Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

@JNtina Εμένα πάντως τα κουβετρακια που είχα από τον πρώτο και ακόμη και σήμερα τα έχουμε και έχει πει ότι τα έχει για τον αδερφό του δεν έχουν κατσιασει στο πλυντήριο. 

Για να βγαίνουν αφράτα θέλει λιγότερο μαλακτικό και στις πετσέτες να το κάνετε αυτό 😉 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Αυτή δεν είναι για την περιοχή της πάνας; Για μασαζ μου βγαζει αλλη

F98B4242-96B6-4348-9872-8327A80BE399.jpeg

8,68???? Τόσο δεν έχει η δική μου κρέμα σώματος 😂😂😂😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτήσω κάτι ρε κορίτσια.. Εντάξει άρωμα εννοείτε δε θα φοράω… Το αποσμητικό για τις μασχάλες που μυρίζει επηρεάζει το μωρό🤔 και αν εσεις τι βάζετε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Christine_ είπε:

@JNtina Εμένα πάντως τα κουβετρακια που είχα από τον πρώτο και ακόμη και σήμερα τα έχουμε και έχει πει ότι τα έχει για τον αδερφό του δεν έχουν κατσιασει στο πλυντήριο. 

Για να βγαίνουν αφράτα θέλει λιγότερο μαλακτικό και στις πετσέτες να το κάνετε αυτό 😉 

 

Βάζουμε μαλακτικό στα μωρουδιακα ?? Εγώ δεν έχω πάρει ! Μόνο το υγρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Louna είπε:

Να ρωτήσω κάτι ρε κορίτσια.. Εντάξει άρωμα εννοείτε δε θα φοράω… Το αποσμητικό για τις μασχάλες που μυρίζει επηρεάζει το μωρό🤔 και αν εσεις τι βάζετε 

Εγώ έβαζα δεν είχα παρατηρήσει κάτι , ούτε μου είχε δημιουργηθεί τέτοια απορία 😳 

Πάντως όλα ήταν εντάξει . 

Άρωμα όχι δεν φορούσα , ειδικά στην αρχή τα ενοχλεί πολύ και δεν σε αναγνωρίζουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Christine_ είπε:

8,68???? Τόσο δεν έχει η δική μου κρέμα σώματος 😂😂😂😂 

 Πολύ ακριβά ρε κορίτσια μερικά… και είναι μονο 200ml εχεις να προτείνεις κατι αλλο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kallia.Geo είπε:

Βάζουμε μαλακτικό στα μωρουδιακα ?? Εγώ δεν έχω πάρει ! Μόνο το υγρό 

Εγώ έβαζα για να βγαίνουν πιο ωραία , απλά γενικά σε πετσέτες δεν βάζω πολύ όταν τις πλένω και βγαίνουν αφράτες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Αυτή δεν είναι για την περιοχή της πάνας; Για μασαζ μου βγαζει αλλη

F98B4242-96B6-4348-9872-8327A80BE399.jpeg

Έχεις δίκιο 😆😆😆😆😆 την πήρα κ μπήκε κατευθείαν στο συρτάρι..... δεν την τσέκαρα καθόλου!!!! Πάλι καλά που την έστειλα δηλαδή κ μου το είπες για να πάρω άλλη! Δεν θυμάμαι κ τις συσκευασίες 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Louna είπε:

 Πολύ ακριβά ρε κορίτσια μερικά… και είναι μονο 200ml εχεις να προτείνεις κατι αλλο; 

Εγώ αυτή έπαιρνα 

https://www.skroutz.gr/s/6042126/Septona-Calm-n-Care-Ενυδατική-Κρέμα-150ml.html

Υ.Γ. και για μένα όχι μόνο για τον μικρό 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Froufro είπε:

Έχεις δίκιο 😆😆😆😆😆 την πήρα κ μπήκε κατευθείαν στο συρτάρι..... δεν την τσέκαρα καθόλου!!!! Πάλι καλά που την έστειλα δηλαδή κ μου το είπες για να πάρω άλλη! Δεν θυμάμαι κ τις συσκευασίες 🤣

Δυο μερες τωρα εχω ενα θεμα με την αναπνοή μου κοριτσια… Εσεις το πάθατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ βάζω μαλακτικό το proderm

Όσο για το αν κατσιάζουν.... είναι ανάλογα το ύφασμα. Τα περισσότερα μια χαρά είναι μόλις στεγνώσουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Louna είπε:

Δυο μερες τωρα εχω ενα θεμα με την αναπνοή μου κοριτσια… Εσεις το πάθατε;

Κι εγώ το έχω , πολύ φυσιολογικό. 

