Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 15 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ αγάπη. Δεν είμαι τπτ, ο πόνος με έψησε τοσα χρόνια. Μακάρι να μην το ζήσει ούτε ο εχθρός μας αυτόν τον πονο. Η αγάπη μου για ενα παιδι είναι πιο μεγάλη απο το καθε εμπόδιο που συναντάω και με όση δύναμη και πίστη εχω θα παλέψω οσο χρειαστεί για να τα καταφέρω. Δεν θα κανω βήματα βιαστικά. Η γιατρός είπε αν θέλω μπορώ να παω με κατεψυγμένα και τώρα ή και στον επόμενο κύκλο. Εγω θα ηρεμήσω ψυχή και σώμα και θα παω τον Μάιο και με φυσικό κύκλο να πάρω ωάριο και με τα κατεψιγμενα και οτι γίνει....

Σου στέλνω μια τεράστια αγκαλιά. Αυτή τη δύναμή να έχεις πάντα στη ζωή σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλησπέρα! Ναι θυμάμαι που το είχαν αναφέρει και θεωρητικά συμφωνώ, εγώ όμως δεν το έκανα. Και νύχια έβαφα και ανταύγειες έκανα και το   iqos κάπνιζα και το αλκοόλ μου το έπινα. Και απορρυπαντικο κανονικό βάζω και μαλακτικό και από όλα. Απλά δεν χρησιμοποιώ πλέον χλωρίνη ή χλωριούχα σπρέι. Ευτυχώς έχω γυναίκα 1 φορά την εβδομάδα, οπότε χλωρινιαζει αυτή και εγω κατά τη διάρκεια της εβδομάδας θα χρησιμοποιήσω σπρέι τύπου ντετολ χωρίς χλωριο.

Αν με ρωτάς,  πολύ καλά το κάνουν οι άνθρωποι που το κάνουν, αλλά νομίζω ότι αυτό έχει να κάνει και με τη φιλοσοφία ζωής που σχετίζεται και με τη διατροφή,  με τη γυμναστική και ενδεχομένως με άλλες μορφές εναλλακτικής ιατρικής που τις σέβομαι απολύτως, αλλά δεν είμαι εγω.

Έχουμε κάνει και κάνουμε πάρα πολλές θυσίες , αλλά εγώ προσωπικά δεν μπορώ να αλλάξω άρδην. Θα μου πεις :" τι δηλαδή τα βαμμένα νύχια είναι η προσωπικότητα σου?" Φυσικά και όχι , αλλά τα τελευταία χρόνια όλα γυρίζουν γύρω από αυτό το θέμα, ε δεν μπορώ να σκεφτώ και αν θα βάψω τα νύχια μου ή όχι.

Ευτυχώς που έχω κ εσάς κ με ξεμπλοκαρετε στα δύσκολα.Ξερεις το μυαλό παίζει περίεργα παιχνίδια κ σκεφτόμουν όλο βλακείες από χθες.

Εύχομαι σε λίγους μήνες να μας δείχνεις πατουσακι κ εσύ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σου στέλνω μια τεράστια αγκαλιά. Αυτή τη δύναμή να έχεις πάντα στη ζωή σου. 

Και εγω σου στέλνω μια τεράστια αγκαλιά και με ελπίδα κ πίστη να ξεκινήσεις όπως και όποτε ακριβώς έχεις υπολογίσει... Περαστικά στον αντρουλη σου...🌹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Πάντως πιστεύω ότι θα τα καταφέρετε με μικρογονιμοποιηση.  

Σε αυτό το κομμάτι δε σου είπε κάτι;  τι μπορεί να φταίει στη ακινησια; κάποιο μικρόβιο;  

Από το στόμα κ στου Θεού το αυτί 🙏Σ ευχαριστώ ♥️

Το μόνο που είπε είναι αυτό που ανέφερα κ παραπάνω,περίεργη περίπτωση κ αφού το μόνο που βρίσκουμε από εξετάσεις είναι μια μικρου βαθμού κιρσοκήλη θα πούμε ότι φταιει αυτό.Μας είπε να κάνουμε μια εξέταση σπέρματος για μικροβια,μας έδωσε βιταμίνες κ στο τρίμηνο να κάνουμε μια κατάτμηση.

