Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σεπτέμβρη ζωγραφίζεις...χρώματα πολλά γεννάς...ευλογημένες..φουσκωτές κοιλίτσες άρχισε να μας σκορπάς!!!!!


lavie

Recommended Posts

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Καλησπερα κορίτσι μου, με συγκινεί που δεν με ξεχνάς. Είμαι καλά δεν έχω νέα ιδιαίτερα, ασχολουμαι με τη καθημερινότητα μου το οποίο δεν είναι κ τόσο κακό! Ψυχολογικά είμαι καλά σχετικά αλλά δεν έχω διάθεση να συμμετέχω σε συζήτηση νιώθω ότι δεν έχω κάτι να πω. Σας διαβάζω βέβαια ανά τακτά διαστήματα να βλέπω τα νέα από τα κορίτσια που μιλάγαμε. 

Καλο μηνα σε όλες σας και τα καλυτερα σας ευχομαι. 

Πόσο χαίρομαι, δε σε κάνω tag για να σε πιεσω όπως νιώθεις αν δε θες μη γράφεις, δε θέλω να σ φέρνω σε δυσκολη θεση. Χαίρομαι πολυ που είσαι καλά.. Ευχομαι συντομα να μας γράψεις ευχάριστα νέα!!! ❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου θέλω να επαναλάβω τις ορμονολογικές εκετάσεις (ΑΜΗ κλπ) σε ένα άλλο εργαστήριο ιδανικα πριν παω στο νεο γυναικολογο, μηπως ξέρετε να μου συστήσετε κάποιο αξιόπιστο κεντρο Εγω ξερω βιοατρικη και συνοικιακα αλλα δεν ξερω για τις συγκεκριμενες εξετασεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.

Εύχομαι όλες να είστε καλά.

Αυτό είναι το τελευταίο μήνυμα που γράφω εδώ, καθώς τελικά δεν πρόκειται να δώσω αδελφάκι στο παιδάκι μου.

Με τον σύζυγο θα χωρίσουμε. Η σχέση ήταν γενικά προβληματική, όμως μετά τη γέννηση του παιδιού έγινε χειρότερος. Δεν θέλω να περιγράψω αυτά που έχω ζήσει, ούτε να περιγράψω τώρα τι έγινε, το μόνο που θα καταφέρω είναι να τα ανασύρω όλα πάλι και δεν μπορώ ήταν πολύ τραυματικά.

Δεν μπορώ να πω ότι φοβάμαι για το μέλλον, καθώς εγώ ήμουν εκείνη που τα έκανε όλα ειδικά σε σχέση με το μωρό. Αυτό που με στενοχωρεί είναι ότι θα είμαι μία χωρισμένη γυναίκα και το παιδί μου χωρισμένων γονιών. Απόλυτα σύνηθες στην εποχή μας, όμως με στενοχωρεί γιατί δεν πίστευα ποτέ ότι θα παντρευτώ και θα χωρίσω.

Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα. Πολλές ευχές για πολλά μωρά.

 

Να μη σκέφτεσαι καθόλου πως το παιδί σου θα είναι παιδί χωρισμένων γονιών. Να σκέφτεσαι πως επιλέγεις το καλύτερο για το παιδί σου. Θα ζήσει σε ένα υγιές περιβάλλον χωρίς καβγάδες και τοξικές συμπεριφορές. Είναι πολύ δύσκολες οι αλλαγές και συγχαρητήρια που επιλέγεις να αλλάξεις τη ζωή σου και να διεκδικήσεις κάτι καλύτερο για σένα.

Αυτό είναι το σημαντικότερο μάθημα για το παιδί σου, όταν θα μεγαλώσει θα καταλάβει πως η μαμά του είναι μια δυνατή γυναίκα. Και πως πρέπει να διεκδικούμε την ηρεμία και την ευτυχία μας. 

