Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Έβαλα 3ων ημερών την 1 Μάρτη.ειμαι με τον κο γιανναρη στη μονάδα του λητω

 

και εγω νομιζω στην 6 εβδομαδα πως εισαι πρωτη ημέρα τελευταιας περιοδου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Έβαλα 3ων ημερών την 1 Μάρτη.ειμαι με τον κο γιανναρη στη μονάδα του λητω

 

Με βάση αυτό https://www.eleftheia.gr/ergaleia/ypologistes_kyhshs_gia_ivf/me_bash_thn_hmeromhnia_embryometaforas_3hmeron

Είσαι σήμερα 6 και 1.

Επειδή δεν το πολυκαταλαβα πριν το μήνυμα βλέπετε ενδομήτριο σακο αλλά όχι λεθικικό ασκό? Ούτε έμβρυο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Βρε κοπελα μου εγω λεω να μην τα σταματησεις απο μονη σου νομιζα πως πανω απο 1000 βλεπει στοιχειο ο γιατρος στον υπερηχο κανω λαθος;

@Salvation78μη τυχόν και σταματήσεις τα φάρμακα πριν πας στον γιατρό. Στο λέω με αγάπη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

@Salvation78μη τυχόν και σταματήσεις τα φάρμακα πριν πας στον γιατρό. Στο λέω με αγάπη

οχιοχι θα μιλησω πρώτα δε κανω κατι

 στειλε μου το εργαλειο και για 5 ημερεας pls

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Salvation78 είπε:

οχιοχι θα μιλησω πρώτα δε κανω κατι

 στειλε μου το εργαλειο και για 5 ημερεας pls

https://www.eleftheia.gr/ergaleia/ypologistes_kyhshs_gia_ivf/me_bash_thn_hmeromhnia_embryometaforas_5hmeron

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Με βάση αυτό https://www.eleftheia.gr/ergaleia/ypologistes_kyhshs_gia_ivf/me_bash_thn_hmeromhnia_embryometaforas_3hmeron

Είσαι σήμερα 6 και 1.

Επειδή δεν το πολυκαταλαβα πριν το μήνυμα βλέπετε ενδομήτριο σακο αλλά όχι λεθικικό ασκό? Ούτε έμβρυο ?

Ναι αυτό.την Πέμπτη εγινε αυτό.μου λεγε ότι ήμουν έξι εβδομάδων κ έπρεπε ν δουμε κ αυτά.ο γυναικολόγος όχι ο εξωσωματιστης. Εκείνος δεν μπορούσε ν με δει γιατί κόλλησε κοβιντ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Margitc είπε:

Η οικονομοπουλου ειναι αιματολογος θα παρεις οτι εξετασεις εχεις κανει ακομα κ την γενικη αιματος κ του συζηγου κ οτι εχεις απο το ιστορικο των εμβρυων σου. Γραψε σε ενα χαρτι οτι αποριες εχεις ακομα κ αν καποιες τις θεωρεις χαζες να την ρωτησεις θα σου δωσει πολυ χρονο κ θα σε ψαξει σε ολες τις εξετασεις ρωτα για το νικα κ οτι αλλο θες. Ασε που νομιζω πως πως θα νιωσεις πολυ ανετα μαζι της ετσι κ αλλιως κ σιγουρα θα σου βγαλει μια οικειοτητα να ρωτησεις.

Ωραία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ανθη7 είπε:

Ναι αυτό.την Πέμπτη εγινε αυτό.μου λεγε ότι ήμουν έξι εβδομάδων κ έπρεπε ν δουμε κ αυτά.ο γυναικολόγος όχι ο εξωσωματιστης. Εκείνος δεν μπορούσε ν με δει γιατί κόλλησε κοβιντ!

Τώρα δεν θα σου πω ψέμματα έτσι ακριβώς ήταν η δευτερη παλίνδρομη που είχα.

Λυπάμαι για το στενα΄χωρο του θέματος αλλά επειδή ανατροπές πάντα συμβαίνουν σε αυτή τη ζωή να ευχηθώ να κάνεις την ανατροπή. Εμένα με άφησε άλλες 5 ημέρες μήπως και γινόταν το θαύμα και μετά έκανα απόξεση.

