Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου '22


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

 

Εγώ εάν θέλετε θα συμμετέχω σε ζουμ να σας πω ένα γεια 💗💗...αλλά σίγουρα δε θα κάνω γυμναστικη γιατί έχω το θεματακι μ τον τράχηλο που δεν με αφήνει να κάνω τίποτα 😔😔😔

 

Αχ Κανέλα μου οοοοχι δε σου λέω τι βρηκααααα αχαχαχχαχαχα  αν και είναι πολύ ενθαρρυντικά αυτά που βρήκα!!! Χαχαχαχα

Να μην κάνεις τίποτα εσύ, προσοχή πολύ θελειιι❤️ Άμα είναι τόσο ενθαρρυντικά τα πράγματα τότε θέλω να ακούσω να σου πω την αληθεια😂😂😊😊Άμα σου πω πως ο μικρός κλωτσάει οταν ακούει τον Χάρη Ρωμα τι θα πεις??? Βλέπω συνέχεια καφέ της χαράς και το έχει μάθει μάλλον 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Ναι και εμένα μύδια δεν με αφήνει να τρώω, επίσης δεν με αφήνει τόνο, σολωμό, ξιφία ψάρια δηλαδή που βρίσκονται σε μεγάλο βάθος.

Πέρα από το φούσκωμα που μου έφερε το χταποδακι δεν έχω θέμα ευτυχώς με το στομάχι ακόμα, αλλά από ότι μου λένε από δω και πέρα οι καούρες θα είναι συχνές!!! 

Νομίζω είναι στον γιατρό αυτό και φυσικά και στις ανάγκες του οργανισμού της κάθε μιας . Εγώ παίρνω σίδηρο, φυλλικό και ασβέστιο. Ασβέστιο παίρνω μόνο τις μέρες που δεν τρώω δύο μερίδες γαλακτοκομικών. Αλλά τώρα που μπορώ να φάω πάλι γιαούρτι, έχω ελαττώσει το ασβέστιο. 

🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹

Να σας ρωτήσω εσείς έχετε φίλες που είτε είναι εγκυες ή γέννησαν πρόσφατα, που σας αγχωνουν με ιστορίες και επίσης νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα και προσπαθούν να σου αλλάξουν γνώμη κλπ κλπ; Και πως τις αντιμετωπίζεται; 

Αχ τα γαλακτοκομικά ακόμα δεν τα μπορώ.. με αηδιάζουν από το πρώτο τρίμηνο ακόμα.. μόνο τυρί φέτα τρώω κάπου κάπου αν μου έρθει όρεξη με κάποια φαγητά.. εγώ έχω την καλύτερη μου φίλη που γέννησε τον Αύγουστο και την αδερφή μου που είναι έγκυος στο 7ο μήνα σε διδυμακια αλλά πολύ με βοηθάνε, δεν με αγχωνουν.. μου έτυχε κάνα δυο φορές από γνωστές μου πιο παλιές μανουλες να μιλάμε και να νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα ή να προσπαθούν να μου δίνουν συμβουλές που εγώ διαφωνώ αλλά δεν δίνω πολύ σημασία..εξάλλου δεν γίνεται να συμφωνούμε με όλους πάντα.. ούτε καν με τις αδερφες μου δεν συμφωνώ σε όλα αλλά δεν αφήνω και να προσπαθούν με το ζόρι να μου αλλάξουν γνώμη.. κάθε μανούλα και κάθε μωράκι είναι πολύ διαφορετικά δεν μπορεί να ισχύουν για όλες μας τα ίδια πράγματα γι αυτό έχουμε γιατρούς και μαίες για να μας καθοδηγουν σωστά.. οι καλοπροαίρετες συμβουλές είναι δέκτες, η επιμονή όμως μερικών να επιβαλλουν τη γνώμη τους δεν παλευεται..σου έτυχε να σου σπάσουν τα νευρα? Είναι πολύ συχνό αυτό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, καλημέρα!!! Από χθες κάτι νιώθω εκεί κάτω στην κοιλίτσα, σαν ελαφριά χτυπήματακια.. το ένιωθα και πριν αλλά όχι σε τετοιο Ρυθμό.. δλδ πολύ σπάνια!! Είμαι πολύ χαρούμενη!! Εύχομαι το μωρό μου να έχει αρχίσει το κλοτσομπουνιδι!!! 🤣🤣🤣🤣 Ήθελα να ρωτήσω κάτι, γιατί πάνω που καταλήγω διαβάζω κάποιες άλλες απόψεις, συμφωνώ και με αυτές ( επειδή δν ξέρω) και ξαναμπερδευομαι.. που θα κοιμουνται τα μωράκια σας για αρχή, μόλις έρθουν πρώτα ο Θεός???? Πορτ μπεμπέ, λίκνο, πάρκοκρεβατο η κούνια κατευθείαν με φωλιτσα?? 

στις πριν 10 ώρες, ο/η Kanelaa είπε:

Μόλις με πήρε η μαμά μου και με ρώτησε πως γίνεται να της σκάνε διαφημίσεις με μωράκια.. Μόνο αυτό θα σας πω 😂😂😂😂😂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Κορίτσια μου, καλημέρα!!! Από χθες κάτι νιώθω εκεί κάτω στην κοιλίτσα, σαν ελαφριά χτυπήματακια.. το ένιωθα και πριν αλλά όχι σε τετοιο Ρυθμό.. δλδ πολύ σπάνια!! Είμαι πολύ χαρούμενη!! Εύχομαι το μωρό μου να έχει αρχίσει το κλοτσομπουνιδι!!! 🤣🤣🤣🤣 Ήθελα να ρωτήσω κάτι, γιατί πάνω που καταλήγω διαβάζω κάποιες άλλες απόψεις, συμφωνώ και με αυτές ( επειδή δν ξέρω) και ξαναμπερδευομαι.. που θα κοιμουνται τα μωράκια σας για αρχή, μόλις έρθουν πρώτα ο Θεός???? Πορτ μπεμπέ, λίκνο, πάρκοκρεβατο η κούνια κατευθείαν με φωλιτσα?? 

