Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 23 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

@Παρασκευαιδου έχεις σκεφτεί ρο ενδεχόμενον να έχεις 3 παιδάκια? Εγώ το βλέπω πολύ πιθανόν! Τα τεστ τα ξεκίνησες ή περιμένεις πρώτα την ετ? 

🤣

 

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

@Lucia79 Α τι είναι τώρα αυτά τα περίεργα κόλπα; Και έλεγα θα είμαστε μαζί το Σάββατο και χάρηκα. Δεν πειράζει, να πάνε καλά εύχομαι και να τα πάρετε και τα 2 και ας είναι και λίγο αργότερα. Το ότι το 1 σταμάτησε, ούτε εγώ το έχω ξανακούσει. Ο γιατρός σου σίγουρα ξέρει καλύτερα, οπότε ό,τι σου λέει κάνε και χαλάλι τα cetrotide.

@Παρασκευαιδου Μπράβο ρε συ!!! Σούπερ τα νέα σου! Είσαι ήδη πολύ καλά, αλλά στην πορεία μπορεί να φανούν κι άλλα. Είσαι και νιάτο!

@skorpina78 Αυτό το ένα φαίνεται ναι κρατιέται γερά!!! Θα γίνεις μανούλα αυτή τη φορά, θα το δεις!

@Salvation78 Κοριτσάκι μου, εγώ δεν έχω παρόμοια εμπειρία και δεν ξέρω να σου πω κάτι περισσότερο. Πραγματικά όμως εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πανε όλα καλά! Να παραμείνεις αισιόδοξη και να σκέφτεσαι το θετικό 50%!

Ναι και ο γιατρός αυτό είπε σήμερα στη μία μεριά είναι σίγουρα 5 πολύ καλά στην άλλη βλέπω 6-7 αλλά δεν ξέρω για σίγουρα όπως και να έχει ανταποκριθηκες πολύ καλά στα φάρμακα και δεν έχουμε θέμα, επέμενε να βάλω και βλαστοκυστες αλλά εγώ έλεγα όχι και τον έπεισα για 3 ημερών  . Ζήτησα να βάλουμε και time laspe  για να τα παρακολουθούν με κάμερα (την προηγούμενη φορά δεν το εκανα) 

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

Και τελικά τι έγινε με σένα? 

Έκανα λαπαροσκοπηση και δεν βρέθηκε εξωμητριο κύηση.  

στις πριν 22 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

😂😂😂😂 κατσε τώρα βάζει τον άντρα της να κάνει!

Εκεινη θα κάνει αμέσως μετά το κατουρημα της ετ!

Σε πειράζουμε γιατί σε αγαπάμε τρελοκομείο 

Αυτό μπορείς να μου πεις πως δεν το σκεφτηκα; χαχαχαχα σήμερα δεν κατάφερα και να τον ρωτήσω να βάλω σπέρμα μετά την ετ ήταν ο διευθυντής  και λέω αν μην ξεφτιλίσουμε 🤣🤣🤣

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Σε ξέρει πολύ καλα θα έλεγα 🤣 συγκρατουμε προς αποφύγει παντοφλιδιων προς το πρόσωπό σου 🤣🤣🤣

Ήρεμη μένω παράπονο μην έχεις :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Φυσικά και μπορείς να δεις. Εξαρτάται και από τς μηχανήματα που έχει ο κάθε γιατρός. Όλα καλά θα είναι, θα δεις! Τι σου είπε ο γιατρός και σε αγχωσε?

Ο γυναικολόγος μου μου είπε ότι έπρεπε να δούμε κ λεκιθικο ασκό κ έμβρυο.κ είδαμε μόνο το σακο.βεβαια αυτός μου λεγε ότι είμαι έξι βδομαδων και ο εξωσμστιστης μου λεγε πέντε και κάτι.κ με βάλε κ έκανα χοριακη την παρασκευη (έτρεχα στο λητω 25η στην αργία....)η οποία δεν διπλασιαστηκε στο 100 τα εκατό αλλά ήταν οκ.απο δευτερα που ήταν 963 πήγε 2520.το πρόβλημα θα ήταν αν μειωνόταν η έμενε στάσιμη. ....τι να πω δεν έχω ιδέα.συνεχιζω κανονικά τα φσρμακα κ ελπίζω.εχω μπει σε ένα mood απάθειας σαν να συμβαίνει σε άλλον και παρακολουθώ ότι λέτε γιε εξετάσεις ελέγχους κλπ να είμαι προετοιμασμενη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ανθη7 είπε:

Ο γυναικολόγος μου μου είπε ότι έπρεπε να δούμε κ λεκιθικο ασκό κ έμβρυο.κ είδαμε μόνο το σακο.βεβαια αυτός μου λεγε ότι είμαι έξι βδομαδων και ο εξωσμστιστης μου λεγε πέντε και κάτι.κ με βάλε κ έκανα χοριακη την παρασκευη (έτρεχα στο λητω 25η στην αργία....)η οποία δεν διπλασιαστηκε στο 100 τα εκατό αλλά ήταν οκ.απο δευτερα που ήταν 963 πήγε 2520.το πρόβλημα θα ήταν αν μειωνόταν η έμενε στάσιμη. ....τι να πω δεν έχω ιδέα.συνεχιζω κανονικά τα φσρμακα κ ελπίζω.εχω μπει σε ένα mood αμάθειας σαν να συμβαίνει σε άλλον και παρακολουθώ ότι λέτε γιε εξετάσεις ελέγχους κλπ να είμαι προετοιμασμενη.

Βρε κοπέλα μου μια χάρη είναι αυτά που βλέπετε στον υπερηχο.  Να θυμάσαι και ο υπέρηχος έχει 10% απόκλιση και ειδικά σε τόσες μικρές ηλικίες εγκυμοσύνης είναι ακόμα πιο δύσκολα. Κάνε λιγακι υπομονή . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Ο γυναικολόγος μου μου είπε ότι έπρεπε να δούμε κ λεκιθικο ασκό κ έμβρυο.κ είδαμε μόνο το σακο.βεβαια αυτός μου λεγε ότι είμαι έξι βδομαδων και ο εξωσμστιστης μου λεγε πέντε και κάτι.κ με βάλε κ έκανα χοριακη την παρασκευη (έτρεχα στο λητω 25η στην αργία....)η οποία δεν διπλασιαστηκε στο 100 τα εκατό αλλά ήταν οκ.απο δευτερα που ήταν 963 πήγε 2520.το πρόβλημα θα ήταν αν μειωνόταν η έμενε στάσιμη. ....τι να πω δεν έχω ιδέα.συνεχιζω κανονικά τα φσρμακα κ ελπίζω.εχω μπει σε ένα mood απάθειας σαν να συμβαίνει σε άλλον και παρακολουθώ ότι λέτε γιε εξετάσεις ελέγχους κλπ να είμαι προετοιμασμενη.

Τον εξωσωματιστη σου πρέπει να ακούς. Την καλύτερη στάση κρατάς. Και εγώ έτσι είμαι. Εγω σου εύχομαι να πάνε όλα καλά, που θα πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Βρε κοπέλα μου μια χάρη είναι αυτά που βλέπετε στον υπερηχο.  Να θυμάσαι και ο υπέρηχος έχει 10% απόκλιση και ειδικά σε τόσες μικρές ηλικίες εγκυμοσύνης είναι ακόμα πιο δύσκολα. Κάνε λιγακι υπομονή . 

Το ξερωβρε κορίτσι μου.εσυ χιλια δικιά έχεις.σκεψου όταν πήγαμε για τον  υπερηχο ήμουνα προετοιμασμενη ότι θα δούμε μόνο σακο.κ όταν άρχισε να μου λέει όλα αυτά τρελλαθηκα.αλλα κ ο άντρας μου που ήταν μαζί μου,λέει καλά τι μας λέει αποκλείεται.μεχρι ν βγει η χοριακη την άλλη μέρα δεν μπορούσα να ηρεμησω.ευτυχως που ήταν τριήμερο κ δε χρειαζόταν να δουλέψω και να δω κόσμο.....θα λέγανε πάει η ψυχολόγος μας χρειάζεται ψυχολόγο!!🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Γειά σας γλυκά μου κορίτσια! Η ωοληψία τελείωσε αισίως! Πήραμε 15 ωάρια. Αύριο θα μου πουν πόσα ήταν ώριμα και πως προχώρησαν. Το σπέρμα ήταν καλό ευτυχώς, στα φυσιολογικά επίπεδα (είχαμε ένα έξτρα άγχος λογω του covid που περασε το αμόρε). Το οξειδωτικό στρες ήταν χαμηλότερο από το επιθυμητό (μας έφαγαν τα αντιοξειωτικά τελικά!) οπότε θα κάνoυμε picsi. Ελπίζουμε αυτή τη φορά να προχωρήσουν καλύτερα 🍀🤞 Εγώ νιώθω αρκετά καλά, συγκριτικά με την προηγούμενη φορά. Ξεκίνησα όμως τα utrogestan και σε λίγη ώρα θα είμαι ζαμπόν! Ως γατόπληκτη πάω τώρα να πιάσω καμια γάτα για στείρωση όσο προλαβαίνω ακόμα, γιατί από το Σάββατο θα είμαι ζεν και ξάπλα με σειρούλες 😊😻 και ελπίζω με μειωμένη δραστηριότητα για τους επόμενους 9 μήνες! 🤞🤞🤞

