Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου '22


Recommended Posts

@Kanelaa κανελιτσα μου. Αν δεν έχεις πρόβλημα και δεν σε φέρνω σε δύσκολη θέση μπορείς να μας στείλεις κανένα προγράμματακι/ βιντεάκι. 

Εγώ τον τελευταίο μήνα κάνω ένα 45' πρόγραμμα ενδυνάμωσης όλου του σώματος 5 φορές την εβδομάδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλημέραααααααα!!!! 😍😍😍😍😁😁😁😁😁🤩🤩🤩😍😍😘😍❤️❤️

1) κι εμάς εν τέλει μας είπαν οι γονείς μου εχθές ότι θα μας πάρουν την ντουλάπα κι έχω και μια συρταριερα κι εγώ οπότε νομίζω θα είμαστε εντάξει... 

2) σίγουρα θα πάω από κοντά το άλλο Σάββατο μάλλον καλά να είμαστε... Αλλά αυτό που σκέφτομαι είναι ότι και από κοντά να τα δούμε πάλι μπερδεμένη θα είμαι... 😂😂 Σκέψου δεν έχω καταλήξει ούτε σε χρώμα! Ναι είναι πολλά αυτά που πρέπει να λάβουμε υπόψη μας για την επιλογή καροτσιου. Και έχω και το θέμα μου σαν άνθρωπος γενικά δεν μου αρέσει να παίρνω τίποτα παραπάνω από αυτά που χρειάζομαι για αυτό τρώω σκάλωμα νομίζω σε κάτι τέτοια.... 😂

Ναι για το μαιευτήριο κι εγώ δεν ξέρω σίγουρα αυτό πρώτη φορά η κουνιαδα μου, μου το είπε θα ρωτήσω την γιατρό και θα σας πω κι εσάς τι ισχύει και τι όχι. 

3) ναι τελικά κι εγώ εκεί κατέληξα ότι πολύ τα ψιριζω όλα χωρίς λόγο και αγχώνομαι πάντα... 

4) κι εγώ παίρνω αυτές τις σαλάτες κυρίως την ρόκα αλλά και αυτές τις πλένω με την ίδια διαδικασία 😂 και ας λένε ότι είναι πλυμένα!!! Υποχόνδρια μέχρι εκεί που δεν πάει... Μια φορά πήρα ένα σάντουιτς/σουβλάκι κι καταλάθος μου έβαλαν τομάτα μέσα και δεν το έφαγα... Δεν ξέρω αν είμαι υπερβολική αλλά πολύ φοβάμαι... 

5)ναι όντως ισχύει κάθε γυναίκα νιώθει και κάτι άλλο. Παρεμπιπτόντως τα ψάρια είναι το αγαπημένο μου φαγητό μπορώ να τρώω κάθε μέρα... 😂

6) εμείς το είχαμε βάψει το ίδιο χρώμα με την κρεβατοκάμαρα που είναι δύο διαφορετικές αποχρώσεις του καφέ/μπεζ, γιατί μας φαινόταν μακρινό το να κάνουμε παιδί 😂😂😂😂 (γελάνε και οι πέτρες εδώ). Στην αρχή σκεφτόμουν γκρι με σιελ, αλλά όλοι έπεσαν να με φάνε για το σιελ.και έτσι νομίζω κατάφεραν να μου αλλάξουν γνώμη. Και τώρα δεν μπορώ να σκεφτώ τίποτα... Οι υπόλοιποι όλοι θέλουν αποχρώσεις του ροζ. Εμένα το ροζ δεν μου αρέσει. Μια σκέψη είναι να μείνει ως έχει. Μια άλλη είναι να βαφτεί στο χρώμα της μέντας ή βεραμαν ή μου άρεσε η ιδέα της κλεω νομίζω ήταν σε μπεζ αποχρώσεις με αυτοκόλλητα στους τοίχους. 

Τι καλά κοριτσάκι μου!!! Μωρέ είναι μια βοήθεια!!! Γιατί εμείς που δεν είχαμε άλλο παιδάκι έχουμε μεγάλη λίστα πραγμάτων να καλύψουμε...δεν μαζεύονται τα έξοδα. Κι εγώ δεν ήθελα να φορτώσω την πεθερά αλλά λέει ότι τα πήρε και στα άλλα δύο της παιδιά το ίδιο θα κάνει και σε εμάς. Και μετά δεν είπα όχι!!! 

Τρως το ψάρι ε;;;πφφ καθόλου δεν μπορώ.... 

Όσο για το χρώμα ούτε εμένα Μ αρέσουν όλα τα ροζ. Τσέκαρε και το σάπιο μήλο ή το dust pink εμάς δεν είναι ροζ ροζ!!! Ίσως σου αρέσει.....πάντως και το βεραμαν είναι απίστευτο στο πατρικό στο παιδικό μας δωμάτιο βεραμαν είχαμε.δεν το αλλάζαμε ποτέ.

