Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Δεκεμβρίου 21❄️❤️🍼❤️


Recommended Posts

Καλησπέρα Στις  πανέμορφες Μανούλες!!!

Μου έχει δώσει ο γιατρός ημερομηνία τοκετού 14/12 και θα ήθελα να κάνουμε παρέα στο ταξίδι αυτό που μας γεννάει τον νέο ρόλο της ζωής μας...❤️❤️Καμία Μανούλα μαζί μου με κοντινή ημερομηνία;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/5/2021 at 2:31 ΜΜ, ο/η Natassamar είπε:

Καλησπέρα Στις  πανέμορφες Μανούλες!!!

Μου έχει δώσει ο γιατρός ημερομηνία τοκετού 14/12 και θα ήθελα να κάνουμε παρέα στο ταξίδι αυτό που μας γεννάει τον νέο ρόλο της ζωής μας...❤️❤️Καμία Μανούλα μαζί μου με κοντινή ημερομηνία;;;

Καλησπέρα και με το καλό να δεχτείς το Χριστουγεννιάτικο μωράκι σου,,,το καλύτερο δώρο για την αγκαλιτσα σου. Δεν είμαι έγκυος αλλά ευελπιστώ να μείνω και εγώ κάποια στιγμή. 

Είμαι σίγουρη πως θα έρθουν και άλλες σύντομα στην παρέα τώρα που άνοιξες το χορό. 🙏👶💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/5/2021 at 2:31 ΜΜ, ο/η Natassamar είπε:

Καλησπέρα Στις  πανέμορφες Μανούλες!!!

Μου έχει δώσει ο γιατρός ημερομηνία τοκετού 14/12 και θα ήθελα να κάνουμε παρέα στο ταξίδι αυτό που μας γεννάει τον νέο ρόλο της ζωής μας...❤️❤️Καμία Μανούλα μαζί μου με κοντινή ημερομηνία;;;

Καλησπέρα, και εγώ είμαι τέλος Δεκεμβρίου πρώτα ο θεός να πάνε όλα καλά γιατί είχα κάποια αιμορραγία αλλά τώρα σταμάτησε και θα πάω σήμερα ξανά για υπέρηχο.Ελπίζω να κάνουμε παρέα σε αυτό το ταξίδι. 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Καλησπερα ! Με το καλο εύχομαι!!! Εγω ειμαι για 31/12. Σημερα πηγαμε για αυχενικη διαφάνεια κ περιμένουμε αποτελέσματα ελπιζω να ναι ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!! Κι εγώ έχω πιθανή ημερομηνία 12/12!!! Με το καλό τα μωράκια μας!!!! Θα ολοκληρώσουν την μαγεία των Χριστουγέννων 😉😉❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 12/5/2021 at 4:28 ΜΜ, ο/η condios είπε:

Καλησπέρα και με το καλό να δεχτείς το Χριστουγεννιάτικο μωράκι σου,,,το καλύτερο δώρο για την αγκαλιτσα σου. Δεν είμαι έγκυος αλλά ευελπιστώ να μείνω και εγώ κάποια στιγμή. 

Είμαι σίγουρη πως θα έρθουν και άλλες σύντομα στην παρέα τώρα που άνοιξες το χορό. 🙏👶💖

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!Άργησα να μπω στο φόρουμ και τώρα σας απαντάω!!!Εύχομαι να σου πάνε όλα τέλεια στην ζωή σου!Το μεγαλύτερο δώρο της ζωής είναι η δημιουργία της ίδιας της ζωής!!!💐💐💝💝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/6/2021 at 11:29 ΜΜ, ο/η Jojo89 είπε:

Καλησπέρα!! Κι εγώ έχω πιθανή ημερομηνία 12/12!!! Με το καλό τα μωράκια μας!!!! Θα ολοκληρώσουν την μαγεία των Χριστουγέννων 😉😉❤️❤️❤️

Καλησπέρα κοριτσάκι μου!Εύχομαι να έχουμε ένα πόνο!!!θα μας φέρει ο Άι Βασίλης το λουκουμάκι μας!!!!Να τα αγκαλιάσουμε και να τα νιώσουμε τα μαναράκια μας!!Εχθές έκανα την αμνιοπαρακέντηση και είμαι στην ανάπαυση!Ο γυναικολόγος τι άποψη έχει για τον εμβολιασμό;Προσωπικά δεν θα εμβολιαστώ μέχρι να γεννήσω!Προσέχω εις διπλούν!!!!!💝💝💐💐😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/5/2021 at 2:09 ΜΜ, ο/η margy1211 είπε:

Καλησπέρα, και εγώ είμαι τέλος Δεκεμβρίου πρώτα ο θεός να πάνε όλα καλά γιατί είχα κάποια αιμορραγία αλλά τώρα σταμάτησε και θα πάω σήμερα ξανά για υπέρηχο.Ελπίζω να κάνουμε παρέα σε αυτό το ταξίδι. 💕

