Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σεπτέμβρη ζωγραφίζεις...χρώματα πολλά γεννάς...ευλογημένες..φουσκωτές κοιλίτσες άρχισε να μας σκορπάς!!!!!


lavie

Recommended Posts

στις πριν 13 λεπτά, ο/η lavie είπε:

Έχετε κάνει κάποιο σπερμοδιαγραμμα κοπέλα μου και έχετε δει κάτι που κλείσατε ραντεβού σε ανδρολογο;;

Οχι κοριτσι μου. Θα παμε εκει να μας κατευθυνει.. πηρα γνωμες κ κλεισαμε στον κο Ασβεστη. Λογικα θ τον στειλει γ σπερμοδιαγραμμα γ αρχη κ βλεπουμε 

Ειχα κι εγω την απορια αν πας πρωτα γ εξεταση (σπερμοδιαγραμμα) κι αν προκυψει κτ κακο πας στο γιατρο ή αν ξεκινας μ το γιατρο, κι επιλεξαμε το 2ο... Λες ν παει κατευθειαν γ εξεταση;; Γινεται;; Δε θελει παραπεμπτικο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hopemumtobe είπε:

Αντωνια δεν το πιστευω καλε, τι συντονισμος!!! Κι εγω τωρα μολισ νομιζω οτι τον επεισα για να κανουμε σπερμοδιαγραμμα απο εβδομαδα! Αχ μακαρι να βγουν οκ!! Μου ειπαν οτι χρειαζεται 3-4 μερες αποχη εχει καμια εμπειρια?

Ναι κοπέλα μου έχουμε εμείς μεγάλη εμπειρία από σπερμοδιαγραμματα...θέλει 3-5 μέρες αποχή....καπου εκει στις 3 μέρες είναι καλα να το κάνει..σημασια μεγάλη έχει να μην έχει κάνει πυρετό τις τελευταίες μέρες και να μην έχει  πάρει κάποια αντιβίωση....

Πολύ μεγάλη προσοχή θα δώσεις στο να πας να το κάνεις σε εξειδικευμένο εργαστήριο....Μην σκεφτείς τα λεφτά σε αυτό το θεμα καθόλου...

Και στο λέω αυτό γιατί εμείς παλεύουμε 1μιση χρόνο περίπου....και στους 6 μήνες  προσπαθειών πήγαμε για το 1ο μας σπερμοδιαγραμμα και ήταν όλα τέλεια αλλά η κινητικότητα 0....ούτε καν 1....παντα 0....πήγαμε σε Ουρολογο Ανδρολογο...κάναμε τριπλέξ οσχεου....πήρε 3 με 4 αντιβιωσεις μήπως υπηρχε καποιο  πρόβλημα στον προστάτη που δεν φαινόταν κάτι αλλά οι γιατροί δεν μπορούσαν μα καταλάβουν Αφού όλα είναι μια χαρά γιατί η κινητικότητα είναι τόσο καιρό 0...

Δεν σου λέω για τα ποσά λεφτά έχουμε χαλάσει σε βιταμίνες....Αυτό είναι άλλο κομμάτι..

Τελικά πριν λίγες μέρες που πήγαμε και κάναμε  την 1η μας σπερματεγχυση...όταν έδωσε σπέρμα και βγήκαν τα αποτελέσματα πριν και μετά την επεξεργασία...πάθαμε πλάκα...η κινητικότητα ήταν τέλεια...πάνω από 60%...για εμάς απο το 0 αυτό ήταν το τέλειο...και μετά την επεξεργασία του εργαστηρίου έφτασε 95%....

Στα λέω όλα αυτά γιατί ο γιατρός μου μας είπε  ότι αν δεν είχαμε κάνει εξετάσεις και αν δεν είχαμε δει ότι ψευδώς υπήρχε πρόβλημα στην κινητικότητα ίσως τώρα να είχαμε κάνει μωράκι...

Όλο αυτό το ότι ψάχναμε τι έχουμε και κανεις δεν έβρισκε τίποτα αλλά παρόλα αυτά η κινητικότητα 0...μας αγχωσε τόσο πολύ και προφανώς μας δημιούργησε τόσο άγχος και δεν μπορούσαμε εύκολα να συλλάβουμε...

Γιατί εμείς όλον αυτόν καιρό πηγαίναμε σε ένα απλό μικροβιολογικο γιατί εδώ στην πόλη μου δεν είχαμε εξειδικευμένο κέντρο...

Δεν ξέρω αν θα πετύχει η σπερματεγχυση που κάναμε αλλά για εμας έχει σημάσια ότι ο άντρας μου είναι μια χαρά και ένας βλάκας μικροβιολόγος απλά μας τρέλανε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Οχι κοριτσι μου. Θα παμε εκει να μας κατευθυνει.. πηρα γνωμες κ κλεισαμε στον κο Ασβεστη. Λογικα θ τον στειλει γ σπερμοδιαγραμμα γ αρχη κ βλεπουμε 

Ειχα κι εγω την απορια αν πας πρωτα γ εξεταση (σπερμοδιαγραμμα) κι αν προκυψει κτ κακο πας στο γιατρο ή αν ξεκινας μ το γιατρο, κι επιλεξαμε το 2ο... Λες ν παει κατευθειαν γ εξεταση;; Γινεται;; Δε θελει παραπεμπτικο;;

Ναι θέλει παραπεμπτικό....απάντησα και πιο κάτω...Διάβασε αν θέλεις επιγραμματικά την ιστορία μας...