Σου εύχομαι να κάνεις την ανατροπή🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Γειά σας γλυκά μου κορίτσια! Η ωοληψία τελείωσε αισίως! Πήραμε 15 ωάρια. Αύριο θα μου πουν πόσα ήταν ώριμα και πως προχώρησαν. Το σπέρμα ήταν καλό ευτυχώς, στα φυσιολογικά επίπεδα (είχαμε ένα έξτρα άγχος λογω του covid που περασε το αμόρε). Το οξειδωτικό στρες ήταν χαμηλότερο από το επιθυμητό (μας έφαγαν τα αντιοξειωτικά τελικά!) οπότε θα κάνoυμε picsi. Ελπίζουμε αυτή τη φορά να προχωρήσουν καλύτερα 🍀🤞 Εγώ νιώθω αρκετά καλά, συγκριτικά με την προηγούμενη φορά. Ξεκίνησα όμως τα utrogestan και σε λίγη ώρα θα είμαι ζαμπόν! Ως γατόπληκτη πάω τώρα να πιάσω καμια γάτα για στείρωση όσο προλαβαίνω ακόμα, γιατί από το Σάββατο θα είμαι ζεν και ξάπλα με σειρούλες 😊😻 και ελπίζω με μειωμένη δραστηριότητα για τους επόμενους 9 μήνες! 🤞🤞🤞

 

Άντε τέλεια κοπέλα μου όλα να πάνε τέλεια!!!! Και σύντομα τα εμβρυακια να έρθουν στην φολιτσα σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Τώρα δεν θα σου πω ψέμματα έτσι ακριβώς ήταν η δευτερη παλίνδρομη που είχα.

Λυπάμαι για το στενα΄χωρο του θέματος αλλά επειδή ανατροπές πάντα συμβαίνουν σε αυτή τη ζωή να ευχηθώ να κάνεις την ανατροπή. Εμένα με άφησε άλλες 5 ημέρες μήπως και γινόταν το θαύμα και μετά έκανα απόξεση.

Σου εύχομαι να κάνεις την ανατροπή🙏🙏

Κ σου ανέβαινε η χοριακη κανονικά?κοίτα είμαι προετοιμσσμενη για ολα.θα εστιασω στο επόμενο βήμα για να μην φρικαρω.ηδη έχω διαβάσει πολλά από εσάς.ας κάνω τον υπερηχο κ βλέπουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

και εγω νομιζω στην 6 εβδομαδα πως εισαι πρωτη ημέρα τελευταιας περιοδου?

Σήμερα είμαι στην 6η οχι την προηγούμενη Πέμπτη που πήγα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ανθη7 είπε:

Κ σου ανέβαινε η χοριακη κανονικά?κοίτα είμαι προετοιμσσμενη για ολα.θα εστιασω στο επόμενο βήμα για να μην φρικαρω.ηδη έχω διαβάσει πολλά από εσάς.ας κάνω τον υπερηχο κ βλέπουμε.

Εφόσον με παρακολούθησε με υπέρηχο δεν με έβαλε να ξανακάνω χοριακή. Δεν είχε κάποιο νόημα.

Αλλά και στην πρώτη παλίνδρομη που ηταν στην 10η εβδομα΄δα η χοριακή μου ανέβαινε κανονικά είχε φτάσει κοντά 50.000 (εκεί έκανα από μόνη μου καλο πυρόβλημα και εγώ) χαιρόμουν κιόλας και μετά ήρθε ολο το νταμάρι στο κεφάλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου μόλις γύρισα. Έκανα αποξεση έμβρυο δεν υπήρχε είχε αφήσει κάτι αμιδρα αλλά δεν ήταν αρκετά για να σταλθούν όποτε στείλαμε το ενδομήτριο για ιστολογική Μόνο και σε 20 μέρες θα πάω να με δει και να συζητήσουμε περαιτέρω  πράγματα μου είπε να στείλουμε τα έμβρυα όλα για προεμφιτευτικο και θα με βάλει να ξανά κάνω υστεροσκοπιση μαζί με βιοψία για μικρόβια και να μπούμε να κάνουμε ένα σχήμα αντιβιώσεων για 3 μήνες. Αλλά θα τα συζητήσουμε όλα όταν πάω. Βρε κορίτσια ποσό να κοστίζει ο προεμφιτευτικος; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Εφόσον με παρακολούθησε με υπέρηχο δεν με έβαλε να ξανακάνω χοριακή. Δεν είχε κάποιο νόημα.

Αλλά και στην πρώτη παλίνδρομη που ηταν στην 10η εβδομα΄δα η χοριακή μου ανέβαινε κανονικά είχε φτάσει κοντά 50.000 (εκεί έκανα από μόνη μου καλο πυρόβλημα και εγώ) χαιρόμουν κιόλας και μετά ήρθε ολο το νταμάρι στο κεφάλι

Α ωραια.δεν ξέρω εμένα με βάλε ν κανω ν δει αν ανεβαίνει κανονικά!τι να πω.οτι είναι ν γίνει θ γίνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Salvation78 είπε:

δεν εχω ιδέα αλλα ισωσ πρεπει να σταματησω τα φαρμακα μπασ και αποβαλλω μονη μου δε τη θελω την αποξεση 3 η φορα για κανενα λογο και πρεπει να αποκλεισουμε και τη πιθανότητα του εξωμήτριου