 

Αχ άρχισες να το νιώθεις το μωράκι.. τέλεια!! Και εγώ έχω μπερδευτεί με αυτό το θέμα του ύπνου.. δεν έχω αποφασίσει ακόμα αλλά μάλλον για λίκνο λέω.. παρκοκρεβατο και κούνια δεν χωράνε στο δωμάτιο μου.. και το Πορτ μπεμπέ είναι μια λύση αλλά εγώ θα το χρησιμοποιήσω μόνο αν δεν το κυκλοφορώ έξω με το καρότσι.. δηλαδή μόνο αν είναι μόνιμα στην κρεβατοκάμαρα πάνω στη βάση του. Αυτό έκανε μία φίλη και την έβγαλε μέχρι 6 μηνών μια χαρά χωρίς να χρειαστεί λίκνο και τώρα μεταφέρθηκαν κατευθειαν στην κούνια στο παιδικό αλλά αυτό εξαρτάται από το μέγεθος του Πορτ μπεμπέ και του μωρού φυσικά όπως μου είπε.. εσύ προς ποια επιλογή τείνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Αχ άρχισες να το νιώθεις το μωράκι.. τέλεια!! Και εγώ έχω μπερδευτεί με αυτό το θέμα του ύπνου.. δεν έχω αποφασίσει ακόμα αλλά μάλλον για λίκνο λέω.. παρκοκρεβατο και κούνια δεν χωράνε στο δωμάτιο μου.. και το Πορτ μπεμπέ είναι μια λύση αλλά εγώ θα το χρησιμοποιήσω μόνο αν δεν το κυκλοφορώ έξω με το καρότσι.. δηλαδή μόνο αν είναι μόνιμα στην κρεβατοκάμαρα πάνω στη βάση του. Αυτό έκανε μία φίλη και την έβγαλε μέχρι 6 μηνών μια χαρά χωρίς να χρειαστεί λίκνο και τώρα μεταφέρθηκαν κατευθειαν στην κούνια στο παιδικό αλλά αυτό εξαρτάται από το μέγεθος του Πορτ μπεμπέ και του μωρού φυσικά όπως μου είπε.. εσύ προς ποια επιλογή τείνεις?

Εγώ ελεγα για Πορτ μπεμπέ σίγουρα επειδή μεταφέρεται κιόλας σε μεζονέτα και κούνια μετά.. ήθελα και λίκνο στην αρχή αλλά δεν ξέρω μέχρι πόσο μηνών μπορεί να μπει μέσα, γιατί αν είναι για 6 μήνες, να βάλω κατευθείαν κουνέλια στο δωμάτιο μας και μετά στο δικό του.. μήπως και κούνια και λίκνο είναι διπλά λευτα?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Εγώ ελεγα για Πορτ μπεμπέ σίγουρα επειδή μεταφέρεται κιόλας σε μεζονέτα και κούνια μετά.. ήθελα και λίκνο στην αρχή αλλά δεν ξέρω μέχρι πόσο μηνών μπορεί να μπει μέσα, γιατί αν είναι για 6 μήνες, να βάλω κατευθείαν κουνέλια στο δωμάτιο μας και μετά στο δικό του.. μήπως και κούνια και λίκνο είναι διπλά λευτα?? 

Μπορεί να είναι και τζάμπα διπλά λεφτά δεν ξέρω.. έχω ακούσει να έχουν χρησιμοποιήσει όλες τις περιπτώσεις και όλες σωστές μου φαίνονται γιατί είναι τι βολεύει την καθεμία.. θέλει λίγο σκέψη για να αποφασίσουμε γιατί και εγώ έχω μπερδευτεί.. τα λίκνο που βρίσκω και εγώ κάπου τόσο λένε μεχρι 6 μηνων, τα περισσότερα Πορτ μπεμπέ και καλαθουνες νομιζω είναι μέχρι κάπου 3 μηνών οπότε γιαυτο κάποιες παίρνουν και τα δύο φανταζομαι είναι πάντα και ανάλογα το μωράκι όπως είπα και πριν.. αν σου χωράει κούνια στο δωμάτιο είσαι τυχερή, θα βολευτεις μια χαρά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Μπορεί να είναι και τζάμπα διπλά λεφτά δεν ξέρω.. έχω ακούσει να έχουν χρησιμοποιήσει όλες τις περιπτώσεις και όλες σωστές μου φαίνονται γιατί είναι τι βολεύει την καθεμία.. θέλει λίγο σκέψη για να αποφασίσουμε γιατί και εγώ έχω μπερδευτεί.. τα λίκνο που βρίσκω και εγώ κάπου τόσο λένε μεχρι 6 μηνων, τα περισσότερα Πορτ μπεμπέ και καλαθουνες νομιζω είναι μέχρι κάπου 3 μηνών οπότε γιαυτο κάποιες παίρνουν και τα δύο φανταζομαι είναι πάντα και ανάλογα το μωράκι όπως είπα και πριν.. αν σου χωράει κούνια στο δωμάτιο είσαι τυχερή, θα βολευτεις μια χαρά.. 