Απλά θα πρέπει να προσέξετε παρά πολύ σε τι κέντρο θα πατε για το σπερμοδιαγραμμα...πρέπει να είναι εξειδικευμένο εντελώς πάνω σε αυτό το κομμάτι...πραγματικά σας το λέω μέσα από την καρδιά μου γιατί είμαστε πολύ καμμένοι από λάθος επιλογή εργαστηρίου απλού...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η lavie είπε:

Ναι κοπέλα μου έχουμε εμείς μεγάλη εμπειρία από σπερμοδιαγραμματα...θέλει 3-5 μέρες αποχή....καπου εκει στις 3 μέρες είναι καλα να το κάνει..σημασια μεγάλη έχει να μην έχει κάνει πυρετό τις τελευταίες μέρες και να μην έχει  πάρει κάποια αντιβίωση....

Πολύ μεγάλη προσοχή θα δώσεις στο να πας να το κάνεις σε εξειδικευμένο εργαστήριο....Μην σκεφτείς τα λεφτά σε αυτό το θεμα καθόλου...

Και στο λέω αυτό γιατί εμείς παλεύουμε 1μιση χρόνο περίπου....και στους 6 μήνες  προσπαθειών πήγαμε για το 1ο μας σπερμοδιαγραμμα και ήταν όλα τέλεια αλλά η κινητικότητα 0....ούτε καν 1....παντα 0....πήγαμε σε Ουρολογο Ανδρολογο...κάναμε τριπλέξ οσχεου....πήρε 3 με 4 αντιβιωσεις μήπως υπηρχε καποιο  πρόβλημα στον προστάτη που δεν φαινόταν κάτι αλλά οι γιατροί δεν μπορούσαν μα καταλάβουν Αφού όλα είναι μια χαρά γιατί η κινητικότητα είναι τόσο καιρό 0...

Δεν σου λέω για τα ποσά λεφτά έχουμε χαλάσει σε βιταμίνες....Αυτό είναι άλλο κομμάτι..

Τελικά πριν λίγες μέρες που πήγαμε και κάναμε  την 1η μας σπερματεγχυση...όταν έδωσε σπέρμα και βγήκαν τα αποτελέσματα πριν και μετά την επεξεργασία...πάθαμε πλάκα...η κινητικότητα ήταν τέλεια...πάνω από 60%...για εμάς απο το 0 αυτό ήταν το τέλειο...και μετά την επεξεργασία του εργαστηρίου έφτασε 95%....

Στα λέω όλα αυτά γιατί ο γιατρός μου μας είπε  ότι αν δεν είχαμε κάνει εξετάσεις και αν δεν είχαμε δει ότι ψευδώς υπήρχε πρόβλημα στην κινητικότητα ίσως τώρα να είχαμε κάνει μωράκι...

Όλο αυτό το ότι ψάχναμε τι έχουμε και κανεις δεν έβρισκε τίποτα αλλά παρόλα αυτά η κινητικότητα 0...μας αγχωσε τόσο πολύ και προφανώς μας δημιούργησε τόσο άγχος και δεν μπορούσαμε εύκολα να συλλάβουμε...

Γιατί εμείς όλον αυτόν καιρό πηγαίναμε σε ένα απλό μικροβιολογικο γιατί εδώ στην πόλη μου δεν είχαμε εξειδικευμένο κέντρο...

Δεν ξέρω αν θα πετύχει η σπερματεγχυση που κάναμε αλλά για εμας έχει σημάσια ότι ο άντρας μου είναι μια χαρά και ένας βλάκας μικροβιολόγος απλά μας τρέλανε....

Συμφωνώ σε όλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η lavie είπε:

Ναι θέλει παραπεμπτικό....απάντησα και πιο κάτω...Διάβασε αν θέλεις επιγραμματικά την ιστορία μας...

Απλά θα πρέπει να προσέξετε παρά πολύ σε τι κέντρο θα πατε για το σπερμοδιαγραμμα...πρέπει να είναι εξειδικευμένο εντελώς πάνω σε αυτό το κομμάτι...πραγματικά σας το λέω μέσα από την καρδιά μου γιατί είμαστε πολύ καμμένοι από λάθος επιλογή εργαστηρίου απλού...

Αχ κοριτσι μου τι περασατε... ☹️☹️

Να σκεφτεσαι θετικα και αν κ τρελαθηκατε με τα πρωτα αποτελεσματα, το τελος ηταν ευχαριστο και αισιοδοξο!!! Ο αντρας σου ειναι υγιης κ ντουρος!!! 💪😍😍😍

Ευχομαι συντομα θετικη χοριακη κ γεματη κοιλιτσα!!!!!!!!! 🙏🙏🙏🙏🙏❤️ 

Εχω διαβασει για το διαγνωστικο του Λυμπεροπουλου εδω στην Αθηνα.

