Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022🤰🤰☀️☀️


Recommended Posts

στις πριν 12 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Μπραβοοο! ❤️👶Με το καλό όλα! Μην το δένεις κιόλας το φύλο ακόμα! Μπορεί και να εξελιχθεί σε αγόρι, αν και ήσουν και σε προχωρημένη εβδομάδα για αυχενική, οπότε πιστεύω θα πέσουν μέσα! Εγώ προσπαθώ να μην το παίρνω σαν σίγουρο που μου έχουν πει οι δύο μάλλον κορίτσι, γιατί ήθελα κορίτσι και ενώ δεν καιγόμουν, τώρα νιώθω ότι αν αλλάξει και μου πουν αγόρι θα απογοητευτώ. Ενώ πιστεύω ότι αν μου λέγανε αμέσως αγόρι, θα ήμουν εντελώς οκ και χαρούμενη που όλα πάνε καλά.

Εμένα στο περιβάλλον μου, όσες ξέρω και είναι έγκυοι τώρα έχουν όλες αγόρια και είχα πιστέψει ότι θα έχω κι εγώ αφού έχουν όλες. Δεν είσαι μόνη!

Δε ξέρω στη 13η ειμαι.. Αλλά μ είπε να μη το δέσω και κόμπο αλλά για κορίτσακι της φαίνεται.. Δε ξέρω αν είμαι τρελή αλλά εμένα μ φαίνεται πανέμορφο κ δε χορταίνω να το βλέπω στη φωτογραφία 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 12 ώρες, ο/η Dimi84 είπε:

Και εγώ αυτό είχα παθει συν  Ότι έχω δυο αγόρια και θα ήθελα μια τσουπρα τώρα αλλά δεν πειραζειημουν και σίγουρη είχα βρει και όνομα χαχχαχαχαχ

Η μαμα μου πάντως έχει 4 γιους κ εμένα... 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η angel35 είπε:

Μπράβο κορίτσι!!!!! Με το καλό!!!!! 

 

Βρε κορίτσια έχει κάποια άλλη πονοκεφαλο;;; 

Με έχουν τσακίσει οι ημικρανίες τις τελευταίες μέρες!!!!

Καλημερααα.. Πόσο είσαι? Εμένα στην αρχή με ειχαν πιάσει ημικρανίες.. Τώρα που και που.. Κ έπαιρνα μόνο ντεπον.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Eirinakos είπε:

Καλημερααα.. Πόσο είσαι? Εμένα στην αρχή με ειχαν πιάσει ημικρανίες.. Τώρα που και που.. Κ έπαιρνα μόνο ντεπον.. 

Καλημέρα κορίτσι μου! 11 και 5 είμαι σήμερα, είχα 3 μέρες σερί ημικρανία, ήμουν μονο με ντεπον και χτες ξυπνησα από κακό όνειρο (δεν περίμενα να αρχίσουν τόσο νωρίς :P ) και είχα πάλι, τωρα που ξυπνησα το πρωί είμαι καλύτερα σαν να μην εχω αλλα φοβάμαι και να πολυ κουνηθω χαχαχα

εχω αγωνία τωρα να παω 18 στο γιατρό να δουμε τα μωράκια και στις 21 να παμε για την αυχενική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! 11 και 5 είμαι σήμερα, είχα 3 μέρες σερί ημικρανία, ήμουν μονο με ντεπον και χτες ξυπνησα από κακό όνειρο (δεν περίμενα να αρχίσουν τόσο νωρίς :P ) και είχα πάλι, τωρα που ξυπνησα το πρωί είμαι καλύτερα σαν να μην εχω αλλα φοβάμαι και να πολυ κουνηθω χαχαχα

εχω αγωνία τωρα να παω 18 στο γιατρό να δουμε τα μωράκια και στις 21 να παμε για την αυχενική.

Όλα καλά θα πάνε.. Εχθές εγώ από το πολύ άγχος με έπιασε κ το κεφάλι μου έντονα κ το έντερο μου.. Άσε το άγχος δε κάνει καθόλου καλό.. Οι ημικρανίες κιόλας είναι κ λόγο ορμονών.. Είχα στην αρχή 2 μέρες σερί θυμάμαι κ μ είχε πει ο γιατρός ότι όλα αυτά είναι φυσιολογικα.. Κάθε εγκυμοσύνη κιόλας είναι διαφορετική! Εγώ είχα πάρα πολλούς εμετούς.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eirinakos είπε:

Όλα καλά θα πάνε.. Εχθές εγώ από το πολύ άγχος με έπιασε κ το κεφάλι μου έντονα κ το έντερο μου.. Άσε το άγχος δε κάνει καθόλου καλό.. Οι ημικρανίες κιόλας είναι κ λόγο ορμονών.. Είχα στην αρχή 2 μέρες σερί θυμάμαι κ μ είχε πει ο γιατρός ότι όλα αυτά είναι φυσιολογικα.. Κάθε εγκυμοσύνη κιόλας είναι διαφορετική! Εγώ είχα πάρα πολλούς εμετούς.. 