Καλησπέρα ,εύχομαι να είναι όλα καλά με το μωράκι σου και εσένα!.Είχα και γω καφέ πήρα 15 ημέρες utrogestan 200mg * 3φορες την ημέρα και όλα καλά!Θα κάνουμε παρέα σε αυτό το ταξίδι γιατί μόνο μεταξύ μας οι εγκυούλες καταλαβαινόμαστε!💝❤️💝💐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...
στις πριν 16 ώρες, ο/η Eva87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πως είστε?? Τα μπεμπακια σας?? Εμείς καλά αρχίσαμε να τις γυροβολιες στην κοιλια

Καλημέρα κοριτσάρες μου!!!!Και εμείς αισίως μπήκαμε 26 εβδομάδων + 1 ημέρα!!!

ο μπέμπης μας κάνει βολτίτσες κ δίνει δυνατές μπουνιτσες!!!!Τα δικά σας μπεμπάκια;;;;😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/9/2021 at 11:09 ΠΜ, ο/η Natassamar είπε:

Καλημέρα κοριτσάρες μου!!!!Και εμείς αισίως μπήκαμε 26 εβδομάδων + 1 ημέρα!!!

ο μπέμπης μας κάνει βολτίτσες κ δίνει δυνατές μπουνιτσες!!!!Τα δικά σας μπεμπάκια;;;;😘😘😘

Αχ κ μένα η μικρούλα εκεί που θέλω να χαλαρώσω λίγο αρχίζει το πέρα δώθε χαχαχα πλάκα έχουν!!! Ήθελα να ρωτήσω αν έχει μάθει καμία εκτός από το επίδομα με τα 2000 αν δικαιούμαστε κ κάτι άλλο ?? Κάτι Μ έχουν πει σχετικά με το νοσοκομείο αλλά δν έχω καταλάβει κ το ψάχνω αλλά τπτ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Eva87 είπε:

Αχ κ μένα η μικρούλα εκεί που θέλω να χαλαρώσω λίγο αρχίζει το πέρα δώθε χαχαχα πλάκα έχουν!!! Ήθελα να ρωτήσω αν έχει μάθει καμία εκτός από το επίδομα με τα 2000 αν δικαιούμαστε κ κάτι άλλο ?? Κάτι Μ έχουν πει σχετικά με το νοσοκομείο αλλά δν έχω καταλάβει κ το ψάχνω αλλά τπτ

Καλησπέρα σου!!!Εκεί που ξεκουράζομαι αρχίζει και κάνει τις βολτούλες του!!!!Ειδικά το βράδυ ξεκινάει τα after party!!!χαχαχα!!!

Αν εργαζόσουν δικαιούσαι το επίδομα εγκυμοσύνης-λοχείας από το ΕΦΚΑ ,μετά από τον ΟΑΕΔ έπιδομα μητροτητας και αν εργαζόσουν δικαιούσαι να πάρεις το ισόχρονο ,την κανονική σου άδεια και μετά το 6μηνο του ΟΑΕΔ!

Μήπως γνωρίζεις αν παίρνουμε καμία αμοιβή για τον γιατρό από το ΕΦΚΑ;Ο γιατρός μου είναι και συμβεβλημένος ΕΟΠΠΥ…Γνωρίζω πάντως Ότο τα ιδιωτικά μαιευτήρια στην Αθήνα έχουν άλλο τιμοκατάλογο αν πας μέσω Εοππυ και άλλο αν πας χωρίς ασφάλεια…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/9/2021 at 11:09 ΠΜ, ο/η Natassamar είπε:

Καλημέρα κοριτσάρες μου!!!!Και εμείς αισίως μπήκαμε 26 εβδομάδων + 1 ημέρα!!!

ο μπέμπης μας κάνει βολτίτσες κ δίνει δυνατές μπουνιτσες!!!!Τα δικά σας μπεμπάκια;;;;😘😘😘

 

στις On 10/9/2021 at 11:05 ΜΜ, ο/η Natassamar είπε:

Καλησπέρα σου!!!Εκεί που ξεκουράζομαι αρχίζει και κάνει τις βολτούλες του!!!!Ειδικά το βράδυ ξεκινάει τα after party!!!χαχαχα!!!

Αν εργαζόσουν δικαιούσαι το επίδομα εγκυμοσύνης-λοχείας από το ΕΦΚΑ ,μετά από τον ΟΑΕΔ έπιδομα μητροτητας και αν εργαζόσουν δικαιούσαι να πάρεις το ισόχρονο ,την κανονική σου άδεια και μετά το 6μηνο του ΟΑΕΔ!