Χαχαχα.. και εμένα όλα σωστά μου φαίνονται για αυτό και έχω μπερδευτεί!! Ναι ευτυχώς χωράει.. μάλλον θα δούμε μέχρι τότε, κάπου θα καταλήξουμε, δεν μπορεί.. μάλλον όλα θα τα πάρουμε, αλλά κουβέντα να γίνεται!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, 

Σας στέλνω εδώ κάποια δωρεάν online μαθήματα pilates για εγκυμοσύνη αν ενδιαφέρεται κάποια από εσάς. Είναι κάθε Δευτέρα και Τετάρτη στις 18.00

https://www.iaso.gr/maieytiki-gynaikologiki-kliniki/moms-wellness/homefithome

Το βρήκα την περασμένη εβδομάδα και σήμερα το παρακολούθησα πρώτη φορά. Δε μπορώ να πω ότι ξετρελλάθηκα κι όλας αλλά δεν ήταν κακό για βελτίωση της στάσης σώματος. Δεν έχω προηγούμενη εμπειρία, γενικά με τη γυμναστική δεν το έχω, αλλά κάνω κάθε μέρα περπάτημα αυτό το διάστημα και λέω να παρακολουθ΄ώ και αυτές τις ασκήσεις στο βαθμό που μπορώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Κορίτσια μου, καλημέρα!!! Από χθες κάτι νιώθω εκεί κάτω στην κοιλίτσα, σαν ελαφριά χτυπήματακια.. το ένιωθα και πριν αλλά όχι σε τετοιο Ρυθμό.. δλδ πολύ σπάνια!! Είμαι πολύ χαρούμενη!! Εύχομαι το μωρό μου να έχει αρχίσει το κλοτσομπουνιδι!!! 🤣🤣🤣🤣 Ήθελα να ρωτήσω κάτι, γιατί πάνω που καταλήγω διαβάζω κάποιες άλλες απόψεις, συμφωνώ και με αυτές ( επειδή δν ξέρω) και ξαναμπερδευομαι.. που θα κοιμουνται τα μωράκια σας για αρχή, μόλις έρθουν πρώτα ο Θεός???? Πορτ μπεμπέ, λίκνο, πάρκοκρεβατο η κούνια κατευθείαν με φωλιτσα?? 

 

Κοριτσαρα μου το μωρουλι ειναιιι!!! Γιουπιιιι!!! Καλές κλωτσιές ευχομαιιιιιι😂❤️❤️❤️

Εμείς επειδή θα αλλαξουμε σπίτι λέω να βάλω λίκνο δίπλα στο κρεββάτι μας και να βάλω κούνια στο καινούργιο που θα παμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kanelaa είπε:

Κοριτσαρα μου το μωρουλι ειναιιι!!! Γιουπιιιι!!! Καλές κλωτσιές ευχομαιιιιιι😂❤️❤️❤️

Εμείς επειδή θα αλλαξουμε σπίτι λέω να βάλω λίκνο δίπλα στο κρεββάτι μας και να βάλω κούνια στο καινούργιο που θα παμε

Ευχαριστώ πολύ αγάπη μου!!! Καλές κλοτσιες να έχουμε όλες!!! ❤️❤️❤️❤️❤️ Ε αφού, θα αλλάξεις σπίτι, μην πάρεις ακόμα την κούνια.. με το καλό στο καινούριο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucky39 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, 

Σας στέλνω εδώ κάποια δωρεάν online μαθήματα pilates για εγκυμοσύνη αν ενδιαφέρεται κάποια από εσάς. Είναι κάθε Δευτέρα και Τετάρτη στις 18.00

https://www.iaso.gr/maieytiki-gynaikologiki-kliniki/moms-wellness/homefithome

Το βρήκα την περασμένη εβδομάδα και σήμερα το παρακολούθησα πρώτη φορά. Δε μπορώ να πω ότι ξετρελλάθηκα κι όλας αλλά δεν ήταν κακό για βελτίωση της στάσης σώματος. Δεν έχω προηγούμενη εμπειρία, γενικά με τη γυμναστική δεν το έχω, αλλά κάνω κάθε μέρα περπάτημα αυτό το διάστημα και λέω να παρακολουθ΄ώ και αυτές τις ασκήσεις στο βαθμό που μπορώ. 

Σε ευχαριστούμε πολύ!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Ευχαριστώ πολύ αγάπη μου!!! Καλές κλοτσιες να έχουμε όλες!!! ❤️❤️❤️❤️❤️ Ε αφού, θα αλλάξεις σπίτι, μην πάρεις ακόμα την κούνια.. με το καλό στο καινούριο!!! 

Ευχαριστούμε πάρα πολύ!! Μακάρι να βρούμε βασικά γιατί εδώ που μένουμε είναι πανάκριβα τα σπίτια λες και μένουμε δεν ξέρω και γω που! 32 χρόνια μενω εδώ στη Νέα Σμύρνη και ήλπιζα να αλλάξει με τη καραντινα αλλά τα πράγματα έχουν χειροτέρεψει!! 

Σε ποια εβδομάδα είσαι???? ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kanelaa είπε:

Ευχαριστούμε πάρα πολύ!! Μακάρι να βρούμε βασικά γιατί εδώ που μένουμε είναι πανάκριβα τα σπίτια λες και μένουμε δεν ξέρω και γω που! 32 χρόνια μενω εδώ στη Νέα Σμύρνη και ήλπιζα να αλλάξει με τη καραντινα αλλά τα πράγματα έχουν χειροτέρεψει!! 

