Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022🤰🤰☀️☀️


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Angelaki91 είπε:

Καλημέρα κοριτσι μου!!! @Eirinakos καλώς ήρθες στην παρέα μας!!! 

@Happypregnantgirl να μην αγχώνεσαι κορίτσι μου όλα καλά θα πάρεις την αντιβίωση σου και θα περάσουν όλα πολύ γρήγορα!!! Στην 7η εννοείς ότι μπαίνεις; 

Εγώ βιαστικα να μιλήσω χθες ότι δεν έχω συμπτώματα μάλλον σήμερα το πρωί ξύπνησα με εμετούς δυστυχώς αλλά τώρα όλα καλά!!! ❤

Ευχαριστώ πάρα πολύ 😊 υπομονή κορίτσι μου, κ εμένα χάλια είναι το στομάχι μου.. Χαίρομαι που μπήκα στην ομάδα.. Παίρνω κουράγιο που δεν είμαι μόνη μου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 ώρες, ο/η Angelaki91 είπε:

Καλημέρα κοριτσι μου!!! @Eirinakos καλώς ήρθες στην παρέα μας!!! 

@Happypregnantgirl να μην αγχώνεσαι κορίτσι μου όλα καλά θα πάρεις την αντιβίωση σου και θα περάσουν όλα πολύ γρήγορα!!! Στην 7η εννοείς ότι μπαίνεις; 

Εγώ βιαστικα να μιλήσω χθες ότι δεν έχω συμπτώματα μάλλον σήμερα το πρωί ξύπνησα με εμετούς δυστυχώς αλλά τώρα όλα καλά!!! ❤

Δεν ξερω αν το μετράω σωστά 😅 έχω μια εφαρμογή που μου δείχνει ότι είμαι στην 7εβδομαδα και επεξηγηση(6εβδομαδων +6ημερων)αρα αύριο τελειώνει η 7η εβδομάδα κ ξεκινάει η όγδοη. Αν κάνω κάτι λάθος διορθώστε με μου έχουν πει τοσα πολλα (όπως πχ ότι για να πάρεις ολόκληρη την εβδομάδα πρέπει να είναι η εβδομάδα +6ημερες) 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Eirinakos είπε:

Καλημερα 😊 ευχαριστώ πολύ... Εγώ εχθές έκανα τις εξετάσεις αίματος κ η αλήθεια είναι ότι αγχώνομαι πολύ για τα αποτελέσματα.. Καλλιέργεια δε κατάφερα να δώσω γιατί δεν είχα πολλά ουρά.. Αλλά ξέρω σίγουρα ότι έχω ουρεοπλασμα από προηγούμενη εξέταση κ ο γιατρός μ μου είπε θα ασχοληθούμε αργότερα με αυτό.. Άσχετα ότι έχω διαβάσει άσχημα πράγματα για αυτό το μικρόβιο, προσπαθώ να ακούω το γιατρό μου.. Οπότε μην ανησυχείς αν ο γιατρός σου σου είπε να μην ανησυχείς ❤️

Μην αγχώνεσαι να σκέφτεσαι θετικά αυτό θέλουν και τα μωράκια μας και όλα θα πάνε καλά. Και εγω πρέπει να πάρω αντιβιωση για E.coli και προσπαθω να σκέφτομαι θετικα❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Happypregnantgirl είπε:

Δεν ξερω αν το μετράω σωστά 😅 έχω μια εφαρμογή που μου δείχνει ότι είμαι στην 7εβδομαδα και επεξηγηση(6εβδομαδων +6ημερων)αρα αύριο τελειώνει η 7η εβδομάδα κ ξεκινάει η όγδοη. Αν κάνω κάτι λάθος διορθώστε με μου έχουν πει τοσα πολλα (όπως πχ ότι για να πάρεις ολόκληρη την εβδομάδα πρέπει να είναι η εβδομάδα +6ημερες) 

Μην αγχώνεσαι να σκέφτεσαι θετικά αυτό θέλουν και τα μωράκια μας και όλα θα πάνε καλά. Και εγω πρέπει να πάρω αντιβιωση για E.coli και προσπαθω να σκέφτομαι θετικα❤️

