Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022🤰🤰☀️☀️


Recommended Posts

στις πριν 22 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Μεταξύ μας καλά είναι αυτό και να μην το κρατάς όντως γτ τα πονακια αυτά είναι το τελευταίο που θέλουμε.

Εγώ προς το παρόν με υποθετα την βγάζω!

 

Να πάω και αύριο Παναγία μου να κάνω πάλι υπέρηχο να δω ότι είναι όλα καλά!

Όλα καλά θα είναι! Να είσαι αισιόδοξη! Σε λίγο καιρό θα αισθανόμαστε και τα μωράκια να νιώθουμε μεγαλύτερη ασφάλεια. Περνάει πολύ γρήγορα ο καιρός. Κι εγώ αναρωτιέμαι πότε πέρασαν 3 εβδομάδες από το τελευταίο μου ραντεβού και 2 εβδομάδες από το θέμα που μας προέκυψε και σε 1-2 εβδομάδες θα ξέρουμε. Θεωρούσα ότι δε θα περάσουν με τίποτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 35 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Σας σκέφτομαι γιατί όλες περνάμε τα ζόρια μας μαζί με την εγκυμοσύνη. Έκλεισα και εγώ 07.02 αυχενική και εύχομαι όχι άλλες εκπλήξεις, μου φτάνει ένα αναπτυσσομενο ενδοτοιχωματικο ινομυωμα δε θέλω άλλο αφού να φανταστείς εκεί που έλεγα να πάρω άδεια από τη δουλειά τώρα που είμαι σε άδεια κάθομαι και συνεννοουμαι από το σπίτι να κάνω τίποτα και για τη δουλειά διότι προτιμώ να μη σκέφτομαι την εγκυμοσύνη και αγχώνομαι! Εγώ έπρεπε να μείνω έγκυος για να αναζητήσω τη δουλειά μου. 

Mην σε ανησυχεί καθόλου το ινομυωμα, εγώ έχω 5!!!! 

Και στον 5ο μήνα σταματάνε να μεγαλώνουν!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Μεταξύ μας καλά είναι αυτό και να μην το κρατάς όντως γτ τα πονακια αυτά είναι το τελευταίο που θέλουμε.

Εγώ προς το παρόν με υποθετα την βγάζω!

 

Να πάω και αύριο Παναγία μου να κάνω πάλι υπέρηχο να δω ότι είναι όλα καλά!

Όλα τέλεια θα είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εμένα με εχει ισοπέδωσει τελικά ο σίδηρος.. Είναι η 4τη μέρα που δε μπορώ να πάω τουαλέτα.. Κ έχω κάνει κ τα πάντα για να πάω 😔 πως θα βγουν οι μήνες? Θα ξανα πάω άραγε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Eirinakos είπε:

Κορίτσια εμένα με εχει ισοπέδωσει τελικά ο σίδηρος.. Είναι η 4τη μέρα που δε μπορώ να πάω τουαλέτα.. Κ έχω κάνει κ τα πάντα για να πάω 😔 πως θα βγουν οι μήνες? Θα ξανα πάω άραγε? 

Κορίτσι εγώ το έγραψα και πιο πάνω με έσωσαν τα υπόθετο, μου τα είπε η γυναικολόγος μου. 

Επειδή παίρνω πολλά φάρμακα από στόμα μου λέει για να μην επιβαρύνουμε άλλο το στομάχι βάλε υπόθετο, αν δεν πας δύο μέρες. Ήταν η δεύτερη φορά που έβαλα υπόθετο σήμερα και σε 5 λεπτά ακριβώς πήγα τουαλέτα και αμέσως σταματάνε και τα πονακια.

Αν θέλεις ρώτησε το γιατρό σου και τσέκαρε το, υπόθετο γλυκερίνης για ενηλίκους.

Πολύ too much information το κάναμε αλλά δεν βαριέσαι ανθρώπινα είναι όλα 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η angel35 είπε:

Κορίτσι εγώ το έγραψα και πιο πάνω με έσωσαν τα υπόθετο, μου τα είπε η γυναικολόγος μου. 

Επειδή παίρνω πολλά φάρμακα από στόμα μου λέει για να μην επιβαρύνουμε άλλο το στομάχι βάλε υπόθετο, αν δεν πας δύο μέρες. Ήταν η δεύτερη φορά που έβαλα υπόθετο σήμερα και σε 5 λεπτά ακριβώς πήγα τουαλέτα και αμέσως σταματάνε και τα πονακια.

