Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Οκτώβρης κυλά και όλο ρούχα φορά 💃 μακρυά και χοντρά ... να καλύψει τις κοιλίτσες που θα μεγαλώσουν με καραμελιτσες 🤰🤰🤰


Mimi26

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλό σκ να έχουμε!!! Να ρωτήσω κάτι από υπολογιστή μπαίνετε κανονικά στο mammy; γιατί εμένα εδώ και 3 μέρες δεν με αφήνει να μπω μου βγάζει η σελίδα που ζητήσατε δεν βρέθηκε από το κινητό μπαίνω κανονικα

ναι με αφήνει κανονικά και από κινητό και από υπολογιστή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου εύχομαι ένα όμορφο Σαββατοκύριακο!!!

Θέλω να σας πω την δικιά μου άποψη όσο αφορά τους γιατρούς τα δημόσια νοσοκομεία και τα ιδιωτικά,  εγώ κορίτσια είμαι της άποψης οτι ένα δημόσιο νοσοκομείο δεν είναι λιγότερο καλό απο ενα ιδιωτικό, απλά επειδή είναι δημόσιο.. η φροντίδα του ασθενή σίγουρα στο ιδιωτικό θα είναι καλύτερη και περισσότερη προσωπική επαφή, αλλά δεν σημαίνει οτι κάνουν καλύτερα τη δουλειά τους ή θα σε παραμελούν, επίσης όσο αφορά τους γιατρούς υπαρχουν πολλοί δημόσιοι και πολλοί ιδιώτες εξίσου καλή στη δουλειά τους και εξίσου χάλια ( αυτά όσο αφορά το γενικό κομμάτι). Τώρα στο θέμα που μας αφορά τις περισσότερες.. εμένα ο γιατρός μου, μου έδωσε 2 επιλογές μια στο δημόσιο και μια σε ιδιωτικό, και οι 2 μου είπε είναι εξαιρετικοί γιατροί,  όταν λοιπόν ρώτησα τα κορίτσια της εξωσωματικής  πολλές ήταν αυτές που πήγαν σε ιδιωτικό σε διάφορους γιατρούς και πολλές πήγαν στο δημόσιο.. τον γιατρό του δημόσιου τον ξέρανε αρκετές κοπέλες τον ιδιώτη που μου σύστησε ο δικός μου γιατρός δεν τον ξέρανε.. θέλω να καταλήξω επειδή πληρώνεις δεν σημαίνει οτι θα γίνει Αυτό που επιθυμείς, ξέρω οτι είναι ψυχολογικό το θέμα, αλλά επειδή έχω εμπειρία προσωπικά γενικά με τα δημόσιους και τα ιδιωτικους γιατρούς  έχω κατάληξη σε αυτή την άποψη! Οπότε κορίτσια εγώ θα πάω και στο ζηκ που είναι δημόσιο και στον ταρ που είναι ιδιώτης, ανάλογα θα αποφασίσω!  Γενικά έχουμε την νοοτροπία σαν Έλληνες οτι όλα γίνονται με το χρήμα,  δεν φταίμε εμείς βέβαια η κοινωνία μας φτάει που μας έμαθε έτσι!!☺☺☺  πριν καταλήξουμε καλό είναι να το ψάχνουμε και ας πάμε και λιγους μηνες πίσω, τα λέω με πολύ αγάπη, όπως θα τα έλεγα στο παιδί μου, που τοοσο θέλω και ανυπομονώ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλό σκ να έχουμε!!! Να ρωτήσω κάτι από υπολογιστή μπαίνετε κανονικά στο mammy; γιατί εμένα εδώ και 3 μέρες δεν με αφήνει να μπω μου βγάζει η σελίδα που ζητήσατε δεν βρέθηκε από το κινητό μπαίνω κανονικα

Καλημερα κοριτσι μου κ καλο σκ να εχεις!! Κι εγω μπαινω κανονικα απ το λαπτοπ!! Δεν ειχα θεμα. 

