Μετάβαση σε περιεχόμενο

Moms of twins 2022 🤰🌸💞


Vasilique

Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Όσο μεγαλώνουν η πιθανότητα να χωρούν στην οθόνη κ τα δύο ταυτόχρονα απομακρύνεται… Εμείς έχουμε φωτο κ από τα δύο μαζί μόνο από την 6w! Α, κ από το εμβρυολογικό! 😂

Κρίμα και έλεγα πως αυτήν την φορά θα είχα και τα δυο σε φωτογράφια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 524
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Σε αυτόν της εξωσωματικής είμαι και τον είχα ρωτήσει για χρήματα πριν δω ότι είναι δίδυμα και ήδη το πόσον ήταν μεγάλο απλά είπε είτε γεννήσω φυσιολογικά είτε με καισαρική θα πληρώσω το ίδιο .Τώρα που είναι δίδυμα πρέπει να ξαναπάρω το λογιστήριο να μου πει.

Πόσα σου είχε είπε για το ένα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katerinaki83 είπε:

Κρίμα και έλεγα πως αυτήν την φορά θα είχα και τα δυο σε φωτογράφια.

Μην απογοητεύεσαι! Μπορεί κ να τα πετύχετε σε κάποια λήψη! Ίσως να παίζει ρόλο κ το μηχάνημα… Στην κλινική που πηγαίνω εγώ είναι ολίγον παλιά! 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Πόσα σου είχε είπε για το ένα;

2,500 χιλ. Αλλά θέλω να πιστευω πως αυτά παίρνει και στα δίδυμα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katerinaki83 είπε:

2,500 χιλ. Αλλά θέλω να πιστευω πως αυτά παίρνει και στα δίδυμα .

Σε κάθε περίπτωση εσείς θα ζητήσετε κάτι καλύτερο… Αφού ήσουν σ´ αυτόν από την αρχή δεν νομίζω πως δεν θα το κάνει…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katerinaki83 είπε:

2,500 χιλ. Αλλά θέλω να πιστευω πως αυτά παίρνει και στα δίδυμα .

Ξέρω πως είναι αρκετά χρήματα σε σχέση με το ποσά παίρνουν οι άλλοι γιατροί .Αλλά είπα επειδη μου χάρισε τα μωρά μου και εχει και εμπειρία σε διδυμες κυησεις χαλάλι του .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katerinaki83 είπε:

Ξέρω πως είναι αρκετά χρήματα σε σχέση με το ποσά παίρνουν οι άλλοι γιατροί .Αλλά είπα επειδη μου χάρισε τα μωρά μου και εχει και εμπειρία σε διδυμες κυησεις χαλάλι του .

Βέβαια άλλος με βλέπει ο εξωσωματικός ασχολείται μόνο αν τύχει επιπλοκή και μέρα στην γεννά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Πω πω ρε κορίτσι τραβάς ζόρι όχι αστεία! Τουλάχιστον μειώθηκαν… Κάτι είναι κ αυτό!  Με το καλό να γίνει κ ο β´ επιπέδου! Για ένα κ ένα σας βλέπω κ εσάς! 🥰 Από βάρος μια χαρά σας βρίσκω! Εσύ πήρες κιλά; Φαντάζομαι πως όχι λόγω εμετών…

 

Κιλά έχω πάρει 2,5 και αυτά από όταν οι εμετοί γίνανε λίγοι χαλάλι και τα κιλά χαλάλι τους και όλα αρκεί να μεγαλώσουν όποτε αν γεννήσω νωρίς να είναι μεγάλα γιατί η αδερφή μου που είχε και αυτή δύσκολη εγκυμοσυνη γέννησε στις 34 εβδομάδες και ο μικρούλης ήταν 1600 πολύ μικρούλης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσια μου η επαναληπτική μου σήμερα ήταν 2.700 .. Τετάρτη πάω για υπέρηχο οπότε και θα ξέρω αν θα συνεχίσουμε παρεούλα.....

Παρέα θα είμαστε σίγουρα !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katerinaki83 είπε:

Παρέα θα είμαστε σίγουρα !!!!!

Λες?????? Αχ τι καλααααααα!!!!!! 

