Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου '22


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

Καλέ να μην ανησυχείς καθόλου!!! Αφού έχουμε πει παίζει ρόλο και ο πλακούντας !!! Αν είναι πρόσθιος ή οπίσθιος!!! Άσε που όταν θα το καταλάβεις θα πεις τοοοοσο καιρό το ένιωθα!!!!! Θα δείς!!!! Ίσως το μπερδεύεις με το εντερακι σου!!! 💓💓💓

Αχ κοριτσάκι μου, καλημέρα!! σε ευχαριστώ πολύ.. ❤️❤️❤️ μου έφτιαξες λίγο τη διάθεση, γιατί δεν ξύπνησα τόσο καλά σήμερα.. σκευτομαι τα 2 παιδάκια που έχασα πιο έντονα από τις άλλες φορές και με έχει πάρει λίγο από κάτω.. πέρασε και ένας χρόνος από την πρώτη απόξεση..  θα πάω να ανάψω ένα κεράκι..Εσυ είσαι καλά κοριτσακι μου?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

Καλημερούδια ομορφιές μου!! Πως είστε;; Να έχουμε μια καλή Κυριακή εύχομαι!!! 💗💗

Καλημέρα!!! Καλή Κυριακή κοριτσάκια μου!! ❤️❤️❤️❤️🤰🤰🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλημέρα καλημέρα!!!! Όλα καλά εδώ... Εσύ πως είσαι; Επίσης εύχομαι μια καλή Κυριακή σε όλες μας!!! 

Δεν μου παρουσιάστηκε κανένα σύμπτωμα μπορώ να πω. Το χέρι μου πόνεσε λίγο αλλά για καμιά ώρα, τον άντρα μου ακόμη τον πονάει λέει, αλλά μέχρι εκεί τίποτα παραπάνω Δόξα τω θεώ! 

Το άγχος μου ακόμα το έχω μπορώ να σου πω αν και όλοι οι γιατροί με έχουν διαβεβαιώσει ότι δεν επηρεάζεται το μωράκι μου, εγώ το σκέφτομαι ακόμα... 

Κορίτσι μου... Κι ο άντρας μου είχε θέμα με το χέρι δύο μέρες! Και προ χτες που το έκανε ο μπαμπάς μου το ίδιο μέχρι σήμερα έτσι είναι... Τους άντρες τους πιάνει πιο βαριά!

Κοίτα...έχω ενδοιασμούς κι εγώ αλλά με τόσα που ακούω φοβάμαι...εγώ περιμένω μέχρι Τετάρτη που έχω ραντεβου να μιλήσω με το νέο γιατρό μου .. και μετά θα καταλήξω....όμως όλοι με διαβεβαιώνουν ότι όλα είναι καλά...κι η συννυφαδα που είναι έγκυος θα πάει να κάνει την τρίτη δόση!!! Ήταν νοσηλευτικό προσωπικό και το έκανε νωρίς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Αχ κοριτσάκι μου, καλημέρα!! σε ευχαριστώ πολύ.. ❤️❤️❤️ μου έφτιαξες λίγο τη διάθεση, γιατί δεν ξύπνησα τόσο καλά σήμερα.. σκευτομαι τα 2 παιδάκια που έχασα πιο έντονα από τις άλλες φορές και με έχει πάρει λίγο από κάτω.. πέρασε και ένας χρόνος από την πρώτη απόξεση..  θα πάω να ανάψω ένα κεράκι..Εσυ είσαι καλά κοριτσακι μου?? 

Είμαι καλά εγώ.....θα πάω στη μαμά μου να φάω μετά.... Φτιάξαμε Χριστουγεννιατικα μπισκοτάκια χτες με τον άντρα μου και έτσι πέρασε το βροχερό Σάββατο! 

 

Καρδούλα μου ναι...να πας να ανάψεις ένα κεράκι...και σε παρακαλώ να το αποβάλλεις το άγχος σου...μα να ξέρεις κι εμείς που ακούμε το μωρό δεν το ακούμε συνέχεια... Εγώ ας πούμε χτες το απόγευμα δεν το κατάλαβα ούτε λίγο...σήμερα το πρωί την ξανακουσα....