Μηπως παιρνει κτ λαθος στη διευθυνση; Εντυπωση μου κανει 🤔

Παντως ρε κοριτσια απ τον υπολογιστη βολευει απειρα πιο πολυ. Εδω οι ειδοποιησεις εξαφανιζονται... Τα μνματα δε φαινονται... Κτ πρεπει ν κανουν ν το αλλαξουν αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κ να εχετε ενα ομορφο και ξεκουραστο σκ ευχομαι!!!

Εγω ξυπνησα κι εχω πεσει μ τα μουτρα στο διαβασμα!! 😉 Ευτυχως με βοηθαει ο καιρος γ χουζουρι κ διαβασμα 😋😃😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

ναι με αφήνει κανονικά και από κινητό και από υπολογιστή

Κοριτσι η περιοδος φανηκε η μπααα;;;

Αχ μακαρι ν μην ερθει κ τη Δευτερα να ουρλιαζουμεεεεεε!!!!🤞🤞🤞💌❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσι η περιοδος φανηκε η μπααα;;;

Αχ μακαρι ν μην ερθει κ τη Δευτερα να ουρλιαζουμεεεεεε!!!!🤞🤞🤞💌❤️❤️❤️❤️

ακόμα τίποτα !!! 37η μέρα....

αν είναι δυνατόν χαχαχααχ

εντάξει πάντως δεν είμαι θετική πιστεύω κάτι άλλο θα έχει παιχτεί.

μήπως με πείραξε η υστεροσαλπιγγογραφία που έκανα αυτό τον μήνα ?? ή κάτι ορμονολογικό?? αλλά αν ήταν ορμονολογικό πως έκανα μόνη μου αυγουλάκι??

πφφφ δεν ξέρω. μπερδεμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντομεταξύ είχα μια ακόμα απορία

από πόσα χιλιοστά και πάνω σας κάνουν εσας ovitrelle?? από πόσο δηλαδή τα θεωρούνε καλά.

εμένα απο 18mm έως 21mm μου εχουν πει. πιο μικρά τα αφήνουν να φύγει ο μήνας. αλλά διαβάζω εδω μέσα κοπέλες που έχουν παει για εξωσωματική δίνουν 12 mm 14mm . Γιατί ?? τι διαφορά εχει ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλό σκ να έχουμε!!! Να ρωτήσω κάτι από υπολογιστή μπαίνετε κανονικά στο mammy; γιατί εμένα εδώ και 3 μέρες δεν με αφήνει να μπω μου βγάζει η σελίδα που ζητήσατε δεν βρέθηκε από το κινητό μπαίνω κανονικα

Καλημέρα κορίτσι μου, εγώ μονο απο το κιν μπαίνω, οπότε δεν γνωρίζω να σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Για αυτον το γιατρό έχω ακούσει τα καλύτερα,  απο οτι καταλαβα η Θεσσαλονίκη θα σε βολεύε περισσότερη αλλά επέλεξες Αθήνα σωστά? Πόσο καιρό πριν πρέπει να περάσει  απο την υστεροσκοπηση μέχρι την εξωσωματική??  Εύχομαι όλα να πάνε θαυμάσια κοπέλα μου!!!

Ευχαριστώ κορίτσι μου!! Η υστεροσκόπηση ήταν διαγνωστική κ δεν είδε κάτι. Είμαι σε  εισαγωγικά «καθαρή» κ έτσι σε περίπου δυο εβδομάδες που θα αδιαθετήσω θα ξεκινήσω διέγερση. Σε περίπτωση που έβρισκε κάτι θα αφήναμε ένα μήνα για ανάρρωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια συμφωνώ....

Αρχικά να πω πως 7-8.000€ μας έφτασαν τα τεστ

hpv test 

Eισκεψεις βενζίνες διόδια διαμονή

Χειρουργείο 1700€

Απεεεειρο φαρμακείο

Εξετάσεις πάρα πολλές άπειρες κορίτσια 

Όλα αυτά από 9/2020 και για μένα κ το σύντροφό μου μαζί.

Μετά για ωοληψια ήταν 200€ οι γιατροί 100€ ο ένας κ 70€ ο αναισθησιολογος.

Για κατάψυξη ήταν ανά 2 έμβρυα 200€.

Κ μετά για ένα χρόνο θα ναι 300€.

