Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΙΟΥΝΙΟΥ 2022!!


Recommended Posts

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Είναι στα φυσιολογικά πλαίσια και οι δύο τιμές απλά όταν υπάρχει κύηση δεν πρέπει να ανέβει, σου είπε να πας σε ενδοκρινολογο; 

Μου είπε ότι είναι τσιμπημένη γι’αυτο να κάνουμε εξετάσεις και βλέπουμε! Δεν μου είπε κάτι για ενδοκρινολόγο ακόμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Αναστασια 29 είπε:

Μου είπε ότι είναι τσιμπημένη γι’αυτο να κάνουμε εξετάσεις και βλέπουμε! Δεν μου είπε κάτι για ενδοκρινολόγο ακόμα! 

Εντάξει, οπότε κανείς τις εξετάσεις και θα σε κατευθύνει αν κ θεωρώ πως απλά θα είναι τσιμπημενος λόγω εγκυμοσύνης, λογικά δε θα έχεις πρόβλημα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Εντάξει, οπότε κανείς τις εξετάσεις και θα σε κατευθύνει αν κ θεωρώ πως απλά θα είναι τσιμπημενος λόγω εγκυμοσύνης, λογικά δε θα έχεις πρόβλημα 

Μακάρι  να είναι όπως τα λες!!🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ τον προηγούμενο μήνα όταν έκανα γενικεσ κ ξαφνικά ενώ πάντα είχα θυροειδή 1.20  με έδειξαν τα αποτελέσματα 3.80 τη επόμενη κάναμε ξανά εξέταση κ αντισώματα θυροειδή κ ήταν οκ η tsh ήταν πάλι 1.09 ο γιατρός μου. είπε τυχαία τιμή του εργαστηρίου καμία φορά συμβαίνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Christipel είπε:

Ναι κοπέλα μου το θυμάμαι ότι εμείς μαζί είμαστε (αν δεν κάνω λάθος κ την εμβρυομεταφορα την κάναμε δύο μέρες διαφορά ☺️εγώ στις 15/9 την έκανα..θύμισε μου εσύ πότε!!) καλέ τι έγραψα;;;😂😂😂😂ναι 28/01 εννοούσα 😂

Ο τράχηλος που με μετρησε  είναι 32χιλ.

Οπότε συνεχίζουμε κ πάμε πολύ καλά😊😊 πότε ξανά έχεις ραντεβού;

Ναι εγώ έκανα εμβρυομεταφορα 18/9! 

Μαζί είμαστε! 

♥️ Ναι καλά πάμε έτσι να συνεχίσουμε! 

Με είδε στις 18+4 και δεν έχω κλείσει ραντεβού πάλι γιατί 21+3 έχω τη β επιπέδου δηλαδή 3 εβδομάδες μετά. Μετά τη β επιπέδου θα μιλήσω μαζί του να τον ρωτήσω πότε να πάω να με δει... Ανάλογα και τα ευρήματα φαντάζομαι... 

