Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου '22


Recommended Posts

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Ε θα τα ξαναπουμε τότε τα χρόνια σου πολλά!! ❤️❤️❤️❤️

Αχαχχαχα ναι ναι θα σε μπερδεψα που σου είπα έχω βάλει όριο μέχρι τότε...εννοώ μέχρι τότε δε θα το κάνω και θα κλείσω για μετά! Χαχα 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lucky39 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! 

Μια χαζή ερώτηση: Στο λίκνο πχ δε μπορείς να βάλεις κανονικό σεντονάκι κούνιας, διπλωμένο στη μέση; 

Εμάς θα μας δώσει κάποια πράγματα η κουμπάρα μας από τις μικρές της και θα τα κοιτάξει μέσα στις γιορτές που θα έχει πιο πολύ χρόνο. Οπότε είμαι στην αναμονή να δω τι έχει για να δω τι θα χρειαστεί να αγοράσουμε. 

Σχετικά με το εμβόλιο, όσο ήμουν στη διαδικασία της εξωσωματικής δεν το έκανα. Όταν απέβαλλα τον Ιούνιο, ρώτησα τον γυναικολόγο και μου είπε να το κάνω. Έκλεισα αμέσως και έκανα και τις δύο δόσεις τον Ιούλιο, ακριβώς πριν μείνω έγκυος! Τώρα κανονικά είναι να κάνω την επαναληπτική δόση τέλος Ιανουαρίου και θα τον ξαναρωτήσω τις επόμενες ημέρες και για αυτό. Γενικά, θεωρούμαστε κατηγορία υψηλού κινδύνου και προσωπικά, αν δεν το είχα κάνει πιο πριν, θα το έκανα το συντομότερο. Είχα κάποιες παρενέργειες, τύπου κόπωση, υπνηλία, όχι πυρετό και τέτοια. Και τον Οκτώβριο, έκανα και το εμβόλιο της γρίπης που πάλι πρέπει να κάνουμε γιατί είμαστε ευαίσθητες. Γενικά, πιο πολύ φοβάμαι μην αρρωστήσω και χρειαστεί να πάρω φάρμακα, παρά να πάθω κάτι από τα εμβόλια. Και έχω αποφασίσει παρ'όλο που όλες μου οι φίλες κλπ είναι εμβολιασμένες, ότι θα αποφύγω όλες τις επαφές σε εσωτερικό χώρο μέχρι να γεννήσω με το καλό (εκτός από τους γονείς μου που κι αυτοί δεν πολυκυκλοφορούν). Ίσως είμαι υπερβολική αλλά το θέμα είναι να νιώθουμε εμείς ασφαλείς. Οπότε να κάνεις ό,τι σου λέει ο γιατρούλης σου για να νιώθεις άνετα κι εσύ. 

Έλα τυχερουλα μου(από το lucky 😂)!! 

Απλά δεν ξέρω μην είναι πολύ μεγάλα και δε βολεύει να τα βάλουμε από κάτω...δεν ξέρω καθόλου δεν το ρώτησα...το μόνο ότι πάνω στην κουβέντα μου λέει η κουνιάδα μου θα σου δώσω και τα σεντονάκια λικνου που έχω... Δεν ξέρω! Αν ξέρει κάποια κοπέλα ας μου πει!

 

Η αλήθεια είναι κορίτσι μου ότι η συννυφαδα μου που είναι έγκυος και αυτή στον ίδιο μήνα με εμας έκλεισε τρίτη δόση για αυτή την τρίτη. Είχε και αυτή αμφιβολίες αλλά έκλεισε τρίτη δόση! Χτες επισκέφτηκαμε την κουνιάδα μου(αυτή που θα μας δώσει το λίκνο) επειδή γιόρταζε και ένιωσα τοοοσο απροφυλαχτη...ήμασταν μόνο το σόι αλλά και ο άντρας μου και ο άντρας της έχουν μεγαλο σόι και από χτες το πήρα απόφαση !! Όλοι είχαν κάνει εμβόλιο! Και δεν κάνουν ραπιντ και αυτό με ανησυχεί. Πιο καλά νιώθω με ανεμβολιαστους που κάνουν ραπιντ. Θα τους πω στη γιορτή μου φυσικά θα έχω γλυκό αλλά όσοι έρθουν μόνο με σελφ τεστ πριν. 

Δεν έχω επαφές με φίλες ... Για δουλειά δεν πάω ...αλλά δεν μπορώ να αποκοπω κι από δύο συγγενείς... Με εμβόλιο όμως είμαστε προφυλαγμένες! Είσαι τυχερή που πρόλαβες να το κάνεις πριν....τώρα έχεις μια δόση τουλάχιστον!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Διονη μου εγώ όπως είπα και την προηγούμενη εβδομάδα μετά το ραντεβού μου με το γιατρό μου είπε να το κάνω και θα το κάνω αμέσως μετά τη β επιπέδου σε κάνα δυο εβδομάδες δηλαδή.. να σου πω την αλήθεια δεν το πολύ σκέφτομαι θα πάω μια και έξω χωρίς να το αναλύσω ιδιαίτερα γιατί μετά από τη συζήτηση με το γιατρό μου δεν το φοβαμαι πια, ίσα ίσα ανυπομονώ γιατί τα πράγματα έχουν γίνει πολύ επικίνδυνα.. να σου πω την αλήθεια δεν φοβόμουν το εμβόλιο σαν σκεύασμα (τόσα φάρμακα που έχουμε κατεβάσει εμείς αυτό θα σκεφτόμουν?) εγώ φοβόμουν να το κάνω κατά τη διάρκεια της εξωσωματικής λόγω των ορμονών και των φαρμάκων ταυτόχρονα με το εμβόλιο. επίσης τότε τα πράγματα ήταν κάπως μπερδεμένα ακομα ο καθένας έλεγε και κάτι διαφορετικό τώρα έχουν ξεκαθαρίσει και το έχουν κάνει πάρα πολλές εγκυουλες πλέον.. το να συμβεί κάτι στο παιδί στο μέλλον δεν το σκέφτομαι καν και δεν το πιστεύω γιατί μου φαίνεται εγκληματικό όλη η επιστημονική κοινότητα να θέλει να κάνει τόσο μεγάλο κακό σε όλο τον κόσμο.. αυτή είναι η άποψη μου μόνο βέβαια.. εσύ να κάνεις αυτό που λέει η καρδούλα σου και θα σε κάνει να νιώθεις όμορφα.. και σίγουρα να ακολουθήσεις την οδηγία που θα σου δώσει ο γιατρός που πραγματικά μέσα σου εμπιστεύεσαι μόνο έτσι θα είσαι σίγουρη και ήρεμη γιατί καταλαβαίνω πως νιώθεις, σε όλες μας έχουν περάσει διάφορες σκέψεις από το μυαλό βρισκόμαστε σε μια ευαίσθητη φάση της ζωής μας!!