Οσον αφορα σε αυτο τον τομεα, δε θα δωσουμε σημασια στο κοστος. Αρκει να ειναι εγκυρα κ αξιοπιστα τα αποτελεσματα.

Οικονομια ας κανουμε αλλου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Αντωνια δεν το πιστευω καλε, τι συντονισμος!!! Κι εγω τωρα μολισ νομιζω οτι τον επεισα για να κανουμε σπερμοδιαγραμμα απο εβδομαδα! Αχ μακαρι να βγουν οκ!! Μου ειπαν οτι χρειαζεται 3-4 μερες αποχη εχει καμια εμπειρια?

Ναι κορίτσι μου, εμείς κάναμε σπερμοδιαγραμμα, 3 24 ώρα Μαξ όχι παραπάνω αποχή μην ακούς για 4-5 μέρες. 

Παίρνει σπέρμα πεντακάθαρος δεν θα έχει βάλει κάτι πάνω τα βάζετε σε αποστειρωμενο γυάλινο βάζακι αν το πάτε από σπίτι . Εκτός κ αν το δώσει στο εργαστήριο.

Θα σου δώσω μια συμβουλή! Εμείς κάναμε σπερμοδιαγραμμα κ λυσαξα εγώ να κάνουμε και μια ολική καλλιέργεια.

Εν τέλει δεν ήθελε με τίποτα για λέει είχε κάνει την άπλη.

Κάνουμε απλή βγαίνει καθαρή.

Κάνει χειρουργείο κιρσοκήλη 4/2021

Κάνουμε επαναληπτικό σπερμοδιαγραμμα 7/2021 κ του τρώω τα αυτιά να κάνει όλικη καλλιεργεία μαζίκ βγάζει εντεροκκοκο κ ecoli στο σπέρμα .

Κάνε του κ ολική αν δεν έχει.

Η απλή δεν δείχνει.κ αυτά επηρεάζουν το σπέρμα.

Σκέψου πήρε 1 μήνα αντιβίωση κ δεν έφυγε.

Κ τώρα κάναμε κ έχει μόνο εντεροκκοκο κ θα ξανά κάνει αγωγή 1 μισή. Μήνα.

 

 

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Ναι κορίτσι μου, εμείς κάναμε σπερμοδιαγραμμα, 3 24 ώρα Μαξ όχι παραπάνω αποχή μην ακούς για 4-5 μέρες. 

Παίρνει σπέρμα πεντακάθαρος δεν θα έχει βάλει κάτι πάνω τα βάζετε σε αποστειρωμενο γυάλινο βάζακι αν το πάτε από σπίτι . Εκτός κ αν το δώσει στο εργαστήριο.

Θα σου δώσω μια συμβουλή! Εμείς κάναμε σπερμοδιαγραμμα κ λυσαξα εγώ να κάνουμε και μια ολική καλλιέργεια.

Εν τέλει δεν ήθελε με τίποτα για λέει είχε κάνει την άπλη.

Κάνουμε απλή βγαίνει καθαρή.

Κάνει χειρουργείο κιρσοκήλη 4/2021

Κάνουμε επαναληπτικό σπερμοδιαγραμμα 7/2021 κ του τρώω τα αυτιά να κάνει όλικη καλλιεργεία μαζίκ βγάζει εντεροκκοκο κ ecoli στο σπέρμα .

Κάνε του κ ολική αν δεν έχει.

Η απλή δεν δείχνει.κ αυτά επηρεάζουν το σπέρμα.

Σκέψου πήρε 1 μήνα αντιβίωση κ δεν έφυγε.

Κ τώρα κάναμε κ έχει μόνο εντεροκκοκο κ θα ξανά κάνει αγωγή 1 μισή. Μήνα.

 

 

 

 

 

 

 

Κορίτσια για μένα , τα καλύτερα εργαστήρια είναι αυτά που συνεργάζονται οι εξωσωματικοι πιστεύω απλα ίσως δεν δέχονται παραπεμπτικό.

Εμείς καλές εξετάσεις κάνουμε στο Life check Αθήνα . Που δέχεται ΕΟΠΠΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Αυτό κορίτσι μου είναι τύχη βουνό να θέλει να κάνετε έρωτα επειδή πιστεύει ότι έχεις ωορρηξία ακόμα κι αν κάνει λάθος ο δικός μου αν του πω ότι έχω θετικό ωορρήξιας απλά θα κομπλαρει βέβαια και που τα βλέπει πάνω στο πλυντήριο χαμπαρι δεν παιρνει

Και εγώ στην αρχή δε του το ελεγα ποτέ έχω ωορρηξία γιατί πίστευα ότι θα κομπλάρει ομως αντιθέτως όταν αρχισα να του το λεω καμία σχέση κορίτσια σαν να τον κούρδιζα χαχαχα