Να ρωτήσω και κάτι άλλο ρε κορίτσια μου γιατί την ομάδα μας την βλέπω μόνο κάτω στος πρόσφατες συζητήσεις??? Δεν μου την βγάζει σε άλλη ενότητα κοιτάω λάθος???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Λες?????? Αχ τι καλααααααα!!!!!! 

Να ρωτήσω και κάτι άλλο ρε κορίτσια μου γιατί την ομάδα μας την βλέπω μόνο κάτω στος πρόσφατες συζητήσεις??? Δεν μου την βγάζει σε άλλη ενότητα κοιτάω λάθος???

Και εγώ από κάτω την βρίσκω δεν την έψαξα άλλου .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσια μου η επαναληπτική μου σήμερα ήταν 2.700 .. Τετάρτη πάω για υπέρηχο οπότε και θα ξέρω αν θα συνεχίσουμε παρεούλα.....

Εγώ το θεωρώ σίγουρο! Μαζί θα πορευτούμε! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Λες?????? Αχ τι καλααααααα!!!!!! 

Να ρωτήσω και κάτι άλλο ρε κορίτσια μου γιατί την ομάδα μας την βλέπω μόνο κάτω στος πρόσφατες συζητήσεις??? Δεν μου την βγάζει σε άλλη ενότητα κοιτάω λάθος???

Ίσως επειδή είναι καινούργιο θέμα; Δεν ξέρω … 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Κιλά έχω πάρει 2,5 και αυτά από όταν οι εμετοί γίνανε λίγοι χαλάλι και τα κιλά χαλάλι τους και όλα αρκεί να μεγαλώσουν όποτε αν γεννήσω νωρίς να είναι μεγάλα γιατί η αδερφή μου που είχε και αυτή δύσκολη εγκυμοσυνη γέννησε στις 34 εβδομάδες και ο μικρούλης ήταν 1600 πολύ μικρούλης!

Εννοείται πως χαλάλι όλα! Πόσο βάρος έχουν τα μικρούλια; Εγώ πήρα ήδη 5 κιλά… Πήγα για τον πρώτο β´ επιπέδου την Δευτέρα 19 + 4 και ήταν το κορίτσι 320γρμ κ το αγόρι 315γρμ… 🥰

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Katerinaki83 είπε:

Καλημέρα μπήκα στον τιμοκατάλογο του Ιασώ για τον τοκετό και λέει μειωμένες τιμές για δίδυμα και λέει 1800 το δίκλινο εννοεί για το κάθε παιδί δηλαδή το δωμάτιο μόνο θα μου πάει 3600 στην καλύτερη ;

Κ εγώ στο ιασώ θα παω, οπότε ρώτησα το γιατρό κ μου είπε κ εμένα 1800 το δωμάτιο. Δεν νομίζω να εννοούσε ανά μωρό συνολικά εννοούσε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Εννοείται πως χαλάλι όλα! Πόσο βάρος έχουν τα μικρούλια; Εγώ πήρα ήδη 5 κιλά… Πήγα για τον πρώτο β´ επιπέδου την Δευτέρα 19 + 4 και ήταν το κορίτσι 320γρμ κ το αγόρι 315γρμ… 🥰

 

Καλά εγώ είχα πάρει 5 κιλα πριν 3 εβδομάδες που ζυγιστηκα στο γιατρό. Τώρα 1 ακόμα το έχω τσιμπήσει στα σίγουρα.. Θα δείξει τη Δευτέρα.. Κ δεν μπορώ να φάω κ πάρα πολύ γιατί με πονάει το στομάχι μου, αλλά φαίνεται έχει αλλάξει ο μεταβολισμός μου λόγω της πολλής ξεκούρασης. Το μόνο που φοβάμαι είναι τι θα γίνει το 3ο τρίμηνο που λένε ότι παίρνεις τα κιλά με τον αέρα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσια μου η επαναληπτική μου σήμερα ήταν 2.700 .. Τετάρτη πάω για υπέρηχο οπότε και θα ξέρω αν θα συνεχίσουμε παρεούλα.....