Χαίρομαι πολύ για σένα και θα τα πας περίφημα. Καλή συνέχεια στη ζωή σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κορίτσια μου θέλω να επαναλάβω τις ορμονολογικές εκετάσεις (ΑΜΗ κλπ) σε ένα άλλο εργαστήριο ιδανικα πριν παω στο νεο γυναικολογο, μηπως ξέρετε να μου συστήσετε κάποιο αξιόπιστο κεντρο Εγω ξερω βιοατρικη και συνοικιακα αλλα δεν ξερω για τις συγκεκριμενες εξετασεις.

Life check είναι κ αλυσίδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Καλησπερα κορίτσι μου, με συγκινεί που δεν με ξεχνάς. Είμαι καλά δεν έχω νέα ιδιαίτερα, ασχολουμαι με τη καθημερινότητα μου το οποίο δεν είναι κ τόσο κακό! Ψυχολογικά είμαι καλά σχετικά αλλά δεν έχω διάθεση να συμμετέχω σε συζήτηση νιώθω ότι δεν έχω κάτι να πω. Σας διαβάζω βέβαια ανά τακτά διαστήματα να βλέπω τα νέα από τα κορίτσια που μιλάγαμε. 

Καλο μηνα σε όλες σας και τα καλυτερα σας ευχομαι. 

Kostef μου γλυκιά πόσο χάρηκα που είδα το όνομα σου! Θέλω μόνο να σου στείλω μια αγκαλιά και να σου πω ότι ποτέ δεν σε ξεχνώ! Χαίρομαι τόσο που είσαι καλά! Να περνάς όμορφα κορίτσι μου και να μας γράφεις που και που!🥰🥰🥰🥰💗💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, με αισιοδοξία!

Διάβασα όλα σας τα μηνύματα χθες .

Χθες πήγα στην Αθήνα στον φυσικοθεραπευτή που είχα από τότε που ήμουν αθλήτρια... Μου είπε άσχημα νέα για τα γόνατα μου έχω σοβαρή χονδροπάθεια....κ μου έχει φύγει κ η επιγονατίδα κ έχει αλλάξει θέση.μου εξήγησε και γιατί δεν φάνηκε στην μαγνητική... Άρχισα φθ αλλά έχω θέμα με το σπίτι, μένουμε στο 4ο χωρίς ανσασέρ γιατί εκεί είχαμε βρει φθηνό ενικοιο...για να δούμε τη δυνατότητα να ξεκινήσουμε το δικό μας σπίτι...δεν ξέρω τι θα κάνω... Μου είπε πως πρέπει να αλλάξω πολλά αν θέλω να δω βελτίωση.... Θα θελα να πάρω αντιφλεγμονώδη αλλά έκανα το βιβλίο την τρίτη κ φοβάμαι...

Εγώ σήμερα είμαι 34 μέρες δεν έχω περίοδο... Από αύριο θα αρχίσω τη προγεστερόνη 5 μέρες για να αδιαθετησω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η iriana είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ πήρα χθες τα αποτελέσματα των εξετάσεων μου και η tsh ήταν 4.90 οπότε μου έδωσε τ4 των 50 ο γιατρός.. αναμενόμενο! 

Μην ανησυχείς θα σου πέσει με τον τ4 🥰 σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Επίσης εγώ είχα πάρει osteoflex για πάρα πολύ καιρό..αλλά δεν νομίζω να κάνει τώρα που προσπαθείς για εγκυμοσύνη..

Ναι δεν θέλω να πάρω σκευάσματα τώρα.... Θα αρχίσω πάλι πιλάτες που βοηθούν πολύ οι στατικές σε έκταση το πόδι ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κορίτσια μου θέλω να επαναλάβω τις ορμονολογικές εκετάσεις (ΑΜΗ κλπ) σε ένα άλλο εργαστήριο ιδανικα πριν παω στο νεο γυναικολογο, μηπως ξέρετε να μου συστήσετε κάποιο αξιόπιστο κεντρο Εγω ξερω βιοατρικη και συνοικιακα αλλα δεν ξερω για τις συγκεκριμενες εξετασεις.

