Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυμοσύνη μετά από αποβολη


Recommended Posts

Καλησπέρα,

Είμαι 40 χρόνων και τον Νοέμβριο σταμάτησε η κύηση στις 8 εβδομάδες.Οι γιατροί απέκλεισαν το ενδεχόμενο να μείνω εγκυος ακόμα και με εξωσωματική, αλλά την Κυριακή έκανα με βαριά καρδιά τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε σε κλασματα δευτερολεπτου θετικό.Πρωι πρωί πήρα το γιατρό τηλέφωνο και πήγα για β χοριακη.Οι τιμή της ήταν 5241(36 μέρες από την τελευταία περιοδο)και η προγεστερονη 32.Αυριο το πρωί έχω ραντεβού στο γιατρό,αλλά όπως καταλαβαίνετε έχω τρομερό άγχος...Πως σας φαίνονται οι τιμές που έδωσαν οι εξετάσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Chris 40 είπε:

Καλησπέρα,

Είμαι 40 χρόνων και τον Νοέμβριο σταμάτησε η κύηση στις 8 εβδομάδες.Οι γιατροί απέκλεισαν το ενδεχόμενο να μείνω εγκυος ακόμα και με εξωσωματική, αλλά την Κυριακή έκανα με βαριά καρδιά τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε σε κλασματα δευτερολεπτου θετικό.Πρωι πρωί πήρα το γιατρό τηλέφωνο και πήγα για β χοριακη.Οι τιμή της ήταν 5241(36 μέρες από την τελευταία περιοδο)και η προγεστερονη 32.Αυριο το πρωί έχω ραντεβού στο γιατρό,αλλά όπως καταλαβαίνετε έχω τρομερό άγχος...Πως σας φαίνονται οι τιμές που έδωσαν οι εξετάσεις;

Η τιμή της χοριακης σου είναι τέλεια. Για την προγεστερονη δεν γνωρίζω.. Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά αυτή τη φορά ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Chris 40 είπε:

Καλησπέρα,

Είμαι 40 χρόνων και τον Νοέμβριο σταμάτησε η κύηση στις 8 εβδομάδες.Οι γιατροί απέκλεισαν το ενδεχόμενο να μείνω εγκυος ακόμα και με εξωσωματική, αλλά την Κυριακή έκανα με βαριά καρδιά τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε σε κλασματα δευτερολεπτου θετικό.Πρωι πρωί πήρα το γιατρό τηλέφωνο και πήγα για β χοριακη.Οι τιμή της ήταν 5241(36 μέρες από την τελευταία περιοδο)και η προγεστερονη 32.Αυριο το πρωί έχω ραντεβού στο γιατρό,αλλά όπως καταλαβαίνετε έχω τρομερό άγχος...Πως σας φαίνονται οι τιμές που έδωσαν οι εξετάσεις;

Κορίτσι μου δεν έχω ιδέα από τιμές καθώς δεν έχω αποκτήσει παιδί, είμαι στην δεύτερη εξωσωματική! Αλλά θεωρώ ότι εδώ έχει γίνει θαύμα και χαίρομαι απίστευτα!! Γιατί οι γιατροί είχαν αποκλείσει το ενδεχόμενο εγκυμοσύνης ακόμα και με εξωσωματική;; Εντ μεταξύ από τα λίγα που ξέρω η τιμή της χοριακης δείχνει ότι είσαι πολύ έγκυος κούκλα μου 😉 !! Να μας πεις τα νέα σου !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απεκτησα την κόρη μου στα 29 μου χωρίς την παραμικρή δυσκολία στη συλληψη(μια φορά και μπαμ).Μέχρι τα 36 μου ο γιατρος έλεγε ότι μπορώ να μείνω εγκυος οποία μέρα θέλω.Στα 38,όμως,τα ωάρια μειώθηκαν υπερβολικά με αποτέλεσμα να μην μπορώ να συλλάβω.Ουτως ή άλλως το ποσοστό επιτυχίας στις εξωσωματικές είναι χαμηλό,σε συνδυασμό με την προχωρημένη ηλικία μου μιλάμε για σίγουρη αποτυχία.Εμεινα το Σεπτέμβριο εγκυος απροσδόκητα, αλλά όπως ανέφερα παλινδρομησε.Τωρα ακόμα πιο απροσδόκητα, δεδομένου ότι δεν το σκεφτόμασταν καθόλου κι έχουμε αρχίσει να βλέπουμε τη διαδικασία υιοθεσίας έμεινα πάλι εγκυος.Αλλα τρέμω μήπως η μήτρα μου δεν μπορεί να υποστηρίξει μια εγκυμοσύνη ή το ωάριο μου είναι τόσο κακής ποιότητας που δεν μπορεί να εξελιχθεί σε μωρό...Σας ζάλισα,συγγνώμη...Αύριο το πρωί θα πάω στο γιατρό...Ελπίζω σε ευχάριστα νέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Chris 40 είπε:

Καλησπέρα,

Είμαι 40 χρόνων και τον Νοέμβριο σταμάτησε η κύηση στις 8 εβδομάδες.Οι γιατροί απέκλεισαν το ενδεχόμενο να μείνω εγκυος ακόμα και με εξωσωματική, αλλά την Κυριακή έκανα με βαριά καρδιά τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε σε κλασματα δευτερολεπτου θετικό.Πρωι πρωί πήρα το γιατρό τηλέφωνο και πήγα για β χοριακη.Οι τιμή της ήταν 5241(36 μέρες από την τελευταία περιοδο)και η προγεστερονη 32.Αυριο το πρωί έχω ραντεβού στο γιατρό,αλλά όπως καταλαβαίνετε έχω τρομερό άγχος...Πως σας φαίνονται οι τιμές που έδωσαν οι εξετάσεις;

Κοριτσι μου συγχαρητηρια!! Πολυ καλο το νουμερο της χοριακης κ της πεογεστερονης καλο πρεπει να ειναι.

Για ποιο λογο αιπαν οτι δεν υπαρχει περιπτωση να ξαναμεινεις;;; Οτι κ αν ειπαν τους διεψευσες!! Ευχομαι να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!

Αναμενουμε τα νεα σου αυριο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Κοριτσι μου συγχαρητηρια!! Πολυ καλο το νουμερο της χοριακης κ της πεογεστερονης καλο πρεπει να ειναι.

Για ποιο λογο αιπαν οτι δεν υπαρχει περιπτωση να ξαναμεινεις;;; Οτι κ αν ειπαν τους διεψευσες!! Ευχομαι να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!

Αναμενουμε τα νεα σου αυριο!!

Γιατί είμαι γριούλα με λειψα ωάρια...Σας ευχαριστώ πάρα μα παρα πολύ!Μέσα σ όλα,ζω στο εξωτερικό κι οι γιατροί εδώ είναι κρυοι σαν την κατάψυξη...Καλό βράδυ σε ολες,με ηρεμία και αισιοδοξία. Και πάλι ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Chris 40 είπε:

Γιατί είμαι γριούλα με λειψα ωάρια...Σας ευχαριστώ πάρα μα παρα πολύ!Μέσα σ όλα,ζω στο εξωτερικό κι οι γιατροί εδώ είναι κρυοι σαν την κατάψυξη...Καλό βράδυ σε ολες,με ηρεμία και αισιοδοξία. Και πάλι ευχαριστώ!

Μια χαρα εισαι!! Το απεδειξες!! Καλη επιτυχια για αυριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η N.Angel είπε:

Μια χαρα εισαι!! Το απεδειξες!! Καλη επιτυχια για αυριο!

Πήγα στο γιατρό,είδε σάκο και είπε ότι έχει πολύ καλό σχήμα και βρίσκεται σε σωστή θέση.Να παίρνω βιταμίνες,να μην αγχώνομαι και να ξαναπάω σε 2 εβδομάδες.Και πάλι ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Chris 40 είπε:

Γιατί είμαι γριούλα με λειψα ωάρια...Σας ευχαριστώ πάρα μα παρα πολύ!Μέσα σ όλα,ζω στο εξωτερικό κι οι γιατροί εδώ είναι κρυοι σαν την κατάψυξη...Καλό βράδυ σε ολες,με ηρεμία και αισιοδοξία. Και πάλι ευχαριστώ!

Γριούλα; Ούτε καν. Με το καλό κοπέλα μου. Θαύμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...