Σε ποια εβδομάδα είσαι???? ❤️

Ισχυει αυτό με τα σπίτια.. καλά για Νέα Σμύρνη και πριν 2 χρόνια που ήμουν Αθηνα κ εμένα παλαιό Φάληρο, πιο φθηνά βρίσκαμε στο Φαληρο.. και εδώ πάντως στο Βραχάτι κορινθιας τα ίδια μετά την καραντίνα μιλάμε για διπλές τιμές.. για αυτό όσο και αν δεν βολεύει η μεζονέτα με μωρό ( όπως το σκευτομαι) δεν φεύγω γιατί όταν ήρθαμε βρήκαμε αυτήν την απίστευτη μεζονέτα, καινούρια, στη παραλία, βλέπω θάλασσα πιάτο, με 2 μπάνια, τζάκι, καλοριφέρ 2 υπνοδωμάτια, μόνο 270 ευρώ.. και η κοπέλα που το έχει είναι απίστευτη, δεν μας έχει κάνει καμία αύξηση, και γενικά δεν έχουμε κανένα πρόβλημα.. οπότε θα φύγουμε με το καλό όταν μπορεσουμε βάλουμε μπροστά το δικό μας.. είμαι 20+4.. εσύ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κουνελακι36 έχω πάθει σοοοοκ !!! Τρελό σοοοοκ όμως!!!!! Τι έχεις πετύχει;;;μεζονέτα μόνο με 270 ;;;; Ντάξει είσαι πολύ τυχερή!!! Όχι !! Εννοείται θα φύγετε μόνο μόλις βάλετε μπροστά για το δικό σας σπιτάκι!!! Έπαθα εγώ τρομερό λαλα τώρα ειδικά με το τζάκι!!!!

 

 

Κορίτσια δεν παραθέτω μηνύματα θέλω να απευθυνθώ σε οοοολες!! Χαχα 

Αρχικά, σοκαριστηκα που όλες το ζείτε αυτό...το google μας ακούει και είναι πανταχού παρον 😳😳😳😳😳 χαχαχαχ 

Επίσης, εγώ κορίτσια είμαι σε πολύ μεγάλο δίλημμα σχετικά με το που θα κοιμάται το μωρό στην αρχή η αδερφή του άντρα μου έχει ένα ωραιότατο λίκνο και μου λένε όλοι να μου το δώσουν αλλά μετά αρχίζουν οι εξής απορίες και πείτε ότι έχουμε λίκνο η πορτ-μπεμπέ χρειαζόμαστε σεντόνια ειδικά για αυτα;;;; Δηλαδή και εμένα που μου λένε ότι θα μου το δώσουν τσάμπα μετά σκέφτομαι τα περαιτερω έξοδα! Φυσικά μπορεί να μου δώσει και σεντονάκια αλλά μωρέ για το καλό θες να αγοράσεις και εσύ!!! Έτσι το σκέφτομαι!!! Πφφ!! Τέλος πάντων τελικά μάλλον θα το πάρω το λίκνο και ό,τι γίνει....

Αν και άλλη μία λύση που είχα σκεφτεί εγώ είναι η φωλια μέσα στην κούνια. Σε ένα σεμινάριο που είχα παρακολουθήσει Αυτό γενικά δεν ενδείκνυται γιατί έλεγε ότι το παιδί πρέπει να μαθαίνει είτε στην κούνια είτε στη φωλιά είτε στο λίκνο... Αλλά εγώ θα ήθελα να βάλω τη φωλιά μέσα στην κούνια για να νιώθει και αυτό λίγο πιο προστατευμένο!!!! Γιατί τη φωλιά θα μου την κάνει δώρο ο αδερφός μου οπότε θα την έχω και επίσης έτσι όπως βλέπω κάποιες φορές Είναι τόσο ωραίες!!!! Δεν μπορώ να αντισταθώ!!!

Τέλος, κορίτσια μου θα θιξω ένα θέμα που το έχουμε πει τρεις χιλιάδες φορές!! Εμβόλιο κορονοιου.... Είμαι σε φάση που θέλω να κλείσω ραντεβού τέλη του Δεκέμβρη αφού έχω μιλήσει με όσους δικούς μου εμπιστεύομαι ( τον μπαμπά μου και τον άντρα μου βασικά) θέλω να κάνω και ένα γκάλοπ σε εσάς ποιες το έχουν κάνει... Θυμάμαι ότι οι περισσότερες το έχετε κάνει....κάποιες και πιο πρίν ...αλλά είναι εύκολο να μου ξαναπειτε;;; Συγγνώμη...αλλά καταλαβαινετε την αγωνία...

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και απο εμένα! Εγώ έχω κάνει και τις δυο δόσεις pfizer τον Ιούλιο λιγο πριν μείνω έγκυος… τώρα θα πρέπει απο οτι μου είπε ο γιατρός μου για σιγουριά να κάνω και την γ δόση και η αλήθεια έχω ξενερώσει αρκετά γιατί νόμιζα οτι ξεμπέρδεψα.. παθολόγος μου είπε να κανω και το εμβόλιο της γρίπης, αλλά μαλλον δεν θα το κάνω γιατί έχω σταματήσει απο τη δουλειά και έρχομαι σε επαφή κυριολεκτικά μόνο με τον άντρα μου και τους γονείς μου…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

@Κουνελακι36 έχω πάθει σοοοοκ !!! Τρελό σοοοοκ όμως!!!!! Τι έχεις πετύχει;;;μεζονέτα μόνο με 270 ;;;; Ντάξει είσαι πολύ τυχερή!!! Όχι !! Εννοείται θα φύγετε μόνο μόλις βάλετε μπροστά για το δικό σας σπιτάκι!!! Έπαθα εγώ τρομερό λαλα τώρα ειδικά με το τζάκι!!!!

 

 

Κορίτσια δεν παραθέτω μηνύματα θέλω να απευθυνθώ σε οοοολες!! Χαχα 

Αρχικά, σοκαριστηκα που όλες το ζείτε αυτό...το google μας ακούει και είναι πανταχού παρον 😳😳😳😳😳 χαχαχαχ 

Επίσης, εγώ κορίτσια είμαι σε πολύ μεγάλο δίλημμα σχετικά με το που θα κοιμάται το μωρό στην αρχή η αδερφή του άντρα μου έχει ένα ωραιότατο λίκνο και μου λένε όλοι να μου το δώσουν αλλά μετά αρχίζουν οι εξής απορίες και πείτε ότι έχουμε λίκνο η πορτ-μπεμπέ χρειαζόμαστε σεντόνια ειδικά για αυτα;;;; Δηλαδή και εμένα που μου λένε ότι θα μου το δώσουν τσάμπα μετά σκέφτομαι τα περαιτερω έξοδα! Φυσικά μπορεί να μου δώσει και σεντονάκια αλλά μωρέ για το καλό θες να αγοράσεις και εσύ!!! Έτσι το σκέφτομαι!!! Πφφ!! Τέλος πάντων τελικά μάλλον θα το πάρω το λίκνο και ό,τι γίνει....