Όλα καλά θα πάνε 😊 .. Η ψυχολογία πως είναι γενικά? Εγώ λόγο ορμονών νιώθω λίγο περίεργα! Είμαι η μόνη? Νιώθω τύψεις που ώρες ώρες νιώθω κάπως.. Πως να το πω.. Θλιμμένη! Είχα και μια πολύ μικρή αποκόλληση κ είμαι στο κρεβάτι 10 μέρες! Εύχομαι εσείς όλα καλά 🌷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,

Εγω συνεχίζω και σήμερα με πονοκέφαλο.

Πονάκια περιόδου εσείς έχετε?

Εγώ καθημερινά και πολλά υγρά. Με αγχώνει αρκετά με το ιστορικό που έχω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eirinakos είπε:

Όλα καλά θα πάνε 😊 .. Η ψυχολογία πως είναι γενικά? Εγώ λόγο ορμονών νιώθω λίγο περίεργα! Είμαι η μόνη? Νιώθω τύψεις που ώρες ώρες νιώθω κάπως.. Πως να το πω.. Θλιμμένη! Είχα και μια πολύ μικρή αποκόλληση κ είμαι στο κρεβάτι 10 μέρες! Εύχομαι εσείς όλα καλά 🌷

Αυτό που λες με την ψυχολογία συζητούσα μόλις τώρα με μία άλλη κοπέλα και το φίλο μου. Μου έλεγε και αυτή ότι η περίοδος της εγκυμοσύνης της δεν ήταν η καλύτερη περίοδος της ζωής της όπως περιγράφουν όλοι και ότι πέρασε δύσκολα κι έλεγα κι εγώ ότι νιώθω ενοχές γιατί ναι χάρηκα παρα πολύ χθες που ακούσαμε καρδούλα αλλά σήμερα είμαι εξαντλημένη από τη ναυτία και το άγχος του πώς θα πάει και σήμερα και άλλες φορές αυτά υπερισχύουν της χαράς. Ειδικά αν ήμουν στο κρεβάτι πιστεύω θα ήμουν ακόμα πιο δύσκολα! Μη νιώθεις ενοχές! Είμαστε πολλές που νιώθουμε ανάμεικτα συναισθήματα!

@ΜαρίαΔημήτρης εγώ δεν έχω πολύ συχνά αλλά έχω και μου είπε ο γιατρός και γι αυτά ότι είναι απλά από τη διάταση της μήτρας και να μη με αγχώνουν εκτός αν γίνουν πολύ επίπονα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

Εγω συνεχίζω και σήμερα με πονοκέφαλο.

Πονάκια περιόδου εσείς έχετε?

Εγώ καθημερινά και πολλά υγρά. Με αγχώνει αρκετά με το ιστορικό που έχω.

Μην ανησυχείς κοπελα μου.. Κ εγώ έχω από την ημέρα π το έμαθα κ πιο πριν ακόμα έντονους πόνους περιόδου.. Ο γιατρός με καθησυχάζει λέγοντας μου ότι είναι φυσιολογικά... Μεγαλώνει η μήτρα μας για να φιλοξενήσει το μωράκι μας.. 🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Αυτό που λες με την ψυχολογία συζητούσα μόλις τώρα με μία άλλη κοπέλα και το φίλο μου. Μου έλεγε και αυτή ότι η περίοδος της εγκυμοσύνης της δεν ήταν η καλύτερη περίοδος της ζωής της όπως περιγράφουν όλοι και ότι πέρασε δύσκολα κι έλεγα κι εγώ ότι νιώθω ενοχές γιατί ναι χάρηκα παρα πολύ χθες που ακούσαμε καρδούλα αλλά σήμερα είμαι εξαντλημένη από τη ναυτία και το άγχος του πώς θα πάει και σήμερα και άλλες φορές αυτά υπερισχύουν της χαράς. Ειδικά αν ήμουν στο κρεβάτι πιστεύω θα ήμουν ακόμα πιο δύσκολα! Μη νιώθεις ενοχές! Είμαστε πολλές που νιώθουμε ανάμεικτα συναισθήματα!