Από κει κ πέρα εξωσωματικη 3.000€.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Μετά ναι, είναι νορμάλ τα χρήματα. Κατάλαβα πως ήταν μόνο για την εξωσωματική κ γί αυτό μου φάνηκαν πολλά.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zeta. είπε:

Μετά ναι, είναι νορμάλ τα χρήματα. Κατάλαβα πως ήταν μόνο για την εξωσωματική κ γί αυτό μου φάνηκαν πολλά.  

Όχι κορίτσι μου αλλά δυστυχώς τόσα πήγαν όλα τα άλλα εκτός εξωσωματικής.

Σαν ψέμα μου φαίνεται ότι έφυγαν τόσα λεφτά έφευγαν τα λεφτά πριν καν τα δούμε τόσους μήνες... Μια εξέταση 200-250€ .

Ήταν πάρα πολλά όλα τα λεφτά που δώσαμε κάναμε και δύο σπερματεγχυσεις.καναμε πολλά.ειχαμε κ τον hpv που ψάχναμε κ τις βιοψίες 

Μήπως είναι κ παραπάνω κορίτσια ! Πλάκα πλάκα...καλα αυτό πέρασε βέβαια.

Τώρα είναι τώρα κ πάμε για τα 3000€ 😂

Έχουμε μαζέψει κοντά στα 2.000€ κ είπαμε αυτό το μήνα ότι πληρωθούμε θα τα βάλουμε όλα κ φύγαμε για εξωσωματική.

Κάποιος θα μας ταισει κ εμάς αυτόν τον μήνα 😂 μάνα πατέρας γιαγιά 😂 χαχαχααχ

Από όσο φαίνεται θα πάω αρχές Νοεμβρίου οπότε έχουμε μπροστά μας άλλο ένα μήνα...

Αφού χθες κάτσαμε χθες με χαρτί κ στυλό κ κάναμε υπολογισμούς.... Χριστέ μου λέω τι καταντια ούτε ένα 💄 δεν έχω πάρει 7 μήνες τώρα 😂😂😂😂😂

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Zeta. Και τα άλλα κορίτσια λυστε μου πάλι τη γνωστή απορία.

Αγχώθηκα λίγο.σε μια άλλη συνομιλία μου είπε μια κοπέλα πως ο γιατρός μου για ποιο λόγο δεν μου εξηγεί κ δεν μου φτιάχνει 1 2 κύκλους πριν την εξωσωματική κ είμαι χωρίς περίοδο.

Αυτό το είπε γιατί ρώτησα για το ενδομήτριο.

Εσείς ρε κορίτσια πιστεύετε ότι το ενδομήτριο μου θα φτιάξει ;

Εμένα τώρα είναι πολύ λεπτό γιατί δεν έχω περίοδο..

Αλλά αν πάρω τα φάρμακα δεν θα παχύνει ;

Κ στην σπερματεγχυση παχύνε με τα φάρμακα τότε.κ στην ωοληψια αμέσως πήρε πάχος.

Πιστεύετε δεν θα φτάσω στο ικανοποιητικό μέγεθος; Κ πόσο είναι το ιδανικό μέγεθος εν τέλει ; 🙄 Για να ξέρω περίπου! Μην πάω σαν το Μπουφο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

@Zeta. Και τα άλλα κορίτσια λυστε μου πάλι τη γνωστή απορία.

Αγχώθηκα λίγο.σε μια άλλη συνομιλία μου είπε μια κοπέλα πως ο γιατρός μου για ποιο λόγο δεν μου εξηγεί κ δεν μου φτιάχνει 1 2 κύκλους πριν την εξωσωματική κ είμαι χωρίς περίοδο.

Αυτό το είπε γιατί ρώτησα για το ενδομήτριο.

Εσείς ρε κορίτσια πιστεύετε ότι το ενδομήτριο μου θα φτιάξει ;

Εμένα τώρα είναι πολύ λεπτό γιατί δεν έχω περίοδο..

Αλλά αν πάρω τα φάρμακα δεν θα παχύνει ;

Κ στην σπερματεγχυση παχύνε με τα φάρμακα τότε.κ στην ωοληψια αμέσως πήρε πάχος.

