Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 32 λεπτά, ο/η noutelitsa είπε:

 

Καλησπέρα και από μένα!
Σου γράφω γιατί την πρώτη μου εξωσωματική την έκανα στο ίδιο κέντρο με σένα. Έπαιρνα τα ίδια φάρμακα και κάθε ήμερα μου έλεγε κανε ακομα μια δοση...κοκ... και είχα ακριβώς τα ίδια αποτελέσματα. Πήραμε 4 ωάρια και ευτυχώς τα 2 φτάσανε βλαστοκύστες 5 ημερων 3ΑΑ και οι δύο. Το αποτέλεσμα σε μένα δεν ήταν καλό.
Και γενικά απογοητεύτηκα από την εξήγηση του.
Βεβαία σε κάθε περίπτωση είναι διαφορετικά!


Εγώ αυτό που θα σε συμβούλευα, έχοντας εμπειρία από τον ίδιο γιατρό, ειναι να του λες ότι απορία έχεις.

Ισως ειναι καλυτερα να μην βιαστεις για την ΕΤ. Εμένα με πίεσε πολύ να την κάνω άμεσα και το αποτέλεσμα ήταν μηδέν. Οτι θέλεις και μπορω να σε βοηθησω μου λες...

Ευχομαι σε σένα να πάνε όλα καλα κορίτσι μου!!!

Φταίει δηλαδή ο γιατρός , είχες περισσότερα ωάρια στην επόμενη με άλλον γιατρό; Πφφφφ.... Το αποτέλεσμα ήταν μηδέν γιατί πηγές κατευθείαν για ετ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Καλησπέρα όσες μονάδες και να πάρεις δεν κανείς πιο πολλά ωάρια απλά μεγαλώνουν αυτά που ήδη έχεις .Όταν ξεκινάς τις ενέσεις ο γιατρός έχει δει ήδη πόσες καταβολές έχεις σε κάθε ωοθηκη .Αλλά δεν θελουμε ποσότητα αλλά ποιότητα .

Ναι ναι , εννοούσα να μεγαλώσουν πιο πολλά ..έχω πολλά μικρά αλλά 4 που είναι καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια..... SOS

εχω απ το απόγευμα πονους περιόδου πολύ έντονους.. και τώρα ακόμα πιο πολύ. 

Παω τώρα στην τουαλέτα και στο σκούπισμα σταγόνα αίματος. 

Φοβάμαι μην ξυπνήσω το πρωί και έχω αίμα πφφφφ 

Παίρνω 3 φορές προγεστερονη των 200 . 

Μαγνήσιο , αντιπηκτικες παιδική ασπιρίνη, και το άλλο που σε φουσκώνει με το αλατι(δεν θυμάμαι πως λέγεται απ το άγχος μου) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Heart είπε:

Ναι ναι , εννοούσα να μεγαλώσουν πιο πολλά ..έχω πολλά μικρά αλλά 4 που είναι καλά!!!

Και εμένα τα ίδια μου έκανε ο προηγούμενος μου έδινε πολλές μονάδες και στο τέλος μεγάλωναν υπερβολικα τα δυο ωάρια δηλαδή με λίγα λόγια χάλαγαν για να περιμένουμε και τα αλλά να μεγαλώσουν.Σε ενημερώνει ποσά χιλ είναι το καθένα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Και εμένα τα ίδια μου έκανε ο προηγούμενος μου έδινε πολλές μονάδες και στο τέλος μεγάλωναν υπερβολικα τα δυο ωάρια δηλαδή με λίγα λόγια χάλαγαν για να περιμένουμε και τα αλλά να μεγαλώσουν.Σε ενημερώνει ποσά χιλ είναι το καθένα ;

Σήμερα πήγα εκτάκτως μου είπε αν θυμάμαι καλά 18 και έκανα σήμερα οβιτρειλ...την Παρασκευή είχα κι ενα απ' τα μικρά 14 Άρι και ήθελε να μεγαλώσει κι αυτό...πφφ έχω μπερδευτεί...μάλλον πρέπει να ηρεμήσω και πραγματικά ο,τι γίνει....εγώ νόμιζα ότι ευθύνεται ο οργανισμός μου που δεν μεγάλωσαν αρκετά όχι ότι ευθύνονται τα φάρμακα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κορίτσια..... SOS

εχω απ το απόγευμα πονους περιόδου πολύ έντονους.. και τώρα ακόμα πιο πολύ. 