μπορει να ειναι και απο αυτό, μπορεί και από τα πολλά τα φάρμακα τι να πω... αλλα εχω πολυ αγωνια για την αυχενική είναι η αλήθεια. 

εμετους μονο 2 εχω κανει ολο το διαστημα, αλλα αναγουλες πολλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eirinakos είπε:

Η μαμα μου πάντως έχει 4 γιους κ εμένα... 😛

ετσι και η μανα μου, βεβαια το πρωτο παιδι που ηταν αγορι το εχασε λιγο μετά αφου το γεννησε, αν την ρωτησεις ακομα και σημερα τοσα χρονια μετα πιστευει οτι το εδωσαν εκει στην κλινικη...

και μετα εκανε σερι δυο γιους και τελος εμενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

ετσι και η μανα μου, βεβαια το πρωτο παιδι που ηταν αγορι το εχασε λιγο μετά αφου το γεννησε, αν την ρωτησεις ακομα και σημερα τοσα χρονια μετα πιστευει οτι το εδωσαν εκει στην κλινικη...

και μετα εκανε σερι δυο γιους και τελος εμενα!

Αλήθεια? Η διαίσθηση της μάνας ίσως να μην πέφτει έξω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Dimi84 είπε:

Αλήθεια? Η διαίσθηση της μάνας ίσως να μην πέφτει έξω 

τι να σου πω δεν ξερω.... ο πατερας μου ειπε οτι εκεινος το ειδε και κανονισε ολα τα διαδικαστικα ωστε να γινουν ολα τα απαραιτητα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

ετσι και η μανα μου, βεβαια το πρωτο παιδι που ηταν αγορι το εχασε λιγο μετά αφου το γεννησε, αν την ρωτησεις ακομα και σημερα τοσα χρονια μετα πιστευει οτι το εδωσαν εκει στην κλινικη...

και μετα εκανε σερι δυο γιους και τελος εμενα!

Πω πω δεν το είδαν το μωρό μετά; δεν ανέλαβαν τις μετά διαδικασίες; πολλά τέτοια ακούγονται για πιο παλιά αλλά μου φαίνονται απίστευτα. 😔 

Εγώ έχω κανέναν πονοκέφαλο πού και πού αλλά όχι κάτι εξαιρετικό και σίγουρα όχι ημικρανίες. Δεν έχει χρειαστεί ακόμα να πάρω κάποιο παυσίπονο. Γενικά νιώθω πολύ περισσότερο ο εαυτός μου και πιο ξεκούραστη τώρα (που δεν πίστευα ότι θα γίνει ποτέ ξανά όσο ήμουν στο 1ο τρίμηνο) , οπότε θεωρώ σε 2-3 εβδομάδες το πολύ θα νιώσεις καλύτερα κι εσύ. Γίνεται κάπως μαγικά. Τη μία μέρα είσαι χάλια και μετά πουφ! Όλα καλύτερα! 💕 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η angel35 είπε:

τι να σου πω δεν ξερω.... ο πατερας μου ειπε οτι εκεινος το ειδε και κανονισε ολα τα διαδικαστικα ωστε να γινουν ολα τα απαραιτητα...

Με πρόλαβες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η MyNa είπε:

Με πρόλαβες 

ναι ναι γτ η ξαδερφη του ειχε τοτε γραφειο τετοιο, δεν θελω να γραφω παναγια μου αυτες τις λεξεις και μαζι της ηταν παντου και τα κανονισε ολα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/1/2022 at 1:36 ΜΜ, ο/η MyNa είπε:

Πω πω δεν το είδαν το μωρό μετά; δεν ανέλαβαν τις μετά διαδικασίες; πολλά τέτοια ακούγονται για πιο παλιά αλλά μου φαίνονται απίστευτα. 😔 

Εγώ έχω κανέναν πονοκέφαλο πού και πού αλλά όχι κάτι εξαιρετικό και σίγουρα όχι ημικρανίες. Δεν έχει χρειαστεί ακόμα να πάρω κάποιο παυσίπονο. Γενικά νιώθω πολύ περισσότερο ο εαυτός μου και πιο ξεκούραστη τώρα (που δεν πίστευα ότι θα γίνει ποτέ ξανά όσο ήμουν στο 1ο τρίμηνο) , οπότε θεωρώ σε 2-3 εβδομάδες το πολύ θα νιώσεις καλύτερα κι εσύ. Γίνεται κάπως μαγικά. Τη μία μέρα είσαι χάλια και μετά πουφ! Όλα καλύτερα! 💕 

Κορίτσια για την αυχενική εσάς ο γιατρός σας έστειλε σε άλλο εξειδικευμένο ιατρό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια για την αυχενική εσάς ο γιατρός σας έστειλε σε άλλο εξειδικευμένο ιατρό; 

Ναιι.. Σε εμβρυολογο! Σε κέντρο προγενεσις.. Εμένα Αθήνα κιόλας εδώ δεν έχουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eirinakos είπε:

Ναιι.. Σε εμβρυολογο! Σε κέντρο προγενεσις.. Εμένα Αθήνα κιόλας εδώ δεν έχουμε..