Εμείς έχουμε κάνει απόπτωση η οποία είναι καλή αλλά θέλει κ κατάτμηση που είναι λίγο διαφορετικο λέει.Εγω νόμιζα ότι είναι το ίδιο.Μηπως ξέρει καμία την διαφορά?Ουρολόγε μας? @Kiddo

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η rouseva είπε:

Ευτυχώς που έχω κ εσάς κ με ξεμπλοκαρετε στα δύσκολα.Ξερεις το μυαλό παίζει περίεργα παιχνίδια κ σκεφτόμουν όλο βλακείες από χθες.

Εύχομαι σε λίγους μήνες να μας δείχνεις πατουσακι κ εσύ♥️

Να σαι καλά! Μακάρι!

Εννοείται ότι το μυαλό παίζει περίεργα παιχνίδια και ψάχνουμε να αναλύσουμε το κάθε τι και το τι μπορεί να φταίει.  Δεν θα ξεχάσω στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου, ο γιατρός μου δεν είχε καταλάβει και μου είπε ότι μπορώ να βάψω τα νύχια μου (στην 7η εβδομάδα), οπότε και τα έβαψες. Εγω τα νύχια μου τα έχω μονίμως βαμμένα με το υβριδικό, αυτό με το φουρνακι. Το λέω λοιπόν στη φιλενάδα μου και με πήρε και με σήκωσε και αν είναι δυνατόν και κάτι τέτοια. Το λέω στον γιατρό μου και μου λέει:" Όχι, Μετά τον 3ο μήνα. Ε δεν πειράζει τωρα που τα έβαψες,  ωραία σου πάνε "

Εννοείται ότι δεν το έβγαζα από το μυαλό μου, φοβόμουν ότι έκανα κακό στο μωρό μέχρι και που σκέφτηκα ότι η αποβολη οφειλόταν σε αυτό. Για αυτό πρέπει να προσέχουμε λίγο τις σκέψεις μας γιατί στο τέλος θα τρελαθούμε.

Αλλά γενικά νομίζω ότι εξαρτάται και από τον γιατρό. Ο τωρινός που έχω με το που πήρα θετική χοριακή, με φώναξε στο ιατρείο του ακριβώς την επόμενη μέρα και μου έδωσε γενικές οδηγίες. Π,χ όχι βάψιμο νυχιών και μαλλιων μέχρι την 18η εβδομάδα αν θυμάμαι καλά,  κάθετος στο θέμα του τσιγάρου και των κιλών (να μην πάρω πάνω από 9). Και Εντάξει τσιλιβιθρα δεν με λες, αλλά σίγουρα δεν είμαι χοντρή. Κανονική είμαι με λίγα παραπάνω κιλακια, γύρω στα 5, που τα πήρα τα τελευταία χρόνια με όλες αυτές τις διαδικασίες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Να σαι καλά! Μακάρι!

Εννοείται ότι το μυαλό παίζει περίεργα παιχνίδια και ψάχνουμε να αναλύσουμε το κάθε τι και το τι μπορεί να φταίει.  Δεν θα ξεχάσω στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου, ο γιατρός μου δεν είχε καταλάβει και μου είπε ότι μπορώ να βάψω τα νύχια μου (στην 7η εβδομάδα), οπότε και τα έβαψες. Εγω τα νύχια μου τα έχω μονίμως βαμμένα με το υβριδικό, αυτό με το φουρνακι. Το λέω λοιπόν στη φιλενάδα μου και με πήρε και με σήκωσε και αν είναι δυνατόν και κάτι τέτοια. Το λέω στον γιατρό μου και μου λέει:" Όχι, Μετά τον 3ο μήνα. Ε δεν πειράζει τωρα που τα έβαψες,  ωραία σου πάνε "

Εννοείται ότι δεν το έβγαζα από το μυαλό μου, φοβόμουν ότι έκανα κακό στο μωρό μέχρι και που σκέφτηκα ότι η αποβολη οφειλόταν σε αυτό. Για αυτό πρέπει να προσέχουμε λίγο τις σκέψεις μας γιατί στο τέλος θα τρελαθούμε.

Αλλά γενικά νομίζω ότι εξαρτάται και από τον γιατρό. Ο τωρινός που έχω με το που πήρα θετική χοριακή, με φώναξε στο ιατρείο του ακριβώς την επόμενη μέρα και μου έδωσε γενικές οδηγίες. Π,χ όχι βάψιμο νυχιών και μαλλιων μέχρι την 18η εβδομάδα αν θυμάμαι καλά,  κάθετος στο θέμα του τσιγάρου και των κιλών (να μην πάρω πάνω από 9). Και Εντάξει τσιλιβιθρα δεν με λες, αλλά σίγουρα δεν είμαι χοντρή. Κανονική είμαι με λίγα παραπάνω κιλακια, γύρω στα 5, που τα πήρα τα τελευταία χρόνια με όλες αυτές τις διαδικασίες. 