Ανυπομονώ πολύ, άντε να περάσει και αυτό το μαξιλαράκι και μετά πιστεύω θα είμαι λίγο πιο χαλαρή ακόμα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα τι κάνετε;; σήμερα μου έτυχε κάτι πρώτη φορά, εναω έφαγα κ ξάπλωσα ξαφνικά αισθάνθηκα ένα τράβηγμα κ πιάνω την κοιλιά μου είχε πετρωνει από τη δεξιά πλευρά για λίγα δευτερα όχι κάτω χαμηλά εκεί στο σημείο του αφαλου, μετά ένιωσα λίγες φορές να είναι πιο σκληρό εκεί το μέρος αλλά χώρις πόνο χωρίς τίποτα.. Από εκείνη την ώρα κ μετά δεν μου ξανά συνέβη χθες εντωμεταξύ ένιωθα σαν χτυπο αρκετές φορές ένα τακ τακ, είμαι 18+2, να είναι συσπάσεις αυτό που έπαθα; Ν είναι το μωρό; η μηπως είναι οι φακές κ το μπρόκολο που έφαγα;την Τρίτη έχω ραντεβού εννοείται θα το αναφέρω στο γιατρό απλά λέω μήπως έχει νιώσει καμία σας κάτι παρόμοιο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα τι κάνετε;; σήμερα μου έτυχε κάτι πρώτη φορά, εναω έφαγα κ ξάπλωσα ξαφνικά αισθάνθηκα ένα τράβηγμα κ πιάνω την κοιλιά μου είχε πετρωνει από τη δεξιά πλευρά για λίγα δευτερα όχι κάτω χαμηλά εκεί στο σημείο του αφαλου, μετά ένιωσα λίγες φορές να είναι πιο σκληρό εκεί το μέρος αλλά χώρις πόνο χωρίς τίποτα.. Από εκείνη την ώρα κ μετά δεν μου ξανά συνέβη χθες εντωμεταξύ ένιωθα σαν χτυπο αρκετές φορές ένα τακ τακ, είμαι 18+2, να είναι συσπάσεις αυτό που έπαθα; Ν είναι το μωρό; η μηπως είναι οι φακές κ το μπρόκολο που έφαγα;την Τρίτη έχω ραντεβού εννοείται θα το αναφέρω στο γιατρό απλά λέω μήπως έχει νιώσει καμία σας κάτι παρόμοιο.. 

Εντωμεταξύ τώρα που ξάπλωσα νιωθω να είναι πιο σκληρό ένα σημείο ακριβώς κάτω από τον αφαλό, μπας κ είναι η μπέμπα μάς που κάνει σιγά σιγά την εμφάνιση της;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα τι κάνετε;; σήμερα μου έτυχε κάτι πρώτη φορά, εναω έφαγα κ ξάπλωσα ξαφνικά αισθάνθηκα ένα τράβηγμα κ πιάνω την κοιλιά μου είχε πετρωνει από τη δεξιά πλευρά για λίγα δευτερα όχι κάτω χαμηλά εκεί στο σημείο του αφαλου, μετά ένιωσα λίγες φορές να είναι πιο σκληρό εκεί το μέρος αλλά χώρις πόνο χωρίς τίποτα.. Από εκείνη την ώρα κ μετά δεν μου ξανά συνέβη χθες εντωμεταξύ ένιωθα σαν χτυπο αρκετές φορές ένα τακ τακ, είμαι 18+2, να είναι συσπάσεις αυτό που έπαθα; Ν είναι το μωρό; η μηπως είναι οι φακές κ το μπρόκολο που έφαγα;την Τρίτη έχω ραντεβού εννοείται θα το αναφέρω στο γιατρό απλά λέω μήπως έχει νιώσει καμία σας κάτι παρόμοιο.. 

καλησπέρα κορίτσι μου! Ακριβώς το ίδιο έπαθα εκείνη την μέρα! Η γυναικολόγος μου είπε ότι ήταν το εντερο και λόγο του εντέρου έκανε συσπάσεις και η μήτρα για να προστατευτεί! Εν το μεταξύ εγώ είχα φαει σπανακορυζο εκείνη την μέρα… Να το αναφέρεις οπωσδήποτε γτ αν έχεις συσπάσεις το βλέπουν και μέσω του υπερήχου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Αναστασια 29 είπε:

καλησπέρα κορίτσι μου! Ακριβώς το ίδιο έπαθα εκείνη την μέρα! Η γυναικολόγος μου είπε ότι ήταν το εντερο και λόγο του εντέρου έκανε συσπάσεις και η μήτρα για να προστατευτεί! Εν το μεταξύ εγώ είχα φαει σπανακορυζο εκείνη την μέρα… Να το αναφέρεις οπωσδήποτε γτ αν έχεις συσπάσεις το βλέπουν και μέσω του υπερήχου! 

