Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Εγώ να σου πω την αλήθεια απλά σκοντάφτω πάνω στα πράγματα μέχρι στιγμής.. 

Έχει αλλάξει και το κέντρο βάρους μας είναι λογικό μια έλλειψη ισορροπίας... 

Τι να πω δεν είχα θέμα στις προηγούμενες εγκυμοσύνες.... εύχομαι να ήταν το τελευταίο ατύχημα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, @Christine_ καλά αποτελέσματα εύχομαι. @Froufroπροσεχε κοπέλα μου, ειδικά τώρα με τις βροχές τα πάντα γλυστρανε. Πρέπει να είμαστε διπλά προσεκτικές!!! πάντως και εμένα τις ίδιες εξετάσεις μου έγραψε ο γιατρός και λογικά θα τις κάνω αύριο. Πάντως για Doppler δεν μου έχει πει ακόμα ο γιατρός μου. Ίσως στις 17 που θα ξανά πάω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Froufro είπε:

Τι να πω δεν είχα θέμα στις προηγούμενες εγκυμοσύνες.... εύχομαι να ήταν το τελευταίο ατύχημα 

Εγώ νομίζω ότι πρέπει να σταματήσεις να βιάζεσαι !! Πιο σιγά... Και μην κουβαλάς πράγματα στις σκάλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Εγώ νομίζω ότι πρέπει να σταματήσεις να βιάζεσαι !! Πιο σιγά... Και μην κουβαλάς πράγματα στις σκάλες

Η αλήθεια είναι ότι βιαζόμουν λίγο χθες, αλλά όχι ότι δεν πρόσεχα... Τέλος καλό ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα ρωτήσω τη γιατρό μου άμα είναι σήμερα κι εγώ για αυτές τις εξετάσεις 😁 

Δε θυμάμαι αν έκανα στη πρώτη εγκυμοσύνη τέτοιες. 

Θυμάμαι σίγουρα ότι είχα κάνει καλλιέργεια κολπικού υγρού . Λογικά σήμερα που θα πάω θα μου κάνει αυτή... 

🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️ 

Επίσης περιμένω σχεδόν πέρασε το 2 Ώρο. 

Είναι λογικό που θέλω να φάω μπισκότα σοκολάτας τώρα που κάνω την καμπύλη μετά από τόσο ζάχαρη; 😁🤷‍♀️😅😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Θα ρωτήσω τη γιατρό μου άμα είναι σήμερα κι εγώ για αυτές τις εξετάσεις 😁 

Δε θυμάμαι αν έκανα στη πρώτη εγκυμοσύνη τέτοιες. 

Θυμάμαι σίγουρα ότι είχα κάνει καλλιέργεια κολπικού υγρού . Λογικά σήμερα που θα πάω θα μου κάνει αυτή... 

🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️ 

Επίσης περιμένω σχεδόν πέρασε το 2 Ώρο. 

Είναι λογικό που θέλω να φάω μπισκότα σοκολάτας τώρα που κάνω την καμπύλη μετά από τόσο ζάχαρη; 😁🤷‍♀️😅😂

Ναι ναι 😂😂😂😂😂 

Αλλο τα μπισκοτάκια !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kallia.Geo είπε:

@JNtina, μπορείς να μας στείλεις το καρότσι που πήρες ? Και από πού ? 

Κάλλια μου πηρα της cybex τελικα απο τα mothercare! 3 σε 1 (καρότσι, καλαθουνα και για το αυτοκίνητο)! Ψάξου σιγα σιγα για καρότσι γιατι για κατι αλλα που ρωτήσαμε δεν είχαν ετοιμοπαράδοτα και μας ειπαν 1 με 1,5 μηνα παράδοση… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christine_ είπε:

Θα ρωτήσω τη γιατρό μου άμα είναι σήμερα κι εγώ για αυτές τις εξετάσεις 😁 

Δε θυμάμαι αν έκανα στη πρώτη εγκυμοσύνη τέτοιες. 

Θυμάμαι σίγουρα ότι είχα κάνει καλλιέργεια κολπικού υγρού . Λογικά σήμερα που θα πάω θα μου κάνει αυτή... 

🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️ 

Επίσης περιμένω σχεδόν πέρασε το 2 Ώρο. 

Είναι λογικό που θέλω να φάω μπισκότα σοκολάτας τώρα που κάνω την καμπύλη μετά από τόσο ζάχαρη; 😁🤷‍♀️😅😂

Καλα αποτελέσματα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

Η αλήθεια είναι ότι βιαζόμουν λίγο χθες, αλλά όχι ότι δεν πρόσεχα... Τέλος καλό ❤

Εσυ εισαι σαν κι εμενα μου φαίνεται σκοντάφτεις στο ίσιωμα!!! Εγω το ειχα απο πριν για αυτο τωρα παω σαν χελώνα με τον αντρα μου απο πισω η διπλα σημαδούρα να μου λεει συνεχεια προσεχεεεεεεε!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Εσυ εισαι σαν κι εμενα μου φαίνεται σκοντάφτεις στο ίσιωμα!!! Εγω το ειχα απο πριν για αυτο τωρα παω σαν χελώνα με τον αντρα μου απο πισω η διπλα σημαδούρα να μου λεει συνεχεια προσεχεεεεεεε!!!! 

😆😆😆 Δεν το έχω γενικά να σκοντάφτω αλλά κάτι δεν πάει καλά. Πάει μας βγήκε το όνομα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

😆😆😆 Δεν το έχω γενικά να σκοντάφτω αλλά κάτι δεν πάει καλά. Πάει μας βγήκε το όνομα!!!! 