η αλήθεια είναι ότι ο άντρας μου ήταν αυτος που μου ζήτησε μωράκι εγώ στον κόσμο μου ούτε να το συζητήσω δεν ήθελα, λίγο ο κορονοιος λίγο το ότι πήγε η ζωή μας πίσω λόγου της πανδημίας, λίγο το ότι μεγαλώνουμε , λίγο ότι αρχίσαν στον κύκλο μας να γεννούνται μωράκια καπως ξύπνησε το μητρικό μου  ένστικτο και τώρα θέλω τόσο πολύ ένα μωράκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Αχ μακαρι κοριτσι μου!!! 🙏🙏🙏❤️❤️❤️ Ολα καλα θ πανε!! Εγω θελω ν το κανουμε πιο πολυ γ να ξεκολλησει το μυαλο μου κ να χαλαρωσω.. κι αν στην τελικη προκυψει κτ, θα το αντιμετωπισουμε.. απ το να προσπαθουμε αδικα.. ποτε κλεισατε εσεις;; 

Υ.Γ. εγω δεν τον επεισα.. του το ανακοινωσα γλυκα γλυκα.. ηθελα απ την αρχη να κανουμε (με το π ξεκινησαμε τις ελευθερες επαφες) αλλα δε ψηθηκε.. του ειπα αν περασει το καλοκαιρι, θα ψαχτουμε οποτε σμρ εκατσε σουζα 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 Αγχωνεται γ τους 🏊🏊🏊🏊 αλλα θ το ξεπερασει

Όλα καλά θα είναι θα δεις δεν θα έχει πρόβλημα!! Πιστεύω είναι από το άγχος και κακά τα ψέματα κάθε μήνα έχουμε 25% πιθανότητα άρα είναι κ θεμα τύχης! 
 

θα πάει και εμένα ο δικός μου το Νοέμβρη να κάνει και μετά θα πάμε στον ουρολόγο για να το αξιολογήσει! Εμένα ο άνδρας μου λαμβάνει μια φαρμακευτική αγωγή και έχει μπει στο μυαλό μου ότι ισως να φταίνε αυτά αλλά ο γιατρος με καθησύχασε ότι δεν προκαλούν τέτοιο πρόβλημα! Θα δείξει βέβαια! Μου είπε συνεχίστε εσείς κανονικά και Νοέμβρη είναι ένα καλό διάστημα για να γίνει! Ελπίζω να μην χρειαστεί να κάνει αυτή την εξέταση και να είμαι σύντομα εγκυουλα! Και προτιμώ να έχω εγώ κάτι παρά το πρόβλημα να είναι ο άντρας μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Αντωνια δεν το πιστευω καλε, τι συντονισμος!!! Κι εγω τωρα μολισ νομιζω οτι τον επεισα για να κανουμε σπερμοδιαγραμμα απο εβδομαδα! Αχ μακαρι να βγουν οκ!! Μου ειπαν οτι χρειαζεται 3-4 μερες αποχη εχει καμια εμπειρια?

Εμένα έκανε ο άντρας μου πριν ένα μήνα και ο ουρολόγος του είχε πει 4-5 μέρες αποχή.

Γενικά δίνει οδηγίες ο γιατρός που θα επισκεφθείτε για να σας παραπέμψει για την εξέταση.

Εμάς βγήκε καλό και από τότε όλο μου λέει 40.000.0000 κολυμβητές κάθε μέρα επί 3-4 που είναι οι γόνιμες μέρες κάνει περίπου 150.000.000 συνολο! Ένα σκασμενο δεν θα πιάσει;; 😂😂

Είναι των θετικών επιστημών και όλα μου τα πάει με στατιστική 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Όλα καλά θα είναι θα δεις δεν θα έχει πρόβλημα!! Πιστεύω είναι από το άγχος και κακά τα ψέματα κάθε μήνα έχουμε 25% πιθανότητα άρα είναι κ θεμα τύχης! 
 

θα πάει και εμένα ο δικός μου το Νοέμβρη να κάνει και μετά θα πάμε στον ουρολόγο για να το αξιολογήσει! Εμένα ο άνδρας μου λαμβάνει μια φαρμακευτική αγωγή και έχει μπει στο μυαλό μου ότι ισως να φταίνε αυτά αλλά ο γιατρος με καθησύχασε ότι δεν προκαλούν τέτοιο πρόβλημα! Θα δείξει βέβαια! Μου είπε συνεχίστε εσείς κανονικά και Νοέμβρη είναι ένα καλό διάστημα για να γίνει! Ελπίζω να μην χρειαστεί να κάνει αυτή την εξέταση και να είμαι σύντομα εγκυουλα! Και προτιμώ να έχω εγώ κάτι παρά το πρόβλημα να είναι ο άντρας μου! 