Δεν είμαστε σε τοοοσο μεγάλο μήνα ώστε να καταλαβαίνουμε το χτύπημά τους με Ρυθμό! Διάβαζα ότι αργότερα θα τα ακούμε και θα έχουμε το νου μας να τα ακούσουμε για να ενημερώνουμε και τους γιατρούς μας αν κάτι δεν πάει καλά...αλλά όχι τώρα. Οπότε μη στεναχωριέσαι! 

Συν ότι σήμερα που άλλαξα εβδομάδα διάβαζα την εφαρμογή που έχω και έλεγε ότι κοιμούνται 20 ώρες την ημέρα.... Κάνουν κινήσεις αλλά φαντάσου ότι τις κάνουν κοιμισμένα χαχαχαχα 

Να περάσεις τέλεια την Κυριακή σου να και να μη σκέφτεσαι τίποτα!! 💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Είμαι καλά εγώ.....θα πάω στη μαμά μου να φάω μετά.... Φτιάξαμε Χριστουγεννιατικα μπισκοτάκια χτες με τον άντρα μου και έτσι πέρασε το βροχερό Σάββατο! 

 

Καρδούλα μου ναι...να πας να ανάψεις ένα κεράκι...και σε παρακαλώ να το αποβάλλεις το άγχος σου...μα να ξέρεις κι εμείς που ακούμε το μωρό δεν το ακούμε συνέχεια... Εγώ ας πούμε χτες το απόγευμα δεν το κατάλαβα ούτε λίγο...σήμερα το πρωί την ξανακουσα....

Δεν είμαστε σε τοοοσο μεγάλο μήνα ώστε να καταλαβαίνουμε το χτύπημά τους με Ρυθμό! Διάβαζα ότι αργότερα θα τα ακούμε και θα έχουμε το νου μας να τα ακούσουμε για να ενημερώνουμε και τους γιατρούς μας αν κάτι δεν πάει καλά...αλλά όχι τώρα. Οπότε μη στεναχωριέσαι! 

Συν ότι σήμερα που άλλαξα εβδομάδα διάβαζα την εφαρμογή που έχω και έλεγε ότι κοιμούνται 20 ώρες την ημέρα.... Κάνουν κινήσεις αλλά φαντάσου ότι τις κάνουν κοιμισμένα χαχαχαχα 

Να περάσεις τέλεια την Κυριακή σου να και να μη σκέφτεσαι τίποτα!! 💗💗💗

;γαπες μου!!! 20 ώρες την μέρα!!! Αχουτα!!! Καλά εμένα και στους υπερυχους είναι πολύ ήσυχο το μικρούλη μου.. αφού λέω, πάντα στον ύπνο το πιάνω?? Χαχαχ.. Και εγώ στη μανούλα θα φάω.. ο άντρας μου, θα πάει Αθήνα στους δικούς του αλλά εγώ δεν είχα πολλή όρεξη.. άσε που είναι να πάω την παραπανω εβδομάδα για την nipt και τη β επιπέδου, οπότε θα κάτσουμε και 3-4 μέρες, θα έχω κάνει και τη δεύτερη δόση πρώτα ο Θεός.. καλή όρεξη!! Και εσύ να έχεις μια υπέροχη Κυριακή!! ❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

Είμαι καλά εγώ.....θα πάω στη μαμά μου να φάω μετά.... Φτιάξαμε Χριστουγεννιατικα μπισκοτάκια χτες με τον άντρα μου και έτσι πέρασε το βροχερό Σάββατο! 

 

Καρδούλα μου ναι...να πας να ανάψεις ένα κεράκι...και σε παρακαλώ να το αποβάλλεις το άγχος σου...μα να ξέρεις κι εμείς που ακούμε το μωρό δεν το ακούμε συνέχεια... Εγώ ας πούμε χτες το απόγευμα δεν το κατάλαβα ούτε λίγο...σήμερα το πρωί την ξανακουσα....

Δεν είμαστε σε τοοοσο μεγάλο μήνα ώστε να καταλαβαίνουμε το χτύπημά τους με Ρυθμό! Διάβαζα ότι αργότερα θα τα ακούμε και θα έχουμε το νου μας να τα ακούσουμε για να ενημερώνουμε και τους γιατρούς μας αν κάτι δεν πάει καλά...αλλά όχι τώρα. Οπότε μη στεναχωριέσαι! 

