Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

όχι ο καρδιολόγος αλλά η ψυχολόγος. εγώ στην φάση αποβολής σήμερα άρχισαν οι πόνοι και το αίμα αλλά όχι πολύ οποτε το βλέπουμε 

Λυπάμαι για την αποβολή σου ειλικρινά πολύ!

Αλλα εδώ όπως βλέπεις είμαστε πολλές πονεμένες καμμενες κ προσεχώς βλαμμμενες!!

Ας κάνουμε και λίγη πλάκα γιατί δεν βγαίνει η διαδρομή δεν τσουλάει!!

Αγκαλιτσα❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

Έχει έχει και το Ιασώ μια κοπέλα Αμ πως!!!

Την πρώτη φορά της απαντουσα σοβαρά στην 3η -4η μάλλον πήγε για δίκη της συνέδρια με αυτά που της έλεγα 😂😂😂😂

Τυπου «επέλεξα τώρα να κάνω ετ για να βγει πχ ψαράκι το μωρό γιατί έχω πλανήτη εκεί κ εκεί κ τα πάμε καλά κ έχω κ την παρθένο στην Σελήνη κ θέλω τάξη μαζί με ακαταστασία»

Μου φαινόταν τόσο fake το σκηνικό που μας ρωτούσε μια μια τις ίδιες ερωτήσεις καρμπόν κ απαντούσαμε λες κ ήμασταν σε τηλεπαιχνίδι που αποφάσισα να τρολαρω!!

Νταξει, είσαι θεά! Η αλήθεια είναι ότι ναι, εκείνη την ώρα που περιμένεις μαζί με άλλες κοπέλες δεν μπορεί να γίνει δουλειά αλλά εμένα νομίζω έστω η ψιλή κουβέντα με χαλάρωσε πριν πάω στο χειρουργείο. Το θέμα είναι όμως ότι η συγκεκριμένη ήρθε και με βρήκε στο κρεββάτι μόλις ξύπνησα και μιλήσαμε λίγο ακόμα και μετά μου είπε να παρω το τηλέφωνο της από το γιατρο. Το οποίο εγώ ξεχασα να κάνω και η κοπέλα με έψαξε και με πήρε από μόνη της τηλέφωνο τη μεθεπόμενο μερα να μου πει ότι μπορώ να κανονίσω κάποιες συνεδρίες μαζί της το επόμενο διάστημα για να είμαι ήρεμη ως τη μεταφορά. Κάτι που τελικά δεν έκανα γιατί απλά τον τελευταίο μήνα αποφάσισα ότι ήθελα να ξαναδώ για ενα διάστημα την ψυχοθεραπεύτρια μου που με ξέρει και την ξέρω και πάω σε αυτήν. Αλλά θα μπορούσα να έχω πάει κι εκεί. Και σίγουρα το αξιολογώ πολύ θετικά ότι έχουν προβλέψει μια τέτοια υπηρεσία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

όχι ο καρδιολόγος αλλά η ψυχολόγος. εγώ στην φάση αποβολής σήμερα άρχισαν οι πόνοι και το αίμα αλλά όχι πολύ οποτε το βλέπουμε 

Εννοείς ότι είχες εμφύτευση τώρα πρόσφατα και σήμερα έχεις αίμα? Μη βγάζεις τόσο βιαστικά συμπεράσματα ρε κορίτσι μου… κάτσε να δούμε πως θα πάει..μίλησες με το γιατρο? Εκείνος τι λέει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Λυπάμαι για την αποβολή σου ειλικρινά πολύ!

Αλλα εδώ όπως βλέπεις είμαστε πολλές πονεμένες καμμενες κ προσεχώς βλαμμμενες!!

Ας κάνουμε και λίγη πλάκα γιατί δεν βγαίνει η διαδρομή δεν τσουλάει!!

Αγκαλιτσα❤️

καλά κάνετε χρειάζεται. αγκαλιστα κια από εμένα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lucia79 είπε:

