Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022🤰🤰☀️☀️


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΝικηΚ είπε:

Πολύ χαίρομαι για σένα!! Και εγώ καλύτερα είμαι απλά σήμερα είχα πολύ ελαφριά πονάκια γιατί έκανα παραπάνω δουλίτσες. Πρέπει να βάλω μυαλό και να αρχίζω να τεμπελιάζω και εγώ 😅

Όσο μπορείς να ξεκουράζεσαι. Εγω όταν του το είπα του γιατρού πάντως δεν έδειξε να ανησυχεί καθόλου. 

Ούτε εμένα ανησύχησε στο ελάχιστο 🤣 κ εγώ μια από τα ίδια αλλά πως θα τεμπελιασουμε δεν ξερω; αν το καταφέρεις πες .ου κ εμένα! Γτ όσο νιώθω ότι μπορώ να κάνω πράγματα τα κάνω η αλήθεια είναι...γτ ξέρω ότι μετά θα είναι πιο δύσκολο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια πήγα στο γιατρό μου είπε ότι είμαι 11η εβδομάδα και το μωρό είναι σχεδόν 4 εκατοστά όλα καλά. Αλλά με ανησύχησε ότι ένα ενδοτοιχωματικο ινομυωμα που ήταν 2,8 εκ έχει γίνει 4,7 εκ τώρα. Μου είπε δε θα ενοχλήσει την κύηση. Έχει κάποια παρόμοιο θέμα να πάρω κουράγιο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια πήγα στο γιατρό μου είπε ότι είμαι 11η εβδομάδα και το μωρό είναι σχεδόν 4 εκατοστά όλα καλά. Αλλά με ανησύχησε ότι ένα ενδοτοιχωματικο ινομυωμα που ήταν 2,8 εκ έχει γίνει 4,7 εκ τώρα. Μου είπε δε θα ενοχλήσει την κύηση. Έχει κάποια παρόμοιο θέμα να πάρω κουράγιο; 

Το ένα από τα 5 που έχω είναι ενδοτοιχωματικο, τα άλλα είναι υπορογωνια. 

Δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα γτ δεν θα προλάβει να μεγαλώσει πάρα πολύ  αυτά μεγαλώνουν μέχρι 5ο μήνα.

Ίσως να έχεις κάποια ενόχληση μικρό πονακι αλλά δεν νομίζω να έχεις κάτι παραπάνω.μην ανησυχείς!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια πήγα στο γιατρό μου είπε ότι είμαι 11η εβδομάδα και το μωρό είναι σχεδόν 4 εκατοστά όλα καλά. Αλλά με ανησύχησε ότι ένα ενδοτοιχωματικο ινομυωμα που ήταν 2,8 εκ έχει γίνει 4,7 εκ τώρα. Μου είπε δε θα ενοχλήσει την κύηση. Έχει κάποια παρόμοιο θέμα να πάρω κουράγιο; 

Κορίτσι μου το είχε μια φίλη μου πέρυσι αυτό στην εγκυμοσύνη της δεν μεγάλωσε δεν πρόλαβε δηλαδή να μεγαλώσει λίγο ενόχληση είχε μόνο αλλά της έφυγε κ όλα μια χαρά! Κ τώρα έχει έναν κούκλο που τρέχει πάνω κάτω!!! Μην ανησυχείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορίτσια... Απο συμτωματα πως πάτε? Εμένα έχουν εξαφανιστεί σχεδόν ολα.. Είμαι 15η βδομάδα ακριβώς σήμερα.. Έχω ελάχιστες καούρες μόνο κ πονακια π δε ξέρω αν είναι εντερακι η μήτρας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η angel35 είπε:

Το ένα από τα 5 που έχω είναι ενδοτοιχωματικο, τα άλλα είναι υπορογωνια. 

Δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα γτ δεν θα προλάβει να μεγαλώσει πάρα πολύ  αυτά μεγαλώνουν μέχρι 5ο μήνα.

Ίσως να έχεις κάποια ενόχληση μικρό πονακι αλλά δεν νομίζω να έχεις κάτι παραπάνω.μην ανησυχείς!