@ΜαρίαΔημήτρης εγώ δεν έχω πολύ συχνά αλλά έχω και μου είπε ο γιατρός και γι αυτά ότι είναι απλά από τη διάταση της μήτρας και να μη με αγχώνουν εκτός αν γίνουν πολύ επίπονα.

Ευτυχώς δεν είναι συνεχόμενα η μέρα. Αλλά σίγουρα θα με πιάσουν 3-4 φορές μέσα στη μέρα για κάνα 15 λεπτο.

Εμένα θεωρητικά είναι η τέταρτη εγκυμοσύνη μου και ίσως να παίζει και αυτό ρόλο. 

Αύριο θα παω και για τις εξετάσεις αίματος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Αυτό που λες με την ψυχολογία συζητούσα μόλις τώρα με μία άλλη κοπέλα και το φίλο μου. Μου έλεγε και αυτή ότι η περίοδος της εγκυμοσύνης της δεν ήταν η καλύτερη περίοδος της ζωής της όπως περιγράφουν όλοι και ότι πέρασε δύσκολα κι έλεγα κι εγώ ότι νιώθω ενοχές γιατί ναι χάρηκα παρα πολύ χθες που ακούσαμε καρδούλα αλλά σήμερα είμαι εξαντλημένη από τη ναυτία και το άγχος του πώς θα πάει και σήμερα και άλλες φορές αυτά υπερισχύουν της χαράς. Ειδικά αν ήμουν στο κρεβάτι πιστεύω θα ήμουν ακόμα πιο δύσκολα! Μη νιώθεις ενοχές! Είμαστε πολλές που νιώθουμε ανάμεικτα συναισθήματα!

@ΜαρίαΔημήτρης εγώ δεν έχω πολύ συχνά αλλά έχω και μου είπε ο γιατρός και γι αυτά ότι είναι απλά από τη διάταση της μήτρας και να μη με αγχώνουν εκτός αν γίνουν πολύ επίπονα.

Μακάρι όταν νιώσουμε καλύτερα να μπορέσουμε να το χαρούμε όπως του αξίζει.. Το τι κακές σκέψεις περνάνε από το μυαλό μου ούτε να τις ξεστόμισω δε θέλω.. Μέχρι κ ότι δε θα είμαι καλή μαμά σκέφτηκα σήμερα κ με έπιασαν τα κλάματα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eirinakos είπε:

Όλα καλά θα πάνε 😊 .. Η ψυχολογία πως είναι γενικά? Εγώ λόγο ορμονών νιώθω λίγο περίεργα! Είμαι η μόνη? Νιώθω τύψεις που ώρες ώρες νιώθω κάπως.. Πως να το πω.. Θλιμμένη! Είχα και μια πολύ μικρή αποκόλληση κ είμαι στο κρεβάτι 10 μέρες! Εύχομαι εσείς όλα καλά 🌷

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

Εγω συνεχίζω και σήμερα με πονοκέφαλο.

Πονάκια περιόδου εσείς έχετε?

Εγώ καθημερινά και πολλά υγρά. Με αγχώνει αρκετά με το ιστορικό που έχω.

Από ψυχολογία εχω σκαμπανεβασματα. Και εγω μεσα στο σπίτι είμαι, δεν κάνω τίποτα ιδιαίτερο η δύσκολο. 

 

Έχω κ εγω πονοκεφάλους @ΜαρίαΔημήτρηςκαι πολλα υγρα και πόνους περιοδου μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες !! 
με το καλό να βιώσουμε αυτό το Θείο δώρο!! 
ολες λίγο πολύ τα ίδια συμπτώματα έχουμε, εγώ με το που μπήκα στην έκτη εβδομάδα άρχισαν οι ανακατωσούρες που είναι αφόρητες ! Μου συμβαίνει το εξής περίεργο ενώ ανάκατευομαι και έχω τάση για εμετό και πάω στην τουαλέτα νιώθω ότι κάνω κανονικά εμετό δηλαδή βήχω και ζορίζομαι αλλά δεν βγάζω καθόλου τίποτα ! 
έχει συμβεί σε κάποια άλλη από εσάς ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Happypregnantgirl είπε:

 

Από ψυχολογία εχω σκαμπανεβασματα. Και εγω μεσα στο σπίτι είμαι, δεν κάνω τίποτα ιδιαίτερο η δύσκολο. 