Φίλη ο συγκεκριμένος γιατρός συνεργάζεται με το biomedicin που είναι στο Μαρούσι. Από εκεί κ πέρα μπορείς να δεις ιατρόπόλη (σε όποια περιοχή).  Καλύτερα όχι βιοϊατρική... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Φίλη ο συγκεκριμένος γιατρός συνεργάζεται με το biomedicin που είναι στο Μαρούσι. Από εκεί κ πέρα μπορείς να δεις ιατρόπόλη (σε όποια περιοχή).  Καλύτερα όχι βιοϊατρική... 

Ευχαριστώ πολύ😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η iriana είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ πήρα χθες τα αποτελέσματα των εξετάσεων μου και η tsh ήταν 4.90 οπότε μου έδωσε τ4 των 50 ο γιατρός.. αναμενόμενο! 

κι εγω ξεκινησα! σε 6 εβδομαδες επεσε απο 5,50 σε 3.50 περιπου! τωρα αυξησα σε 75 για να πεσει κι αλλο😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Καλημέρα κορίτσι! Γιατί όχι βιοϊατρική ?? Εγώ εκεί πάω... 

Ούτε εγώ την προτιμώ εδώ Θεσσαλονίκη. Ο γιατρός μου είχε πει ότι δεν βγάζει καλά τα αποτελέσματα κ εμένα δεν μου αρέσει το έντυπο που δίνει τα αποτελέσματα. 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Καλημέρα κορίτσι! Γιατί όχι βιοϊατρική ?? Εγώ εκεί πάω... 

Να σου πω την αλήθεια κ γω έχω πάει άπειρες φορές για απλές εξετάσεις. Τα ορμονικο ομγς είναι λίγο περίεργα κ διάφοροι γιατροί μου έχουν πει αν γίνεται να αποφύγω επειδή τους έχει τύχει να βγάλουν λάθος αποτέλεσμα. Τώρα τι να σου πω... Έχει διαφορά κ από τη μια βιοϊατρική στην άλλη από ότι έχω καταλάβει οπότε ίσως είναι κ που θα πας. Περισσότερο το είπα επειδή κ ο συγκεκριμένος δεν τρελαίνεται για αυτά τα εργαστήρια. Φυσικά τπτ δεν είναι απόλυτο κ προσωπικά δεν είχα κάποιο πρόβλημα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Εγώ έκανα χθες βραδυ την περιβόητη σαλπιγγογραφια και δεν βρέθηκε κανένα προβλημα, οι σάλπιγγες πλήρως διαβάτες όλα καλά!

Σαν εξέταση επειδή είχα διαβάσει πολλά όντως πονάει στιγμιαία σαν έντονοι πόνοι περιόδου. Αλλά το πολύ για 2' λεπτά δηλαδή όσο πέφτει το σκιαγραφικο υγρό. Ο γιατρός (ο γυναικολόγος του διαγνωστικού) προσπαθούσε να μου αποσπάσει την προσοχή και με εκνεύρισε γιατί μιλούσε συνεχως. Αλλά το προσπερνάω!

Μου είπε θα έχω αίμα 2-3 μέρες κι όντως από χθες βράδυ σε καθε ούρηση υπάρχει και αίμα, σαν ελαφριά περίοδος. Μου έδωσε κι ένα κουτί vibramicyne. Είναι πολυ περίεργο να βλέπεις αίμα χωρίς να έχεις περίοδο, νιώθεις ότι κάτι πάει στραβά.

Αυτό που με κάνει να απορώ είναι που ο γιατρός συστήνει άμεσα επαφές (σήμερα είναι 10η μέρα) γιατί αυξάνονται οι πιθανότητες σύλληψης. Μα πως θα έρθω σε επαφή αν υπάρχει η έστω ελαφριά αιμορραγία; Δεν έχω ούτε διάθεση και φοβάμαι μήπως κάνουμε κάποια ζημιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η iriana είπε:

Κορίτσια οσες πίνετε felicine 5mg, κάθε πότε το πίνετε? Διάβασα στις οδηγίες που λέει 1 δισκίο μια φορά την εβδομάδα.. 