Πιστεύετε δεν θα φτάσω στο ικανοποιητικό μέγεθος; Κ πόσο είναι το ιδανικό μέγεθος εν τέλει ; 🙄 Για να ξέρω περίπου! Μην πάω σαν το Μπουφο

Ιδανικό μέγεθος για εμβρυομεταφορα είναι από 8 και πάνω. 

Δεν αρκεί μόνο το μέγεθος όμως ιδανικά θα πρέπει να έχει τρία στρώματα αν το λέω σωστα. Δηλαδή θα πρέπει κ μορφολογικά να είναι οκ.

Και σε εμένα έχουν ακυρώσει κύκλο παρόλο τα cyclacur που έπαιρνα γιατί δεν ήταν κατάλληλο αλλά στον επόμενο κύκλο με αυτοκόλλητα dermestil και cyclacur ήταν μια χαρά.

Σε όλες τις επόμενες φορές δεν υπήρξε ποτέ θέμα ήταν κατάλληλο προχωρούσαμε.

Παρολα αυτά είναι ένα θέμα που όταν ξεκινήσεις προετοιμασία εμβρυομεταφορας πρέπει να το συζητήσεις με το γιατρό σου.

Δεν είναι κάτι που θα το ξέρει από πριν 

Ο Υπέρηχος κ αιματολογικές θα δείξουν.

Καταλαβαινω την ανυπομονησία σου αλλά είναι κάτι που διαφοροποιείται από κύκλο σε κύκλο κ ανάλογα του ιστορικού σου

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

@Zeta. Και τα άλλα κορίτσια λυστε μου πάλι τη γνωστή απορία.

Αγχώθηκα λίγο.σε μια άλλη συνομιλία μου είπε μια κοπέλα πως ο γιατρός μου για ποιο λόγο δεν μου εξηγεί κ δεν μου φτιάχνει 1 2 κύκλους πριν την εξωσωματική κ είμαι χωρίς περίοδο.

Αυτό το είπε γιατί ρώτησα για το ενδομήτριο.

Εσείς ρε κορίτσια πιστεύετε ότι το ενδομήτριο μου θα φτιάξει ;

Εμένα τώρα είναι πολύ λεπτό γιατί δεν έχω περίοδο..

Αλλά αν πάρω τα φάρμακα δεν θα παχύνει ;

Κ στην σπερματεγχυση παχύνε με τα φάρμακα τότε.κ στην ωοληψια αμέσως πήρε πάχος.

Πιστεύετε δεν θα φτάσω στο ικανοποιητικό μέγεθος; Κ πόσο είναι το ιδανικό μέγεθος εν τέλει ; 🙄 Για να ξέρω περίπου! Μην πάω σαν το Μπουφο

Όπως είπε κ η blackcat θα πρέπει να είναι πάνω από 8. Απ όσο ξέρω κ σου έχω ξαναπεί δεν σε ενδιαφέρει να έχεις περίοδο γιατί ούτως ή άλλος θα κάνεις φαρμακευτικά ελεγχόμενο κύκλο για να κάνεις εμβρυομεταφορά. Αν κάτι δεν πάει καλά κ δεν παχύνει το ενδομήτριο απλά ακυρώνεται τον κύκλο κ πάτε για τον επόμενο. Κ μένα μου είχε τύχει κ εννοείτε ότι τον ακυρώνεις από το να θυσιάσεις τα ωραία παγωμένα εμβρυάκια σου.😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου εύχομαι ένα όμορφο Σαββατοκύριακο!!!