 

Καλε τι υπέροχα 15 ωαρια . Και μετά εμένα λες νιατο χαχαχ να ποια είναι το νιατο. :-)

Ποσο χάρηκα που και στο σπερμα δεν είχατε θέματακια.  :-)

Ποσα ωοθυλάκια βλέπατε στον υπερηχο; 

βασικα κατσε απ τώρα στα αυγά σου. Αντε έχεις να υποδεχτείς τα μωράκια σου :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Τον εξωσωματιστη σου πρέπει να ακούς. Την καλύτερη στάση κρατάς. Και εγώ έτσι είμαι. Εγω σου εύχομαι να πάνε όλα καλά, που θα πάνε!

Σευχαριστω πάρα πάρα πολύ.μου δίνετε όλες πάρα πολύ κουραγιο.ειστε τρομερή παρέα ειλικρινά!!!!!μακάρι για όλες να πάνε όλα τελεια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ανθη7 είπε:

Το ξερωβρε κορίτσι μου.εσυ χιλια δικιά έχεις.σκεψου όταν πήγαμε για τον  υπερηχο ήμουνα προετοιμασμενη ότι θα δούμε μόνο σακο.κ όταν άρχισε να μου λέει όλα αυτά τρελλαθηκα.αλλα κ ο άντρας μου που ήταν μαζί μου,λέει καλά τι μας λέει αποκλείεται.μεχρι ν βγει η χοριακη την άλλη μέρα δεν μπορούσα να ηρεμησω.ευτυχως που ήταν τριήμερο κ δε χρειαζόταν να δουλέψω και να δω κόσμο.....θα λέγανε πάει η ψυχολόγος μας χρειάζεται ψυχολόγο!!🤣🤣🤣🤣

Φαντάσου στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ούτε καν πήγα στην εβδομάδα σου για υπέρηχο. Θεωρούσε πολύ νωρίς να πάω γτ ίσως να μην έβλεπε τίποτα και εγώ απλά να αγχωνόμουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω...κ γω κάνω ότι μου λένε.δεν έχω ξανακάνει κιολας.ειναι η πρώτη μου φορά.την προηγούμενη  που είχα τη βιοχημικη ήταν με φυσιολογική σύλληψη.και δεν προλαβα ουρε εδώ να φτάσω.εφτασε η χοριακη 150 κ έπεσε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η troia είπε:

Το ξέρω. Θα σου πουν από το Λαικό αν συνεργάζονται με κάποιο νοσοκομείο της πόλης σας.

Θα παρω να ρωτησω! Σε ευχαριστω πολυ!

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Salvation78 είπε:

Αύριο πάω υπέρηχο 

Νηστική φοβούνται για εξωμητριο όπως πολύ σωστά έλεγα πιθανότητες μου είπαν 50 - 50

Κοριτσι μου τι να πω ευχομαι ολα να ειναι καλα κ απλα να σταματησαν καποια απο τα εμβρυακια κ γι αυτο να κανει νερα η χοριακη…περιμενουμε με αγωνια τα νεα σου αυριο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Γειά σας γλυκά μου κορίτσια! Η ωοληψία τελείωσε αισίως! Πήραμε 15 ωάρια. Αύριο θα μου πουν πόσα ήταν ώριμα και πως προχώρησαν. Το σπέρμα ήταν καλό ευτυχώς, στα φυσιολογικά επίπεδα (είχαμε ένα έξτρα άγχος λογω του covid που περασε το αμόρε). Το οξειδωτικό στρες ήταν χαμηλότερο από το επιθυμητό (μας έφαγαν τα αντιοξειωτικά τελικά!) οπότε θα κάνoυμε picsi. Ελπίζουμε αυτή τη φορά να προχωρήσουν καλύτερα 🍀🤞 Εγώ νιώθω αρκετά καλά, συγκριτικά με την προηγούμενη φορά. Ξεκίνησα όμως τα utrogestan και σε λίγη ώρα θα είμαι ζαμπόν! Ως γατόπληκτη πάω τώρα να πιάσω καμια γάτα για στείρωση όσο προλαβαίνω ακόμα, γιατί από το Σάββατο θα είμαι ζεν και ξάπλα με σειρούλες 😊😻 και ελπίζω με μειωμένη δραστηριότητα για τους επόμενους 9 μήνες! 🤞🤞🤞

 