Αν και άλλη μία λύση που είχα σκεφτεί εγώ είναι η φωλια μέσα στην κούνια. Σε ένα σεμινάριο που είχα παρακολουθήσει Αυτό γενικά δεν ενδείκνυται γιατί έλεγε ότι το παιδί πρέπει να μαθαίνει είτε στην κούνια είτε στη φωλιά είτε στο λίκνο... Αλλά εγώ θα ήθελα να βάλω τη φωλιά μέσα στην κούνια για να νιώθει και αυτό λίγο πιο προστατευμένο!!!! Γιατί τη φωλιά θα μου την κάνει δώρο ο αδερφός μου οπότε θα την έχω και επίσης έτσι όπως βλέπω κάποιες φορές Είναι τόσο ωραίες!!!! Δεν μπορώ να αντισταθώ!!!

Τέλος, κορίτσια μου θα θιξω ένα θέμα που το έχουμε πει τρεις χιλιάδες φορές!! Εμβόλιο κορονοιου.... Είμαι σε φάση που θέλω να κλείσω ραντεβού τέλη του Δεκέμβρη αφού έχω μιλήσει με όσους δικούς μου εμπιστεύομαι ( τον μπαμπά μου και τον άντρα μου βασικά) θέλω να κάνω και ένα γκάλοπ σε εσάς ποιες το έχουν κάνει... Θυμάμαι ότι οι περισσότερες το έχετε κάνει....κάποιες και πιο πρίν ...αλλά είναι εύκολο να μου ξαναπειτε;;; Συγγνώμη...αλλά καταλαβαινετε την αγωνία...

 

 

 

 

 

Όλοι σοκ παθαίνουν όταν λέω την τιμή και ξέρουν το σπίτι.. η αλήθεια είναι πως και εμείς ψάχναμε να βρούμε γιατί είναι τόσο φθηνό..τελικά τίποτα δεν βρήκαμε.. χαχαχα.. λοιπόν για το εμβόλιο, εγώ είχα παρενέργειες. Βασικά ότι παρενέργεια υπήρχε..αλλά το ηξερα.. είναι ο οργανισμός μου έτσι..για αυτό δεν είπα κάτι εδώ, μην σας αγχωσω.. φαντάσου με είχε πειράξει μια χρονιά το απλό της γρίπης.. επίσης, εμένα έκανε αντίδραση με την αντιβίωση που πήρα για το δόντι μου.. οπότε να ξέρετε για κανένα λόγο αντιβίωση.. κατά τα άλλα τώρα είμαι καλά και την Παρασκευή πάω για την δεύτερη!! Μην αγχώνεσαι, έχουν γίνει πολλες μελέτες.. πλέον για τις έγκυες είναι απαραίτητο.. και με τόσα που ακούμε δλδ πλέον θέλω να το κάνω να τελειώνω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

@Κουνελακι36 έχω πάθει σοοοοκ !!! Τρελό σοοοοκ όμως!!!!! Τι έχεις πετύχει;;;μεζονέτα μόνο με 270 ;;;; Ντάξει είσαι πολύ τυχερή!!! Όχι !! Εννοείται θα φύγετε μόνο μόλις βάλετε μπροστά για το δικό σας σπιτάκι!!! Έπαθα εγώ τρομερό λαλα τώρα ειδικά με το τζάκι!!!!

 

 

Κορίτσια δεν παραθέτω μηνύματα θέλω να απευθυνθώ σε οοοολες!! Χαχα 

Αρχικά, σοκαριστηκα που όλες το ζείτε αυτό...το google μας ακούει και είναι πανταχού παρον 😳😳😳😳😳 χαχαχαχ 

Επίσης, εγώ κορίτσια είμαι σε πολύ μεγάλο δίλημμα σχετικά με το που θα κοιμάται το μωρό στην αρχή η αδερφή του άντρα μου έχει ένα ωραιότατο λίκνο και μου λένε όλοι να μου το δώσουν αλλά μετά αρχίζουν οι εξής απορίες και πείτε ότι έχουμε λίκνο η πορτ-μπεμπέ χρειαζόμαστε σεντόνια ειδικά για αυτα;;;; Δηλαδή και εμένα που μου λένε ότι θα μου το δώσουν τσάμπα μετά σκέφτομαι τα περαιτερω έξοδα! Φυσικά μπορεί να μου δώσει και σεντονάκια αλλά μωρέ για το καλό θες να αγοράσεις και εσύ!!! Έτσι το σκέφτομαι!!! Πφφ!! Τέλος πάντων τελικά μάλλον θα το πάρω το λίκνο και ό,τι γίνει....

Αν και άλλη μία λύση που είχα σκεφτεί εγώ είναι η φωλια μέσα στην κούνια. Σε ένα σεμινάριο που είχα παρακολουθήσει Αυτό γενικά δεν ενδείκνυται γιατί έλεγε ότι το παιδί πρέπει να μαθαίνει είτε στην κούνια είτε στη φωλιά είτε στο λίκνο... Αλλά εγώ θα ήθελα να βάλω τη φωλιά μέσα στην κούνια για να νιώθει και αυτό λίγο πιο προστατευμένο!!!! Γιατί τη φωλιά θα μου την κάνει δώρο ο αδερφός μου οπότε θα την έχω και επίσης έτσι όπως βλέπω κάποιες φορές Είναι τόσο ωραίες!!!! Δεν μπορώ να αντισταθώ!!!