Κορίτσι μου ευχαριστώ και εσένα και όλες τις κοπέλες...μου έδινες λίγο κάποιες σκέψεις...δε φοβάμαι μην έχω περίεργα συμπτώματα.δυο πραγματα φοβάμαι : μην συμβεί κάτι στο μωρό μετά που όπως λες είναι εγκληματικό κι επίσης μη συμβεί κάτι στο μωρό τώρα που πιστεύω ότι δε θα γίνει κάτι γιατί τόσες κοπέλες το έχουν κάνει. Η αλήθεια είναι ότι αυτός ο γιατρός που πάω τώρα του δημοσίου μου τα εξήγησε τόσο όμορφα και δεν με πίεσε καθόλου... γιατί όταν με πιέζουν τα κάνω αντίθετα εγώ!!!Και το είχα βάλει στο μυαλό μου.... Ε και χτες που μαζεύτηκαμε σε μία γιορτή όλοι ένιωσα τελείως απροφυλακτη.... Έχεις δίκιο σε ευχαριστώ πολύ!! ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sandyb είπε:

Να σε ρωτήσω κάτι? Κατά τη διάρκεια που έπαιρνες την αντιβίωση έκανες το εμβόλιο και έκανε αντίδραση ή την είχες τελειώσει? Γιατί τώρα κανονικά πρέπει ο άντρας μου να κάνει την 3η δόση και του είπαν οι γιατροί του όχι προς το παρόν γιατί λόγω της εγχείρησης έχει πάρει πάρα πολλές αντιβιωσεις (και συνεχίζει δηλαδή)..αλλά δεν μας διευκρίνισαν πόσο καιρό αφότου τελειώσει την αγωγή θα μπορεί να κάνει το εμβόλιο, μάλλον πρέπει να το ρωτήσω να μου πουν συγκεκριμένα γιατι θέλει ο κακομοίρης να το κάνει όσο πιο σύντομα γίνεται, φοβάται πολύ για όλους μας τώρα με όλα αυτά που μπαινοβγαίνει και σε κλινικές για επανεξετάσεις κλπ..ό

Καλύτερα όχι, αν έχει πάρει αντιβιωσεις.. εγώ, το έκανα και πήρα αντιβίωση 2 μέρες μετά.. και ενώ είχα ήδη δέκατα, ρίγη κ ξεκινούσε η λεμφαδενιτιδα.. ( παρενέργειες.. ) και μετά μου έδωσε και κατάλαβα στο πρήξιμο..  δεν πήρα κάτι γιατί δεν γινόταν, έκοψα την αντιβίωση και για κάποιο διάστημα δεν έτρωγα και κάποια φαγητά.. 15 μέρες πάλευα, οπότε καλύτερα να περιμένει ο αντρουλης σου.. φαντάζομαι είναι πολύ δύσκολα που μπαινοβγαίνει στις κλινικές, αλλά για λίγο ας προσέξει όσο μπορεί παραπάνω, ας βάλει 2-3 μάσκες, και συνέχεια αντισηπτικά, μέχρι να του επιτρέψουν να το κάνει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Καλύτερα όχι, αν έχει πάρει αντιβιωσεις.. εγώ, το έκανα και πήρα αντιβίωση 2 μέρες μετά.. και ενώ είχα ήδη δέκατα, ρίγη κ ξεκινούσε η λεμφαδενιτιδα.. ( παρενέργειες.. ) και μετά μου έδωσε και κατάλαβα στο πρήξιμο..  δεν πήρα κάτι γιατί δεν γινόταν, έκοψα την αντιβίωση και για κάποιο διάστημα δεν έτρωγα και κάποια φαγητά.. 15 μέρες πάλευα, οπότε καλύτερα να περιμένει ο αντρουλης σου.. φαντάζομαι είναι πολύ δύσκολα που μπαινοβγαίνει στις κλινικές, αλλά για λίγο ας προσέξει όσο μπορεί παραπάνω, ας βάλει 2-3 μάσκες, και συνέχεια αντισηπτικά, μέχρι να του επιτρέψουν να το κάνει.. 

Αχ εσύ ταλαιπωρήθηκες πολυ ρε κοριτσι.. Κριμα.. όχι δεν θα το κάνει άλλωστε δεν έχει λήξει καν το εξάμηνο του, οπότε δεν πιστεύω ότι δεν έχει καθόλου αντισώματα, ημαρτον δηλαδή.. θα τελειώσει την αγωγή και θα δούμε αν πρέπει να περάσει κάποιο διάστημα και μετά βλέπουμε.. καλά που το είπες για να το διευκρινισω με τους γιατρούς του..thanks

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sandyb είπε:

Αχ εσύ ταλαιπωρήθηκες πολυ ρε κοριτσι.. Κριμα.. όχι δεν θα το κάνει άλλωστε δεν έχει λήξει καν το εξάμηνο του, οπότε δεν πιστεύω ότι δεν έχει καθόλου αντισώματα, ημαρτον δηλαδή.. θα τελειώσει την αγωγή και θα δούμε αν πρέπει να περάσει κάποιο διάστημα και μετά βλέπουμε.. καλά που το είπες για να το διευκρινισω με τους γιατρούς του..thanks

Τίποτα κορίτσι μου, να είσαι καλά!! Εύχομαι περαστικουλια σας γρήγορα!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Ισχυει αυτό με τα σπίτια.. καλά για Νέα Σμύρνη και πριν 2 χρόνια που ήμουν Αθηνα κ εμένα παλαιό Φάληρο, πιο φθηνά βρίσκαμε στο Φαληρο.. και εδώ πάντως στο Βραχάτι κορινθιας τα ίδια μετά την καραντίνα μιλάμε για διπλές τιμές.. για αυτό όσο και αν δεν βολεύει η μεζονέτα με μωρό ( όπως το σκευτομαι) δεν φεύγω γιατί όταν ήρθαμε βρήκαμε αυτήν την απίστευτη μεζονέτα, καινούρια, στη παραλία, βλέπω θάλασσα πιάτο, με 2 μπάνια, τζάκι, καλοριφέρ 2 υπνοδωμάτια, μόνο 270 ευρώ.. και η κοπέλα που το έχει είναι απίστευτη, δεν μας έχει κάνει καμία αύξηση, και γενικά δεν έχουμε κανένα πρόβλημα.. οπότε θα φύγουμε με το καλό όταν μπορεσουμε βάλουμε μπροστά το δικό μας.. είμαι 20+4.. εσύ??