Καλημέρα κορίτσι μου!!! κι εγώ εύχομαι να μην χρειαστει να κάνετε εξετάσεις και σύντομα να έχεις θετική χοριακή!! τι σύντομα;; αυτό το μήνα!!! 2-3μερούλες έχουν μείνει νομίζω μέχρι την καθυστέρησή σου!! 🙏🙏😍😍

κοιτα εμείς από Φλεβάρη προσπαθούμε με ελεύθερες επαφές και αφού δεν μας έκατσε και με 2 μήνες τεστ ωορρηξίας, καλό είναι να ψαχτούμε. 7 μηνες δεν είναι και λίγοι.. ακόμη και οι πιθανότητες (με το 25%) έχουν εξαντληθεί.

γνκ είμαι της λογικής αφού θες κάτι, δες οτι εισαι οκ και ξεκίνα προσπάθειες και όχι το ανάποδο. αλλά είπα Τόνια μηπως εισαι υπερβολική και πρέπει να χαλαρώσεις;; (δεδομένου οτι και ο άντρας μου ηθελε πρωτα να πάμε χαλαρά χωρίς εξετάσεις) εν τέλει το σπάσαμε στη μέση το χρον.διάστημα και αντί για τον 1 χρόνο που λένε πάμε τώρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Αντωνια δεν το πιστευω καλε, τι συντονισμος!!! Κι εγω τωρα μολισ νομιζω οτι τον επεισα για να κανουμε σπερμοδιαγραμμα απο εβδομαδα! Αχ μακαρι να βγουν οκ!! Μου ειπαν οτι χρειαζεται 3-4 μερες αποχη εχει καμια εμπειρια?

Κορίτσι μου καλημέρα!!! Μόλις μίλησα με το Εργαστήριο Σπερματολογίας του Λυμπερόπουλου γιατι σκεφτόμαστε μηπως κάνει πρώτα το σπερμοδιάγραμμα και πάμε μετά στον ανδρολόγο.

Μου είπε λοιπόν 2-4 ημέρες αποχής. όχι περισσότερες από 4, όχι λιγότερες από 2..

Επίσης, χάρηκα γτ μου είπε ότι το αποτέλεσμα βγαίνει σε 2 εργάσιμες ημέρες!! οπότε προλαβαίνουμε πριν το γιατρό. ίσως το κάνουμε και την άλλη εβδομάδα. θα δούμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!! κι εγώ εύχομαι να μην χρειαστει να κάνετε εξετάσεις και σύντομα να έχεις θετική χοριακή!! τι σύντομα;; αυτό το μήνα!!! 2-3μερούλες έχουν μείνει νομίζω μέχρι την καθυστέρησή σου!! 🙏🙏😍😍

κοιτα εμείς από Φλεβάρη προσπαθούμε με ελεύθερες επαφές και αφού δεν μας έκατσε και με 2 μήνες τεστ ωορρηξίας, καλό είναι να ψαχτούμε. 7 μηνες δεν είναι και λίγοι.. ακόμη και οι πιθανότητες (με το 25%) έχουν εξαντληθεί.

γνκ είμαι της λογικής αφού θες κάτι, δες οτι εισαι οκ και ξεκίνα προσπάθειες και όχι το ανάποδο. αλλά είπα Τόνια μηπως εισαι υπερβολική και πρέπει να χαλαρώσεις;; (δεδομένου οτι και ο άντρας μου ηθελε πρωτα να πάμε χαλαρά χωρίς εξετάσεις) εν τέλει το σπάσαμε στη μέση το χρον.διάστημα και αντί για τον 1 χρόνο που λένε πάμε τώρα..

Εγώ είπα 1 χρόνο να αφήσουμε το χρόνο χωρις εξετάσεις, εκτός από το δικό μου τσεκ απ που κάνω τον χρόνο,  αλλά είναι αυτό που λες και εσυ! Ο γιατρος από την άλλη μου είπε ότι είναι εν μέρη λίγο λαθος να Ξεκινούμε από εξετάσεις γιατί πχ αν βρεθεί κάτι θα στρεσαριστει περισσότερο το ζευγάρι και αυτος έχει δίκιο βέβαια! Βασικά κανεις ότι εσυ νομιζεις! Αλλά στον χρόνο αν δεν σου έρθει καλό είναι να ψαχτείς γιατί τα χρόνια περνούν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα!!! Μόλις μίλησα με το Εργαστήριο Σπερματολογίας του Λυμπερόπουλου γιατι σκεφτόμαστε μηπως κάνει πρώτα το σπερμοδιάγραμμα και πάμε μετά στον ανδρολόγο.

Μου είπε λοιπόν 2-4 ημέρες αποχής. όχι περισσότερες από 4, όχι λιγότερες από 2..

Επίσης, χάρηκα γτ μου είπε ότι το αποτέλεσμα βγαίνει σε 2 εργάσιμες ημέρες!! οπότε προλαβαίνουμε πριν το γιατρό. ίσως το κάνουμε και την άλλη εβδομάδα. θα δούμε

Καλημέρα , επειδή παρακολουθεί τον σύζυγό μου ο κος Ασβέστης να σου προτείνω να μην κάνεις μόνο σπερμοδιάγραμμα πριν την επίσκεψη γιατί ίσως ζητήσει επιπλέον εξετάσεις στο κέντρο του Λυμπερόπουλου ή όπου θεωρεί εκείνος καλύτερα, οπότε με το ίδιο δείγμα να κάνεις περισσότερα από σπερμοδιάγραμμα. (πχ καλλιέργεια ή/και κατακερματισμό).