 

Έχω κ εγω πονοκεφάλους @ΜαρίαΔημήτρηςκαι πολλα υγρα και πόνους περιοδου μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε! 

Υπομονή και δυναμη να αντέξουμε.. Να κρατήσουμε το θαυματακι μας στην αγκαλιά μας ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η ΝικηΚ είπε:

Καλησπέρα σε όλες !! 
με το καλό να βιώσουμε αυτό το Θείο δώρο!! 
ολες λίγο πολύ τα ίδια συμπτώματα έχουμε, εγώ με το που μπήκα στην έκτη εβδομάδα άρχισαν οι ανακατωσούρες που είναι αφόρητες ! Μου συμβαίνει το εξής περίεργο ενώ ανάκατευομαι και έχω τάση για εμετό και πάω στην τουαλέτα νιώθω ότι κάνω κανονικά εμετό δηλαδή βήχω και ζορίζομαι αλλά δεν βγάζω καθόλου τίποτα ! 
έχει συμβεί σε κάποια άλλη από εσάς ; 

Καλημερα με το καλό το μωράκι σου.. Ναι δεν είναι απαραίτητο επειδή ανακατευεσαι να κάνεις εμετό.. Κ εγώ έχω τρελή ανακατοσουρα αλλά δε μπορώ να κάνω εμετό.. Έχω δίπλα μ μια λεκάνη αλλά δε βγαίνει τίποτα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eirinakos είπε:

Καλημερα με το καλό το μωράκι σου.. Ναι δεν είναι απαραίτητο επειδή ανακατευεσαι να κάνεις εμετό.. Κ εγώ έχω τρελή ανακατοσουρα αλλά δε μπορώ να κάνω εμετό.. Έχω δίπλα μ μια λεκάνη αλλά δε βγαίνει τίποτα.. 

ευχαριστώ πολυυυυυ

υπομονη λίγο ακόμα και φεύγουν τα δύσκολα !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΝικηΚ είπε:

ευχαριστώ πολυυυυυ

υπομονη λίγο ακόμα και φεύγουν τα δύσκολα !! 

😊😊 Εμένα βγήκαν και οι αιματολογικες.. Πως νιώθετε σήμερα?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/12/2021 at 4:07 ΜΜ, ο/η Eirinakos είπε:

😊😊 Εμένα βγήκαν και οι αιματολογικες.. Πως νιώθετε σήμερα?? 

Οι αναγούλες δεν είναι τόσο έντονες όσο ήταν ! Ευτυχως!
Κάπου διάβασα ότι μας βοηθούν και ο βιταμινουλες που μας δίνει ο γιατρός !! Πως πήγαν οι εξετάσεις σου;  εύχομαι καλά αποτελέσματα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ΝικηΚ είπε:

Οι αναγούλες δεν είναι τόσο έντονες όσο ήταν ! Ευτυχως!
Κάπου διάβασα ότι μας βοηθούν και ο βιταμινουλες που μας δίνει ο γιατρός !! Πως πήγαν οι εξετάσεις σου;  εύχομαι καλά αποτελέσματα ! 

Καλημερα ❣️ ήταν πολύ καλές.. Τώρα περιμένω τη καλλιέργεια ούρων.. Εμένα οι αναγούλες δε σταματάνε με τίποτα.. Έχω όλη μέρα.. Και το άλλο π με έπιασε τώρα κ υποφέρω? Δυσκοιλιότητα... Έχετε καμιά ιδέα πως να την αντιμετώπισω? Δε με πιάνει τίποτα 😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα στην ομάδα, 