 

Πώς είσαι κορίτσι μου εσύ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eirinakos είπε:

Καλησπερα κορίτσια... Απο συμτωματα πως πάτε? Εμένα έχουν εξαφανιστεί σχεδόν ολα.. Είμαι 15η βδομάδα ακριβώς σήμερα.. Έχω ελάχιστες καούρες μόνο κ πονακια π δε ξέρω αν είναι εντερακι η μήτρας.. 

Μονο καουρες που και. Που 17 εβδομάδα. Πλέον και ένα θεματακι με το εντερακι το. Εχω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Angelaki91 είπε:

Ούτε εμένα ανησύχησε στο ελάχιστο 🤣 κ εγώ μια από τα ίδια αλλά πως θα τεμπελιασουμε δεν ξερω; αν το καταφέρεις πες .ου κ εμένα! Γτ όσο νιώθω ότι μπορώ να κάνω πράγματα τα κάνω η αλήθεια είναι...γτ ξέρω ότι μετά θα είναι πιο δύσκολο...

Μακαρι να είχα την πολυτελεια να. Τεμπελιασω αλήθεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dimi84 είπε:

Μονο καουρες που και. Που 17 εβδομάδα. Πλέον και ένα θεματακι με το εντερακι το. Εχω 

Ίσως κ απο το σίδηρο.. Αν δεν είχες θέμα κ πριν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Eirinakos είπε:

Ίσως κ απο το σίδηρο.. Αν δεν είχες θέμα κ πριν 

Με καουρες όχι δεν είχα καταλαβαίνω ότι τρώω κάποια πραγματα με πιάνει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Dimi84 είπε:

Με καουρες όχι δεν είχα καταλαβαίνω ότι τρώω κάποια πραγματα με πιάνει

Όχι για το εντερακι.. Επειδή λένε ότι φέρνει δυσκοιλιότητα.. Οχι πάντα, εμενα κάποιες στιγμές με πονάνε τα πόδια μ ανάμεσα, στ σκέλια.. Κ τ είχε κ η μαμα μ λεει.. Αλλα δε ξέρω π οφείλεται.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eirinakos είπε:

Πώς είσαι κορίτσι μου εσύ? 

Αγάπη σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον, παραμένω ξάπλα, δείχνει όλο αυτό να έχει υποχωρήσει Παναγία μου.

Το αίμα έχει σταματήσει, για λίγες μέρες είχα καφέ και τώρα υποχωρούν και αυτά.. και την Τρίτη θα πάμε πάλι για υπέρηχο. Το είχα ανάγκη και αυτό.

Σήμερα μου δημιουργήθηκαν 2 απορίες... θα χαρώ πολύ οποία μπορεί να με βοηθησει. 

1. Τι σημαίνει θα έχεις μια δύσκολη εγκυμοσύνη; μου το λένε πολύ γνωστοί μου

2. Από χτες νιώθω ότι έχω κάτι τραβήγματα να το πω; ενοχλήσεις να το πω; μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό γτ όλα μεγαλώνουν τώρα μέσα μου.

Το έχει νιώσει καμία σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η angel35 είπε:

Αγάπη σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον, παραμένω ξάπλα, δείχνει όλο αυτό να έχει υποχωρήσει Παναγία μου.

Το αίμα έχει σταματήσει, για λίγες μέρες είχα καφέ και τώρα υποχωρούν και αυτά.. και την Τρίτη θα πάμε πάλι για υπέρηχο. Το είχα ανάγκη και αυτό.

Σήμερα μου δημιουργήθηκαν 2 απορίες... θα χαρώ πολύ οποία μπορεί να με βοηθησει. 

1. Τι σημαίνει θα έχεις μια δύσκολη εγκυμοσύνη; μου το λένε πολύ γνωστοί μου

2. Από χτες νιώθω ότι έχω κάτι τραβήγματα να το πω; ενοχλήσεις να το πω; μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό γτ όλα μεγαλώνουν τώρα μέσα μου.

