει κατά τα άλλα καμία παρενέργεια δόξα τον Θεό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Maya90 είπε:

Γεια σας και από εμένα!

Είμαι νέο μέλος και παρακολουθώ το θέμα αυτό από την αρχή του αλλά δε μπορούσα να κάνω εγγραφή, δε μου ερχόταν ποτέ mail επιβεβαίωσης, έβαζα 3 διαφορετικά mail κάθε μήνα και σήμερα έβαλα ένα τέταρτο και πέτυχε 😁

Εγκυούλα κι εγώ, 16+3 και αναμένουμε το δεύτερο μπεμπάκι μας 17/7. Μάλλον κοριτσάκι και το δικό μου, έτσι μου έχουν πει δηλαδή γιατί δεν είναι σίγουρο.

Στον γιο μου βέβαια 11+5 που έκανα την αυχενική είχε φανεί πεντακάθαρα, τώρα δε φάνηκε τίποτα...

Επόμενο υπέρηχο έχω 7/2.

@MyNa έχω διαβάσει την περιπέτεια με τη σπάνια μετάλλαξη και εύχομαι να έχεις καλά αποτελέσματα. Είναι όλα πιθανότητες όμως είναι υπέρ σας, αυτό να σκέφτεσαι!

Καλώς όρισες 💗 αλλη μια εγκυουλα.. Πως είσαι? Σε σχέση με τη 1η εγκυμοσύνη? Είναι διαφορετικές? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Angelaki91 είπε:

Κορίτσια μου καλημερα κ από εμένα έκανα το εμβόλιο χθες και πραγματικά νιώθω μια χαρά! Μόνο το χέρι μου με πονάει κατά τα άλλα καμία παρενέργεια δόξα τον Θεό!!!

Είδες?? Ολα καλα.. Το πολύ πολύ να ανεβάσεις δέκατα που τα έχουμε ούτως ή άλλως 😝 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Maya90 είπε:

Γεια σας και από εμένα!

Είμαι νέο μέλος και παρακολουθώ το θέμα αυτό από την αρχή του αλλά δε μπορούσα να κάνω εγγραφή, δε μου ερχόταν ποτέ mail επιβεβαίωσης, έβαζα 3 διαφορετικά mail κάθε μήνα και σήμερα έβαλα ένα τέταρτο και πέτυχε 😁

Εγκυούλα κι εγώ, 16+3 και αναμένουμε το δεύτερο μπεμπάκι μας 17/7. Μάλλον κοριτσάκι και το δικό μου, έτσι μου έχουν πει δηλαδή γιατί δεν είναι σίγουρο.

Στον γιο μου βέβαια 11+5 που έκανα την αυχενική είχε φανεί πεντακάθαρα, τώρα δε φάνηκε τίποτα...

Επόμενο υπέρηχο έχω 7/2.

@MyNa έχω διαβάσει την περιπέτεια με τη σπάνια μετάλλαξη και εύχομαι να έχεις καλά αποτελέσματα. Είναι όλα πιθανότητες όμως είναι υπέρ σας, αυτό να σκέφτεσαι!

Καλωσηρθες στην ομάδα! Με το καλό το (μάλλον) κοριτσάκι σου! Και αγοράκι να είναι τελικά με το καλό κι αυτό! 😂 Σε ευχαριστώ πολύ! Ελπίζω ότι θα τελειώσει αισια η περιπέτεια. Με παρηγόρησε πολύ ο γιατρός μου προχθές που είχα ραντεβού. Μου έλεγε ότι αυτός επιμένει ότι δε χρειαζόταν να μπούμε ούτε στη διαδικασία να το ψάξει ο σύντροφος μου αφού δεν υπάρχουν κλινικά δεδομένα γιατί ακόμα και στη χειρότερη που έχει μια κακή μετάλλαξη αυτός και έχει και το μωρό και τις δύο μεταλλάξεις πάλι δεν ξέρουμε αν νοσεί και τα μέχρι τώρα στοιχεία δείχνουν ότι μπορεί να εμφανίζει κάποια συμπτώματα ή κάποια ευαισθησία αλλά δεν εμφανίζει κανονική νόσο. Οπότε μας έλεγε αυτός θα κάνατε διακοπή σε αυτή τη φάση χωρίς να είναι ξεκάθαρο ότι το μωρό θα έχει πρόβλημα σοβαρό; και εμείς το είχαμε ήδη συζητήσει και είχαμε πει ότι αν κάποιος γιατρός δε μας πει ξεκάθαρα το μωρό θα νοσεί σοβαρά και θα ζει μισή ζωή (όπως με την τυπική κυστική ινωση) δε θα κάνουμε διακοπή. Ελπίζω να μην έχει ο σύντροφος να σταματήσουμε να τα σκεφτόμαστε εντελώς όμως.