Αν θέλεις ρώτησε το γιατρό σου και τσέκαρε το, υπόθετο γλυκερίνης για ενηλίκους.

Πολύ too much information το κάναμε αλλά δεν βαριέσαι ανθρώπινα είναι όλα 🤣🤣🤣🤣

Τα είχα δοκιμάσει είχα βάλει 2 και ενώ πονούσα πολύ κ ένιωθα οτι θα πάω δε πήγα ποτέ.. Γενικα τα εχω δοκιμάσει ολα κ κλίμα.. Τ είχα φτιάξει λίγο μέχρι π ξεκινησα το σίδηρο κ με πέθανε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Πήγαμε για υπέρηχο σήμερα είμαι 17+4 και επίσημα έχουμε κοριτσάκι!!! 💓 όλα καλά δόξα το. Θεό και μας έκλεισε Β επιπέδου 8 Μαρτίου! Μας έβγαλε φωτογραφίες έγχρωμες και φαινόταν η κορακλα μας !!! Εύχομαι να είστε όλες καλά και ευτυχισμένες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου δίκιο είχατε για τα ινομυωματα πήγα σε 2ο γιατρό ειδικό γονιμότητας μου έκανε και αυχενική όλα βγήκαν καλά, όσον αφορά το ινομυωμα το πολύ μέχρι 20η εβδ. θα μεγαλώνει μου είπε και μετά τη γέννα θα συρρικνωθεί. Αυτα μου τα λέγατε εσείς αλλά ο γυναικολόγος μου έλεγε όχι σε όλη την εγκυμοσύνη μεγαλώνει και μετά θα μείνει έτσι. Τώρα βέβαια θα αναγκαστώ να κάνω 2 αυχενικες διότι σε άλλο γιατρό με έστειλε ο γυναικολόγος μου για αυχενική και για να μην έχουμε παρατράγουδα δεδομένου ότι σε αυτόν θα σταλούν και τα αιματολογικα μου θα κάνω τη χαζή και θα πάω. Φύλο δεν είδαμε ίσως τώρα με τον δεύτερο σε καμία βδομάδα δούμε κάτι. Ακόμα είμαι 11εβδ και 3 ημερών σήμερα το προσδιορισαμε ακριβώς 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eirinakos είπε:

Τα είχα δοκιμάσει είχα βάλει 2 και ενώ πονούσα πολύ κ ένιωθα οτι θα πάω δε πήγα ποτέ.. Γενικα τα εχω δοκιμάσει ολα κ κλίμα.. Τ είχα φτιάξει λίγο μέχρι π ξεκινησα το σίδηρο κ με πέθανε 

Βρήκα αυτό στο ίντερνετ 

https://www.microlax.gr/therapeia-tis-dyskoiliotitas/chrisi-kathartikon-stin-enkymosyni

Δεν το έχω δοκιμάσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Eirinakos είπε:

Κορίτσια εμένα με εχει ισοπέδωσει τελικά ο σίδηρος.. Είναι η 4τη μέρα που δε μπορώ να πάω τουαλέτα.. Κ έχω κάνει κ τα πάντα για να πάω 😔 πως θα βγουν οι μήνες? Θα ξανα πάω άραγε? 

Κορίτσι μου δοκίμασε τα bran flakes !! 
και εγώ δυσκολεύομαι πολύ και κάπως με βοήθησαν. Κουράγιο και υπομονή !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Angelaki91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Πήγαμε για υπέρηχο σήμερα είμαι 17+4 και επίσημα έχουμε κοριτσάκι!!! 💓 όλα καλά δόξα το. Θεό και μας έκλεισε Β επιπέδου 8 Μαρτίου! Μας έβγαλε φωτογραφίες έγχρωμες και φαινόταν η κορακλα μας !!! Εύχομαι να είστε όλες καλά και ευτυχισμένες! 

Συγχαρητήρια με το καλό η μπαμπούλα σας!! Μόνο καλά νέα να ακούτε 💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Angelaki91 είπε:

Έκλεισα ραντεβού για το εμβόλιο σήμερα ελπίζω να πάνε όλα καλά...

Το έκανα την Κυριακή τρίτη δόση, λιγο πονάει το χέρι και είχα ψιλό δέκατα, δεν πήρα τίποτα και χτες είδα το μωρό όλα καλά. Σου εύχομαι τα ίδια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Το έκανα την Κυριακή τρίτη δόση, λιγο πονάει το χέρι και είχα ψιλό δέκατα, δεν πήρα τίποτα και χτες είδα το μωρό όλα καλά. Σου εύχομαι τα ίδια. 