Νταξει, είσαι θεά! Η αλήθεια είναι ότι ναι, εκείνη την ώρα που περιμένεις μαζί με άλλες κοπέλες δεν μπορεί να γίνει δουλειά αλλά εμένα νομίζω έστω η ψιλή κουβέντα με χαλάρωσε πριν πάω στο χειρουργείο. Το θέμα είναι όμως ότι η συγκεκριμένη ήρθε και με βρήκε στο κρεββάτι μόλις ξύπνησα και μιλήσαμε λίγο ακόμα και μετά μου είπε να παρω το τηλέφωνο της από το γιατρο. Το οποίο εγώ ξεχασα να κάνω και η κοπέλα με έψαξε και με πήρε από μόνη της τηλέφωνο τη μεθεπόμενο μερα να μου πει ότι μπορώ να κανονίσω κάποιες συνεδρίες μαζί της το επόμενο διάστημα για να είμαι ήρεμη ως τη μεταφορά. Κάτι που τελικά δεν έκανα γιατί απλά τον τελευταίο μήνα αποφάσισα ότι ήθελα να ξαναδώ για ενα διάστημα την ψυχοθεραπεύτρια μου που με ξέρει και την ξέρω και πάω σε αυτήν. Αλλά θα μπορούσα να έχω πάει κι εκεί. Και σίγουρα το αξιολογώ πολύ θετικά ότι έχουν προβλέψει μια τέτοια υπηρεσία. 

Καλά πέρα από την πλάκα τώρα εννοείται ότι είναι απαραίτητη μια τέτοια υπηρεσία στην φάση μας και είμαι σίγουρη ότι πολλές κοπέλες τις βοηθάει και θα τις βοηθησει.

Εμενα θες επειδή είχα αποφασίσει να φύγω αν στράβωνε η φάση, θες επειδή δεν ήθελα να ξαναμπώ στην συγκεκριμένη μονάδα για ψυχολογικούς λόγους, δεν ξέρω πως την είχα δει μου βγήκε αυθόρμητα.

Και στο Ιασώ πάντως έτσι κάνει έρχεται κ μετά στην ανάνηψη κ όντως ήταν πολύ γλυκια κ ήρεμη κοπέλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Εννοείς ότι είχες εμφύτευση τώρα πρόσφατα και σήμερα έχεις αίμα? Μη βγάζεις τόσο βιαστικά συμπεράσματα ρε κορίτσι μου… κάτσε να δούμε πως θα πάει..μίλησες με το γιατρο? Εκείνος τι λέει?

όχι αποβολή είδαμε και σάκο και εμβρυακι αλλά δεν μεγάλωσε πάλι ποτέ φενοταν από την αρχή από τισ χοριακες ότι δεν θα πήγανε καλά γτ δεν ανέβαινε όπως έπρεπε ανέβαινε πολύ λίγο και είπαμε να δούμε αν θα γίνει μόνη της για να γλιτώσω την απόξεση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kaposetsi είπε:

όχι αποβολή είδαμε και σάκο και εμβρυακι αλλά δεν μεγάλωσε πάλι ποτέ φενοταν από την αρχή από τισ χοριακες ότι δεν θα πήγανε καλά γτ δεν ανέβαινε όπως έπρεπε ανέβαινε πολύ λίγο και είπαμε να δούμε αν θα γίνει μόνη της για να γλιτώσω την απόξεση 

Λυπάμαι ειλικρινά πάρα πολύ... τίποτα άλλο δεν μπορώ να πω πέρα από το ότι δυστυχως σε καταλαβαίνουμε σχεδόν όλες γιατί τα έχουμε περάσει και εμείς. Ειλικρινά λυπάμαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Έχει έχει και το Ιασώ μια κοπέλα Αμ πως!!!

Την πρώτη φορά της απαντουσα σοβαρά στην 3η -4η μάλλον πήγε για δίκη της συνέδρια με αυτά που της έλεγα 😂😂😂😂

Τυπου «επέλεξα τώρα να κάνω ετ για να βγει πχ ψαράκι το μωρό γιατί έχω πλανήτη εκεί κ εκεί κ τα πάμε καλά κ έχω κ την παρθένο στην Σελήνη κ θέλω τάξη μαζί με ακαταστασία»

Μου φαινόταν τόσο fake το σκηνικό που μας ρωτούσε μια μια τις ίδιες ερωτήσεις καρμπόν κ απαντούσαμε λες κ ήμασταν σε τηλεπαιχνίδι που αποφάσισα να τρολαρω!!

Συγγνώμη δεν είναι σοβαρά αυτά τα επιχειρήματα για το πότε θα πας σε ετ? @Παρασκευαιδου για επιβαλε την τάξη σε παρακαλώ πολύ.