στις πριν 23 ώρες, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Ποπο και ο δικός μου αδερφός παντρεύεται το Φεβρουαριο!! Με το καλό βέβαια, αλλά η καημένη η μανούλα μου, θα τα βγάλει πέρα μόνη της, αφού τον μπαμπά δ ν τον έχουμε πια!! Εγώ αγχώνομαι, εκείνη σκυλί όλη της τη ζωή, δεν αγχώνεται καθόλου!! 

Αχ μοναχουλα της η μαμά;;!! 😔 Βράχος όμως ε;;;; Με το καλό τα αδέρφια μας λοιπόν!!! 😃😃😃

στις πριν 22 ώρες, ο/η Lucky39 είπε:

Καλησπέρα στις μελλοντικές μανούλες! 🤰

Καλέ, τι όμορφη παρέα που είστε και μοιράζεστε τον ενθουσιασμό και τις αγωνίες σας! Πολύ χαίρομαι που σας βρήκα, κι ας άργησα! 

Είμαι 39 χρονών, είχα στο παρελθόν δύο αποβολές, μία από φυσιολογική εγκυμοσύνη πριν χρόνια και μία από εξωσωματική, μόλις ένα μήνα πριν μείνω έγκυος φυσικά. Οπότε, μάλλον είναι η τρίτη και τυχερή αυτή, ακόμα δυσκολεύομαι να το συνειδητοποιήσω! 

Η ημερομηνία μας είναι 22/04 και περιμένουμε κοριτσάκι (το γνωρίζω με βεβαιότητα εδώ και καιρό γιατί κάναμε την εξέταση nipt, η οποία αναλύει το dna του μωρού). Η μικρή μας φαίνεται να είναι σίγουρα χορευταρού, σε κάθε υπέρηχο που έχω κάνει στρίβει, χορεύει, κουνάει χέρια και πόδια! Αναμένω και την β'επιπέδου στις 20 Δεκέμβρη για να πάρω μια μεγάλη ανάσα και να αρχίζω να σχεδιάζω το μέλλον και να ξεμυαλιστώ επισήμως!

 

στις πριν 21 ώρες, ο/η Lucky39 είπε:

Είμαι στην 20+1 σήμερα. Εδώ και 1 εβδομάδα νιώθω κάτι απροσδιόριστα τύπου γουργουρητά να τα πω; Χαμηλά, συνήθως δεξιά. Τα ένιωθα με μία συχνότητα σχεδόν 3 φορές την ημέρα και κάθε φορά δεν ήταν μόνο μία φορά, αλλά 6-7 και άρχισα να πιστεύω ότι μάλλον είναι η μικρή! Σίγουρα ήταν πρωτόγνωρη αίσθηση γιατί έχω δυσκοιλιότητα γενικώς και τα κοιλιακά μου τα ξέρω πώς κάνουν. Αυτό ήταν κάτι που δεν είχα ξανανιώσει!! Και χθες το πρωί, το ένιωσα πάλι πολύ έντονα και με μεγαλύτερη συχνότητα. Κάθε μισή ώρα, έδινε ένα στίγμα. Πιστεύω πως δε μπορεί να είναι κάτι άλλο. 

Αγαπάκι καλημέρα καλωσόρισες στην ομαδουλα μας!!! Πραγματικά είμαστε πολύ υποστηρικτικές η μία στην άλλη και θα το δεις κι εσύ!! Τρελαίνομαι κι εγώ να γράφω εδώ στα κορίτσια!!! Είμαστε και πολύ θετικές όλες!!! Πόσο χαίρομαι που έμεινες έγκυος μετά από εξωσωματική φυσιολογικά!!! Το θαυματακι σου!!! Περασα κι εγώ την εξωσωματική και να είμαι έγκυος. Έχω κοριτσάκι κι εγώ και έχω Πητ 3/4 . Αν και πιστεύω τέλη Μάρτη θα έχει βγει στον κόσμο σίγουρα!!!

Νομιζω ότι αυτό που νιώθεις είναι η μπεμπουλα σου!!!!!!!! Είμαι σχεδόν σίγουρη!!! Χάιδεψε λοιπόν κοιλίτσα να σε αισθάνεται!! Διάβασα που είπες ότι κανείς διατροφή...αααχ κι εγώ πάω σε διατροφολόγο και Μ έχει ένα γλυκάκι την εβδομάδα αλλά δεν το τηρώ καθόλου.... μπράβο σου που αντέχεις!!!!!

 

στις πριν 20 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλημέρα καλημέρα και εγώ μου φαίνεται θα την πω γιατί έχω αγωνία ..θέλω να κάνω μια χαζή ερώτηση ας πούμε εσάς ποια είναι η αγωνία της εξέτασης και τι ακριβώς βλέπουμε από αυτήν ....