Το έχει νιώσει καμία σας;

Μάλλον εννοούν ότι θα χρειαστεί να κάτσεις ήρεμη στο κρεβάτι διότι θα έχεις και φόβο τώρα περισσότερο μετά από αυτό που πέρασες δηλ. δε θα είσαι στο πόδι μέχρι να γεννήσεις που λένε για κάποιες μέχρι Πέμπτη δούλευε και Παρασκευή γέννησε. 

Τα τραβήγματα και εγώ τα νοιώθω, έρχονται και φεύγουν. Νομίζω είναι φυσιολογικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Eirinakos είπε:

Καλησπερα κορίτσια... Απο συμτωματα πως πάτε? Εμένα έχουν εξαφανιστεί σχεδόν ολα.. Είμαι 15η βδομάδα ακριβώς σήμερα.. Έχω ελάχιστες καούρες μόνο κ πονακια π δε ξέρω αν είναι εντερακι η μήτρας.. 

Εγώ είμαι 17η εβδομάδα και έχω πονακια και τραβήγματα και εδώ και λίγες μέρες έχω και κάτι γουργουρητα που αναρωτιέμαι αν είναι το μωρό. Στα γεύματα βαρυστομαχιαζω εύκολα και μετά έχω αρκετό ρεψιμο που δεν είχα πριν την εγκυμοσύνη. Επίσης, το περίεργο είναι ότι ενώ χορταίνω γρήγορα πεινάω πολύ γρήγορα ξανά σε σχέση με τα φυσιολογικά μου (γενικά δεν είμαι και πολύ φαγανη). Κατά τα άλλα το έντερο μου είναι πολύ καλά αν σκεφτεί κανείς ότι έχω σύνδρομο ευερεθιστου εντέρου (δηλαδή σε ένα υγιές άτομο μπορεί να φαινόταν ότι έχει ενοχλήσεις, για εμένα είναι καλύτερα από το μέσο όρο μου) 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eirinakos είπε:

Όχι για το εντερακι.. Επειδή λένε ότι φέρνει δυσκοιλιότητα.. Οχι πάντα, εμενα κάποιες στιγμές με πονάνε τα πόδια μ ανάμεσα, στ σκέλια.. Κ τ είχε κ η μαμα μ λεει.. Αλλα δε ξέρω π οφείλεται.. 

Κι εγώ το έχω αυτό. Δεν έχω καταλάβει ακριβώς γιατί. Ρώτησα και το γιατρό και μου είπε οκ είναι αν δεν έχω περίεργες εκκρίσεις, φαγούρα κλπ ώστε να υποθεταμε κολπίτιδα πχ. Αλλά είναι περίεργο σαν αίσθηση. Τώρα με τα κρύα με έπιασε δύο φορές και ένα πόνος κατακόρυφος σαν κραμπα, πιο σοβαρός καθώς περπατούσα αρκετή ώρα έξω. Θα ρωτήσω στο επόμενο ραντεβού για αυτό. Προς το παρόν αποφεύγω να βγαίνω στο κρύο. 

στις πριν 2 ώρες, ο/η angel35 είπε:

Αγάπη σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον, παραμένω ξάπλα, δείχνει όλο αυτό να έχει υποχωρήσει Παναγία μου.

Το αίμα έχει σταματήσει, για λίγες μέρες είχα καφέ και τώρα υποχωρούν και αυτά.. και την Τρίτη θα πάμε πάλι για υπέρηχο. Το είχα ανάγκη και αυτό.

Σήμερα μου δημιουργήθηκαν 2 απορίες... θα χαρώ πολύ οποία μπορεί να με βοηθησει. 

1. Τι σημαίνει θα έχεις μια δύσκολη εγκυμοσύνη; μου το λένε πολύ γνωστοί μου

2. Από χτες νιώθω ότι έχω κάτι τραβήγματα να το πω; ενοχλήσεις να το πω; μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό γτ όλα μεγαλώνουν τώρα μέσα μου.

