Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 31 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Ναι και αυτό. 😂😂

Ευχαριστώ κοριτσιααααα!!!κι ένα άλλο κορίτσι ή my elpida μου είπε ένα κολπακι...να ξέρετε αν σε κάποια δεν είχα απαντήσει....τα έψαχνα με αγωνία πολύ καιρό τώρα ..αλλά ντρεπόμουν να ρωτήσω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια χρόνια πολλά! Με υγεία! Ερώτηση..  έχω διαβάσει πολλές φορές εδώ για το καυτό μπάνιο ότι πρέπει να αποφεύγεται.. ισχύει το ίδιο και για το θερμαινόμενο υπόστρωμα?? Υπάρχει καμία ιδέα? Ακόμα δεν έχω καταλάβει τι κακό κάνει το καυτό μπάνιο-ντουζ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η MyElpida είπε:

Κορίτσια χρόνια πολλά! Με υγεία! Ερώτηση..  έχω διαβάσει πολλές φορές εδώ για το καυτό μπάνιο ότι πρέπει να αποφεύγεται.. ισχύει το ίδιο και για το θερμαινόμενο υπόστρωμα?? Υπάρχει καμία ιδέα? Ακόμα δεν έχω καταλάβει τι κακό κάνει το καυτό μπάνιο-ντουζ.. 

Νομίζω για τους άντρες ισχύει αυτό....βασικά για τους άντρες ισχύει σίγουρα το είχε πει η γενετιστρια στον σύντροφό μου , απαγορεύονται καυτό μπάνιο και ποδήλατο ....τώρα για εμάς δεν το θυμάμαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η hope501 είπε:

Στα σπαμ κοιτάς;

Όχι 😂

 

στις πριν 27 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Κορίτσια χρόνια πολλά! Με υγεία! Ερώτηση..  έχω διαβάσει πολλές φορές εδώ για το καυτό μπάνιο ότι πρέπει να αποφεύγεται.. ισχύει το ίδιο και για το θερμαινόμενο υπόστρωμα?? Υπάρχει καμία ιδέα? Ακόμα δεν έχω καταλάβει τι κακό κάνει το καυτό μπάνιο-ντουζ.. 

ναι ισχύει εμένα μου είχε πει όχι θερμοφόρες όχι υποστρώματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kateriniwk είπε:

Αυτο που ειπε η παρασκευαιδου ισχυει. Το εκανα στο κιν μου! Μπραβο γερμανικο μωρο! Μας εσωσες!!!! 

Στο δικό μου κινητό δεν υπάρχει επιλογή αυτή ούτε καν η τελίτσες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Νομίζω για τους άντρες ισχύει αυτό....βασικά για τους άντρες ισχύει σίγουρα το είχε πει η γενετιστρια στον σύντροφό μου , απαγορεύονται καυτό μπάνιο και ποδήλατο ....τώρα για εμάς δεν το θυμάμαι....

Ναι το έχουν γράψει κορίτσια ότι τους δίνεται σαν οδηγια μετά την εξωσωματική..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Στο δικό μου κινητό δεν υπάρχει επιλογή αυτή ούτε καν η τελίτσες! 

Kaposetsi αδερφη ψυχη μου ( ξερεις γιατι το λεω😉)..δεν πειραζει εξαλλου εδω τα κοριτσια εχουν ενα καλο που μας ειδοποιουν οτι μας εστειλαν μηνυματακι! Οποτε θα τα διαβαζεις μαζεμενα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Ναι το έχουν γράψει κορίτσια ότι τους δίνεται σαν οδηγια μετά την εξωσωματική..

Ακόμη δεν έχω φτάσει στο μετά....είμαι στο πριν την εξωσωματική ακόμη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Heart είπε:

Ακόμη δεν έχω φτάσει στο μετά....είμαι στο πριν την εξωσωματική ακόμη....

I know... Απλώς πιστεύω πως κάποιες τόσο γενικές οδηγίες, θα πρέπει να ακολουθουνται κι από όσες γυναίκες προσπαθούν να συλλάβουν και χωρίς εξωσωματική.. Δηλαδή το καυτό μπάνιο αν κάνει κακό στην εμφυτευση, κάνει σε όλες... είτε η σύλληψη έγινε με επαφή είτε με εξωσωματική.. Γι αυτό απορώ.. 