Συν ότι σήμερα που άλλαξα εβδομάδα διάβαζα την εφαρμογή που έχω και έλεγε ότι κοιμούνται 20 ώρες την ημέρα.... Κάνουν κινήσεις αλλά φαντάσου ότι τις κάνουν κοιμισμένα χαχαχαχα 

Να περάσεις τέλεια την Κυριακή σου να και να μη σκέφτεσαι τίποτα!! 💗💗💗

Μάλλον έχουμε την ίδια εφαρμογή!!! Κι εγώ σήμερα αυτό διάβαζα ότι κοιμούνται 20 ώρες! ❤️❤️❤️

Εγώ σήμερα ακόμα δεν την έχω νιώσει καθόλου. Είναι μέρες που είναι πολύ ήσυχη και μέρες που είναι ζωηρη.

Κι εγώ θέλω να κάνω μπισκότα αλλά άμα ξέρω ότι άμα κάνω θα τα φάω και το αποφεύγω... 😂

Έκανα όμως καριοκες χωρίς ζάχαρη για να έχω για γλυκάκι με χουρμάδες φουντούκια και βρώμη κι έγιναν πολύ ωραίες!!! 

Αν έχετε καμία συνταγή για μπισκότα λάιτ θα την ήθελα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

Κορίτσι μου... Κι ο άντρας μου είχε θέμα με το χέρι δύο μέρες! Και προ χτες που το έκανε ο μπαμπάς μου το ίδιο μέχρι σήμερα έτσι είναι... Τους άντρες τους πιάνει πιο βαριά!

Κοίτα...έχω ενδοιασμούς κι εγώ αλλά με τόσα που ακούω φοβάμαι...εγώ περιμένω μέχρι Τετάρτη που έχω ραντεβου να μιλήσω με το νέο γιατρό μου .. και μετά θα καταλήξω....όμως όλοι με διαβεβαιώνουν ότι όλα είναι καλά...κι η συννυφαδα που είναι έγκυος θα πάει να κάνει την τρίτη δόση!!! Ήταν νοσηλευτικό προσωπικό και το έκανε νωρίς. 

Ναι κι εγώ αυτό κατάλαβα με τους άντρες. Αν και ο μπαμπάς μου δεν κατάλαβε κι αυτός τίποτα. Πιστεύω έχει να κάνει και με την νοσοκόμα που στο κάνει. Από όσο το έχω ψάξει πολλές χιλιάδες έγκυες το έχουν κάνει χωρίς να να αντιμετωπίσουν κανένα πρόβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πηγαίνετε στους δικούς σας ε κανονικά; πολύ ζηλεύω!

Εγώ έχω πολύ καιρό να τους δω μόνο από κάμερα. Και μένουμε δίπλα. Να φάμε όλοι μαζί έχουμε δύο χρόνια από τότε που ξεκίνησε ο κορονοιος δηλαδή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Kanelaa είπε:

Γειά σου Κλεω μου! Εγώ έχω πονακια χαμηλά στη κοιλιά, μάλιστα κάποιες φορές με πιάνει ένας πόνος και μετά όπως ξαφνικά με έπιασε έτσι ξαφνικά με αφήνει κιολλας.. Επίσης αν πιέσω λιγάκι τη κοιλια μ την νιώθω πάρα πολύ ευαίσθητη π με πονάει ελαφρως(όπως όταν έχουμε περίοδο και είμαστε πολύ ευαίσθητες εκεί χαμηλά) 

Καλημέρα κορίτσι μου ..δεν πιστεύω ότι είναι κάτι , είναι μικροπονακια λογικά επειδή μεγαλώνει η μήτρα αλλά θέλω να είμαι σίγουρη ότι είναι από αυτό ..για πολλά ακούμε , πολλά βλέπουμε και απο το να ανχωνομαι χωρίς λόγο καλύτερα να ρωτήσω η την γιατρό η γυναίκες που περνάμε την ίδια κατάσταση ...γενικά δεν θέλω και πολύ να με ποιασει το ανχος ..