Χαχχαχαχαχα εγώ νομίζω έχει χάσει το φως της μαζί μου να ξες ...από 62 στα 74 ..🤣🤣🤣🤣🤣 ..πειναωωωωωωωωωω όλη μέρα τι να κάνω 

 

στις πριν 17 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Μετα που το έγραψα μπήκα και έψαξα ...τελικά όσο ψάχνεις τόσο σε ποιανει το ανχος...είπα στο άντρα μου να πάρουμε πιεσόμετρο και γελούσε ..😂😂😂 ..

Δεν ξέρω τι θα κάνουμε με αυτά τα γλυκά ..πάμε για περπάτημα ? ..

Τώρα με το ζόρι κρατιέμαι ...

Χαχαχαχαχ το έψαξες ε;;; Μωρέ η β επιπέδου είναι τέλεια εξέταση να μην αγχώνεσαι! Δε χρειάζεται να ρωτήσεις τίποτα!!! Ο γιατρός κάνει μετρήσεις σε όλα τα σημεία του σώματος σε κόκαλα σε κεφάλι πόδια τα πάντα. Και στα λέει εκείνη τη στιγμή. Αν δει κάτι ανησυχητικό θα στο πω. Είναι μια εξέταση που μπορεί να πάρει πολλή ώρα!!! Οπότε δε χρειάζεται να ρωτήσεις τίποτα αυτός θα μετράει και θα εξηγεί....έτσι ήταν κι ο δικός μου...απλά συντονισμού μηπως δείτε προσωπακιιιιιιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Ισχύει αυτό που λες. Και όσα περισσότερα ψάχνεις τόσα περισσότερα σου βγάζει.. σε όλους συμβαίνει αυτό ρε! 

ΕιΔικά στο τιΚ τοκ ..και μου αρέσει το τικ τοκ περνάει η ώρα μου ..αλλά αν συνεχίσει έτσι θα το σβήσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/12/2021 at 9:14 ΠΜ, ο/η Dreamer1 είπε:

Την ώρα που ψήνεται κι εγώ δεν μπορώ αλλά μετά το τρώω. Βέβαια δεν τρελαίνομαι για χοιρινό και από πριν δεν μου άρεσε... Εμένα Μ αρέσουνε τα ψάρια, τα μαλάκια κλπ. Τέτοια  μπορώ να τρώω κάθε μέρα. Βέβαια προχθές έκανα χταποδακι με κοφτό μακαρονακι και το χώνεψα την άλλη μέρα 😂😂😂 αλλά εκεί απτόητη την άλλη μέρα ξανά έφαγα 😂😂😂

Α μαλάκια!! Τέλεια!! Και εμένα μαρεσουν, τα ψάρια έτσι και έτσι δεν τρελαίνομαι.. μόνο μύδια δεν με αφήνει να τρώω.. τελευταία έχω κολλήσει με τις γαρίδες!! Εγώ συνήθως δεν χωνεύω εύκολα και σχεδόν τα πάντα μου φέρνουν καούρα αλλά ο γιατρός μου έδωσε gaviscon για τα πολλά ζόρια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/12/2021 at 10:34 ΠΜ, ο/η Kanelaa είπε:

Αχχχ κορίτσι μου το έχω πάθει με το μοσχάρι! Ενώ μου άρεσε πολύ πριν(για την ακριβεια μοσχάρι με φασολάκια φτιάχνουμε) απ τον 5ο κ μετα δεν μπορώ να το φάω η τρώω μόνο τα φασολάκια... Χθες που είχα αυτό το φαγητό έβρασα πατάτες και έφαγα με τα φασολάκια, απ το μοσχάρι έφαγα ελάχιστο κ αυτό με κόπο γιατί πρέπει να τρώω κόκκινο κρέας... 

Το μοσχάρι εμένα καθόλου δεν με ενοχλεί.. το τρώω μια χαρά και όντως πρέπει να τρώμε κόκκινο κρέας οπότε όσο μπορείς δεν χρειάζεται και να ζοριζεσαι.. 

Εν τω μεταξύ ρε κορίτσια εμένα δεν μου έχει δώσει τίποτα παραπάνω να παίρνω εκτός από φυλλικό και d.. τον ρώτησα προχτές αν πρέπει να πάρω σίδηρο ασβέστιο μαγνήσιο που ακούω και παίρνουν οι εγκυουλες και μου είπε όχι ακόμα θα μου πει αυτός..βέβαια και οι αιματολογικές μου οκ βγαίνουν άρα μάλλον γι αυτό.. εσάς πότε σας τα ξεκίνησαν όσες παίρνετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

ΕιΔικά στο τιΚ τοκ ..και μου αρέσει το τικ τοκ περνάει η ώρα μου ..αλλά αν συνεχίσει έτσι θα το σβήσω 