Ακόμα δεν έχω πάει στον γιατρό για να δω τι γίνεται. Με βάση τα δεδομένα έχουμε και λέμε:Τελευταία περίοδος 22/10, 4 θετικά τεστ εγκυμοσύνης και μια β χοριακη περασμένης Πέμπτης 15090. Αυτή η εβδομάδα με βρήκε με πολλές αναγουλες που συνήθως έρχονται μετά το μεσημέρι το στομάχι μου δεν αντέχει τίποτα εκτος από φρυγανιά, τοστ, μπανάνα, γιαούρτι στραγγιστό. Μου μυρίζουν όλα απαίσια. Το χειρότερο μου είναι όταν ανοίγω το ψυγείο. Εκεί να δεις ανακατοσουρα... Το νερό ενώ το αναζηταω συνήθως με ανακατεύει. Βιωνετε κι εσείς παρόμοιες συνθήκες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/11/2021 at 3:47 ΜΜ, ο/η Happypregnantgirl είπε:

Δεν ξερω αν το μετράω σωστά 😅 έχω μια εφαρμογή που μου δείχνει ότι είμαι στην 7εβδομαδα και επεξηγηση(6εβδομαδων +6ημερων)αρα αύριο τελειώνει η 7η εβδομάδα κ ξεκινάει η όγδοη. Αν κάνω κάτι λάθος διορθώστε με μου έχουν πει τοσα πολλα (όπως πχ ότι για να πάρεις ολόκληρη την εβδομάδα πρέπει να είναι η εβδομάδα +6ημερες) 

Μην αγχώνεσαι να σκέφτεσαι θετικά αυτό θέλουν και τα μωράκια μας και όλα θα πάνε καλά. Και εγω πρέπει να πάρω αντιβιωση για E.coli και προσπαθω να σκέφτομαι θετικα❤️

Καλησπέρα κορίτσι μου και καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια

Να σε ρωτήσω μιας και είσαι εγκυος και ταλαιπωρήσε με Ε-Coli. Ο σύζυγος μου βρέθηκε πα΄λι με E-Coli στο σπέρμα. Μην στα πολυλογώ όμως τώρα θα πάρει αντιβίωση πριν την εξωσωματική που θα κάνουμε την επόμενη χρονιά. Ως τότε μπορούμε να κάνουμε ελεύθερο μας είπαν. Η απορία μου είναι τώρα η εξής. Δεν περνάει στο ωάριο με το σπέρμα? Σου είπε κάτι ο γιατρός σου? Έτσι το κόλλησες και εσυ? Συγνώμη που ρωτάω έτσι ευθέως αλλά προσπαθώ η δόλια να βρω απαντήσεις. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου και καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια

Να σε ρωτήσω μιας και είσαι εγκυος και ταλαιπωρήσε με Ε-Coli. Ο σύζυγος μου βρέθηκε πα΄λι με E-Coli στο σπέρμα. Μην στα πολυλογώ όμως τώρα θα πάρει αντιβίωση πριν την εξωσωματική που θα κάνουμε την επόμενη χρονιά. Ως τότε μπορούμε να κάνουμε ελεύθερο μας είπαν. Η απορία μου είναι τώρα η εξής. Δεν περνάει στο ωάριο με το σπέρμα? Σου είπε κάτι ο γιατρός σου? Έτσι το κόλλησες και εσυ? Συγνώμη που ρωτάω έτσι ευθέως αλλά προσπαθώ η δόλια να βρω απαντήσεις. 

 

Καλησπέρα κορίτσι μου! Εγώ είχα περάσει ουρολοιμωξη πριν περίπου ένα 6μηνο.λογω δουλειάς δεν έπινα πολύ νερό κ δεν προλάβαινα να παω τουαλέτα. Υπάρχει λοιπόν πιθανότητα να υπάρχει κάποιο κατάλοιπο σε εμένα από τότε. Η δεύτερη εξήγηση είναι η κλασική πολλές γυναίκες είμαστε επιρρεπείς στις ουρολοιμωξεις και λόγω εγκυμοσύνης μπορεί να εμφανιστεί ουρολοιμωξη κατά την διάρκεια. 

Δεν εχω ιδεα αν περνάει από το σπερμα στο ωάριο, υποθέτω οχι γιατι στην εξωσωματικη τα κοιτάζουν όλα κ δρουν αναλόγως. 

