Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποιότητα Σπέρματος


Georgia1988

Recommended Posts

Καλησπέρα συναγωνίστριες!!! Έχω πολύ καιρό να πάω με άλλον αντρα και δεν θυμάμαι πολλά από σπερματα!! Έχω την εντύπωση ότι του άντρα μου δεν είναι νορμαλ είναι πολύ υδαρές και εχει κάποια κομματάκια.... Προσπαθώ να τον πείσω να πάει σε έναν γιατρό  αλλά ο γιατρός που πήγε του είπε ότι είναι νορμαλ χωρίς να κάνει εξετάσεις.  Έχω την εντύπωση ότι κάθομαι τσάμπα σαν μαλάκας και κλωσσάω!!! Έχει πάει καμιάς σας ο άντρας για εξετάσεις τι έγινε πως ακριβώς έγινε η θεραπεία και πόσο χρόνο χρειάζεται αν είχατε προβλήματα. Σας ρωτάω για να μπορέσω να τον πείσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Georgia1988 είπε:

Καλησπέρα συναγωνίστριες!!! Έχω πολύ καιρό να πάω με άλλον αντρα και δεν θυμάμαι πολλά από σπερματα!! Έχω την εντύπωση ότι του άντρα μου δεν είναι νορμαλ είναι πολύ υδαρές και εχει κάποια κομματάκια.... Προσπαθώ να τον πείσω να πάει σε έναν γιατρό  αλλά ο γιατρός που πήγε του είπε ότι είναι νορμαλ χωρίς να κάνει εξετάσεις.  Έχω την εντύπωση ότι κάθομαι τσάμπα σαν μαλάκας και κλωσσάω!!! Έχει πάει καμιάς σας ο άντρας για εξετάσεις τι έγινε πως ακριβώς έγινε η θεραπεία και πόσο χρόνο χρειάζεται αν είχατε προβλήματα. Σας ρωτάω για να μπορέσω να τον πείσω...

Θα παρεις ενα δειγμα και θα το πας εσυ !! μεσα σε ενα μισάωρο το πολύ να εισαι στο κεντρο (βρες καποιο κοντα σου) και θα τους πεις να κανουν σπερμοδιαγραμα και καλλιεργεία σπερματος ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Georgia1988 είπε:

Καλησπέρα συναγωνίστριες!!! Έχω πολύ καιρό να πάω με άλλον αντρα και δεν θυμάμαι πολλά από σπερματα!! Έχω την εντύπωση ότι του άντρα μου δεν είναι νορμαλ είναι πολύ υδαρές και εχει κάποια κομματάκια.... Προσπαθώ να τον πείσω να πάει σε έναν γιατρό  αλλά ο γιατρός που πήγε του είπε ότι είναι νορμαλ χωρίς να κάνει εξετάσεις.  Έχω την εντύπωση ότι κάθομαι τσάμπα σαν μαλάκας και κλωσσάω!!! Έχει πάει καμιάς σας ο άντρας για εξετάσεις τι έγινε πως ακριβώς έγινε η θεραπεία και πόσο χρόνο χρειάζεται αν είχατε προβλήματα. Σας ρωτάω για να μπορέσω να τον πείσω...

Καλησπέρα κορίτσι! Θα πρέπει να πάρεις δείγμα σε ουροσυλεκτη και να το πας σε εξειδικευμένο κέντρο που ασχολούνται με το σπέρμα...όχι σε οποιοδήποτε μικροβιολογικά εργαστήριο γιατί δεν βγάζουν σωστά αποτελέσματα. Η θεραπεία είναι σχετική ανάλογα με την βλάβη που παρουσιάζεται.Εχε όμως κατά νου ότι για να δεις αποτελέσματα θα πρέπει να περάσει τουλάχιστον ένα 3 μηνο, γιατί κάθε τόσο ανανεώνεται το σπέρμα.Αν δεν γίνομαι αδιάκριτη πόσο καιρό προσπαθείτε και πόσο χρονών είναι ο άντρας σου γιατί αν καταλαβαίνω σωστά από το όνομα σου εσύ πρέπει να είσαι  σαν και εμένα 33.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι! Θα πρέπει να πάρεις δείγμα σε ουροσυλεκτη και να το πας σε εξειδικευμένο κέντρο που ασχολούνται με το σπέρμα...όχι σε οποιοδήποτε μικροβιολογικά εργαστήριο γιατί δεν βγάζουν σωστά αποτελέσματα. Η θεραπεία είναι σχετική ανάλογα με την βλάβη που παρουσιάζεται.Εχε όμως κατά νου ότι για να δεις αποτελέσματα θα πρέπει να περάσει τουλάχιστον ένα 3 μηνο, γιατί κάθε τόσο ανανεώνεται το σπέρμα.Αν δεν γίνομαι αδιάκριτη πόσο καιρό προσπαθείτε και πόσο χρονών είναι ο άντρας σου γιατί αν καταλαβαίνω σωστά από το όνομα σου εσύ πρέπει να είσαι  σαν και εμένα 33.

6 μήνες προσπαθούμε και ο άντρας μου είναι 40 χρονών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Georgia1988 είπε:

6 μήνες προσπαθούμε και ο άντρας μου είναι 40 χρονών.