Καλε τι υπέροχα 15 ωαρια . Και μετά εμένα λες νιατο χαχαχ να ποια είναι το νιατο. :-)

Ποσο χάρηκα που και στο σπερμα δεν είχατε θέματακια.  :-)

Ποσα βλέπατε στον υπερηχο; 

βασικα κατσε απ τώρα στα αυγά σου. Αντε έχεις να υποδεχτείς τα μωράκια σου :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλε τι υπέροχα 15 ωαρια . Και μετά εμένα λες νιατο χαχαχ να ποια είναι το νιατο. :-)

Ποσο χάρηκα που και στο σπερμα δεν είχατε θέματακια.  :-)

Ποσα ωοθυλάκια βλέπατε στον υπερηχο; 

βασικα κατσε απ τώρα στα αυγά σου. Αντε έχεις να υποδεχτείς τα μωράκια σου :-)

Θα κάτσω θα κατσω! Έτσι κι αλλιώς μου τη χάλασε η βροχή και δεν ήρθε ο μόρτης που παρενοχλεί τα στειρωμένα κοριτσάκια μου. Μη μου 'ρθει και καμια παντόφλα 🤣

Στον πρώτο υπέρηχο φάνηκαν καμια 20αριά. Αργότερα φαίνονταν να μεγαλώνουν ομοιόμορφα γύρω στα 8. Και σήμερα μου είπαν 15! Περιμένω όμως γιατι καξ την άλλη φορά 15 πήραν, 10 ήταν ώριμα και πήγαμε χάλια σε γονιμοποιήσεις και την πήραμε την κουλούρα μας. 

Τα τεστ αλήθεια πότε τα αρχίζουμε; 🤣🤣🤣 Είχα παραγγείλει 2 για την ύστατη φυσιολογική μας προσπάθεια και ήρθαν κατόπιν εορτής. Κρίμα δεν είναι να τα πετάξω; 😎

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Θα κάτσω θα κατσω! Έτσι κι αλλιώς μου τη χάλασε η βροχή και δεν ήρθε ο μόρτης που παρενοχλεί τα στειρωμένα κοριτσάκια μου. Μη μου 'ρθει και καμια παντόφλα 🤣

Στον πρώτο υπέρηχο φάνηκαν καμια 20αριά. Αργότερα φαίνονταν να μεγαλώνουν ομοιόμορφα γύρω στα 8. Και σήμερα μου είπαν 15! Περιμένω όμως γιατι καξ την άλλη φορά 15 πήραν, 10 ήταν ώριμα και πήγαμε χάλια σε γονιμοποιήσεις και την πήραμε την κουλούρα μας. 

Τα τεστ αλήθεια πότε τα αρχίζουμε; 🤣🤣🤣 Είχα παραγγείλει 2 για την ύστατη φυσιολογική μας προσπάθεια και ήρθαν κατόπιν εορτής. Κρίμα δεν είναι να τα πετάξω; 😎

 

Αμα είσαι τρελή σαν εμένα 5 μερες μετα την ετ και τρως το κεφάλι σου γτ είναι αρνητικό στις 16 μερες μετα την ετ μου έδειξε. 

Αυριο θα ξέρεις και μια χαρά θα τα πας. :-)

είπαμε αυτή την φορά θα κάνουμε Time laspe  . για πικ σίγουρα . Μια φορά πρώτα ο Θεός να πάω για ωοληψία.  

εμενα ήταν κάπου στα 14-15 χιλ. Τα ωοθυλάκια, μου φάνηκε αργά που μου είπε Παρασκευή εσείς τι λέτε ρε κορίτσια; 

οβιτρελε θα κάνω την Τετάρτη κάπου στο 19βθα είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Θα κάτσω θα κατσω! Έτσι κι αλλιώς μου τη χάλασε η βροχή και δεν ήρθε ο μόρτης που παρενοχλεί τα στειρωμένα κοριτσάκια μου. Μη μου 'ρθει και καμια παντόφλα 🤣

Στον πρώτο υπέρηχο φάνηκαν καμια 20αριά. Αργότερα φαίνονταν να μεγαλώνουν ομοιόμορφα γύρω στα 8. Και σήμερα μου είπαν 15! Περιμένω όμως γιατι καξ την άλλη φορά 15 πήραν, 10 ήταν ώριμα και πήγαμε χάλια σε γονιμοποιήσεις και την πήραμε την κουλούρα μας. 