270 μόνο??????? Στο ένα χέρι το καρότσι στο άλλο  χέρι το μωρό! Αχαχαχα! Κορίτσι μου αυτό είναι ευκαιριαρα και διπλα στη θάλασσα??? Όλα τα λεφτά!! Εμείς δίνουμε 500 ευρώ για ένα σπιτι που πας να ανοίξεις συρτάρι και μας έμεινε στο χέρι τις προάλλες!! Ούτε καν.. Είστε πολύ τυχεροί! ❤️❤️❤️

Εγώ σήμερα μπήκα στην 21η!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Kanelaa είπε:

270 μόνο??????? Στο ένα χέρι το καρότσι στο άλλο  χέρι το μωρό! Αχαχαχα! Κορίτσι μου αυτό είναι ευκαιριαρα και διπλα στη θάλασσα??? Όλα τα λεφτά!! Εμείς δίνουμε 500 ευρώ για ένα σπιτι που πας να ανοίξεις συρτάρι και μας έμεινε στο χέρι τις προάλλες!! Ούτε καν.. Είστε πολύ τυχεροί! ❤️❤️❤️

Εγώ σήμερα μπήκα στην 21η!

Χαχαχαχ, έτσι σκευτομαι κ εγώ.. στο ένα χέρι το μωρό, στο άλλο το Πορτ μπεμπέ και μέσα τις πάνες.. 🤣🤣🤣🤣 ποτέ έχεις β επιπέδου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Ωραία τα λέω χαχαχαχ γενικά έλεγε ότι περισσότερο τα ακούμε όταν είμαστε ξαπλωμένες και χαλαρές...τότε ξυπνάνε...γιατί αν είμαστε εν κινήσει αυτά νανουριζονται !!! Επίσης έλεγε ότι περνάνε περιόδους ύπνου και περιόδους πάλι ύπνου αλλά είναι πιο ενεργητικά για αυτό αν κάτσουμε και τα παρατηρήσουμε θα δούμε ότι μπορεί μια μέρα να είναι δραστήρια και την επόμενη να μην είναι και την οαραεπομενη να είναι πάλι δραστήρια!!! Ρε αληθειααααα έχει μάθει το καφέ της χαράς ;;θα τρελαθώ...!!! Αχ θέλω κι εγώ να μάθει κάτι τέτοιο...εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο!!!

Αχχχ Διονακι μου μπορεί και να είναι η ιδέα μου δεν ξέρω!!!! Πάντως χθες έδινε τρελό πόνο ο μικρός, κλωτσιά όσο δεν πάει και σήμερα π πήγα στο μαγαζι π δουλεύει ο άντρας μου, μόλις άκουσε την φωνή του μου έσκασε μια δυνατή!!! Αχαχχαα αλλά μπορεί να ήταν και σύμπτωση αν και έχει ξανασυμβεί αυτό!!!!

Τα μπερδεύω και γω πολύ με λίκνο, φωλιτσα κτλ και ε ω μπερδευτεί αλλά όπως είπα και πριν λογικό στο λίκνο θα καταλήξω! Για να είναι δίπλα μου το μωρό και να μην έχω θέμα με χώρο για μεγαλύτερη κούνια ας πούμε! Αλλά έχεις δίκιο, και οι φωλιτσες είναι το κάτι άλλο!!! Τρελαίνομαι και γω!! 

Λοιπόν ως προς το εμβόλιο... Εγώ έκανα και τις 2 δόσεις πριν μείνω έγκυος...τελευταια δόση 24 Ιουλίου και καπάκια μένω έγκυος! Σήμερα μίλησα με τη γιατρο και μου είπε αν θέλω να πάω να κάνω και πιο νωρίς την 3η δόση και την έκλεισα για 8/1..Ακούμε τόσα πολλά τώρα με την όμικρον και γίνεται τόσος χαμός όπως επίσης με τις έγκυες π έχουν διασωληνωθει και θέλω να το κάνω να ξεμπερδέψω.. Δεν λέω πως το κάνω μεσα στη τρελή χαρά γιατι όπως είπε και η Νανά νόμιζα κ γω πως είχα ξεμπερδέψει.. Αλλα απ το να με βρει κάτι χειρότερο ας πάω να το κάνω να τελειώνω και γω.. Μην φοβάσαι για μένα πάντως.. Εδώ λέγανε πως δεν θα μπορούσαμε να κάνουμε παιδιά και έμεινα κατευθείαν έγκυος εγώ..Το θέμα είναι να κάνεις ότι σε κάνει να νιώθεις άνετη! Να είσαι εσύ καλά πρώτα και όπως νιώθεις εσύ καλά! 

Το εμβόλιο της γρίπης η αλήθεια είναι πως εμένα δεν μ έχει πει η γυναικολογος να το κανω... Παθολόγο δεν έχω ρωτήσει.. 

😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Χαχαχαχ, έτσι σκευτομαι κ εγώ.. στο ένα χέρι το μωρό, στο άλλο το Πορτ μπεμπέ και μέσα τις πάνες.. 🤣🤣🤣🤣 ποτέ έχεις β επιπέδου??

Εχω την Δευτέρα που μας έρχεται στις 13 του μηνος!! Έχω τέτοια ανυπομονησία! Θέλω να πάνε όλα καλά! Και δεν κρατιέμαι να δω την 3d απεικόνιση... Πέρασε ο καιρός και ήρθε η ώρα για τη Β επιπέδου και δεν μπορώ να το πιστέψω...Σαν χθες μου φαίνεται π ήμουν στον 3ο και είχα πάει για την αυχενική ❤️

Εσύ πότε με το καλό πας για β επιπεδου???? 😊

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Ωραία τα λέω χαχαχαχ γενικά έλεγε ότι περισσότερο τα ακούμε όταν είμαστε ξαπλωμένες και χαλαρές...τότε ξυπνάνε...γιατί αν είμαστε εν κινήσει αυτά νανουριζονται !!! Επίσης έλεγε ότι περνάνε περιόδους ύπνου και περιόδους πάλι ύπνου αλλά είναι πιο ενεργητικά για αυτό αν κάτσουμε και τα παρατηρήσουμε θα δούμε ότι μπορεί μια μέρα να είναι δραστήρια και την επόμενη να μην είναι και την οαραεπομενη να είναι πάλι δραστήρια!!! Ρε αληθειααααα έχει μάθει το καφέ της χαράς ;;θα τρελαθώ...!!! Αχ θέλω κι εγώ να μάθει κάτι τέτοιο...εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο!!!