Μία χαρά κορίτσι μου, μακάρι να ειμαστε παρεουλα!! Σε περιμένουμε εδώ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Katerinaki83 είπε:

Κρίμα και έλεγα πως αυτήν την φορά θα είχα και τα δυο σε φωτογράφια.

Κ εσένα είναι κ τα 2 σε παρόμοιους σάκους δίπλα δίπλα. Εμένα από την αρχή ήταν ο ένας σάκος οριζόντιος σαν ξαπλωμένος κ ο άλλος όρθιος.. Το ξαπλωμένο είναι το αγοράκι μας, κ το όρθιο μάλλον το κοριτσάκι μας.. Αλλά έχουν πολλή πλάκα γιατί από την αρχή σαν περισσότερο υπναρου από τον άντρα μου του είπα το ξαπλωμένο δικό μου κ το όρθιο δικό σου 😂😂. Τη Δευτέρα πάμε για υπερηχο μετά από 3 εβδομάδες, ελπίζω να είναι όλα καλα γιατί εγώ δεν είμαι σίγουρη ότι τα έχω νιώσει ακόμα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Καλά εγώ είχα πάρει 5 κιλα πριν 3 εβδομάδες που ζυγιστηκα στο γιατρό. Τώρα 1 ακόμα το έχω τσιμπήσει στα σίγουρα.. Θα δείξει τη Δευτέρα.. Κ δεν μπορώ να φάω κ πάρα πολύ γιατί με πονάει το στομάχι μου, αλλά φαίνεται έχει αλλάξει ο μεταβολισμός μου λόγω της πολλής ξεκούρασης. Το μόνο που φοβάμαι είναι τι θα γίνει το 3ο τρίμηνο που λένε ότι παίρνεις τα κιλά με τον αέρα.. 

Αυτά τα καλά φοβάμαι κ εγώ! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Κ εσένα είναι κ τα 2 σε παρόμοιους σάκους δίπλα δίπλα. Εμένα από την αρχή ήταν ο ένας σάκος οριζόντιος σαν ξαπλωμένος κ ο άλλος όρθιος.. Το ξαπλωμένο είναι το αγοράκι μας, κ το όρθιο μάλλον το κοριτσάκι μας.. Αλλά έχουν πολλή πλάκα γιατί από την αρχή σαν περισσότερο υπναρου από τον άντρα μου του είπα το ξαπλωμένο δικό μου κ το όρθιο δικό σου 😂😂. Τη Δευτέρα πάμε για υπερηχο μετά από 3 εβδομάδες, ελπίζω να είναι όλα καλα γιατί εγώ δεν είμαι σίγουρη ότι τα έχω νιώσει ακόμα.. 

Πόσο είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Κ εγώ στο ιασώ θα παω, οπότε ρώτησα το γιατρό κ μου είπε κ εμένα 1800 το δωμάτιο. Δεν νομίζω να εννοούσε ανά μωρό συνολικά εννοούσε. 

Α ωραία και θα γεννήσουμε σε δίκλινο μια χαρά .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Σήμερα μπήκα στην 18η.

 

στις πριν 10 ώρες, ο/η Katerinaki83 είπε:

Α ωραία και θα γεννήσουμε σε δίκλινο μια χαρά .

Σίγουρα θα αρχίσεις να τα νιώθεις πλέον! Μην φανταστείς κλωτσιές από τώρα, είναι νωρίς! Αλλά μια κίνηση στην κοιλιά κάτι σαν γουργουρητό, σαν φτερούγισμα να πω… Φάε μια λιχουδιά κ πήγαινε κ ξάπλωσε κάπου ήσυχα… Εγώ χθες έφαγα ένα κομμάτι γαλατόπιτα κ αφηνίασαν! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Katerinaki83 είπε:

Α ωραία και θα γεννήσουμε σε δίκλινο μια χαρά .

Απλώς δες κ την τιμή για την καισαρική νομίζω είναι σχεδόν 2000 γιατί εγώ μάλλον για καισαρική θα πάω, δεν το έχουμε συζητήσει βέβαια με τον γιατρό αλλά νομίζω στα δίδυμα έτσι είθισται.. Πότε έχεις εσύ πητ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...