Ευτυχως που μου το είπες θα βάψω νύχια πριν την ετ :-) χχαΧαχα εδώ όλη η τρέλα.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στα νέα τα δικά μου ο άντρας μου είναι καλύτερα και το τεστ στο σπίτι έδειξε πολύ πιο αχνό απ ότι την Πέμπτη 😉 οπότε ελπίζουμε ότι στις 16.03 θα είναι αρνητικός το παρακολουθούμε.  

Σε αλλά νέα ο μικρος κ εγώ το θηρίο που λέει και ο άντρας μου ειμαστε αρνητικοι χωρίς κανένα συμπτωμα φυσικά προσέχουμε πχ χερούλια κουζίνα και παράθυρα (ευτυχως έχουμε 15-16 βαθμούς με ήλιο) τέρμα ανοιχτά καθίσαμε και χωρίς μάσκες στο μπαλκονι σαν άνθρωποι λέμε αύριο να φάμε και εκει :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ευτυχως που μου το είπες θα βάψω νύχια πριν την ετ :-) χχαΧαχα εδώ όλη η τρέλα.  

Εννοείται αγάπη! Βάψε τα ανοιχτοχρωμα,  ένα ωραίο γαλλικό για να τα έχεις καιρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.... 

Συμφωνώ μαζι σου για τις εξετάσεις μαυρογατακι μας 😘

Αν @Lacostaki θες πληροφορίες για το Έλενα μπορω να σου δώσω εγω σε μήνυμα, γτ εκει ήμουν και θα είμαι πάλι ξανά σύντομα στο τμήμα της εξωσωματικής αλλα ξερω και εχω πληροφορίες κ για τα αλλα τμήματα αν σε ενδιαφέρει... Σαν αναμονή η εξωσωματική έχουν ραντεβου για νέες περιπτώσεις απο τον Απρίλιο. Των αποβολων αργούν λίγο αλλα εχω μια άκρη αν θες να το κανονίσουμε νωριτερα. Θα χαρώ να βοηθήσω. 

Ναι αν μπορείς θέλω πληροφορίες για το τμήμα της εξωσωματικής αν πρέπει να έχω κάνει κάποιες εξετάσεις από πριν αν έχεις να μου προτείνεις κάποιο γιατρό και γενικά οποιαδήποτε πληροφορία ευπρόσδεκτη γιατί είμαι εντελώς άσχετη με την όλη διαδικασία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Στα νέα τα δικά μου ο άντρας μου είναι καλύτερα και το τεστ στο σπίτι έδειξε πολύ πιο αχνό απ ότι την Πέμπτη 😉 οπότε ελπίζουμε ότι στις 16.03 θα είναι αρνητικός το παρακολουθούμε.  

Σε αλλά νέα ο μικρος κ εγώ το θηρίο που λέει και ο άντρας μου ήμαστε αρνητική χωρίς κανένα συμπτωμα φυσικά προσέχουμε πχ χερούλια κουζίνα και παράθυρα (ευτυχως έχουμε 15-16 βαθμούς με ήλιο) τέρμα ανοιχτά καθίσαμε και χωρίς μάσκες στο μπαλκονι σαν άνθρωποι λέμε αύριο να φάμε και εκει :-)

Μια χαρά,  τέλεια τα νέα σας! Αντε δεν το χάνεις το χριστουγεννιατικο μωρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μια χαρά,  τέλεια τα νέα σας! Αντε δεν το χάνεις το χριστουγεννιατικο μωρό!