Διονακι μου τωρα το είδα, χρόνια σου πολλά!!! Χιλιοχρονη κορίτσι μου και με το καλό το μπεμπούλι σου❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου, 

@Διόνημου εγώ έχω κάνει κ της γρίπης κ τα 2 του covid κ θα πάω αύριο για την 3η. Ο γιατρός μου με συμβούλεψε να τα κάνω, καλά τα 2 του covid τα έκανα ανάμεσα σε ωοληψια κ εμβρυομεταφορα οπότε δεν είχα θέμα αλλά κ τώρα θα πάω να κάνω την 3η δόση κ ας μην έχουν συμπληρωθεί ακόμα ακριβώς οι 6 μήνες, δλδ συμπληρωνονται στις 20.12 αλλά από ότι έχω δει πέφτουν πολύ τα αντισώματα τους τελευταίους μήνες. Εγώ δε βγαίνω κ πολύ κ ούτε γιορτές θα κάνω με συγγενείς αλλά από ότι έχω καταλάβει δεν ξέρεις που θα σε πετύχει ο ιός κ πολλοί που βγαίνουν θετικοί ας πούμε στο εργασιακό περιβάλλον δεν μπαίνουν καν στον κόπο να σε ενημερώσουν κ ο άντρας μου μπαινοβγαινει σε φαρμακεία λόγω δουλειάς κ δεν μπορώ να το ρισκάρω άλλο. Το μόνο που φοβάμαι είναι οι παρενέργειες κ πόσο θα με ταλαιπωρησουν γιατί από ότι έχω διαβάσει απο γιατρους το εμβόλιο δε φτάνει στα μωρά. Ελπίζω να πάνε όλα καλά γιατί κ το να κάνω τη 3η δόση το σκέφτηκα αρκετά άλλα κ το να είμαι απροστάτευτη με αγχώνει ακόμα περισσότερο, θέλουμε ακόμα 3 μήνες μέχρι να γεννήσουμε κ είναι πολύς καιρός κ αντί να κοπαζει αυτός ο ιός όλο κ χειροτερεύει. Είναι δύσκολη η απόφαση στην κατάστασή μας κ σίγουρα ο πιο αρμόδιος είναι ο γιατρός της κάθεμιας μας όσον αφορά στο κομμάτι της ενημέρωσης έτσι ώστε να ειναι κι έγκυρη η ενημέρωση. 

Τώρα στο κομμάτι του υπνου που συζητάτε εγώ σκέφτομαι τον πρώτο καιρό να τα βάζω στο Πορτ μπεμπέ να κοιμούνται κ αργότερα όταν δε θα χωρούν άλλον στην κούνια τους, στο δωμάτιο τους. Επειδή εμείς θα αγοράσουμε κ Πορτ μπεμπέ κ κούνιες μου φαίνεται λίγο υπερβολικό να αγοράσω κ λικνα. Κ οι τιμές από τα λικνα είναι σαν μια κούνια με τη διαφορά ότι στο λίκνο θα κοιμηθούν ένα συγκεκριμένο χρονικό διάστημα ενώ οι κούνιες αν προτιμήσετε κ αυτές που γινονται αργότερα κ κρεβατάκι μπορείς να τις έχεις κ μέχρι 6 7 χρόνων ανάλογα με το μήκος. Τώρα τα Πορτ μπεμπέ πιυ εχω δει εγώ να μπαίνουν δλδ κ στο καρότσι λένε ότι χωρούν τα μωρά ως 6 μηνών. Βλέποντας κ κάνοντας γιατί εξαρτάται κ από το ύψος που θα γεννηθούν ξεκάθαρα!! Αλλά να πω κ την αλήθεια σκέφτομαι οταν ξεπεταχτουν κ λίγο να τα βάζω στις κούνιες τους με φωλιτσες να κοιμούνται ή έστω για κάποιες ώρες για να μαθαίνουν κ το δωματιάκι τους με ενδοεπικοινωνια πάντα. Φυσικά στην πράξη θα κριθούν όλα τι θα με βολέψει δλδ εκείνη τη στιγμή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Kanelaa είπε:

Εχω την Δευτέρα που μας έρχεται στις 13 του μηνος!! Έχω τέτοια ανυπομονησία! Θέλω να πάνε όλα καλά! Και δεν κρατιέμαι να δω την 3d απεικόνιση... Πέρασε ο καιρός και ήρθε η ώρα για τη Β επιπέδου και δεν μπορώ να το πιστέψω...Σαν χθες μου φαίνεται π ήμουν στον 3ο και είχα πάει για την αυχενική ❤️

Εσύ πότε με το καλό πας για β επιπεδου???? 😊

 

Αχ Παναγία μου, εγώ στις 15 την Τετάρτη!!! Και εγώ δεν μπορώ να το πιστέψω και έχω πολύ αγχος για το αν είναι όλα καλά.. μακάρι να είναι καλά τα μωράκια μας!!! ❤️❤️❤️🙃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!

Διονακι μου κι εγώ έχω κάνει την πρώτη δόση και στις 18 έχω την δεύτερη. Εγώ από παρενέργεια δεν είχα τίποτα, ελπίζω να είναι και στην δεύτερη δόση έτσι. Όσο για αυτό που λες αν θα έχει κάποιο πρόβλημα το μωρο μετά όταν ρώτησα την γιατρό τ ο ίδιο πράγμα μου είπε:  όταν η μαμά σου σου έκανε το πρώτο εμβόλιο όταν ήσουν 2μηνων αναρωτήθηκε αν θα πάθεις κάτι ή όχι μετά από χρόνια; όχι. όταν σου έκανε και όλα τα υπόλοιπα αναρωτήθηκε; Όχι. Ρώτησε ποτέ τι περιέχουν εκείνα τα εμβόλια; Όχι. η ιστορία έχει δείξει ότι τα εμβόλια μας έχουν σώσει από πολύ δύσκολες ασθένειες; Ναι. Οπότε είναι μονόδρομος πιστεύω. Κατανοώ απόλυτα τις σκέψεις σου και τις αμφιβολίες και όλα. Ακόμα αναρωτιέμαι αν κι εγώ πήρα την σωστή απόφαση. Αλλά σκέφτομαι ότι δεν θα μας άφηναν να τα κάνουμε αν δεν έπρεπε, όπως υπάρχουν εμβόλια που δεν πρέπει να κάνουν οι έγκυες. Πχ εγώ που δεν έχω αντισώματα στην ερυθρά δεν μπορώ να κάνω το εμβόλιο τώρα που ειμαι έγκυος αλλά μετά μόνο.

