Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αίμα 64 μέρες μετά τη γεννά με καισαρικη


Arpa

Recommended Posts

Καλησπέρα!!! Γεννησα 20/08 με καισαρικη τομη και έχω ακόμα αίμα ενώ θηλάζω. Κάποια στιγμή στις 40 μέρες μου σταμάτησε όμως την επόμενη μερα είχα πάλι αίμα… μετά είχα πολύ μικρή ροή κόκκινο αίμα που σταδιακά έγινε καφέ κ πήγε πάλι να σταματήσει (1,5  εβδομάδας ) όμως ενώ είχα ένα κενό 2 μέρες χωρίς αίμα ξαφνικά άρχισα πάλι να έχω στάλες πάνω στο εσώρουχο κ οταν σκουπίζομαι. Πάνε 64 μέρες από όταν γεννησα έχω απηυδήσει.., ο γυναικολογος μου είπε στην αρχή ότι μου ήρθε περίοδος… τώρα δεν θεωρεί ότι είναι ούτε λόχεια ούτε περίοδος…. Να σημειώσω πως δεν με έχει δει ακόμα, έχω ραντεβού σε 1,5 εβδομάδα. Έχει συμβεί τόσες μέρες αίμα  μετά από καισαρικη; Ευχαριστώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Arpa είπε:

Καλησπέρα!!! Γεννησα 20/08 με καισαρικη τομη και έχω ακόμα αίμα ενώ θηλάζω. Κάποια στιγμή στις 40 μέρες μου σταμάτησε όμως την επόμενη μερα είχα πάλι αίμα… μετά είχα πολύ μικρή ροή κόκκινο αίμα που σταδιακά έγινε καφέ κ πήγε πάλι να σταματήσει (1,5  εβδομάδας ) όμως ενώ είχα ένα κενό 2 μέρες χωρίς αίμα ξαφνικά άρχισα πάλι να έχω στάλες πάνω στο εσώρουχο κ οταν σκουπίζομαι. Πάνε 64 μέρες από όταν γεννησα έχω απηυδήσει.., ο γυναικολογος μου είπε στην αρχή ότι μου ήρθε περίοδος… τώρα δεν θεωρεί ότι είναι ούτε λόχεια ούτε περίοδος…. Να σημειώσω πως δεν με έχει δει ακόμα, έχω ραντεβού σε 1,5 εβδομάδα. Έχει συμβεί τόσες μέρες αίμα  μετά από καισαρικη; Ευχαριστώ 

Καλημέρα κοπέλα μου γεννησα φυσιολογικά εγώ και είχα είμαι κανονικά για 40 μέρες λοχείας αλλά μετά περίοδος μου ήρθε μετά από 4 μήνες! Θα σου έλεγα καλύτερα να μην περιμένεις πάνε σε άλλο γιατρό η σε κάποιο νοσοκομείο!εχεις πολύ αίμα ;πόνο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Doritoula11καλημερα!!!!δεν έχω ούτε πόνο αλλά ούτε πολύ αίμα! Είναι ελάχιστη ροή και όταν σκουπίζομαι στο χαρτί έχει μια ποσότητα λίγη. Σκέψου ότι σήμερα ξύπνησα κ δεν έχω καθόλου… πραγματικά δεν ξέρω τι γίνεται… λες να πάω σε άλλο γιατρό!; Λες να μην δίνει κ πολύ σημασία!;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Arpa είπε:

@Doritoula11καλημερα!!!!δεν έχω ούτε πόνο αλλά ούτε πολύ αίμα! Είναι ελάχιστη ροή και όταν σκουπίζομαι στο χαρτί έχει μια ποσότητα λίγη. Σκέψου ότι σήμερα ξύπνησα κ δεν έχω καθόλου… πραγματικά δεν ξέρω τι γίνεται… λες να πάω σε άλλο γιατρό!; Λες να μην δίνει κ πολύ σημασία!;;

Κλείσε ένα ραντεβού γρήγορο αν βρεις καλή μου! Μέτα τις 40 μέρες σε είδε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Doritoula11 όχι δεν με είδε…. & μου έκανε εντύπωση… από όλες ακουω ότι μετά τις 40 μέρες τις βλέπει ο γυναικολογος τους…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Arpa είπε:

@Doritoula11 όχι δεν με είδε…. & μου έκανε εντύπωση… από όλες ακουω ότι μετά τις 40 μέρες τις βλέπει ο γυναικολογος τους…

Πήγαινε κάπου άλλου αλλά αυτός έχει το ιστορικό σου αυτό είναι το θέμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω γεννήσει και εγώ με καισαρική στις 1/7 και το αίμα έχει σταματήσει και έχει έρθει 2 ή 3 φορές από τότε. Ίσως η προτελευταία να ήταν περίοδος. Έχω κάνει τεστ παπ και κολπικό υπέρηχο συν τσεκ απ από τις 40 με 50 μέρες. Δεν έδειξαν κάτι. Μείναμε στο ότι είναι ορμονικο. Εχθες παλι μίλησα μαζί του αν το αίμα συνεχιστεί μια δυο μέρες θα πάω πάλι για υπέρηχο αν και φάνηκαν όλα καλά στον 1ο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Clairy.σ ευχαριστώ που μοιράστηκες την εμπειρία σου… ίσως συμβαίνει λόγω καισαρικης… η Αλήθεια είναι με καθυσηχασες λίγο… ευχομαι κ ο 2ος υπέρηχος να είναι καλος!!!! Που πιστεύω θα είναι γιατί ήταν και π πρώτος!!!!! Κ εγώ ανυπομονώ να παω και να ακούσω ότι όλα είναι καλά!!!!δεν θα σου κρύψω αγχωθηκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Arpa είπε:

@Clairy.σ ευχαριστώ που μοιράστηκες την εμπειρία σου… ίσως συμβαίνει λόγω καισαρικης… η Αλήθεια είναι με καθυσηχασες λίγο… ευχομαι κ ο 2ος υπέρηχος να είναι καλος!!!! Που πιστεύω θα είναι γιατί ήταν και π πρώτος!!!!! Κ εγώ ανυπομονώ να παω και να ακούσω ότι όλα είναι καλά!!!!δεν θα σου κρύψω αγχωθηκα

Και εγώ αγχώθηκα.. Απλα ο γιατρός πιστεύει ότι είναι ορμονικο. Αν κάτι τον απασχολούσε θα μου το ελεγε. Προληπτικά μου είπε να πάω να είμαστε σίγουροι. Θηλάζεις;; Δε νομίζω να φταίει η καισαρική γιατί καθαρίζεται η μητρα καλύτερα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...