Η @kaposetsi επιβεβαιώνει και για το υποστρωμα..  ευτυχώς καλοκαιριαζει 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

I know... Απλώς πιστεύω πως κάποιες τόσο γενικές οδηγίες, θα πρέπει να ακολουθουνται κι από όσες γυναίκες προσπαθούν να συλλάβουν και χωρίς εξωσωματική.. Δηλαδή το καυτό μπάνιο αν κάνει κακό στην εμφυτευση, κάνει σε όλες... είτε η σύλληψη έγινε με επαφή είτε με εξωσωματική.. Γι αυτό απορώ.. 

Η @kaposetsi επιβεβαιώνει και για το υποστρωμα..  ευτυχώς καλοκαιριαζει 😅

Εγώ ξέρω ότι απαγορεύεται σάουνα, χαμαμ, μπάνιο σε πισίνα- θάλασσα. Γιατί να απαγορεύεται το καυτό ντουζ; Ίσως πιο μετά στην εγκυμοσύνη που έχει μεγαλώσει το έμβρυο; Δεν ξέρω ας μας πούνε οι πιο έμπειρες, εγώ κάνω καυτό ντουζ σε σημείο που κοκκινίζει το δέρμα μου και με ανησυχήσατε μπορώ να πω…. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσιααα SOS πρέπει να κάνω μόνη μου την ένεση δεν μπορω😭😭😭  την άνοιξα με κοιταξε την κοίταξα την έκλεισα έβαλα άλλη βελόνα.. δεν μπορώ πως θα την κανω; την κοιτατε; πως την βαζετε; 😨😨😨😨😰😰😰😰😰😰😰😰 τι θα κάνω;; το πολύ σε ένα μισάωρο πρέπει να την κανω 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κοριτσιααα SOS πρέπει να κάνω μόνη μου την ένεση δεν μπορω😭😭😭  την άνοιξα με κοιταξε την κοίταξα την έκλεισα έβαλα άλλη βελόνα.. δεν μπορώ πως θα την κανω; την κοιτατε; πως την βαζετε; 😨😨😨😨😰😰😰😰😰😰😰😰 τι θα κάνω;; το πολύ σε ένα μισάωρο πρέπει να την κανω 😕

Αγαπη μ βαθιά ανάσα κ με μια κίνηση! Όσο πιο πολύ το σκέφτεσαι τόσο χειρότερο ❤ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κοριτσιααα SOS πρέπει να κάνω μόνη μου την ένεση δεν μπορω😭😭😭  την άνοιξα με κοιταξε την κοίταξα την έκλεισα έβαλα άλλη βελόνα.. δεν μπορώ πως θα την κανω; την κοιτατε; πως την βαζετε; 😨😨😨😨😰😰😰😰😰😰😰😰 τι θα κάνω;; το πολύ σε ένα μισάωρο πρέπει να την κανω 😕

Τι ενεση? Εγώ τις κάνω μόνη μου πες μου τι σε δυσκολεύει? 

Δεν έχει λεπτή σύριγγα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κοριτσιααα SOS πρέπει να κάνω μόνη μου την ένεση δεν μπορω😭😭😭  την άνοιξα με κοιταξε την κοίταξα την έκλεισα έβαλα άλλη βελόνα.. δεν μπορώ πως θα την κανω; την κοιτατε; πως την βαζετε; 😨😨😨😨😰😰😰😰😰😰😰😰 τι θα κάνω;; το πολύ σε ένα μισάωρο πρέπει να την κανω 😕

Δεν έχεις ξανακάνει; Μην το πολύ σκέφτεσαι. Κράτα λίγο το δέρμα σου και βάλτη, δεν πονάει. Αν είσαι τελείως μόνη σου και δεν έχεις κάποιον άλλο στο σπίτι γιατί δεν πας σε ένα φαρμακείο; Εμένα στην αρχή μου τις έκανε ο άντρας μου και αγχωνόμουν κιόλας, τώρα άνετα μόνη μου και κάνω και σε φίλες μου. Θα συνηθίσεις, όλα συνηθίζονται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η TRigirl είπε:

Δεν έχεις ξανακάνει; Μην το πολύ σκέφτεσαι. Κράτα λίγο το δέρμα σου και βάλτη, δεν πονάει. Αν είσαι τελείως μόνη σου και δεν έχεις κάποιον άλλο στο σπίτι γιατί δεν πας σε ένα φαρμακείο; Εμένα στην αρχή μου τις έκανε ο άντρας μου και αγχωνόμουν κιόλας, τώρα άνετα μόνη μου και κάνω και σε φίλες μου. Θα συνηθίσεις, όλα συνηθίζονται. 

