Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αντιπηκτικες μετά την καισαρικη


Recommended Posts

Θα ήθελα να ρωτήσω εαν κάνατε αντιπηκτικες ενεσεις μετά την καισαρικη, χωρίς να έχετε θρομβοφιλια, κ εαν ναι για πόσες ημέρες. Ευχαριστώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η lilaki15 είπε:

Θα ήθελα να ρωτήσω εαν κάνατε αντιπηκτικες ενεσεις μετά την καισαρικη, χωρίς να έχετε θρομβοφιλια, κ εαν ναι για πόσες ημέρες. Ευχαριστώ 

Καλημέρα εγώ έκανα αντιπηκτικες μετά την επέμβαση με καισαρική που έκανα για την αφαίρεση ινωμυωματος τις έκανα για 15 μέρες.. Βέβαια η αδερφή μου που γέννησε και τα 3 της παιδιά με καισαρική δεν θυμάμαι να έκανε τέτοιες ενέσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η lilaki15 είπε:

Θα ήθελα να ρωτήσω εαν κάνατε αντιπηκτικες ενεσεις μετά την καισαρικη, χωρίς να έχετε θρομβοφιλια, κ εαν ναι για πόσες ημέρες. Ευχαριστώ 

Ναι σε ολη τη διαρκεια της κυησης ετων 42 κ χωρις θρομβοφιλια.. σου στελνω φωτο  

4F48556B-F270-4C91-8FA2-F525DE197D89.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η lilaki15 είπε:

Θα ήθελα να ρωτήσω εαν κάνατε αντιπηκτικες ενεσεις μετά την καισαρικη, χωρίς να έχετε θρομβοφιλια, κ εαν ναι για πόσες ημέρες. Ευχαριστώ 

Καλησπερα, κ εγώ έκανα ενέσεις μετά τη καισαρικη Αλλα κ και όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης μου χωρίς να έχω κάποιο θέμα θρομβοφιλιας για 10 ημέρες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλησπερα, κ εγώ έκανα ενέσεις μετά τη καισαρικη Αλλα κ και όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης μου χωρίς να έχω κάποιο θέμα θρομβοφιλιας για 10 ημέρες.. 

καλησπέρα έκανα και εγώ ακριβώς μετά τον φυσιολογικό τοκετό μόνο για τις ημέρες που ήμουν στο μαιευτήριο ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Καλησπερα, κ εγώ έκανα ενέσεις μετά τη καισαρικη Αλλα κ και όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης μου χωρίς να έχω κάποιο θέμα θρομβοφιλιας για 10 ημέρες.. 

Εφόσον δεν είχες θέμα θρομβοφιλιας για ποιο λόγο τότε τις έκανες τις ενεσεις κατά την εγκυμοσύνη? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η lilaki15 είπε:

Εφόσον δεν είχες θέμα θρομβοφιλιας για ποιο λόγο τότε τις έκανες τις ενεσεις κατά την εγκυμοσύνη? 

εκανα εξωσωματική, έμεινα εγκυος σε δίδυμα. Το πρωτοκολλο έλεγε έως τον τρίτο μήνα αντιπικτικες κ μετα στοπ. Φοβήθηκα ομολογώ να τις σταματήσω αλλά κ οι γιατροί μου μου είπαν πως ενδείκνυται κ κάνουν καλό κ στη κυκλοφορια του αίματος ποσο μάλλον σε δίδυμη κυηση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...