Θέλω να σας πω την δικιά μου άποψη όσο αφορά τους γιατρούς τα δημόσια νοσοκομεία και τα ιδιωτικά,  εγώ κορίτσια είμαι της άποψης οτι ένα δημόσιο νοσοκομείο δεν είναι λιγότερο καλό απο ενα ιδιωτικό, απλά επειδή είναι δημόσιο.. η φροντίδα του ασθενή σίγουρα στο ιδιωτικό θα είναι καλύτερη και περισσότερη προσωπική επαφή, αλλά δεν σημαίνει οτι κάνουν καλύτερα τη δουλειά τους ή θα σε παραμελούν, επίσης όσο αφορά τους γιατρούς υπαρχουν πολλοί δημόσιοι και πολλοί ιδιώτες εξίσου καλή στη δουλειά τους και εξίσου χάλια ( αυτά όσο αφορά το γενικό κομμάτι). Τώρα στο θέμα που μας αφορά τις περισσότερες.. εμένα ο γιατρός μου, μου έδωσε 2 επιλογές μια στο δημόσιο και μια σε ιδιωτικό, και οι 2 μου είπε είναι εξαιρετικοί γιατροί,  όταν λοιπόν ρώτησα τα κορίτσια της εξωσωματικής  πολλές ήταν αυτές που πήγαν σε ιδιωτικό σε διάφορους γιατρούς και πολλές πήγαν στο δημόσιο.. τον γιατρό του δημόσιου τον ξέρανε αρκετές κοπέλες τον ιδιώτη που μου σύστησε ο δικός μου γιατρός δεν τον ξέρανε.. θέλω να καταλήξω επειδή πληρώνεις δεν σημαίνει οτι θα γίνει Αυτό που επιθυμείς, ξέρω οτι είναι ψυχολογικό το θέμα, αλλά επειδή έχω εμπειρία προσωπικά γενικά με τα δημόσιους και τα ιδιωτικους γιατρούς  έχω κατάληξη σε αυτή την άποψη! Οπότε κορίτσια εγώ θα πάω και στο ζηκ που είναι δημόσιο και στον ταρ που είναι ιδιώτης, ανάλογα θα αποφασίσω!  Γενικά έχουμε την νοοτροπία σαν Έλληνες οτι όλα γίνονται με το χρήμα,  δεν φταίμε εμείς βέβαια η κοινωνία μας φτάει που μας έμαθε έτσι!!☺☺☺  πριν καταλήξουμε καλό είναι να το ψάχνουμε και ας πάμε και λιγους μηνες πίσω, τα λέω με πολύ αγάπη, όπως θα τα έλεγα στο παιδί μου, που τοοσο θέλω και ανυπομονώ!!! 

Συμφωνώ απόλυτα σε όλα λες. Προσωπικά δεν είχα την υπομονή κ το χρόνο να ασχοληθώ με δημόσιο γιατρό. Έχω ακούσει αρνητικά κ θετικά για τον Γιαννιώτη , αλλά όπως είπε μια άλλη κοπέλα παραπάνω, καλός γιατρός για την καθεμία μας είναι αυτός που θα μας φέρει το θετικό αποτέλεσμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια με βάση την ωορρηξια μου πρέπει να αδιαθετησω 5/10, προχτές είχα 36.8 (με συνήθη θερμοκρασία 35.7), χτες 36.3 και σήμερα 36.1. Κάνω ένα τεστ εγκυμοσύνης της clearblue, δε βγαίνει καλά η γραμμή ελέγχου και βγαίνει ένα αμφισβητουμενο αρνητικό αποτέλεσμα. Εν τω μεταξύ νοιώθω μια κινητικότητα εκεί κάτω. Θα περιμένω φυσικά να περάσουν 4-5 μέρες μήπως έρθει η ακατονομαστη και μετά θα προσπαθήσω να κάνω πάλι τεστ αν δεν έρθει ΑΛΛΆ συμβαίνει τέτοια αυξομείωση στη θερμοκρασία στα καλά καθούμενα μέρες πριν την περίοδο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια με βάση την ωορρηξια μου πρέπει να αδιαθετησω 5/10, προχτές είχα 36.8 (με συνήθη θερμοκρασία 35.7), χτες 36.3 και σήμερα 36.1. Κάνω ένα τεστ εγκυμοσύνης της clearblue, δε βγαίνει καλά η γραμμή ελέγχου και βγαίνει ένα αμφισβητουμενο αρνητικό αποτέλεσμα. Εν τω μεταξύ νοιώθω μια κινητικότητα εκεί κάτω. Θα περιμένω φυσικά να περάσουν 4-5 μέρες μήπως έρθει η ακατονομαστη και μετά θα προσπαθήσω να κάνω πάλι τεστ αν δεν έρθει ΑΛΛΆ συμβαίνει τέτοια αυξομείωση στη θερμοκρασία στα καλά καθούμενα μέρες πριν την περίοδο; 