Επίσης να είσαι προσεκτική με το ελεύθερο τώρα να είναι σίγουρο 100% ότι το ξεπέρασε. 

Μην αγχώνεσαι γιαυτο είναι το forum για να βρίσκουμε ισως λύσεις στα προβλήματα μας! 

@Eirinakos πως ήταν οι εξετασεις σου? Εγω ειμαι καλα μια χαρα δεν εχω κανένα ιδιαίτερο σύμπτωμα αλλά ακόμα συνεχίζω τα φαρμακα της εξωσωματικης κανονικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα στην ομάδα, 

 

Ακόμα δεν έχω πάει στον γιατρό για να δω τι γίνεται. Με βάση τα δεδομένα έχουμε και λέμε:Τελευταία περίοδος 22/10, 4 θετικά τεστ εγκυμοσύνης και μια β χοριακη περασμένης Πέμπτης 15090. Αυτή η εβδομάδα με βρήκε με πολλές αναγουλες που συνήθως έρχονται μετά το μεσημέρι το στομάχι μου δεν αντέχει τίποτα εκτος από φρυγανιά, τοστ, μπανάνα, γιαούρτι στραγγιστό. Μου μυρίζουν όλα απαίσια. Το χειρότερο μου είναι όταν ανοίγω το ψυγείο. Εκεί να δεις ανακατοσουρα... Το νερό ενώ το αναζηταω συνήθως με ανακατεύει. Βιωνετε κι εσείς παρόμοιες συνθήκες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ χθες είχα τη χειρότερή μου μέρα, όλο αναγούλες χωρίς να μπορώ να κάνω εμετό (προσπαθούσα κιόλας μήπως νιώσω καλύτερα αλλά τίποτα) και χάλια διάθεση. Σήμερα ευτυχώς είναι μια νέα μέρα, ένιωσα καλύτερα από το πρωί, βγήκα και μια βόλτα με τις φίλες μου για καφέ και έχω φάει κανονικά χωρίς να σημαντική ανακατωσούρα (όχι ότι νιώθω τέλεια εννοείται, αλλά σε σχέση με το χθεσινό μου φαίνομαι ακμαιότατη)! Οι αλλαγές στη διάθεσή μου είναι εντυπωσιακές πάντως. Έχω αμελήσει να κάνω τις εξετάσεις αίματος εντωμεταξύ, γιατί τις είχα ξανακάνει πριν μείνω έγκυος που είπα στο γιατρό ότι θα προσπαθήσουμε (το Σεπτέμβριο) και τώρα δε βρίσκω το κουράγιο να πάω πάλι στο μικροβιολογικό.

Τι νέα; είχε καμία άλλο ραντεβού με το γιατρό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Κορίτσια εγώ χθες είχα τη χειρότερή μου μέρα, όλο αναγούλες χωρίς να μπορώ να κάνω εμετό (προσπαθούσα κιόλας μήπως νιώσω καλύτερα αλλά τίποτα) και χάλια διάθεση. Σήμερα ευτυχώς είναι μια νέα μέρα, ένιωσα καλύτερα από το πρωί, βγήκα και μια βόλτα με τις φίλες μου για καφέ και έχω φάει κανονικά χωρίς να σημαντική ανακατωσούρα (όχι ότι νιώθω τέλεια εννοείται, αλλά σε σχέση με το χθεσινό μου φαίνομαι ακμαιότατη)! Οι αλλαγές στη διάθεσή μου είναι εντυπωσιακές πάντως. Έχω αμελήσει να κάνω τις εξετάσεις αίματος εντωμεταξύ, γιατί τις είχα ξανακάνει πριν μείνω έγκυος που είπα στο γιατρό ότι θα προσπαθήσουμε (το Σεπτέμβριο) και τώρα δε βρίσκω το κουράγιο να πάω πάλι στο μικροβιολογικό.