Εμένα το τικ τοκ είναι το μόνο που δεν μου βγάζει τέτοια. Αν και δεν το χρησιμοποιώ και πολύ, γιατί το βαριέμαι εύκολα... Άμα δε αγχωνει να το διαγράψεις και γενικά να σταματήσεις να ψάχνεις πράγματα για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο... 😘😘😘😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Α μαλάκια!! Τέλεια!! Και εμένα μαρεσουν, τα ψάρια έτσι και έτσι δεν τρελαίνομαι.. μόνο μύδια δεν με αφήνει να τρώω.. τελευταία έχω κολλήσει με τις γαρίδες!! Εγώ συνήθως δεν χωνεύω εύκολα και σχεδόν τα πάντα μου φέρνουν καούρα αλλά ο γιατρός μου έδωσε gaviscon για τα πολλά ζόρια..

Ναι και εμένα μύδια δεν με αφήνει να τρώω, επίσης δεν με αφήνει τόνο, σολωμό, ξιφία ψάρια δηλαδή που βρίσκονται σε μεγάλο βάθος.

Πέρα από το φούσκωμα που μου έφερε το χταποδακι δεν έχω θέμα ευτυχώς με το στομάχι ακόμα, αλλά από ότι μου λένε από δω και πέρα οι καούρες θα είναι συχνές!!! 

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Το μοσχάρι εμένα καθόλου δεν με ενοχλεί.. το τρώω μια χαρά και όντως πρέπει να τρώμε κόκκινο κρέας οπότε όσο μπορείς δεν χρειάζεται και να ζοριζεσαι.. 

Εν τω μεταξύ ρε κορίτσια εμένα δεν μου έχει δώσει τίποτα παραπάνω να παίρνω εκτός από φυλλικό και d.. τον ρώτησα προχτές αν πρέπει να πάρω σίδηρο ασβέστιο μαγνήσιο που ακούω και παίρνουν οι εγκυουλες και μου είπε όχι ακόμα θα μου πει αυτός..βέβαια και οι αιματολογικές μου οκ βγαίνουν άρα μάλλον γι αυτό.. εσάς πότε σας τα ξεκίνησαν όσες παίρνετε?

Νομίζω είναι στον γιατρό αυτό και φυσικά και στις ανάγκες του οργανισμού της κάθε μιας . Εγώ παίρνω σίδηρο, φυλλικό και ασβέστιο. Ασβέστιο παίρνω μόνο τις μέρες που δεν τρώω δύο μερίδες γαλακτοκομικών. Αλλά τώρα που μπορώ να φάω πάλι γιαούρτι, έχω ελαττώσει το ασβέστιο. 

🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹

Να σας ρωτήσω εσείς έχετε φίλες που είτε είναι εγκυες ή γέννησαν πρόσφατα, που σας αγχωνουν με ιστορίες και επίσης νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα και προσπαθούν να σου αλλάξουν γνώμη κλπ κλπ; Και πως τις αντιμετωπίζεται; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/12/2021 at 6:01 ΜΜ, ο/η Kanelaa είπε:

Και μένα η γιατρός μου είπε με ρέγουλα η ζάχαρη... Και δεν ήμουν ποτέ τρελός λάτρης των γλυκών.. Αλλα κάτι έχω πάθει τις τελευταίες μέρες! Με έχει πιάσει τρελή υπογλυκαιμία! Βέβαια από τότε που πήγα στη γιατρο κ μ είπε να προσέξω γιατί πήρα λίγο παραπανω ενώ θα μπορούσα να μην έχω πάρει ταρακουνηθηκα λιγάκι.. Γιατί έφαγα ένα κουτί μελομακάρονα σε 1 βδομάδα.. 😂😂Τα λατρευω τα μελομακάρονα! 

Θα τα τσεκάρω και γω αυτά!! Αφού δεν έχουν ζάχαρη δεν θα έχουμε και τύψεις 😊😊Θα κοιτάξω και για την χαρουπολάτα, πρώτη φορά την ακούω!! Χίλια ευχαριστώ! ❤️

Για την δυσκοιλιοτητα έχεις δοκιμάσει δαμάσκηνα αποξηραμένα??? Εμένα με βοήθησαν γιατί παλιά πηγαινα κανονικά και τώρα μια φορά τη μέρα και με το ζόρι.. Στα τσακίρ κέφια θα πάω και 2, όποτε τα καταφέρνω κάνω πάρτυ γιατί αλλιώς με πιέζει πολύ το έντερο στη κοιλιά 

Εγώ είμαι του κουραμπιέ! Όσο δεν έχω γλυκά σπίτι μου, δεν μπαίνω και σε πειρασμό. Τα Χριστούγεννα όμως θα πάμε στους γονείς μου και κάνω κράτει τώρα για να μπορώ να φάω τότε!