Και τώρα που το ξανασκεφτομαι... μωρε μαυρογατα μπας και τρολαρεις εμάς? Μπας και θέλεις το αγοράκι σου συγκεκριμένο ζώδιο για αυτό κάνεις την πάπια και δεν ξέρεις δήθεν τι θα κάνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Λυπάμαι ειλικρινά πάρα πολύ... τίποτα άλλο δεν μπορώ να πω πέρα από το ότι δυστυχως σε καταλαβαίνουμε σχεδόν όλες γιατί τα έχουμε περάσει και εμείς. Ειλικρινά λυπάμαι 

είναι η 3η φορά όπου το ίδιο. βλέπουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

όχι αποβολή είδαμε και σάκο και εμβρυακι αλλά δεν μεγάλωσε πάλι ποτέ φενοταν από την αρχή από τισ χοριακες ότι δεν θα πήγανε καλά γτ δεν ανέβαινε όπως έπρεπε ανέβαινε πολύ λίγο και είπαμε να δούμε αν θα γίνει μόνη της για να γλιτώσω την απόξεση 

Λυπάμαι πολύ ρε συ…νομίζω θυμάμαι και πριν κάποιο διάστημα την προηγούμενη προσπάθεια σου που δεν είχε πάει καλά,,.ο γιατρός αυτή τη φορά τι λέει? Μπορεί να είναι λόγω χρωμοσωμικής ανωμαλίας ή μπορεί να ευθύνεται κάτι άλλο? Ίσως ο προεμφυτευτικος να είναι μια λύση γοα την περίπτωση σας? Θυμάμαι ότι έγραψες ότι έχεις περάσει και από το Έλενα, έτσι δεν είναι? Άρα έχεις κάνει και το απαραίτητο ψάξιμο από εκεί…

εύχομαι ο,τι είναι να γίνει να γίνει τουλάχιστον χωρίς άλλη ταλαιπωρία…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καρδιολογο και ψυχολογο που αναφερετε , εχει πριν την ωοληψια? Ο καρδιολογος απλα υπαρχει για καθε ενδεχομενο? Η κανουμε καποια εξεταση??αχ! Αυτη η ωοληψια....εγω σκεφτομαι και λιγο αν εκει μεσα θα εχει κανενα παραθυρο να αισθανομαι που βρισκομαι γιατι με βλεπω για απανωτες κρισεις πανικου... 

Triplex πεντακαθαρο σε ολα κοριτσια.. παει και αυτο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Λυπάμαι πολύ ρε συ…νομίζω θυμάμαι και πριν κάποιο διάστημα την προηγούμενη προσπάθεια σου που δεν είχε πάει καλά,,.ο γιατρός αυτή τη φορά τι λέει? Μπορεί να είναι λόγω χρωμοσωμικής ανωμαλίας ή μπορεί να ευθύνεται κάτι άλλο? Ίσως ο προεμφυτευτικος να είναι μια λύση γοα την περίπτωση σας? Θυμάμαι ότι έγραψες ότι έχεις περάσει και από το Έλενα, έτσι δεν είναι? Άρα έχεις κάνει και το απαραίτητο ψάξιμο από εκεί…

εύχομαι ο,τι είναι να γίνει να γίνει τουλάχιστον χωρίς άλλη ταλαιπωρία…

τον Αύγουστο ξανά είχα στο Έλενα δεν έχω πάει ακόμη τώρα έκλεισα να πάω επίσης δεν υπάρχει κάτι στα έμβρυα το καλοκαίρι που το στείλαμε ήταν υγιέστατο. πήγα και πήρα και γνώμες και από άλλον ιατρό και από εμβρυολογο και είπαν ότι είπε και ο γιτρος μου λες και είχαν ηχογραφήσει και πάταγαν το πλαιει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Καρδιολογο και ψυχολογο που αναφερετε , εχει πριν την ωοληψια? Ο καρδιολογος απλα υπαρχει για καθε ενδεχομενο? Η κανουμε καποια εξεταση??αχ! Αυτη η ωοληψια....εγω σκεφτομαι και λιγο αν εκει μεσα θα εχει κανενα παραθυρο να αισθανομαι που βρισκομαι γιατι με βλεπω για απανωτες κρισεις πανικου... 

Triplex πεντακαθαρο σε ολα κοριτσια.. παει και αυτο! 

αν το κέντρο έχει καρδιολόγο πριν την ωοληψια σου κάνει καρδιογράφημα πίεση για να δώσει το οκ για την μέθη κάποια κέντρα ζητάνε καρδιογράφημα εντός ενός χρόνου και δεν έχουν καρδιολόγο σε ποιο είσαι κέντρο? το τελευταίο είναι που θα σκεφτείς το παράθυρο έχω να σου πω αυτό που θα σου πω είναι όχι άγχος ανεβάζει την πίεση και μπορεί να σου το ακυρώσει ο καρδιολόγος ή να σου δώσει φάρμακο να πάρεις για να πέσει πήγανε να χαρείς τον ύπνο σου και όλα θα πάνε τέλεια.... και όχι άγχος.... (στο λέω εγώ που έχω αγχώδης διαταραχές)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η kaposetsi είπε:

αν το κέντρο έχει καρδιολόγο πριν την ωοληψια σου κάνει καρδιογράφημα πίεση για να δώσει το οκ για την μέθη κάποια κέντρα ζητάνε καρδιογράφημα εντός ενός χρόνου και δεν έχουν καρδιολόγο σε ποιο είσαι κέντρο? το τελευταίο είναι που θα σκεφτείς το παράθυρο έχω να σου πω αυτό που θα σου πω είναι όχι άγχος ανεβάζει την πίεση και μπορεί να σου το ακυρώσει ο καρδιολόγος ή να σου δώσει φάρμακο να πάρεις για να πέσει πήγανε να χαρείς τον ύπνο σου και όλα θα πάνε τέλεια.... και όχι άγχος.... (στο λέω εγώ που έχω αγχώδης διαταραχές)

Και εγω γι αυτο στο λεω γιατι και εγω εχω αγχωδη διαταραχη , και ζητησα αν μπορω να παρω αγχολυτικο... Την επαθα τη πρωτη φορα που πηγαμε στο κεντρο... Με φανηκε οτι δεν εβλεπα παραθυρα εκει που ημουν και επαθα κριση πανικου την ωρα που μπηκαμε... Ε με περιμεναν να συνελθω... Σωθηκες.... εγω οταν κανω καρδιογραφημα και τριπλεξ με τον καρδιολογο μου απ το φοβο μου μου λεει ειναι σαν να εκανα τεστ κοπωσεως και ανεβαζω πιεση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Και εγω γι αυτο στο λεω γιατι και εγω εχω αγχωδη διαταραχη , και ζητησα αν μπορω να παρω αγχολυτικο... Την επαθα τη πρωτη φορα που πηγαμε στο κεντρο... Με φανηκε οτι δεν εβλεπα παραθυρα εκει που ημουν και επαθα κριση πανικου την ωρα που μπηκαμε... Ε με περιμεναν να συνελθω... Σωθηκες.... εγω οταν κανω καρδιογραφημα και τριπλεξ με τον καρδιολογο μου απ το φοβο μου μου λεει ειναι σαν να εκανα τεστ κοπωσεως και ανεβαζω πιεση

 ρωτά τον γιατρό σου για το χάπι. επίσης θα σου πω να κανείς ψυχοθεραπεία με έσωσε από τις κρίσεις πανικού μαζί με φαρμακευτική αγωγή (μπορείς να του πεις ότι προσπαθεις εγκυμοσύνη και δίνει καταληλα) και αυτό που μου λέει ο γιατρός μου είναι θελουμε μια υγιές μαμά για να έχουμε ένα υγιές μωράκι ακόμη και το ψυχολογικό επηρεάζει στα λέω γιατί είχα να βγω από το σπίτι ένα χρόνο και για ένα χρόνο πάθαινα καθημερινά κρίσεις σκέψου μέσα σε 2 μήνες είχα χάσει 20 κιλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η kaposetsi είπε:

 ρωτά τον γιατρό σου για το χάπι. επίσης θα σου πω να κανείς ψυχοθεραπεία με έσωσε από τις κρίσεις πανικού μαζί με φαρμακευτική αγωγή (μπορείς να του πεις ότι προσπαθεις εγκυμοσύνη και δίνει καταληλα) και αυτό που μου λέει ο γιατρός μου είναι θελουμε μια υγιές μαμά για να έχουμε ένα υγιές μωράκι ακόμη και το ψυχολογικό επηρεάζει στα λέω γιατί είχα να βγω από το σπίτι ένα χρόνο και για ένα χρόνο πάθαινα καθημερινά κρίσεις σκέψου μέσα σε 2 μήνες είχα χάσει 20 κιλά 

Κανω ψυχοθεραπεια χρονια... Αν μπορουσα να χω την ψυχολογο μου μαζι θα ημουν οκ... Εγω εχω ηπια διπολικη και το αγχος μαζι με τα συναισθηματα πανε τραμπαλα... Ειναι σε συννενοηση και ο ψυχιατρος.. δεν παιρνω φαρμακευτικη γιατι δουλευει πολυ πανω μου η ψυχοθεραπεια.. απλα στα ιατρικα απ το φοβο μου κυριως γινεται υπερβολικο... Για την εγκυμοσυνη αν προκυψει θα το αναλαβει ο ψυχιατρος... Οπως και σε μετα απο  γεννα κλπ.