Πες μας για σένα. Το αγοράκι σου πόσο είναι; πώς είναι η εγκυμοσύνη σου μέχρι τώρα; Θα διαβάζουμε λίγο καθυστερημένα στην αρχή τα μνμ σου αλλά μετά που θα περάσεις το δοκιμαστικό θα ποσταρονται αμέσως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Maya90 είπε:

Γεια σας και από εμένα!

Είμαι νέο μέλος και παρακολουθώ το θέμα αυτό από την αρχή του αλλά δε μπορούσα να κάνω εγγραφή, δε μου ερχόταν ποτέ mail επιβεβαίωσης, έβαζα 3 διαφορετικά mail κάθε μήνα και σήμερα έβαλα ένα τέταρτο και πέτυχε 😁

Εγκυούλα κι εγώ, 16+3 και αναμένουμε το δεύτερο μπεμπάκι μας 17/7. Μάλλον κοριτσάκι και το δικό μου, έτσι μου έχουν πει δηλαδή γιατί δεν είναι σίγουρο.

Στον γιο μου βέβαια 11+5 που έκανα την αυχενική είχε φανεί πεντακάθαρα, τώρα δε φάνηκε τίποτα...

Επόμενο υπέρηχο έχω 7/2.

@MyNa έχω διαβάσει την περιπέτεια με τη σπάνια μετάλλαξη και εύχομαι να έχεις καλά αποτελέσματα. Είναι όλα πιθανότητες όμως είναι υπέρ σας, αυτό να σκέφτεσαι!

Καλός ορισες και με το καλό το δευτερο μωράκι σου. Εδώ η παρεουλα ειναι  ενδιαφέρον . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Eirinakos είπε:

Καλώς όρισες 💗 αλλη μια εγκυουλα.. Πως είσαι? Σε σχέση με τη 1η εγκυμοσύνη? Είναι διαφορετικές? 

Η μέρα με τη νύχτα, το ξερεις;

Στον γιο μου δεν είχα κανένα συμπτωμα, ήμουν πλήρως λειτουργική. Ούτε ζαλάδες, ούτε εμετούς, ούτε ανακατωσουρες. Τίποτα!

Τώρα είχα όλα τα παραπάνω συν λιποθυμίες. Ευτυχώς όμως κόπηκαν μαχαίρι όταν έκλεισα το πρώτο τρίμηνο.

Κορίτσια σας ευχαριστώ για το καλωσόρισμα, αργούν όμως να εμφανιστούν τα μηνύματά μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Angelaki91 είπε:

Κορίτσια μου καλημερα κ από εμένα έκανα το εμβόλιο χθες και πραγματικά νιώθω μια χαρά! Μόνο το χέρι μου με πονάει κατά τα άλλα καμία παρενέργεια δόξα τον Θεό!!!

Όλα καλά είναι! Έκανα την 3η δόση πριν 3 βδομάδες και μόνο πόνο στο χέρι είχα, όλα καλά 🥰

Παράθεση

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Καλωσηρθες στην ομάδα! Με το καλό το (μάλλον) κοριτσάκι σου! Και αγοράκι να είναι τελικά με το καλό κι αυτό! 😂 Σε ευχαριστώ πολύ! Ελπίζω ότι θα τελειώσει αισια η περιπέτεια. Με παρηγόρησε πολύ ο γιατρός μου προχθές που είχα ραντεβού. Μου έλεγε ότι αυτός επιμένει ότι δε χρειαζόταν να μπούμε ούτε στη διαδικασία να το ψάξει ο σύντροφος μου αφού δεν υπάρχουν κλινικά δεδομένα γιατί ακόμα και στη χειρότερη που έχει μια κακή μετάλλαξη αυτός και έχει και το μωρό και τις δύο μεταλλάξεις πάλι δεν ξέρουμε αν νοσεί και τα μέχρι τώρα στοιχεία δείχνουν ότι μπορεί να εμφανίζει κάποια συμπτώματα ή κάποια ευαισθησία αλλά δεν εμφανίζει κανονική νόσο. Οπότε μας έλεγε αυτός θα κάνατε διακοπή σε αυτή τη φάση χωρίς να είναι ξεκάθαρο ότι το μωρό θα έχει πρόβλημα σοβαρό; και εμείς το είχαμε ήδη συζητήσει και είχαμε πει ότι αν κάποιος γιατρός δε μας πει ξεκάθαρα το μωρό θα νοσεί σοβαρά και θα ζει μισή ζωή (όπως με την τυπική κυστική ινωση) δε θα κάνουμε διακοπή. Ελπίζω να μην έχει ο σύντροφος να σταματήσουμε να τα σκεφτόμαστε εντελώς όμως.