Ναι εννοείται πως θα το πω μακάρι να μην ξανά έχω μέχρι την Τρίτη κάτι γιατί αγχώθηκα και επίσης αν δεν μου μετρήσει τράχηλο αυτή τη φορά θα του το ζητήσω εγώ, γιατί το μόνο που μου είχε πει ήταν ο τράχηλος μια χαρά είναι εδώ κ απέναντι πίσω ο πλακούντας.. Αλλά μέτρηση δεν εκανε κ ούτε στην αυχενική που πήγα δε εξειδικευμενο μου τον μέτρησε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Ναι εννοείται πως θα το πω μακάρι να μην ξανά έχω μέχρι την Τρίτη κάτι γιατί αγχώθηκα και επίσης αν δεν μου μετρήσει τράχηλο αυτή τη φορά θα του το ζητήσω εγώ, γιατί το μόνο που μου είχε πει ήταν ο τράχηλος μια χαρά είναι εδώ κ απέναντι πίσω ο πλακούντας.. Αλλά μέτρηση δεν εκανε κ ούτε στην αυχενική που πήγα δε εξειδικευμενο μου τον μέτρησε 

Στην αυχενική κι εμένα δεν μ μέτρησε κολπικά αλλα το έγραφε στα ευρήματα άρα το μέτρησε από πάνω κάπως… Δες το χαρτί σου μήπως το γράφει κ εσένα! Και ναι να του το πεις γτ μετά θα είσαι πολύ πιο ήσυχη … 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα τι κάνετε;; σήμερα μου έτυχε κάτι πρώτη φορά, εναω έφαγα κ ξάπλωσα ξαφνικά αισθάνθηκα ένα τράβηγμα κ πιάνω την κοιλιά μου είχε πετρωνει από τη δεξιά πλευρά για λίγα δευτερα όχι κάτω χαμηλά εκεί στο σημείο του αφαλου, μετά ένιωσα λίγες φορές να είναι πιο σκληρό εκεί το μέρος αλλά χώρις πόνο χωρίς τίποτα.. Από εκείνη την ώρα κ μετά δεν μου ξανά συνέβη χθες εντωμεταξύ ένιωθα σαν χτυπο αρκετές φορές ένα τακ τακ, είμαι 18+2, να είναι συσπάσεις αυτό που έπαθα; Ν είναι το μωρό; η μηπως είναι οι φακές κ το μπρόκολο που έφαγα;την Τρίτη έχω ραντεβού εννοείται θα το αναφέρω στο γιατρό απλά λέω μήπως έχει νιώσει καμία σας κάτι παρόμοιο.. 

Κοριτσακι μου καλησπέρα ! Μήπως είναι η μπεμπα? Αυτό το πέτρωμα έφυγε τώρα η είναι ακόμα ? Εμένα γενικά η κοιλιά μου είναι πιο σκληρή παντού και πάντα όμως.. δεν είναι ότι σε ένα σημείο πέτρωσε και μετά από λίγο έφυγε το πέτρωμα... Μην ανησυχείς όμως ανέφερε το στον γιατρό σου για να δεις τι θα σου πει και να μετρήσετε τον τράχηλο κολπικά πρέπει κανονικά... Εμένα μου τον μέτρησαν στην αυχενική και ο γιατρός μου μετά από 2 εβδομάδες κανονικά. Πλέον μου τον μετράει σε κάθε ραντεβού κοιλιακά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Κοριτσακι μου καλησπέρα ! Μήπως είναι η μπεμπα? Αυτό το πέτρωμα έφυγε τώρα η είναι ακόμα ? Εμένα γενικά η κοιλιά μου είναι πιο σκληρή παντού και πάντα όμως.. δεν είναι ότι σε ένα σημείο πέτρωσε και μετά από λίγο έφυγε το πέτρωμα... Μην ανησυχείς όμως ανέφερε το στον γιατρό σου για να δεις τι θα σου πει και να μετρήσετε τον τράχηλο κολπικά πρέπει κανονικά... Εμένα μου τον μέτρησαν στην αυχενική και ο γιατρός μου μετά από 2 εβδομάδες κανονικά. Πλέον μου τον μετράει σε κάθε ραντεβού κοιλιακά. 