Δεν είναι ανυπόφορο , αλλά το λόγο θέλω γιατί ..για να ησυχάσω ...

Αλλά κάτσε αύριο θα την πάρω τηλεφωνο και θα την πω και φυσικά και για το ιμειλ θα πω που δεν απάντησε ..

Σε ευχαριστώ πολύ ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

 

 

Κορίτσια μου πριν πάρω το μαγνήσιο ένιωθα αρκετές κράμπες σαν να μυρμηγκιαζε η κοιλιά μου! Τώρα όλα αυτά έχουν σταματήσει. Νομίζω και ο γιατρός και ο φαρμακοποιός μου είπαν για τις κράμπες ότι το μαγνήσιο θα με βοηθήσει επειδή η κοιλιά μεγαλώνει απότομα. @Kleo1997 πότε έχεις πάλι ραντεβού;;;;γιατί δε δοκιμάζεις να  πάρεις και ένα τηλ τη γιατρό;

Αυτό πάντως που περιγράφει η κανέλα το νιώθω ακόμα...κάποιες φορές μάλλον κοντά στις μέρες της παλιάς μου περιόδου έχω πονακια χαμηλά....και αν καμιά φορά πιέσω λίγο την κοιλίτσα μου νιώθω σαν το πόνο της περιόδου...ίσως είναι που η μήτρα μεγαλώνει. 

Πιστεύω όμως ότι το μαγνήσιο βοηθά στο να σταματήσουν οι κράμπες.

Κλέω μου δεν πιστεύω να συμβαίνει κάτι με το μωράκι σου...απλά επιδερμικά και μυϊκά η κοιλίτσα σου πονά επειδή μεγαλώνει!

Καλημέρα , και εγώ περνώ το μαγνήσιο το τραφοκορτ Μαξ ένα το βράδυ ..γιατί την είχα πει ότι κάποιες φορές νιώθω έτσι ελάχιστα πονακια για 20 δευτερόλεπτα και μου το έδωσε ..δεν πιστεύω ότι είναι κάτι , σίγουρα είναι αυτό που λες αλλά με τα τόσα που ακούμε , που βλέπουμε θέλω να είμαι προσεκτική . .... Περνώ ένα σιδηρο με φυλλικό οξύ ένα σαλοσπιρ και ένα μαγνήσιο ίσως το μαγνήσιο θα πρέπει να το αυξήσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Πηγαίνετε στους δικούς σας ε κανονικά; πολύ ζηλεύω!

Εγώ έχω πολύ καιρό να τους δω μόνο από κάμερα. Και μένουμε δίπλα. Να φάμε όλοι μαζί έχουμε δύο χρόνια από τότε που ξεκίνησε ο κορονοιος δηλαδή. 

Εμενα η μαμά μου, δεν έρχεται σε επαφή με κανέναν.. ούτε δέχεται επισκέψεις.. ώστε να μπορώ να πηγαίνω.. αφού είναι και μόνη της.. έχουμε χάσει το ν μπαμπά.. οπότε μόνο με εμένα της περνάει η ώρα.. όπως και η δική μου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Εμενα η μαμά μου, δεν έρχεται σε επαφή με κανέναν.. ούτε δέχεται επισκέψεις.. ώστε να μπορώ να πηγαίνω.. αφού είναι και μόνη της.. έχουμε χάσει το ν μπαμπά.. οπότε μόνο με εμένα της περνάει η ώρα.. όπως και η δική μου.. 

Κατάλαβα! Καλά κάνεις τότε και πηγαίνεις είναι τέλειο να είναι η μανούλα δίπλα σου σε αυτή Ντην φάση.

Εμένα η μαμά μου είναι η μόνη που δεν έρχεται σε επαφή με κόσμο αλλά έρχονται όλοι οι υπόλοιποι. ο μπαμπάς μου ακόμα δουλεύει οπότε θέλοντας και μη έρχεται σε επαφή με κόσμο, αλλά ακόμα μένουν μαζί τους τα αδέρφια μου. Ο μικρός πάει σχολείο και η αδερφή μου κάνει ιδιαίτερα σε παιδάκια, οπότε τους έχω από μακριά, και η πεθερουλα είναι γενικά της βόλτας. 