 Ο εξωσωματιστης ειναι οκ.. απλα τωρα ετσι οπως μου τα λες φοβαμαι μην αρχισουν τα οργανα κατα κει στην ωοληψια και ακυρωθει.. αν και οπως το συζητησαμε μου ειπαν αν χρειαστει θα παρω και αγχολυτικο... Ειδωμεν! Δεν θελω να το σκεφτομαι απο τωρα... Γιατι και μονο η σκεψη δημιουργει προβλημα χωρις να συντρεχει λογος στη τελικη!😊

Οχι αυτα που λες δεν τα εζησα ευτυχως... Γιατι το δουλευω πολυ... Αλλα σε καταλαβαινω απολυτα και σε νιωθω καλη μου!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Κανω ψυχοθεραπεια χρονια... Αν μπορουσα να χω την ψυχολογο μου μαζι θα ημουν οκ... Εγω εχω ηπια διπολικη και το αγχος μαζι με τα συναισθηματα πανε τραμπαλα... Ειναι σε συννενοηση και ο ψυχιατρος.. δεν παιρνω φαρμακευτικη γιατι δουλευει πολυ πανω μου η ψυχοθεραπεια.. απλα στα ιατρικα απ το φοβο μου κυριως γινεται υπερβολικο... Για την εγκυμοσυνη αν προκυψει θα το αναλαβει ο ψυχιατρος... Οπως και σε μετα απο  γεννα κλπ.

 Ο εξωσωματιστης ειναι οκ.. απλα τωρα ετσι οπως μου τα λες φοβαμαι μην αρχισουν τα οργανα κατα κει στην ωοληψια και ακυρωθει.. αν και οπως το συζητησαμε μου ειπαν αν χρειαστει θα παρω και αγχολυτικο... Ειδωμεν! Δεν θελω να το σκεφτομαι απο τωρα... Γιατι και μονο η σκεψη δημιουργει προβλημα χωρις να συντρεχει λογος στη τελικη!😊

Οχι αυτα που λες δεν τα εζησα ευτυχως... Γιατι το δουλευω πολυ... Αλλα σε καταλαβαινω απολυτα και σε νιωθω καλη μου!!!!! 

μπράβο σου από την στιγμή που το δουλεύεις τέλεια.. εγώ πιστεύω όταν πας με όλα αυτά που γίνονται γρήγορα δεν θα το καταλάβεις. επίσης θα σου πιάσουν την κουβέντα και χαβαλέ (εμένα το έχουν γράψει στο φάκελο μου για το άγχος όποτε είναι όλοι ενήμεροι και βοηθανε πολυ ακόμη και ο γιατρός μου) και δεν θα το καταλάβεις. σε ποιο κέντρο είσαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Και εγω γι αυτο στο λεω γιατι και εγω εχω αγχωδη διαταραχη , και ζητησα αν μπορω να παρω αγχολυτικο... Την επαθα τη πρωτη φορα που πηγαμε στο κεντρο... Με φανηκε οτι δεν εβλεπα παραθυρα εκει που ημουν και επαθα κριση πανικου την ωρα που μπηκαμε... Ε με περιμεναν να συνελθω... Σωθηκες.... εγω οταν κανω καρδιογραφημα και τριπλεξ με τον καρδιολογο μου απ το φοβο μου μου λεει ειναι σαν να εκανα τεστ κοπωσεως και ανεβαζω πιεση

Με το που μπεις και σου βάλουν τη μέθη θα κάνεις τον ωραιότερο ύπνο! Ούτε αγχολυτικό χρειάζεται ούτε τίποτα. Έχω πάθει μια εμμονή με τη μέθη τώρα που το σκέφτομαι. Την τελευταία τριετία έχω κάνει 5,6 . Μια χαρά είναι τίποτα δεν παθαίνεις. Πάντως αν έχεις αγχωδεις διαταραχές, θα συμφωνήσω ότι καλό είναι να επισκέπτεσαι έναν ψυχολόγο γιατί η όλη διαδικασία είναι τρομερά ψυχοφθορα. Και εγώ θεωρητικά που δεν είμαι αγχώδης τύπος και τα εκλογικευω όλα πολύ, έχω αλλάξει παρα πολυ τα τελευταία χρόνια. Από μια τέτοια διαδικασία δεν βγαίνεις αλωβητος, εκτός αν ανήκεις στην ομάδα των  τυχερών που τα καταφέρνουν απευθείας χωρίς ιδιαίτερες δυσκολίες.