Γειά σου αγάπη, έφυγε ναι το μεγάλο που το κατάλαβα σαν τράβηγμα έγινε πρώτο για λίγα δευτερόλεπτα μετά τα άλλα ήταν πολύ λιγότερο τώρα δεν έχω τίποτα απλά αισθάνομαι λίγο τα γνωστά τραβήγματα που κ που δεν ξέρω θα δούμε κ αύριο αν θα ξανά έχω κάτι.. Κ μενα έχει γίνει πιο σφιχτή αλλά αυτό ήταν άλλο καμία σχέση πάντως ήταν χωρίς πόνο κ το μεγάλο κ τα λίγα πιο μικρά κ όλα από τη δεξιά πλευρά.. Εννοείται θα του πω να κάνουμε μέτρηση Να μου φύγει κ από το μυαλό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Apol είπε:

 

Καλησπέρα κ από εμένα. Ο γιατρός Μου είχε γράψει ένα trofocard max κάθε βράδυ αλλά τελικά μου δημιούργησε ταχυπαλμια κ τρέμουλο κ το έκοψα. Το καλό είναι ότι με βοήθησε με τη δυσκοιλιότητα. Σε τελευταίες εξετάσεις έπεσε ο αιματοκρίτης μου στο 33 κ έτσι συνεχίζω σίδηρο κ έξτρα τροφές με σίδηρο κ η δυσκοιλιότητα εμφανίστηκε ξανά. Έχω κουραστεί δεν ξέρω τι να κάνω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stacey89 είπε:

Καλησπέρα κ από εμένα. Ο γιατρός Μου είχε γράψει ένα trofocard max κάθε βράδυ αλλά τελικά μου δημιούργησε ταχυπαλμια κ τρέμουλο κ το έκοψα. Το καλό είναι ότι με βοήθησε με τη δυσκοιλιότητα. Σε τελευταίες εξετάσεις έπεσε ο αιματοκρίτης μου στο 33 κ έτσι συνεχίζω σίδηρο κ έξτρα τροφές με σίδηρο κ η δυσκοιλιότητα εμφανίστηκε ξανά. Έχω κουραστεί δεν ξέρω τι να κάνω..

Είχες και πριν δυσκοιλιοτητα; εγώ παίρνω 2 τροφοκαρτ κ ο αιματοκρίτης μου ήταν 32 κ παίρνω δύο φορές τη μέρα σίδηρο αλλά ενεργουμαι κανονικά.. Υπομονή κορίτσι μου να είναι γερά τα μωράκια μας κ να έρθουν με το καλό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stacey89 είπε:

Καλησπέρα κ από εμένα. Ο γιατρός Μου είχε γράψει ένα trofocard max κάθε βράδυ αλλά τελικά μου δημιούργησε ταχυπαλμια κ τρέμουλο κ το έκοψα. Το καλό είναι ότι με βοήθησε με τη δυσκοιλιότητα. Σε τελευταίες εξετάσεις έπεσε ο αιματοκρίτης μου στο 33 κ έτσι συνεχίζω σίδηρο κ έξτρα τροφές με σίδηρο κ η δυσκοιλιότητα εμφανίστηκε ξανά. Έχω κουραστεί δεν ξέρω τι να κάνω..

Το είπες στο ιατρό σου; Δεν σου έδωσε κάτι για την δυσκοιλιότητα;;Δοκίμασε τα τρως ακτινίδια βοηθανε πολύ ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Stacey89 είπε:

Καλησπέρα κ από εμένα. Ο γιατρός Μου είχε γράψει ένα trofocard max κάθε βράδυ αλλά τελικά μου δημιούργησε ταχυπαλμια κ τρέμουλο κ το έκοψα. Το καλό είναι ότι με βοήθησε με τη δυσκοιλιότητα. Σε τελευταίες εξετάσεις έπεσε ο αιματοκρίτης μου στο 33 κ έτσι συνεχίζω σίδηρο κ έξτρα τροφές με σίδηρο κ η δυσκοιλιότητα εμφανίστηκε ξανά. Έχω κουραστεί δεν ξέρω τι να κάνω..