Ίσως τώρα στις γιορτές που θα είμαστε πλήρως εμβολιασμενοι όλοι και αν δεχτούν να μην έρθουν σε επαφή με κόσμο, ίσως να φάμε όλοι μαζί, αλλιώς πάλι χώρια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Κατάλαβα! Καλά κάνεις τότε και πηγαίνεις είναι τέλειο να είναι η μανούλα δίπλα σου σε αυτή Ντην φάση.

Εμένα η μαμά μου είναι η μόνη που δεν έρχεται σε επαφή με κόσμο αλλά έρχονται όλοι οι υπόλοιποι. ο μπαμπάς μου ακόμα δουλεύει οπότε θέλοντας και μη έρχεται σε επαφή με κόσμο, αλλά ακόμα μένουν μαζί τους τα αδέρφια μου. Ο μικρός πάει σχολείο και η αδερφή μου κάνει ιδιαίτερα σε παιδάκια, οπότε τους έχω από μακριά, και η πεθερουλα είναι γενικά της βόλτας. 

Ίσως τώρα στις γιορτές που θα είμαστε πλήρως εμβολιασμενοι όλοι και αν δεχτούν να μην έρθουν σε επαφή με κόσμο, ίσως να φάμε όλοι μαζί, αλλιώς πάλι χώρια... 

Ε, ναι καλά κάνεις . Και εγώ στα πεθερικα μου πηγαίνω αφού έχουν κάτσει καραντίνα τουλάχιστον 1 εβδομάδα.. τώρα έχω να πάω πάνω από 1 μήνα γιατί είχαν πάει τις βολτουλες τους.. ☺️ τι να κάνουμε, πρέπει να προσέχουμε όσο μπορούμε.. για τα Χριστούγεννα κ εγώ δεν ξέρω.. ακόμα το σκευτομαι αν και θα είμαστε όλοι εμβολιασμενοι, αλλά θα είναι και ο αδερφός του άντρα μου με τη γυναίκα του και το παιδάκι τους, και νομίζω θα είμαστε πολλοί.. θα δούμε όμως μέχρι τοτε.. υγεία να έχουμε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου ..δεν πιστεύω ότι είναι κάτι , είναι μικροπονακια λογικά επειδή μεγαλώνει η μήτρα αλλά θέλω να είμαι σίγουρη ότι είναι από αυτό ..για πολλά ακούμε , πολλά βλέπουμε και απο το να ανχωνομαι χωρίς λόγο καλύτερα να ρωτήσω η την γιατρό η γυναίκες που περνάμε την ίδια κατάσταση ...γενικά δεν θέλω και πολύ να με ποιασει το ανχος ..

Δεν είναι ανυπόφορο , αλλά το λόγο θέλω γιατί ..για να ησυχάσω ...

Αλλά κάτσε αύριο θα την πάρω τηλεφωνο και θα την πω και φυσικά και για το ιμειλ θα πω που δεν απάντησε ..

Σε ευχαριστώ πολύ ♥️

Γειά σου Κλεω μου!!!!Δεν σου έχει δώσει το τηλ της να της στέλνεις μνμ????Εγώ μνμ της στέλνω πλέον και υπαρχει περίπτωση να κάνει ώρες να απαντήσει.. 

Αύριο θα πάω και γω στη γιατρό και θα τη ρωτήσω και γω, αν θέλεις σου στέλνω να σου πω τι μου είπε και μένα η δικιά μου γιατί και εγώ θέλω να μάθω τι είναι! Έχω ραντεβού το βράδυ επιτέλους! Αλλά και γω πιστεύω πως είναι επειδή μεγαλώνει η μήτρα γιατί όταν την είχα ρωτήσει γιατί έχω μικροπονακια στον κολπο μου και στον αφαλό μέσα ήταν γιατί μεγαλώνει η μήτρα, μου το είχε πει και αυτός που μου έκανε την αυχενική διαφάνεια.. Μην αγχωμεσαι!! Όλα καλά θα είναι και το μωράκι θα το νιώσεις! Κ γω μην νομίζεις πως έχω καιρό.. Συμφωνώ με αυτό που είπε η @Διόνη είναι πολύ πιθανό να το έχεις νιώσει και να μην το έχεις καταλάβει! 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kanelaa είπε:

Γειά σου Κλεω μου!!!!Δεν σου έχει δώσει το τηλ της να της στέλνεις μνμ????Εγώ μνμ της στέλνω πλέον και υπαρχει περίπτωση να κάνει ώρες να απαντήσει.. 