Τα τεστ αλήθεια πότε τα αρχίζουμε; 🤣🤣🤣 Είχα παραγγείλει 2 για την ύστατη φυσιολογική μας προσπάθεια και ήρθαν κατόπιν εορτής. Κρίμα δεν είναι να τα πετάξω; 😎

 

😂😂 αχ αυτά τα τεστ!! Κοροϊδεύουν η @BlackCat και η @twinkletwinlkle την @Παρασκευαιδου αλλά δεν ξέρουν τα δικά μου, γι αυτό!! Εγώ ξεκίνησα τα τεστ από την επόμενη της ετ παρακαλώ! Είχα κ εγώ άπειρα απ αυτά τα hometest και λέω θα ξεκινήσω! Ήμουν και σίγουρη ότι θα είναι θετικά άλλωστε (λόγω της ovitrelle φυσικά 😂😂)! 
Ε σήμερα πια για να δεις δεύτερη γραμμή έπρεπε να το κρατάς κάτω από το φως του ηλίου και να το κοιτάς με φακό πάνω από μεγεθυντικό φακό 😂😂 Ελπίζω αυτή η απείρως άχνη γραμμή να είναι αρχη εγκυμοσύνης κι όχι τέλος της ovitrelle!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikol88 είπε:

😂😂 αχ αυτά τα τεστ!! Κοροϊδεύουν η @BlackCat και η @twinkletwinlkle την @Παρασκευαιδου αλλά δεν ξέρουν τα δικά μου, γι αυτό!! Εγώ ξεκίνησα τα τεστ από την επόμενη της ετ παρακαλώ! Είχα κ εγώ άπειρα απ αυτά τα hometest και λέω θα ξεκινήσω! Ήμουν και σίγουρη ότι θα είναι θετικά άλλωστε (λόγω της ovitrelle φυσικά 😂😂)! 
Ε σήμερα πια για να δεις δεύτερη γραμμή έπρεπε να το κρατάς κάτω από το φως του ηλίου και να το κοιτάς με φακό πάνω από μεγεθυντικό φακό 😂😂 Ελπίζω αυτή η απείρως άχνη γραμμή να είναι αρχη εγκυμοσύνης κι όχι τέλος της ovitrelle!! 

Γελάω γτ είσαι δικιά μου χαχαχαχα στην αρχή έλεγα για να δω ότι έχει φύγει η οβιτρελε χαχαχααχ μα είμαι σίγουρη μετά άμα δω θετικό να μην αρχίσω μήπως ριναι της οβιτρελε χαχαχαχα

Μακάρι κοριτσάκι μου να αυξηθεί αυτή η γραμμή. 

Εδω στα γερμανικα φόρουμ παίρνουν και την ωορηξιας τα τεστ και αν σκουραινει η γραμμή όσο πλησιάζεις την χοριακη σημαίνει θετικό. 

Με βλέπω να παίρνω αυτά μάλλον χαχαχαχ🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αμα είσαι τρελή σαν εμένα 5 μερες μετα την ετ και τρως το κεφάλι σου γτ είναι αρνητικό στις 16 μερες μετα την ετ μου έδειξε. 

Αυριο θα ξέρεις και μια χαρά θα τα πας. :-)

είπαμε αυτή την φορά θα κάνουμε Time laspe  . για πικ σίγουρα . Μια φορά πρώτα ο Θεός να πάω για ωοληψία.  

εμενα ήταν κάπου στα 14-15 χιλ. Τα ωοθυλάκια, μου φάνηκε αργά που μου είπε Παρασκευή εσείς τι λέτε ρε κορίτσια; 

οβιτρελε θα κάνω την Τετάρτη κάπου στο 19βθα είναι 

Μια χαρά είναι την Παρασκευή!! Βάλε φρένο στην μουρλια που σε έχει πιάσει γιατί σε βλέπω όχι με παντόφλα μόνο αλλά και με την ασπρη ρομπιτσα ξέρεις εσυ😂

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

😂😂 αχ αυτά τα τεστ!! Κοροϊδεύουν η @BlackCat και η @twinkletwinlkle την @Παρασκευαιδου αλλά δεν ξέρουν τα δικά μου, γι αυτό!! Εγώ ξεκίνησα τα τεστ από την επόμενη της ετ παρακαλώ! Είχα κ εγώ άπειρα απ αυτά τα hometest και λέω θα ξεκινήσω! Ήμουν και σίγουρη ότι θα είναι θετικά άλλωστε (λόγω της ovitrelle φυσικά 😂😂)! 
Ε σήμερα πια για να δεις δεύτερη γραμμή έπρεπε να το κρατάς κάτω από το φως του ηλίου και να το κοιτάς με φακό πάνω από μεγεθυντικό φακό 😂😂 Ελπίζω αυτή η απείρως άχνη γραμμή να είναι αρχη εγκυμοσύνης κι όχι τέλος της ovitrelle!! 