Χαχαχαχαχαχαχαχχα!!! Γράψε λαθος!!! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

😆😆😆 Δεν το έχω γενικά να σκοντάφτω αλλά κάτι δεν πάει καλά. Πάει μας βγήκε το όνομα!!!! 

Χαχαχαχχαχαχαχαχ αφού είσαι καλά , σε βγει ότι θέλει 😂😂😂

Εγώ δεν βγαίνω τώρα με τη βροχή φανταστείτε γιατί φοβάμαι ότι θα με πάρει η κατηφόρα 🤣 (μένω σε ύψωμα) 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Χαχαχαχχαχαχαχαχ αφού είσαι καλά , σε βγει ότι θέλει 😂😂😂

Εγώ δεν βγαίνω τώρα με τη βροχή φανταστείτε γιατί φοβάμαι ότι θα με πάρει η κατηφόρα 🤣 (μένω σε ύψωμα) 

 

Εγώ στην εσωτερική σκάλα έφυγα..... 🙄 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

😆😆😆 Δεν το έχω γενικά να σκοντάφτω αλλά κάτι δεν πάει καλά. Πάει μας βγήκε το όνομα!!!! 

Καλημερα μανούλες 🌺🧚🏼‍♂️ Froufro διαβασα αυτο που επαθες και με πιασε  η καρδια μου😕 Να προσεχετε μανούλες !!!!!!!!! Εκανα χτες τις εξετασεις μου: καμπυλη / αιματος / ούρων. Δοξα τω Θεω ολα καλα🥰🌸 Ειμαι τοσο ευτυχισμενη ρε κοριτσια. Δεν εχω λογια… Τοσο σκατιλα σε αυτο το κοσμο εξω και ομως τοσο ευλογια εχουμε και φερνουμε ομορφια. Οταν πεφτω ψυχολογικα κοιταω την εικονα της (απο τον υπερηχο) και χαμογελάνε και τα αυτια μου🥰🌺🌸🧚🏼‍♂️❤️💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Ναι γι'αυτό αργούν οι αναρτήσεις σου....

Λοιπόν εγώ χρησιμοποιώ σαμπουάν-αφρόλουτρο proderm, αλοιφή συγκάματος bepanthol και σε οτιδήποτε άλλο προτιμώ την frezyderm πχ κρέμα σώματος, ή αν προκύψει θέμα με νινίδα ή βρεφική ακμή.... Φυσικά δεν είμαι ειδήμων, απλά λέω αυτά με τα οποία εγώ είμαι ικανοποιημένη 😊

Καλησπερα!Σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σου!!! Ευχομαι να εισαι καλυτερα και κοιτα να προσεχεις τον εαυτο σου😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια! @Christine_ καλα αποτελεσματα να εχεις! Εμεις σημερα ειχαμε γιατρο. Ολα καλα με το μωρακι μας μεγαλωσε και το βρηκε πολυ καλο. Doppler μας ειπε αρχες Ιανουαριου και τελικα θα γεννησουμε στο Ιασω λογω οτι κλεινει το Γαια. Επισης σημερα πηγαμε και για ψωνια και πηραμε κατι ομορφα ρουχαλακια που δεν χορταινω να τα κοιταζω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η fairydream είπε:

Καλησπερα!Σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σου!!! Ευχομαι να εισαι καλυτερα και κοιτα να προσεχεις τον εαυτο σου😊

Να είσαι καλά κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Froufro είπε:

@Christine_ πήρες αποτελέσματα?

Καλησπέρα! 

Πήρα ναι ..

Το σάκχαρο νηστείας ήταν 98 και μετά από μια ώρα 99 .... 

Πάω ενδοκρινολόγο για περαιτέρω ..

Πήγα και στη γυναικολογο με είδε , μου έκανε και ένα ντοπλερ επί της ευκαιρίας 😂 

Υπερβολικές συσπάσεις κάνω και θα ξανά πάω πάλι 21/12 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Καλησπέρα! 

Πήρα ναι ..

Το σάκχαρο νηστείας ήταν 98 και μετά από μια ώρα 99 .... 

Πάω ενδοκρινολόγο για περαιτέρω ..

Πήγα και στη γυναικολογο με είδε , μου έκανε και ένα ντοπλερ επί της ευκαιρίας 😂 

Υπερβολικές συσπάσεις κάνω και θα ξανά πάω πάλι 21/12 

 

Κι εμενα τοσο ηταν το ζάχαρο και πηγα σε ενδικρινολογο!!! 
Να ξαναπάς να σε παρακολουθεί συχνά!! 
Ολα καλα κοριτσι μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Κι εμενα τοσο ηταν το ζάχαρο και πηγα σε ενδικρινολογο!!! 
Να ξαναπάς να σε παρακολουθεί συχνά!! 
Ολα καλα κοριτσι μου!! 

Δεν με αγχώνει να σου πω την αλήθεια ιδιαίτερα. 

Έχω καταλάβει ότι υπάρχει θέμα από την αρχή αρχή , από τις πρώτες πρώτες εξετάσεις! 

Θα πάω ναι ! 

Το άλλο κουλό των εξετάσεων ήταν ότι εξαφανίστηκαν τα αντισώματα του θυρεοειδή! 😳🤔🤔 

Δεν ξέρω τι παίζει !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...