Εδώ μιλάω στο μαγαζί για να εξηγήσω κάτι εκτός ότι λαχανιαζω , κάνω καμμία 10 άρια παύσεις. Σκέψου έχω και τη μάσκα ! Δρααααααμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; Τι καλά που ξεκινήσατε το πλύσιμο εμάς έχει βροχή τις τελευταίες μέρες και υγρασία οπότε λέω από εβδομάδα να ξεκινήσω πουωθα πάρω και την συρτάριερα για να τα τακτοποίησω αμέσως...έχω αρχίσει να ανέχομαι να σας πω την αλήθεια δεν έχω κάνει τίποτα ακόμα...έχω βέβαια 38 μέρες ακόμα..στις 21 ανατριχιασα να πω την αλήθεια 😂 @Froufro... @Christine_και γω πολυβιταμινες περνώ είναι όντως πιο ακριβες αλλά αυτά μου πρότεινε ο γιατρός με 61mg μαγνήσιο...απ' ότι βλέπω όλες έχετε πόνους άρα είναι φυσιολογική ελπίζω μετά τη γέννα να μην μας μείνει κουσουρι😂😂 @Kallia.Geo από σαμπουάν-αφρολουτρο εγώ πήρα της φαρμασεπτ από μυρωδιά ωραία τα υπόλοιπα θα δείξουν στη πορεία 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Μου τη σπάει που μας έχουν περάσει μέσα στη σκέψη πως τα ακριβά είναι τα καλά και τα άλλα είναι χάλια… και πιάνω τον εαυτό μου να μη ξέρει τι να κάνει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Christine_ είπε:

Κι εγώ το έχω , πολύ φυσιολογικό. 

Εδώ μιλάω στο μαγαζί για να εξηγήσω κάτι εκτός ότι λαχανιαζω , κάνω καμμία 10 άρια παύσεις. Σκέψου έχω και τη μάσκα ! Δρααααααμα

Με τρόμαξε τοσο πολυ χτες… Το ειχα όλη μερα… Δεν αναπνέω καλα, το αισθανομαι πανω αναμεσα στα ματια πανω στη μυτη, σα να μη μπαινει οξυγονο… Το βραδυ ολα καλα και το πρωι… Εδω και μια ωρα παλι τα ιδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω κορίτσια!!! Θα τις πλύνω και οτι γινει… μπορει να τις βαλω σε μια λεκάνη στο χέρι και οχι στο πλυντήριο! Με λιγότερο μαλακτικό οπως μου είπατε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sofi1 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; Τι καλά που ξεκινήσατε το πλύσιμο εμάς έχει βροχή τις τελευταίες μέρες και υγρασία οπότε λέω από εβδομάδα να ξεκινήσω πουωθα πάρω και την συρτάριερα για να τα τακτοποίησω αμέσως...έχω αρχίσει να ανέχομαι να σας πω την αλήθεια δεν έχω κάνει τίποτα ακόμα...έχω βέβαια 38 μέρες ακόμα..στις 21 ανατριχιασα να πω την αλήθεια 😂 @Froufro... @Christine_και γω πολυβιταμινες περνώ είναι όντως πιο ακριβες αλλά αυτά μου πρότεινε ο γιατρός με 61mg μαγνήσιο...απ' ότι βλέπω όλες έχετε πόνους άρα είναι φυσιολογική ελπίζω μετά τη γέννα να μην μας μείνει κουσουρι😂😂 @Kallia.Geo από σαμπουάν-αφρολουτρο εγώ πήρα της φαρμασεπτ από μυρωδιά ωραία τα υπόλοιπα θα δείξουν στη πορεία 😊

Εμένα το μαγνήσιο που παίρνω είναι 121,56 το κάθε ένα *3 φορές την μέρα ! (Νομίζω ότι μόλις το κόψω θα γεννήσω ακαριαία 😁

Οι πόνοι είναι φυσιολογικοί! 

Ρίξτε μια ματιά τι γίνεται στο σώμα μας κάθε εβδομάδα! Και λίγο πονάμε ! 

 

Όσων αφορά την συρταριερα που λέγαμε... Για πες τι βρήκες ; 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η JNtina είπε:

Ευχαριστω κορίτσια!!! Θα τις πλύνω και οτι γινει… μπορει να τις βαλω σε μια λεκάνη στο χέρι και οχι στο πλυντήριο! Με λιγότερο μαλακτικό οπως μου είπατε! 

Τώρα έχω απλωμένα τα κουβερτάκια, αν θες μετά στα στέλνω να τα δεις στεγνά, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα φαίνεται από τη φωτογραφία αυτό που θες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Μου τη σπάει που μας έχουν περάσει μέσα στη σκέψη πως τα ακριβά είναι τα καλά και τα άλλα είναι χάλια… και πιάνω τον εαυτό μου να μη ξέρει τι να κάνει

Εγώ γενικά είχα μείνει πολύ ικανοποιημένη από τη septona. Και για το συγκαμα η κρέμα και όλα . Και ο παιδίατρος μου είχε πει ότι είναι αρκετά καλή και οικονομική . Οπότε εκεί θα κινηθώ. 

Το τι ταιριάζει στο κάθε μωράκι όμως είναι κάτι που θα το δούμε στην πορεία! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sofi1 είπε:

Από απορρυπαντικό για τα ρούχα τους τι εταιρίες χρησιμοποιείται ;

Septona , proderm (αγαπημένη μυρωδιά) 

Οποίο από τα 2 είναι σε προσφορά εγώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sofi1 είπε:

Από απορρυπαντικό για τα ρούχα τους τι εταιρίες χρησιμοποιείται ;

Αρκάδι βρεφικό με πρασινο σαπουνι και το παιδικό το planet εχω παρει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Christine_ είπε:

Εμένα το μαγνήσιο που παίρνω είναι 121,56 το κάθε ένα *3 φορές την μέρα ! (Νομίζω ότι μόλις το κόψω θα γεννήσω ακαριαία 😁

Οι πόνοι είναι φυσιολογικοί! 