Επιπλέον αλλάζει και η τιμή ανάλογα το πακέτο εξετάσεων.

Δεν είναι κρίμα να πάει τώρα και να ξαναπάει και μετά αν προκύψει κάτι επιπλέον?

Καταλαβαίνω οτι θα ήθελες την εξέταση να την έχεις στο ραντεβού σου αλλά εφόσον είναι το πρώτο ραντεβού θεωρώ οτι πρέπει να σας κατευθύνει ως προς τις εξετάσεις.

Επίσης να κρατάς και τις δικές σου γιατί ένας βασικός έλεγχος (ορμόνες κλπ) θα γίνει και σε σένα.

Φιλικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα!!! Μόλις μίλησα με το Εργαστήριο Σπερματολογίας του Λυμπερόπουλου γιατι σκεφτόμαστε μηπως κάνει πρώτα το σπερμοδιάγραμμα και πάμε μετά στον ανδρολόγο.

Μου είπε λοιπόν 2-4 ημέρες αποχής. όχι περισσότερες από 4, όχι λιγότερες από 2..

Επίσης, χάρηκα γτ μου είπε ότι το αποτέλεσμα βγαίνει σε 2 εργάσιμες ημέρες!! οπότε προλαβαίνουμε πριν το γιατρό. ίσως το κάνουμε και την άλλη εβδομάδα. θα δούμε

Καλημέρα κοπέλα μου...ωραία μια χαρά...Κι αυτό που είπε και η Mimi26 πιο πάνω ισχύει 100%...Να κάνει και και ολική καλλιέργεια και όχι το απλό σπερμοδιαγραμμα...

Να είναι καθαρός και ήρεμος και Ναι πάνω από 20 λεπτά να μην αργήσετε να το πατε αν δεν το κάνετε εκει...

Όλα θα πάνε καλά μην αγχώνεστε καθόλου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Αχ κοριτσι μου τι περασατε... ☹️☹️

Να σκεφτεσαι θετικα και αν κ τρελαθηκατε με τα πρωτα αποτελεσματα, το τελος ηταν ευχαριστο και αισιοδοξο!!! Ο αντρας σου ειναι υγιης κ ντουρος!!! 💪😍😍😍

Ευχομαι συντομα θετικη χοριακη κ γεματη κοιλιτσα!!!!!!!!! 🙏🙏🙏🙏🙏❤️ 

Εχω διαβασει για το διαγνωστικο του Λυμπεροπουλου εδω στην Αθηνα.

Οσον αφορα σε αυτο τον τομεα, δε θα δωσουμε σημασια στο κοστος. Αρκει να ειναι εγκυρα κ αξιοπιστα τα αποτελεσματα.

Οικονομια ας κανουμε αλλου

Ναι η αλήθεια είναι ότι οι λάθος εξετάσεις μας κατέβαλαν παρά παρά πολύ...σημασια έχει ότι τώρα είναι μια χαρά....και να ξέρεις ότι αν υπάρξει κάποια πρόβλημα στο σπέρμα γενικά κάποιου άντρα..διορθώνεται συνήθως πιο εύκολα από το να έχει κάποιο πρόβλημα η γυναίκα.. τουλάχιστον έτσι μου έχουν πει κάποιοι γιατροί...

Πότε λέτε να πάτε να το κανετε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Καλημέρα , επειδή παρακολουθεί τον σύζυγό μου ο κος Ασβέστης να σου προτείνω να μην κάνεις μόνο σπερμοδιάγραμμα πριν την επίσκεψη γιατί ίσως ζητήσει επιπλέον εξετάσεις στο κέντρο του Λυμπερόπουλου ή όπου θεωρεί εκείνος καλύτερα, οπότε με το ίδιο δείγμα να κάνεις περισσότερα από σπερμοδιάγραμμα. (πχ καλλιέργεια ή/και κατακερματισμό).

Επιπλέον αλλάζει και η τιμή ανάλογα το πακέτο εξετάσεων.

Δεν είναι κρίμα να πάει τώρα και να ξαναπάει και μετά αν προκύψει κάτι επιπλέον?

Καταλαβαίνω οτι θα ήθελες την εξέταση να την έχεις στο ραντεβού σου αλλά εφόσον είναι το πρώτο ραντεβού θεωρώ οτι πρέπει να σας κατευθύνει ως προς τις εξετάσεις.

Επίσης να κρατάς και τις δικές σου γιατί ένας βασικός έλεγχος (ορμόνες κλπ) θα γίνει και σε σένα.

Φιλικά.

Καλημέρα μαυρογατούλα!! Ευχαριστώ τόσο για τις info!! εννοείται πως δεν αξίζει να ταλαιπωρείται και να ξαναπηγαινει. ετσι θα το κάνουμε. Πρώτα γιατρό και μετά εξετάσεις.