Α σε ευχαριστώ αυτός εδώ Θεσσαλονίκη που πάω συνεργάζεται με το Genesis οπότε μάλλον εκεί θα με στείλει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/1/2022 at 11:18 ΠΜ, ο/η Dimi84 είπε:

Καλημερα κορίτσια έχει νιωσει καμια φτερουγισματακι η κίνηση από το μωρό της? 

Εγώ έχω νιώσει κάτι σαν μπουρμπουληθρες μια μέρα στην κοιλιά μου που δεν ήταν το έντερο, δεν ξέρω αν είναι κάτι αυτό. 

στις On 11/1/2022 at 10:22 ΠΜ, ο/η ΝικηΚ είπε:

Μπράβο @MyNa πολύ ευχάριστα νέα !! 
 

εγω πάλι νομίζω ότι το νιώθω να κουνιέται στην κοιλιτσα… έχω αυτήν την αίσθηση ☺️☺️☺️
απο συμπτώματα πως είστε ;; 

Το στήθος πονάει φριχτά, είχα και ξινιλες οι οποίες έχουν βελτιωθεί αρκετά τις τελευταίες μερες

στις On 11/1/2022 at 10:18 ΜΜ, ο/η angel35 είπε:

Μπράβο κορίτσι!!!!! Με το καλό!!!!! 

 

Βρε κορίτσια έχει κάποια άλλη πονοκεφαλο;;; 

Με έχουν τσακίσει οι ημικρανίες τις τελευταίες μέρες!!!!

Εγώ έχω συνέχεια σχεδόν ημικρανίες. Δεν την παλεύω. Ντεπον ζεστό μπάνιο κ στο δωμάτιο χωρίς φως. Αντε κ καμία κομπρεσα με κρύο νερό. 

Γειά σας κορίτσια και από εμένα! Πήγα χτες και έκανα την αυχενική, όλα είναι πολύ καλά και με τα δύο μωράκια. Μάλλον έχω ένα αγοράκι και ένα κοριτσάκι ❤️❤️❤️❤️Μου έγραψε και κάτι αιματολογικες εξετάσεις και ουρων και ξεκίνησα και σιδηρο. 

Τώρα ξανά σε 2εβδομαδες για υπέρηχο γιατί δεν έχω και πολύ υπομονή. Θέλω να τα βλέπω συνέχεια. 

Εσείς πως είστε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Happypregnantgirl είπε:

Εγώ έχω νιώσει κάτι σαν μπουρμπουληθρες μια μέρα στην κοιλιά μου που δεν ήταν το έντερο, δεν ξέρω αν είναι κάτι αυτό. 

Το στήθος πονάει φριχτά, είχα και ξινιλες οι οποίες έχουν βελτιωθεί αρκετά τις τελευταίες μερες

Εγώ έχω συνέχεια σχεδόν ημικρανίες. Δεν την παλεύω. Ντεπον ζεστό μπάνιο κ στο δωμάτιο χωρίς φως. Αντε κ καμία κομπρεσα με κρύο νερό. 

Γειά σας κορίτσια και από εμένα! Πήγα χτες και έκανα την αυχενική, όλα είναι πολύ καλά και με τα δύο μωράκια. Μάλλον έχω ένα αγοράκι και ένα κοριτσάκι ❤️❤️❤️❤️Μου έγραψε και κάτι αιματολογικες εξετάσεις και ουρων και ξεκίνησα και σιδηρο. 

Τώρα ξανά σε 2εβδομαδες για υπέρηχο γιατί δεν έχω και πολύ υπομονή. Θέλω να τα βλέπω συνέχεια. 

Εσείς πως είστε? 

Συγχαρητήρια κοπέλα μου 🥰🥰 να συνεχίσουν να πηγαίνουν όλα τέλεια με τα μωράκια ❤️❤️ τέλειο και το ένα και ένα! 

Κι εγω έκανα επαναληπτικες ούρων και αίματος και πέφτει ο αιματοκρίτης μου σταθερά 2% το μήνα 😛 τώρα ελπίζω ότι θα σταθεροποιηθω με το σίδηρο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η MyNa είπε:

Συγχαρητήρια κοπέλα μου 🥰🥰 να συνεχίσουν να πηγαίνουν όλα τέλεια με τα μωράκια ❤️❤️ τέλειο και το ένα και ένα! 