Είναι θεωρώ απόλυτα ασφαλές και εγώ όταν χρειαστεί θα το κάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Το έκανα την Κυριακή τρίτη δόση, λιγο πονάει το χέρι και είχα ψιλό δέκατα, δεν πήρα τίποτα και χτες είδα το μωρό όλα καλά. Σου εύχομαι τα ίδια. 

Να είσαι καλά κορίτσι μου χαίρομαι που είσαι καλα! Μου δίνεις κουράγιο ! Πρέπει να το κάνω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Angelaki91 είπε:

Να είσαι καλά κορίτσι μου χαίρομαι που είσαι καλα! Μου δίνεις κουράγιο ! Πρέπει να το κάνω! 

Μη σε αγχώνει κορίτσι μου.. ❤️ Εγώ εχω αύριο υπέρηχο.. Θα είμαι 16η βδομάδα.. Το μόνο που σκέφτομαι είναι να είναι ολα καλα έχω πολύ άγχος κ δε ξέρω γιατί τόσο πολύ πια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η ΝικηΚ είπε:

Κορίτσι μου δοκίμασε τα bran flakes !! 
και εγώ δυσκολεύομαι πολύ και κάπως με βοήθησαν. Κουράγιο και υπομονή !! 

Με πολυ σκέψη δε πήρα σίδηρο να συνέλθει λίγο το έντερο.. Κ κάπως συνήλθε.. Θα το συζητήσω αύριο με το γιατρό να δω τι μπορεί να γίνει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Eirinakos είπε:

Μη σε αγχώνει κορίτσι μου.. ❤️ Εγώ εχω αύριο υπέρηχο.. Θα είμαι 16η βδομάδα.. Το μόνο που σκέφτομαι είναι να είναι ολα καλα έχω πολύ άγχος κ δε ξέρω γιατί τόσο πολύ πια.. 

Τέλεια θα είναι θα το δεις και εγώ έτσι ήμουνα χθες...αλλά ήταν όλα τέλεια! Μεγάλωσε πάρα πολύ το μωρό μας! Θα δεις και εσύ πόσο μεγάλη διαφορά θα έχει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Angelaki91 είπε:

Έκλεισα ραντεβού για το εμβόλιο σήμερα ελπίζω να πάνε όλα καλά...

Πολύ καλά έκανες! Μην αγχώνεσαι καθόλου! Εγώ έκανα  αρχές Δεκέμβρη την 3η δόση στο 1ο τρίμηνο ακόμα, όπως είναι οι συστάσεις και το μωράκι μας αναπτύσσεται κανονικότατα. Δεν είχα καμία παρενέργεια ούτε εγώ εκτός της ενόχλησης στο χέρι στο σημείο του εμβολίου. 

Πήγα χθες για υπέρηχο κι εγώ. Ήμουν 16 και 5 (άρα έχουμε ακριβώς μια εβδομάδα διαφορά). Όλα ήταν καλά και μας επιβεβαίωσε ότι έχουμε κοριτσάκι! 💕 Κλείσαμε β επιπέδου για 9/3! 🥰 Ανυπομονώ να γίνει κι αυτό το βήμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Eirinakos είπε:

Με πολυ σκέψη δε πήρα σίδηρο να συνέλθει λίγο το έντερο.. Κ κάπως συνήλθε.. Θα το συζητήσω αύριο με το γιατρό να δω τι μπορεί να γίνει.. 

Κάποιος τρόπος θα υπάρχει να βελτιωθεί το θέμα με το έντερο. Δε μπορεί. Πρέπει να το συζητήσεις με το γιατρό γιατί δε γίνεται να υποφέρεις τόσο καιρό. Εγώ πάντως γενικά είμαι χαλαρή με τα συμπληρώματα. Δηλαδή αν για κάποιο λόγο με ενοχλεί το στομάχι μου ή έχω στο μυαλό μου ότι θα βαρύνω από κάτι μπορεί να μην τα πάρω όλα κάποια μέρα μέχρι να ηρεμήσω. Δεν είναι και αντιβίωση. Δε γίνεται κάτι αν δεν τα πάρεις μια μέρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Πολύ καλά έκανες! Μην αγχώνεσαι καθόλου! Εγώ έκανα  αρχές Δεκέμβρη την 3η δόση στο 1ο τρίμηνο ακόμα, όπως είναι οι συστάσεις και το μωράκι μας αναπτύσσεται κανονικότατα. Δεν είχα καμία παρενέργεια ούτε εγώ εκτός της ενόχλησης στο χέρι στο σημείο του εμβολίου. 