Ρίξτε μια ματιά τι γίνεται στο σώμα μας κάθε εβδομάδα! Και λίγο πονάμε ! 

 

Όσων αφορά την συρταριερα που λέγαμε... Για πες τι βρήκες ; 😂

Χαχαχααχ καλέ ούτε το ένα τέταρτο από σένα δεν περνώ😂😂... 

Βρήκα δύο που μου άρεσαν ΙΚΕΑ μια με τέσσερα συρτάρια και μια με τρία..θέλω να πάω να τις δω από κοντά όμως για να δω την χωρητικότητα μην είναι πολύ μικρά τα συρτάρια...εσύ φαντάζομαι δεν κοίταξες καν😂😂

Κρεβατάκια έχετε πάρει όσες δεν είχατε από πριν; Και αν ναι να επενδύσουμε εκεί ή δεν αξίζει..μήπως αξίζει μόνο το στρώμα να είναι καλή ποιότητα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sofi1 είπε:

Χαχαχααχ καλέ ούτε το ένα τέταρτο από σένα δεν περνώ😂😂... 

Βρήκα δύο που μου άρεσαν ΙΚΕΑ μια με τέσσερα συρτάρια και μια με τρία..θέλω να πάω να τις δω από κοντά όμως για να δω την χωρητικότητα μην είναι πολύ μικρά τα συρτάρια...εσύ φαντάζομαι δεν κοίταξες καν😂😂

Κρεβατάκια έχετε πάρει όσες δεν είχατε από πριν; Και αν ναι να επενδύσουμε εκεί ή δεν αξίζει..μήπως αξίζει μόνο το στρώμα να είναι καλή ποιότητα ;

Χχαχαχαχαχχααχ νιώθω εδώ μέσα ότι είμαστε όλες φίλες χρόνια ένα πράγμα! Πώς με ξέρετε έτσι ; 😂😂 

Έκανα μια έρευνα αγοράς και κατέληξα ότι πρέπει να το δω από κοντά γιατί ενώ κάποιες φαινόντουσαν οκ στη πραγματικότητα ήταν άθλιες από ότι είδα στα σχόλια. 

Στο ΙΚΕΑ πάντως ήταν οι πιο ακριβές που βρήκα . Μου είχε στείλε μια φίλη ένα λινκ που είχε πάρει κι αυτή και ήταν πιο οικονομικές , αν το βρω θα στο στείλω! 

Το στρώμα είναι μαστ . Δεν το συζητώ. Τώρα η κούνια είναι να σου αρέσει πάντως. 

Αυτό που έχω ακούσει ότι έχουν πάρει όλες και τελικά δεν χρειάστηκε ήταν η αλλαξιερα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • 3;!! Να σου ζήσουν! Με το καλό και το 4ο να έρθει!  Εγώ 3η φορά έγκυος αλλά είναι το 1ο που περιμένω και πιστεύω αυτή η φορά θα είναι και η τυχερή 🌈 Όπως τα λες, άλλες στιγμές είμαι καλά και άλλες άρρωστη κανονικά. Αλλά χαλάλι!! 
    • Ευχαριστώπολύυ!! Αν κάποια κοπέλα ξέρει κάποιο καλό ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής στείλτε μου ένα μήνυμα please!!
    • Γενικά δεν ειναι μια εξέταση που την προτείνουν… να όμως που στην φιλη μου αυτο ήταν το θέμα. Η συγκεκριμένη είχε λιγο παραπάνω κιλά οποτε ισως από αυτο το υποπτεύθηκε ο γιατρος. Να πας σε ενδοκρινολόγο που εξειδικεύεται στην υπογονιμότητα. Ελπίζω σε περίπτωση που υπάρχει κατι να βρεθεί σύντομα για να αντιμετωπιστεί! 🫶🏻
    • Καλημέρα!! Εγραψα και πριν αλλα μαλλον δεν ανέβηκε η απάντηση μου... Εχω αλλα 3 παιδακια☺️ Απο συμπτώματα οχι σπουδαια πράγματα . Απλα αν δεν ειχα κανει τεστ ακομα, από χθες θα το ειχα καταλάβει ότι ειμαι έγκυος. Η όρεξη μου για φαγητό έχει πέσει. Ειναι καπως το στομάχι, οχι αναγουλες και τέτοια βέβαια. Η όσφρηση μου έχει γίνει υπερ ευαίσθητη (μυριζω τα πάντα αχαχ) και λίγη κόπωση. Σε γενικές  γραμμές όμως τίποτα το σπουδαίο. Πιο πολύ νιώθω σα να ειμαι λίγο άρρωστη. Εσυ;
    • Όλα καλά θα πάνε!!! Εγώ αύριο μπαίνω στην 27η, είμαι στα τέλη Αυγούστου..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...