πόσες μέρες είσαι ρε αγαπη από την ovitrelle? Φυσικά και να είναι αρχή εγκυμοσύνης θα ευχηθούμε!!! Στέλνουμε ευχές & θετική ενέργεια!!

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Γελάω γτ είσαι δικιά μου χαχαχαχα στην αρχή έλεγα για να δω ότι έχει φύγει η οβιτρελε χαχαχααχ μα είμαι σίγουρη μετά άμα δω θετικό να μην αρχίσω μήπως ριναι της οβιτρελε χαχαχαχα

Μακάρι κοριτσάκι μου να αυξηθεί αυτή η γραμμή. 

Εδω στα γερμανικα φόρουμ παίρνουν και την ωορηξιας τα τεστ και αν σκουραινει η γραμμή όσο πλησιάζεις την χοριακη σημαίνει θετικό. 

Με βλέπω να παίρνω αυτά μάλλον χαχαχαχ🤣🤣

Ααααα Κριμα που δεν συμπεσατε στις ετ σας θα ήσασταν τρελλο δίδυμο!!!

η Hometest θα σας φτιάξει αγάλματα να σας βάλει στην είσοδο της εταιρείας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

@Lucia79 Α τι είναι τώρα αυτά τα περίεργα κόλπα; Και έλεγα θα είμαστε μαζί το Σάββατο και χάρηκα. Δεν πειράζει, να πάνε καλά εύχομαι και να τα πάρετε και τα 2 και ας είναι και λίγο αργότερα. Το ότι το 1 σταμάτησε, ούτε εγώ το έχω ξανακούσει. Ο γιατρός σου σίγουρα ξέρει καλύτερα, οπότε ό,τι σου λέει κάνε και χαλάλι τα cetrotide.

@Παρασκευαιδου Μπράβο ρε συ!!! Σούπερ τα νέα σου! Είσαι ήδη πολύ καλά, αλλά στην πορεία μπορεί να φανούν κι άλλα. Είσαι και νιάτο!

@skorpina78 Αυτό το ένα φαίνεται ναι κρατιέται γερά!!! Θα γίνεις μανούλα αυτή τη φορά, θα το δεις!

@Salvation78 Κοριτσάκι μου, εγώ δεν έχω παρόμοια εμπειρία και δεν ξέρω να σου πω κάτι περισσότερο. Πραγματικά όμως εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πανε όλα καλά! Να παραμείνεις αισιόδοξη και να σκέφτεσαι το θετικό 50%!

Δεν θα πάμε μαζί όπως φαίνεται αλλά δεν πειράζει…ας είναι για καλό η καθυστέρηση και έρχομαι πίσω σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Γελάω γτ είσαι δικιά μου χαχαχαχα στην αρχή έλεγα για να δω ότι έχει φύγει η οβιτρελε χαχαχααχ μα είμαι σίγουρη μετά άμα δω θετικό να μην αρχίσω μήπως ριναι της οβιτρελε χαχαχαχα

Μακάρι κοριτσάκι μου να αυξηθεί αυτή η γραμμή. 

Εδω στα γερμανικα φόρουμ παίρνουν και την ωορηξιας τα τεστ και αν σκουραινει η γραμμή όσο πλησιάζεις την χοριακη σημαίνει θετικό. 

Με βλέπω να παίρνω αυτά μάλλον χαχαχαχ🤣🤣

Κ εγώ έτσι ξεκίνησα!! Και καλά για να είμαι σίγουρη οτι αν δω κάτι θετικό λίγο πριν τη χοριακη να ξέρω ότι δεν ειναι από την ovitrelle! Και καλά! Εμμονή μας έχει γίνει εδώ που τα λέμε! Έχω κ ωορρηξίας, θα κάνω λίγα κ απ αυτά 😂😂 Με το καλό η ωοληψια σου αγάπη!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Salvation78 είπε:

Μου είπαν να πάω για υπέρηχο νηστική και στην ερώτηση μου γιατί νηστική απάντησαν ότι σε περίπτωση εξωμήτρια κύησης απαιτούνται άμεσες ενεργειες

Στην ερώτηση μου επίσης τι πιθανότητες έχουμε για εξωμητριο απάντησαν 50-50

Ευχομαι να πάνε ολα καλα.δε το περιμενα το ποσοστο αυτο να σου πω την αληθεια που σου ειπανε.. οτι καλυτερο στο θετικο να εισαι ! Τι να πω.. κουραγιο μεχρι αυριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Μια χαρά είναι την Παρασκευή!! Βάλε φρένο στην μουρλια που σε έχει πιάσει γιατί σε βλέπω όχι με παντόφλα μόνο αλλά και με την ασπρη ρομπιτσα ξέρεις εσυ😂

πόσες μέρες είσαι ρε αγαπη από την ovitrelle? Φυσικά και να είναι αρχή εγκυμοσύνης θα ευχηθούμε!!! Στέλνουμε ευχές & θετική ενέργεια!!