Κοριτσι μου να σου πω την δικη μου εμπειρια κι ελπιζω ν σε βοηθησω.. μεχρι τον προηγουμενο μηνα δεν ειχα παρακολουθησει ποτε τη θερμοκρασια μου (εννοω σχετικα με ωορρηξια).. παρατηρησα λοιπον οτι 7-8 μερες μετα το θετικο τεστ ωορρηξιας κ 2 συνεχομενες ημερες επαφων οτι ειχα δεκατα!! (Εκανα μοριακο τεστ κοβιντ κ βγηκε αρνητικο!) Τρελαθηκα!! Ενθουσιασμος!! Βεγγαλικα!! 😆😆

Διαβασα οτι ειναι κ καλο συμπτωμα εμφυτευσης.. αλλα σε ολα τα site εγραφαν οτι μεχρι και 2-3 ημερες πριν την περιοδο ειναι φυσιολογικο να εχεις δεκατα.. (ξενερα..😤)

αν τα δεκατα συνεχισουν λεει κ την ημερα π περιμενεις περιοδο τοτε ισως ειναι συμπτωμα κυησης. Εμενα 2 ημερες πριν την περιοδο επεστρεψε στο 36.6.. κ καπως ετσι προσγειωθηκα..

Επισης, νομιζω οτι παιζει ρολο η ωρα π μετρας τη θερμοκρασια.. δεν ειναι σιγουρη γι αυτο αλλα εχω αυτη την εντυπωση..

Σου ευχομαι απ καρδιας η δικη σου προσπαθεια να εχει happy end!!!!!!🙏🙏🙏🙏💖💖💖💖🍾🍾

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσι μου να σου πω την δικη μου εμπειρια κι ελπιζω ν σε βοηθησω.. μεχρι τον προηγουμενο μηνα δεν ειχα παρακολουθησει ποτε τη θερμοκρασια μου (εννοω σχετικα με ωορρηξια).. παρατηρησα λοιπον οτι 7-8 μερες μετα το θετικο τεστ ωορρηξιας κ 2 συνεχομενες ημερες επαφων οτι ειχα δεκατα!! (Εκανα μοριακο τεστ κοβιντ κ βγηκε αρνητικο!) Τρελαθηκα!! Ενθουσιασμος!! Βεγγαλικα!! 😆😆

Διαβασα οτι ειναι κ καλο συμπτωμα εμφυτευσης.. αλλα σε ολα τα site εγραφαν οτι μεχρι και 2-3 ημερες πριν την περιοδο ειναι φυσιολογικο να εχεις δεκατα.. (ξενερα..😤)

αν τα δεκατα συνεχισουν λεει κ την ημερα π περιμενεις περιοδο τοτε ισως ειναι συμπτωμα κυησης. Εμενα 2 ημερες πριν την περιοδο επεστρεψε στο 36.6.. κ καπως ετσι προσγειωθηκα..

Επισης, νομιζω οτι παιζει ρολο η ωρα π μετρας τη θερμοκρασια.. δεν ειναι σιγουρη γι αυτο αλλα εχω αυτη την εντυπωση..

Σου ευχομαι απ καρδιας η δικη σου προσπαθεια να εχει happy end!!!!!!🙏🙏🙏🙏💖💖💖💖🍾🍾

Έχεις δίκιο για την ώρα, έχω ακούσει κι εγώ ότι πρέπει να μετράς τη θερμοκρασία πρωί, πριν καν σηκωθείς από το κρεβάτι…και ίδια ώρα κάθε μέρα..

Αλλά γενικά δεν έδινα ποτέ βάση στη θερμοκρασία, δε μου φαίνεται τόσο έγκυρο "σύμπτωμα"…

Κι εγώ κορίτσια σας εύχομαι καλά αποτελέσματα🙏🙏💖💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Εύχομαι μια όμορφη Κυριακή σε όλες μας!💗

Καταρχήν καλότυχο το νέο μας θεματακι! Να είναι τυχερός αυτός ο μήνας για όλες μας!