🤔 ένα κάθε πρωί παίρνω πάντα! Κ όλες όσες ξέρω εγώ τόσο παίρνουν.... είναι τύπου δεδομένο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Ναι γι αυτό ρωτάω γιατί κι εγώ έτσι ήξερα, απλά οι οδηγίες εγγραφαν άλλα.. οκ μάλλον δεν ισχύει για την περίοδο της εγκυμοσύνης! 

Ναι μάλλον... Ίσως να είναι προτεινόμενη δόση αν υπάρχει κάποια έλλειψη στον οργανισμό, αλλά στην εγκυμοσύνη το θέλουμε φουλ 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια , μόλις βγήκα απ' τον γιατρό...μου είπε ότι να μην το πω ούτε του Παππά , πρώτη φορά θεραπεία στην 9η Μερα έχω ένα ωάριο 16 , ένα 11 , ενα 10  και άλλα πιο μικρά....μου είπε να κάνουμε την ένεση τη Δευτέρα που θα πάω ξανά.. τώρα εσείς πως τα άκουγε αυτά ...α. Και το ενδομήτριο νομίζω μου είπε 6 ( μπερδεύτηκα μέσα στο άγχος μου ) νομίζω σωστά σας τα λέω..εσείς τι λέτε για όλα αυτά...ήταν πολύ αισιόδοξος και χαρούμενος ..τι να πω; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Κορίτσια , μόλις βγήκα απ' τον γιατρό...μου είπε ότι να μην το πω ούτε του Παππά , πρώτη φορά θεραπεία στην 9η Μερα έχω ένα ωάριο 16 , ένα 11 , ενα 10  και άλλα πιο μικρά....μου είπε να κάνουμε την ένεση τη Δευτέρα που θα πάω ξανά.. τώρα εσείς πως τα άκουγε αυτά ...α. Και το ενδομήτριο νομίζω μου είπε 6 ( μπερδεύτηκα μέσα στο άγχος μου ) νομίζω σωστά σας τα λέω..εσείς τι λέτε για όλα αυτά...ήταν πολύ αισιόδοξος και χαρούμενος ..τι να πω; 

Μπορεί να ήταν έτσι γιατί θέλει να με εμψυχώσει...εσείς τι λέτε για όλα αυτά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Μπορεί να ήταν έτσι γιατί θέλει να με εμψυχώσει...εσείς τι λέτε για όλα αυτά;

Δεν είμαι πολύ σίγουρη για το ενδομήτριο αν μου είπε 4 ή 6  , μου είπε όμως ότι είναι καλό...έχω αγχωθει πολύ!! Μήπως επειδή μεσολαβεί Σαββατοκύριακο δεν προλάβουμε;; Μήπως επειδή είδε το 16 αρι σου λεει και να μην το προλάβουμε έχουμε το 10αρι και 11 Άρι;;  Έχω αγχωθει παρά πολύ!! Και δεν θέλω να το δείξω και στον σύντροφό μου , μην αρχίσω να του λέω αριθμούς , μέρες κτλ θα τα καταστρέψω όλα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, με αισιοδοξία!

Διάβασα όλα σας τα μηνύματα χθες .

Χθες πήγα στην Αθήνα στον φυσικοθεραπευτή που είχα από τότε που ήμουν αθλήτρια... Μου είπε άσχημα νέα για τα γόνατα μου έχω σοβαρή χονδροπάθεια....κ μου έχει φύγει κ η επιγονατίδα κ έχει αλλάξει θέση.μου εξήγησε και γιατί δεν φάνηκε στην μαγνητική... Άρχισα φθ αλλά έχω θέμα με το σπίτι, μένουμε στο 4ο χωρίς ανσασέρ γιατί εκεί είχαμε βρει φθηνό ενικοιο...για να δούμε τη δυνατότητα να ξεκινήσουμε το δικό μας σπίτι...δεν ξέρω τι θα κάνω... Μου είπε πως πρέπει να αλλάξω πολλά αν θέλω να δω βελτίωση.... Θα θελα να πάρω αντιφλεγμονώδη αλλά έκανα το βιβλίο την τρίτη κ φοβάμαι...