Το έχει νιώσει καμία σας;

Εγώ με τον όρο δύσκολη εγκυμοσύνη αντιλαμβάνομαι αυτό που είπε η @evaioan ότι δηλαδή θα αναγκαστείς να κάτσεις αρκετά ξάπλα και δε θα μπορείς να είσαι χαλαρή και δραστήρια όπως κάποια άλλη έγκυος. Κατά τα άλλα είναι και το έξτρα άγχος σε σχέση με το να μην είχες απρόοπτο, αλλά να πω την αλήθεια ψυχολογικά μου φαίνεται ότι είναι δύσκολη η εγκυμοσύνη για όλες, για άλλες περισσότερο για άλλες λιγότερο. Όλο κάτι προκύπτει στην καθεμία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η evaioan είπε:

Μάλλον εννοούν ότι θα χρειαστεί να κάτσεις ήρεμη στο κρεβάτι διότι θα έχεις και φόβο τώρα περισσότερο μετά από αυτό που πέρασες δηλ. δε θα είσαι στο πόδι μέχρι να γεννήσεις που λένε για κάποιες μέχρι Πέμπτη δούλευε και Παρασκευή γέννησε. 

Τα τραβήγματα και εγώ τα νοιώθω, έρχονται και φεύγουν. Νομίζω είναι φυσιολογικό.

Ο φόβος δεν μου έχει φύγει ακόμα. Τα βράδια ακόμα δεν κοιμάμαι καλά όλο ξυπνάω και κοιτάω. Απλά αισθάνομαι ότι μέρα με την μέρα είναι κάπως καλύτερα.

στις πριν 13 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Κι εγώ το έχω αυτό. Δεν έχω καταλάβει ακριβώς γιατί. Ρώτησα και το γιατρό και μου είπε οκ είναι αν δεν έχω περίεργες εκκρίσεις, φαγούρα κλπ ώστε να υποθεταμε κολπίτιδα πχ. Αλλά είναι περίεργο σαν αίσθηση. Τώρα με τα κρύα με έπιασε δύο φορές και ένα πόνος κατακόρυφος σαν κραμπα, πιο σοβαρός καθώς περπατούσα αρκετή ώρα έξω. Θα ρωτήσω στο επόμενο ραντεβού για αυτό. Προς το παρόν αποφεύγω να βγαίνω στο κρύο. 

Εγώ με τον όρο δύσκολη εγκυμοσύνη αντιλαμβάνομαι αυτό που είπε η @evaioan ότι δηλαδή θα αναγκαστείς να κάτσεις αρκετά ξάπλα και δε θα μπορείς να είσαι χαλαρή και δραστήρια όπως κάποια άλλη έγκυος. Κατά τα άλλα είναι και το έξτρα άγχος σε σχέση με το να μην είχες απρόοπτο, αλλά να πω την αλήθεια ψυχολογικά μου φαίνεται ότι είναι δύσκολη η εγκυμοσύνη για όλες, για άλλες περισσότερο για άλλες λιγότερο. Όλο κάτι προκύπτει στην καθεμία. 

Πολύ πιθανόν αν νιώθεις το μωράκι σου γτ είσαι σε εβδομάδα να το νιώσεις.

Εγώ που είμαι 14η προς 15η περίπου από χτες κάτι ένιωσα και ήμουν και με την μαμά μου και νιώσαμε κάτι,  δεν ξέρω αν είναι ιδέα μας χαχαχαχαχαχα είναι και δύο οπότε είναι πολύ πιθανόν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Ο φόβος δεν μου έχει φύγει ακόμα. Τα βράδια ακόμα δεν κοιμάμαι καλά όλο ξυπνάω και κοιτάω. Απλά αισθάνομαι ότι μέρα με την μέρα είναι κάπως καλύτερα.

Πολύ πιθανόν αν νιώθεις το μωράκι σου γτ είσαι σε εβδομάδα να το νιώσεις.

Εγώ που είμαι 14η προς 15η περίπου από χτες κάτι ένιωσα και ήμουν και με την μαμά μου και νιώσαμε κάτι,  δεν ξέρω αν είναι ιδέα μας χαχαχαχαχαχα είναι και δύο οπότε είναι πολύ πιθανόν.