Κι εγω έκανα επαναληπτικες ούρων και αίματος και πέφτει ο αιματοκρίτης μου σταθερά 2% το μήνα 😛 τώρα ελπίζω ότι θα σταθεροποιηθω με το σίδηρο 

Έχω κ εγω τη Δευτέρα αιματολογικες κ έχω άγχος επειδή μου είπε ο γιατρός αν είναι καλές δε θα μ γράψει σίδηρο.. Κ θέλω να ειναι καλές 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Happypregnantgirl είπε:

Εγώ έχω νιώσει κάτι σαν μπουρμπουληθρες μια μέρα στην κοιλιά μου που δεν ήταν το έντερο, δεν ξέρω αν είναι κάτι αυτό. 

Το στήθος πονάει φριχτά, είχα και ξινιλες οι οποίες έχουν βελτιωθεί αρκετά τις τελευταίες μερες

Εγώ έχω συνέχεια σχεδόν ημικρανίες. Δεν την παλεύω. Ντεπον ζεστό μπάνιο κ στο δωμάτιο χωρίς φως. Αντε κ καμία κομπρεσα με κρύο νερό. 

Γειά σας κορίτσια και από εμένα! Πήγα χτες και έκανα την αυχενική, όλα είναι πολύ καλά και με τα δύο μωράκια. Μάλλον έχω ένα αγοράκι και ένα κοριτσάκι ❤️❤️❤️❤️Μου έγραψε και κάτι αιματολογικες εξετάσεις και ουρων και ξεκίνησα και σιδηρο. 

Τώρα ξανά σε 2εβδομαδες για υπέρηχο γιατί δεν έχω και πολύ υπομονή. Θέλω να τα βλέπω συνέχεια. 

Εσείς πως είστε? 

Μπράβοοοο.. Αχχ τι ωραίααα Θ έχεις κ κοριτσάκι κ αγοράκι.. ❤️ Εγώ έκανα εχθές εμετουλιιι παλιιι 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eirinakos είπε:

Έχω κ εγω τη Δευτέρα αιματολογικες κ έχω άγχος επειδή μου είπε ο γιατρός αν είναι καλές δε θα μ γράψει σίδηρο.. Κ θέλω να ειναι καλές 😛

Εμένα πρώτη φορά στη ζωή μου αυτή τη φορά ήταν κάτω από το φυσιολογικό ο αιματοκρίτης (και τα ερυθρά και η αιμκσφαιρινη στο κάτω όριο αλλά φυσιολογικά). Πάντα είχα τέλειο αιματοκρίτη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Εμένα πρώτη φορά στη ζωή μου αυτή τη φορά ήταν κάτω από το φυσιολογικό ο αιματοκρίτης (και τα ερυθρά και η αιμκσφαιρινη στο κάτω όριο αλλά φυσιολογικά). Πάντα είχα τέλειο αιματοκρίτη

Εεεε τώρα τα τραβάνε όλα τα μωράκια μας για αυτό.. 💗 Εγώ έβγαλα τη 1η μ άσπρη τρίχα 😛 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια για την αυχενική εσάς ο γιατρός σας έστειλε σε άλλο εξειδικευμένο ιατρό; 

Εγώ το έκανα στο ιατρειο της με. Άλλον γιατρο όμως προγενετηστη γενικά έτσι κάνουν είναι ειδικοί γιατροί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια για την αυχενική εσάς ο γιατρός σας έστειλε σε άλλο εξειδικευμένο ιατρό; 

Κι εγώ την έκανα σε εμβρυολογο, εξειδικευμένο στον προγεννητικό έλεγχο και μετά αυτός έστειλε τα αποτελέσματα στο γιατρό μου και σε εμένα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/1/2022 at 7:54 ΠΜ, ο/η Dimi84 είπε:

Εσας είναι το πρωτο σας? 

Τυχερή μανούλα είσαι με τόσα αγοράκια !! Μπράβο σου !!! 
ναι εμάς είναι το πρώτο, τωρα εγώ είμαι στα 30 

@Happypregnantgirl Τι ωραία! Ποσό αγαπώ τα διδυμάκια !! Συγχαρητήρια !! 
 

κοριτσια εγώ έχω σχετικά συχνά αυχενοπονοκεφαλους, βέβαια είχα και πριν. Το στήθος δεν με πονάει από μόνο του αλλά αν χτυπήσω κατά λάθος τινάζομαι λες και με χτύπησε ρεύμα!! Τα συμπληρώματα που περνώ όταν εχω αναγούλα τα αποφεύγω και δεν κάνω εμετό !! 
εμεις έχουμε την άλλη εβδομάδα πάλι γιατρό λόγω του θέματος με τον πλακούντα όποτε θα του πω να μου γράψει πιο ελαφρύ σίδηρο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...