Κορίτσια και εμένα ο αιματοκρίτης ήταν 33 από 36 έπεσε αρκετά ! Αλλά δεν μου έδωσε ακόμα σίδηρο γιατί η αιμοσφαιρίνη μου ήταν 11.9 αν πέσει κάτω από 11 είπε θα ξεκινήσω σίδηρο αλλιώς δεν χρειάζεται από τώρα... Εγώ τρώω ένα πορτοκάλι την ημέρα και πίνω χυμό στιβω και με βοηθάει πολύ στη δυσκοιλιότητα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα εύχομαι ολες να είστε καλά.Εγω είμαι αγχωμενη πήγαμε την προηγούμενη εβδομάδα γιατρό είδαμε το μωρό όλα καλά.το θέμα ειναι ότι ειμαι 18κ 3 σήμερα κ δεν το νιώθω βρε κορίτσια ούτε αυτο το φτερούγισμα που λένε οι περισσότερες.....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Lina08 είπε:

Κορίτσια καλημέρα εύχομαι ολες να είστε καλά.Εγω είμαι αγχωμενη πήγαμε την προηγούμενη εβδομάδα γιατρό είδαμε το μωρό όλα καλά.το θέμα ειναι ότι ειμαι 18κ 3 σήμερα κ δεν το νιώθω βρε κορίτσια ούτε αυτο το φτερούγισμα που λένε οι περισσότερες.....

 

Καλημέρα !!! Ούτε εγώ νιώθω κάτι… 19+3 σήμερα! Μου είπε η ιατρός μ να μην ανησυχω όμως… μέχρι 20-21 εβδομάδα συνήθως είναι φυσιολογικό μ είπε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα τι κάνετε;;; εγώ αγχωθεί πολύ αλλά νομίζω χωρίς λόγο γιατί συνήθως σκέφτομαι το κακό...ενω δεν μου ξανά έτυχε αυτό που έτυχε προχθές με το πέτρωμα που σας είπα όλο πατάω την κοιλιά μου να δω αν είναι σκληρή κ νομίζω ότι είναι πιο σκληρή κοντά στον αφαλό σε σχέση με την υπόλοιπη κοιλιά, αλλά αυτό δεν είναι λογικό εφόσον εκεί βρίσκεται το μπεμπακι;;; κ νομίζω κάποιες φορές στη μέρα είναι λίγο πιο σκληρό ένα μικρό σημείο δεξιά στον αφαλό, δεν ξέρω αν είναι τώρα του μυαλού μου η όχι νομίζω όμως ότι είναι το άγχος μου περισσότερο...σκέφτομαι κ λέω δηλ ότι άσχημο έχει συμβεί σε κάποια κοπέλα όλα θα συμβούν σε μένα;; του τρελού!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα τι κάνετε;;; εγώ αγχωθεί πολύ αλλά νομίζω χωρίς λόγο γιατί συνήθως σκέφτομαι το κακό...ενω δεν μου ξανά έτυχε αυτό που έτυχε προχθές με το πέτρωμα που σας είπα όλο πατάω την κοιλιά μου να δω αν είναι σκληρή κ νομίζω ότι είναι πιο σκληρή κοντά στον αφαλό σε σχέση με την υπόλοιπη κοιλιά, αλλά αυτό δεν είναι λογικό εφόσον εκεί βρίσκεται το μπεμπακι;;; κ νομίζω κάποιες φορές στη μέρα είναι λίγο πιο σκληρό ένα μικρό σημείο δεξιά στον αφαλό, δεν ξέρω αν είναι τώρα του μυαλού μου η όχι νομίζω όμως ότι είναι το άγχος μου περισσότερο...σκέφτομαι κ λέω δηλ ότι άσχημο έχει συμβεί σε κάποια κοπέλα όλα θα συμβούν σε μένα;; του τρελού!!! 