Μου είπε και τη μελάσα σαν καλή εναλλακτική και σήμερα στο instagram είδα μία συνταγή για μελομακάρονα χωρίς ζάχαρη, με μελάσα! https://www.instagram.com/p/CXGf3A1I3Ck/

Αχ, για τη δυσκοιλιότητα έχω δοκιμάσει τα πάντα!! Γι'αυτό πήγα στη διατροφολόγο γιατί μόνο θα χειροτερεύει από εδώ και πέρα. Μεγάλη προσοχή στο φαγητό, μου έχει δώσει συγκεκριμένα πράγματα να τρώω και να συνδιάζω σε κάθε γεύμα, πολύ νερό και περπάτημα! Πίνω και μια κουταλιά λάδι κάθε βράδυ που μου έχει πει ο γυναικολόγος ότι είναι το μόνο που επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Έχεις κάποιο θέμα γενικά ή έτσι στο είπε; Γιατί μου φαίνεται υπερβολικό να μην τρως τίποτα με ζάχαρη. Εγώ τα γλυκάκια μου τα τσιμπάω αλλά στις εξετάσεις το σάκχαρο πάνω από το 81 δεν έχει ανέβει. Και δεν είναι μόνο η ζάχαρη το πρόβλημα είναι τα ζυμαρικά,το ρύζι, το ψωμί κλπ.  

Κάνω ωραίες καριοκες με χουρμάδες και σοκολάτα με στέβια για επικάλυψη. Μπισκότα με μέλι και αλεύρι ολικής κλπ.  Αν σου δώσει καμία συνταγή έτσι χελθι πες την μας πλιζ γιατί πολύ μου αρέσουν.... 💗💗💗💗💗

Είσαι χρυσοχέρα εσύ! Εγώ δεν κάνω τίποτα, οπότε δεν τρώω κι όλας!! 😁

Σήμερα έπεσα σε αυτή τη συνταγή για μελομακάρονα. 

Γενικά εγώ πιο πολύ λιγουρεύομαι τα αλμυρά. Το ρύζι και ό,τι έχει λευκό αλεύρι τα έχω επίσης κόψει λόγω δυσκοιλιότητας! Μόνο ολικής για τις φυτικές ίνες. Ευτυχώς με τη διατροφολόγο έχω βρει πολλές εναλλακτικές και σωστούς τρόπους να τα συνδιάζω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Ναι και εμένα μύδια δεν με αφήνει να τρώω, επίσης δεν με αφήνει τόνο, σολωμό, ξιφία ψάρια δηλαδή που βρίσκονται σε μεγάλο βάθος.

Πέρα από το φούσκωμα που μου έφερε το χταποδακι δεν έχω θέμα ευτυχώς με το στομάχι ακόμα, αλλά από ότι μου λένε από δω και πέρα οι καούρες θα είναι συχνές!!! 

Νομίζω είναι στον γιατρό αυτό και φυσικά και στις ανάγκες του οργανισμού της κάθε μιας . Εγώ παίρνω σίδηρο, φυλλικό και ασβέστιο. Ασβέστιο παίρνω μόνο τις μέρες που δεν τρώω δύο μερίδες γαλακτοκομικών. Αλλά τώρα που μπορώ να φάω πάλι γιαούρτι, έχω ελαττώσει το ασβέστιο. 

🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹

Να σας ρωτήσω εσείς έχετε φίλες που είτε είναι εγκυες ή γέννησαν πρόσφατα, που σας αγχωνουν με ιστορίες και επίσης νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα και προσπαθούν να σου αλλάξουν γνώμη κλπ κλπ; Και πως τις αντιμετωπίζεται; 

Οι φίλες μου έχουν γεννήσει από 4 χρόνια τουλάχιστον και πάνω και είναι γενικά σε άλλη φάση οπότε αν δε ρωτήσω κάτι, δεν επεμβαίνουν. Αλλά σε κάθε περίπτωση να μην αγχώνεσαι καθόλου με τις ιστορίες τους. Η καθεμιά μας είναι διαφορετική, και σωστό είναι μόνο αυτό που είναι σωστό για σένα. Επειδή η Χ και η Ψ μπορεί να το κάνουν διαφορετικά, δε σημαίνει κάτι. Να συμβουλεύεσαι τον γιατρό σου μόνο και τον άντρα σου. Όπως στο γάμο, μου είχε πει μια φίλη μου, θα ακούς πολλές γνώμες, μην επηρρεάζεσαι, να γνέφεις καταφατικά και στο τέλος να κάνεις ό,τι θες εσύ! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

 

Κορίτσια κι εγώ είναι από αυτές νπου ότι και να δει ή ακούσει μετά νομίζω ότι το έχω 😂 από πάντα όχι μόνο τώρα. Τώρα μπορώ να πω ότι έχω χαλαρώσει λίγο γιατί σταμάτησα να διαβάζω το οτιδήποτε πέρα από αυτά που λέμε εδώ. 