Χαίρομαι πάρα πολύ που είσαι καλύτερα... Κ εγώ αυτό που λένε τα κορίτσια πιστεύω με την έννοια δύσκολη εγκυμοσύνη.. Ε αν είσαι κ συνέχεια ξαπλωμένη δεν είναι ότι πιο εύκολο! Υπομονή, είναι πάρα πολύ λογικό να φοβάσαι κ να αγχώνεσαι, κ εμείς που δεν είχαμε αυτή τη περιπέτεια ολο μέσα στ άγχος είμαστε πόσο μάλλον εσύ.. Εδώ εγω τρώγομαι με τα ρουχα μου επειδή δε νιώθω τόσο έντονα τα συμτωματα.. Περιμένουμε νέα σου όταν πας για υπέρηχο.. ❤️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Εγώ είμαι 17η εβδομάδα και έχω πονακια και τραβήγματα και εδώ και λίγες μέρες έχω και κάτι γουργουρητα που αναρωτιέμαι αν είναι το μωρό. Στα γεύματα βαρυστομαχιαζω εύκολα και μετά έχω αρκετό ρεψιμο που δεν είχα πριν την εγκυμοσύνη. Επίσης, το περίεργο είναι ότι ενώ χορταίνω γρήγορα πεινάω πολύ γρήγορα ξανά σε σχέση με τα φυσιολογικά μου (γενικά δεν είμαι και πολύ φαγανη). Κατά τα άλλα το έντερο μου είναι πολύ καλά αν σκεφτεί κανείς ότι έχω σύνδρομο ευερεθιστου εντέρου (δηλαδή σε ένα υγιές άτομο μπορεί να φαινόταν ότι έχει ενοχλήσεις, για εμένα είναι καλύτερα από το μέσο όρο μου) 😂

Κ εμενα προς τ παρόν τ έντερο καλά είναι.. Με ενοχλεί αλλα είναι στα φυσιολογικά πλαίσια..τώρα π ξεκίνησα το σίδηρο κ εγω φοβάμαι λίγο αλλα τρώω ακτήνιδια, γιαούρτια, παίρνω κ τα προβιοτικα κ εύχομαι να συνεχίσει έτσι.. Ρεψιμο έχω απι την αρχή έως τώρα 😝 νομίζω θα μ μείνει κουσούρι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Eirinakos είπε:

Κ εμενα προς τ παρόν τ έντερο καλά είναι.. Με ενοχλεί αλλα είναι στα φυσιολογικά πλαίσια..τώρα π ξεκίνησα το σίδηρο κ εγω φοβάμαι λίγο αλλα τρώω ακτήνιδια, γιαούρτια, παίρνω κ τα προβιοτικα κ εύχομαι να συνεχίσει έτσι.. Ρεψιμο έχω απι την αρχή έως τώρα 😝 νομίζω θα μ μείνει κουσούρι 

Υπάρχει και ένα ταχίνι με πρεβιοτικα που το τρώω και εγώ και βοηθάει πολύ. Τώρα που θα αρχίσει η νηστεία του Πάσχα αν δείτε για ταχίνι και αν τα τρώτε κοίτα μήπως το βρεις. Δε προτείνω μάρκετ γιατί είμαι Θεσσαλονίκη και εμάς εδώ ένα μάρκετ έχουμε παντού. Αν είσαι Αθήνα κοίταξε όπου ψωνίζεις μήπως το βρεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/1/2022 at 2:23 ΜΜ, ο/η Eirinakos είπε:

Καλησπερα κορίτσια... Απο συμτωματα πως πάτε? Εμένα έχουν εξαφανιστεί σχεδόν ολα.. Είμαι 15η βδομάδα ακριβώς σήμερα.. Έχω ελάχιστες καούρες μόνο κ πονακια π δε ξέρω αν είναι εντερακι η μήτρας.. 

Καλησπέρα κορίτσια μου τι κάνετε? Εγώ εδώ όλα καλά. Πήγα χτες για υπερηχο τα μωράκια είναι καλά μας επιβεβαίωσε ότι είναι ένα αγοράκι και ένα κοριτσάκι. Είμαι 15εβδομαδων και 2 ημερών. 