Κορίτσι μ καλημέρα! Πάρε τηλ τον γιατρό σου να του εξηγήσεις και να σε ηρεμήσει λίγο… Κάνουμε πολύ μεγαλύτερο κακό με το άγχος μας… Πραγματικά και εγώ όλο κάτι βρίσκω για να αγχωθώ αλλά κάπως πρέπει να το σταματήσουμε αυτό δεν γίνεται… Κάνουμε πολύ κακό στα μωράκια μας και σε εμάς βέβαια γτ αν συνεχίσουμε έτσι μέχρι να γεννήσουμε θα τρελαθούμε …. 😅😅😅Εγώ πάντως σίγουρα …

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Αναστασια 29 είπε:

Κορίτσι μ καλημέρα! Πάρε τηλ τον γιατρό σου να του εξηγήσεις και να σε ηρεμήσει λίγο… Κάνουμε πολύ μεγαλύτερο κακό με το άγχος μας… Πραγματικά και εγώ όλο κάτι βρίσκω για να αγχωθώ αλλά κάπως πρέπει να το σταματήσουμε αυτό δεν γίνεται… Κάνουμε πολύ κακό στα μωράκια μας και σε εμάς βέβαια γτ αν συνεχίσουμε έτσι μέχρι να γεννήσουμε θα τρελαθούμε …. 😅😅😅Εγώ πάντως σίγουρα …

Γιατί εγώ νομίζεις τι θα κάνω;;; 😂 😂 ρε αγάπη τι να πάρω να του πω ότι λογικά δεν έχω κάτι αλλά επειδή το έχω στο μυαλό μου μπορεί κ να έχω;;; 😂 😂 Ε ντρέπομαι, αν πονούσα η αν αισθανόμουν σίγουρη ότι κάτι υπάρχει εννοείται θα έπαιρνα. Εσένα η κοιλιά σου είναι πιο σκληρή στο ύψος του αφαλου σε σχέση με την υπόλοιπη;; όταν εννοώ πιο σκληρή δεν εννοώ πέτρα απλά πιο σφιχτή εσωτερικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Γιατί εγώ νομίζεις τι θα κάνω;;; 😂 😂 ρε αγάπη τι να πάρω να του πω ότι λογικά δεν έχω κάτι αλλά επειδή το έχω στο μυαλό μου μπορεί κ να έχω;;; 😂 😂 Ε ντρέπομαι, αν πονούσα η αν αισθανόμουν σίγουρη ότι κάτι υπάρχει εννοείται θα έπαιρνα. Εσένα η κοιλιά σου είναι πιο σκληρή στο ύψος του αφαλου σε σχέση με την υπόλοιπη;; όταν εννοώ πιο σκληρή δεν εννοώ πέτρα απλά πιο σφιχτή εσωτερικα

Ναι να του πεις τι ένιωσες και οτι αυτό σε άγχωσε και δεν μπορείς να ηρεμήσεις… Που είναι το κακό; Εγώ την τελευταία βδομάδα της στέλνω μνμ κάθε μέρα… Νιώθω άσχημα βέβαια αλλά τι να κάνω;Ποιον άλλον να ρωτήσω; Ναι ακριβώς έτσι την νιώθω κ εγω… Δεξιά κάτω από τον ομφαλό πιο σκληρή και που κ που πετρώνει… αλλά την πρώτη μέρα που το ένιωσα είχε πετρώσει πολύ πιο έντονα και πιο κάτω από το ομφαλό … Λες όντως να είναι το μωρό ;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Αναστασια 29 είπε:

Ναι να του πεις τι ένιωσες και οτι αυτό σε άγχωσε και δεν μπορείς να ηρεμήσεις… Που είναι το κακό; Εγώ την τελευταία βδομάδα της στέλνω μνμ κάθε μέρα… Νιώθω άσχημα βέβαια αλλά τι να κάνω;Ποιον άλλον να ρωτήσω; Ναι ακριβώς έτσι την νιώθω κ εγω… Δεξιά κάτω από τον ομφαλό πιο σκληρή και που κ που πετρώνει… αλλά την πρώτη μέρα που το ένιωσα είχε πετρώσει πολύ πιο έντονα και πιο κάτω από το ομφαλό … Λες όντως να είναι το μωρό ;;; 

Άρα είναι ακριβώς το ίδιο με μένα δεν ξέρω αλλά κάπου δεν πρέπει να είναι κ αυτό το ψυχουλακι;;; δηλ έγκυος είμαστε ρε παιδάκι μου τι θέλουμε να είμαστε όπως πριν; είμαστε πολύ χαζές νομίζω αλλά όπως είπε κ ο γιατρός μου είναι το πρώτο γι αυτό όλες έτσι είναι στο δεύτερο πονηρευονται!!! Εγώ αισθάνομαι κ κανα χτυπο που κ που που επίσης δεν ξέρω τι είναι αν νιώσω κάτι πιο δυνατό θα τον πάρω αλλιώς την Τρίτη έχω να ρωτήσω πόσα πράγματα, χθες είχα το βράδυ το χτυπο κ λέω τι είναι ρε γαμωτο κ λέει ο άντρας μου Ε η μπέμπα είναι τι ρωτάς όλη την ώρα κ πιάνεις την κοιλιά σου έχεις τίποτα άλλο εκει μέσα?? 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Άρα είναι ακριβώς το ίδιο με μένα δεν ξέρω αλλά κάπου δεν πρέπει να είναι κ αυτό το ψυχουλακι;;; δηλ έγκυος είμαστε ρε παιδάκι μου τι θέλουμε να είμαστε όπως πριν; είμαστε πολύ χαζές νομίζω αλλά όπως είπε κ ο γιατρός μου είναι το πρώτο γι αυτό όλες έτσι είναι στο δεύτερο πονηρευονται!!! Εγώ αισθάνομαι κ κανα χτυπο που κ που που επίσης δεν ξέρω τι είναι αν νιώσω κάτι πιο δυνατό θα τον πάρω αλλιώς την Τρίτη έχω να ρωτήσω πόσα πράγματα, χθες είχα το βράδυ το χτυπο κ λέω τι είναι ρε γαμωτο κ λέει ο άντρας μου Ε η μπέμπα είναι τι ρωτάς όλη την ώρα κ πιάνεις την κοιλιά σου έχεις τίποτα άλλο εκει μέσα?? 😂😂

Χαχαχα!!!Θα τους τρελανουμε και αυτούς μου φαίνεται!!! παντως υπέρηχο μου έκανε πιο χαμηλά και φαινόταν το μωρό… όχι κάτω από τον ομφαλό ακόμα πιο κάτω! Και χτύπο λογικά νιώθουμε γτ γενικά η αιμάτωση της μητρας στην εγκυμοσύνη αυξάνεται…Τι να πω ελπίζω στο δεύτερο να είμαστε κ εμείς έτσι!!! Μέχρι τότε υπομονή και να μην δίνουμε τόσο πολύ σημασία σε ότι νιώθουμε …. Καλά λες ολόκληρο μωρό έχουμε εκεί μέσα είναι δυνατόν να νιώθουμε όπως πριν;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ από την άλλη την μια μέρα έβγαλα άφθες στο στόμα μ , την επόμενη μέρα είχα 37,5 όλη μέρα , την μεθεπόμενη μέρα είχα απίστευτο πονόλαιμο και τα σχετικά (γενικά την άρπαξα για τα καλά) .Άσε το τι άγχος πέρασα δεν φαντάζεσαι!!!Σημερα συνήλθα κάπως …  Την επριξα την γιατρό μ με λίγα λόγια… κάθε μέρα της έστελνα μήνυμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...