Τέλος, κορίτσια μου θα θιξω ένα θέμα που το έχουμε πει τρεις χιλιάδες φορές!! Εμβόλιο κορονοιου.... Είμαι σε φάση που θέλω να κλείσω ραντεβού τέλη του Δεκέμβρη αφού έχω μιλήσει με όσους δικούς μου εμπιστεύομαι ( τον μπαμπά μου και τον άντρα μου βασικά) θέλω να κάνω και ένα γκάλοπ σε εσάς ποιες το έχουν κάνει... Θυμάμαι ότι οι περισσότερες το έχετε κάνει....κάποιες και πιο πρίν ...αλλά είναι εύκολο να μου ξαναπειτε;;; Συγγνώμη...αλλά καταλαβαινετε την αγωνία...

 

 

 

 

 

Καλημέρα κορίτσι μου! 

Μια χαζή ερώτηση: Στο λίκνο πχ δε μπορείς να βάλεις κανονικό σεντονάκι κούνιας, διπλωμένο στη μέση; 

Εμάς θα μας δώσει κάποια πράγματα η κουμπάρα μας από τις μικρές της και θα τα κοιτάξει μέσα στις γιορτές που θα έχει πιο πολύ χρόνο. Οπότε είμαι στην αναμονή να δω τι έχει για να δω τι θα χρειαστεί να αγοράσουμε. 

Σχετικά με το εμβόλιο, όσο ήμουν στη διαδικασία της εξωσωματικής δεν το έκανα. Όταν απέβαλλα τον Ιούνιο, ρώτησα τον γυναικολόγο και μου είπε να το κάνω. Έκλεισα αμέσως και έκανα και τις δύο δόσεις τον Ιούλιο, ακριβώς πριν μείνω έγκυος! Τώρα κανονικά είναι να κάνω την επαναληπτική δόση τέλος Ιανουαρίου και θα τον ξαναρωτήσω τις επόμενες ημέρες και για αυτό. Γενικά, θεωρούμαστε κατηγορία υψηλού κινδύνου και προσωπικά, αν δεν το είχα κάνει πιο πριν, θα το έκανα το συντομότερο. Είχα κάποιες παρενέργειες, τύπου κόπωση, υπνηλία, όχι πυρετό και τέτοια. Και τον Οκτώβριο, έκανα και το εμβόλιο της γρίπης που πάλι πρέπει να κάνουμε γιατί είμαστε ευαίσθητες. Γενικά, πιο πολύ φοβάμαι μην αρρωστήσω και χρειαστεί να πάρω φάρμακα, παρά να πάθω κάτι από τα εμβόλια. Και έχω αποφασίσει παρ'όλο που όλες μου οι φίλες κλπ είναι εμβολιασμένες, ότι θα αποφύγω όλες τις επαφές σε εσωτερικό χώρο μέχρι να γεννήσω με το καλό (εκτός από τους γονείς μου που κι αυτοί δεν πολυκυκλοφορούν). Ίσως είμαι υπερβολική αλλά το θέμα είναι να νιώθουμε εμείς ασφαλείς. Οπότε να κάνεις ό,τι σου λέει ο γιατρούλης σου για να νιώθεις άνετα κι εσύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/12/2021 at 11:10 ΜΜ, ο/η Kanelaa είπε:

Να μην κάνεις τίποτα εσύ, προσοχή πολύ θελειιι❤️ Άμα είναι τόσο ενθαρρυντικά τα πράγματα τότε θέλω να ακούσω να σου πω την αληθεια😂😂😊😊Άμα σου πω πως ο μικρός κλωτσάει οταν ακούει τον Χάρη Ρωμα τι θα πεις??? Βλέπω συνέχεια καφέ της χαράς και το έχει μάθει μάλλον 😂😂😂😂

Ωραία τα λέω χαχαχαχ γενικά έλεγε ότι περισσότερο τα ακούμε όταν είμαστε ξαπλωμένες και χαλαρές...τότε ξυπνάνε...γιατί αν είμαστε εν κινήσει αυτά νανουριζονται !!! Επίσης έλεγε ότι περνάνε περιόδους ύπνου και περιόδους πάλι ύπνου αλλά είναι πιο ενεργητικά για αυτό αν κάτσουμε και τα παρατηρήσουμε θα δούμε ότι μπορεί μια μέρα να είναι δραστήρια και την επόμενη να μην είναι και την οαραεπομενη να είναι πάλι δραστήρια!!! Ρε αληθειααααα έχει μάθει το καφέ της χαράς ;;θα τρελαθώ...!!! Αχ θέλω κι εγώ να μάθει κάτι τέτοιο...εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Όλοι σοκ παθαίνουν όταν λέω την τιμή και ξέρουν το σπίτι.. η αλήθεια είναι πως και εμείς ψάχναμε να βρούμε γιατί είναι τόσο φθηνό..τελικά τίποτα δεν βρήκαμε.. χαχαχα.. λοιπόν για το εμβόλιο, εγώ είχα παρενέργειες. Βασικά ότι παρενέργεια υπήρχε..αλλά το ηξερα.. είναι ο οργανισμός μου έτσι..για αυτό δεν είπα κάτι εδώ, μην σας αγχωσω.. φαντάσου με είχε πειράξει μια χρονιά το απλό της γρίπης.. επίσης, εμένα έκανε αντίδραση με την αντιβίωση που πήρα για το δόντι μου.. οπότε να ξέρετε για κανένα λόγο αντιβίωση.. κατά τα άλλα τώρα είμαι καλά και την Παρασκευή πάω για την δεύτερη!! Μην αγχώνεσαι, έχουν γίνει πολλες μελέτες.. πλέον για τις έγκυες είναι απαραίτητο.. και με τόσα που ακούμε δλδ πλέον θέλω να το κάνω να τελειώνω..