Από συμπτώματα έχω πόνους κυρίως το βράδυ στην αριστερά και δεξιά της λεκάνης, πόνο στη μεση(κιόλας) και λίγο παλινδρομηση κυρίως με σάλτσες κόκκινες. Το έντερο μ είναι σε σχετικά καλή κατάσταση τις περισσότερες μέρες. 

Δυσκολεύομαι το βράδυ στον ύπνο από τους πόνους συνέχεια γυρίζω και δεν βολεύομαι πουθενά. Μέχρι τις 4 το πρωί που ησυχαζω κ κοιμάμαι. 

Ξεκινάω σήμερα μαγνήσιο που μου είπε ίσως βοηθήσει με τους πόνους αυτούς. 

Με προβλημάτισε όμως το γεγονός ότι στις εξετάσεις φαίνεται πως ίσως έχω τάση για αυξημένη πίεση και πρέπει να παίρνω σαλοσπιρ. 

Έχει καμία άλλη κοπέλα το ιδιο θέμα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Happypregnantgirl είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου τι κάνετε? Εγώ εδώ όλα καλά. Πήγα χτες για υπερηχο τα μωράκια είναι καλά μας επιβεβαίωσε ότι είναι ένα αγοράκι και ένα κοριτσάκι. Είμαι 15εβδομαδων και 2 ημερών. 

Από συμπτώματα έχω πόνους κυρίως το βράδυ στην αριστερά και δεξιά της λεκάνης, πόνο στη μεση(κιόλας) και λίγο παλινδρομηση κυρίως με σάλτσες κόκκινες. Το έντερο μ είναι σε σχετικά καλή κατάσταση τις περισσότερες μέρες. 

Δυσκολεύομαι το βράδυ στον ύπνο από τους πόνους συνέχεια γυρίζω και δεν βολεύομαι πουθενά. Μέχρι τις 4 το πρωί που ησυχαζω κ κοιμάμαι. 

Ξεκινάω σήμερα μαγνήσιο που μου είπε ίσως βοηθήσει με τους πόνους αυτούς. 

Με προβλημάτισε όμως το γεγονός ότι στις εξετάσεις φαίνεται πως ίσως έχω τάση για αυξημένη πίεση και πρέπει να παίρνω σαλοσπιρ. 

Έχει καμία άλλη κοπέλα το ιδιο θέμα? 

Ολα καλα είναι δλδ.. Κ εγώ ακριβώς 15κ2 είμαι 💗 εγώ εχω πολύ χαμηλή πίεση απο πάντα κ τώρα απλα έχει ανέβει στα φυσιολογικά της κ έχω ταχυκαρδίες συνέχεια.. Προσπάθησε να μη τρως αλμύρα πράγματα.. Κ με το σαλοσπιρ θα είναι μια χαρά.. Συμβαίνει μερικές φορές στις εγκυμοσύνες.. Το θυμάμαι και απο μια πολυ καλή μ φίλη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/1/2022 at 2:23 ΜΜ, ο/η Eirinakos είπε:

Καλησπερα κορίτσια... Απο συμτωματα πως πάτε? Εμένα έχουν εξαφανιστεί σχεδόν ολα.. Είμαι 15η βδομάδα ακριβώς σήμερα.. Έχω ελάχιστες καούρες μόνο κ πονακια π δε ξέρω αν είναι εντερακι η μήτρας.. 

από συμπτώματα χθες έκανα εμετο στα καλά καθούμενα ενώ είχα τρεις εβδομάδες σχεδόν να κάνω…. Κ έντονο φούσκωμα το οποίο συνοδεύεται από έντονο ρέψιμο …

Μέσα σε μια εβδομάδα μου συνέβη δυο φορές να ξυπνήσω ανάσκελα να χαϊδέψω την κοιλιτσα μου και να αντιληφθώ ένα σκληρό βουναλάκι … την μια φορά ακριβώς στον αφαλό και την άλλη δεξιά… φαντάζομαι είναι το μωράκι μου κ κάνει τα δικά του 🤣 έχει συμβεί σε κάποια άλλη ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/1/2022 at 6:19 ΜΜ, ο/η angel35 είπε:

Αγάπη σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον, παραμένω ξάπλα, δείχνει όλο αυτό να έχει υποχωρήσει Παναγία μου.