Εγώ έχω κάποιες ορμονολογικές αλλά είναι1μιση χρόνι πίσω. εχω ενδοκρινολόγο το Νοέμβρη οποτε οκτωβρη θα ξανακάνω.

θα πάω αυτές κι αν θέλει του στέλνω και τις επόμενες.

και πάλι ευχαριστώ για τις συμβουλές και το χρόνο σου!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η lavie είπε:

Ναι η αλήθεια είναι ότι οι λάθος εξετάσεις μας κατέβαλαν παρά παρά πολύ...σημασια έχει ότι τώρα είναι μια χαρά....και να ξέρεις ότι αν υπάρξει κάποια πρόβλημα στο σπέρμα γενικά κάποιου άντρα..διορθώνεται συνήθως πιο εύκολα από το να έχει κάποιο πρόβλημα η γυναίκα.. τουλάχιστον έτσι μου έχουν πει κάποιοι γιατροί...

Πότε λέτε να πάτε να το κανετε;;

έχουμε ραντεβού στις 27 του μηνα στον κο Ασβεστη. οπότε θα μας πει ο γιατρός. εκείνες τις μέρες εν τω μεταξύ θα είναι και οι γόνιμές μου.

οποτε θα τον εκμεταλλευτώ λίγο και μετά την απαραίτητη αποχή θα το κάνει 😉😉😉😇😇😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η lavie είπε:

Ναι κοπέλα μου έχουμε εμείς μεγάλη εμπειρία από σπερμοδιαγραμματα...θέλει 3-5 μέρες αποχή....καπου εκει στις 3 μέρες είναι καλα να το κάνει..σημασια μεγάλη έχει να μην έχει κάνει πυρετό τις τελευταίες μέρες και να μην έχει  πάρει κάποια αντιβίωση....

Πολύ μεγάλη προσοχή θα δώσεις στο να πας να το κάνεις σε εξειδικευμένο εργαστήριο....Μην σκεφτείς τα λεφτά σε αυτό το θεμα καθόλου...

Και στο λέω αυτό γιατί εμείς παλεύουμε 1μιση χρόνο περίπου....και στους 6 μήνες  προσπαθειών πήγαμε για το 1ο μας σπερμοδιαγραμμα και ήταν όλα τέλεια αλλά η κινητικότητα 0....ούτε καν 1....παντα 0....πήγαμε σε Ουρολογο Ανδρολογο...κάναμε τριπλέξ οσχεου....πήρε 3 με 4 αντιβιωσεις μήπως υπηρχε καποιο  πρόβλημα στον προστάτη που δεν φαινόταν κάτι αλλά οι γιατροί δεν μπορούσαν μα καταλάβουν Αφού όλα είναι μια χαρά γιατί η κινητικότητα είναι τόσο καιρό 0...

Δεν σου λέω για τα ποσά λεφτά έχουμε χαλάσει σε βιταμίνες....Αυτό είναι άλλο κομμάτι..

Τελικά πριν λίγες μέρες που πήγαμε και κάναμε  την 1η μας σπερματεγχυση...όταν έδωσε σπέρμα και βγήκαν τα αποτελέσματα πριν και μετά την επεξεργασία...πάθαμε πλάκα...η κινητικότητα ήταν τέλεια...πάνω από 60%...για εμάς απο το 0 αυτό ήταν το τέλειο...και μετά την επεξεργασία του εργαστηρίου έφτασε 95%....

Στα λέω όλα αυτά γιατί ο γιατρός μου μας είπε  ότι αν δεν είχαμε κάνει εξετάσεις και αν δεν είχαμε δει ότι ψευδώς υπήρχε πρόβλημα στην κινητικότητα ίσως τώρα να είχαμε κάνει μωράκι...

Όλο αυτό το ότι ψάχναμε τι έχουμε και κανεις δεν έβρισκε τίποτα αλλά παρόλα αυτά η κινητικότητα 0...μας αγχωσε τόσο πολύ και προφανώς μας δημιούργησε τόσο άγχος και δεν μπορούσαμε εύκολα να συλλάβουμε...

Γιατί εμείς όλον αυτόν καιρό πηγαίναμε σε ένα απλό μικροβιολογικο γιατί εδώ στην πόλη μου δεν είχαμε εξειδικευμένο κέντρο...

Δεν ξέρω αν θα πετύχει η σπερματεγχυση που κάναμε αλλά για εμας έχει σημάσια ότι ο άντρας μου είναι μια χαρά και ένας βλάκας μικροβιολόγος απλά μας τρέλανε....

Καλησπέρα κοριτσι μου αρχικα σε ευχαριστω πολυ πολυ για ολες τις πληροφοριες που μοιραστηκες, Κι εγω ειμαι εκτος Αθηνας και αναγκαστικα θα παω σε ενα πολυ καλο μικροβιολογικο αυτη τη στιγμη δεν εχω καμια αλλη επιλογη. Πηγε ο συντροφος μου και ρωτησε στο μικροβιολογικο και του ειπαν κατι να φερει και  ουρα αλλα πραγματικα δεν καταλαβα που κολλαει αυτο με σπερμοδιαγραμμα και καλλιεργεια σπερματος; Ειμαι ασχετη με το θεμα γιαυτο και ρωταω

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Ναι κορίτσι μου, εμείς κάναμε σπερμοδιαγραμμα, 3 24 ώρα Μαξ όχι παραπάνω αποχή μην ακούς για 4-5 μέρες. 