Αύριο θα πάω και γω στη γιατρό και θα τη ρωτήσω και γω, αν θέλεις σου στέλνω να σου πω τι μου είπε και μένα η δικιά μου γιατί και εγώ θέλω να μάθω τι είναι! Έχω ραντεβού το βράδυ επιτέλους! Αλλά και γω πιστεύω πως είναι επειδή μεγαλώνει η μήτρα γιατί όταν την είχα ρωτήσει γιατί έχω μικροπονακια στον κολπο μου και στον αφαλό μέσα ήταν γιατί μεγαλώνει η μήτρα, μου το είχε πει και αυτός που μου έκανε την αυχενική διαφάνεια.. Μην αγχωμεσαι!! Όλα καλά θα είναι και το μωράκι θα το νιώσεις! Κ γω μην νομίζεις πως έχω καιρό.. Συμφωνώ με αυτό που είπε η @Διόνη είναι πολύ πιθανό να το έχεις νιώσει και να μην το έχεις καταλάβει! 💕

Εχω τον αριθμό της αλλά δεν ξέρω γιατί διστάζω ...ναι ναι Ρώτα να μας πεις αν όντως είναι από αυτό , ότι μεγαλώνει η μήτρα ..θα την ρωτήσω και εγώ αύριο ..αλλά αν μπορούσες θα ήταν τέλειο 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kleo1997 είπε:

Εχω τον αριθμό της αλλά δεν ξέρω γιατί διστάζω ...ναι ναι Ρώτα να μας πεις αν όντως είναι από αυτό , ότι μεγαλώνει η μήτρα ..θα την ρωτήσω και εγώ αύριο ..αλλά αν μπορούσες θα ήταν τέλειο 😘

Εμενα η δικιά μου γιατρος όταν παίρνεις τηλ στο ιατρείο έχει βάλει ηχογραφημένο μνμ που λέει τον προσωπικό της αριθμό για έκτακτες περιπτώσεις γι αυτό της στέλνω μνμ! Φοβαμαι μήπως δεν το έχει δει το email και δεν σου έχει απαντήσει.. 😊

Εχω ετοιμάσει λίστα με ερωτήσεις... Θα βαρεθεί να απαντάει αύριο η γιατρός μου...😇Όσο περνάει ο καιρός γεμίζουμε με περισσότερες απορίες, αυτό έχω καταλάβει πλέον αχαχχα

Δες τι θα σου πει και σένα και πες μας, όσα περισσότερα ξέρουμε τόσο το καλύτερο 🥰Εγώ μόλις μάθω θα στειλωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kanelaa είπε:

Εμενα η δικιά μου γιατρος όταν παίρνεις τηλ στο ιατρείο έχει βάλει ηχογραφημένο μνμ που λέει τον προσωπικό της αριθμό για έκτακτες περιπτώσεις γι αυτό της στέλνω μνμ! Φοβαμαι μήπως δεν το έχει δει το email και δεν σου έχει απαντήσει.. 😊

Εχω ετοιμάσει λίστα με ερωτήσεις... Θα βαρεθεί να απαντάει αύριο η γιατρός μου...😇Όσο περνάει ο καιρός γεμίζουμε με περισσότερες απορίες, αυτό έχω καταλάβει πλέον αχαχχα

Δες τι θα σου πει και σένα και πες μας, όσα περισσότερα ξέρουμε τόσο το καλύτερο 🥰Εγώ μόλις μάθω θα στειλωωωω

Κοίτα μπορεί να μην το έχει δει ...αλλά γενικά διστάζω ..πάντα όταν έχω θέματα μου λέει έλα από εδώ είναι καλή αλλά και πάλι διστάζω ...σε ευχαριστώ πολύ ♥️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Κοίτα μπορεί να μην το έχει δει ...αλλά γενικά διστάζω ..πάντα όταν έχω θέματα μου λέει έλα από εδώ είναι καλή αλλά και πάλι διστάζω ...σε ευχαριστώ πολύ ♥️ 