Αχ βρε κορίτσι μου εντάξει!!! Η αλήθεια είναι ότι το πρόβλημά μου δεν είναι αν θα έχω κάποια παρενέργεια Αλλά τι θα συμβεί το μωρό μετά από χρόνια!!! Αλλά μου είπε και ο μπαμπάς μου και εδώ θα το κάνουν παιδιά 5 χρόνων.... Οπότε.... Ξέρω γω...πφφ..

ΘΘα το κλείσω να το κάνω μετά τη γιορτή μου αυτό το όριο έχω βάλει!!! Με το καλό η δεύτερη δόση σου κοριτσάκι μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου εντάξει!!! Η αλήθεια είναι ότι το πρόβλημά μου δεν είναι αν θα έχω κάποια παρενέργεια Αλλά τι θα συμβεί το μωρό μετά από χρόνια!!! Αλλά μου είπε και ο μπαμπάς μου και εδώ θα το κάνουν παιδιά 5 χρόνων.... Οπότε.... Ξέρω γω...πφφ..

ΘΘα το κλείσω να το κάνω μετά τη γιορτή μου αυτό το όριο έχω βάλει!!! Με το καλό η δεύτερη δόση σου κοριτσάκι μου!!!!!

Ευχαριστώ πολυυυ!!! Και εσύ με το καλό το εμβόλιο!!! Και πολύχρονη για τη γιορτουλα σου!!! Πάντα με υγεία, χαρά και ένα υγιέστατο μωράκι το νέο έτος!!! ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Ευχαριστώ πολυυυ!!! Και εσύ με το καλό το εμβόλιο!!! Και πολύχρονη για τη γιορτουλα σου!!! Πάντα με υγεία, χαρά και ένα υγιέστατο μωράκι το νέο έτος!!! ❤️❤️❤️❤️

Ευχαριστώ....στις 17 είναι βέβαια!! Αλλά ευχαριστώ πολύ!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Ευχαριστώ....στις 17 είναι βέβαια!! Αλλά ευχαριστώ πολύ!!!!! 

Ε θα τα ξαναπουμε τότε τα χρόνια σου πολλά!! ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Όλοι σοκ παθαίνουν όταν λέω την τιμή και ξέρουν το σπίτι.. η αλήθεια είναι πως και εμείς ψάχναμε να βρούμε γιατί είναι τόσο φθηνό..τελικά τίποτα δεν βρήκαμε.. χαχαχα.. λοιπόν για το εμβόλιο, εγώ είχα παρενέργειες. Βασικά ότι παρενέργεια υπήρχε..αλλά το ηξερα.. είναι ο οργανισμός μου έτσι..για αυτό δεν είπα κάτι εδώ, μην σας αγχωσω.. φαντάσου με είχε πειράξει μια χρονιά το απλό της γρίπης.. επίσης, εμένα έκανε αντίδραση με την αντιβίωση που πήρα για το δόντι μου.. οπότε να ξέρετε για κανένα λόγο αντιβίωση.. κατά τα άλλα τώρα είμαι καλά και την Παρασκευή πάω για την δεύτερη!! Μην αγχώνεσαι, έχουν γίνει πολλες μελέτες.. πλέον για τις έγκυες είναι απαραίτητο.. και με τόσα που ακούμε δλδ πλέον θέλω να το κάνω να τελειώνω..

Να σε ρωτήσω κάτι? Κατά τη διάρκεια που έπαιρνες την αντιβίωση έκανες το εμβόλιο και έκανε αντίδραση ή την είχες τελειώσει? Γιατί τώρα κανονικά πρέπει ο άντρας μου να κάνει την 3η δόση και του είπαν οι γιατροί του όχι προς το παρόν γιατί λόγω της εγχείρησης έχει πάρει πάρα πολλές αντιβιωσεις (και συνεχίζει δηλαδή)..αλλά δεν μας διευκρίνισαν πόσο καιρό αφότου τελειώσει την αγωγή θα μπορεί να κάνει το εμβόλιο, μάλλον πρέπει να το ρωτήσω να μου πουν συγκεκριμένα γιατι θέλει ο κακομοίρης να το κάνει όσο πιο σύντομα γίνεται, φοβάται πολύ για όλους μας τώρα με όλα αυτά που μπαινοβγαίνει και σε κλινικές για επανεξετάσεις κλπ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

@Κουνελακι36 έχω πάθει σοοοοκ !!! Τρελό σοοοοκ όμως!!!!! Τι έχεις πετύχει;;;μεζονέτα μόνο με 270 ;;;; Ντάξει είσαι πολύ τυχερή!!! Όχι !! Εννοείται θα φύγετε μόνο μόλις βάλετε μπροστά για το δικό σας σπιτάκι!!! Έπαθα εγώ τρομερό λαλα τώρα ειδικά με το τζάκι!!!!

 

 

Κορίτσια δεν παραθέτω μηνύματα θέλω να απευθυνθώ σε οοοολες!! Χαχα 

Αρχικά, σοκαριστηκα που όλες το ζείτε αυτό...το google μας ακούει και είναι πανταχού παρον 😳😳😳😳😳 χαχαχαχ 

Επίσης, εγώ κορίτσια είμαι σε πολύ μεγάλο δίλημμα σχετικά με το που θα κοιμάται το μωρό στην αρχή η αδερφή του άντρα μου έχει ένα ωραιότατο λίκνο και μου λένε όλοι να μου το δώσουν αλλά μετά αρχίζουν οι εξής απορίες και πείτε ότι έχουμε λίκνο η πορτ-μπεμπέ χρειαζόμαστε σεντόνια ειδικά για αυτα;;;; Δηλαδή και εμένα που μου λένε ότι θα μου το δώσουν τσάμπα μετά σκέφτομαι τα περαιτερω έξοδα! Φυσικά μπορεί να μου δώσει και σεντονάκια αλλά μωρέ για το καλό θες να αγοράσεις και εσύ!!! Έτσι το σκέφτομαι!!! Πφφ!! Τέλος πάντων τελικά μάλλον θα το πάρω το λίκνο και ό,τι γίνει....