Παίρνει σπέρμα πεντακάθαρος δεν θα έχει βάλει κάτι πάνω τα βάζετε σε αποστειρωμενο γυάλινο βάζακι αν το πάτε από σπίτι . Εκτός κ αν το δώσει στο εργαστήριο.

Θα σου δώσω μια συμβουλή! Εμείς κάναμε σπερμοδιαγραμμα κ λυσαξα εγώ να κάνουμε και μια ολική καλλιέργεια.

Εν τέλει δεν ήθελε με τίποτα για λέει είχε κάνει την άπλη.

Κάνουμε απλή βγαίνει καθαρή.

Κάνει χειρουργείο κιρσοκήλη 4/2021

Κάνουμε επαναληπτικό σπερμοδιαγραμμα 7/2021 κ του τρώω τα αυτιά να κάνει όλικη καλλιεργεία μαζίκ βγάζει εντεροκκοκο κ ecoli στο σπέρμα .

Κάνε του κ ολική αν δεν έχει.

Η απλή δεν δείχνει.κ αυτά επηρεάζουν το σπέρμα.

Σκέψου πήρε 1 μήνα αντιβίωση κ δεν έφυγε.

Κ τώρα κάναμε κ έχει μόνο εντεροκκοκο κ θα ξανά κάνει αγωγή 1 μισή. Μήνα.

 

 

 

 

 

 

 

Καλησπερα κοριτσι μου! Σεευχαριστω παρα πολυ για ολες τιςλεπτομερειες! Ο γυναικολογος ζητησε σπερμοδιαγραμμα με καλλιεργεια, αυτο ειναι ποθ γραφεις ολικη καλλιεργεια? Η υπαρχει απλη καλλιεργεια και ολικη?  Εγραψα και παραπανω οτι πΠηγε ο συντροφος μου και ρωτησε στο μικροβιολογικο και του ειπαν κατι να φερει και  ουρα αλλα πραγματικα δεν καταλαβα που κολλαει αυτο με σπερμοδιαγραμμα και καλλιεργεια σπερματος? ισως ειναι ακυρη ερωτηση αλλα πραγματικα δνε καταλαβα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια με έπιασαν πόνοι περιόδου που μάλλον θα μου έρθει νωρίτερα😢😣

Οι πονοι περιοδου μοιαζουν μ της εγκυμοσυνης.... 😉😉😉😉 Μηπως ειναι alert εγκυμοσυνης;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου! Σεευχαριστω παρα πολυ για ολες τιςλεπτομερειες! Ο γυναικολογος ζητησε σπερμοδιαγραμμα με καλλιεργεια, αυτο ειναι ποθ γραφεις ολικη καλλιεργεια? Η υπαρχει απλη καλλιεργεια και ολικη?  Εγραψα και παραπανω οτι πΠηγε ο συντροφος μου και ρωτησε στο μικροβιολογικο και του ειπαν κατι να φερει και  ουρα αλλα πραγματικα δεν καταλαβα που κολλαει αυτο με σπερμοδιαγραμμα και καλλιεργεια σπερματος? ισως ειναι ακυρη ερωτηση αλλα πραγματικα δνε καταλαβα

Κορίτσι μου ναι για έλεγχο στο σπέρμα πρέπει να κάνεις κ σπερμοδιαγραμμα κ ολική καλλιέργεια....

Την συνταγογράφηση μας την έκανε ουρολόγος κ τα αποτελέσματα τα είδε κ ο ουρολόγος κ ο εξωσωματικος.

Οι απλοί γυναικολόγοι δεν ξέρω κατά πόσο τα ξέρουν όλα αυτά , οι εξωσωματικοι σίγουρα τα ξέρουν.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια με έπιασαν πόνοι περιόδου που μάλλον θα μου έρθει νωρίτερα😢😣

Αυτό που είπε η @Antonia2 πήγα να σου γράψω μόλις.... μην ξενερώνεις, άμα δεν την δεις την κυρία αυτοπροσώπως μην απογοητεύεσαι. Πάρα πολλές κοπέλες λένε πως είχαν ακριβώς τα ίδια συμπτώματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Οι πονοι περιοδου μοιαζουν μ της εγκυμοσυνης.... 😉😉😉😉 Μηπως ειναι alert εγκυμοσυνης;;

Είδα καφέ και στο εσώρουχο και στο χαρτί τουαλέτας ομως να πω την αλήθεια ποτέ δεν έχω καφέ πάντα έχω κόκκινο κόκκινο αιμα από την πρώτη ημέρα! Απογοήτευση ήρθε 2 μερες νωρίτερα…😣😣😣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...