Μήπως γνωρίζεις αν παίρνουμε καμία αμοιβή για τον γιατρό από το ΕΦΚΑ;Ο γιατρός μου είναι και συμβεβλημένος ΕΟΠΠΥ…Γνωρίζω πάντως Ότο τα ιδιωτικά μαιευτήρια στην Αθήνα έχουν άλλο τιμοκατάλογο αν πας μέσω Εοππυ και άλλο αν πας χωρίς ασφάλεια…

Ότι εργαζομουν δν έχω σταμάτησει σχεδόν από 2014.

Δν ξέρω αν παίρνουμε για τον γιατρό γιατί ο δικός μας θα ναι αρκετά οικονομικός οπότε νομίζω δεν θα παίξει και αποδηξη. Αλλά επειδή δν είναι ΕΟΠΥΥ έχω ραντεβού και στο ΙΚΑ με έναν γυναικολόγο να ρωτήσω για άδειες κ τέτοια. Οπότε μπορεί να ξέρει αυτός.

Σε ιδιωτικό θα πάω και ναι αφού είσαστε ασφαλισμένοι θα χει λίγο πιο κάτω τιμή από το να πας έτσι έχει κάπου στο ίντερνετ ένα άρθρο που τα λέει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Πώς είστε; Έχω την εξής απορία, πώς κοιμάστε το βράδυ; Απαραίτητα στο αριστερό πλευρό ή όπως τύχει; Όσες φορές δοκίμασα να κοιμάμαι μόνο στο αριστερό μουδιάζει το χέρι μου! Και λέω να ρωτήσω τον γιατρό αν όντως ισχύει αυτό γιατί είναι πολύ κουραστικό. Διάβασα ότι με αυτό τον τρόπο αιματώνεται καλύτερα ο πλακούντας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/9/2021 at 1:44 ΜΜ, ο/η dec-e είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πώς είστε; Έχω την εξής απορία, πώς κοιμάστε το βράδυ; Απαραίτητα στο αριστερό πλευρό ή όπως τύχει; Όσες φορές δοκίμασα να κοιμάμαι μόνο στο αριστερό μουδιάζει το χέρι μου! Και λέω να ρωτήσω τον γιατρό αν όντως ισχύει αυτό γιατί είναι πολύ κουραστικό. Διάβασα ότι με αυτό τον τρόπο αιματώνεται καλύτερα ο πλακούντας

Καλημέρα!! Εγώ μέτρια έπαθα μια κράμπα στην κοιλιά προχτές κ υπέφερα 2 μέρες πήγα γιατρό προληπτικά όλα καλά απλά να μην ξεχνάω μαγνήσιο και ξεκούραση για λίγες μέρες.

Όσο για τον ύπνο τα χω διαβάσει κ γω κ προσπαθω να κοιμάμαι αριστερά αλλά πολλές φορές δν τα καταφέρνω γιατί πιανομαι και κοιμάμαι κ λίγο ανάσκελα κ λίγο αριστερά τι να κάνω!!!

Έχω πάρει όλα τα μαξιλάρια του σπιτιού!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
στις On 30/9/2021 at 10:54 ΠΜ, ο/η dec-e είπε:

Καλημέρα! Πώς είστε; Τι νέα από τα μωράκια σας; 💗

Καλησπερα!! Καλά όλο έλεγα θα μπω κ δν έμπαινα ποτέ!! Είμαστε 37η εβδομαδα 3200 σχεδόν κοριτσια!!αχ Μ ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά!!! Ιασώ θα είμαστε τελικά γιατί το γαια θα κλείσει . Αύριο πάμε γιατρό να μας δεί !!! Εσείς???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/12/2021 at 12:45 ΠΜ, ο/η Eva87 είπε:

Καλησπερα!! Καλά όλο έλεγα θα μπω κ δν έμπαινα ποτέ!! Είμαστε 37η εβδομαδα 3200 σχεδόν κοριτσια!!αχ Μ ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά!!! Ιασώ θα είμαστε τελικά γιατί το γαια θα κλείσει . Αύριο πάμε γιατρό να μας δεί !!! Εσείς???

Καλημέρα! Εγώ γέννησα την κορούλα μου κ προσπαθούμε να τα βρούμε με τον θηλασμο! Πίνει πολύ λίγο, σταματάει κ πεινάει ξανά πολύ σύντομα με αποτελέσματα να ξυπνάει συνέχεια. Εσείς πως είστε,?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες!! Τι κάνετε?? Χτες πήγαμε γιατρο 3500 φτάσαμε αλλά δν έχουμε κατέβει ακόμα πολύ οπότε θα το πάμε για τη νέα χρονιά μάλλον!! Πώς είστε?? Τελικά θα είναι ή γέννησε καμία στο Ιασώ να Μ πει καμία πληροφορία??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...