Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αποδέσμευση από Κέντρο Εξωσωματικής


Smurf1984

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα. Στις 15/09 προχώρησα σε εμβρυομεταφορά για 2η φορά. Έβαλα 2 κατεψυγμένα έμβρυα 3 ημερών και 1 σε φυσικό κύκλο επίσης 3 ημερών και τελικά πήρα θετική χοριακή. Σήμερα έκανα και τον 1ο υπέρηχο ο οποίος έδειξε 1 σάκο και είδαμε και καρδιακή λειτουργία του εμβρύου.

Τη διαδικασία της εξωσωματικής την έκανα σε γνωστό κέντρο της Αθήνας. Ωστόσο επειδή θα ήθελα να με ξεγεννήσει η γυναικολόγος μου, ήθελα να ρωτήσω σε ποιο στάδιο αποδεσμευόμαστε από το κέντρο εξωσωματικής και συνεχίζουμε κανονικά με το δικό μας γιατρό.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Smurf1984 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Στις 15/09 προχώρησα σε εμβρυομεταφορά για 2η φορά. Έβαλα 2 κατεψυγμένα έμβρυα 3 ημερών και 1 σε φυσικό κύκλο επίσης 3 ημερών και τελικά πήρα θετική χοριακή. Σήμερα έκανα και τον 1ο υπέρηχο ο οποίος έδειξε 1 σάκο και είδαμε και καρδιακή λειτουργία του εμβρύου.

Τη διαδικασία της εξωσωματικής την έκανα σε γνωστό κέντρο της Αθήνας. Ωστόσο επειδή θα ήθελα να με ξεγεννήσει η γυναικολόγος μου, ήθελα να ρωτήσω σε ποιο στάδιο αποδεσμευόμαστε από το κέντρο εξωσωματικής και συνεχίζουμε κανονικά με το δικό μας γιατρό.

 

Καλησπέρα κοπέλα μου!με το καλό του μωράκι σου!εγώ αποδεσμεύτηκα στο α τρίμηνο μόλις έκανα την αυχενική, με είδε ο γυναικολόγος-εξωσωματιστης Μου εδωσε οδηγίες και με ρώτησε αν θα προχωρήσουμε μαζί !η απάντηση μου ήταν αρνητική γιατί δε με βόλευε λόγω απόστασης αλλά και κοντά να εμένα και εγώ στο γυναικολόγο μου θα ήθελα να επιστρέψω όπως και έκανα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου!με το καλό του μωράκι σου!εγώ αποδεσμεύτηκα στο α τρίμηνο μόλις έκανα την αυχενική, με είδε ο γυναικολόγος-εξωσωματιστης Μου εδωσε οδηγίες και με ρώτησε αν θα προχωρήσουμε μαζί !η απάντηση μου ήταν αρνητική γιατί δε με βόλευε λόγω απόστασης αλλά και κοντά να εμένα και εγώ στο γυναικολόγο μου θα ήθελα να επιστρέψω όπως και έκανα!

Καλημέρα Lenia μου. Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Και εγώ προς αυτήν την κατεύθυνση προσανατολίζομαι. Πιστεύω να πάνε όλα καλά. Με το καλό και εσύ το μωράκι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω εκανα την εμβρυομεταφορα και μετα τις θετικες χοριακες πηγα κατευθειαν στο γυναικολογο μου για υπερηχο.Με το καλο το μωρακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...