Παω τώρα στην τουαλέτα και στο σκούπισμα σταγόνα αίματος. 

Φοβάμαι μην ξυπνήσω το πρωί και έχω αίμα πφφφφ 

Παίρνω 3 φορές προγεστερονη των 200 . 

Μαγνήσιο , αντιπηκτικες παιδική ασπιρίνη, και το άλλο που σε φουσκώνει με το αλατι(δεν θυμάμαι πως λέγεται απ το άγχος μου) 

Εγω απλά ένα θα σου πω. Αν το έγραφε αυτό άλλη κοπέλα θα της έλεγες ότι είναι αίμα εμφυτευσης. Το ίδιο λοιπόν θα σου πω και εγώ  και πως μόνο θετικό το βλέπω αυτο το αιματακι! Γαντζωνεται τώρα για τα καλά η τοξοτινα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Heart είπε:

Σήμερα πήγα εκτάκτως μου είπε αν θυμάμαι καλά 18 και έκανα σήμερα οβιτρειλ...την Παρασκευή είχα κι ενα απ' τα μικρά 14 Άρι και ήθελε να μεγαλώσει κι αυτό...πφφ έχω μπερδευτεί...μάλλον πρέπει να ηρεμήσω και πραγματικά ο,τι γίνει....εγώ νόμιζα ότι ευθύνεται ο οργανισμός μου που δεν μεγάλωσαν αρκετά όχι ότι ευθύνονται τα φάρμακα...

Εντάξει μια χαρά είσαι 18χιλ για πες μου και οιστραδιολη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katerinaki83 είπε:

Εντάξει μια χαρά είσαι 18χιλ για πες μου και οιστραδιολη 

Την έκανα στον γιατρό όχι σε μικροβιολογικό και δεν μου είπε πόσο ήταν...έχει κι αυτό σημασία ε; Τι δείχνει η οιστραδιόλη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εγω απλά ένα θα σου πω. Αν το έγραφε αυτό άλλη κοπέλα θα της έλεγες ότι είναι αίμα εμφυτευσης. Το ίδιο λοιπόν θα σου πω και εγώ  και πως μόνο θετικό το βλέπω αυτο το αιματακι! Γαντζωνεται τώρα για τα καλά η τοξοτινα σου!

🙏🙏 να μην έχω αύριο αίμα μόνο δεν θέλω ας μείνει σε αυτό που είδα   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Heart είπε:

Την έκανα στον γιατρό όχι σε μικροβιολογικό και δεν μου είπε πόσο ήταν...έχει κι αυτό σημασία ε; Τι δείχνει η οιστραδιόλη; 

Μπορεί κάποια στιγμή να μου είπε 1200 ; Μπορεί να κάνω λάθος όμως γιατί ήμουν αγχωνενη και δεν θυμάμαι αν το 1200 ήταν η τιμή της οιστραδιόλης ή κάτι που υπολόγιζα για τις μονάδες των φαρμακων που έκανα ....δεν θυμάμαι καθόλου ...κάτι μου ανέφερε αλλά δεν θυμάμαι αν ήταν εκεί το 1200....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Μπορεί κάποια στιγμή να μου είπε 1200 ; Μπορεί να κάνω λάθος όμως γιατί ήμουν αγχωνενη και δεν θυμάμαι αν το 1200 ήταν η τιμή της οιστραδιόλης ή κάτι που υπολόγιζα για τις μονάδες των φαρμακων που έκανα ....δεν θυμάμαι καθόλου ...κάτι μου ανέφερε αλλά δεν θυμάμαι αν ήταν εκεί το 1200....