Διάβασα όλα τα μηνύματα και είδα με χαρά ότι τα περισσότερα κορίτσια ,αν όχι όλα, έχουν βάλει τα πράγματα σε μια σειρά και αυτό είναι πολύ σημαντικό! Είμαι σίγουρη ότι τους επόμενους μήνες θα δούμε πολλά θετικά τεστακια!

Έχετε πίστη κορίτσια! Είναι λογικό το άγχος και η πίεση είτε αυτή είναι οικονομική είτε ψυχολογική! Όμως θα ανταμειφθητε και όταν πάρετε αγκαλιά τα παιδάκια σας ακόμα και υπέροχα θα σας φαίνονται όλα αυτά που περάσατε στο παρελθόν!😄

Σκεφτόμαστε λοιπόν θετικά για να μας έρθουν θετικά! Του χρόνου θα κρατάμε όλες μας νινακια αγκαλιά! 

Μόνο αυτή η εικόνα στο μυαλό μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες!!!

εγώ αδιαθέτησα χθες, 37 η μέρα, στην ουσία 6 μέρες καθηστέρηση από το αναμενόμενο σύμφωνα με την ωορρηξια μου. 

δεν ξέρω γιατί συνέβη. αλλά δεν πειράζει. αυτός ο μηνας είναι ο τελευταίος των εξετάσεων (τελευταιες ορμονολογικές από εμένα και ένα τελευταίο σπερμοδιαγραμμα)...οπότε ας περάσει να έχουμε και τις τελευταιες μας εξετασεις, μιας και δεν εχουμε κάτι άλλο να κανουμε, τα έχουμε δει όλα

και πάμε τον νοέμβριο, αν ακόμα δεν μας έχυν βρει κάτι, να προχωρήσουμε στην πρώτη σπερματέγχυση😍 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ θερμά για τις απαντήσεις σας. Μια απορία έχω, είναι δυνατόν ένα τεστ εγκυμοσύνης clearblue που εχτές μου έδειχνε ότι έγινε λάθος σήμερα να είναι θετικό και όλες οι γραμμές χρωματιστές;;;; μετά από 24 ώρες πιάνεται; το είχε πάθει και άλλη μια κοπέλα, το κοίταξα και εγώ λίγο πριν το πετάξω. Καλά δε στηρίζομαι σε αυτό απλά αναρωτιέμαι πως γίνεται; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ θερμά για τις απαντήσεις σας. Μια απορία έχω, είναι δυνατόν ένα τεστ εγκυμοσύνης clearblue που εχτές μου έδειχνε ότι έγινε λάθος σήμερα να είναι θετικό και όλες οι γραμμές χρωματιστές;;;; μετά από 24 ώρες πιάνεται; το είχε πάθει και άλλη μια κοπέλα, το κοίταξα και εγώ λίγο πριν το πετάξω. Καλά δε στηρίζομαι σε αυτό απλά αναρωτιέμαι πως γίνεται; 

Καλημέρα συγγνώμη που μπαίνω σφήνα αλλά να σου πω κ εγώ την εμπειρία μου από ένα τεστ που έκανα πριν λίγους μήνες 

ηταν άλλης εταιρείας δν θυμάμαι ποια ακριβώς νομίζω first step κάτι τέτοιο 

το κάνω περνάνε 5 λεπτά βγαίνει η γραμμή ελέγχου όλα καλά αλλά είναι αρνητικό το πετάω  (δν είχα βέβαια στεναχωρηθεί για κάποιο λογο που μετά κατάλαβα) κ γυρνάω σε 3-4 λεπτά γιατί με έτρωγε μέσα μου λέω άντε να το ξανά δω κ το βλέπω πολύ πολυ αχνό 

λέω μπα αρνητικό θα είναι αφού έγινε σε 6 λεπτά κ μετά (εγώ επέστρεψα στο σύνολο στα 9 λεπτά απ όταν το έκανα αλλά έκατσα τ πρώτα 5 λεπτά όπως έλεγαν οι οδηγίες)

Το στέλνω σε μια φίλη μου πολυ έμπειρη στα τεστ καθώς προσπαθούσε ένα χρόνο κ έκανε κάθε μήνα τεστ κ μ λέει θετικό κ ας άργησε την ίδια μέρα κάνω χοριακη κ ήταν 150 