Μωρε είχα και άγχος μήπως και κάνει πυρετό αλλά τίποτα ευτυχως ένιωθε κουρασμένος και η μύτη έτρεχε αυτό.  Και σήμερα ξύπνησε είδη καλύτερα πως των είπα από αύριο εσύ θα σκάβεις στον κήπο 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κοριτσια το ερα τεστ ειναι μονο για οσες πανε με φυσικο κυκλο η και για τεχνητο ;; Με χει πιασει μια τεραστια αμφιβολια κ θεωρω οτι ετ 15η μερα που μ εκανε ηταν πολυ νωρις ..εχω σκασει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μωρε είχα και άγχος μήπως και κάνει πυρετό αλλά τίποτα ευτυχως ένιωθε κουρασμένος και η μύτη έτρεχε αυτό.  Και σήμερα ξύπνησε είδη καλύτερα πως των είπα από αύριο εσύ θα σκάβεις στον κήπο 🤣🤣🤣

Σάμπως μπορούσε να κάνει και διαφορετικά ο κακομοίρης? Παντόφλα θα έτρωγε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Ρε κοριτσια το ερα τεστ ειναι μονο για οσες πανε με φυσικο κυκλο η και για τεχνητο ;; Με χει πιασει μια τεραστια αμφιβολια κ θεωρω οτι ετ 15η μερα που μ εκανε ηταν πολυ νωρις ..εχω σκασει

Έχω την εντύπωση ότι είναι μόνο για τεχνητό κύκλο. Είχα ζητήσει να το κάνω και εγώ και μου είπε ο γιατρός ότι το κάνουν σε τεχνητους κύκλους και εγω πήγαινα πάντα με φρέσκα.

Δεν σου είχε μετρήσει ενδομήτριο να δει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Έχω την εντύπωση ότι είναι μόνο για τεχνητό κύκλο. Είχα ζητήσει να το κάνω και εγώ και μου είπε ο γιατρός ότι το κάνουν σε τεχνητους κύκλους και εγω πήγαινα πάντα με φρέσκα.

Δεν σου είχε μετρήσει ενδομήτριο να δει?

9η μερα ειχα 8,5 χιλιοστα κ τριζωνικο κ μου χε πει εξαιρετο γ αυτο κ μου εκανε ετ 15η μερα .. σχετιζεται το παραθυρο με το παχος τ ενδομητριου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

9η μερα ειχα 8,5 χιλιοστα κ τριζωνικο κ μου χε πει εξαιρετο γ αυτο κ μου εκανε ετ 15η μερα .. σχετιζεται το παραθυρο με το παχος τ ενδομητριου;

Δεν ξέρω λεπτομέρειες, το μόνο που ξέρω είναι ότι για να γίνει ετ το ενδομήτριο πρέπει να είναι πάνω από 9. Οπότε φαντάζομαι ότι σχετίζεται με το παράθυρο εμφυτευσης, αλλά δεν έχω ιδέα να σου πω την αλήθεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Σάμπως μπορούσε να κάνει και διαφορετικά ο κακομοίρης? Παντόφλα θα έτρωγε...

Ένα σου λέω το πε χαχαχαχα λέει μπορώ να κάνω κάτι άλλο;  την έβαψα μετά 🤣🤣🤣 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

9η μερα ειχα 8,5 χιλιοστα κ τριζωνικο κ μου χε πει εξαιρετο γ αυτο κ μου εκανε ετ 15η μερα .. σχετιζεται το παραθυρο με το παχος τ ενδομητριου;

Το ενδομήτριο σχετίζεται στο ποσό μπορεί να κρατήσει μια εμφύτευση . Να σου δώσω να καταλάβεις αν έχεις ένα ενδομήτριο 6 και εκει τη στιγμή ένα άριστο έμβρυο χωρίς καμία χρωμοσωμικη ανωμαλία τότε θα παει να εμφυτευτει το έμβρυο αλλά δεν θα μπορεί να κρατηθεί θα μείνει το μισό μέσα.  Έτσι μου είχα πει εμενα . 

Το παράθυρο εμφύτευσης δυστυχώς δεν γνωρίζω πως το βλέπουν.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ένα σου λέω το πε χαχαχαχα λέει μπορώ να κάνω κάτι άλλο;  την έβαψα μετά 🤣🤣🤣 

Ήρωας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Εγώ από Δευτέρα θα παρω τηλέφωνο για ραντεβού οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω αλλά για πες μου πριν πόσο καιρό έκλεισες το ραντεβού;

Καλησπερα κοριτσια, @Lacostaki μπορεις να παρεις τηλ να κλεισεις ραντεβου η στο www.1535.gr. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Alexia23 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση και τη στήριξη!Μακάρι να ανέβει!!😀