Ναι παίζει ρόλο θελουμε για κάθε ωάριο περίπου 200 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κορίτσια..... SOS

εχω απ το απόγευμα πονους περιόδου πολύ έντονους.. και τώρα ακόμα πιο πολύ. 

Παω τώρα στην τουαλέτα και στο σκούπισμα σταγόνα αίματος. 

Φοβάμαι μην ξυπνήσω το πρωί και έχω αίμα πφφφφ 

Παίρνω 3 φορές προγεστερονη των 200 . 

Μαγνήσιο , αντιπηκτικες παιδική ασπιρίνη, και το άλλο που σε φουσκώνει με το αλατι(δεν θυμάμαι πως λέγεται απ το άγχος μου) 

Για αρχή θα σου πω ότι μπορεί να είναι από εμφυτεψη όπως και να κάτσεις ήρεμα αν δεις λίγο παράπονο μιλά με το γιατρό σου σου στέλνω μια αγκαλιά και όλη την θετική ενέργεια μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katerinaki83 είπε:

Ναι παίζει ρόλο θελουμε για κάθε ωάριο περίπου 200 

Και όταν ξεκινάς την διέγερση οπωσδήποτε να είναι κάτω από 50.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katerinaki83 είπε:

Ναι παίζει ρόλο θελουμε για κάθε ωάριο περίπου 200 

Νομίζω μου είπε ή 1200 ή 900 ...δεν θυμάμαι σε τι μου είπε τον κάθε αριθμό....πφφφφ...θα πάρω αύριο τηλ ...

 

στις Just now, ο/η Katerinaki83 είπε:

Και όταν ξεκινάς την διέγερση οπωσδήποτε να είναι κάτω από 50.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Νομίζω μου είπε ή 1200 ή 900 ...δεν θυμάμαι σε τι μου είπε τον κάθε αριθμό....πφφφφ...θα πάρω αύριο τηλ ...

 

 

Άρα είσαι σούπερ πολύ καλά τα ωάρια σου .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katerinaki83 είπε:

Άρα είσαι σούπερ πολύ καλά τα ωάρια σου .

Αχ τι καλά....σ ευχαριστώ πάρα πολύ...τουλάχιστον να κοιμηθώ....γιατί έχω αγχωθει πολύ , δεν με έβλεπα να κοιμόμουν σήμερα!! Μακάρι να έχω τουλάχιστον καλά ας είναι και λίγα!! Σ ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες!! Κάθε καλό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Heart είπε:

Αχ τι καλά....σ ευχαριστώ πάρα πολύ...τουλάχιστον να κοιμηθώ....γιατί έχω αγχωθει πολύ , δεν με έβλεπα να κοιμόμουν σήμερα!! Μακάρι να έχω τουλάχιστον καλά ας είναι και λίγα!! Σ ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες!! Κάθε καλό!!

Και σε σένα και σύντομα εγκυουλα !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κορίτσια..... SOS

εχω απ το απόγευμα πονους περιόδου πολύ έντονους.. και τώρα ακόμα πιο πολύ. 

Παω τώρα στην τουαλέτα και στο σκούπισμα σταγόνα αίματος. 

Φοβάμαι μην ξυπνήσω το πρωί και έχω αίμα πφφφφ 

Παίρνω 3 φορές προγεστερονη των 200 . 

Μαγνήσιο , αντιπηκτικες παιδική ασπιρίνη, και το άλλο που σε φουσκώνει με το αλατι(δεν θυμάμαι πως λέγεται απ το άγχος μου) 

Μήπως να πάρεις ένα τηλ; Λογικά θα σου πουν να κόψεις την ασπιρίνη! 
Ειμαι σιγουρη ότι είναι τα μωράκια σου αλλά για να νιώθεις πιο ήρεμη! 
Νομιζω ότι θα έχουμε καταπληκτικά νέα!! 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Νομίζω μου είπε ή 1200 ή 900 ...δεν θυμάμαι σε τι μου είπε τον κάθε αριθμό....πφφφφ...θα πάρω αύριο τηλ ...