Όσον αφορά τον ύπνο εμείς θα την έχουμε στην αρχή σε μια κούνια, που έχουμε από τον αδελφό μου, στην κρεβατοκάμαρα. Είναι σχετικά μικρή και χωράει άνετα να την έχω δίπλα στο κρεβάτι. Και μετά έχουμε κρεβάτακι άλλο για όταν μεγαλώσει. Και για το σαλόνι παρκοκρεβατο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Αχ Παναγία μου, εγώ στις 15 την Τετάρτη!!! Και εγώ δεν μπορώ να το πιστέψω και έχω πολύ αγχος για το αν είναι όλα καλά.. μακάρι να είναι καλά τα μωράκια μας!!! ❤️❤️❤️🙃

Αχχχ πόσο ανυπομονώ δεν μπορώ να σου περιγράψω.. Το αστείο της υπόθεσης είναι πως όλες αυτές τις εξετάσεις τις κάνω στο Ρεα.. Για την  αυχενική διαφάνεια είχα ραντεβού στις 11 και μπήκα 12 και μισή... Αν μου το κάνουν κ τώρα αυτό δεν ξέρω και γω τι θα κάνω 😂😂😂😂😂 θα τους χτυπάω τις πόρτες αχαχχα

Την ίδια ευχή έχω και γω!!! Να είναι καλά! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Kanelaa είπε:

Αχχχ πόσο ανυπομονώ δεν μπορώ να σου περιγράψω.. Το αστείο της υπόθεσης είναι πως όλες αυτές τις εξετάσεις τις κάνω στο Ρεα.. Για την  αυχενική διαφάνεια είχα ραντεβού στις 11 και μπήκα 12 και μισή... Αν μου το κάνουν κ τώρα αυτό δεν ξέρω και γω τι θα κάνω 😂😂😂😂😂 θα τους χτυπάω τις πόρτες αχαχχα

Την ίδια ευχή έχω και γω!!! Να είναι καλά! ❤️❤️❤️

Έλα βρε συ!!! Και εγώ στο Ρέα τις κάνω?? Περίεργο.. στην αυχενική είχα ραντεβού στις 12 και μπήκα 12:01.. βέβαια από μόνη μου πήγα 20 λεπτά νωρίτερα, μήπως χρειαζοταν κάτι, και τελικά καλά έκανα γιατί μέχρι να συμπληρώσω τα χαρτιά, να πληρώσω, πέρασε η ώρα.. και τώρα έχω στις 9 το πρωί.. θα πάω από τις 8.30.. κρίμα που δεν την έχουμε την ίδια μέρα!! Και εσύ χωρίς τον αντρουλη σου μέσα ε?? Θα γεννήσεις εκεί??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!

Διονακι μου κι εγώ έχω κάνει την πρώτη δόση και στις 18 έχω την δεύτερη. Εγώ από παρενέργεια δεν είχα τίποτα, ελπίζω να είναι και στην δεύτερη δόση έτσι. Όσο για αυτό που λες αν θα έχει κάποιο πρόβλημα το μωρο μετά όταν ρώτησα την γιατρό τ ο ίδιο πράγμα μου είπε:  όταν η μαμά σου σου έκανε το πρώτο εμβόλιο όταν ήσουν 2μηνων αναρωτήθηκε αν θα πάθεις κάτι ή όχι μετά από χρόνια; όχι. όταν σου έκανε και όλα τα υπόλοιπα αναρωτήθηκε; Όχι. Ρώτησε ποτέ τι περιέχουν εκείνα τα εμβόλια; Όχι. η ιστορία έχει δείξει ότι τα εμβόλια μας έχουν σώσει από πολύ δύσκολες ασθένειες; Ναι. Οπότε είναι μονόδρομος πιστεύω. Κατανοώ απόλυτα τις σκέψεις σου και τις αμφιβολίες και όλα. Ακόμα αναρωτιέμαι αν κι εγώ πήρα την σωστή απόφαση. Αλλά σκέφτομαι ότι δεν θα μας άφηναν να τα κάνουμε αν δεν έπρεπε, όπως υπάρχουν εμβόλια που δεν πρέπει να κάνουν οι έγκυες. Πχ εγώ που δεν έχω αντισώματα στην ερυθρά δεν μπορώ να κάνω το εμβόλιο τώρα που ειμαι έγκυος αλλά μετά μόνο.

Όσον αφορά τον ύπνο εμείς θα την έχουμε στην αρχή σε μια κούνια, που έχουμε από τον αδελφό μου, στην κρεβατοκάμαρα. Είναι σχετικά μικρή και χωράει άνετα να την έχω δίπλα στο κρεβάτι. Και μετά έχουμε κρεβάτακι άλλο για όταν μεγαλώσει. Και για το σαλόνι παρκοκρεβατο.

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Πάρκοκρεβατο για το σαλόνι σκευτομουν και εγώ, γιατί χρησιμεύει και αργότερα για πάρκο.. απλά δεν ξέρω αν θα το πάρω από την αρχή, αφού θα έχω και το Πορτ μπεμπέ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Kanelaa είπε:

Αχχχ Διονακι μου μπορεί και να είναι η ιδέα μου δεν ξέρω!!!! Πάντως χθες έδινε τρελό πόνο ο μικρός, κλωτσιά όσο δεν πάει και σήμερα π πήγα στο μαγαζι π δουλεύει ο άντρας μου, μόλις άκουσε την φωνή του μου έσκασε μια δυνατή!!! Αχαχχαα αλλά μπορεί να ήταν και σύμπτωση αν και έχει ξανασυμβεί αυτό!!!!

