Μετάβαση σε περιεχόμενο

6μηνο επίδομα του ΟΑΕΔ


Recommended Posts

Καλησπέρα . 1/10 τελειώνει το επίδομα λοχείας και θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποια κοπέλα πότε μπορώ να κάνω αίτηση για το 6μηνο του ΟΑΕΔ και το συμπληρωματικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/9/2021 at 4:01 ΜΜ, ο/η mariamp είπε:

Καλησπέρα . 1/10 τελειώνει το επίδομα λοχείας και θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποια κοπέλα πότε μπορώ να κάνω αίτηση για το 6μηνο του ΟΑΕΔ και το συμπληρωματικό.

Για το συμπληρωματικο μπορεις να κανεις και τωρα...Για της μητροτητας κανεις την επομενη ακριβως μερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sofia86 είπε:

Για το συμπληρωματικο μπορεις να κανεις και τωρα...Για της μητροτητας κανεις την επομενη ακριβως μερα!

Κατάφερα να μιλήσω με τον ΟΑΕΔ σημερα. Και μου είπε πρώτα θα πρέπει να μου δηλώσει ο εργοδότης τις ημέρες αδείας που δεν πήρα το 21 και μετά να κάνω αίτηση για το 6μηνο. Επίσης για το συμπληρωματικό στην ημερομηνία εξόφλησης παροχών μητρότητας τι γράφω εκεί;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η mariamp είπε:

Κατάφερα να μιλήσω με τον ΟΑΕΔ σημερα. Και μου είπε πρώτα θα πρέπει να μου δηλώσει ο εργοδότης τις ημέρες αδείας που δεν πήρα το 21 και μετά να κάνω αίτηση για το 6μηνο. Επίσης για το συμπληρωματικό στην ημερομηνία εξόφλησης παροχών μητρότητας τι γράφω εκεί;

Αα ναι σωστα,εχει να κανει με το αν γεννησες πριν τον Μαιο ή μετα η αδεια..Σε μενα ηταν μετα το 6μηνο και δεν το σκεφτηκα! Εκει θα σε γελασω,γιατι οταν την εκανα εγω περσυ ,ειχα κανει χαρτια στον οαεδ,δεν την ειχα κανει ηλεκτρονικα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 6/9/2021 at 5:36 ΜΜ, ο/η Sofia86 είπε:

Για το συμπληρωματικο μπορεις να κανεις και τωρα...Για της μητροτητας κανεις την επομενη ακριβως μερα!

Τι είναι το συμπληρωματικό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/9/2021 at 5:36 ΜΜ, ο/η Sofia86 είπε:

Για το συμπληρωματικο μπορεις να κανεις και τωρα...Για της μητροτητας κανεις την επομενη ακριβως μερα!

Ποια η διαφορά με το προστασίας μητρότητας; Νόμιζα πως είναι μόνο 1 το επίδομα, αυτό το 6μηνο.
Πότε κάνω αίτηση για το κάθε ένα;
Μόλις πληρώθηκα από τον ΕΦΚΑ για για την αποχή από την εργασία λόγω κυοφορίας (τις 56 μέρες πριν τον τοκετό).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια! Γνωριζει μήπως καποια ποσα χρηματα δινει ο οαεδ καθαρα κατα την 6μηνη αυτη αδεια? Θελω να δω αν ειναι καλυτερα -απο οικονομικης αποψης- να επιστρεψω στη δουλεια μου ή αν ειναι μικρή η διαφορά να πάρω και την 6μηνη αυτη αδεια που δικαιουμαι. Ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η neraidoskonh είπε:

Καλημερα κοριτσια! Γνωριζει μήπως καποια ποσα χρηματα δινει ο οαεδ καθαρα κατα την 6μηνη αυτη αδεια? Θελω να δω αν ειναι καλυτερα -απο οικονομικης αποψης- να επιστρεψω στη δουλεια μου ή αν ειναι μικρή η διαφορά να πάρω και την 6μηνη αυτη αδεια που δικαιουμαι. Ευχαριστώ!

Γνωρίζω ότι δίνει ποσό ίσο με τον κατώτατο μισθό, άρα γύρω στα 550€ καθαρά υποθέτω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια. Έχω βγει σε άδεια λοχειας αλλά ο εργοδότης μου δε μου ετοίμασε ακόμη το χαρτί να το καταθέσω στο ικα. Ξέρει καμία αν θα έχω κυρώσεις? Κ αυτό το συμπληρωματικο που λέτε ποτε τα κάνουμε τα χαρτιά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...