Την πρώτη φορά που είχα μείνει έγκυος ίσως βέβαια έφταιγε και η κατάσταση διάβαζα παρά πολλά και κάθε μέρα έκλαιγα και νόμιζα ότι θα πεθάνω! Τώρα το σκέφτομαι και γελάω βέβαια!!! 

Αχχχ άστα και γω ειδικά στις αρχές! Και διάβαζα, διάβαζα και αγχωνομουν ακόμα περισσότερο!! Τώρα προσπαθώ να μην διαβάζω τπτ 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Εγώ Σάντυ μου ας πούμε δεν παίρνω ασβέστιο κι αναρωτιέμαι γιατί.με ρώτησε βέβαια αν τρώω γαλακτοκομικά κι εγώ τρώω άπειρα γαλακτοκομικά αλλά απορώ κάποιες φορές....

Μην αγχώνεσαι αν είχες ανάγκη θα στο ελεγε!

 

Όσο για τις φίλες και που με αγχωνουν έχω και κάποιες που δεν με αγχωνουν επειδή είναι έγκυες η ήταν αλλά επειδή είχαν ακούσει άλλες ιστορίες άλλων φιλών τους. Το πιο κορυφαίο ήταν μια που με αγχωσε εξαιρετικά με την αντιπηκτικη επειδή είχε ακούσει από μία άλλη φίλη της... Πφφφ μετά από αυτό δεν έδινα σημασια

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kanelaa είπε:

Αχχχ άστα και γω ειδικά στις αρχές! Και διάβαζα, διάβαζα και αγχωνομουν ακόμα περισσότερο!! Τώρα προσπαθώ να μην διαβάζω τπτ 😂😂

Χαχαχαχα εγώ δεν αγχώνομαι ιδιαίτερα με αυτά που διαβάζω να σας πω την αλήθεια.... Έχω λίγο ανοσία σε αυτά...αλλά ότι κάθομαι και τα γκουγκλαρω όλα ναι...αυτό ισχύει!! Πριν μπω τώρα στο φόρουμ κοίταζα πόσο συχνά πρέπει να κλωτσαει το μωρό χαχαχχαχαχαχα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sandyb είπε:

Το μοσχάρι εμένα καθόλου δεν με ενοχλεί.. το τρώω μια χαρά και όντως πρέπει να τρώμε κόκκινο κρέας οπότε όσο μπορείς δεν χρειάζεται και να ζοριζεσαι.. 

Εν τω μεταξύ ρε κορίτσια εμένα δεν μου έχει δώσει τίποτα παραπάνω να παίρνω εκτός από φυλλικό και d.. τον ρώτησα προχτές αν πρέπει να πάρω σίδηρο ασβέστιο μαγνήσιο που ακούω και παίρνουν οι εγκυουλες και μου είπε όχι ακόμα θα μου πει αυτός..βέβαια και οι αιματολογικές μου οκ βγαίνουν άρα μάλλον γι αυτό.. εσάς πότε σας τα ξεκίνησαν όσες παίρνετε?

Γειά σου Sandy μου❤️ Εμένα μόλις με ξεκίνησε σίδηρο!! Την είχα ρωτήσει πριν λίγο καιρό για ασβέστιο και μου είχε πει όχι ακόμα.. Παίρνω βασικά T4 λόγω θυροειδη(απ την αρχή της εγκυμοσύνης), τα pregnall bio-plus με DHA( απ την αρχή της εγκυμοσύνης που έχει φολλικο οξύ, σίδηρο, βιταμίνες, μέταλλα ψευδάργυρο, βιταμίνη C και ιχθυέλαιο.Επισης παίρνω σιδηρο(legofer) και προγεστερονη(αυτό ήταν επειδή είχα την αποκόλληση) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Διόνη είπε:

Χαχαχαχα εγώ δεν αγχώνομαι ιδιαίτερα με αυτά που διαβάζω να σας πω την αλήθεια.... Έχω λίγο ανοσία σε αυτά...αλλά ότι κάθομαι και τα γκουγκλαρω όλα ναι...αυτό ισχύει!! Πριν μπω τώρα στο φόρουμ κοίταζα πόσο συχνά πρέπει να κλωτσαει το μωρό χαχαχχαχαχαχα

 

Αχαχχαχα να ξέρεις στο τσακ είμαι να σε ρωτήσω τι σου έβγαλε σαν απάντηση αλλά δεν το κάνω, θα τα καταφέρω 😂😂😂😂😂 εγώ αγχωνομουν αρκετά πριν..πλεον που τον ακούω δεν αγχωνομαι τόσο... Περιμένω μια βδομάδα ακόμα για τη Β επιπεδουυυ!! 🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

@Kanelaa κανελιτσα μου. Αν δεν έχεις πρόβλημα και δεν σε φέρνω σε δύσκολη θέση μπορείς να μας στείλεις κανένα προγράμματακι/ βιντεάκι. 