 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

Τι ενεση? Εγώ τις κάνω μόνη μου πες μου τι σε δυσκολεύει? 

Δεν έχει λεπτή σύριγγα? 

 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

Αγαπη μ βαθιά ανάσα κ με μια κίνηση! Όσο πιο πολύ το σκέφτεσαι τόσο χειρότερο ❤ 

Μου τις κάνει πάντα ο άντρα μου . Τώρα δεν είναι σπίτι και θα αργήσει να έρθει έτυχε κάτι στη δουλειά 😭 δεν έχω δίπλα μου φαρμακείο που εφημέρευε πιο κοντά είναι το νοσοκομείο αλλά άμα πάω θα με περάσουν για τρελή:-/  αυτή εδώ είναι.  😕

16482331399222600384035516362455.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

 

 

Μου τις κάνει πάντα ο άντρα μου . Τώρα δεν είναι σπίτι και θα αργήσει να έρθει έτυχε κάτι στη δουλειά 😭 δεν έχω δίπλα μου φαρμακείο που εφημέρευε πιο κοντά είναι το νοσοκομείο αλλά άμα πάω θα με περάσουν για τρελή:-/  αυτή εδώ είναι.  😕

16482331399222600384035516362455.jpg

Άκου καθάρισε τη περιοχή βάλε για λίγο παγάκι να μούδιασει και βαλτην χωρίς να κοιτάς συνεχώς εκεί 

Είμαστε μαζί σου έλα πάμε, ολόκληρο μωρό θα γεννήσεις σε λίγους μήνες σε μια ένεση θα κολλήσεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

 

 

Μου τις κάνει πάντα ο άντρα μου . Τώρα δεν είναι σπίτι και θα αργήσει να έρθει έτυχε κάτι στη δουλειά 😭 δεν έχω δίπλα μου φαρμακείο που εφημέρευε πιο κοντά είναι το νοσοκομείο αλλά άμα πάω θα με περάσουν για τρελή:-/  αυτή εδώ είναι.  😕

16482331399222600384035516362455.jpg

Πήγαινε στο νοσοκομείο δεν πειράζει. Έχει και μια φίλη μου το ίδιο πρόβλημα και τις έκανα εγώ. Μια ιδέα είναι, όπως όλα. Πιστεύω αν το κάνεις μια φορά θα σου περάσει το άγχος και ο φόβος. ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Πήγαινε στο νοσοκομείο δεν πειράζει. Έχει και μια φίλη μου το ίδιο πρόβλημα και τις έκανα εγώ. Μια ιδέα είναι, όπως όλα. Πιστεύω αν το κάνεις μια φορά θα σου περάσει το άγχος και ο φόβος. ❤️ 

 

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

Άκου καθάρισε τη περιοχή βάλε για λίγο παγάκι να μούδιασει και βαλτην χωρίς να κοιτάς συνεχώς εκεί 

Είμαστε μαζί σου έλα πάμε, ολόκληρο μωρό θα γεννήσεις σε λίγους μήνες σε μια ένεση θα κολλήσεις? 

Η γεννα δε με φοβίζει πέρασα όλους τους πονους γεννησα με καισαρική και μια χαρά θέμα με τις βελόνες έχω..  

 

Την έκανα τελικά ααα μόνη μου είμαι ελαφροχερα και εγώ χαχαχαχ δεν ένιωσα τίποτα πωπω τρέμω αλλά το έκανα θηρίο είμαι λέει ο άντρας μου. Αφού ειχα σκεφτεί μέχρι και  τον 4χρονο να μου την κάνει χαχαχαχ τόσο χεστρου με τις βελόνες.  

Στην ανάγκη όμως τρέμω τώρα αλλα τα κατάφερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κοριτσιααα SOS πρέπει να κάνω μόνη μου την ένεση δεν μπορω😭😭😭  την άνοιξα με κοιταξε την κοίταξα την έκλεισα έβαλα άλλη βελόνα.. δεν μπορώ πως θα την κανω; την κοιτατε; πως την βαζετε; 😨😨😨😨😰😰😰😰😰😰😰😰 τι θα κάνω;; το πολύ σε ένα μισάωρο πρέπει να την κανω 😕

Έλα βρε κορίτσι μου, εσύ είσαι δυνατή! Τόσα και τόσα έχεις αντέξει, σε μια ενεσουλα θα κολλήσεις? Έλα Ελπίδα μου, πάμε να την κάνεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Έλα βρε κορίτσι μου, εσύ είσαι δυνατή! Τόσα και τόσα έχεις αντέξει, σε μια ενεσουλα θα κολλήσεις? Έλα Ελπίδα μου, πάμε να την κάνεις.