 

 

@Katerinaki83 Μου εξηγείς τι πρεπει να ειναι κατω από 50? Η οιστροδιολη πριν την διεγερση?
Δηλαδή πριν ξεκινησουμε νεα σειρα φαρμακων μετραμε την οιστροδιολη? Ποτε??
φφφ!!! Ολο καινουργια πραγματα μαθαινω εδω....

Μηπως μπορειτε να μου πειτε λίγο τη σειρα πριν ξεκινησω?
1. Αδιαθετω....μετα?😕😕😕🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κορίτσια..... SOS

εχω απ το απόγευμα πονους περιόδου πολύ έντονους.. και τώρα ακόμα πιο πολύ. 

Παω τώρα στην τουαλέτα και στο σκούπισμα σταγόνα αίματος. 

Φοβάμαι μην ξυπνήσω το πρωί και έχω αίμα πφφφφ 

Παίρνω 3 φορές προγεστερονη των 200 . 

Μαγνήσιο , αντιπηκτικες παιδική ασπιρίνη, και το άλλο που σε φουσκώνει με το αλατι(δεν θυμάμαι πως λέγεται απ το άγχος μου) 

Κορτιζόνη εννοείς μαλλον .....αυτο με το αλατι?
Πηρες το γιατρο?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Heart είπε:

Φταίει δηλαδή ο γιατρός , είχες περισσότερα ωάρια στην επόμενη με άλλον γιατρό; Πφφφφ.... Το αποτέλεσμα ήταν μηδέν γιατί πηγές κατευθείαν για ετ;

δεν εχω κανει αλλη εξωσωματική....Επίσης δεν ξερω εαν εφτιαγε ο γιατρος...

Σιγουρα ομως δεν μου εδωσε επιλογες....Εγω φταιαω που δεν ειχα μπει εδω να ξεστραβωθω και να μαθω καποια πραγματα απο τα κορίτσια....
Μη βιαστεις παντως για ΕΤ και ρωτα τον να σου λύσει ολες τις απορίες! Μιλαμε και σε μηνυμα.
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η noutelitsa είπε:

Απορία: Εαν ξεκινάει η περιοδος στις 9μμ το βραδυ με λιγα "καφε"...θεωρείται πρώτη μέρα? Για βοηθήστε βρε κορίτσια γιατι θα ξεχασω και αυτα που ξέρω από το αγχος....
Η΄Πρεπει να τις μετραω ανα 24ωρα για να ξεκινήσω την διαδικασία?

Μετράς από την επόμενη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

🙏🙏 να μην έχω αύριο αίμα μόνο δεν θέλω ας μείνει σε αυτό που είδα   

Πολύ καλό ακουγεται αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Μπράβο ρε συ! Άρα από την ωοληψία θα ήταν οι πόνοι τελικά. Οπότε μπορείς σήμερα να κάτσεις χαλαρά να προγραμματίσεις την συχνότητα των τεστ 🤣🤣🤣 Στα πόσα είσαι ήδη;;; Δεν πιστεύω να έχεις μείνει στο πρώτο ακόμα! Στο τσακ κρατήθηκα να μην κάνω σήμερα ένα. Αλλά λέω, άστο καλύτερα, να κρατήσει λίγο ακόμα το όνειρο και αν είναι να την φάω ας την φάω αύριο πανηγυρικά. Ξεπρήστηκε και το στήθος, έκανε την εμφάνισή του το γνωστό σπυράκι στο πηγούνι...ένα θαύμα παρακαλώ!

@Luna777 μου , καλα αποτελεσματα σημερα!!!! Ευχομαι ενα νουμερο , που θα σε κανει πολυ πολυ χαρουμενη!!!!! 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...