Εγώ τον τελευταίο μήνα κάνω ένα 45' πρόγραμμα ενδυνάμωσης όλου του σώματος 5 φορές την εβδομάδα. 

Κορίτσι μου πάρα πολύ ωραία ιδέα!!! Καθόλου σε δύσκολη θέση δεν με φέρνεις! ❤️Εγώ ειχα κόψει τη γυμναστική λόγω αποκόλλησης αλλά η γιατρος μου είπε πως η αποκόλληση βλέπει πως έχει κλείσει! 😊Και μ ειπε να περιμένω την β επιπέδου για να δούμε πως οοολα είναι κομπλέ! Μόλις πάρω το οκ θέλετε να μαζευτούμε σε zoom, fb ότι θέλετε και να κάνουμε γυμναστική??? Να γνωριστούμε κιολλας και να γουστάρουμε! Αλλιώς άμα κάποιο κορίτσι δεν θέλει επειδή ντρέπεται ας πούμε η δεν έχει χρόνο επειδή εγώ δεν έχω προλάβει να κάνω σε εμένα πρόγραμμα για εγκυουλες να ψάξω να βρω προγράμματακια να σας στείλω! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dreamer1 είπε:

Εμένα το τικ τοκ είναι το μόνο που δεν μου βγάζει τέτοια. Αν και δεν το χρησιμοποιώ και πολύ, γιατί το βαριέμαι εύκολα... Άμα δε αγχωνει να το διαγράψεις και γενικά να σταματήσεις να ψάχνεις πράγματα για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο... 😘😘😘😘😘😘

Κοίτα με έγκυες και γυναικια πράγματα πάντα έβλεπα ..αλλά από μόνο του πετάει και άλλα ......δεν ξέρω κάποιες φορές λέω δεν παίζει μας παρακολουθούν ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Κοίτα με έγκυες και γυναικια πράγματα πάντα έβλεπα ..αλλά από μόνο του πετάει και άλλα ......δεν ξέρω κάποιες φορές λέω δεν παίζει μας παρακολουθούν ..

Σίγουρα μας παρακολουθούν...και μας ακούνε κιολας!!!!! Έχω παρατηρήσει ότι αν κάτι το κουβεντιάσω με κάποιον κοντά στο κινητό μετά θα δω διαφήμιση !! Χαχαχαχ προσέξτε τι λέτε 😳😳😳😳😳😳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Kanelaa είπε:

Κορίτσι μου πάρα πολύ ωραία ιδέα!!! Καθόλου σε δύσκολη θέση δεν με φέρνεις! ❤️Εγώ ειχα κόψει τη γυμναστική λόγω αποκόλλησης αλλά η γιατρος μου είπε πως η αποκόλληση βλέπει πως έχει κλείσει! 😊Και μ ειπε να περιμένω την β επιπέδου για να δούμε πως οοολα είναι κομπλέ! Μόλις πάρω το οκ θέλετε να μαζευτούμε σε zoom, fb ότι θέλετε και να κάνουμε γυμναστική??? Να γνωριστούμε κιολλας και να γουστάρουμε! Αλλιώς άμα κάποιο κορίτσι δεν θέλει επειδή ντρέπεται ας πούμε η δεν έχει χρόνο επειδή εγώ δεν έχω προλάβει να κάνω σε εμένα πρόγραμμα για εγκυουλες να ψάξω να βρω προγράμματακια να σας στείλω! ❤️❤️❤️

 

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Kanelaa είπε:

Αχαχχαχα να ξέρεις στο τσακ είμαι να σε ρωτήσω τι σου έβγαλε σαν απάντηση αλλά δεν το κάνω, θα τα καταφέρω 😂😂😂😂😂 εγώ αγχωνομουν αρκετά πριν..πλεον που τον ακούω δεν αγχωνομαι τόσο... Περιμένω μια βδομάδα ακόμα για τη Β επιπεδουυυ!! 🥳

Εγώ εάν θέλετε θα συμμετέχω σε ζουμ να σας πω ένα γεια 💗💗...αλλά σίγουρα δε θα κάνω γυμναστικη γιατί έχω το θεματακι μ τον τράχηλο που δεν με αφήνει να κάνω τίποτα 😔😔😔

 

Αχ Κανέλα μου οοοοχι δε σου λέω τι βρηκααααα αχαχαχχαχαχα  αν και είναι πολύ ενθαρρυντικά αυτά που βρήκα!!! Χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Το μοσχάρι εμένα καθόλου δεν με ενοχλεί.. το τρώω μια χαρά και όντως πρέπει να τρώμε κόκκινο κρέας οπότε όσο μπορείς δεν χρειάζεται και να ζοριζεσαι.. 