Κοριτσι μου ελπιζω να γινει το θαυμα & να ανεβει η επομενη χοριακη σου αν ομως βγει αρνητικο μην ξεχασεις ποτε οτι ειναι θετικο οτι καταφερες εστω κ ετσι την εμφυτευση. Στελνω ολη τη θετικη μου ενεργεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Στο υπόγειο; Επίσης ξερεις τιν διαδικασία; Δλδ πας με το φάκελο το βλέπουν σου δίνουν εξετάσεις και τέλος; Η πρέπει να πας πολλές φορές; 

Πας πρωτη φορα με οτι εξετασεις εχεις εσυ κ ο αντρας σου σου παιρνουν ιστορικο ακομα κ απο την οικογενειας σας ρωταει σου γραφει καποιες εξετασεις που τις κανεις εκει αργουν λιγο τα αποτελεσματα μετα μπορεις να εχεις επικοινωνια απο το τηλ η απο mail. Η Οικονομοπουλου ειναι πολυ καλη κ συζητήσιμη σε οτι ρωτησεις. Γενικα θα σας παρει καμια ωρα το ραντεβου αλλα θα νιωσεις πραγματικα πολυ καλα θα φυγεις χωρις αποριες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Ω πρέπει δλδ να πάω πολλές φορές; Δεν γίνονται όλα εκείνη την στιγμή; Νόμιζα ότι πας τους λες ότι πρέπει σου δίνουν εξετάσεις κανείς την ίδια μέρα και μετά πας για το αποτέλεσμα. (Μένω εκτός Αθηνών ο άντρας μου δεν δικαιούται άδεια όποτε νόμιζα ότι θα γίνουν σε μια μέρα)

Μην αγχωνεσαι ακου θα πεις οτι ερχεσαι απο επαρχεια να σου γραψει τις εξετασεις την ιδια μερα ( καλο ειναι να εχεις αυλη) κ θα κανεις τις αιματολογικες την ιδια μερα μετα τα αποτελεσματα θα εργησουν λιγο αλλαεγω εκανα την ιδια μερα τις εξετασεις που ειχα δει την Οικονομοπουλου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Margitc είπε:

Καλησπερα κοριτσια, @Lacostaki μπορεις να παρεις τηλ να κλεισεις ραντεβου η στο www.1535.gr. 

Στο 1535 μπέικα και έκλεισα άμεσος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Πας πρωτη φορα με οτι εξετασεις εχεις εσυ κ ο αντρας σου σου παιρνουν ιστορικο ακομα κ απο την οικογενειας σας ρωταει σου γραφει καποιες εξετασεις που τις κανεις εκει αργουν λιγο τα αποτελεσματα μετα μπορεις να εχεις επικοινωνια απο το τηλ η απο mail. Η Οικονομοπουλου ειναι πολυ καλη κ συζητήσιμη σε οτι ρωτησεις. Γενικα θα σας παρει καμια ωρα το ραντεβου αλλα θα νιωσεις πραγματικα πολυ καλα θα φυγεις χωρις αποριες.

Ωραία! Σε ευχαριστώ 

 

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Μην αγχωνεσαι ακου θα πεις οτι ερχεσαι απο επαρχεια να σου γραψει τις εξετασεις την ιδια μερα ( καλο ειναι να εχεις αυλη) κ θα κανεις τις αιματολογικες την ιδια μερα μετα τα αποτελεσματα θα εργησουν λιγο αλλαεγω εκανα την ιδια μερα τις εξετασεις που ειχα δει την Οικονομοπουλου