ποτε δν κατάλαβα γιατί άργησε η γιατί ήταν τόσο πολύ αχνό (έψαξα να βρω κ έλεγε στο Ίντερνετ ότι μπορεί να γίνει ψευδώς θετικό αλλά η γραμμή αυτή είναι σε άλλο χρωμα γκρι κ όχι ροζ όπως είναι το τεστ που έκανα αρα μου έδωσε θάρρος) 

Αυτό που θέλω να πω με την εμπειρία μ είναι ότι αν δν γυρνούσα ίσως να μην το έβλεπα (εν τέλη θα το ανακάλυπτα ότι είμαι έγκυος αλλά ξέρεις ήταν λίγο τραγική ειρωνεία) 

θα σου πρότεινα να κανεις άλλο ένα ή να πας για χοριακη! Εύχομαι να έρθει αυτό που περιμένεις ❤️❤️❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ θερμά για τις απαντήσεις σας. Μια απορία έχω, είναι δυνατόν ένα τεστ εγκυμοσύνης clearblue που εχτές μου έδειχνε ότι έγινε λάθος σήμερα να είναι θετικό και όλες οι γραμμές χρωματιστές;;;; μετά από 24 ώρες πιάνεται; το είχε πάθει και άλλη μια κοπέλα, το κοίταξα και εγώ λίγο πριν το πετάξω. Καλά δε στηρίζομαι σε αυτό απλά αναρωτιέμαι πως γίνεται; 

Ωχ!!! Τι ωραιο π ακουγεται το θετικο τεστ!!!!😍😍😍😍😍😍😁😁😁

Ο καλυτερος τροπος να ξεκιναει η Κυριακη σου!!!

Μηπως να πας κοριτσι μου γ μια χοριακη αυριο;;;; 😉😉😉

Ευχομαι χοριακηηη!!!! 🙏🙏🙏💌🎉🎉❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα κοριτσάρες!!!

εγώ αδιαθέτησα χθες, 37 η μέρα, στην ουσία 6 μέρες καθηστέρηση από το αναμενόμενο σύμφωνα με την ωορρηξια μου. 

δεν ξέρω γιατί συνέβη. αλλά δεν πειράζει. αυτός ο μηνας είναι ο τελευταίος των εξετάσεων (τελευταιες ορμονολογικές από εμένα και ένα τελευταίο σπερμοδιαγραμμα)...οπότε ας περάσει να έχουμε και τις τελευταιες μας εξετασεις, μιας και δεν εχουμε κάτι άλλο να κανουμε, τα έχουμε δει όλα

και πάμε τον νοέμβριο, αν ακόμα δεν μας έχυν βρει κάτι, να προχωρήσουμε στην πρώτη σπερματέγχυση😍 

Καλημερα κοριτσι μου!!

Κριμα π σου ηρθε η περιοδος..😔

Δεν το βαζουμε κατω!!! Οταν αργει, μας γεμιζει μ μεγαλυτερη ευτυχια το χαρμοσυνο νεο!!

Καλα αποτελεσματα στις εξετασεις σας!! Κ σαν συμβουλη (να ειναι καλα τα κοριτσια π μου το ειπαν κι εμενα!!❤️❤️❤️) οι εξετασεις σας να γινουν σε εξειδιξευμενα εργαστηρια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ θερμά για τις απαντήσεις σας. Μια απορία έχω, είναι δυνατόν ένα τεστ εγκυμοσύνης clearblue που εχτές μου έδειχνε ότι έγινε λάθος σήμερα να είναι θετικό και όλες οι γραμμές χρωματιστές;;;; μετά από 24 ώρες πιάνεται; το είχε πάθει και άλλη μια κοπέλα, το κοίταξα και εγώ λίγο πριν το πετάξω. Καλά δε στηρίζομαι σε αυτό απλά αναρωτιέμαι πως γίνεται; 

Αντεεε πες μας τα ευχάριστα κορίτσι μου, μακάρι να έχει γίνει το θαυματακι σου!!! Ανυπομονώ!!!! 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...