Τα μπερδεύω και γω πολύ με λίκνο, φωλιτσα κτλ και ε ω μπερδευτεί αλλά όπως είπα και πριν λογικό στο λίκνο θα καταλήξω! Για να είναι δίπλα μου το μωρό και να μην έχω θέμα με χώρο για μεγαλύτερη κούνια ας πούμε! Αλλά έχεις δίκιο, και οι φωλιτσες είναι το κάτι άλλο!!! Τρελαίνομαι και γω!! 

Λοιπόν ως προς το εμβόλιο... Εγώ έκανα και τις 2 δόσεις πριν μείνω έγκυος...τελευταια δόση 24 Ιουλίου και καπάκια μένω έγκυος! Σήμερα μίλησα με τη γιατρο και μου είπε αν θέλω να πάω να κάνω και πιο νωρίς την 3η δόση και την έκλεισα για 8/1..Ακούμε τόσα πολλά τώρα με την όμικρον και γίνεται τόσος χαμός όπως επίσης με τις έγκυες π έχουν διασωληνωθει και θέλω να το κάνω να ξεμπερδέψω.. Δεν λέω πως το κάνω μεσα στη τρελή χαρά γιατι όπως είπε και η Νανά νόμιζα κ γω πως είχα ξεμπερδέψει.. Αλλα απ το να με βρει κάτι χειρότερο ας πάω να το κάνω να τελειώνω και γω.. Μην φοβάσαι για μένα πάντως.. Εδώ λέγανε πως δεν θα μπορούσαμε να κάνουμε παιδιά και έμεινα κατευθείαν έγκυος εγώ..Το θέμα είναι να κάνεις ότι σε κάνει να νιώθεις άνετη! Να είσαι εσύ καλά πρώτα και όπως νιώθεις εσύ καλά! 

Το εμβόλιο της γρίπης η αλήθεια είναι πως εμένα δεν μ έχει πει η γυναικολογος να το κανω... Παθολόγο δεν έχω ρωτήσει.. 

😘😘😘

 

στις πριν 11 ώρες, ο/η Kanelaa είπε:

Διονακι μου τωρα το είδα, χρόνια σου πολλά!!! Χιλιοχρονη κορίτσι μου και με το καλό το μπεμπούλι σου❤️❤️❤️❤️❤️

Καλημέρα κοριτσάκι μου!!!! Αρχικά.δεν έχω τώρα γιορτή ! Χαχαχαχα.στις 17 έχω διονη από Διονυσία.χαχαχαχα απλά εγώ φταίω σας μπερδεψα επειδή έλεγα με τον άντρα μου μετά τη γιορτή μου θα το κάνω το εμβόλιο. 

Βρε το μωράκι σου είναι!!! Χαχαχαχα μα δε θες να το πιστέψεις!!!! Χάιδεψε κοιλίτσα!!!ο μπεμπακος είναι που ακούει τον μπαμπά και τη μαμά!!!! Χαχαχα 

Τελικα βλέπω ότι το θέμα λικνου κούνιας φωλιάς Πορτ μπεμπέ αφορά λίγο και το δωμάτιο και το χώρο που υπάρχει! Γιατί υπάρχουν πολλές απόψεις!!!! Ο,τι σε βολεψει καλύτερα...σε αυτό που λες δεν έχεις άδικο!!!! Καθόλου!!

 

 

στις πριν 10 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, 

@Διόνημου εγώ έχω κάνει κ της γρίπης κ τα 2 του covid κ θα πάω αύριο για την 3η. Ο γιατρός μου με συμβούλεψε να τα κάνω, καλά τα 2 του covid τα έκανα ανάμεσα σε ωοληψια κ εμβρυομεταφορα οπότε δεν είχα θέμα αλλά κ τώρα θα πάω να κάνω την 3η δόση κ ας μην έχουν συμπληρωθεί ακόμα ακριβώς οι 6 μήνες, δλδ συμπληρωνονται στις 20.12 αλλά από ότι έχω δει πέφτουν πολύ τα αντισώματα τους τελευταίους μήνες. Εγώ δε βγαίνω κ πολύ κ ούτε γιορτές θα κάνω με συγγενείς αλλά από ότι έχω καταλάβει δεν ξέρεις που θα σε πετύχει ο ιός κ πολλοί που βγαίνουν θετικοί ας πούμε στο εργασιακό περιβάλλον δεν μπαίνουν καν στον κόπο να σε ενημερώσουν κ ο άντρας μου μπαινοβγαινει σε φαρμακεία λόγω δουλειάς κ δεν μπορώ να το ρισκάρω άλλο. Το μόνο που φοβάμαι είναι οι παρενέργειες κ πόσο θα με ταλαιπωρησουν γιατί από ότι έχω διαβάσει απο γιατρους το εμβόλιο δε φτάνει στα μωρά. Ελπίζω να πάνε όλα καλά γιατί κ το να κάνω τη 3η δόση το σκέφτηκα αρκετά άλλα κ το να είμαι απροστάτευτη με αγχώνει ακόμα περισσότερο, θέλουμε ακόμα 3 μήνες μέχρι να γεννήσουμε κ είναι πολύς καιρός κ αντί να κοπαζει αυτός ο ιός όλο κ χειροτερεύει. Είναι δύσκολη η απόφαση στην κατάστασή μας κ σίγουρα ο πιο αρμόδιος είναι ο γιατρός της κάθεμιας μας όσον αφορά στο κομμάτι της ενημέρωσης έτσι ώστε να ειναι κι έγκυρη η ενημέρωση. 

Τώρα στο κομμάτι του υπνου που συζητάτε εγώ σκέφτομαι τον πρώτο καιρό να τα βάζω στο Πορτ μπεμπέ να κοιμούνται κ αργότερα όταν δε θα χωρούν άλλον στην κούνια τους, στο δωμάτιο τους. Επειδή εμείς θα αγοράσουμε κ Πορτ μπεμπέ κ κούνιες μου φαίνεται λίγο υπερβολικό να αγοράσω κ λικνα. Κ οι τιμές από τα λικνα είναι σαν μια κούνια με τη διαφορά ότι στο λίκνο θα κοιμηθούν ένα συγκεκριμένο χρονικό διάστημα ενώ οι κούνιες αν προτιμήσετε κ αυτές που γινονται αργότερα κ κρεβατάκι μπορείς να τις έχεις κ μέχρι 6 7 χρόνων ανάλογα με το μήκος. Τώρα τα Πορτ μπεμπέ πιυ εχω δει εγώ να μπαίνουν δλδ κ στο καρότσι λένε ότι χωρούν τα μωρά ως 6 μηνών. Βλέποντας κ κάνοντας γιατί εξαρτάται κ από το ύψος που θα γεννηθούν ξεκάθαρα!! Αλλά να πω κ την αλήθεια σκέφτομαι οταν ξεπεταχτουν κ λίγο να τα βάζω στις κούνιες τους με φωλιτσες να κοιμούνται ή έστω για κάποιες ώρες για να μαθαίνουν κ το δωματιάκι τους με ενδοεπικοινωνια πάντα. Φυσικά στην πράξη θα κριθούν όλα τι θα με βολέψει δλδ εκείνη τη στιγμή. 