εντάξει δεν είναι μεγάλο χρονικό διάστημα...καλό θα ήταν όμως να κάνει μια εξέταση σπέρματος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Georgia1988 είπε:

Καλησπέρα συναγωνίστριες!!! Έχω πολύ καιρό να πάω με άλλον αντρα και δεν θυμάμαι πολλά από σπερματα!! Έχω την εντύπωση ότι του άντρα μου δεν είναι νορμαλ είναι πολύ υδαρές και εχει κάποια κομματάκια.... Προσπαθώ να τον πείσω να πάει σε έναν γιατρό  αλλά ο γιατρός που πήγε του είπε ότι είναι νορμαλ χωρίς να κάνει εξετάσεις.  Έχω την εντύπωση ότι κάθομαι τσάμπα σαν μαλάκας και κλωσσάω!!! Έχει πάει καμιάς σας ο άντρας για εξετάσεις τι έγινε πως ακριβώς έγινε η θεραπεία και πόσο χρόνο χρειάζεται αν είχατε προβλήματα. Σας ρωτάω για να μπορέσω να τον πείσω...

εμενα δυστυχως δεν θελει νακουσει για εξεταση. Μου εχει σπασει τα νευρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Georgia1988 είπε:

Καλησπέρα συναγωνίστριες!!! Έχω πολύ καιρό να πάω με άλλον αντρα και δεν θυμάμαι πολλά από σπερματα!! Έχω την εντύπωση ότι του άντρα μου δεν είναι νορμαλ είναι πολύ υδαρές και εχει κάποια κομματάκια.... Προσπαθώ να τον πείσω να πάει σε έναν γιατρό  αλλά ο γιατρός που πήγε του είπε ότι είναι νορμαλ χωρίς να κάνει εξετάσεις.  Έχω την εντύπωση ότι κάθομαι τσάμπα σαν μαλάκας και κλωσσάω!!! Έχει πάει καμιάς σας ο άντρας για εξετάσεις τι έγινε πως ακριβώς έγινε η θεραπεία και πόσο χρόνο χρειάζεται αν είχατε προβλήματα. Σας ρωτάω για να μπορέσω να τον πείσω...

Δεν προσπαθειτε και πάρα πολύ καιρό και ίσως γι αυτό να μην το έχει πάρει απόφαση ο άντρας σου.. ούτε εμένα ήθελε και πολύ να πάει και αν του έλεγα στα ισια να πάει σε γιατρό ή για εξετάσεις δεν θα πήγαινε ποτέ τον ξέρω πολύ καλά..οπότε τον άφησα να αποφασισει μόνος του (σχεδόν). Του το έχει ζητήσει ο δικός σου γιατρός? Εγώ αυτό έκανα, Του ζήτησα να πάμε μαζί στο γυναικολόγο μου και του το είπε εκεινος.. δεν μπορούσε φυσικά να αρνηθεί γιατί μας έβαλε και τους δύο ταυτόχρονα σε μια σειρά εξετάσεων υπογονιμότητας και δεν υπηρχε περίπτωση να με αφήσει να ψάχνομαι μόνο εγώ.. του είπε ο γιατρός μου αν θες παιδί αυτός είναι ο τρόπος και τέλος.. είναι μια καλή λύση και αυτό που πρότειναν τα κορίτσια να συλλέξει το δείγμα στο σπίτι αλλά θέλει προσοχή στη μεταφορά και επίσης πρέπει πρωτίστως να δεχτεί να κάνει την εξέταση έστω και έτσι που είναι πιο εύκολο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Εμείς οι γυναίκες πάμε κάθε χρόνο για εξετάσεις και είμαστε οι πρώτες που εξεταζομαστε σε περίπτωση δυσκολίας εγκυμοσύνης! Αυτοι γιατί αρνούνται να εξεταστούν? Αυτά είναι απομεινάρια της πατριαρχιας όπου θεωρητικα μόνο οι γυναίκες είχαν το πρόβλημα!!! Πρέπει να τους κάνετε να καταλάβουν ότι το να μην εξεταστούν δεν υπάρχει σαν επιλογή, όπως επίσης και το εάν πάτε εσείς για εξετάσεις θα πρέπει να πάνε και αυτοί! 

Συμφωνώ μαζί σου αλλά αν δεν μάθουν από την οικογένειά τους πιο μικροί να κάνουν κάποιους προληπτικους ελέγχους τι να κάνουμε και μεις? το βάρος πέφτει πάνω μας όταν 40ριζουν.. δεν ξέρω για σας, εγώ πάντως τους γονεις μου δεν τους άκουσα ποτέ να λένε στον αδερφό μου να κάνει εξετάσεις όπως λεγανε σε μας τα κορίτσια..ούτε και η πεθερά μου το έλεγε στον άντρα μου.. Πάντως ευτυχώς εμενα ποτέ δεν έριξε το βάρος πάνω μου αλλά ήθελε λιγάκι σπρώξιμο όπως οι περισσότεροι για την πρώτη φορά, μετά όλα είναι ευκολα..τώρα με την εξωσωματική ξέρεις πόσες φορές έχει δώσει σπέρμα? Άπειρες, και δεν λέει και κουβέντα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Συμφωνώ μαζί σου αλλά αν δεν μάθουν από την οικογένειά τους πιο μικροί να κάνουν κάποιους προληπτικους ελέγχους τι να κάνουμε και μεις? το βάρος πέφτει πάνω μας όταν 40ριζουν.. δεν ξέρω για σας, εγώ πάντως τους γονεις μου δεν τους άκουσα ποτέ να λένε στον αδερφό μου να κάνει εξετάσεις όπως λεγανε σε μας τα κορίτσια..ούτε και η πεθερά μου το έλεγε στον άντρα μου.. Πάντως ευτυχώς εμενα ποτέ δεν έριξε το βάρος πάνω μου αλλά ήθελε λιγάκι σπρώξιμο όπως οι περισσότεροι για την πρώτη φορά, μετά όλα είναι ευκολα..τώρα με την εξωσωματική ξέρεις πόσες φορές έχει δώσει σπέρμα? Άπειρες, και δεν λέει και κουβέντα..

Δεν το είχα σκεφτεί έτσι... Έχεις απόλυτο δίκιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...