Αν και άλλη μία λύση που είχα σκεφτεί εγώ είναι η φωλια μέσα στην κούνια. Σε ένα σεμινάριο που είχα παρακολουθήσει Αυτό γενικά δεν ενδείκνυται γιατί έλεγε ότι το παιδί πρέπει να μαθαίνει είτε στην κούνια είτε στη φωλιά είτε στο λίκνο... Αλλά εγώ θα ήθελα να βάλω τη φωλιά μέσα στην κούνια για να νιώθει και αυτό λίγο πιο προστατευμένο!!!! Γιατί τη φωλιά θα μου την κάνει δώρο ο αδερφός μου οπότε θα την έχω και επίσης έτσι όπως βλέπω κάποιες φορές Είναι τόσο ωραίες!!!! Δεν μπορώ να αντισταθώ!!!

Τέλος, κορίτσια μου θα θιξω ένα θέμα που το έχουμε πει τρεις χιλιάδες φορές!! Εμβόλιο κορονοιου.... Είμαι σε φάση που θέλω να κλείσω ραντεβού τέλη του Δεκέμβρη αφού έχω μιλήσει με όσους δικούς μου εμπιστεύομαι ( τον μπαμπά μου και τον άντρα μου βασικά) θέλω να κάνω και ένα γκάλοπ σε εσάς ποιες το έχουν κάνει... Θυμάμαι ότι οι περισσότερες το έχετε κάνει....κάποιες και πιο πρίν ...αλλά είναι εύκολο να μου ξαναπειτε;;; Συγγνώμη...αλλά καταλαβαινετε την αγωνία...

 

 

 

 

 

Διονη μου εγώ όπως είπα και την προηγούμενη εβδομάδα μετά το ραντεβού μου με το γιατρό μου είπε να το κάνω και θα το κάνω αμέσως μετά τη β επιπέδου σε κάνα δυο εβδομάδες δηλαδή.. να σου πω την αλήθεια δεν το πολύ σκέφτομαι θα πάω μια και έξω χωρίς να το αναλύσω ιδιαίτερα γιατί μετά από τη συζήτηση με το γιατρό μου δεν το φοβαμαι πια, ίσα ίσα ανυπομονώ γιατί τα πράγματα έχουν γίνει πολύ επικίνδυνα.. να σου πω την αλήθεια δεν φοβόμουν το εμβόλιο σαν σκεύασμα (τόσα φάρμακα που έχουμε κατεβάσει εμείς αυτό θα σκεφτόμουν?) εγώ φοβόμουν να το κάνω κατά τη διάρκεια της εξωσωματικής λόγω των ορμονών και των φαρμάκων ταυτόχρονα με το εμβόλιο. επίσης τότε τα πράγματα ήταν κάπως μπερδεμένα ακομα ο καθένας έλεγε και κάτι διαφορετικό τώρα έχουν ξεκαθαρίσει και το έχουν κάνει πάρα πολλές εγκυουλες πλέον.. το να συμβεί κάτι στο παιδί στο μέλλον δεν το σκέφτομαι καν και δεν το πιστεύω γιατί μου φαίνεται εγκληματικό όλη η επιστημονική κοινότητα να θέλει να κάνει τόσο μεγάλο κακό σε όλο τον κόσμο.. αυτή είναι η άποψη μου μόνο βέβαια.. εσύ να κάνεις αυτό που λέει η καρδούλα σου και θα σε κάνει να νιώθεις όμορφα.. και σίγουρα να ακολουθήσεις την οδηγία που θα σου δώσει ο γιατρός που πραγματικά μέσα σου εμπιστεύεσαι μόνο έτσι θα είσαι σίγουρη και ήρεμη γιατί καταλαβαίνω πως νιώθεις, σε όλες μας έχουν περάσει διάφορες σκέψεις από το μυαλό βρισκόμαστε σε μια ευαίσθητη φάση της ζωής μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Nana90 είπε:

Καλημέρα και απο εμένα! Εγώ έχω κάνει και τις δυο δόσεις pfizer τον Ιούλιο λιγο πριν μείνω έγκυος… τώρα θα πρέπει απο οτι μου είπε ο γιατρός μου για σιγουριά να κάνω και την γ δόση και η αλήθεια έχω ξενερώσει αρκετά γιατί νόμιζα οτι ξεμπέρδεψα.. παθολόγος μου είπε να κανω και το εμβόλιο της γρίπης, αλλά μαλλον δεν θα το κάνω γιατί έχω σταματήσει απο τη δουλειά και έρχομαι σε επαφή κυριολεκτικά μόνο με τον άντρα μου και τους γονείς μου…

Αχ που να ξεμπερδεψουμε με αυτό το πράγμα? Και η αδερφή μου που είναι στον 7ο μήνα της είπαν να κάνει κανονικότατα την 3η δόση της.. ο γυναικολόγος τι σου είπε για της γρίπης? Εμένα μου είπε ότι κανονικά πρέπει να το κάνω αλλά τώρα έχει προτεραιότητα του κοβιντ (επειδή δεν το έχω κάνει καθόλου) οπότε το αφήσαμε της γρίπης.. Εγω είμαι τηλεργασια αλλά οι γύρω μου δουλεύουν εννοείται και κυκλοφορουν οπότε δεν μπορώ να πω ότι δεν κινδυνεύω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...