Εσύ κορίτσι μου έχεις δίκιο! Έχεις δύο μωράκια σίγουρα δεν μπορείς να έχεις τόσο όγκο μέσα στο δωμάτιο!! Και το να τα βγάλεις και από το δωμάτιο νωρίς πιστεύω θα σε βοηθήσει...φαντάζεσαι να μεγαλώσουν και τα δύο και να θέλουν να κοιμούνται μαζί σας και τα δύο; Εδώ με το ένα δεν μπορείς! Πιστεύω θα κάνεις την καλύτερη! Εάν καταφέρεις φυσικά να αντισταθείς γιατί βλέπω από τους γονείς γύρω μου ότι μερικές φορές τα θέλουν στο κρεβάτι να παίξουν και μετά τους κοιμούνται εκεί!!! Ωστόσο συμφωνώ στα Πορτ μπεμπέ εννοείται...και χρήματα και χώρο θα γλιτώσεις!! 💗💗

στις πριν 9 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!

Διονακι μου κι εγώ έχω κάνει την πρώτη δόση και στις 18 έχω την δεύτερη. Εγώ από παρενέργεια δεν είχα τίποτα, ελπίζω να είναι και στην δεύτερη δόση έτσι. Όσο για αυτό που λες αν θα έχει κάποιο πρόβλημα το μωρο μετά όταν ρώτησα την γιατρό τ ο ίδιο πράγμα μου είπε:  όταν η μαμά σου σου έκανε το πρώτο εμβόλιο όταν ήσουν 2μηνων αναρωτήθηκε αν θα πάθεις κάτι ή όχι μετά από χρόνια; όχι. όταν σου έκανε και όλα τα υπόλοιπα αναρωτήθηκε; Όχι. Ρώτησε ποτέ τι περιέχουν εκείνα τα εμβόλια; Όχι. η ιστορία έχει δείξει ότι τα εμβόλια μας έχουν σώσει από πολύ δύσκολες ασθένειες; Ναι. Οπότε είναι μονόδρομος πιστεύω. Κατανοώ απόλυτα τις σκέψεις σου και τις αμφιβολίες και όλα. Ακόμα αναρωτιέμαι αν κι εγώ πήρα την σωστή απόφαση. Αλλά σκέφτομαι ότι δεν θα μας άφηναν να τα κάνουμε αν δεν έπρεπε, όπως υπάρχουν εμβόλια που δεν πρέπει να κάνουν οι έγκυες. Πχ εγώ που δεν έχω αντισώματα στην ερυθρά δεν μπορώ να κάνω το εμβόλιο τώρα που ειμαι έγκυος αλλά μετά μόνο.

Όσον αφορά τον ύπνο εμείς θα την έχουμε στην αρχή σε μια κούνια, που έχουμε από τον αδελφό μου, στην κρεβατοκάμαρα. Είναι σχετικά μικρή και χωράει άνετα να την έχω δίπλα στο κρεβάτι. Και μετά έχουμε κρεβάτακι άλλο για όταν μεγαλώσει. Και για το σαλόνι παρκοκρεβατο.

Κι εγώ αυτό ήθελα κούνια κατευθείαν!! Είναι όπως είπα στην Κανέλα ο,τι βολεύει τον καθένα ανάλογα με το σπίτι του...ας πούμε εμένα στο σαλόνι για πάρκο κρεβάτι ούτε καν...δεν χωράει καθόλου....

 

Κορίτσια μου καλημέρα!!! Σε όλες!!!! Ευχαριστώ όλες που μου απαντήσατε για το εμβόλιο. Έχω πάρει την απόφαση να το κάνω. Απλά ήθελα κάποια επιχειρήματα ...αν με ρωτούσατε κάποιους μήνες πριν αρνιομουν κατηγορηματικά τώρα με το μωρό στην κοιλιά. Εννοείται μετά θα το έκανα πολύ ευχαρίστως. Αλλά τώρα έχουν αλλάξει τόσα πολλά...νομίζω παρά το ότι εμβολιαστηκαμε τα κρούσματα αυξάνονται. Ήρθε για να μείνει αυτό το πράγμα τι να πω...

Ευχαριστω πάντως γιατί όλες μου απαντήσατε πολύ αναλυτικά και όσο να ναι μόνο αν το κουβεντιάσεις με άλλες μανουλες νιώθεις καλά! 💙♥️♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Πάρκοκρεβατο για το σαλόνι σκευτομουν και εγώ, γιατί χρησιμεύει και αργότερα για πάρκο.. απλά δεν ξέρω αν θα το πάρω από την αρχή, αφού θα έχω και το Πορτ μπεμπέ.. 

Καλημέρα ομορφιά μου... Μια ακόμα ερώτηση....το Πορτ μπεμπέ εσύ θα το αγοράσεις ή από το καρότσι; Εγώ θα έχω από το καρότσι. Που είναι 3 σε 1. Αυτό εννοείς και εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Καλημέρα ομορφιά μου... Μια ακόμα ερώτηση....το Πορτ μπεμπέ εσύ θα το αγοράσεις ή από το καρότσι; Εγώ θα έχω από το καρότσι. Που είναι 3 σε 1. Αυτό εννοείς και εσύ;