Θα σου πω αυτό που μου λέγανε όλοι εμένα όταν επρεπε να μιλήσω με τη γιατρο και ντρεπομουν να της στείλω λόγω ωρας... Είναι η δουλειά της, το ξέρει η γυναίκα πως κάτι μπορεί να προκύψει και να πρέπει να απαντήσει στο τηλ της! Μην διστάζεις, όπως μου λέει και ο άντρας μου better safe than sorry 😇
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Kanelaa είπε:

Θα σου πω αυτό που μου λέγανε όλοι εμένα όταν επρεπε να μιλήσω με τη γιατρο και ντρεπομουν να της στείλω λόγω ωρας... Είναι η δουλειά της, το ξέρει η γυναίκα πως κάτι μπορεί να προκύψει και να πρέπει να απαντήσει στο τηλ της! Μην διστάζεις, όπως μου λέει και ο άντρας μου better safe than sorry 😇
 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου σε αυτό. Σε αυτή την δουλειά το ξέρεις ότι μπορεί να συμβεί κάτι οποιαδήποτε ώρα... Εγώ αν δεν είναι κάτι σοβαρό στέλνω μήνυμα στο viber συνήθως, αλλιώς παίρνω τηλέφωνο. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου σε αυτό. Σε αυτή την δουλειά το ξέρεις ότι μπορεί να συμβεί κάτι οποιαδήποτε ώρα... Εγώ αν δεν είναι κάτι σοβαρό στέλνω μήνυμα στο viber συνήθως, αλλιώς παίρνω τηλέφωνο. 

 

Και εμένα κορίτσια ο γιατρός μου απαντάει ότι ώρα και να τον πάρω.. και αν δεν απαντήσει με περνει εκείνος πίσω μόλις μπορέσει.. αλλά και σε  e mail απαντάει, αλλά όταν θέλω κάτι σοβαρό γιατί ανυσηχω η φοβάμαι, τον περνώ μόνο τηλ. Αν θεωρώ ότι τον έχω παρενοχλήσει, περνά τη μαία η τη γραμματέα του.. 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kanelaa είπε:

Θα σου πω αυτό που μου λέγανε όλοι εμένα όταν επρεπε να μιλήσω με τη γιατρο και ντρεπομουν να της στείλω λόγω ωρας... Είναι η δουλειά της, το ξέρει η γυναίκα πως κάτι μπορεί να προκύψει και να πρέπει να απαντήσει στο τηλ της! Μην διστάζεις, όπως μου λέει και ο άντρας μου better safe than sorry 😇
 

Και μένα ο άντρας μου λέει να την πάρω τηλέφωνο ..θα την πάρω σίγουρα και θα σας πω ...τι να πω και τώρα με έχει ποιασει λίγο έτσι πονακια ..αλλά έφαγα μαρούλι σάλατα ..μήπως με πειράξε στο έντερο δεν ξέρω 😑 γενικά τρώω πολλά πράσινα μήπως είναι αυτά ..δεν ξέρω ..αλλά θα πάρω αύριο να μου λυθεί η απορία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kleo1997 είπε:

Και μένα ο άντρας μου λέει να την πάρω τηλέφωνο ..θα την πάρω σίγουρα και θα σας πω ...τι να πω και τώρα με έχει ποιασει λίγο έτσι πονακια ..αλλά έφαγα μαρούλι σάλατα ..μήπως με πειράξε στο έντερο δεν ξέρω 😑 γενικά τρώω πολλά πράσινα μήπως είναι αυτά ..δεν ξέρω ..αλλά θα πάρω αύριο να μου λυθεί η απορία 

Να πάρεις κορίτσι μου.. πιστεύω δεν θα είναι κάτι.. αλλά έτσι για να είσαι και εσύ ήρεμη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Να πάρεις κορίτσι μου.. πιστεύω δεν θα είναι κάτι.. αλλά έτσι για να είσαι και εσύ ήρεμη... 