Κοπέλα μου δεν ξέρω τι έχει γίνει έχετε γράψει πολλά. Θε σου πω να μην τα σταματισει τα φάρμακα. Και να πας στο γιατρό πρώτα δεν ξέρεις ποτέ τι γίνεται. Σκέψου επερνα αρνητικά τεστ και είχα σταματισει μόνη μου τα φάρμακα και όταν ειδα θετική χοριακη δεν φαντάζεσαι ποσό μα ποσό στεναχωρήθηκα Γτ μπορεί να έκανα εγώ κακό στο έμβρυο μου σκέψου από τότε έχω χάσει τον ύπνο μου όλο σκέφτομαι μην φταίω εγώ. Για αυτό άκου τι θα πει ο γιατρός σου και θα σπυ ευχηθώ μέσα από την καρδιά μου να απανε κάλε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Α ωραια.δεν ξέρω εμένα με βάλε ν κανω ν δει αν ανεβαίνει κανονικά!τι να πω.οτι είναι ν γίνει θ γίνει.

Και ανεβαίνει; Κάτι έχω χάσει συγνώμη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Ιιιιιιιι γεννάς???????

Θα τρελλαθώ οταν πρωτομπήκα εδώ πήρες θετική χοριακή !

Χριστέ μου και εγώ μαζεύω ακόμα βλαστοκύστες 🤣🤣

Ολα με το καλο ρε Κατερίνα, να πάνε όλα τέλεια και να αγκαλιάσεις τα μωρά σου!🥰

Εγώ αν πάνε ολα καλά Μαιο θα κάνω ετ ακομα μαζεύω μωρά🤣🤣

Για όλες μας θα έρθει η σειρά και εγώ ποσό καιρό προσπαθούσα .Καλά κανείς και μαζεύεις ώστε αυτη να είναι η τελευταία σου εμβρυομεταφορα και η τυχερή όλα καλά θα πάνε !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Salvation78 είπε:

δεν εχω ιδέα αλλα ισωσ πρεπει να σταματησω τα φαρμακα μπασ και αποβαλλω μονη μου δε τη θελω την αποξεση 3 η φορα για κανενα λογο και πρεπει να αποκλεισουμε και τη πιθανότητα του εξωμήτριου

Αν δεν σου πει ο γιατρός μην το κανείς. Επίσης δεν είναι απαρετιτο να κανείς αποξεση μπορείς με σωστή παρακουλουθιση να το αποφύγεις αλλά εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να μην χριαστει τίποτα από αυτά και να πάνε όλα τέλεια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Με το καλό η χοριακή σου κορίτσι μας. Αν θέλεις πες μας ημερομηνια χοριακής να σε βάλουμε στο πινακάκι μας.

Καλως την τους αγωνιστικούς χαιρετισμούς μας.

Η @Heart μας έψαχνε menopour ίσως έγραψε και στο parents. Απαντάω ομως και εδώ για να το δουν περισσότερα κορίτσια.

Δεν ξέρω δεν μου είπε για scratching έχω κάνει ήδη μια φορά πριν την πρώτη παλίνδρομη. Η υστεροσκόπηση είναι διαγνωστική δεν είναι επεμβατική (εκτός απροοπτου πάντα) ίσως κάνει και scratching δεν έχω ρωτήσει.

Καλές γονιμοποιήσεις αγαπημένη. Σε βάζω για ετ το Σάββατο 2/4 δηλαδή?

Υπομονή ενημέρωσε μας τι θα σου πει ο γιατρός αν και φαντάζομαι θα ζητήσεις να πας για υπέρηχο αλλά μετα τις 1500 μονάδες χοριακής. Οπότε ίσως σε 2-3 ημέρες.

Καλησπέρα κορίτσια, από το Σάββατο τα ποστ μου έκαναν ρεκόρ ανάρτησης χαχα!!! Φυσικά @BlackCat έχω χοριακη 4/4 🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Salvation78 είπε:

δεν εχω ιδέα αλλα ισωσ πρεπει να σταματησω τα φαρμακα μπασ και αποβαλλω μονη μου δε τη θελω την αποξεση 3 η φορα για κανενα λογο και πρεπει να αποκλεισουμε και τη πιθανότητα του εξωμήτριου

Καλησπέρα δεν καταλαβαίνω γιατί σας βάζουν οι γιατροί να κάνετε απόξεση σε μικρή εβδομάδα παίρνεις χάπι αρχίζει συσπάσεις η μήτρα και το αποβάλλει .έχω πάρει 3 φορές χωρίς κανένα πρόβλημα καθάρισα πλήρως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...