Ναι, από το καροτσι..3-1 θα πάρω και εγώ.. δεν ξέρω ποιο ακριβώς.. μετά τη β επιπέδου, που θα έχουν περάσει και κάποιες μέρες από το εμβόλιο, και θα είμαι και Αθήνα, θα πάω να κοιτάξω από κοντά, τι με βολεύει, και πόσο γερό είναι γιατί είμαι και κοντή και φοβάμαι αν παραγγείλω κάτι από το ίντερνετ μόνο από σχόλια, μήπως είναι μεγαλύτερο από μένα και χοροπηδάω, να φτάσω για να πάω το μωράκι βόλτα.. 🤣🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Καλημερούδια κορίτσι μου!!! Ναι, από το καροτσι..3-1 θα πάρω και εγώ.. δεν ξέρω ποιο ακριβώς.. μετά τη β επιπέδου, που θα έχουν περάσει και κάποιες μέρες από το εμβόλιο, και θα είμαι και Αθήνα, θα πάω να κοιτάξω από κοντά, τι με βολεύει, και πόσο γερό είναι γιατί είμαι και κοντή και φοβάμαι αν παραγγείλω κάτι από το ίντερνετ μόνο από σχόλια, μήπως είναι μεγαλύτερο από μένα και χοροπηδάω, να φτάσω για να πάω το μωράκι βόλτα.. 🤣🤣🤣🤣🤣

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Κουνελακι36 είπε:

 

Να σε ρωτήσω και εγώ κάτι βρε κοριτσάκι μου.. χθες βγήκε επιτέλους η απόφαση της επιτροπής για την αναρρωτική.. δοξε το Θεώ.. μου έδωσαν ένα Χαρτί, με τα χρήματα που θα πάρω και πόσα μου δίνουν την ημέρα κτλ. Και μου είπαν να το πάω στον εργοδότη.. το έκανες κ εσύ? Γιατί πρέπει να το πάω στον εργοδότη??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Κουνελακι36 είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια!!!σήμερα το μεσημέρι έχω τη β επιπέδου και εγώ πολύ ανυπομονησία!!!!θέλω να το δω!!!

Δύο μέρες τώραααα δεν ξερω τι με.εχει πιάσει και μου κλωτσαει και αν δε τρωγω την ώρα που θέλω μου έρχεται αναγουλα..σήμερα με ξύπνησε στις 5  το πρωι για να φάω...εχτές. 3  η ώρα τα ξημερώματα!!!το έχει πάθει καμία???όσο για το καροτσάκι εγώ το παρειγγειλα. ...είχα δει πιο θέλω και το έτυχε και το είχα βγάλει σε προσφορά  στο black friday και το παρειγγειλα!!!όταν μου έρθει θα σας πω!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Ναι, από το καροτσι..3-1 θα πάρω και εγώ.. δεν ξέρω ποιο ακριβώς.. μετά τη β επιπέδου, που θα έχουν περάσει και κάποιες μέρες από το εμβόλιο, και θα είμαι και Αθήνα, θα πάω να κοιτάξω από κοντά, τι με βολεύει, και πόσο γερό είναι γιατί είμαι και κοντή και φοβάμαι αν παραγγείλω κάτι από το ίντερνετ μόνο από σχόλια, μήπως είναι μεγαλύτερο από μένα και χοροπηδάω, να φτάσω για να πάω το μωράκι βόλτα.. 🤣🤣🤣🤣🤣

 

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Να σε ρωτήσω και εγώ κάτι βρε κοριτσάκι μου.. χθες βγήκε επιτέλους η απόφαση της επιτροπής για την αναρρωτική.. δοξε το Θεώ.. μου έδωσαν ένα Χαρτί, με τα χρήματα που θα πάρω και πόσα μου δίνουν την ημέρα κτλ. Και μου είπαν να το πάω στον εργοδότη.. το έκανες κ εσύ? Γιατί πρέπει να το πάω στον εργοδότη??

 Χαχαχα είμαι κοντή λέει !!!! Καλά μην αγχώνεσαι και εγώ δεν είμαι πρώτο μπόι....!!! Ούτε ο άντρας μου χαχαχα!!! Αλλά συμφωνώ καλύτερα να πας από κοντά να δεις το καρότσι είναι μεγάλη υπόθεση Εγώ το κατάλαβα όταν πήγα εκεί και άρχισε αυτός να μου εξηγεί!!! Ίσως έπεσα βέβαια και σε καλό να άνθρωπο που κάθισε να εξηγήσει δεν ξέρω...αλλά σου τα λέει όλα!!! Άρα δηλαδή και εγώ έχω το πορτ μπεμπέ !! Ωραία!!! 

 

Λοιπόν κάθε φορά θα πρέπει να δίνεις το χαρτί της αποδείξης στον εργοδότη σου την πρώτη φορά χρειάζεται για να δει πόσα θα πάρεις και να σου βάλει τα υπόλοιπα μισα χρήματα... Τις επόμενες φορές απλά το δείχνεις εμένα μου ζητάει απλά να το βγάλω μία φωτογραφία και του το στέλνω στο viber και αυτός το προωθεί τα κεντρικα... Καλό είναι αν του το πας να κρατήσεις και εσύ την απόδειξη και να του το πας μία φωτοτυπία... Οπότε σε λίγες μέρες Θα πληρωθείς!! Λογικά 20 του μήνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Διόνη είπε:

 

 Χαχαχα είμαι κοντή λέει !!!! Καλά μην αγχώνεσαι και εγώ δεν είμαι πρώτο μπόι....!!! Ούτε ο άντρας μου χαχαχα!!! Αλλά συμφωνώ καλύτερα να πας από κοντά να δεις το καρότσι είναι μεγάλη υπόθεση Εγώ το κατάλαβα όταν πήγα εκεί και άρχισε αυτός να μου εξηγεί!!! Ίσως έπεσα βέβαια και σε καλό να άνθρωπο που κάθισε να εξηγήσει δεν ξέρω...αλλά σου τα λέει όλα!!! Άρα δηλαδή και εγώ έχω το πορτ μπεμπέ !! Ωραία!!! 

 

Λοιπόν κάθε φορά θα πρέπει να δίνεις το χαρτί της αποδείξης στον εργοδότη σου την πρώτη φορά χρειάζεται για να δει πόσα θα πάρεις και να σου βάλει τα υπόλοιπα μισα χρήματα... Τις επόμενες φορές απλά το δείχνεις εμένα μου ζητάει απλά να το βγάλω μία φωτογραφία και του το στέλνω στο viber και αυτός το προωθεί τα κεντρικα... Καλό είναι αν του το πας να κρατήσεις και εσύ την απόδειξη και να του το πας μία φωτοτυπία... Οπότε σε λίγες μέρες Θα πληρωθείς!! Λογικά 20 του μήνα

Ξέχασα να σου πω ότι παίρνουμε και δώρο Χριστουγέννων δεν ξέρω πώς γίνεται αλλά πρέπει να πάρουμε και από το ΙΚΑ εγώ αυτή τη φορά που θα πάω θα ρωτήσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...