Το αίμα έχει σταματήσει, για λίγες μέρες είχα καφέ και τώρα υποχωρούν και αυτά.. και την Τρίτη θα πάμε πάλι για υπέρηχο. Το είχα ανάγκη και αυτό.

Σήμερα μου δημιουργήθηκαν 2 απορίες... θα χαρώ πολύ οποία μπορεί να με βοηθησει. 

1. Τι σημαίνει θα έχεις μια δύσκολη εγκυμοσύνη; μου το λένε πολύ γνωστοί μου

2. Από χτες νιώθω ότι έχω κάτι τραβήγματα να το πω; ενοχλήσεις να το πω; μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό γτ όλα μεγαλώνουν τώρα μέσα μου.

Το έχει νιώσει καμία σας;

Χαίρομαι κορίτσι μου πολύ… φαίνεται ότι επανηλθες άμεσα. Μπράβο σου… 

Η αιμορραγία είναι κάτι που τρέμω και εγώ. 
οσον αφορά αυτό που σου λένε σκέψου ότι αυτό που πέρασες δεν ήταν και λίγο… με ξεκούραση όμως νομίζω αποφεύγονται οι οποίες δυσκολίες. 
τα τραβήγματα ξέρω ότι είναι φυσιολογικά. Πρώτον γιατί μεγαλώνει η κοιλιτσα και δεύτερον γιατί τα όργανα μας αλλάζουν θέση.. 

μην ανησυχείς 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Happypregnantgirl είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου τι κάνετε? Εγώ εδώ όλα καλά. Πήγα χτες για υπερηχο τα μωράκια είναι καλά μας επιβεβαίωσε ότι είναι ένα αγοράκι και ένα κοριτσάκι. Είμαι 15εβδομαδων και 2 ημερών. 

Από συμπτώματα έχω πόνους κυρίως το βράδυ στην αριστερά και δεξιά της λεκάνης, πόνο στη μεση(κιόλας) και λίγο παλινδρομηση κυρίως με σάλτσες κόκκινες. Το έντερο μ είναι σε σχετικά καλή κατάσταση τις περισσότερες μέρες. 

Δυσκολεύομαι το βράδυ στον ύπνο από τους πόνους συνέχεια γυρίζω και δεν βολεύομαι πουθενά. Μέχρι τις 4 το πρωί που ησυχαζω κ κοιμάμαι. 

Ξεκινάω σήμερα μαγνήσιο που μου είπε ίσως βοηθήσει με τους πόνους αυτούς. 

Με προβλημάτισε όμως το γεγονός ότι στις εξετάσεις φαίνεται πως ίσως έχω τάση για αυξημένη πίεση και πρέπει να παίρνω σαλοσπιρ. 

Έχει καμία άλλη κοπέλα το ιδιο θέμα? 

Έλα συμπεθέρα, χαχαχαχαχαχα δεν είναι κάτι το σαλοσπιρ το έπαιρνα από τα μέσα της εξωσωματικής μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΝικηΚ είπε:

Χαίρομαι κορίτσι μου πολύ… φαίνεται ότι επανηλθες άμεσα. Μπράβο σου… 

Η αιμορραγία είναι κάτι που τρέμω και εγώ. 
οσον αφορά αυτό που σου λένε σκέψου ότι αυτό που πέρασες δεν ήταν και λίγο… με ξεκούραση όμως νομίζω αποφεύγονται οι οποίες δυσκολίες. 
τα τραβήγματα ξέρω ότι είναι φυσιολογικά. Πρώτον γιατί μεγαλώνει η κοιλιτσα και δεύτερον γιατί τα όργανα μας αλλάζουν θέση.. 

μην ανησυχείς 😊

Πόσο είσαιιι? Εγω δε νιώθω ακόμα κάτι στ κοιλίτσα.. Τώρα εμετούς δε μας λέει κανείς ότι δε θα ξανά κάνουμε απλά έχουν υποχωρήσει αρκετά.. Κ εγώ 3 βδομάδες έχω να κάνω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...