Και εγώ ξέρω μέσα μου δεν είναι κάτι ...είναι η μήτρα πιστεύω που μεγαλώνει η ορμόνες ..εδώ έχω κάνει ακμή στο πρόσωπο και στο στήθος η μήτρα δεν θα πειραχτει..( θα κάνει κραμπουλες ) βέβαια εκεί κάτω νιώθω πολλά και διάφορα λίγο πονακια λίγο γαστρεντερικα αέρια , νομίζω λίγο και το μωρό ..αλλά επειδή το μυαλό είναι μυαλό και πάει πάντα στο κακό θέλω να είμαι ήρεμη ..οπότε γι'αυτό και ρώτησα και θα την πάρω και τηλέφωνο ..για να μην το έχω στο μυαλό μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kleo1997 είπε:

Και μένα ο άντρας μου λέει να την πάρω τηλέφωνο ..θα την πάρω σίγουρα και θα σας πω ...τι να πω και τώρα με έχει ποιασει λίγο έτσι πονακια ..αλλά έφαγα μαρούλι σάλατα ..μήπως με πειράξε στο έντερο δεν ξέρω 😑 γενικά τρώω πολλά πράσινα μήπως είναι αυτά ..δεν ξέρω ..αλλά θα πάρω αύριο να μου λυθεί η απορία 

Εγώ μπορεί να το πάθω και 2 και 3 φορές μέσα στη μέρα αυτό.. Δλδ να με πονέσει κάτω αριστερά ή κάτω δεξιά και μετά να μου περάσει..Αλλα πόνος πόνος, όχι απλά πονακια.. Επίσης όταν τρώω νιώθω ακόμα πιο πρησμενη τη κοιλια μου(όσο και αν φαίνεται παράξενο ακομα και αν φάω μονο μαρουλοσαλατα που είναι ελαφρύ) και ακόμα πιο ευαίσθητη χαμηλά.. Και τώρα που σου μιλάω σκέψου πίεσα ελαφρα τη κοιλια χαμηλά και με πόνεσε ελαφρώς.. Θα σου πω, αυτό δεν με έχει αγχώσει πολύ λόγω του ότι πιστεύω πως είναι λογικό να είμαστε ευαίσθητες στο σημείο που είναι η μήτρα..Ελπιζω βέβαια να πέφτω μέσα, αν ήταν κάτι το ανησυχητικό όλο και κάτι θα είχαμε ακούσει.. Αλλα όπως λες και συ αύριο θα μας λυθούν οι απορίες! 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Kanelaa είπε:

Εγώ μπορεί να το πάθω και 2 και 3 φορές μέσα στη μέρα αυτό.. Δλδ να με πονέσει κάτω αριστερά ή κάτω δεξιά και μετά να μου περάσει..Αλλα πόνος πόνος, όχι απλά πονακια.. Επίσης όταν τρώω νιώθω ακόμα πιο πρησμενη τη κοιλια μου(όσο και αν φαίνεται παράξενο ακομα και αν φάω μονο μαρουλοσαλατα που είναι ελαφρύ) και ακόμα πιο ευαίσθητη χαμηλά.. Και τώρα που σου μιλάω σκέψου πίεσα ελαφρα τη κοιλια χαμηλά και με πόνεσε ελαφρώς.. Θα σου πω, αυτό δεν με έχει αγχώσει πολύ λόγω του ότι πιστεύω πως είναι λογικό να είμαστε ευαίσθητες στο σημείο που είναι η μήτρα..Ελπιζω βέβαια να πέφτω μέσα, αν ήταν κάτι το ανησυχητικό όλο και κάτι θα είχαμε ακούσει.. Αλλα όπως λες και συ αύριο θα μας λυθούν οι απορίες! 😀

Ναι καλό είναι να λύνονται από το να το σκεφτόμαστε και να ανχωνομαστε..η πεθερά μου λέει ότι είναι επειδή μεγαλώνει η μήτρα ..αλλά και πάλι θέλουμε ένα γιατρό να μας το πει ..πιστεύω όλα καλά είναι ..πως το κάνεις και φουσκώνεις με το μαρούλι ..εγώ ίσα ίσα κάνω προθέρμανση για το κύριος 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...