Εντάξει την έκανα... αχ αυτή η ανάγκη... ένα σου λέω τρέμω.. ευτυχώς με έπιασε τώρα και όχι όταν έκανα την ένεση..  :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/3/2022 at 4:41 ΜΜ, ο/η Ανθη7 είπε:

Φυσικά δεν με.κουραζεις μην τ ξαναπείς.εγω έβαλα 2 grade 1 τριών ημερών απλά το ένα ήταν ήδη πάνω από 8 κύτταρα κ πήγαινα για βλαστοκυστη.η εμβρυομεταφορα εγινε 1.3.πρωτη χοριακη  έκανα 12.3 κ ήταν 84.η δεύτερη εγινε 16.3. Κ ήταν 280 (που εδώ φρίκαρα κ γω να ξερεις......) και η τρίτη ήταν τη δευτερα 21.3 που πήγε 963.μου είπε πάμε καλά είναι εντός φυσιολογικού κ τώρα πάμε για υπερηχο τέλος βδομάδας.ο απολυτος διπλασιασμός δεν είναι απαραιτητος.εγω πιστεύω ότι είσαι μια χαρά.ενταξει καταλαβαινω το άγχος προς θεου.εγω δουλεύω φουλ να μη σκέφτομαι.βοηθαω στα προβλήματα άλλων κ ξεχνάω τα δικά μου!!!όλα καλά θα πανε !

Ανθή με τον υπέρηχο πως πηγες όλα καλά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εντάξει την έκανα... αχ αυτή η ανάγκη... ένα σου λέω τρέμω.. ευτυχώς με έπιασε τώρα και όχι όταν έκανα την ένεση..  :-)

Μπράβο κοριτσάκι μου! Εγώ με τις ενέσεις είμαι οκ αλλά αυτή που δεν μπορώ με τίποτα είναι η innohep για την θρομβοφιλια. Κάθε απόγευμα που την κάνω, με μαύρη καρδιά την κάνω, αλλά μετά που σκέφτομαι ότι το κάνω για το καλό του μωρού, τότε παίρνω κουράγιο και την κάνω. Έτσι θα σκέφτεσαι και εσύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου! Εγώ με τις ενέσεις είμαι οκ αλλά αυτή που δεν μπορώ με τίποτα είναι η innohep για την θρομβοφιλια. Κάθε απόγευμα που την κάνω, με μαύρη καρδιά την κάνω, αλλά μετά που σκέφτομαι ότι το κάνω για το καλό του μωρού, τότε παίρνω κουράγιο και την κάνω. Έτσι θα σκέφτεσαι και εσύ!

Αυτό μόλις έγραψα στον άντρα μου .. αυτές οκ ήταν δεν ένιωσα τίποτα και αν τύχει την ξανακάνω αλλά τις αντιπηκτικες με πονάνε όχι όταν την βάζει αλλά μετά νιώθω το φάρμακο αλλά σφίγγω δόντια.  Και αυτές μάλλον θα τις κάνω για αρκετό.  Αλλά μόνο μου εύχομαι να μη χρειαστεί. 

Εσυ πως πας.. ? Ξέρεις ότι πέρασες το πρώτο μαξιλαράκι έτσι.. πάμε για 12 και μετά ξεκινά να σκέφτεσαι ονόμα κτλ :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου! Εγώ με τις ενέσεις είμαι οκ αλλά αυτή που δεν μπορώ με τίποτα είναι η innohep για την θρομβοφιλια. Κάθε απόγευμα που την κάνω, με μαύρη καρδιά την κάνω, αλλά μετά που σκέφτομαι ότι το κάνω για το καλό του μωρού, τότε παίρνω κουράγιο και την κάνω. Έτσι θα σκέφτεσαι και εσύ!

Κορίτσι μου σε πονάνε οι innohep??? Μήπως την κάνεις πολύ γρήγορα... θέλει πάρα πολύ αργή έγχυση του υγρού για να μην πονάς... εμένα ήταν οι μόνες που δεν με πονούσαν... Συγχαρητήρια και για την εγκυμοσύνη σου!!!! Με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...