Α ποτέ γίνονται τέλεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • κορίτσια δεν εχω καθόλου χρόνο τις τελευταίες μέρες,. ειδικά χθες ο μπέμπης γκρινιαζε όλη μέρα..ΟΛΗ ΜΕΡΑ όμως...ή θα κοιμόταν ή θα γκρινιαζε🤷 αυτό που λέτε περί συμβούλων κτλβκαι εμένα έτσι είναι...ολη την ωρα μου λένε πως να κάνω τι😡 ειμαι οριακά να τους πω οτι αυτες μεγαλωσαν τα παιδιά τους όπως ήξεραν... να μ αφήσουν και εμένα να μεγαλώσω το δικό μου όπως ξέρω εγώ! εμένα εμαθε ο μπέμπης να κοιμάται στην αγκαλιά μου και τι δεν μου λένε γι αυτό...εγω το χαίρομαι που θέλει να κοιμάται στην αγκαλιά μου εντωμεταξυ 🤷❤️ 
    • @barbounaki04 η σκέψη μας είναι μαζί σου ❤️  κορίτσια διάβασα τ μνμ σας χαίρομαι που αρχίσατε κ νιώθετε τα μωράκια ❤️❤️❤️ είναι πολύ σημαντικό δεδομένου ότι σε αυτήν τη φάση τα ραντεβού είναι πιο αραιά κ νιώθετε μεγαλύτερη ασφάλεια!!!    καλά αποτελέσματα σε όλες αυτές τις μέρες! Καλούς υπέρηχους! ❤️ οπότε μπορεί η καθεμία να μας γράψει! 
    • Καλημέρα Ιωάννα μου!!! Κι εμείς μια από τα ίδια!! Το παλεύουμε με τον θηλασμό αλλά δεν επαρκεί κι ο μικρός δεν πήρε το βάρος που έπρεπε, οπότε παίρνει τα βράδια 3 γεύματα ξένο γάλα έξτρα από τον θηλασμό κ κοιμάται 3 ώρες κ ένα γεύμα το μεσημέρι, γιατί δεν ηρεμεί με τίποτα...δεν του φτάνει κ θυμώνει κ αρχίζει κ κλαίει πάνω στο στήθος κ με δαγκώνει...έχω ήδη μια τραυματισμένη θηλή που τις λείπουν δύο κομματάκια 🤣. Κ να φανταστείς ότι έφερα στο σπίτι παιδίατρο που είναι κ σύμβουλος θηλασμού, γιατί οι μαίες τραγικές στην κλινική με αυτά που μου είπαν.. τουλάχιστον με αυτά τα 4 γεύματα στο εικοσιτετράωρο ο μπέμπης έφτασε το βάρος που έπρεπε να πάρει μετά από μια βδομάδα μέτρησης κι έτσι θα το κρατήσουμε μέχρι τα 40. Εμάς δεν τον αρέσει καθόλου η ώρα του μπάνιου, ουρλιάζει λες κ τον πάμε για σφαγή. Το μόνο που του αρέσει στο μπάνιο είναι όταν φτάνουμε να πλυθεί το κεφάλι του... εκεί είναι άλλο παιδί κ μετά μόνο με είκοσι λεπτά θηλασμό κοιμάται 3ωρο..
    • Κορίτσια μου εγώ επιτέλους σήμερα αρνητική!!! Το πέρασα ελαφριά ! Μια φορά σήκωσα πυρετό και μια φορά πήρα ντεπόν! Τώρα μ χει μείνει λίγο μπούκωμα και κάπου κάπου βήχω!!! Βέβαια οι ναυτίες ναυτίες! Λέω κ γώ ο κορονοιος ήρθε γ ν μ πάρει κ τη ναυτία αλλά τζίφος! Θα γεννήσω με το Nuperal αγκαλιά💊 😩 Αύριο θ στείλω στο γιατρό μ γ ν μ γράψει εξετάσεις γενικές, καμπύλη ζαχαρου κ τ εμβόλιο τ κοκκυτη κ από την επόμενη βδομάδα λέω ν πάω ν τ κάνω! Ν χει ανεβεί κ λίγο το ανοσοποιητικό μ! Θ κλείσω κ ραντεβού γ τον υπέρηχο! Αυτή τη καμπύλη κάθε πρωί π ξυπνάω τη σκέφτομαι 😩😩😩 λέω θ ρθει το πρωινό π θ ξυπνήσω και θ πρέπει ν πάω ν την κάνω !!!! Επίσης θ τ πω κ γ τη βεβαίωση κυοφορίας ν μ στείλει γ ν τη δώσω στον εργοδότη γιατί τον άλλο μήνα σταματάει η αναρρωτική κ μπαίνουμε στις 56 μέρες πριν τον τοκετό !!!! Σαν ψέμα μ φαίνεται 🤪🫠🧿🙏💗 κατ τ αλλά όλα κλ! Η νινου δίνει το παρόν της καθημερινά κ ανελέητα!!! Αλλά κορίτσια δυο μέρες τώρα έχω κατι πονάκια κ βάρος χαμηλα! Ελπίζω ν είναι φυσιολογικα όλα αυτά 🙏🙏  
    • @annitakianna @Xrisa95 @Annoula1995κοριτσια μου με το καλο η β επιπέδου σας τις επόμενες μερες !🩵🩵🫶🏼🫶🏼🫶🏼🧿🧿🧿🧿 θα έχουμε καθε μερα να λεμε ευχάριστα νέα αυτή την βδομαδα !!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...