Πες μας για σένα. Το αγοράκι σου πόσο είναι; πώς είναι η εγκυμοσύνη σου μέχρι τώρα; Θα διαβάζουμε λίγο καθυστερημένα στην αρχή τα μνμ σου αλλά μετά που θα περάσεις το δοκιμαστικό θα ποσταρονται αμέσως. 

Πολύ χαίρομαι που διαβάζω ότι σας καθησυχασε ο γιατρός. Ακριβως επειδή είναι τόσο σπάνιο πραγματικά θα είναι Τζόκερ να έχει και ο σύντροφος σου, δηλαδή τα τελευταία χρόνια μαθεύτηκε η κυστικη ίνωση και ακόμα γίνονται έρευνες. 

Διακοπή κύησης σε τόσο μεγάλη εβδομάδα και με αβέβαιο αποτέλεσμα ούτε εγώ θα έκανα και είναι πολύ αισιόδοξο που σου είπε ο γιατρός σου το ίδιο! Να ήταν κάτι σίγουρο οκ... αλλά δεν είναι.

Είχα ανάλογη εμπειρία στον γιο μου, ο οποίος είναι 6 ετών. Η αυχενική του ήταν αυξημένη και μας είπε ο πιστοποιημενος γυναικολόγος ότι μπορεί να έχει down. Η πιθανότητα ήταν 1/4000 απλά και μόνο λόγω ηλικίας τότε (25ελ ετων) και καλής papp-a. Συζητήσαμε με τον άντρα μου ότι θα το παλεψουμε καθώς οι πιθανότητες ήταν υπέρ μας γιατί όλα τα άλλα ήταν φυσιολογικά! Ρινικο οστό υπήρχε και δεν ήταν πια τόσο αυξημένη η αυχενική για να είναι κάτι σίγουρο, αφού σε συνδυασμό με την αιματολογική έδιναν καλό ποσοστό. Τελικά τέλος καλό, όλα καλά. Ο μικρός μου γεννήθηκε μια χαρά και ήταν ένα πολύ ήσυχο μωράκι (μετά αγρίεψε 🤣)

Η εγκυμοσύνη μου όπως έγραψα πάνω, ήταν χάλια το πρώτο τρίμηνο. Χάλια όμως! Τις πιο πολλές φορές δε μπορούσα καν να κατεβάσω τον μικρό μου στο σχολικό σκέψου. Είτε ανακατευόμουν, είτε ζαλιζόμουν, είτε λιποθυμουσα. Μια ομορφιά! Ευτυχώς τον πήγαινε ο άντρας μου σχολείο διαφορετικά θα είχε μεινει το παιδί στην πρώτη δημοτικού 😂

Τώρα ευτυχώς είμαι μια χαρά και έτσι να συνεχίσω παρακαλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γύρισα απο τον υπέρηχο,ολα καλα μια χαρά είναι το μωράκι μας. Κοριτσάκι τελικά σίγουρα μας είπε ❤️ μ αλλαξε κ το σίδηρο που με ενοχλεί κ μ έγραψε κ ασβέστιο τελικάα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eirinakos είπε:

Κορίτσια γύρισα απο τον υπέρηχο,ολα καλα μια χαρά είναι το μωράκι μας. Κοριτσάκι τελικά σίγουρα μας είπε ❤️ μ αλλαξε κ το σίδηρο που με ενοχλεί κ μ έγραψε κ ασβέστιο τελικάα.. 

Με το καλό και το δικό σας κοριτσάκι! 💕 Σου έδωσε άλλο σίδηρο ε; δε στον έκοψε. Το ασβέστιο το δικό σου σε τι μορφή είναι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...