Ααααα Κριμα που δεν συμπεσατε στις ετ σας θα ήσασταν τρελλο δίδυμο!!!

η Hometest θα σας φτιάξει αγάλματα να σας βάλει στην είσοδο της εταιρείας!!!

😂😂😂 Καλά θα γελούσαμε παρα πολύ!! 5η μέρα από ετ σήμερα! Και ovitrelle είχα κάνει στις 16/03 το βράδυ! Ήταν εξαιρετικά άχνη η γραμμή σήμερα ενώ τις προηγούμενες πιο έντονη! Μπορεί να μην υπήρχε καν κι απλά να τη φανταστήκαμε κ εγώ κ το αγόρι μου από τη λαχτάρα μας! Τι να πω; Θα φανεί με το αυριανό 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Στην 9η. Τι λες Νεφελάκι?

Ότι στην 9η ειναι μια χαρα κ 14 κ 13.1 με 1.5 μεγαλωνει τη μερα.εστω το δευτερο θα ειναι μια χαρα.για το πρωτο δεν εχω ακουσει μημεγαλωνει.ποστευω θα μεγαλωσει κ αυτο.. εγω σκεψου οτι σε φυσικο ειχα 10η μερα ενα 11,5 κ ενα 12,5  την ιδια μέρα εκανα cetrotide και την επομενη (11η μερα )οβιτρελ.εγινε η ωοληψια τα τσιμπησε κ τα 2 αλλά γονιμοποιήθηκε το 1 κ εγινε τελειο εμβρυο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikol88 @Παρασκευαιδου μουρλές και οι δύο!!!! 🤣🤣🤣

Εγώ δεν ειμαι των τεστ, αλλα αφού τα έχω...ειναι τα predictor early που υποτίθεται δείχνουν νωρίς. Βέβαια, ο δικός μας Νικόλ λέει χοριακή στις 9 μέρες απο την ετ με βλαστοκύστες. Άρα, τι νόημα έχει, νωρίτερα απο αυτό σιγά μη δείξουν. Με βλέπω να τα κρατάω για το γαμώτο. Αν έχω θετική χοριακή να το κάνω απλά και μόνο για να το δω και σε τεστ να χαρώ! Εσύ κοντεύεις πάντως!!!! 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!

Έχω θέμα με το κινητό μου κ με το συγκεκριμένο φορουμ! Λες κ μου το κάνει επιτηδες! Όσες φορες προσπαθουσα να συνδεθω με πεταγε ξαφνικά! Δε ξερω ειλικρινά τι συμβαίνει! Σας γραφω απο το κινητο του άντρα μου τώρα!

Εχω 2 μέρες που μου σταμάτησε το αίμα! Σήμερα έκανα 3η χοριακή μετά την δεύτερη που έκανα την Τετάρτη! Νούμερο μεγάλο 8671! Πηγα κ για υπερηχο! Είδα δυο σάκους! Ο ένας κενος κ ο αλλος με υποψια λεκιθικου ασκού! Τα εστειλα ολα Αθήνα στο γιατρο μου κ μου πε να αυξησω μαγνησιο κ να ξεκιμησω φελισιν κ ολα τα αλλα οπως τα επαιρνα! Να σταματησω χοριακές κ να παω για υπερηχο την επόμενη εβδομαδα! Για να δουμε την αναπτυξη!

Τι να σας πω! Νιωθω μαγκωμενη! Ενω απο Αθήνα μου είπαν όλα καλά εγω είμαι ανησυχη! Στο γυναικολογο που πηγα ηταν τυχαίος γιατι η δικια μου δε πηγε στο γραφειο της γιατι αρρωστησε το παιδι της με εβγαλε 4 εβδ+4 ενώ με το προγραμμα της μετρησης κυησεως με βγαζει 5 εβδ! Αν κ αυτος μου ειπε πως ειναι αισιοδοξος για τον εναν τουλαχιστον σακο με το λεκιθικο ασκο λεω εγω μηπως επρεπε να φαινεται κατι παραπανω; Η όντος ειναι πολυ νωρις κ αδικα χαλαω τη ψυχολογια μου; 
Τα φιλια μου σε όλες κ μια μεγάλη αγκαλια στα κορίτσια που ξέρω οτι την εχουν αναγκη! 
σας σκεφτομαι κ σας καταλαβαίνω κ θελω να ξερετε ποσο τυχερη νιωθω που σας εχω γνωρισει…εστω κ απο δω…εστω και με ψευδώνυμα!!!