Θα σου πω ένα παράδειγμα. Έχω μια φίλη πολύ αγχωδη, στον γάμο της έπαθε κατάθλιψη από το αγχος της προετοιμασίας και μετά έπαιρνε για χρόνια αντικαταθλιπτικα και πήγαινε σε ψυχιατρους για να το αντιμετωπίσει. 

Περνάνε τα χρόνια (5,6 περίπου) παιδί δεν είχαν κάνει και δεν την είχα ρωτήσει και ποτέ.  Θεωρούσα ότι λόγω της αγωγής που παίρνει δεν θα ήθελαν ακόμη. Εκ των υστέρων, αφού έκαναν το πρώτο τους παιδάκι, μαθαίνω ότι το έκανε με εξωσωματικη. 3 ωοληψιες και 6 ετ έκανε μέχρι να τα καταφέρει. Και δεν είχαν κανένα απολύτως πρόβλημα,  ανεξήγητη υπογονιμοτητα.  Μάλιστα στην 5η ετ είχε εξωμητριο και της αφαίρεσαν τη μια σάλπιγγα. Είχε πάρα πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη.  Εμετούς, ανακατωσουρες, ειχε μείνει 40 κιλά. Και όχι μόνο αυτό, ανέπτυξε και διαβήτη κυησης. 

Τωρα το παιδάκι της ειναι 1,5 χρόνων και σκεφτόταν να πάει για ετ για το δεύτερο. Και τσουπ μαθαίνει ότι είναι έγκυος. Με μία σάλπιγγα.  Και φυσικά έχει εξαιρετική εγκυμοσύνη, ούτε ανακατωσουρες ούτε τίποτα.

Τι θέλω να πω με όλα αυτά. Πόσα θέματα προκαλούμε εμείς οι ίδιες στον εαυτό μας με το αγχος μας και πόσο πολύ αγώνα θέλει να δίνουμε καθημερινά για να το μετριασουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

μπράβο σου από την στιγμή που το δουλεύεις τέλεια.. εγώ πιστεύω όταν πας με όλα αυτά που γίνονται γρήγορα δεν θα το καταλάβεις. επίσης θα σου πιάσουν την κουβέντα και χαβαλέ (εμένα το έχουν γράψει στο φάκελο μου για το άγχος όποτε είναι όλοι ενήμεροι και βοηθανε πολυ ακόμη και ο γιατρός μου) και δεν θα το καταλάβεις. σε ποιο κέντρο είσαι? 

Ναι οχι απλα το δουλευω .... Μαχες και αγωνα δινω καθημερινα , πιο πολυ για τη διπολικη για να χω τις ισορροπιες μου... Πριν παρω την αποφαση για την εξωσωματικη πρωτα πηγα ψυχιατρο να τσεκαρουμε αν οντως ειμαι εγω οκ για να προχωρησω σε ολο αυτο! Και αναλυσαμε καθε σεναριο πως μπορουμε να το καλυψουμε... Δεν ειμαι στον αερα ευτυχως! Απλα εφοσον γνωριζεις πως ειναι αυτα... Ξερεις οτι οταν δεν παιζει φαρμακευτικη αγωγη...πας με τη δυναμη του μυαλου σου και τη λογικη! Εεεε γι αυτο μαζευω σχετικες πληροφοριες τετοιες εδω ωστε να ειμαι προετοιμασμενη και δουλεμενη .. στο ιακεντρο ειμαι! Οπως ειπες και εσυ ειναι και για μενα ενημεροι.ολοι εκει και ο καθηγητης μου ειπε θα το παμε βημα βημα με πρωτο κριτηριο την ψυχολογια μου! Πχ δν χαθηκε ο κοσμος να κανουμε ετ αργοτερα αν δουμε οτι επιβαρυνθηκα.... Καπως ετσι!καλη δυναμη στους αγωνες σου! Δεν εισαι μονη!!!!!❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kateriniwk είπε:

Ναι οχι απλα το δουλευω .... Μαχες και αγωνα δινω καθημερινα , πιο πολυ για τη διπολικη για να χω τις ισορροπιες μου... Πριν παρω την αποφαση για την εξωσωματικη πρωτα πηγα ψυχιατρο να τσεκαρουμε αν οντως ειμαι εγω οκ για να προχωρησω σε ολο αυτο! Και αναλυσαμε καθε σεναριο πως μπορουμε να το καλυψουμε... Δεν ειμαι στον αερα ευτυχως! Απλα εφοσον γνωριζεις πως ειναι αυτα... Ξερεις οτι οταν δεν παιζει φαρμακευτικη αγωγη...πας με τη δυναμη του μυαλου σου και τη λογικη! Εεεε γι αυτο μαζευω σχετικες πληροφοριες τετοιες εδω ωστε να ειμαι προετοιμασμενη και δουλεμενη .. στο ιακεντρο ειμαι! Οπως ειπες και εσυ ειναι και για μενα ενημεροι.ολοι εκει και ο καθηγητης μου ειπε θα το παμε βημα βημα με πρωτο κριτηριο την ψυχολογια μου! Πχ δν χαθηκε ο κοσμος να κανουμε ετ αργοτερα αν δουμε οτι επιβαρυνθηκα.... Καπως ετσι!καλη δυναμη στους αγωνες σου! Δεν εισαι μονη!!!!!❤️❤️❤️❤️