Εγώ σήμερα είμαι 34 μέρες δεν έχω περίοδο... Από αύριο θα αρχίσω τη προγεστερόνη 5 μέρες για να αδιαθετησω....

Μα κορίτσι μου έλεγες προχθές ότι δεν έδειξε κάτι η μαγνητική και έλεγα είναι δυνατόν να πονάει τόσο πολύ και να φταίει απλά η κούραση;; Για να καταλαβεις όταν ανακάλυψα την χονδροπαθεια το μόνο σύμπτωμα που είχα ήταν ότι πήγαινα γυμναστήριο και κάθε φορά που ανέβαινα στο ελλειπτικό ποδήλατο πέθαινα από τους πόνους 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Heart είπε:

Δεν είμαι πολύ σίγουρη για το ενδομήτριο αν μου είπε 4 ή 6  , μου είπε όμως ότι είναι καλό...έχω αγχωθει πολύ!! Μήπως επειδή μεσολαβεί Σαββατοκύριακο δεν προλάβουμε;; Μήπως επειδή είδε το 16 αρι σου λεει και να μην το προλάβουμε έχουμε το 10αρι και 11 Άρι;;  Έχω αγχωθει παρά πολύ!! Και δεν θέλω να το δείξω και στον σύντροφό μου , μην αρχίσω να του λέω αριθμούς , μέρες κτλ θα τα καταστρέψω όλα!! 

Τα ωοθυλάκια μεγαλώνουν περίπου ένα χιλιοστό την ημέρα. Αφού θα κάνεις την ένεση τη Δευτέρα στοχεύετε για το 16αρι, γιατί για να θεωρείτε καλό για γονιμοποίηση ένα ωοθυλάκιο πρέπει να είναι πάνω από 20. Σπερματέγχυση θα κάνεις ή θα προσπαθήσετε φυσιολογικά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Καλησπερα κορίτσι μου, με συγκινεί που δεν με ξεχνάς. Είμαι καλά δεν έχω νέα ιδιαίτερα, ασχολουμαι με τη καθημερινότητα μου το οποίο δεν είναι κ τόσο κακό! Ψυχολογικά είμαι καλά σχετικά αλλά δεν έχω διάθεση να συμμετέχω σε συζήτηση νιώθω ότι δεν έχω κάτι να πω. Σας διαβάζω βέβαια ανά τακτά διαστήματα να βλέπω τα νέα από τα κορίτσια που μιλάγαμε. 

Καλο μηνα σε όλες σας και τα καλυτερα σας ευχομαι. 

Καλό μήνα κοριτσαρα μου αρκεί να είσαι καλά και τίποτα άλλο!!! Φιλιά και να προσέχεις τον εαυτό σου!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Τα ωοθυλάκια μεγαλώνουν περίπου ένα χιλιοστό την ημέρα. Αφού θα κάνεις την ένεση τη Δευτέρα στοχεύετε για το 16αρι, γιατί για να θεωρείτε καλό για γονιμοποίηση ένα ωοθυλάκιο πρέπει να είναι πάνω από 20. Σπερματέγχυση θα κάνεις ή θα προσπαθήσετε φυσιολογικά; 

Φυσιολογικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Heart είπε:

Φυσιολογικά...

Σ ευχαριστώ για την απάντηση ...δεν ήξερα ότι πρέπει να φτάσει 20 γιατί διαβάζω  Άστο ίντερνετ γενικά κάνουν ένεση  και στα 16..και φοβάμαι δεν θα προλάβουμε ..πφφφ τι άγχος πια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...