Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά

  • Απαντήσεις

    • Όντως. Κάνω που κάνω διαλλειματικό ύπνο... άμα κι αυτός είναι χάλια... ασ' τα να πάνε!!!
    • Ναι ρώτησε μπορεί να υπάρχει κάτι που μπορείς να πάρεις είναι δύσκολο να μην μπορείς να κοιμηθείς το βράδυ 
    • Θα ρωτήσω την επόμενη εβδομάδα και τους 2. Ίσως ξεκινησω τίποτα τύπου maalox μόνο το βράδυ πριν τον ύπνο. Τι να πω! Θα δούμε. 
    • Θα περιμένουμε και τα δικά σου νέα από την εξέταση κορίτσι μου μακάρι να να έχει ανεβει εγω εχτές ειδα στην Doppler της κόρης μου έγραψε οπίσθιος πλακούντας χαμηλός αλλά δεν μου είπαν ότι υπήρχε θέμα για να γεννήσω φυσιολογικά ήταν άλλοι οι λόγοι που έκανα καισαρική  σε αυτην ενώ ξεκίνησε χαμηλά τώρα γραφει οπίσθιος υψηλός 
    • Κοριτσάκι μου λυπάμαι πάρα πολύ... Καμία γυναίκα δεν αξίζει και δεν θα έπρεπε να βιώνει τέτοια απώλεια... Τουλάχιστον θα τελειώσει όλο αυτό το ψυχοφθόρο που ζούσες μέχρι σήμερα και θα μπορέσεις να απολαύσεις τα μπανάκια στη θάλασσα με τα παιδάκια σου...!  Η ηλικία είναι μόνο ένα νούμερο.. υπάρχουν πάρα πολλές γυναίκες και μεγαλύτερης ηλικίας που ξέρω προσωπικά αλλά και μέσα από τα φόρουμ τόσα χρόνια που είμαι, που συλλαμβάνουν απολύτως φυσιολογικά χωρίς ταλαιπωρία.. η παλινδρομη κύηση μπορεί να συμβεί ανεξαρτήτου ηλικίας και σε 20αρες..!! Είναι δυστυχώς πολύ συνηθισμένο παρά τη σκληρότητα του.... Εφόσον δεν υποβόσκει κάποιος συγκεκριμένος λόγος υπογονιμότητας δεν έχεις και λόγο ανησυχίας..! Αν τυχόν ξανασυμβεί (χτύπα ξύλο) θα κάνεις κάποιες εξετάσεις να να το διερευνήσεις.. Το μόνο που θα σου πω απαραιτήτως να ζητήσεις είναι να στείλουν το έμβρυο για εξέταση καρυότυπου να δείτε αν υπήρχε κάποια παθολογική κατάσταση του εμβρύου που οδήγησε στην παλινδρομη για να μην βασανιζεσαι.. άλλο πράγμα είναι η ιστολογική, δεν σου λέει τίποτα άλλο πέρα από το αν το δείγμα που συλλέχθηκε άνηκε σε έμβρυο.. μη τη φοβάσαι την αποξεση, σε 10-20' θα έχει τελειώσει και σε μερικές ώρες εφόσον συνέλθεις από τη μέθη θα μπορείς να επιστρέψεις σπίτι σου.. ο πόνος της αποξεσης είναι σα το πόνο της περιόδου και ίσως να έχεις μερικά ήπια ποναλακια τις επόμενες μέρες που θα περνάνε όμως με depon.. το ψυχολογικό κομμάτι πονάει περισσότερο και πάντα θα το έχεις στην καρδιά και την ψυχή σου...  Οτιδήποτε μπορεί να χρειαστείς στο μέλλον, μη διστάσεις να μου στείλεις!! Και στο κομμάτι της γονιμότητας.. σχεδόν 7 χρόνων εμπειρία κουβαλάω.. για την ώρα όμως πάρε το χρόνο σου να ανασυγκροτηθεις ψυχολογικά και σωματικά και δεν αμφιβάλλω στιγμή ότι θα κάνεις και άλλο παιδάκι!! ❤️❤️❤️❤️ Βρε άστο μήνυμα μου.. έχεις τα παιδάκια σου αγκαλίτσα, υγιέστατα πλασματακια να σου δίνουν δύναμη!!! Τι πιο ισχυρό από αυτό;! Και πάλι να τα χαίρεστε γεμάτα υγεία μια ολόκληρη ζωή!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...