τέλεια.. χαίρομαι που το διαβάζω Θεσσαλονίκης ή Αθήναςτο ιακεντρο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Κανω ψυχοθεραπεια χρονια... Αν μπορουσα να χω την ψυχολογο μου μαζι θα ημουν οκ... Εγω εχω ηπια διπολικη και το αγχος μαζι με τα συναισθηματα πανε τραμπαλα... Ειναι σε συννενοηση και ο ψυχιατρος.. δεν παιρνω φαρμακευτικη γιατι δουλευει πολυ πανω μου η ψυχοθεραπεια.. απλα στα ιατρικα απ το φοβο μου κυριως γινεται υπερβολικο... Για την εγκυμοσυνη αν προκυψει θα το αναλαβει ο ψυχιατρος... Οπως και σε μετα απο  γεννα κλπ.

 Ο εξωσωματιστης ειναι οκ.. απλα τωρα ετσι οπως μου τα λες φοβαμαι μην αρχισουν τα οργανα κατα κει στην ωοληψια και ακυρωθει.. αν και οπως το συζητησαμε μου ειπαν αν χρειαστει θα παρω και αγχολυτικο... Ειδωμεν! Δεν θελω να το σκεφτομαι απο τωρα... Γιατι και μονο η σκεψη δημιουργει προβλημα χωρις να συντρεχει λογος στη τελικη!😊

Οχι αυτα που λες δεν τα εζησα ευτυχως... Γιατι το δουλευω πολυ... Αλλα σε καταλαβαινω απολυτα και σε νιωθω καλη μου!!!!! 

Μπράβο σου που το παραδέχεσαι και μπράβο σου που το δουλεύεις! Το μεγάλο και σημαντικό βήμα είναι αυτό,  να παραδέχεσαι στον εαυτό σου τι συμβαίνει και να προσπαθείς καθημερινά να το διορθώσεις. Εφόσον έχεις κατακτήσει αυτό το βήμα, δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα. Τα υπόλοιπα λύνονται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Να σαι καλά! Μα αντε πάρτε το απόφαση και εσείς οι συμμαθητριες να ξεκινήσετε να ανησυχούμε μαζί! Η @BlackCat γκομενιζει με όλο το team του Γεν....ις και θέλει να κάνει ωοληψια επ άπειρον και δεν σκέφτεται το αγοράκι της που την περιμένει στα κρύα. Εσυ δεν είσαι ιδιαίτερα ορεξάτο.  Μόνο μία είναι σταθερή αξία και αξίζει τα εύσημα! @Παρασκευαιδου αντε χάραξε τον δρομο γιατί εδώ οι συμμαθήτριες σου έχουν βρει τη βολή τους και βαριούνται να ξεκινήσουν.

Και που είμαι να όλο μου τα χαλάνε τα σχέδια χαχααχχα. Για να δω τι θα δω αύριο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kaposetsi είπε:

τέλεια.. χαίρομαι που το διαβάζω Θεσσαλονίκης ή Αθήναςτο ιακεντρο ?

Σαλονικα!!! Απο εδω ειμαι ... Ειμαι συστημενη απ τον γιατρο μου... Θα κανω οτι πρεπει εγω.. αλλα περισσοτερο βασιζομαι στον καλο θεουλη μας! Ξερει αυτος τι πρεπει να δωσει και ποτε! Οταν προσευχομαι δεν λεω δωσε μου μωρο.. λεω δωσε αυτο που ειναι καλυτερο για μενα!!!! 😉 Οτι θελεις ειμαι εδω για σενα να ξερεις... Μας συνδεει κατι κοινο... ( Εγω το αγαπαω αυτο το κοινο ( τις διαταραχες εννοω) αν και δεν ειναι ωραια , αλλα μας διδασκει και μας κανει δυνατους να το θυμασαι αυτο) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Και που είμαι να όλο μου τα χαλάνε τα σχέδια χαχααχχα. Για να δω τι θα δω αύριο 

Δεν χαμπαριαζεις εσύ,  δεν μασάς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μπράβο σου που το παραδέχεσαι και μπράβο σου που το δουλεύεις! Το μεγάλο και σημαντικό βήμα είναι αυτό,  να παραδέχεσαι στον εαυτό σου τι συμβαίνει και να προσπαθείς καθημερινά να το διορθώσεις. Εφόσον έχεις κατακτήσει αυτό το βήμα, δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα. Τα υπόλοιπα λύνονται!