Πήγα χθες για υπέρηχο κι εγώ. Ήμουν 16 και 5 (άρα έχουμε ακριβώς μια εβδομάδα διαφορά). Όλα ήταν καλά και μας επιβεβαίωσε ότι έχουμε κοριτσάκι! 💕 Κλείσαμε β επιπέδου για 9/3! 🥰 Ανυπομονώ να γίνει κι αυτό το βήμα

Συγχαρητήρια κορίτσι μου και όλα να πάνε τέλεια ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Angelaki91 είπε:

Τέλεια θα είναι θα το δεις και εγώ έτσι ήμουνα χθες...αλλά ήταν όλα τέλεια! Μεγάλωσε πάρα πολύ το μωρό μας! Θα δεις και εσύ πόσο μεγάλη διαφορά θα έχει! 

Ανυπομονώ να το δω... Να δω μόνο οτι είναι καλά κ μετά να το χαρώ να μάθω κ το φύλλο επίσημα αν γίνεται 💗 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Κάποιος τρόπος θα υπάρχει να βελτιωθεί το θέμα με το έντερο. Δε μπορεί. Πρέπει να το συζητήσεις με το γιατρό γιατί δε γίνεται να υποφέρεις τόσο καιρό. Εγώ πάντως γενικά είμαι χαλαρή με τα συμπληρώματα. Δηλαδή αν για κάποιο λόγο με ενοχλεί το στομάχι μου ή έχω στο μυαλό μου ότι θα βαρύνω από κάτι μπορεί να μην τα πάρω όλα κάποια μέρα μέχρι να ηρεμήσω. Δεν είναι και αντιβίωση. Δε γίνεται κάτι αν δεν τα πάρεις μια μέρα. 

Μα πραγματικά είναι το μόνο που με ταλαιπωρει αλλα σε απελπιστικη κατάσταση ειδικά με το σίδηρο.. Γτ πριν πάρω σίδηρο κάπως το είχα βρει.. Δλδ πρέπει να βρούμε μια λύση με το γιατρό, οχι μόνο για το πόνο αλλα δε γίνεται να μη πηγαίνω κ τουαλέτα.. Τεσπα θα μ πει αύριο εύχομαι 😊 εσυ τελικά κοριτσαρο θα κάνεις ε? Με το καλό, ολα να πάνε καλά 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Πολύ καλά έκανες! Μην αγχώνεσαι καθόλου! Εγώ έκανα  αρχές Δεκέμβρη την 3η δόση στο 1ο τρίμηνο ακόμα, όπως είναι οι συστάσεις και το μωράκι μας αναπτύσσεται κανονικότατα. Δεν είχα καμία παρενέργεια ούτε εγώ εκτός της ενόχλησης στο χέρι στο σημείο του εμβολίου. 

Πήγα χθες για υπέρηχο κι εγώ. Ήμουν 16 και 5 (άρα έχουμε ακριβώς μια εβδομάδα διαφορά). Όλα ήταν καλά και μας επιβεβαίωσε ότι έχουμε κοριτσάκι! 💕 Κλείσαμε β επιπέδου για 9/3! 🥰 Ανυπομονώ να γίνει κι αυτό το βήμα

Κορίτσι μου! Πόσο χαίρομαι για σένα μπράβο τέλεια!💖

Ναι νιώθω και εγώ σίγουρη να το κάνω θέλω να πιστεύω πως δεν θα επηρεάσει το μωράκι μου! Ξέρω πάρα πολλές κοπέλες που το έκαναν στην εγκυμοσύνη τους και δόξα τον Θεό όλα καλά! 

Κοριτσάκια έχουμε και οι 2 λοιπόν αρα θα κοιτάμε για φουστίτσες και κορδέλες! 💖

Πάλι πολύ κοντά είμαστε! Και β επιπέδου με μια ημέρα διαφορα !!! Χιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Eirinakos είπε:

Ανυπομονώ να το δω... Να δω μόνο οτι είναι καλά κ μετά να το χαρώ να μάθω κ το φύλλο επίσημα αν γίνεται 💗 

Ναι θα σου πει σίγουρα πιστεύω!!!! 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...