Τι νέα; είχε καμία άλλο ραντεβού με το γιατρό;

Καλησπέρα κορίτσι μου και σε όλα τα κορίτσια της παρέας ❤

Πως είμαστε;;; κορίτσι μου μια από τα ίδια...χθες και σήμερα ανακατεύομαι φουλ αλλά προσπαθώ...το παλεύω όσο μπορώ ειδικά το νερό με κάνει χάλια αλλά διψάω κατά τη διάρκεια της ημέρας...αυτό...

Ανυπομονώ σε 1 εβδομάδα έχω ξανά υπέρηχο πρώτα ο Θεός θα είμαι 9 εβδ και 5 ημερών... είχε καμια υπέρηχο; @MyNa ποιες εξετάσεις; προγεννητικό έλεγχο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Angelaki91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου και σε όλα τα κορίτσια της παρέας ❤

Πως είμαστε;;; κορίτσι μου μια από τα ίδια...χθες και σήμερα ανακατεύομαι φουλ αλλά προσπαθώ...το παλεύω όσο μπορώ ειδικά το νερό με κάνει χάλια αλλά διψάω κατά τη διάρκεια της ημέρας...αυτό...

Ανυπομονώ σε 1 εβδομάδα έχω ξανά υπέρηχο πρώτα ο Θεός θα είμαι 9 εβδ και 5 ημερών... είχε καμια υπέρηχο; @MyNa ποιες εξετάσεις; προγεννητικό έλεγχο; 

Ναι ναι, προγεννητικό. Είχα κάνει από πριν την εγκυμοσύνη, αλλά μου τον ξαναγραψε τώρα (όχι όλες όλες τις εξετάσεις, αλλά αρκετές). Κι εγώ το ίδιο με το νερό. Διψάω απελπιστικά, αλλά με κάνει χάλια. Τα χείλη μου έχουν στεγνώσει εντελώς από την αφυδάτωση.

Αχ τι ωραία! Εγώ έχω υπέρηχο ξανά 13/12 και πάλι μου φαίνεται ένας αιώνας. Τότε θα είμαι 9εβδ και 1 ημέρας (μάλλον).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Ναι ναι, προγεννητικό. Είχα κάνει από πριν την εγκυμοσύνη, αλλά μου τον ξαναγραψε τώρα (όχι όλες όλες τις εξετάσεις, αλλά αρκετές). Κι εγώ το ίδιο με το νερό. Διψάω απελπιστικά, αλλά με κάνει χάλια. Τα χείλη μου έχουν στεγνώσει εντελώς από την αφυδάτωση.

Αχ τι ωραία! Εγώ έχω υπέρηχο ξανά 13/12 και πάλι μου φαίνεται ένας αιώνας. Τότε θα είμαι 9εβδ και 1 ημέρας (μάλλον).