Εν τω μεταξύ ρε κορίτσια εμένα δεν μου έχει δώσει τίποτα παραπάνω να παίρνω εκτός από φυλλικό και d.. τον ρώτησα προχτές αν πρέπει να πάρω σίδηρο ασβέστιο μαγνήσιο που ακούω και παίρνουν οι εγκυουλες και μου είπε όχι ακόμα θα μου πει αυτός..βέβαια και οι αιματολογικές μου οκ βγαίνουν άρα μάλλον γι αυτό.. εσάς πότε σας τα ξεκίνησαν όσες παίρνετε?

Εμένα μου τα ξεκίνησε στις 18 εβδομάδες.. σίδηρο και ασβέστιο.. φυλλικό επερνα από την αρχή.. αν βγαίνουν οκ οι αιματολογικές σου, μην αγχώνεσαι!! Δεν τα χρειάζεσαι!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dreamer1 είπε:

Ναι και εμένα μύδια δεν με αφήνει να τρώω, επίσης δεν με αφήνει τόνο, σολωμό, ξιφία ψάρια δηλαδή που βρίσκονται σε μεγάλο βάθος.

Πέρα από το φούσκωμα που μου έφερε το χταποδακι δεν έχω θέμα ευτυχώς με το στομάχι ακόμα, αλλά από ότι μου λένε από δω και πέρα οι καούρες θα είναι συχνές!!! 

Νομίζω είναι στον γιατρό αυτό και φυσικά και στις ανάγκες του οργανισμού της κάθε μιας . Εγώ παίρνω σίδηρο, φυλλικό και ασβέστιο. Ασβέστιο παίρνω μόνο τις μέρες που δεν τρώω δύο μερίδες γαλακτοκομικών. Αλλά τώρα που μπορώ να φάω πάλι γιαούρτι, έχω ελαττώσει το ασβέστιο. 

🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹

Να σας ρωτήσω εσείς έχετε φίλες που είτε είναι εγκυες ή γέννησαν πρόσφατα, που σας αγχωνουν με ιστορίες και επίσης νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα και προσπαθούν να σου αλλάξουν γνώμη κλπ κλπ; Και πως τις αντιμετωπίζεται; 

Εγκυουλες έχω φίλη και γνωστές.. και που γέννησαν πρόσφατα.. δεν μπαίνουν καν στη διαδικασία αυτήν.. αλλά και να έμπαιναν, απλά δεν θα τις άκουγα για τίποτα.. επίσης σε ότι και αν μου έλεγαν άσχημο η που να αγχωνομουν, θα τις έκοβα, λέγοντας τους, ότι μαλαω μόνο με τον γιατρό μου για το οτιδήποτε, και εκείνος μου έχει πει πως κάθε εγκυμοσύνη και οργανισμός είναι διαφορετικός.. πείτε κάτι άλλο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

 

Εγώ εάν θέλετε θα συμμετέχω σε ζουμ να σας πω ένα γεια 💗💗...αλλά σίγουρα δε θα κάνω γυμναστικη γιατί έχω το θεματακι μ τον τράχηλο που δεν με αφήνει να κάνω τίποτα 😔😔😔

 

Αχ Κανέλα μου οοοοχι δε σου λέω τι βρηκααααα αχαχαχχαχαχα  αν και είναι πολύ ενθαρρυντικά αυτά που βρήκα!!! Χαχαχαχα

Και εγώ θα ήθελα να σας πω ένα γεια!!! Και να παρακολουθήσω.. για γυμναστική δεν το πολυεχω.. επίσης ΖΟΟΜ δεν έχω αλλά αν είναι θα πω του άντρα μου να μου φτιάξει!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

Σίγουρα μας παρακολουθούν...και μας ακούνε κιολας!!!!! Έχω παρατηρήσει ότι αν κάτι το κουβεντιάσω με κάποιον κοντά στο κινητό μετά θα δω διαφήμιση !! Χαχαχαχ προσέξτε τι λέτε 😳😳😳😳😳😳

Και εγώ το έχω προσέξει ..ήθελα ένα. Μπουφανακι από levis  ποτέ δεν το έψαξα από το κινητό μου ..το είπα σε ένα φίλο μου ..και τσουπ πετάγεται 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Και εγώ το έχω προσέξει ..ήθελα ένα. Μπουφανακι από levis  ποτέ δεν το έψαξα από το κινητό μου ..το είπα σε ένα φίλο μου ..και τσουπ πετάγεται 😂😂😂

Ισχύει κορίτσια!! Το έχω πάθει πολλές φορές!! Όταν μιλάω για κάτι με τον άντρα μου, εμφανίζεται μετά στο κινητό!! 🙃🙃🙃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Ισχύει κορίτσια!! Το έχω πάθει πολλές φορές!! Όταν μιλάω για κάτι με τον άντρα μου, εμφανίζεται μετά στο κινητό!! 🙃🙃🙃

Μόλις με πήρε η μαμά μου και με ρώτησε πως γίνεται να της σκάνε διαφημίσεις με μωράκια.. Μόνο αυτό θα σας πω 😂😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...