Πρωτα αποδεχεσαι και μετα δουλευεις σκληρα... Θελει πολλα κοτσια ομως.... Αλλιως καταστολη με φαρμακα! Και σε αυτα δεκτικη ειμαι αλλα ηθελα να προσπαθησω μονη και πετυχαινω προς το παρων δοξα το θεο μετα απο πολλους ελεγχους που κανουμε! Σημερα τελειωσα το τελευταιο χαρτι της επιτροπης... Οταν με ρωτησουν θα πω... Με υπομονη βγαινει 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου εγώ επιτέλους σήμερα αρνητική!!! Το πέρασα ελαφριά ! Μια φορά σήκωσα πυρετό και μια φορά πήρα ντεπόν! Τώρα μ χει μείνει λίγο μπούκωμα και κάπου κάπου βήχω!!! Βέβαια οι ναυτίες ναυτίες! Λέω κ γώ ο κορονοιος ήρθε γ ν μ πάρει κ τη ναυτία αλλά τζίφος! Θα γεννήσω με το Nuperal αγκαλιά💊 😩 Αύριο θ στείλω στο γιατρό μ γ ν μ γράψει εξετάσεις γενικές, καμπύλη ζαχαρου κ τ εμβόλιο τ κοκκυτη κ από την επόμενη βδομάδα λέω ν πάω ν τ κάνω! Ν χει ανεβεί κ λίγο το ανοσοποιητικό μ! Θ κλείσω κ ραντεβού γ τον υπέρηχο! Αυτή τη καμπύλη κάθε πρωί π ξυπνάω τη σκέφτομαι 😩😩😩 λέω θ ρθει το πρωινό π θ ξυπνήσω και θ πρέπει ν πάω ν την κάνω !!!! Επίσης θ τ πω κ γ τη βεβαίωση κυοφορίας ν μ στείλει γ ν τη δώσω στον εργοδότη γιατί τον άλλο μήνα σταματάει η αναρρωτική κ μπαίνουμε στις 56 μέρες πριν τον τοκετό !!!! Σαν ψέμα μ φαίνεται 🤪🫠🧿🙏💗 κατ τ αλλά όλα κλ! Η νινου δίνει το παρόν της καθημερινά κ ανελέητα!!! Αλλά κορίτσια δυο μέρες τώρα έχω κατι πονάκια κ βάρος χαμηλα! Ελπίζω ν είναι φυσιολογικα όλα αυτά 🙏🙏  
    • @annitakianna @Xrisa95 @Annoula1995κοριτσια μου με το καλο η β επιπέδου σας τις επόμενες μερες !🩵🩵🫶🏼🫶🏼🫶🏼🧿🧿🧿🧿 θα έχουμε καθε μερα να λεμε ευχάριστα νέα αυτή την βδομαδα !!!!
    • Απλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σε αυτό το σωματείο αναφέρουν ότι δεν πληρώνεις τπτ ; εγώ όπου και αν έχω ψάξει όλοι μου λένε από 3000ευρω και 
    • αχχχ τι ωραια που τις ενιωσεσσς!!!!🩷🩷🩷🩷🩷 είναι φανταστικό, απερίγραπτο συναίσθημα🥰  από όταν άρχισα να τον νιωθω έχει φυγει ένα τεραστιο μερος του άγχους μου🩵🩷🧿 με το καλο αυριο να τις δείτε τις κοριτσαρες σας !!!!🩷🩷🧿
    • αντωνία μου εν τέλη με πίεζε 2-3 μερες άλλαξα με τον άντρα μου αλλά επειδή το αγαπω το αμαξάκι μου και είναι μικρο βολικό το πηρα πισω☺️ και δεν με έχει ενοχλήσει… σκεφτηκα μήπως με πίεζε το μωρακι εκεινεσ τις μερες και γιαυτο ένιωθα ετσι…φοβαμαι μην το πιέζω γενικα ομως… έχει και παντου λακούβες η κατάσταση των δρόμων της αθήνας έχει ξεφυγει εντελώς 🫠😔
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...