Ναι κατάλαβα...και εγώ είχα ξανά κάνει και μου έγραψε συγκεκριμένες γιατί τα είχα κάνει τα άλλα .. αχ όμορφα 10/12 εγώ 13 εσύ!!! Ανυπομονώ και εμένα αιώνας μου φαίνεται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!!!!! Και εγώ μια από τα ίδια οι γνωστές καούρες δεν υποχωρούν οι άτιμες....αλλά μπροστά στην ανακατοσουρα που έχετε εσείς προτιμώ να καίγομαι....εγώ την ερχόμενη Πέμπτη έχω ραντεβού με τον γιατρό που θα είμαι 9 εβδομάδων....εγώ τις πρώτες εξετάσεις αίματος τις έκανα την προηγούμενη εβδομάδα και όλα καλά....αυτή την βδομάδα θα κάνω και κολπική καλλιέργεια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα σε όλες. Η μικρή μου είναι σχεδόν 6 μηνών, θηλάζει αποκλειστικά και την προηγούμενη εβδομάδα ξεκινήσαμε τα φρουτάκια. Αρκετό καιρό πριν ξεκινήσουμε, κάθε φορά που μας έβλεπε να τρώμε, άπλωνε τα χεράκια και ανοιγοκλεινε το στόμα σαν να μασάει. Έδειχνε δηλαδή έτοιμη. Οι πρώτες μέρες πήγαν πολύ καλά, έτρωγε με τεράστια όρεξη και χαρά. Μέχρι τότε έκανε κακακια καθημερινά, ίσως και 2-3 φορές τη μέρα, με τη γνωστή υφή των μωρών που θηλάζουν. Αρχίσαμε με μπανάνα, έπειτα μήλο. Κατευθείαν σταμάτησε να ενεργείται, πέρασαν 4 μέρες όπου και σταμάτησε να τρώει. Δοκιμάσαμε ακτινίδιο και κόψαμε την μπανάνα για να λειτουργήσει το έντερο αλλά ούτε αυτό το ήθελε.  Ώσπου ξεκίνησε με παααρα πολύ κλάμα (έπειτα από 4 μέρες) να ενεργείται πολύ σκληρά κακά που είχαν βλεννη με αιμα. Πήρα πανικόβλητη την παιδίατρο και είπε να της βάλω βρεφικό υπόθετο. Εγώ το έβαζα, εκείνη το έσπρωχνε μαζί με σκληρά κακά και άπειρο κλάμα. Αυτό έγινε 3  φορές συνεχόμενα εκείνη τη μέρα. Είχε γίνει μούσκεμα στον ιδρώτα η καημένη, σφιγγοταν και έκλαιγε. Σπαραξε η καρδιά μου. Τελικά αποκοιμήθηκε στην αγκαλιά μου μέσα στα κλαματα.  Σήμερα, 2 μέρες μετά όπου πάλι δεν είχε ενεργηθει, έπειτα από συζήτηση με την παιδίατρο, της έβαλα ξανά υπόθετο. Μάλλον αντανακλαστικά, ξεκίνησε πάλι να σφίγγεται και να κλαίει, και έβγαλε πολύ λίγα κακα (όχι τόσο σκληρά) και μαζί και το υπόθετο. Για φρούτα ούτε λόγος. Βλέπει το κουτάλι και κλαίει. Η παιδίατρος λέει είναι συνηθισμένο, και ότι θα συνηθίσει το εντερακι της, αλλά ρε κορίτσια δεν αντέχω αυτό το κλάμα, της κόβεται η ανάσα και μου έρχεται να κλάψω και εγώ μαζί της. Φαίνεται να πονάει πάρα πολυ...Για το φαγητό είπε να μην την πιέζω, αλλά μου κάνει εντύπωση που ξεκίνησε με τόση χαρά να τρώει και ξαφνικά δεν θέλει ούτε μπουκιά. Είχαν και τα δικά σας μωράκια θέμα με το έντερο κατά την εισαγωγή των στερεών; Πώς το αντιμετωπίσατε;    Υ.Γ. λίγη μπανάνα που της έδωσα σε κομμάτι από το δικό μου χέρι, το έβαλε στο στόμα και το ρουφούσε. Blw φοβάμαι όπως πολύ να κάνω..Σε δύο μέρες ξεκινάμε δεύτερο γεύμα χορτοσουπα και όπως το πάει, αμφιβάλλω αν θα θελήσει να δοκιμάσει. Εάν έχετε συμβουλές για αυτό θα το εκτιμούσα πολύ. 
    • Γλυκια μου Λιλη!!!! ❤️ ποσο σε ευχαριστω!!!! 🥰 Δοξα το θεο πηγαν ολα τελεια!!! καλυτερα απ οτι ελπιζαμε...!!!  Να ειναι καλα και ο γιατρος μας φυσικα!!!! ελπιζω να συνεχισουμε ετσι και του χρονου να ειμαστε 3 ή 4!!! 🙏 με το καλο να περασουν οι μερες να μας πεις τα νεα σου!!!!! αγωνιουμε μαζι σου!!!! 🤗 Με ενα τεραστιο νουμερο χοριακης ευχομαι και γερα παιδακια στην αγκαλια σας!!! 🙏
    • Ναι φαίνεται ο γιατρος να ενδιαφέρεται για την ασθενή του κ να βλέπει κάθε περίπτωση διαφορετικά κ να μην κρατάει ένα πρωτόκολλο κ να το ακολουθεί σε ολες!! 
    • Σκεψου έχω τον φάκελο στο σπίτι κ δεν μπηκα σε πειρασμό να τον ανοίξω 😂😂😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...