♥️♥️♥️
 

Για λιγη ωρα θα χω το κινητο του αντρα μου κ θα μπορω να συμμετεχω! Μεχρι να βαρεθει την τηλεόραση!!!🤓
Α! Το καλλιτερο δε σας το πα! Ο αντρας μου εχει κοβιντ! Καλο ε; Είμαστε σε αποσταση αυτος καθιστικο εγω υπνοδωματιο προσεχω πολυ κ απολυμαινω τα παντα! Βεβαια ειμαστε τριπλα εμβολιασμενοι κ εγω περασα κοβιντ πριν ενα μηνα οποτε ευελπιστω να μη ξανακολλησω!

Δε χρειαζεται να φαινεται κατι παραπανω.εμένα ο γιατρος μου ειχε πει να παω για υπερηχο 6 εβδομαδων κ οταν ειχα πει οτι φοβαμαι για εξωμητριο κ να παω πιο νωρις 5 δηλ μου ειχε πει δεν θα δουμε τιποτα μη κανουμε τζαμπα υπερηχο.κ πηγα για τον 1ο 6+3 κ ειδαμε κ ακουσαμε.απο τη μερα που εκανες ετ μετραμε -12 και -5 (αν εβαλες βλαστοκυστες ή -3 αν εβαλες 3ης μερας εμβρυα.αφαιρείς τις μερες κ τοτε λαμβανεις υποψιν οτι κ καλα τοτε ηταν η τελευταια περιοδος σου. Βαλε στο app p.c ημερολόγιο περιόδου ετσι λέγεται (ειναι  ενα φούξια βιβλιο με ενα ροζ λουλουδακι) τη τελευταια περιοδο κ μετα πατα pregnancy mode K σε βγαζει ακριβως ποσο εισαι κ θα βλεπεις οποτε θες..

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ότι στην 9η ειναι μια χαρα κ 14 κ 13.1 με 1.5 μεγαλωνει τη μερα.εστω το δευτερο θα ειναι μια χαρα.για το πρωτο δεν εχω ακουσει μημεγαλωνει.ποστευω θα μεγαλωσει κ αυτο.. εγω σκεψου οτι σε φυσικο ειχα 10η μερα ενα 11,5 κ ενα 12,5  την ιδια μέρα εκανα cetrotide και την επομενη (11η μερα )οβιτρελ.εγινε η ωοληψια τα τσιμπησε κ τα 2 αλλά γονιμοποιήθηκε το 1 κ εγινε τελειο εμβρυο.

 

αχ μπράβο ρε Νεφέλη μου, σε ευχαριστώ πολύ παντα παρεμβαίνεις στα σημαντικά. Με ησυχασες γιατί μια αγωνία την έχω τι κάνουν αυτα τα ωάρια..Τετάρτη πρωί ξαναπάω και θα έχω νέα πως αναπτύσσονται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

@nikol88 @Παρασκευαιδου μουρλές και οι δύο!!!! 🤣🤣🤣

Εγώ δεν ειμαι των τεστ, αλλα αφού τα έχω...ειναι τα predictor early που υποτίθεται δείχνουν νωρίς. Βέβαια, ο δικός μας Νικόλ λέει χοριακή στις 9 μέρες απο την ετ με βλαστοκύστες. Άρα, τι νόημα έχει, νωρίτερα απο αυτό σιγά μη δείξουν. Με βλέπω να τα κρατάω για το γαμώτο. Αν έχω θετική χοριακή να το κάνω απλά και μόνο για να το δω και σε τεστ να χαρώ! Εσύ κοντεύεις πάντως!!!! 😀

Ναι η αλήθεια περνάνε σχετικά γρήγορα! Σχετικα! Λένε ότι από την 7η μέρα μετά την ετ με βλαστοκυστες μπορεί να δείξει κάτι! Στην πρώτη μου ετ που είχα θετικό και πήγαινε καλά για λίγο, την 8η ημέρα από ετ με εμβρυα 3ων ημερών, με βραδινά ουρά και τεστ που ανιχνεύει μετα την καθυστέρηση είχα θετικό! Το χα κάνει έτσι για πλάκα! Όποτε γιατί να μη δείξει και τώρα ρε γαμωτο να γελάσει λίγο το χειλάκι μας;; Βέβαια πιο πολύ προς την κουλούρα νομίζω είμαι αλλά τα τεστ θα τα  κάνω!! Μηδέν αυτοσυγκράτηση! 
Αντε με το καλό η ετ σου κ εσένα! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...